Rollebol in Venray 510 euro voor Helpende Handen Grappenmakers op dorpsplein Blitterswijck Ondernemer moet bankjes verwijderen 1 H- sö Verkeersprijsvraag 2009 Fietsvierdaagse Venray voor leerlingen van de basisscholen LETSELSCHADE? Prijs met Bolsius en Intratuin Veel succes VAN DER PUTT (lal) ADVOCATEN PEEL EN MAAS Donderdag 18 juni 2009 - Pagina 9 De Stichting Helpende Handen was vorige week een opvallende groep tijdens de Avondvierdaagse Venray. Bart Veldpaus van de stich ting heeft genoten van de vier daagse, vooral van het defilé op zondag: "Wij vonden het heerlijk om mee te lopen met de, zoals gewoonlijk, perfect georgani seerde Venrayse vierdaagse. Onze oprechte waardering voor de orga nisatie en natuurlijk bedankt voor jullie spontane sponsoring. Juist de regen maakte het wandelen tot een prestatie. De vele kinderen zongen tijdens de twee regenda gen volgens mij harder dan tijdens de tussenliggende zonnige dagen. Ondanks de plensbuien waren er ook veel toeschouwers op de been. Maar zoals het in het leven ook gaat; er is regen en er is zon neschijn. Voor veel mensen in de derde wereld is er erg genoeg vaak geen zonneschijn in het leven, ofschoon daar juist para doxaal genoeg wel vaak de zon schijnt. Is het niet onze opdracht deze mensen een duwtje in de rug te geven, zodat ze een iets aan genamer leven hebben. Behalve de gezelligheid was dit juist voor ons dé motivatie mee te lopen met de vierdaagse. Veel mensen hebben ons gesponsord en dat bracht maar liefst 510 euro voor het goede doel op. Dat is goed voor zeventien staaroperaties bij mensen die slecht zien. Door deze relatief goedkope en eenvoudige staaroperaties kunnen deze men sen weer adequater en prettiger deelnemen aan het leven." Zie ook www.helpendehanden- india.nl. Het dorpsplein in Blit terswijck vormt op vrijdag 19 juni het werkterrein van drie aanstormende, talent volle cabaretiers. Tijdens de comedy night, die om 19.30 uur begint, maken Chris Silos, Menno Stam en Chris van der Ende hun opwachting in het dorpshart van het pittoreske Blitterswijck. Jeugdsoos DIM organiseert de avond die muzi kaal wordt begeleid door de Amazing Meezings. Op het dorpsplein, dat de kern van Blitterswijck vormt, laten drie aanstormde grappenmakers zich van hun beste kant zien. "De presentatie lijkt op de bekende cabarestafettes die plaatsvinden in schouwburgen door het land", vertelt de organisator en tevens vrijwilliger bij DIM, Leontien Bos. "Het grote verschil is dat het pro gramma wordt ondersteund door leuke muziek." De muziek waar de organisator over vertelt, wordt verzorgd door een duo dat zich zelf de Amazing Meezings noemt. Zij draaien gangbare nummers die aantrekkelijk zijn voor zowel het jonge, als het oudere publiek. Het programma bestaat uit caba retiers die landelijke bekendheid verworven hebben. Chris Silos heeft een roerig verleden bij de omroep BNN. Tegenwoordig pre senteert de kleine, donkere artiest een televisieprogramma voor Nickelodeon. Zijn naamgenoot Chris van der Ende heeft in het verleden meerdere titels in ont vangst mogen nemen. Hij stond in de finale van de Lucky Strike Talent Tour en hij won de jury- en publieksprijs bij de Culture Come dy Awards, de stand up prijs van Nederland en België. "De bekendheid van de arties ten valt af te zien in de afmelding die we tijdens de voorbereidingen kregen", aldus Bos. "Roel C Ver burg was verhinderd wegens een televisieoptreden." Verburg wordt vervangen door Menno Stam. DIM organiseerde in het verleden meermaals cabaretavonden die aansloegen bij de inwoners van het Maasdorp. Leontien Bos ver telt: "Onze organisatie is bekend met veel landelijk cabarettalent. Hierdoor stonden er in het verle den grote namen in de Blitterswij- ckse soos." Inmiddels is de soos te klein voor de activiteiten die DIM op het gebied van cabaret ont plooit. "We hebben met de orga nisatie van Klaanpop, een jaarlijks terugkerend muziekfestival in Blit- terswijck, besproken dat we de krachten bundelen. Dit resulteert in de comedy night op vrijdag avond, Klaanpopke voor de jeugd op zaterdagmiddag en Klaan- pop op zaterdagavond", aldus de ambitieuze Bos. Voorheen vond Klaanpop plaats in het gemeen schapshuis in de dorpskern. Dit jaar experimenteert de organisa tie voor het eerst met een podium in de buitenlucht. De cabaretar- tiesten zullen eveneens gebruik maken van het openluchtpodium. Kaarten voor de avond zijn ver krijgbaar bij enkele kroegen in de gemeente Meerlo-Wanssum. Tevens zijn de toegangsbewijzen te reserveren door te mailen naar comedynight2009@hotmail.com. De organisatie vindt het belang rijk dat jeugd en cultuur elkaar ontmoeten, daarom betalen jon geren zes euro voor een kaartje. De prijs van een toegangsbewijs voor personen die ouder zijn dan zestien jaar, bedraagt acht euro. Hapjes en drankjes zijn voor gere duceerde tarieven verkrijgbaar nabij het podium. Voor extra infor matie: http://jongerencentrum- dim.hyves.nl/. Opening podium: 19 juni 2009 om 19.30 uur. Adres: dorpsplein Blitterswijck. Geslaagd Bij Sonnevelt Opleidingen is Gerrie van den Munckhof-Sanders uit Leunen geslaagd voor de oplei ding voetreflexzonetherapie. Bij de kantooropleidingen van Insti tuut van den Boom zijn Annemie Verhoeven uit Ysselsteyn en Ange la Willems uit Venray geslaagd voor de opleiding administratief mede werker. Janet van Helden slaagde voor de opleiding secretaresse. Aan de Radboud Universiteit, studierichting Medische Biologie, in Nijmegen heeft Gijs Crienen uit Venray zijn Master behaald. Bolsius en Intratuin Venray pakken flink uit: bij aankoop van theelichten van Bolsius kon iedere klant de afgelopen maanden sparen voor 25% korting op een canvasdoek én daarnaast maakte men ook nog eens kans op een gratis canvasdoek. De gelukkige winnares was Jac queline van Teeffelen uit Helena- veen. Deze week werd de prijs door Bas van Rens, bedrijfsleider van Intratuin Venray, samen met Bas Noten van Bolsius Nederland, uitgereikt. Jacqueline van Teeffe- len was de gelukkige winnares van een prachtig canvasdoek met daar op een van haar mooiste foto's. Na een aantal teleurstellende ervarin gen met andere theelichten, kiest Jacqueline van Teeffelen neemt de prijs in ontvangst. Jacqueline voortaan voor theelich ten van Bolsius. "Ze walmen niet en ze hebben een mooie vlam, je hebt er dus geen gedoe mee." Wat ze op het doek ging laten drukken, wist ze al precies: "Een mooie foto van de kinderen!" Bas van Rens, bedrijfsleider Intratuin Venray, was zeer tevreden over het verloop van de actie. "Een leuk initiatief van Bolsius. Kaarsen van Bolsius zijn erg succesvol. Het zijn leuke sfeermakers voor in huis, zijn kwalitatief erg goed en daarnaast maakten mijn klanten de afgelopen maanden kans op leuke prijzen. Een leuk extraatje, wij doen altijd graag mee aan zo'n actie!" John Jansen verbaasd over oordeel ARK Ondernemer John Jansen van ijssalon De Verleiding is verbaasd over het oordeel van de Adviescommissie Ruimte lijke Kwaliteit (ARK) over de uitstraling van zijn terras. De zitbankjes op zijn terras moe ten verdwijnen omdat ze in de ogen van de ARK niet voldoen aan de kwaliteitseisen. Jansen heeft zijn terras onlangs ingericht. "Eerst had ik daar tafel tjes met stoeltjes. Die staan er nu nog een paar, maar daarnaast heb ik aan de zijkanten van mijn terras zitbankjes laten maken. Het zijn mooie bankjes van geïmpregneerd hout met daarop leuke kussens. Ik heb een heel ander publiek dan de andere horecazaken aan het plein. Bij mij komen de mensen een ijsje halen en die kunnen ze op die bankjes nuttigen. Die bank jes zien er goed uit en voldoen in mijn ogen aan de eisen die in de terrasvergunning staan." Bij de gemeente Venray deelt men die mening niet. In een schrij ven aan Jansen laat de gemeente weten dat de terrasinrichting onvoldoende aansluit op de hoge kwaliteit van de openbare ruimte. Door het gesloten karakter van de bankjes bakenen zij te veel de openbare ruimte af en wordt de eenheid tenietgedaan. Verder stelt de gemeente dat een terrasinrich ting met een transparant en/of flexibel karakter en een meer hoogwaardige uitstraling wel mogelijk is. Jansen wordt verder gesom meerd de terrasinrichting voor 24 juni aan te passen op last van een boete van 150 euro per dag. Jansen is het niet eens met de gemeente en geeft aan in beroep te gaan. Hij verwijst daarbij naar de terrasvergunning die hem in 2006 is verleend. "Daarin staat dat het terrasmeubilair van hoogwaar dig, brandveilig, naturelkleurig en rotanachtig materiaal moet zijn. Inmiddels is het rotan al achter haald, maar verder voldoen de bankjes aan alle overige eisen."Jan- sen vindt het bovendien vreemd dat een instantie als de ARK zich over de inrichting van een ter ras buigt. Helmi Reen, ambtenaar bij de gemeente Venray, bevestigt het verhaal. Zij wijst erop dat niet de kwaliteit van de banken ter discussie staat. "Door de opstel ling van de banken krijgt het ter ras een gesloten geheel en dat is juist wat we niet willen." Volgens Reen heeft Jansen inderdaad aan gegeven dat hij in beroep zal gaan. Totdat daar een uitspraak over is, hoeft hij de inrichting niet aan te passen. Wie bezoekt uw site nu werkelijk? Wij monitoren uw site en geven u praktische tips. Flyers Internet Communicatie Onderzoek Advies Ontwerp Ontwikkeling info@flyers.nl www.flyers.nl 0478 546293 Training Coaching Productontwikkeling Jullie treffen onderstaand 12 stellingen aan die betrekking hebben op het verkeer. Achter iedere stelling staat "waar" of "niet waar". Kruis de juiste antwoorden aan en je maakt kans op één van de prachtige prijzen. Het volledig ingevulde formulier, vóór 10 juli 2009 opsturen naar: Secretariaat FietsqDaagse Venray "Verkeersprijsvraag" Postbus 270 5800 AG Venray De prijzen worden uitgereikt op woensdag 22 juli 2009 in de Zenith te Oostrum, tijdens de kinderdisco tussen 16.00 uur tot 18.00 uur. De winnaars krijgen vooraf telefonisch bericht. Kinderen die meefietsen hebben gratis toegang tot de kinderdisco. Stichting Fietsvierdaagse Venray STELLING: Daagse Venray ANTWOORD: 1. Voorrangsborden gelden alleen voor bestuurders. waar niet waar 2. Als je fietst, is het veiliger om niet mobiel te bellen. waar niet waar 3. Een voorrangsvoertuig heeft een blauw zwaailicht waar en een sirene aan. niet waar 4. Als je skate ben je een voetganger. waar niet waar 5. Verkeersborden gelden niet voor voetgangers. waar niet waar 6. Achter in de auto hoef je geen gordel om. waar niet waar 7. Als je links afslaat, maak je een kleine bocht. waar niet waar 8. Een brandweerauto mag altijd voorgaan. waar niet waar 9. Iemand die slecht ter been is, laat je voorgaan. waar niet waar 10.Ga nooit naast of vlak achter een vrachtauto staan. waar niet waar 11. Als je een vriendje tegen komt, mag je bellen waar met je fietsbel. niet waar 12.In de trein of in de bus, mag je je muziek waar keihard zetten. niet waar DEELNEMER (STER): Voornaam: Achternaam: Leeftijd: Woonplaats: Postcode en adres: Telefoonnummer: Basisschool: Groep: Onderzoek naar leefbaarheid in dorpen M-W De gemeenten Horst aan de Maas, Sevenum en Meerlo- Wanssum voeren de komende weken een onderzoek uit naar de leefbaarheid in de dorpen. Daarbij worden inwoners naar hun mening over het leven, wonen en de voorzie ningen in hun dorp en buurt gevraagd. Het onderzoek dient antwoord te geven op de vraag hoe leefbaar de dorpen in de drie gemeenten zijn en hoe dit kan worden verbeterd. De gemeente Horst aan de Maas houdt het leefbaarheidsonderzoek voor de derde keer, maar doet dat nu voor het eerst samen met de gemeente Sevenum en drie dorpen van de gemeente Meerlo- Wanssum (Meerlo, Swolgen, Tien- ray). De onderzoeksresultaten worden onder meer gebruikt voor de gemeenteraadsverkiezingen van de nieuwe fusiegemeente, die per 1 januari 2010 ontstaat. Ook dorpsraden maken gebruik van de resultaten van dit onderzoek, om inzicht te krijgen in zaken die spe len binnen hun dorp. Voor het leefbaarheidsonder- zoek is een steekproef getrokken uit alle huishoudens. De resulta ten worden in september gepre senteerd tijdens een aantal dorps gesprekken. De letselschade-advocaat helpt u vaak kosteloos om uw schade te verhalen! Wist u dat een letselschade-advocaat u meestal kosteloos kan bijstaan?! De afdeling aansprakelijkheid en letselschade van Van der Putt advocaten bestaat uit drie gespecialiseerde advocaten, die allen lid zijn van de Vereniging van Letselschade-Advocaten LSA: mr. P.C.M. ten Brummelhuis mr. A.J.F. van Dok mr. W.H.M.J. Pelckmans Wanneer u meer informatie wilt over uw rechten, neemt u dan vrijblijvend telefonisch contact op met Henri Pelckmans of Arthur van Dok. Wij kunnen u in een gra tis intakegesprek vertellen wat de mogelijkheden zijn. Van der Putt Advocaten Patersstraat 15-17 5801 AT Venray Tel: 0478-556677 Fax: 0478-556678 E-mail: info@putt.nl Internet: www.putt.nl jj5net M.Annaterrem m venray wordt op zaterdag 20 juni de vijf entwintigste Rollebol gehouden. Jeugdclub de Springplank uit de Beukenlaan in Venray is gastheer van dit jaarlijks gehouden jeug- devenement. Samen met ADOR Oostrum, SJW Castenray, SJMO Oirlo, Jong Arcen, Sirene'99 Lomm en OJC De Hobbits uit Kessel, wordt de dag ingevuld met sport en spel. De ongeveer driehonderd kinderen krijgen drie spellencir- cuits voorgeschoteld. Om 10.00 uur opent wethouder Patrick van der Broeck Rollebol'09, nadat de vlaggen van de zeven deelnemen de jeugdclubs in optocht het ter rein opgedragen zijn. Zijn officiële handeling, het hijsen van de Rol- TëböTvTag, is liet sein «111 te starten met de achttien zeskampachtige spellen, de achttien kermisspellen en de vragen/opdrachten van het natuurspel Heen en Weer. Rollebol zag in 1984 het levenslicht. Er was vanuit een aantal jeugdclubs, die lid waren van de Verenigde Jeugd clubs Limburg (VJL), behoefte aan uitwisseling. De achtergrondlig- gende gedachte was om kennis te maken met de ideeën en metho des van andere jeugdclubs, op het gebied van programmering. Elementen uit het Rollebolaanbod kunnen toegevoegd worden aan het bestand van een club. Zo is Rollebol in die vijfentwintig jaar uitgegroeid tot een grote spel- lendag. In teams van vijf of zes kinderen gaat men, onder leiding van eigen leiding, alle onderdelen af via een rouleersysteem. Iedere jeugdclub neemt een deel van het programma voor haar rekening. Ook de onkosten worden netjes onder elkaar verdeeld. Daar staat tegenover dat Rollebol op toer beurt bij een van de zeven wordt gehouden. Dit jaar dus in Venray, op het terrein waar ooit de St. Anna kermis gehouden werd, staan nu spellen opgesteld die luis teren naar de titels: appelhappen, waarzegster, botsauto's, kamelen- race, waterschieten, spuitbal, dak goten, vliegend tapijt, enzovoort. Iedereen is uitgenodigd om een kijkje te komen nemen van 10.00 tot 16.00 uur. ^mi/Jennium Bron: VVN Veilig Verkeer Spel lyiintW'ïi Theelichten actie

Peel en Maas | 2009 | | pagina 9