Venraynaren missen NK Beachhockey Golfen voor het goede doel Stichting Sport en Transplantatie bezoekt gouverneur Twee maal goud voor Rob Hermans An Lenders Nederlands kampioene PEEL EN MAAS verneur Frissen wenste de Stichting Sport en Transplantatie veel succes op de 17th World Transplant Games in Australië. Drukwerk offerte? r t i www.vandenmunckhof.nl Schaakclub De Meeloper Het Alvertje De Roerdomp PC De Jumpers PC Sint Jan PEEL EN MAAS Donderdag 18 juni 2009 - Pagina 23 niet ontvangen? Bel 582877! De Peelrunners Paarden sportvereniging Ysselsteyn PC Nobel PDV De Maasvogels ATV Venray PDV De Zwaluw De Limburgse sporters en gouverneur Leon Frissen. John Wijers staat vier de van links op de foto, naast de gouverneur. Links van John Wijers staat Ven- raynaar Ron Jacobs, die een harttransplantatie heeft gehad. Hij is lid van de Stichting Sport en Transplantatie, maar is dit jaar niet geselecteerd voor de World Transplant Games in Australië. Er waren te weinig sponsoren om alle sporters mee te laten gaan. John Wijers is wel geselecteerd. Hij vertrekt samen met zijn moeder Petra en zijn vriendin Sophie op 8 augustus naar de Goldcoast in Australië. ditmaal wil het team een groot aantal medailles behalen om zo hoog moge lijk te eindigen op de landenranglijst. In 2007 behaalde de ploeg de vierde plaats. Leon Frissen, die zelf een fana tiek sporter is (geweest), heeft veel marathons gelopen en wielrennen was een van zijn favoriete sporten. Hij stelde vragen over fysieke beper kingen bij het sporten door getrans planteerde sporters en ook over de gevolgen van de transplantatie voor het dagelijks leven en werken. Gou- van den Tijdens de slotavond van Schaak club de Meerloper, bij Eethuis Bram in Swolgen, is door voorzitter Jan Bol- ten aan John Slot uit Blitterswijck de Marc Reintjes wisselbokaal uitgereikt. Slot is met overmacht de winnaar gebleken van de persoonlijke compe titie 2008/2009 en mag zich de beste schaker van Meerlo-Wanssum noe men. Deze slotavond werd gehouden in het thuishonk van de schaakclub, Eethuis Bram in Swolgen. Zoals elk jaar hadden alle leden weer iets cre atief bedacht. Er werden onder meer gedichten en verhalen voorgelezen. De avond eindigde met een discussie over een actueel thema. De Meerloper is een vriendenclubje met vogels van allerlei pluimage. Vanaf september begint de onderlinge competitie en wordt er fanatiek geschaakt. Verder bestaat voor de leden de mogelijkheid om in Grubbenvorst een keer per maand deel te nemen aan een dorpen competitie tussen Velden, Grubben- vorst en Meerlo-Wanssum. Ook wordt er enkele keren per jaar uitgewisseld met een andere vereniging. In het nieuwe schooljaar verzorgt de Meerlo- per hoogstwaarschijnlijk schaaklessen op de basisschool. Nieuwe leden zijn van harte welkom. De clubavonden worden vanaf september elke donder dagavond bij Eethuis Bram in Swolgen gehouden. Meer informatie is verkrijg baar via telefoon (0478)691688. De eerste wedstrijd om de lenteko ning is gevist. Uitslag: 1) Rob Wijnho ven. 2) Martien Voermans.3) An toon Sanders. 4) Henk Theeuwen. 5) René Wijnhoven. Uitslag eerste wedstrijd van de lentekoning voor korte hen gels: 1) Bertje van den Hoogenhof. 2) Martien Voermans. 3) Jan Voesten. 4) An toon Langenkamp. 5) An toon San ders. Uitslag tweede wedstrijd uit de pickercompetitie: 1) Henk Hendriks. 2) Harrie Theeuwen. 3) Peter Beelen. 4) Math Denissen. 5) Antoon Sanders. Op zaterdag 20 juni wordt de tweede wedstrijd om de lentekoning voor korte hengels gevist in vijver 2 van 8.00 tot 12.00 uur. Bijeenkomst en loting om 7.00 uur. Op zondag 21 juni is de derde wedstrijd uit de picker- competitie. Er wordt gevist in de Maas bij Rob Wijnhoven en wel van 8.00 tot 12.00 uur. Bijeenkomst en loting is om 6.45 uur bij Rob Wijnhoven. Op dinsdag 23 juni is de derde wed strijd om de vijverkoning. Die worden gevist in vijver 2 van het Wanssums Ven. Bijeenkomst is uiterlijk 18.00 uur en er wordt gevist van 18.30 tot 21.30 uur. Aanmelding voor deze wed strijden, uiterlijk de donderdag vooraf gaande, 20.00 uur bij Henk Theeuwen via telefoon (0478)571311. Voor de korte hengels kan men zich aanmel den bij Huub Reijnders via telefoon 06-25597166. Voor vragen en infor matie betreffende lidmaatschap en vergunningen kan men contact opne men met Pieter Kunen via telefoon (077)3662920 of e-mail naar info@ hsvhetalvertje.nl. De eerste maaskoning wordt gevist op zondag 21 juni. Inlichtingen zijn verkrijgbaar bij A. de Klein. Op woens dag 24 juni wordt de tweede wed strijd tegen Milheeze gevist, bijeen komst 18.00 uur in Milheeze aan de visvijver. Uitslag eerste wedstrijd tegen Milheeze. 1) L. v.d. Hoogenhof. 2. M. v.d. Eiyden. 3. H. v.d. Elzen. 4. M. v.d. Heijden. 5 H. Hermans. Uitslag jubi leumwedstrijd De Roerdomp: 1. H. Ermers. 2. A. van Deursen. 3. R. Vlem- mings. 4. M. Siebers. 5. Sj. Philipsen. Nieuwe leden zijn van harte welkom en kunnen zich aanmelden via www. hsvderoerdomp.nl. Op de website kan men ook terecht voor verdere inlich tingen over een lidmaatschap van de vereniging. Voor verdere inlichtingen kan men contact opnemen met secre taris H. Hendriks via 06-23140989 en via info@hsvderoerdomp.nl. Iris Jeurissen heeft een ruiterfes- tijn voor paarden in Meerlo bezocht. In de categorie L. mocht ze drie prij zen afhalen. Zo was er een tweede prijs met Freestyle, een derde prijs met Tango Lord en een vierde met Viola van Olensa. In de categorie M behaalde ze nog een achtste plaats met Vidola. Petra van Dijck heeeft met haar paart Felten deelgenomen aan een wedstrijd in Meerlo. Ze behaalde met haar paard Felten een zevende plaats op zaterdag en een negende plaats op zondag in de klasse Z springen. Met haar paard Wolivia werd ze negende in de klasse L springen. Rick en Verne Janssen zijn vrijdag en zondag ook naar Meerlo geweest. Rick Janssen behaalde met Zazoe een zevende plaats in de klasse L springen en Verne Janssen behaalde een tiende plaats in de klasse M springen op vrijdag met haar paard Little Mistery. Op zondag behaalde Verne Janssen met Little Mis- tery een vierde plaats in de klasse M springen. Enkele dressuur amazones waren de springruiters/amazones gevolgd naar Meerlo. Ester v. Dongen met haar paarden Armani en Wiona waren zon dag aanwezig in Meerlo. Met Wiona werd ze in de klasse M1 vierde met 196 punten. Met Armani had ze twee proeven gereden. In de eerste proef werd ze vierde met 197 punten en in de tweede proef werd ze derde met 192 punten in de klasse L1. Ellen v. Dijck was met haar paarden Weldlady en Pouwer ook in Meerlo. Op zaterdag reed ze Weldlady. Zij werd in de eerste proef zesde met 198 punten en in de tweede proef werd ze eerste met 210 punten. Op Zondag reed ze Pouwer. Ze werd vijfde met 401 punten in de klasse Z2. Ze plaatste zich voor de Dressage Exchange Competition. Dit is een wedstrijd waar de beste zes rui ters/amazones van paard wisselen. De eerste gaat op het paard van de zesde ruiter en de tweede op de vijfde enz. Ellen behaalde in dit onderdeel een mooie zesde plaats. David Hermans is met zijn paard naar Langeboom geweest. Hij werd met Worichta derde in de klasse M2 met 187 punten. Staand (v.l.n.r.):Thijs Aldenzee, Bas Erps, Mark Born, Wouter Born, Martijn Houwen. Gehurkt (v.l.n.r.): Jules Dorren, Marc Jansen, Jan-Willem Bruijsten Afgelopen zaterdag deed een Ven- rayse afvaardiging voor het derde jaar op rij mee aan een kwalificatietoer nooi voor het Nederlands kampioen schap beachhockey. Vorig jaar schreef het team zich in op een voorronde in Noordwijk, waar de finale nipt werd verloren van de uiteindelijk Europees kampioen. Dit jaar werd in Scheveningen het officiële Beach Stadion werd betre den, waar op de zonnige dag tevens enkele internationale afvaardigingen aanwezig waren. De eerste wed strijd speelden ze tegen de Spaanse internationals, waar ondanks goede inzet nipt verloren werd met 2-3. De tegenstand in de groepswedstrijden was veelal van hoog niveau. Twee moeizame wedstrijden van de Venray- naren maakten het bereiken van de finale helaas onmogelijk. Om de eer te redden moest men spelen tegen een team van ondermeer spelers van de kersverse Nederlands Kampioen Bloemendaal, zoals Lennart de Lange. Venray kwam in deze wedstrijd zelfs op voorsprong, maar verliet uiteinde lijk met 2-3 wederom het veld. Zonder overwinning, maar met goede resulta ten namen de hockeyers na een gezel lige barbecue afscheid van het kwalifi catietoernooi. Atletiekbaan wordt zo goed als nieuw Wethouder Twan Jansen zet de renovatie in gang Onlangs is begonnen met de reno vatie van de atletiekbaan in Venray. Deze opknapbeurt is eerder op de kalender gezet in verband met de Special Olympics die in juni 2010 in Noord- Limburg worden gehouden.De atletiekbaan wordt uitgebreid met een tweede ring voor het kogelstoten, een extra mat voor het hoogspringen en een extra werpplaats voor het speer werpen. Op deze plaatsen wordt eerst een fundering van lavasteen gelegd. Daarover komt asfalt en daarop komt de kunststoflaag van de atletiekbaan. Vervolgens krijgt de gehele kunststof baan een nieuwe coating die haar de komende tien jaar weer optimaal in conditie houdt. Door deze renovatie wordt de capaciteit van de baan aanzienlijk ver hoogd. Dit is niet alleen van belang tijdens de vele wedstrijden die er worden georganiseerd, maar ook tij dens de trainingen van de Atletiek Triatlon Vereniging Venray en tijdens de gymlessen van het Raayland Col lege. Sinds de aanleg van de atletiek baan, ruim tien negen jaar geleden, is het aantal leden van ATV Venray bijna verdubbeld van 200 naar bijna 400. Wethouder Twan Jansen (Welzijn) was zelf aanwezig om het startsein te geven van de werkzaamheden die uitgevoerd moeten worden. "Het is voor Venray van groot belang dat we goede sportvoorzieningen hebben, en dat we ze op peil houden", aldus de wethouder. Op 4, 5 en 6 juni 2010 worden de Nederlandse Special Olympics in Noord-Limburg gehouden. Dit zijn mini-Olympische Spelen voor mensen met een verstandelijke beperking. Tij dens dit driedaags evenement zullen circa 900 deelnemers in Venray actief zijn, onder andere in de atletiekon- derdelen. Voor de beste deelnemers zal dit tevens de mogelijkheid om zich te kwalificeren voor de World Special Olympics die in 2011 worden gehouden. De voorbereidingen voor dit grote evenement zijn al begonnen. Ter gelegenheid van de start van de renovatie was Annette Visser van de Stichting Special Olymics naar Venray gekomen om de vlag te overhandigen. vrijdag tussen 9.00-17.00 uur De Nordic walker kan op zaterdag 20 juni vanaf 9.00 uur in de Scha- dijkerbossen aan de slag vanaf de parkeerplaats aan de Bergsteeg in Meterik. Verder is er nog een tocht op zaterdag 27 juni om 9.00 uur in de Schadijkerbossen. Vertrek is vanaf de parkeerplaats aan de Bergsteeg in Meterik. Iedereen is welkom dus kom gerust een keer mee doen. Dinsdag baantraining van 19.00 tot 20.30 uur, Kastiëlse Baan. Donderdag training op de baan van 19.00 tot 20.30 uur. Zaterdag damestraining van 9.00 tot 10.00 uur, Kastiëlse Baan. Zaterdagmiddag afwisselende bos- training van 16.00 tot 17.30 uur, ver zamelen bij de parkeerplaats in de Schadijker Bossen. Uitslag IJzeren Man Volkslopen: 3,5 km dames; Nicolle Pouwels, Horst 24:57. 7 km dames; Jacqueline Pou- wels,America 41:25. Uitslag Steinakkerloop: 5 km V40; Jacqueline Verkoelen, Horst 26:12. 5 km V45; Anita Hoeijmakers, Horst 22:27. 5 km V50; Hedda Nabben, Sevenum 22:09. 5 km M trim; Chris Meulendijks, Grubbenvorst 18:38. Heiko Tondera, Sevenum 20:15. Guus van Enckevort, Evertsoord 24:12. Jos Thielen, Wanssum 26:13. 10 km M50: Jan Peeters, Horst 38:14. Wiel Dinghs, Castenray 42:11. 10 km M60: Piet Aarts, Wanssum 44:07. Ge Stappers, Grubbenvorst 50:24. Agenda: 19 juni Horst Acht van Horst 19.30 uur. 3 juli Arcen Hertog Jan Stratenloop. Zie ook www.peel- runners.nl Afgelopen weekend nam Tamara Klaassen deel aan een concours in Meerlo. Ze werd hier vierde in de klas se B springen met Zicorlien en derde met Ucorline in de klasse L springen. In Meerlo is een grote wedstrijd voor paarden gehouden. Bij de dres suur werden twee proeven gereden. Jaimy Muijsers en haar paard Archi bald behaalden met de eerste proef een vierde prijs met 197 punten en bij de tweede proef mochten ze de eerste prijs in ontvangst nemen met een score van 215 punten in de klasse B dressuur. Jeanine Huibers en haar paard Zinnya behaalde in de klasse L2 dres suur twee keer de eerste prijs met 211 punten en 199 punten. Met het springen behaalde Biance Enders met haar paard Zolena de achste prijs in de klasse B. Uitslag wedvlucht Mantes la Jolie; 208 duiven, dertien deelnemers. 1 Toon Aarts. 2, 7, 13, 21 Jac Verhoe ven. 3, 4, 15, 22 Harry Francken. 5 Jan Kuijpers. 6, 9, 10, 11, 12, 14, 20, 23, 25 Freddy Textor. 8 Sraar Francken. 16, 17, 18 Sraar Peters. 19 Theo Kleeven. 24 Bert Verhoeven. In verband met de renovatie van de kunststoftoplaag en de aanleg van nieuwe sectoren voor het speerwer pen, hoogspringen en kogelstoten, is de atletiekaccommodatie gesloten tot ongeveer 7 juli. De duur van sluiting is afhankelijk van voortgang werk zaamheden en de weersomstandig heden. Ondanks de dreigende regen en onweersbuien bleef het droog op dinsdagavond 9 juni tijdens de NSG sportavond toch doorgaan. Het was een gezellige wedstrijd voor atleten met een verstandelijke handicap. An Lenders Nederlands kampioene 5.000 meter. Lenders is in Utrecht Nederlands Kampioen geworden op de 5 kilometer, met een verschil van 12 seconden op de nummer 2, Jessica Oosterloo van AAC'61 werd Lenders eerste in een tijd van 18:04:92 min. Jan Poels werd derde op de Neder landse kampioenschappen Baanatle- tiek Masters bij ATV Scorpio in Oos terhout. Poels liep in leeftijdsklasse 50+ een tijd van 2:22:42 min. op de 800 meter naar een bronzen plak. Uitslagen: Terheijden: Trim Triat- lon/Duatlon 1/8 mannen: San Gorree, 59:18 min. Steinakkerloop Stramproy (Mid denlimburgs Avondloopcriterium) 1000 m: Veerle Nelissen vierde plaats in 3.38 min. Mirthe Nelissen eerste plaats 2500 m. in 951 min. Peter Sche- res 10 km eerste H45 35.50 minuten. Maastrichts Mooiste: 15 km. Jo Kler ken 1:26.45 uur. MD Triatlon Bocholt: Johan Snijders 3e H45: 4:06.58. Marcel Meulendijks 8e H40: 4:19.19 uur Kwart Triatlon Hengelo: Martien Dupont 1:12.55; Programma:: 19 juni: 8 van Horst (Middenlimburgs Avondloopcriteri- um). 20 juni: Zwemloop Reuver 20-21 juni: Triathlon weekend Stein. Trainingen: Pupillen: Woensdag (voetbalveld) 18.00-19.00 uur. Zater dag vanaf de Sprank 10.00-11.15 uur. C/D junioren: Dinsdag (Deurne) 19.00-20.30 uur. Donderdag voetbal veld 18.30-20.00 uur. A/B en senio ren: Dinsdag Deurne 19.00-20.30 uur. Donderdag voetbalveld 19.00-20.30 uur. Zondag voetbalveld 10.00-12.00 uur. Midden- en lange afstand: Dinsdag 18.30-20.00 uur. Donderdag 18.30 20.00 uur. Zaterdag 15.30-17.00 uur. NSG-atleten: Donderdag vanaf De Sprank 18.30-19.30 uur. Lopers- groep/alle niveaus: Dinsdag (start atle tiekbaan) 19.00-20.30 uur. Donderdag (start atletiekbaan) 19.00-20.30 uur. Iedere zaterdag van 9.00 tot 12.00 uur is er gelegenheid om oud papier, gebundeld of in dozen, te deponeren in de papiercontainer, die geplaatst is aan de Weg in den Berg, hoek Veltum- se Kleffen/Kulutweg. Zie ook www. atvvenray.nl. Uitslag wedvlucht St. Vincent; vijf tien deelnemers, 77 duiven. 1 H. Arts. 2, 13, 19, 20 Comb. Hendriks-Arts. 3 Comb. Strijbosch-Derks. 4, 7, 10 H. Lit- jens. 5, 15 W Heynen. 6, 11, 17 H. Phi- lipsen. 8 P. van Houdt. 9 L. Willems. 12, 16 P Janssen K. 14 M. Basten. Uitslag wedvlucht Mantes la Jolie; 23 deelnemers, 308 duiven. 1, 15 A. Sij- bers. 2, 10 H. Arts. 3 C. van Vught. 4, 12 J. van Kessel. 5, 8, 13, 16, 17, 22 N. van Hoof. 6, 25 Chr. Gerrits. 7 M. Voesten en dochter. 9, 14, 23 W. Bouten. 11, 20 P. van Houdt. 18 van Haren-Stiphout. 19, 24 Reijnders-Cuijpers. Golfers en netwerkers kunnen donderdagmiddag 16 juli hun hart ophalen tijdens het vierde Junior Kamer Open -Powered by Bol Accountants-. Het jaarlijks toernooi vindt dit jaar plaats op de geheel vernieuwde golfcourse van de Golfhorst in America. De opbrengst van het toernooi komt geheel ten goede aan Hard voor Hart. Het Junior Kamer Open is uitgegroeid tot een vast onderdeel op de agenda van particulieren en ondernemers uit de gehele regio Noord- en Midden-Limburg. Deze golfdag is volledig verzorgd, inclusief buffet en avondfeest. Het jaarlijks toernooi kenmerkt zich met name door de gezellige sfeer. Dit jaar is de laatste donderdag voor de bouwvakvakantie uitgekozen. Het programma bestaat hoofdzakelijk uit drie onderdelen. De golfwedstrijd, een masterclass en het avondpro gramma. Golfers in het bezit van een golfvaardigheidsbewijs kunnen zich inschrijven voor de Texas-Scramble wedstrijd op de 18 holes baan. Voor de niet-golfers is een vier uur durende masterclass opgezet. Na deze sportie ve middag kan naar hartelust worden geborreld. De dag wordt afgesloten met een Mediteraans Tapas buffet en een feest. Hier is er volop gelegenheid om na te genieten en in een onge- dwongen sfeer te netwerken. Deelne men aan alleen het avondprogramma is ook mogelijk. Als locatie zijn de Golfbanen van de Golfhorst in Ame rica uitgekozen. De 18 holes golfbaan van de Golf- horst is de afgelopen winter ver nieuwd en kenmerkt zich door een hoogteverschil van maar liefst 35 meter. Hier zal tijdens de dag een aantal acties plaatsvinden om Hard voor Hart, het goede doelen project van de Venrayse Kamer, extra onder de aandacht te brengen. De volledige opbrengst van de golfdag komt hier aan ten goede. Houdt u van golf, wilt u met deze sport kennismaken en wilt u Hard voor Hart ondersteunen, doe dan mee! Het inschrijfformulier is te downloaden van www.jkvenray.nl. De Limburgse sporters van de Stichting Sport en Transplantatie zijn onlangs op bezoek geweest bij gouverneur Leon Frissen. De delegatie bestond uit dertien per sonen, onder wie zes getransplan teerde sporters en familieleden, de coach van de zwemmers en de voorzitter van de Stichting Sport en Transplantatie. Van 22 t/m 30 augustus nemen deze sporters, onder wie zwemmer John Wijers uit Wanssum, als lid van het Nederlands team deel aan de 17th World Transplant Games. Deze wereld- spelen voor orgaangetransplanteer- den worden gehouden in Australië. Het belooft een grote manifestatie te worden waaraan door meer dan 60 landen en ruim 2000 getransplanteer de sporters wordt deelgenomen. Alle deelnemers hebben een nier-, hart-, long-, lever- of stamceltransplantatie ondergaan. Veel takken van sport worden beoefend, zoals atletiek, bad minton, beachvolleybal, golf, roeien, squash, tafeltennistennis, volleybal, wielrennen en zwemmen. De voorzit ter van de Stichting Sport en Trans plantatie, Jan Steenman, ging kort in op de doelstellingen van de stichting en het belang van sport voor getrans- planteerden. BELANG De sporters vertelden over hun voorbereiding op de spelen en bena drukten het belang van sporten in het algemeen, maar voor getransplanteer- den in het bijzonder. Het versnelt het herstelproces na de transplantatie en houd je in een goede conditie. Ook Tijdens de Nederlandse kampioen schappen atletiek voor masters, die afgelopen weekend in Oosterhout gehouden werden, heeft atleet Rob Hermans uit Venray bij het kogelsto ten en het discuswerpen de gouden medaille behaald. Hij deed mee in de categorie voor atleten van 55 jaar of ouder. Met een discusworp van 40,18 m en een stoot met de kogel van 12,72 m bleef hij zijn leeftijdsgenoten en concurren ten ver voor. Rob Hermans is geen onbekende in de atletiekwereld. Al 40 jaar is hij lid van de atletiekvereni ging Achilles-Top uit Kerkrade en in de jaren '70 was hij in het bezit van alle Nederlandse jeugdrecords op de atletieknummers kogelstoten en dis cuswerpen. Dit weekend behaalde hij zijn 27e en 28e Nederlandse kampi oenschap. An Lenders van ATV Venray is in Utrecht Nederlands kampioen gewor den op de vijf kilometer. Met een verschil van twaalf seconden op de nummer twee, Jessica Oosterloo van AAC'61, werd An eerste in een tijd van 18.04.92 minuten. In Oosterhout bij ATV Scorpio hebben de Nederlandse kampioenschappen baanatletiek voor masters plaatsgevonden. Tussen de buien door liep Jan Poels van ATV Venray in zijn leeftijdsklasse 50+ met een tijd van 2.22.42 minuten op de 800 meter naar een bronzen plak. kuub ZHtttr kuub znng gUUB znnn

Peel en Maas | 2009 | | pagina 23