'Wat is Koninginnedag of een boerenbruiloft zonder muziek?' Wel of geen asielzoekers in hotel St. Joseph? 'Studie naar café Tienray' Gemeente sluit af met kleine plus Ingezonden Molenrad Meerlo Oude foto Service rubriek PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 25 juni 2009 - Pagina 11 Muziekvereniging Moed en IJver zoekt nieuwe leden voor drumband Muziekvereniging Moed en IJver uit Blitterswijck verzorgt al 91 jaar de muzikale omlijs ting van Koninginnedag, Sin- termerte, processies, doden herdenking, carnavalsoptocht en de boerenbruiloft. Bijna 50 jaar maakt daar ook een drum band deel van uit. Voorzitter Rob Koster doet een oproep aan alle geïnteresseerden om zich aan te sluiten bij de drum band of de fanfare. "Het is een gezellige vereniging, het voelt als een grote familie." Muziekvereniging Moed en IJver telt momenteel 51 spelende leden, van wie 45 in de fanfare en 6 in de drumband. "De fan fare draait goed," zegt Rob Koster. "Maar met de drumband gaat het minder. Het probleem is bekend bij meer muziekverenigingen in kleine dorpen: er komt te weinig jeugd bij. Waar nieuwe leden bij de fanfare voornamelijk herintre ders zijn, die als volwassene hun jeugdhobby weer oppakken, moet de drumband het hebben van de jeugd. Maar schoolklassen in Blit terswijck bestaan nog maar uit elft a twaalf leerlingen. Om het voortbestaan van de drumband veilig te stellen, hebben we drin gend nieuwe leden nodig." De voorzitter, die zelf geen instrument bespeelt, is trots op 'zijn' vereniging en drumband. "Mijn kwaliteiten zijn meer orga nisatorisch dan muzikaal. Maar ik ben een groot muziekliefhebber en ik vind dat onze fanfare en drumband goede muziek maken. Het repertoire van de drumband heeft nogal een stoffig imago: alsof ze alleen maar marsen spelen. Dat is niet meer zo. Tegenwoordig heeft de drumband veel meer moderne instrumenten, zoals de xylofoon en de marimba. De band speelt moderne stukken, zelfs popliedjes staan op het reper toire." Volgens Rob Koster heeft een muziekvereniging drie pijlers: muziek maken, rol in de samenle ving en een vereniging zijn. Door deze drie pijlers op een fatsoen lijke manier in te vullen, speelt de muziekvereniging een belangrijke rol in de Blitterswijckse gemeen schap. "Dat is volgens mij ook de grootste prestatie van onze ver eniging. Onze muziek is onlosma kelijk verbonden met bepaalde gebeurtenissen in het dorp. De ontwikkelingen in Blitterswijck zorgen er wel voor dat we actie moeten ondernemen om de ver eniging ook over 10 jaar overeind te kunnen houden. Dit zie je ove rigens in veel dorpen gebeuren. Maar laten we eerlijk zijn: wat is een boerenbruiloft of Sintermerte zonder muziek?" Iedereen die muziek wil en kan maken, is van harte welkom bij Moed en IJver. De jeugd wordt opgeleid bij Kunstencentrum Jeruzalem in Venray. Hier volgen de leerlingen een professioneel ondersteund opleidingstraject. Deze muziekopleiding wordt deels gesubsidieerd door de gemeente. Samen met andere verenigingen in Meerlo-Wanssum vormt de jeugd van Moed en IJver een jeugdor kest. Als de leerling het A-diploma De Blitterswijckse muziekver eniging Moed en IJver. heeft behaald, wordt bekeken of hij of zij kan deelnemen in het grote orkest. "Als kinderen en hun ouders een aantal jaren investeren in de muziek, hebben ze er hun hele leven plezier van." Ook volwassenen zijn van harte welkom. "Volwassenen worden navenant hun niveau opgeleid door onze dirigent. Goed om te vermelden is ook dat onze vereni ging de leden vrijblijvend instru menten in bruikleen biedt." Belangstellenden kunnen con tact opnemen met Rob Koster, telefoon: 0478-531742. Uitspraak uiterlijk 1 juli Worden er wel of geen asielzoekers gehuisvest in hotel St. Joseph in Tienray? Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) stond hier over maandag 22 juni tijdens een kort geding in de recht bank van Roermond lijnrecht tegenover de gemeente Meer- lo-Wanssum. De inzet: een schorsing van de dwangsom die de gemeente het COA heeft opgelegd indien het de plan nen doorzet om een tijdelijke noodvoorziening (TNV) voor asielzoekers op te zetten in het voormalige klooster en hotel St. Joseph in Tienray. Tijdens het kort geding kwam wederom naar voren dat beide partijen het bestemmingsplan anders interpreteren. De voor- zieningenrechter doet uiterlijk 1 juli uitspraak. Het houdt de gemoederen in Tienray al een hele tijd bezig: komt er wel of geen TNV in het voormalige klooster en hotel St. Joseph? Het COA is van plan 250 vreemdelingen, die formeel nog asiel moeten aanvragen, te vesti gen in het voormalige klooster. Dit zullen met name jonge gezinnen en asielzoekers onder de 18 jaar zijn. De gemiddelde verblijfsduur ligt tussen de drie en zes weken, maar kan in sommige gevallen oplopen tot enkele maanden. Tij dens de bewonersavond bleek dat de plannen veel weerstand oproepen onder de inwoners van Tienray. De gemeente Meerlo-Wanssum stemde in eerste instantie in met het TNV, nog voordat ze onder zoek had gedaan of zo'n nood voorziening past in het bestem mingsplan. Burgemeester Joep Hahn van Meerlo-Wanssum zegt dat hij instemde, omdat hij dacht dat het besluit door het COA al was genomen en dat er niets aan veranderd kon worden. Na onder zoek concludeerde de gemeente echter dat een TNV niet in het nieuwe bestemmingsplan past, noch in het oude bestemmings plan. Daarop legde de gemeente het COA een preventieve last onder dwangsom op: dat betekent dat het COA 750.000 euro moet betalen indien het de vestigings plannen van een TNV doorzet. Door middel van een kort geding wil de asielzoekersorganisatie van deze dwangsom afkomen. Tijdens het kort geding maan dag in de rechtbank van Roer- mond bleek weer eens dat het COA en de gemeente sterk van mening verschillen over hoe de bestemmingsplannen moeten worden geïnterpreteerd en welk bestemmingsplan van kracht is. Volgens het COA is het oude bestemmingsplan nog van kracht, terwijl de gemeente zegt dat ondertussen een nieuw bestem mingsplan het uitgangspunt is. In het oude bestemmingsplan staat centraal dat de bestemming moet worden gebruikt voor maatschap pelijke doeleinden. In het nieuwe bestemmingsplan staan met name horeca-activiteiten centraal. Het COA stelt dat het TNV past in beide bestemmingen. Het vindt dat het vestigen van vreemdelin gen behoort tot maatschappelijke doeleinden en welzijnsdoelein- den in het bijzonder. Daarom past het TNV volgens het COA in het oude bestemmingsplan. Daarnaast ziet het COA het vestigen van de vreemdelingen als een vorm van horeca bedrijven, omdat het de locatie laat exploiteren door hotelgroep Best Western Hotel BV (BWH BV) en door de hotel lier van St. Joseph. De tijdelijke bewoners worden, zoals gebruike lijk in een hotel, logies, maaltijden, beveiliging enzovoorts geboden. Daarom past het TNV volgens de asielzoekersorganisatie ook in het nieuwe bestemmingsplan. De gemeente is het er niet mee eens en beweert dat het vestigen van vreemdelingen in het voor malige klooster in strijd is met beide bestemmingsplannen. Vol gens de gemeente is de primaire doelstelling van het COA niet het welzijn van de vreemdelingen, maar het beheersbaar houden van de vreemdelingenproblema tiek. Bovendien heeft welzijnszorg volgens de gemeente een zuiver vrijwillig karakter, terwijl er bij vreemdelingen de mogelijkheid bestaat om vrijheidsbeperkende maatregelen op te leggen. Daarom kan volgens de gemeente het TNV niet onder het oude bestemmings plan worden geschaard. GEEN HOTELFUNCTIE Wat betreft het nieuwe bestem mingsplan ziet de gemeente geen hotelfunctie in een TNV omdat het geen bedrijfsmatige activiteiten betreft. Het COA zegt dat het met de eigenaar van het pand, LenVast BV, en met de exploitanten BWH BV en St. Joseph een exploitatie overeenkomst heeft afgesloten. Dit wil zeggen dat zij de facilitei ten voor het COA uitbaten en zich daarom bezighouden met bedrijfs matige activiteiten. Het feit dat de bewoners van de tijdelijke nood voorziening beperkende maatre gelen kunnen worden opgelegd, laat volgens de gemeente ook dui- delijk zien dat St. Joseph niet als hotel kan worden gezien. Daarnaast verbaast de gemeente zich dat het COA een verzoek om voorlopige voorziening tegen het nieuwe bestemmingsplan heeft ingediend bij de Raad van State. De gemeente stelt dat het COA dit heeft gedaan om het nieuwe bestemmingsplan uit te stellen, terwijl het weet dat dit verzoek geen kans van slagen heeft. Vol gens de gemeente blijkt hieruit dat het COA zichzelf meer kan sen toedicht met het oude (maat schappelijke doeleinden) dan met het nieuwe bestemmingsplan (horecadoeleinden). De vertegenwoordiger van de omwonenden gaf tijdens het kort geding aan dat klachten en zorgen over het TNV aan de orde van de dag zijn. Mensen maken zich zor gen over de problemen die een TNV met zich mee kan brengen. De dorpsraad onderschrijft dat. Net als voor de gemeente staat het voor de dorpsraad als een paal boven water dat een TNV niet onder een horecagelegenheid kan vallen. Bovendien is er volgens de dorpsraad geen ruimte meer voor een aantal activiteiten van St. Joseph, zoals het café en ruim te voor verenigingen. Dit wordt tegengesproken door de huidige exploitanten van St. Joseph. De politiek in Meerlo-Wanssum wil dat het college van B en W samen met de dorpsraad van Tien- ray gaat zoeken naar een oplossing voor het ontbreken van een café in het dorp. De partijen GP'94, PvdA en PK Meerlo-Wanssum zegden maandagavond tijdens de com missievergadering Leefbaarheid en Bestuur hun steun toe aan het voorstel van het CDA. Tijdens de raadsvergadering van 6 juli zal de raad het college opdracht geven om samen met de dorpsraad naar mogelijke locaties te zoeken voor een café. Want de fracties vinden eensgezind dat het belangrijk is dat er voor de verenigingen snel een alternatief wordt gevonden. Fractieleider Rob van der Heijden van het CDA kan zich bijvoorbeeld voorstellen dat er gesprekken gaan plaatsvinden met het bestuur van het parochiehuis en jongerensoos OJS Gaellus. "Maar we moeten dit niet zelf als politiek invullen." Dat vindt ook fractievoorzitter Sylvia Gielens van de PvdA. "Het is beter dat de dorpsraad samen met enke le inwoners het onderzoek ver richt, met steun van de gemeen te." De deuren van Best Western Hotel St. Joseph in Tienray zijn sinds begin deze maand dicht. Het huurcontract met de exploitant is stopgezet, omdat er begin juni 250 asielzoekers in het voormalige klooster zouden worden onder gebracht. Met het sluiten van het Best Western Hotel is er ook geen horecagelegenheid meer in het dorp en hebben een aantal vereni gingen hun clubhonk verloren. En dat is de dorpsraad - en veel inwo ners van het dorp - een doorn in het oog. Nieuwe website Reindonk De website www.reindonk.nl van Streekomroep Reindonk is vernieuwd. De grafische vormgeving is grotendeels behouden, maar is op een aan tal punten gemoderniseerd en functioneel verbeterd. De website is inmiddels door ruim een half miljoen bezoekers bekeken. De site www.reindonk. nl is nu voorzien van een zoge heten 'uitzending-gemist-pagina' voor de tv- en radio-uitzendingen van de streekomroep. Daarop zijn de laatste televisie-uitzendingen van Scala en Focus terug te zien. Ook de radio-uitzendingen zijn terug te beluisteren. Tevens is het mogelijk om verzoekplaten aan te vragen voor het radioprogramma Reindonk draait op verzoek. Uiter aard lees je op de website ook alle informatie over de omroep en haar programma's. Sinds kort wordt er tevens regionaal nieuws op de website gepubliceerd. Financiële positie Meerlo-Wanssum flink verbeterd in 2008 De gemeente Meerlo-Wans- sum heeft het boekjaar 2008 afgesloten met een positief saldo van 71.000 euro. Finan cieel heeft de gemeente een redelijk goed jaar achter de rug. De algemene reserve is met 1 miljoen euro gestegen naar 4,9 miljoen. Het overschot valt wel veel lager uit dan in 2007, toen Meerlo- Wanssum 450.000 euro overhield. De winsten worden toegevoegd aan de algemene reserve. Naast het voordelig jaarresultaat van 2007 waren er nog vier grote pos ten die de reservepot vorig jaar stevig vulden. De verkoop van de ambtswoning van de burgemees ter leverde 221.000 euro op. De grondverkoop voor het bouwplan Beemdweg-Postbaan was goed voor 282.000 euro. Daarnaast ont ving de gemeente een bijdrage van het Rijk van 142.000 euro voor het explosievenonderzoek bij de kasteelruïne in Geijsteren. De verkochte pachtgrond aan de staat leverde 74.000 euro op. De onttrekkingen uit de alge mene reserve bleven beperkt tot totaal 380.000 euro. Enkele grote re posten zijn de procesmanager voor het Leefplein (40.000 euro), het verplaatsen van de komgrens van Geijsteren en het voet- en fietspad aan de Oostrumseweg (68.000 euro), projecten uit de DOP's (50.000 euro), de grondsa- nering rond de St. Annakapel in Blitterswijck (34.000 euro) en het project 'toekomst van de gemeen te' (43.000 euro). De financiële positie is al met al verbeterd. Van de algemene reserve van 4,9 mil joen is 3,8 miljoen vrij aanwend- baar. Meerlo-Wanssum kent geen langlopende schulden. Bovendien is er een stille reserve van 7 mil joen euro die niet in de boeken is opgenomen. Afgezet tegen het balanstotaal van 13,5 miljoen euro gaat het om een behoorlijk bedrag. Het zijn veelal bezittin gen zonder boekwaarde. Zoals het gemeentehuis van 1.323.000 euro en de brandweerkazerne die op 327.000 euro getaxeerd is. De gemeente bezit nogal wat erfpacht- en landbouwgronden waarvan de waarde wordt geschat op 3,5 miljoen euro. Daarnaast zijn er in Wanssum drie wonin gen eigendom van de gemeente: Brugstraat 14 (267.000 euro), Brugstraat 24 (211.000 euro) en Leonardusweg 14 (218.000 euro). Het dienstencentrum Zonnehof in Tienray heeft een waarde van 289.000 euro en de jachthaven in Wanssum is getaxeerd op 540.000 euro. De gemeente geeft aan dat niet ieder eigendom op korte ter mijn verkocht kan worden. En het is nog maar de vraag wat het daad werkelijk zal opbrengen. NADELIGE POSTEN Ten opzichte van de begroting zijn er enkele nadelige posten. Zoals 100.000 euro extra voor WMO-uitgaven voor woningaan passingen en 157.000 euro voor inhuur van extern personeel. De personeelslasten vielen daaren tegen 51.000 euro lager uit door vroegtijdig vertrek van medewer kers met het oog op de opheffing van de gemeente. Vanwege de val van het college is er 200.000 euro extra gestort in de voorziening voor wachtgeld en pensioen van wethouders. Gezien de lopende wachtgeldverplichtingen zal er In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Asielzoekers Tienray Wat stralen sommige ingezon den brieven toch een berg frus tratie uit, zo ook de brief van de heer Van 't Klooster uit Tienray, waar ik even op wil reageren. 250 asielzoekers op een inwonertal van 1000 is helemaal niet zo raar. Eigenlijk praten we over 250 asiel zoekers op het inwonertal van Meerlo-Wanssum (circa 8000). In grotere plaatsen staan vaak grote re asielzoekerscentra, maar ook in die plaatsen zijn het de bewoners uit de directe omgeving van zo'n centrum, de wijk dus waar het centrum ligt, die in contact komen met de asielzoekers. En die ver houding ligt naar mijn idee echt niet zoveel anders dan in Tienray wanneer daar zo'n centrum zou komen. Het is misschien hoog tijd dat we ons met z'n allen eens iets meer verplaatsen in het leven van een asielzoeker. Kijk je huis maar eens rond, stel je voor dat je bin nen een uur één koffer moet vul len met voor jou belangrijke spul len. Je moet je huis verlaten en je weet dat je er vermoedelijk nooit meer terug komt. Je familie en je vrienden zul je nooit meer zien en dat alleen omdat je een natuur lijke drang hebt om te overleven en je hoop hebt. Sta er maar eens een keer bij stil wat dit betekent voor mensen. Als het gaat over de jaren 1940/1945 hebben we allemaal de mond vol van hoe goed we zijn geweest voor al die mensen die toen bedreigd werden met de doodwe hebben er helaas niet veel van geleerd. Ik mag hopen voor Tienray dat, wanneer de COA de aangekon digde rechtzaak zou verliezen, de eigenaar van hotel St. Joseph een goede oplossing heeft voor het pand. Want stel je voor dat het hotel leegt blijft, in verval zou raken, gekraakt zou worden, opge kocht dan wel gehuurd wordt door bijvoorbeeld een uitzend bureau voor mensen uit diverse Europese landen of wordt opge kocht of gehuurd door een eige naar van een of andere seksclub. Ik wens Tienray veel wijsheid toe. Leonie O'Garró, Wanssum ook in 2009 weer een fikse stor ting nodig zijn. Extra inkomsten zijn onder meer een hogere uit kering uit het gemeentefonds van 289.000 euro en een extra dividenduitkering van Essent van 88.000 euro. BELASTINGDRUK De belastingdruk voor de bur gers is laag. Op de provinciale lijst staat Meerlo-Wanssum op de negende plaats met 585 euro. Het provinciaal gemiddelde ligt op 632 euro. Beesel is in Limburg de goedkoopste gemeente met 497 euro en Valkenburg aan de Geul is met 781 euro het duurste. In 2008 is er één grote gron daankoop gedaan. Aan de Dorp- broekstraat in Meerlo kocht de gemeente een perceel voor 1.310.000 euro. Na de verplaatsing van een agrarisch bedrijf kunnen aan de oostzijde van Meerlo veer tig tot vijftig woningen gebouwd worden Roos fusiegemeente Op zondag 28 juni wordt in de toprozentuin van de Rozenhof in Lottum een nieuwe roos gedoopt met als naam 'New Community'. Deze bijzondere gebeurtenis vindt plaats in het kader van de fusie van de gemeenten Horst aan de Maas, Sevenum en de dorpen Meerlo, Tienray en Swolgen. De officiële presentatie zal dan ook door de drie betrokken burge meesters gebeuren. De Stichting +evenementen stimuleert initiatieven die kleur geven aan het samengaan van zestien dorpen in de fusiege meente Horst aan de Maas. Het bestuur van Rozenhof Lottum heeft hierop ingehaakt door een nieuw gekweekte roos op te dra gen aan de saamhorigheid in deze nieuwe gemeente. De nieuwe roos is gekweekt door Harry van de Pasch uit Grubbenvorst en als naam is gekozen voor Rosa New Community. Op zondagmiddag wordt in de Rozenhof de week van de potroos afgesloten. Onder deel van het programma is de doop van de nieuwe roos. Even eens zal deze middag de prijsuit reiking plaatsvinden in het kader van de keuring van potrozen. Het programma begint om 14.30 uur. Bloemschikken in Meerlo In de periode van september t/m/ mei 2009- 2010 houdt Groei Bloei enkele bloemschikcur sussen. Elke cursus omvat negen bijeenkomsten. De cursussen staan onder leiding van ervaren docentes. De cursusplaatsen zijn Hout-Blerick, Meerlo en Sevenum. Het cursusgeld bedraagt 80 euro voor leden, niet- leden betalen 105 euro. Inlichtingen en opgave bij mevrouw M. Jacobs, telefoon 077 - 382 0571. of groeienbloei@ gmail.com. e-mail: Een gedeelte van de Elshouter watermolen met Elshouter Piet, Drikus, Theo en Maria Hendriks uit Meerlo. Foto uit het archief van Heemkundevereniging Meerlo- Wanssum. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Jenny Derkx, Marlon Theunissen en Marjon Truijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222. Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is. Artsen: Dr FJ.P van Arensbergen, Dr P.H.A.J. Joosten, Dr M.O.S.E. Schoenmaekers en Dr. C.H.A.M. Engels Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat 1a, 5864 AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur spoedrecepten: Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer- lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid Stationsweg 46, 5803 AC Venray Tel: 0478-527066. E-mail: igg@ggznml.nl Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris:W Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. Verslavingszorg Noord-Limburg, tel: 077-3548200 Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo Tienray en Swolgen Inl. mw. Z. Arts Schoolstraat 6 5866 AX Swolgen t. 0478-698228 e. zus@schoolstraat6.nl Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Openingstijden: maandag tot en met donderdag 8.30-12.30 en 13.15-17.00 uur vrijdag 8.30-12.30 uur Tijdens de openingstijden kunt u bellen voor informatie of het maken van een afspraak voor het Algemeen Maatschap pelijk Werk, de WegWijZer, het Ouderenwerk, Mantelzorg, Jeugd- en Jongerenwerk, Opbouw werk of de Vrijwilligerscentrale. Meerlo-Wanssum redactie: redactie@vandenmunckhof.nl advertentie-afdeling: advertentie@vandenmunckhof.nl

Peel en Maas | 2009 | | pagina 11