'Maak het plan maar passend' Venray: geen extra financiën voor De Helling X "Horst aan de Maas voordelige keuze Nieuwe koningen gilde Geijsteren Lintje... e 4 'Eerst visie, dan woningbouw' Bandoetere ff PEEL EN MAAS Donderdag 26 juni 2009 - Pagina 13 Politiek Meerlo-Wanssum kiest voor sportpark aan De Helling De politiek in Meerlo-Wans- sum wil dat het nieuwe multi functionele sportpark Noord aan De Helling wordt gebouwd. De fracties verwierpen maan dagavond tijdens de commis sievergadering Leefbaarheid en Bestuur alle bezwaren van het college tegen het plan en gaven meteen te kennen dat ze tijdens de raadsvergadering van 6 juli aan het college van B en W de opdracht zullen verle nen om snel - voor de raads vergadering van september - te zoeken naar mogelijkhe den om alsnog een multifunc tioneel sportpark aan De Hel ling te realiseren. "Fileer het plan, hef de blokkades op en zorg er via de evenementen vergunning voor dat er twee motorcrosses in de buurt van het sportpark gehouden kun nen worden. Maak het maar passend", zo verklaarde frac tieleider Rob van der Heijden van de grootste coalitiepartij CDA. Het college van B en W van de gemeente Meerlo-Wanssum oor deelde onlangs dat een nieuw multifunctioneel sportpark aan De Helling, tussen de dorpen Meerlo en Wanssum in, niet haal baar is op basis van de plannen van de gebruikers van de sport accommodaties De Broekberg in Wanssum en Bergsbos in Meerlo. Die conclusie trokken burgemees ter en wethouders na een ambte- lijk advies over het onderbouwd plan De Helling van de betrokken sportverenigingen, verenigd in de stuurgroep De Helling. Deze maakte het plan op verzoek van de gemeenteraad. Het college van B en W ziet vooral grote financi- ele en ruimtelijke bezwaren. Zo zou de gemeente Meerlo-Wans- sum 60 procent van de kosten voor haar rekening nemen met een maximum van 1,1 miljoen euro; het plan van de sportclubs gaat uit van een gemeentelijke bij drage van bijna 1,6 miljoen euro. In ruimtelijke zin zou de aanleg van een nieuw sportpark met een motorcrossbaan ook te veel indruisen tegen het beleid van andere overheden en de natuur te veel schaden. Maar de politiek vindt dat het college van B en W ondanks alle bezwaren die er aan het plan kleven toch alles uit de kast moet halen om het multifunc tionele sportpark aan De Helling te realiseren. Het sportpark moet er gezien het maatschappelijk belang en de brede steun komen, vinden de fracties, die teleurge steld en verbaasd reageerden op de conclusie van B en W dat het sportpark aan De Helling niet te betalen en planologisch niet inpasbaar is. "Er is veel onduidelijk gebleven", zei fractievoorzitter Syl via Gielens van de PvdA. "Er is een tekort aan geld, er zijn ruimtelijke bezwaren. Maar wij vinden dat het college een erg formeel en star standpunt inneemt. Het gaat om het borgen van een van de belang- rijkste speerpunten. De Helling is de oplossing. We moeten tot het uiterste gaan om dit plan te realiseren." Dat vindt ook fractie leider Frans Kerstjens van GP'94. "Dit is een eenmalige kans voor iedereen. Natuurlijk zijn er ruim telijk wat aandachtspunten, maar uit het raadsvoorstel blijkt ook dat het niet onmogelijk is om aan De Helling een multifunctioneel sportpark te realiseren. Het draag vlak voor het plan is er, dat blijkt wel uit de eigen inbreng van een miljoen euro vanuit de gemeen schappen. Dat geld is weg als we besluiten dat het multifunctionele sportpark niet haalbaar is." Tevens is Kerstjens van mening dat er in het raadsvoorstel 'appels met peren worden vergeleken'. "Het gaat in dit geval om een multi functioneel sportpark, terwijl het bedrag van 1,1 miljoen euro alleen was bedoeld voor een voetbal- en korfbaltak. In dit plan krijgen alle verenigingen van De Broekberg en Bergsbos een plek. Dan is een tekort van 450.000 euro toch een schijntje? Als we die clubs ergens anders willen huisvesten, zijn we veel meer geld kwijt." Fractielei der Theo Francken van de enige oppositiepartij PK Meerlo-Wans- sum wees Kerstjens er fijntjes op dat het niet blijft bij de genoemde 450.000 euro. "Met dat bedrag zijn we er nog lang niet. Daar komen nog heel wat meer kosten bij. Dat moet het college van B en W eerst maar eens duidelijk maken voordat we een weloverwogen besluit kunnen nemen." Want dui delijk is dat als de raad besluit dat De Helling de beoogde locatie wordt voor het sportpark, er nog heel wat aanvullende onderzoe ken moeten plaatsvinden. Er ligt bijvoorbeeld een mijnenveld uit de Tweede Wereldoorlog in het gebied, precies op de plek waar de gebouwen zouden komen te staan. Tevens zijn de kosten van bijvoorbeeld grondaankopen, aanvullende natuur- en milieuon derzoeken en verkeerstechnische maatregelen nog niet in kaart gebracht. Verder moet het col lege van B en W ook nog in beeld brengen wat er dient te gebeuren met het in het plan opgenomen crossterrein voor MAC Wanssum. "Want dat is het breekpunt voor de locatie daar, in de buurt van de EHS (ecologische hoofdstructuur, red.)", wist wethouder Jac Derikx (CDA, Ruimte) te vertellen. "Een permanent crossterrein zal naar verwachting niet door de provin cie worden goedgekeurd, maar de overige ruimtelijke problemen zijn oplosbaar. Als voor het hele pakket wordt gekozen, dan krij gen we een heel zware dobber aan het provinciebestuur." Aan het college van B en W nu de taak om alle mogelijkheden en onmo gelijkheden van het plan snel in kaart te brengen. "Tijdens de extra raadsvergadering van september moeten we het besluit van 'go or no go' kunnen nemen", aldus frac tieleider Rob van der Heijden van het CDA. Beloftes Wie moet zijn beloftes nakomen? Venray, of de Meerlo-Wanssumse politiek? De fracties beschuldigen burgemeester Jos Waals van Ven- ray ervan dat hij zijn afspraken niet waarmaakt en zijn fusiebe loftes is vergeten. Maar is dat wel zo? Bij de borging van de speer punten is toch ook vastgelegd dat er één sportpark Noord zou komen? Maar we hebben het nu volgens mij nog steeds over twee sportparken, want zowel BVV'27 als SV United weigert het eigen sportpark toch te verlaten? Dan is het toch wel erg goedkoop van de politiek om de gemeente Ven- ray ervan te beschuldigen dat ze haar afspraken niet nakomt. Popu listische prietpraat, noem ik dat. Makkelijk punten scoren, Venray onterecht in een kwaad daglicht stellen. Komen de verkiezingen er soms weer aan? En wat willen ze nou? Dat Venray tonnen of, lie ver nog, miljoenen in het project gaat steken? Natuurlijk, maar dat zal de gemeente als ze verstandig is voorlopig nog even niet doen. Want er is nog veel te veel ondui delijk over de planologie en cen ten. Er kunnen bijvoorbeeld best nog wat bommetjes uit de Tweede Wereldoorlog onder het voetbal veld liggen en wat dure addertjes onder het gras zitten. Het tekort is al 450.000 euro, maar zal snel oplopen als de extra onderzoeken beginnen en er grond aangekocht moet worden. Nee, politiek van Meerlo-Wanssum, jullie moeten wel redelijk blijven en niet publie kelijk de gemeente Venray-en bur gemeester Jos Waals persoonlijk - de zwartepiet toespelen. Het geld groeit de gemeente Venray ook niet op de rug! Het college van B en W is gekke Henkie niet! Steek de hand in eigen boezem. Pak geen fileermes, maar een hak bijl om samen met de stuurgroep De Helling het plan in goedkopere stukken te hakken. Maak van het totaalpakket een keuzepakket, zonder crossbaan en zonder eve nemententerrein en met een veld je minder bijvoorbeeld, en zorg er zelf voor dat het plan betaalbaar en haalbaar wordt. En het belang rijkste: haal BVV'27 over om toch naar De Helling te verkassen! Dan pas hebben jullie recht van spre ken en komen jullie de gemaakte afspraken na. Zo, dat moest er even uit. Hannes Politiek Meerlo-Wanssum verbolgen De gemeenteraad in Meerlo- Wanssum hoeft niet te reke nen op extra financiële steun van de gemeente Venray als hij tidjens de extra raadsvergade ring van september besluit om het nieuwe multifunctionele sportpark aan De Helling te realiseren. Het college van Venray is het met zijn collega's van Meerlo-Wanssum eens dat De Helling 'planologisch en landschappelijk gezien geen geschikte locatie is voor het huisvesten van een multifunc tionele (sport)accommodatie'. Dat schrijven burgemeester en wethouders van Venray in een brief aan het college van B en W van Meerlo-Wanssum. Dat vroeg de gemeentebesturen van Venray en Horst aan de Maas begin juni om aanvullende financiële mid delen beschikbaar te stellen om de politieke en maatschappelijke wens - de bouw van het sport park aan De Helling - mogelijk te maken. Maar de gemeente Venray (Horst heeft nog geen antwoord gegeven op het verzoek van B en W van Meerlo-Wanssum, red.) is op dit moment niet van plan om voor het sportpark een extra greep in de gemeentekas te doen. Het sportpark moet volgens het Ven- rayse gemeentebestuur binnen de begroting van de gemeente Meer- lo-Wanssum worden gefinancierd. De middelen die voor het sport park Noord zijn gereserveerd en die per 1 januari 2010 naar Venray overkomen, blijven, zoals afgespro ken, voor dit project beschikbaar. Volgens B en W van Venray is het plan om aan De Helling, tussen de dorpen Meerlo en Wanssum in, een multifunctioneel sportpark te realiseren 'niet haalbaar'. Het college voert onder meer aan dat er nog veel onduidelijk is over de werkelijke en totale kosten. 'Hierdoor is het ook niet duidelijk wat het daadwerkelijke beslag op extra middelen zal zijn. Zoals in het raadsvoorstel 'Onderbouwd plan De Helling' al beschreven is, zijn zaken als de grondaankoop, de kosten van aanvullende onder zoeken en dergelijke nog niet in beeld gebracht. Daarnaast vraagt de totstandkoming van een volle dige investerings- en exploitatie begroting nog nader uitzoekwerk'. Bij de borging van de speerpun ten is de gemeente Venray uitge gaan van één sportpark Noord, maar in de huidige plannen voor een sportpark aan De Helling is sportpark 't Hoogveld van BVV'27 niet meegenomen. 'Op grond van het accommodatiebeleid van de gemeente Venray vinden wij het wenselijk dat er ook daadwerke lijk één sportpark Noord komt. Daarnaast betekent het eventueel in stand houden van een tweede sportpark extra kosten, waarmee nog geen rekening is gehouden'. Omdat voetbalclub BVV'27 niet naar De Helling, de beoogde nieu we thuisbasis van SV United, wil verkassen en SV United er op haar beurt niets voor voelt om naar 't Hoogveld in Blitterswijck te ver huizen, is er in de huidige situatie sprake van twee sportparken. Maar dat argument vervalt, vindt de politiek van Meerlo-Wanssum. VVant BVV'27 speelt komend seizoen geen prestatief voetbal meer. Na een stemming onder de spelersgroep heeft de club beslo ten met het eerste elftal over te stappen naar de recreatieve reser veklasse. De jeugd speelt al bij SV United. Er is dus geen behoefte meer aan een volwaardige sport accommodatie in Blitterswijck, vinden de partijen, en dus blijft er nog maar optie over: De Helling. PK-fractievoorzitter Theo Franc ken vroeg het college maandag avond nog een ultieme poging te doen om BVV'27 over de streep te trekken en de club te vragen om toch naar De Helling te ver- Een jaarabonnement kost u slechts |^H^^H^^H_^^^HA*postcode5800-5899 huizen. Mocht dat niet lukken, dan willen de fracties BVV'27 niet in de kou laten staan. De voetbalclub zou in dat geval in het belang van de leefbaarheid van het dorp een eenmalige afkoopsom of een afvloeiingsregeling moeten krij gen om 't Hoogveld om te kun nen toveren in een multifunctio nele accommodatie voor zowel de voetbalclub als bijvoorbeeld de scouting en eventuele andere ver enigingen uit het dorp. De Meerlo-Wanssumse politiek reageerde maandagavond verbol gen op de brief van het college van B en W van Venray. Vooral de coalitiepartijen PvdA, GP'94 en CDA stelden dat de gemeente Ven- ray, waaraan Wanssum, Blitterswij- ck en Geijsteren na de grenscor rectie per 1 januari 2010 worden toegevoegd, het aan haar stand verplicht is om haar beloften, die ze volgens de Meerlo-Wans- sumse politiek deed tijdens de promotiecampagnes voorafgaand aan het herindelingsbesluit, na te komen. "Horst aan de Maas geeft met het sportpark Zuid het goede voorbeeld, doet Venray hetzelfde?, vroeg fractieleider Frans Kerstjens van GP'94 zich af. Nee, conclu deerden vooral de coalitiepartijen nadat ze brief van de gemeente Venray hadden gelezen. En dat ter wijl zowel de gemeente Venray als Horst aan de Maas voor de her indeling extra geld heeft ontvan gen, zo stelden de fracties, die vin den dat Venray ook wel een extra duit in het zakje kan doen om de bouw van sportpark Noord aan De Helling mogelijk te maken. Vooral Pvda, GP'94 en CDA waren erg kritisch over de opstel ling van het college van Venray."De gebruikers van Bergsbos en De Broekberg leveren grond in, meer dan ze op De Helling nodig heb ben. Die grond komt in het bezit van de gemeente Venray. Daar mag toch best wat tegenover staan?, stelde fractievoorzitter Rob van der Heijden van het CDA. "Beide gemeenten moeten gewoon hun mooie beloftes waarmaken." Frac tievoorzitter Frans Kerstjens heeft er alle vertrouwen in dat Horst aan de Maas dat ook zal doen. "Want het sportpark Noord wordt ook gebruikt door veel Meerlona- ren. Maar GP'94 is bezorgd over de tweede handreiking, die van Venray moet komen. Burgemees ter Jos Waals: kom je afspraken en toezeggingen na!" Tijdens de raadsvergadering van september zal blijken of de gemeenten Ven- ray en Horst aan de Maas bereid zijn om met extra geld over de brug te komen en of het plan om een multifunctioneel sportpark aan De Helling te realiseren echt haalbaar is. Maar de opdracht van de politiek aan het college van B en W is duidelijk: zorg maar dat het sportpark daar wordt gereali seerd. Politiek positief over aanpak sportpark Zuid Hij feliciteerde de dorpen Meerlo, Swolgen en Tienray met het feit dat ze per 1 janu ari 2010 bij de gemeente Horst aan de Maas worden gevoegd. Tevens stak hij de loftrompet uit over de aanpak van Horst aan de Maas met betrekking tot het sportpark Zuid. "Dit is het eerste speerpunt dat gere aliseerd lijkt te worden. De keuze voor Horst aan de Maas is voor Meerlo, Swolgen en Tienray kennelijk toch voor delig geweest", verklaarde Ben Minken (PvdA) maandagavond tijdens de commissievergade ring Leefbaarheid en Bestuur een tikje cynisch. Maar de gemeente Horst aan de Maas heeft er ook alle belang bij dat het sportpark snel wordt gere aliseerd, reageerde fractieleider Theo Francken (PK Meerlo-Wans- sum) meteen. De gemeente Horst aan de Maas is namelijk eigenaar van sportcomplexen en is verant woordelijk voor de aanleg en het onderhoud van de velden. De ver enigingen huren van de gemeente. "Ik kan me dan ook voorstel len dat Horst het bedrag van 1,5 miljoen euro van de gemeente Meerlo-Wanssum van harte toe juicht." Maar net als de overige fracties was ook de PK positief over het voorstel. "Al is het niet zo dat het financieel helemaal rond is", waarschuwde Francken nog. Fractieleider Frans Kerstjens van GP'94 stelde dat het belangrijk is voor het sportpark dat naast voetbalvereniging Swolgense Boys en korfbalclub SKC'06 ook TOP'27 en tennisclub 't Löbke onderdak krijgen op het multi functionele park. "Anders is het sowieso niet te betalen. Door de soort van handreiking van Horst aan de Maas komt er nu eindelijk schot in de zaak. Er is nog een tekort van 154 .000 euro, maar er is in het plan ook nog geen reke ning gehouden met mogelijke subsidies." Ook het CDA was blij dat het college er vooruitlopend op de fusie in geslaagd is om het beleid van Horst aan de Maas op sportpark Zuid toe te passen. "Er is een goede samenwerking met Horst over het sportpark Zuid, we hebben er alle vertrouwen in. Van ons mag dit een hamerstuk zijn voor de raadsvergadering van 6 juli", zei Jan Kuijpers. Dat mocht ook van de andere partijen, waar door er geen nieuwe politieke discussie meer volgt en realisatie van het sportpark weer een stap dichterbij is gekomen. SAMENWERKING Zoals bekend heeft het col lege van B en W van de gemeente Meerlo-Wanssum samen met de sportverenigingen in Swolgen en Tienray een mogelijkheid gevonden om de realisatie van het nieuw sport park Zuid finan cieel rond te krijgen. Dit is onder andere gelukt door vooruit te lopen op het beleid van fusiege meente Horst aan de Maas. Boven dien stelt het college maximaal 350.000 euro beschikbaar voor de gemeenschapshuisfunctie die de sportkantine zal hebben. De gemeenteraad had eerder bepaald dat de gemeente zelf maximaal 1,1 miljoen euro zou subsidiëren en dat de verenigingen 40% van de investeringen zouden moeten inbrengen. Met eigen geld, zelfwerkzaamheid en fondsen werving denken de verenigingen samen maximaal 345.000 euro op te kunnen brengen. De totale kos ten van de aanleg van het nieuwe sportpark Zuid komen uit op ruim 1,8 miljoen euro. De bouw van de kantine op het nieuwe sportpark gaat zo'n 542.500 euro kosten, een bedrag dat de verenigingen niet kunnen opbrengen. Omdat de kantine ook gebruikt wordt voor andere activiteiten komen de verenigingen in aanmerking voor een subsidie van de gemeen schapshuisfunctie. Ook de scho lenorganisatie Dynamiek heeft belangstelling getoond in verband met de naschoolse opvang. Dit is dan extra gebruik naast het feit, dat de kleedlokalen en de kan tineruimte worden gedeeld door de voetbalclubs, korfbal en tennis. Omdat de realisatie, exploitatie en het beheer van het sportpark onder de vlag van de fusiege meente Horst aan de Maas zullen gebeuren, heeft het college ervoor gekozen het sportaccommodatie- beleid van deze gemeente als refe rentie te nemen. Anders dan in Meerlo-Wans- sum is in Horst aan de Maas de gemeente eigenaar van sportcom plexen en draagt zij zorg voor de aanleg en het onderhoud van de velden. De verenigingen huren van de gemeente. Wel komen de bouw en exploitatie van de kan tine geheel voor rekening van de verenigingen. Groot onderhoud aan de gebouwen is aan de ver enigingen uitbesteed en wordt voor 75% gesubsidieerd. Op basis van de voorlopige cijfers komt de gemeente nog ruim 150.000 euro tekort. Het college denkt dit te kunnen oplossen door het programma van eisen nog net iets scherper te beoordelen (in samen werking met de werkgroep). Ook is in de begroting nog geen reke ning gehouden met mogelijke subsidies voor de gemeente. Het college komt in de raadsvergade ring van 19 oktober 2009 met een afrondend kredietvoorstel. De nieuwe jeugdkoning van het Koninklijk Sint Wil- librordusgilde uit Geijsteren is Kenny Lommen en tot gil- dekoning werd Peter Jacobs gekroond. Eerst werd op sacramentsdon derdag 11 juni echter afscheid genomen van de oude koningen en koningin, Eric Euwals en zijn koningin Karin, en van jeugd- koning Rick Vermeulen. Evenals vorig jaar namen er veel junior aspiranten deel aan het jeugd- koningschap. De wedstrijd was spannend. De schoten werden niet altijd even snel afgevuurd, aangezien sommige aspiranten op een kratje moesten gaan staan om (onder professionele begeleiding) op de vogel te kunnen schieten. Kenny Lommen schoot na 88 pogingen de vogel naar beneden. Voordat de wedstrijd om het koningschap van het gilde kon beginnen, werd er eerst afscheid genomen Joep Hahn. Traditiege trouw is burgemeester Joep Hahn bij het openen van de wedstrijd van de gildekoning. Deze keer de laatste keer als burgemeester van Meerlo-Wanssum. De burgemees ter is een nieuwe traditie, de 'gil- demik' (verkrijgbaar bij de bakker in Wanssum) en 'gildewien', aan geboden. Daarna kon de wedstrijd om het koningschap van het gilde beginnen. De mooie en uiterst gehaaid in elkaar gezette vogel, die traditiegetrouw weer was gemaakt door keizer Hay Boom, werd eerst door gildepriester pastoor Wim van Kempen, burge meester Joep Hahn, beschermheer Baron de Weichs de Wenne en het 94-jarige erelid Sjeng Kleeven en keizer Hay ingewijd. Na 202 scho ten loste Peter Jacobs het verlos sende schot. De nieuwe koning wordt door zijn echtgenote Wilma begeleid. Zij neemt de taak van koningin op zich en zal de zilve ren koninginnenkroon van het gilde dragen. Op sacramentszon dag werden de nieuwe koningen na de heilige mis in de St. Willi- brorduskerk te Geijsteren aan de gildepriester en aan bescherm heer Baron de Weichs de Wenne voorgesteld en vervolgens bege leidde het gilde de koning naar zijn huisadres. Dit jaar, zondag 14 juni, waren de weergoden het gilde niet echt gunstig gestemd. Na de mis en de sacramentspro cessie in aangepaste vorm begon het voorstellen van de nieuwe koningen aan de gildepriester en aan beschermheer Baron de Weichs de Wenne. Bijzonder feit dit jaar was het aanbieden van erg mooie nieuwe sjerpen aan de gil- depriester, de beschermheer, ere lid Sjeng Kleeven en gildebroeder Piet Groetelaers. Afsluitend werd de koning en koningin thuisgebracht, waar nog een vendelhulde werd gebracht en natuurlijk ook enkele flesjes bier en zakjes chips en snacks werden genuttigd door de gilde- broeders. cgnco®® Bij gelegenheid van het 50- jarig bestaansjubileum van de drum band van Fanfare Concordia uit Wanssum is vrijdag door bur gemeester Joep Hahn Sraar Vol- leberg uit Wanssum koninklijke onderscheiden. Sraar Volleberg is voor zijn vele verdiensten voor Fanfare Concor- dia Wanssum benoemd tot lid in de Orde van Oranje- Nassau. De Wanssumer is sinds de oprich ting van de drumband in 1959 lid van de muziekvereniging. Van 1966-1990 was Sraar Volleberg bestuurslid van Fanfare Concordia Wanssum. Hij was tevens ruim 25 jaar lid van het districtsbestuur van de Limburgse Bond van Tam boerkorpsen en sinds 1996 erelid van LBT District Venray-Venlo. In 1975 is de majorettegroep opge richt, waarvan hij instructeur is geweest. Hij is nog steeds actief voor Fanfare Concordia Wans- sum en verzorgt het vervoer van instrumenten en attributen voor de drumband, fanfare en majoret tes. Voor de voetbalclub van Wans- sum is hij een belangrijke kracht. Eerst zelf als voetballer en later als leider van de veteranen en terreinknecht tot op de dag van vandaag. Hij verzorgt ook al jaren de opbouw van de kerststal in de kerk van Wanssum. Verder regelt hij elke maand het ophalen van oud papier en oud ijzer om een bijdrage te leveren aan de clubkas van de fanfare. Er komen voorlopig geen extra huizen aan de oostkant van Meerlo. Dat heeft het college van B en W onlangs besloten en medegedeeld aan Bouwmij Janssen en Wonen Venray. Beide bedrijven wil len aan die zijde van het dorp graag woningbouw ontwikke len. Bouwmaatschappij Janssen heeft aan de oostzijde van Meerlo grond in eigendom en Wonen Venray wil op deze locatie met name sociale woningbouw rea liseren. De twee bedrijven zaten eind maart met de gemeente Meerlo-Wanssum om de tafel om de mogelijkheden te onderzoeken van woningbouw en mogelijke vormen van samenwerking om tot een gezamenlijk woningbouw plan te komen. Volgens B en W is het met het oog op de aanstaande herindeling per 1 januari 2010 momenteel echter niet oppor tuun om over woningbouw te praten. Horst in de Maas wil eerst voor alle nieuwe kernen, waaron der de Meerlo-Wanssumse dorpen Meerlo, Tienray en Swolgen, een structuurvisie hebben opgesteld. Dat is een wettelijke verplich ting, maar deze visie is tevens een hulpmiddel bij het opstellen van woningbouwplannen voor een specifiek gebied. 'Nieuwe initiatie ven voor woningbouw in de ker nen worden pas oppakt nadat de structuurvisie gereed is', aldus het college van B en W van Meerlo- Wanssum. Website Essentie Essentie, de nieuwe lokale par tij voor de fusiegemeente Horst aan de Maas, heeft zijn nieuwe website inclusief opvallend logo gelanceerd. Het logo is uiteraard te bewonderen op de website. Op de nieuwe website, www.kieses- sentie.nl staat verder veel infor matie over de partij, het bestuur en de verschillende commissies. Maar ook de visie van Essentie is terug te vinden op de site. Op dit moment wordt er hard gewerkt aan het verkiezingsprogramma en de kieslijst voor de verkiezingen van 18 november 2009. Voor het programma wil de fractie graag weten wat er in de zestien kernen speelt, zowel in positieve als in negatieve zin. Voor de kieslijst zijn de leden inmiddels benaderd door het bestuur. Uiteindelijk bepalen de leden wie er op de kieslijst komen en op welke positie. Essen tie streeft naar een combinatie van mensen met al enige politieke ervaring en mensen die voor de nodige frisse wind kunnen zorgen. Ja Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. Naam: Adres: Postcode Woonplaats: Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld van mijn bank- of girorekening af te halen. handtekening: Bankreknr. Stuur deze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venray (postzegel NIET nodig) Meerlo-Wanssum

Peel en Maas | 2009 | | pagina 13