TC Loonse Duinen 3 kampioen Open Dorpen Toernooi Ysselsteyn Ellen en Fenne in de prijzen Geslaagd schooltoernooi minibridgers Acht teams TC Venray kampioen r t Drukwerk offerte? PEEL EN MAAS Overloonse Bridgeclub BC 2002 RV PEEL EN MAAS Donderdag 18 juni 2009 - Pagina 24 van den munckhof bv www.vandenmunckhof.nl Mudhunters DC De Piëlhaas Emile Cox tweede een abonnement waard Whiplash BC Doublet BC Common Sense Zomerdrive 2009 NRBC BC Klavertje Vier BC Harten Drie Zomerbridge in Venray BC Venray Vlakwater Open Vierenveertig kinderen van vier Venrayse scholen hebben gestreden om de ereplaatsen van het afsluitend toernooi van hun cursusjaar minibridge. Het was al snel een drukte van belang in de Kiosk in het Brukske in Venray. Net na 9.00 uur kon er gestart wor den met de eerste ronde van drie spel len. De organisatie had de lat hoog gelegd, met drie spellen in een half uur. De kinderen die iets langer spe len doordat de cursussen in septem ber waren gestart, konden dat tempo goed aan, hadden duidelijk iets meer ervaring. De kinderen van De Vlaswei die pas na de citotoets met de mini 1 cursus zijn gestart, moesten er flink aan trek ken, maar tegen 10.15 uur was ook de tweede ronde af en konden de kin deren even pauzeren. In ronde drie waren sommige spelers wat minder geconcentreerd. Anderen waren zeer serieus bezig met het spel en puzzel den een heel spel na om te zien waar nou een foutje was gemaakt met het dichtleggen van de slagen, omdat ze het niet eens konden worden over het gehaalde aantal slagen. Tegen 11.30 uur was ook de vierde ronde gespeeld en konden de reken meesters aan de slag. De uitslag was er snel en de winnaars waren Koen Draak en Guus Janssen. Voor de eerste zes plaatsen was er een prijsje op de prijzentafel. St. Jan uit Merselo had het bijzonder goed gedaan, van de vier paren vielen er drie in de prijzen. Limburgse records Lisa Dreesens Komend weekend staat er een marathon op het programma. Met een afstand van 85 km in het ver schiet wordt het maasduinengebied bezocht. De organisatie hoopt op grote deel nemersaantallen. Behalve wanneer er lange afstanden gereden worden is deelnemen bij de Mudhunters is al snel bereikbaar, doordat er vaker in niveaugroepen gereden wordt is er altijd wel iemand waarbij men zich qua tempo aan kan sluiten. Ver der wordt er vaak in rondes gereden waarbij het aantal rondes varieert. Iedereen kan kosteloos vier keer mee doen. Ga voor meer informatie naar www.mudhunters.nl. Agenda: Zondag 21 juni vertrek 8.00 uur per fiets voor een marathon in de Maasduinen 85 km. Dinsdagavond 19.00 uur training omgeving Venray. Nieuw in het weke lijkse programma is de donderdag wanneer een aantal Mudhunters de brede banden verruild voor 23 mm en op de kromme sturenfiets stapt. Ver trek 18.30 uur vanaf de Sprank. in café De Piëlhaas in Venray wordt op zaterdag 20 juni vanaf 20.30 uur een dartstoernooi gehouden waaraan iedereen kan deelnemen. Inschrij ven kan tot 20.15 uur via telefoon (0478)582187. Uitslag darten: Win naarsronde; 1) Dennis Smits. 2) Maikel Piertzak. 3) Dennis Plum. 4) Perry Bus- sers. Verliezersronde; 1) Paul Hendrix. 2) Geert van Hoof. 3) Johan van Hoof. 4) Maggie van de Akker. Er werd 180 gegooid door Dennis Smits. Uitslag zomeravondcompetitie: Winnaarsron de; 1) Nico Thissen. 2) Hubert Janssen. 3 Maikel Piertzak. 4) Johnny Smits. 5) Gerard de Bruijn. 6) Mark van de Heuvel. 7) Sander van de Broek. 8) Marcel Oosterwijk. Verliezersronde; 1) Roy Troisfontaine. 2) Dennie Plum. 3) Perry Bussers. 4) Johan van Hoof. 5) Mat Janssen. 6) Melissa Eggen. 7) Thorsten Gooren. 8) Daisy Eggen. Er werd 180 gegooid door Thorsten Gooren, Dennis Plum en Johan van Hoof. De hoogste finish was met 112 punten voor Mark v.d. Heuvel en Hubert Janssen. In de vierde wedstrijd voor het NK MX3 reed Emile Cox afgelopen weekend in Berghem. Cox zat derde met de start maar kon al snel de lei ding overnemen in het begin van de wedstrijd, ook kon hij een klein kloofje slaan maar naarmate het water naar de beneden kwam en de baan slechter werd ging het bij Emile niet makkelijker en kon zijn naaste rivaal hem voorbijsteken Cox kon goed aan klampen en in de laatste ronde lukte het net niet om de koploper te pas seren op het verwaterde circuit, zodat hij genoegen moest nemen met een tweede plaats. De twee manche werd afgelast vanwege de hevige regenval. Cox is nog steeds leider in het NK en zal komend weekend in Oploo de vijfde NK wedstrijd rijden. Consulash verzorgt op woensdag 1 juli van 13.30 tot 15.30 uur de maan delijkse inloopmiddag voor whiplash- cliënten aan de Hertog Eduardstraat 13 in Venlo. Jaarlijks worden tussen 15.000 en 30.000 mensen het slacht offer van een whiplashongeval. Bij een whiplash maakt het hoofd een heftige slingerbeweging ten opzichte van de romp. Dit gebeurt bijvoorbeeld bij een kop-staartbotsing in een auto. Hierbij kunnen beschadigingen optreden in de spieren, banden en gewrichten in de nekstreek en in het gebied van de hersenstam, ruggenmerg en hersen- zenuwen. Een groot aantal whiplash- patiënten heeft last van hoofdpijn, misselijkheid, vermoeidheid, duize ligheid, concentratiestoornissen of problemen met het geheugen. Veel whiplashpatiënten en hun naasten hebben behoefte aan extra informatie over whiplash. Zij kunnen samen met lotgenoten praten. Aanmelden kan via telefoon (077)3519890 of via e-mail info@consulash.nl. Zie ook www.con- sulash.nl Het seizoen is afgesloten met een vrije bridgeavond. De gele en de rode lijn speelden gemixt. De beste in lijn 1 waren Riet Aarts en Frieda Kalkman met 62.50 procent, gevolgd door Marijke van den Boom en Aike van Glabbeek met 61.25 procent. Derde waren Wiel en Miny Verhoeven met 59.58 procent. In lijn 2 was het hoogst scorende paar Jacqueline van de Slik en Toon den Brok met 68.13 procent, gevolgd door Bert en Nelly Vloet met 62.50 procent. Riet Dobbe en Mien Kuenen waren goed genoeg voor de derde plek met 60.94 procent. In de groene lijn waren Jos van de Pas en Gerrit Weijs met 56.52 procent de winnaars. Met 56.51 procent bezetten Lucy en Jan Kroef de tweede plek en derde waren Mien Hegger en Jeanne Derks-Peeters met 54.43 procent. De eerste zitting van de extra speel avonden, waarbij ook niet-leden van BC Doublet van harte welkom zijn is gehouden. De hoogste score was voor Henk Penninx en Theo Jakobs. Zij behaalden 55 procent. De tweede plaats was voor Mariet Volleberg en Nelly Jenneskens met een score van 53.33 procent, gevolgd door Corrie en Hans Visscher met 52.50 procent. Er is vrij bridgen in twee lijnen gehouden. In geel waren met 67,71 procent Jan Stiphout en Jeanne Korsmit de beste. Met 60,42 procent bezetten Marion Haan en Marijs Nelis- sen de tweede plaats en derde waren Rikie Cremers en Jose Verhaegh met 58,85 procent. In rood waren de win naars met 67,36 procent Tiny Schami- nee en Frans Oudenhoven. Tweede met 65,97 procent waren Anny en Onnik Karagozyan, gevolgd door Leny Worst en Martien Verheijen met 63,19 procent. Ook dit jaar kan men tijdens de zomermaanden weer bridgen in Over- loon. Dit kan namelijk iedere woens dagavond vanaf 1930 uur in de perio de van 24 juni tot en met 26 augustus. Het bridgen wordt gehouden in gemeenschapshuis Overloon aan het 14 Oktoberplein in Overloon. Opge ven is niet nodig en iedereen is van harte welkom. Voor meer informatie kan men contact opnemen met Wiel Verhoeven via telefoon (0478)641349 of bij Gerda Crooijmans via telefoon (0478)641265. Voor de zesde en tevens laatste zit ting van de bonusladder is er in twee lijnen gespeeld. In geel waren Theo Jakobs en Jan Stiphout de beste met 67,92 procent, gevolgd door Antoi nette Coppus en Riet Willems met 60 procent. Op de derde plaats eindigden Jacqueline van der Slik en Doke Verhe- ijen met 58,75 procent. In rood waren Carolina Wikkers en Leo van Grootel de winnaars met 59,75 procent. De tweede plaats ging naar Hans Koop man en Jan Mater met 58,50 procent en de derde plaats werd met 52,70 procent gedeeld door Bella Huisman met Wim Schoonhoven en Marie Ker sten met Charlotte Olislagers. De extra bonussen voor de rode (2 procent) en de groene lijn (4 procent) zijn in deze percentages nog niet verrekend. Er is in een lijn gespeeld en Jeanne Korsmit en Jeu Steeghs zijn op de eerste plaats geëindigd met 65.36 pro cent. Tweede waren Jan Stiphout en Martien Verheyen met 60.68 procent, gevolgd door Lucy Pingen en Joop Hooft met 57.55 procent. In de laddercompetitie was er een gedeelde eerste plaats in de gele lijn van 60 procent voor Toon den Brok met Math Keulards en Mien Kuenen met Truus Kusters. Derde waren de dames Corrie Hartong en Trudy Jeu- rissen met 57.50 procent. In de rode lijn was gelegenheidspaar Rieki van Bree en Jacqueline Hermkens eer ste met 60.42 procent, gevolgd door Loes Engel en Ali ter Schegget 5990 procent. De derde plaats ging naar de dames Lia Beerens en Nelly Bexkens met 57.29 procent. Op donderdag 18 juni is de laatste laddercompetitie en op donderdag 25 juni wordt de slot- drive gespeeld. Op 10 september start het nieuwe bridgeseizoen. De vijfde en laatste avond van de laddercompetitie gespeeld. In de gele lijn was de eerste plaats voor Theo Jakobs en Henk Penninx met 62,08 procent. Tweede waren Mien Kuenen met Toon Stiphout met 60 procent en derde waren Peter Koolen en Jeu Steeghs 53,25 procent. In de rode lijn was het echtpaar Nollen de beste met 67,75 procent, gevolgd door Sjef Fiers en Wim Manders met 65,83 procent. Derde waren Herma Darmstadt en Caroliena met 60,42 procent. Maan dag is er vrij bridgen. Afmelden kan via telefoon 06-41376556. Het is weer zover dat bijna alle clubs hun jaarprogramma hebben afgesloten en daarom houden de Venrayse Bridgeclubs zomerbridgen. Dit wordt elke donderdagavond in De Kiosk gehouden, te beginnen met 2 juli. Deze avond wordt bij toer beurt georganiseerd door een van de Venrayse bridgeclubs. Iedereen, ook thuisbridgers, kan op deze donder dagavond komen bridgen. De zaal is om 19.00 uur open en het brid gen begint om 1930 uur. Er worden wekelijks prijzen beschikbaar gesteld. Op het einde van het zomerbridgen, na zes avonden, wordt er een beker uitgereikt aan het paar dat over vier avonden gerekend het hoogst heeft gescoord. Donderdag 2 juli opent BC Venray de serie van zes avonden. De aspergedrive is gespeeld. In de gele lijn waren Janny Jungslager en Ans van Hooft de besten. Zij werden gevolgd door Mientje Wester met Ger- rit Boekholt en Ron van Gaal met Lou Gillissen. In de rode lijn waren de winnaars Jeanny en Hein Willemsen, gevolgd door gelegenheidskoppel Charlotte Olislagers met Frans van den Heuvel en Corrie Borssen met Cisca Voss. In de groene lijn ook een gelegenheidspaar dat goed wist te sco ren. Dit waren Bella Huisman en Wim van Schoonhoven. De tweede plaats was voor Mariette Kuyer en Rieneke de Weert, gevolgd door Jose van Esch en Netty Sloots. Op de tweede ladder avond van de zomertrofee, waarbij de indeling werd gemaakt naar aanleiding van de uitslag van de eerste avond waren in de gele lijn Edith Ottenheim en Ron van Gaal veruit de besten. Zij scoorden met 75 procent bijna 15 procent meer dan de nummers twee en drie Joan Hinssen met Luc Tijssen en Annie Boekholt met Jaqueline van der Slik. In de rode lijn was er een goede eerste plaats voor Fieke Arts en Miets Verstappen, gevolgd door Ger Keizers met Wim Teunissen en Marie Kersten met Frans van den Heu vel. In de groene lijn tenslotte waren Klazien Baak en Ton van Jaarsveld de winnaars, gevolgd door Ann Peetjens en Andre Poels. De derde plaats werd gedeeld door Irene Camps met Jaques Jeurissen en Charlotte Olislagers met Nell Peynenborgh. Donderdagavond is de derde en voorlaatste speelavond van dit seizoen. potentieel kandidaat om komend jaar de jeugd. In een tijd van 2.15 werd hij medailles te behalen op de verschil- vijftiende op de 200 wisselslag en 28e lende afstanden van de schoolslag bij op de 50 vlinder met 27.64. Afgelopen week is op de banen van Tennisvereniging Ysselsteyn het 16e Keijsers-Manders Open Dorpen Toernooi gespeeld. Ondanks de vele regen in de afgelopen week kunnen de 130 deelnemers terugkijken op een goed geslaagd en gezellig toer nooi met op zondag zeer spannende finales getuige de vele driesetters, die zijn gespeeld. Na een lange finaledag werd de toernooiweek onder zonnige omstandigheden afgesloten met de intussen traditionele loterij. De uitslagen: Gemengd dubbel 8: 1. Elly Claes- sens en Ton van Hees, TV Ysselsteyn 2. Petra en Richard van Dijck, TV Yssel- steyn Dames dubbel 8: 1. Jelena Glaskova en Carolien Koonings, TV Ysselsteyn 2. Dien Vogels en Carla Willems, TV Ysselsteyn Heren dubbel 8: 1. Richard van Dijck en Henk Strijbos, TV Ysselsteyn 2. Gerrit Verheijen en Hai Vogels, TV Ysselsteyn Gemengd dubbel 7: 1. Steffie en Wim de Wit,TVYsselsteyn 2. Malu Car- valho en Marcel Verbers, TC America Dames dubbel 7: 1. Karin van Neer ven en Steffie de Wit, TV Ysselsteyn 2. Rieky Cox en Els Deenen, TV 't Löbke Swolgen Heren dubbel 7: 1. Twan Jenniskens en Ton Marcellis,TV Ysselsteyn 2. Hein van Schijndel en Ron v d Zanden, TC Rodhe Venray Gemengd dubbel 6: 1Monique Ver- hoeven en Math van Dijck, TC Rodhe Venray 2. Renata van Vegchel en Lou Gilissen,TC Rodhe Venray Dames dubbel 6: 1Hanneke en José Gerrits, TC Helenaveen 2. Rieta Buth en Marij van Kempen, HTC Horst Dames dubbel 5: 1. Kristel Gielen en Renate Peeters, TV Ysselsteyn 2. Hannie Arts en Gonny Peelen, HTC Horst Heren dubbel 5: 1. Math van Dijk en Hans Kreyfelt, TC Rohde Venray 2. Tom Berhitu, TC Venray en Theo Nel- len,TV Ysselsteyn. Op de banen van Tennisclub Ven- ray wordt op zaterdag 20 juni het jaarlijkse open toernooi, het Atlantic Telecom Vlakwater Open, gehouden. In de categorieën 3 tot en met 9 wor den negen dagen lang wedstrijden gespeeld in het heren enkel, heren dubbel, dames enkel dames dubbel en het gemengd dubbel. Met bijna tweehonderd deelnemers wordt het een drukbezet toernooi. Ook in de categorieën 3 en 4 is er dit jaar een groter deelnemersveld, waar door er veel wedstrijden op hoog niveau worden gespeeld. De finales vinden plaats op zon dag 28 juni. Belangstellenden zijn van harte welkom op de banen van TCV aan de Kempweg in Venray. Zie ook www.tennisclubvenray.nl. Anne-Fleur tweede op LK Tijdens de Limburgse kampioenschappen turnen is Anne-Fleur Lemmen van turnvereniging St. Christoffel Venray tweede geworden in de categorie pupillen 2 niveau 10. In diezelfde klasse werd Fleur Caris zesde. De verdere uitslagen zijn als volgt: Pupille 1 niveau 12 Milou Swinkels 5e en Maureen van Leerdam 7e. Pupillen 1 niveau 13 Damita v. Soest 6e. Senioren niveau 7 Elke Pelzer 4e Jeugd niveau 8 Amy van Broekhoven 3e. Junioren niveau 9 Floor Neervoort 5e. Junioren niveau 8 Bette Hebben 7e. Het NK zwemmen, afgelopen weekend in het Pieter van den Hoogenband Stadion te Eindho ven, verliep voor Lisa Dreesens en Kasper van Dijk zeer succes vol. Lisa Dreesens ging met maar liefst drie Limburgse records naar huis. De 17-jarige Venrayse SPIO-zwem- ster van SG. Noord-Limburg verbeter de haar tijd op de eerste dag tijdens de series op de 200 wisselslag en wist zo met een tijd van 2.22.25 een Limburgs record neer te zetten. In de finale wist ze op dit onderdeel een zevende plaats bij de dames all-in te realiseren. Op de tweede dag zwom ze zowel in de series alsook in de finale een magnifieke race op de 100 vlinder. Met een tijd van 1.02.22 werd ze in de finale zesde van Nederland. De laatste dag werd ze achtste bij de dames op de 50 vlinder in 0.28.22, een tijdsverbetering van 0,4 seconden op dit sprintnummer. De Limburgse records stonden al op haar naam, maar werden ditmaal een stuk scher per neergezet. Op de 100 vrij zwom ze 0.59.20 in de series, eveneens een persoonlijk record en werd hiermee zeventiende. Clubgenoot Kasper van Dijk van de vereniging Manta, zwom voortreffelijk bij de jeugd. Hij wist op de 100 schoolslag als achtste te ein digen in een persoonlijk record van 1.08.72 De 200 schoolslag verliep nog beter met een verbetering van maar liefst vier seconden zwom hij in een tijd van 2.31 naar een zevende plek bij de jeugd. Deze schoolslag specialist uit Bergen liet zich ook van zijn goede kant te laten zien op de 50 meter school waarop hij achtste werd met een tijd van 31.46. Daarmee is hij Tijdens de Limburgse Speedo-fina- les heeft Ellen van Duren van Spio, uitkomend voor de Startgemeenschap Noord-Limburg, twee zilveren medail les behaald. Op de 100m rugslag en de 100m schoolslag wist ze met een tijd van respectievelijk 1.34.13 en 1.42.79 beslag te leggen op de tweede plaats. Fenne Vervoort van Manta, tevens uit komend voor de Startgemeenschap Noord-Limburg, zwom goede tijden, maar helaas niet voldoende voor een podiumplaats in haar leeftijdsklasse. Ze zwom vijf afstanden, allemaal met een nieuw persoonlijk record. Met een nieuwe tijd van 3.08.93 op de 200m wisselslag verbeterde ze haar persoonlijke record op die afstand zelfs met maar liefst vijftien secon den. Het derde tennisteam van TC Loon- se Duinen is in de derde klasse van de KNLTB kampioen geworden. Op de laatste competitieavond werd de strijd in het voordeel van de Overloonse tennissers beslist door met vier pun- ten voorsprong te eindigen op num mer twee. Op de foto boven van links naar rechts: Piet Claes, Bernadette Denen, Theo Klaassen. Beneden van links naar rechts Alice van Gaal, Sjaak van Bree, Diny van de Kroon. Dit jaar namen vijftien jeugdteams van Tennisclub Venray deel aan de competitie. Op verschillende niveaus werd er gedurende zeven weken gestreden om het kampioenschap. Van mini en driekwart voor de begin nende tennissers tot de landelijke competitie voor de meer ervaren spe lers. Uiteindelijk werden er acht teams kampioen.

Peel en Maas | 2009 | | pagina 24