examenuitslag! Pannakooi in Leunen elke dag vrijblijvend implantaten, klikgebit Sterretje in uw autoruit? a Deze weeK: lONDZORG tö'Qbm2f> PEEL EN MAAS Het bedrijventerrein Fresh Park Venlo en de Wereldtuinbouwten toonstelling Floriade 2012 hou den op zondag 21 juni het gezins evenement Fresh Experience Floriade Invites! Voor Floriade 2012 is dit evenement de start van een voorlichtingscampagne in de (eu)regio. Tijdens Fresh Experien ce Floriade Invites! wordt een aantal belangrijke nieuwe projec ten van de Floriade gelanceerd. De Floriade Roadshow en bijbe horende trailer maakt voor het eerst haar opwachting op Fresh Experience Floriade Invites! Vanaf deze dag reist de Floriade Roadshow tot september langs diverse steden en evenementen in de (eu)regio om de bezoekers De vereniging Lets Do It in Venray had afgelopen vrij dag een feestje te vieren. "We bestaan nu twee jaar en de groei zit er nog steeds in. Het gaat uitstekend", aldus secre taris Els Bloemen. Bij gelegen heid van het tweejarig bestaan werd ook de nieuwe website, met de steun van Rotary Ven- ray, in gebruik genomen, www.letsdoitvenray.nl. "Nu hebben we een eigentijds com municatiemiddel voor onze leden, maar ook voor alle andere belangstellenden." De vereniging Lets Do It is nu twee jaar actief in Venray. Het uit gangspunt van de vereniging is eenvoudig: leden die onderling diensten en goederen aan elkaar aanbieden en afnemen. Je auto wordt door iemand gewassen, de tuin bijgehouden, klusjes opge knapt. Het is te mooi om waar te zijn. Toch is dit het basisprincipe van Lets Do It. De leden 'beta len' in dit Lokaal Economische Transactie Systeem (Lets) voor deze goederen en diensten. Met de hulp van een chequesysteem wordt bijgehouden aan wie en door wie een dienst verleend is. Met andere woorden, het is geven en nemen. Als lid kun je gebruik maken van de kwaliteiten van andere leden. Van iemand die graag klust, kookt, boodschappen doet, of taalles geeft. Die diensten kun je afnemen. Ieder lid geeft aan wat hij voor de andere leden kan betekenen. Op basis daarvan wor den de diensten aangeboden en afgenomen. Het mes snijdt zo aan twee kanten. Je krijgt iets, maar geeft ook iets. Zonder dat het te entertainen en te informeren over Floriade 2012. Om 10.00 uur wordt de trailer, in het bijzijn van alle partners, officieel in gebruik genomen. De hele dag is de trai ler te bezichtigen. Binnen vindt de première plaats van de nieuwe promotiefilm van Floriade 2012, maar wordt ook de nieuwe websi te van de Floriade gelanceerd: een nieuw ontwerp, nieuwe inhoud en veel extra mogelijkheden. Op Fresh Experience Floriade Invi tes! gaat Floriade Kids van start. Met Floriade Kids wil de Floriade kinderen op een speelse, leuke en educatieve manier de invloed van de tuinbouw duidelijk maken op ieders dagelijks leven. Floriade Kids omvat onder meer een les geld kost. De leden rekenen af in 'klanken'. Op zijn eigen rekening mag hij maximaal 200 in de min of plus staan. "Steeds meer mensen in Ven ray ontdekken onze vereniging", programma voor basisschoolleer lingen in heel Nederland en Nor- drhein Westfalen en een speciale website die op 21 juni online gaat. Op Fresh Experience Floriade Invites! worden allerlei activitei ten gehouden voor kinderen. Om 12.00 uur treedt de DroOMBand op, met een interactief programma voor het hele gezin. Aansluitend maakt een nationaal bekende kin- dertelevisiester zijn opwachting. De hele dag kunnen kinderen op het evenemententerrein maskers maken en racen op de stormbaan. Voor de allerkleinsten is er een verhalenverteller van themapark Aardbeienland. Net als de vorige editie, is Floriade Invites! de enige dag van het jaar dat geïnteresseer- aldus Els Bloemen. "En leren het systeem te waarderen. Zo zijn we inmiddels opgenomen in het soci aal plan van de wijk Brukske en hebben we hele goede contacten met Wijkplatform Brukske. Het wijkplatform stelt zelfs geregeld ruimte beschikbaar voor onze bijeenkomsten. Dat stellen we enorm op prijs." Het ledenaantal blijft gestaag groeien. "Dat klopt, we zitten nu op dertig leden en tien sponsorleden die ons onder steunen. De groei blijft er in zitten, maar we blijven er voor waken dat we te snel uit ons jasje groei en. Het moet beheersbaar blijven, zodat we alle leden op een goede wijze kunnen helpen." Bloemen benadrukt dat Lets Do It voor iedereen toegankelijk is: "Het is niet alleen voor minima den het terrein kunnen bekijken, dat in 2012 haar poorten opent voor de Wereldtuinbouwtentoon stelling. Deskundigen nemen de bezoekers vanaf het terrein van Fresh Park Venlo mee voor een uitgebreide rondleiding door het park. Ook de bedrijven die gevestigd zijn op Fresh Park Venlo gunnen de bezoekers deze dag een kijkje in de keuken. Een pen delbus rijdt de hele dag langs de opengestelde bedrijven. Op het centrale evenemententerrein zijn stands te bezoeken van verschil lende bedrijven van Fresh Park Venlo. Op 21 juni is het Vaderdag. Vaders worden dan ook extra in het zonnetje gezet! Elk uur win nen twee vaders een toegangs- met een kleine beurs, ook wer kenden maken gebruik van ons systeem. Jong en oud, van 20 tot 80 jaar, man en vrouw, uit alle geledingen komen onze leden. Dat is ook het mooie, want naast het feit dat de mensen gebruik maken van elkaars diensten, ontstaan er fijne, sociale contacten. Zo is er al een koffie-uurtje, doen leden samen mandalatekenen en komt er een workshop buikdansen. Uit de leden is zelfs een muziekgroep ontstaan. De leden wandelen of fietsen samen, nemen deel aan de fietsvierdaagse en we hebben bin nenkort voor het tweede jaar een barbecue voor alle leden. Het gaat dus om meer dan alleen goederen en diensten ruilen en aanbieden. De sociale contacten zijn min stens zo belangrijk." kaart voor het hele gezin naar Toverland of Klein Zwitserland en Fun Forrest. De hele dag zijn er optredens van diverse artiesten. Op het grote podium gaat als eer ste de muziekvereniging Valuas uit Venlo optreden.Aansluitend treedt DrOMBand op, met een optreden waar het hele publiek bij betrok ken wordt. Minsekinder sluit de dag af. Al jaren lang speelt deze band iedere feesttent plat; zo ook op Fresh Experience Floriade Invites! Dj Boy Born zal tussen de optredens door met zijn muziek de sfeer erin houden. Fresh Expe rience Floriade Invites! duurt van 10.00 tot 17.00 uur, op Fresh Park Venlo. Zie ook www.floriade. nl. en www.freshparkvenlo.nl. Het bestuur van Lets Do It: v.l.n.rEls Bloemen, Anja de Bruij- ne, Jolande van Bers en Henk van Egmond. Dat geldt ook voor het aanbod van diensten en goederen. Bloe men: "We krijgen steeds meer leden en dat betekent dat de diver siteit aan diensten en goederen ook steeds groter en gevarieerder wordt. Mensen die moeite hebben met hun papieren door te nemen, kunnen nu worden geholpen. Ze kunnen advies krijgen over het verstrekken van een hypotheek. Het aanbod wordt steeds breder. Dat is in het voordeel van alle leden." Voor meer informatie kunt u kij ken op de nieuwe website www. letsdoitvenray.nl De Stichting Marokkaans Activiteiten Centrum (SMAC) vreest voor haar toekomst door het structureel afbou wen van de subsidies van de gemeente Venray voor kos ten die betrekking hebben op onder meer de huisvesting, de organisatie en de activiteiten. De stichting tekende bezwaar aan tegen het besluit van het colle ge van B en W om de subsidie met ingang van 2009 in vier jaar tijd te verminderen naar 25 procent van het huidige subsidiebedrag. De commissie Bezwaarschriften verklaarde het bezwaar deels gegrond. Zij concludeerde dat bij het verlenen van de subsidie voor 2009 een rekenfout is gemaakt. Bij SMAC is namelijk meer dan 25 procent in mindering gebracht, wat betekent dat de stichting 5383 euro minder heeft ontvan gen dan waar ze recht op heeft. Het college besloot deze week om het advies van de commissie op te volgen en de stichting een nabetaling te doen van 5383 euro. Maar het blijft wel vasthouden aan de nieuwe subsidiesystematiek Landgoed Geijsteren De gemeenten Meerlo-Wanssum, Venray en diverse andere betrok ken partijen hebben woensdag 10 juni een intentieverklaring onder tekend waarin zij verklaren mee te willen werken aan de ontwikke ling van het Landgoed Geijsteren en het aangrenzende natuurgebied Boshuizerbergen. Beide natuur gebieden samen hebben een oppervlakte van 900 hectare. 'Het Verdrag van Geijsteren' zoals de verklaring wordt genoemd is een vervolg op een masterplan voor het gebied waarin veertien projecten zijn benoemd. Het is de bedoeling dat elk van de ondertekenaars een project onder zijn hoede neemt en zorgt voor de uitvoering daarvan. Het masterplan is een initiatief van Stichting Landgoed Geijsteren en Stichting Het Limburgs Landschap. Een groot aantal organisaties heeft meegewerkt aan de opstelling van het plan. Projectideeën in het plan zijn bijvoorbeeld de aanleg van een heggenlandschap langs de Maas, het herstel van de historische hoofdwegen en boslanen, de ver betering van de kasteelomgeving en de ontwikkeling van wandel- en fietsroutes. Wethouder Hans Teu- nissen, die namens de gemeente Venray het 'Verdrag van Geijsteren' heeft ondertekend, is blij met dit initiatief."Het Landgoed Geijsteren vormt samen met de Boshuizer- bergen een uniek natuur- en cul tuurhistorisch gebied dat we graag verder willen versterken. Venray is dan ook bereid om zich samen met de andere ondertekenaars in te zetten voor een vlotte uitvoe ring van het plan'. die eind vorig jaar is vastgesteld door de gemeenteraad. In 2008 bedroeg de subsidie voor SMAC nog 32.383 euro, maar dat bedrag wordt de komende vier jaar fors minder. Het te verlenen subsidie bedrag voor 2009 is na de herbere kening vastgesteld op 24.894, een verlaging met 25 procent. In 2010 wordt dit 50 procent en in 2011 25 procent. Dit geldt zowel voor de huisvestingssubsidie als de sub sidie voor kosten die betrekking hebben op de organisatie en de activiteiten. Voor de stichting betekent het structureel afbouwen van de subsidie een 'grote klap', zo ver klaarde ze tijdens de behande ling van het bezwaarschrift, met name nu -- volgens haar - sinds eind 2008 flink is geïnvesteerd in de beveiliging van het gebouw en het opzetten van activiteiten. Zelfs de politie in Venray zou 'perplex' staan. De bezuiniging zou ertoe leiden 'dat de stichting uiteinde lijk niet meer kan bestaan'. Maar volgens wethouder Twan Jansen hebben de ontmoetings centra van de Marokkanen en de Turken jarenlang een voor- In maart en april voerde de gemeente Venray de campagne Mijn Plekkie, waarmee zij Venrayse jongeren stimuleerde om zelf een geschikte plek aan te dragen voor het plaatsen van pannakooien. De Leunse jeugd reageerde mas saal en ging meteen aan de slag. Leunen krijgt dan ook de eerste pannakooi. Het meest favoriete en 'geschikte plekkie' in Leunen bleek het speelveld aan de Urba- nusweg. Zoals tijdens de campag ne al werd aangegeven, moest de jeugd ook zelf de handen uit de mouwen steken. Afgelopen zater dag werd er hard gewerkt aan het leggen van een tegelondergrond waarop binnenkort de pannakooi keursbehandeling gehad, omdat de gemeente veel waarde hecht aan integratie en participatie van allochtonen. "Maar die koers is bijgesteld. Voortaan hebben ze dezelfde positie als vergelijkbare vrijwilligersorganisaties. Natuur lijk maakt het subsidiebedrag een fors deel uit van de exploita tie, maar daarom hebben we ook gekozen voor een geleidelijke overgangstermijn van vier jaar. De subsidie gaat jaarlijks met een kwart omlaag." De gemeente ver leent al een aantal jaren aan twee allochtone vrijwilligersorganisa ties, te weten Stichting Marok kaans Activiteiten Centrum en Stichting Turkse Gemeenschap Venray, een volledige subsidie in de huisvestingskosten. Daarnaast ontvangen zij subsidie voor kos ten die betrekking hebben op de organisatie en de activiteiten. Andere sociale, educatieve en culturele vrijwilligersorganisaties worden niet op deze wijze in de huisvestingskosten gesubsidieerd. De gemeente Venray wil met het nieuwe subsidieregeling een eind maken aan deze uitzonderings positie. geplaatst wordt. Verder plaatsten de jongeren enkele fietsenrekken en een doel. Wethouder Patrick van der Broeck wilde graag ken nismaken met de enthousiaste jongeren. Hij is blij met hun inzet: "Doordat ze deze plek zelf heb ben uitgekozen en er hard aan hebben gewerkt, wordt het echt hun eigen plek. Ze zullen zich hier ook verantwoordelijk voor blijven voelen." Eerder nodigde de jeugd alle buurtbewoners op het speelveld uit en vertelden ze over hun plannen. "De Leunse jongeren legden uit hoe het veld er met de pannakooi uit zal zien en wat de spelregels van pannavoetbal zijn", aldus Patrick van der Broeck. Zaterdag 20 juni in Venray Donderdag 18 juni 2009 - Pagina 5 Het galabal van de eindexa- En dan zeker de praalstoet die motors, fietsen en andere opval- didaten aan het feesten gingen. De praalstoet van de eindexa menkandidaten van het Raayland voorafgaand aan het bal door Ven- lende voertuigen van sporthal Donderdag (vandaag) krijgen menkandidaten van het Raay- College in Venray begint steeds ray trekt. Vrijdagavond trok een De Wetteling naar discotheek de eindexamen de einduitslag te land College in Venray trok vrij- grotere vormen aan te nemen. lang lint van wagens, tractors, Zenith waar de eindexamenkan- horen. dagavond veel bekijks. Nieuwe website in gebruik genomen üjwuj.tedscomicart.n Fors minder subsidie voor Marokkaans activiteitencentrum Bel 0478-514468 centrum mondzorg venray www.centrum-mondzorg.nl Gezinsevenement Floriade Gratis ruitreparatie vanaf WA+. Klaar terwijl u wacht! Als u door steenslag een kleine beschadiging (sterretje) in uw autoruit heeft en u bent minimaal WA+ verzekerd, dan kunt u dit geheel kosteloos laten repareren, geen eigen risico en geen aantasting van uw no-claim. Door een kleine ruitreparatie d.m.v. een harsinjectie wordt verder scheuren van het sterretje voorkomen. Uw voorruit krijgt weer zijn oorspronkelijke sterkte (veiligheid) terug en de beschadiging wordt vrijwel onzichtbaar. RS Autoruitservice zorgt voor de afwikkeling met alle verzeke raars behalve Centraal Beheer. U hoeft dus niets te regelen, wel de groene kaart of polis meebrengen s.v.p. U kunt zonder afspraak terecht bij de blauwe reclamestand. Sportcentrum-zwembad De Sprank van 10.00-16.30 uur Galabal: geweldig spektakel Lets Do It twee jaar in Venray SMAC vreest voor toekomst voorlichting

Peel en Maas | 2009 | | pagina 5