Vijf nieuwe tegenstanders Keepster Lynn Zondervan naar Willem II Venray loot drie Brabantse clubs r i h t t 1 f I 1 t t 1 Korfbaldames verliezen finale Bekers voor korfbalteams Dames Oh Do Kwan op erepodium NK JL.-a PEEL EN MAAS Donderdag 18 juni 2009 - Pagina 21 Meeste tegenstanders uit Brabant en Noord-Holland SSS'18 en Volharding Kledingsponsors Hoofdsponsors: FLE> TRONICS vDaenGHoalfrheonrsAtutobedrijven B.V. JBC Venray 80 Rob Branje beste speler 2H? Zondag jeugdtoernooi zaalvoetballers Biljarten VOP/DWH Manual T f Topdivisie ongewis avontuur voor Venray De KNVB heeft de indeling van de topdivisie bekend gemaakt. Promovendus Venray is de eer ste en ook de enige Limburgse zaalvoetbalclub die op het aller hoogste platform in actie komt. De provincies Brabant en Noord Holland zijn met ieder vier clubs het best vertegenwoordigd. Naast Limburg leveren ook Gelderland (ZSW Oriënt Plaza), Friesland (Avanti) en Groningen (Leekster Eagles) een topdivisionist. Venray bereikte de topdivisie door het behalen van het kampioenschap in de eredivisie B. In de eredivisie A ging de titel naar het tweede team van FC Marlène. Daardoor promo veerde de nummer twee, Avanti uit het Friese plaatsje Stiens. Dit is voor Venray de meest verre uitwedstrijd. Stiens ligt tien kilometer boven Leeu warden, richting de Waddenzee. Een busreis van bijna drie uur. Uit de top- divisie degradeerde alleen LZV/Kuij- pers. Door het halverwege terugtrek ken van FCB/Blokgroep eindigde de topdivisie met elf ploegen. Avanti en Venray zijn de enige nieuwkomers. De nummer tien ZSW Oriënt Plaza moet nog wel play-off wedstrijden spelen voor klassenbehoud. De meest tegen standers heeft de Venrayse debutant al ooit eerder getroffen in het beker toernooi. Het meest onbekend zijn de vier clubs uit Noord-Holland. Ter Beek heeft de thuisbasis in de Bijlmer, in Amsterdam zuid-oost. FC Hovo, FC Marlène en Veerhuys zitten in de kop van de provincie dicht bij elkaar. FC Hovo komt uit Hoorn, dat ter hoogte van Alkmaar aan de boorden van het IJsselmeer ligt. Regerend landskampi oen FC Marlène speelt in Heerhugo- waard, vlak boven Alkmaar. Marlène werd ook in 2003 en 2004 kampioen van Nederland. Veerhuys komt uit Pur- merend, in de buurt van Volendam. Op 14 oktober 2002 kwam Veerhuys naar Venray voor een bekerduel dat de Noord-Hollanders met 2-3 wonnen. Leekster Eagles is de enige Gro ningse vertegenwoordiger. Het dorp Leek ligt zo'n vijftien kilometer ten westen van de stad Groningen. Op 29 februari 2008, woensdag na carnaval, speelde Venray een bekerwedstrijd tegen Leekster Eagles. De toenmalige eerste divisionist won verrassend met 2-4 in Leek. In de kwartfinale werd Venray toen uitgeschakeld (4-5) door CFE Ciba/VDL Groep uit Eindhoven. Afgelopen seizoen speelde Venray tegen het tweede team van de Eind- hovenaren in de competitie. Ook KW/J&M is geen onbekende. Op 29 augustus 2008 verloor Venray in de eerste bekerronde nipt met 4 3 bij de Veldhovenaren. ZSW Oriënt Plaza trof Venray voor de beker in het seizoen 2006/07. Voor eigen publiek werd kansloos met 2-7 van de Wij- chense ploeg verloren. Malabata is een bekende tegen stander uit het seizoen 2004/05. De Rotterdams-Brabantse club zetelt in Roosendaal maar speelt nu de thuis wedstrijden in het Sportcentrum van Breda. Venray vocht vijf jaar geleden een felle titelstrijd uit met de baltove naars van Malabata. De uitwedstrijd eindigde in 3-3. Op 8 april, de voor laatste competitiedag, verloor Venray voor 450 toeschouwers in de slotmi nuut met 2-3. Malabata pakte toen het kampioenschap in een kolkende Wet- teling. FCK De Hommel heeft een zeer ervaren ploeg die op z'n retour lijkt. Een jaar geleden pakten de Braban ders nog de titel in de eredivisie B, dat toen het hoogste niveau was. Een jaar eerder werd FCK De Hommel, net als in 2005 en 2002, landskampioen. De Brabanders spelen al twaalf jaar onaf gebroken in de top. Afgelopen seizoen was een bescheiden negende plaats het teleurstellende eindresultaat. Indeling topdivisie Avanti (Stiens) CFE Ciba/VDL Groep (Eindhoven) FCK De Hommel (St.Michielsgestel) FC Hovo (Hoorn) KW/J&M (Veldhoven) Leekster Eagles (Leek) Malabata (Breda) FC Marlène (Heerhugowaard) Ter Beek (Amsterdam) Veerhuys (Purmerend) De KNVB heeft de indeling tot en met de derde klasse bekend gemaakt. Vandaag (donderdag) valt het definitieve besluit over de vierde tot en met de zesde klas se. SSS'18 en Volharding treffen elkaar komend seizoen opnieuw in de tweede klasse H. Daarin ont moeten ze vijf nieuwe tegenstan ders. HVCH is de degradant uit de eerste klasse. Volharding-trainer Stephan Sij- bers kent de ploeg uit Heesch goed, want hij stond van 2005 tot 2007 aan het roer bij de Brabanders die na een jaar weer terug zijn in 2H. De kampi oenen Achates (3C) en Nulandia (3D) promoveerden naar de tweede klasse. Dat geldt ook voor Herpinia dat via de nacompetitie de stap omhoog maakte. De club uit Herpen eindigde als vierde in de derde klasse D. Nieuw komer Margriet is de vijfde nieuwko mer. De club uit Oss heeft de overstap gemaakt vanuit het district Zuid I. Mar griet, dat zevende werd in de tweede klasse F, heeft geruild met Rhode dat komend seizoen in Zuid I uitkomt. Zuid II heeft momenteel twee twee deklassers 'over'. Die worden tijdelijk uitgeleend aan het Zeeuws-Brabantse district Zuid I. Avanti uit Schijndel blijft komend seizoen in Zuid I actief. Naast Rhode verdwenen nog vier verenigingen uit 2H. Kampioen Spar- ta'25 promoveerde naar de eerste klasse. Panningen, RIOS en Milsbeek daalden af naar de derde klasse. Door de invoering van de topklas se geldt voor komend seizoen een versterkte promotieregeling. Uit 2H promoveren de bovenste drie clubs naar de eerste klasse. Daarnaast heb ben de drie periodekampioenen in de nacompetitie nog een promotiekans. Alleen de nummer twaalf degradeert rechtstreeks naar de derde klasse. De nummer elf speelt nacompetitie voor klassenbehoud tegen de periodekam pioenen uit de derde klasse. Indeling tweede klasse H Achates (Ottersum) Herpinia (Herpen) HVCH (Heesch) Margriet (Oss) Nulandia (Nuland) NWC (Asten) PSV'35 (Posterholt) SSS'18 (Overloon) SVC 2000 (Roermond) Venlosche Boys (Venlo) Volharding (Vierlingsbeek) Wilhelmina'08 (Weert) m M MEMBERS VAN S Venray SPECIAL MEMBER: Personato Werving Selectie SUMMA Advies Groep B.V. AMBASSADOR MEMBER: Gemeente Venray; Burgemeester J. Waals Wethouder L. Heldens Art.com Bavaria Winters Liessel De Bruijn B.V. Golfbaan Landgoed Bleijenbeek, Afferden Eye Watch Security Group Flextronics GGZ Groep De Golfhorst Hamilton Makelaardij Hofmans Tapijten, Cuijk Inalfa Roof Systems Group B.V. Kyoto Koi Farm McDonald's Venray Van den Munckhof B.V. Nelipak B.V. Numac Nederland B.V. OTTO Work Force B.V. Seacon Logistics Price Cleaning Peeten BV Installatietechniek Peka Kroef B.V. Plus G. van Dijck Venray Rabobank, Venray Rühl Haegens, Molenaar, Accountants Toverland Vie Curi Vitaal De Aanpak Bouwservice B.V. ABN/AMRO Bank Adecco Administratiekantoor Van Dijck Lenders Arbo Office Nederland Argowil B.V Atec Aanhangwagens B.V./Trailer World, Cuijk Auto Arena Venray B.V. Autowijk Keizersveld Autoschade Venray Avydo accountants en belastingadviseurs Baat, accountants en fiscalisten Bax Financieel Advies B.V. Bilderberg Hotel, De Bovenste Molen Bol Accountants, Venray Bouwbedrijf Koenen Zn., Holthees Brienen aan de Maas Ten Brinke Hekwerken BTL Realisatie B.V. (Verhoeven Groen) Claasen Bouw en Vastgoed BV Claasen, Moolenbeek en Partners Cocosoft Communicatiehuis Centennial Contour, Accountants en Belastingadviseurs Cornelco Safety Culinair Creatief Ruud Welbers DatZitt Horeca Projectmeubilair Dinessen Reclame BV, Boxmeer Deloitte,Venlo Delvia Accountants en Belastingadviseurs, Deurne Derksen Dienstverlening Econsultancy B.V., milieuadviesbureau Swalmen Electro Martens Installatie B.V. Elektro Van Gogh B.V. ERWOLAR B.V. Familie-Restaurant 't Roekenbosch, Blitterswijck Feenstra Warmte Totaal Zorg Feestcafe De Koets First Lady, Venray, Tegelen en Arcen Fortis Bank, Venray Frank Elbers Assurantie Advies Gamma, Venray Van Gansewinkel B.V. Gilde BT Gossimijne, bar-bistro van Grinsven Drukkers, Venlo Henra Aanhangwagens B.V., Overloon Hotel Asteria ING Bank, Venray Intratuin, Venray Invent Personeel en Organisatie Jacobs Dakbedekkingen Janssen Venray Stucadoors B.V. JDS Bedrijfsautomatisering B.V. Jenniskens Installatie B.V. Jewagas B.V., Wanssum Julicher en Meijer Advocaten Keijsers-Manders Installatietechniek B.V., Ysselsteyn K- Rental Nijmegen, Harm en Karel Leenders Kortenbos MBC Kronenberg Collega's, Loopbaanadviesbureau De Laat en Gulikers, Horst De Lekkernij-'tAnker, Merselo Lifestyle Mode/ Secondo Fashion Maessen Bedrijven Makelaardij Carel Fijen Manders Automation Manders Verhuur Mari, Wanssum Martin Cuypers Maximize Nederland B.V. Meldon Plastics B.V., Bergen lb. Mister Kool's, Wanssum Mongozo Exotic Beers NLW Groep Notariskantoren Venray Verkeersschool Nottelman Pansign Communicatie PDS Products Van der Putt Advocaten Peelrand Makelaardij B.V. Gerard Reynders Schilderwerken Venray B.V. Ricor Damesmode en Herenmode Rocom Telecommunicatie B.V. n Tegels,Sanitair en Tegelwerken V.o.f. rie Uitmarkt s Automotive Equipment, Venray Salarispoint, Oirlo Selexicon B.V. Slagerij Traiteur Maurice Verschuuren SO Expo Sport 2000 Steenhandel Kusters Studio Spinazie De Swing B.V. Restaurant, America Autobedrijf Strijbosch Venray B.V. Tandartsenpraktijk Venray Thuijls Beheer B.V. Thetru B.V. Thomassen Interieurs BV Topsportive Timber Hirsi Europe BV Time2Paint Turning Technic B.V. Taxi Touringcar Geerets, Wanssum Trade Port Trailer Service B.V. Van Dijck Bouw en Industrie BV Vera Venray BV Veritas Venray Verstraaten Business Travel Verspreidingsburo Periodiek Volantis - Hollman Adviseurs Websdesign Wellness and Sports Wilms Bestratingen Partycentrum "De Witte Hoeve" WIKO Investments Wonen Venray Venray ZSW Oriënt Plaza (Wijchen) De landelijke eerste divisie D is flink vernieuwd. Lake Valley, dat afge lopen seizoen als vijfde eindigde, treft nog maar vijf bekende tegenstanders: 't Kesjotje, Koutenveld, ODV Yerna, Roerdalen en TFH/Omnisport. De zes nieuwelingen zijn twee degradanten en vier promovendi. Uit de eredivisie B kwam FV Weert dat degradeerde na verlies in de play-offs. Amicitia, dat zesde werd in de eredivisie B, deed vrijwillig een stap terug naar de eer ste divisie. Vier clubs zijn gepromo veerd waarvan Klein Arsenal een wel erg grote sprong maakte. De Helmon- ders werden kampioen in de eerste klasse A en ze slaan nu de hoofdklasse helemaal over. Lake Valley strikte aan voerder Richard van de Kerkhof van Klein Arsenal die dus komend seizoen geheel onverwacht tegen zijn voorma lige club speelt. Schaesberg pakte de titel in de hoofdklasse. Fermonia Boys 2 (tweede) en Venray 2 (vijfde) won nen een periodetitel maar hoefden geen nacompetitie te spelen. Beide reserveteams promoveerden automa tisch, waardoor de eerste divisie weer op twaalf clubs komt. Afgelopen sei zoen eindigde de eerste divisie D met slechts negen teams doordat er drie voortijdig om uiteenlopende redenen (spelerstekort, geldgebrek) afhaakten. FV Weert 2 en Amicitia 2, de nummers drie en vier van de hoofdklasse, kon den niet promoveren omdat de stan daardteams van beide verenigingen al in de eerste divisie uitkomen. Venray 2 zal komend seizoen verhuizen van de maandag naar vrijdag als vaste speel dag. Mogelijk dat het reserveteam op dezelfde vrijdag thuis speelt dan de Venrayse hoofdmacht. Indeling eerste divisie D Amicitia (Heel) Fermonia Boys 2 (Roermond) FV Weert (Altweerderheide) 't Kesjotje (Swalmen) Klein Arsenal (Helmond) Koutenveld (Brunssum) Lake Valley (Venray) ODV Yerna (Maastricht) Roerdalen (Melick) Schaesberg (Landgraaf) TFH/Omnisport (Helmond) Venray 2 (Venray) Keepster Lynn Zondervan (17) van eersteklasser SSS'18 is gecontracteerd door Willem II. De Venrayse sluitpost heeft zich via Oostrum en het tweede elftal van SSS'18 opgewerkt tot een top- keepster. Zondervan behoort ook tot de selectie van het Nederlands elftal voor speelsters tot zeven tien jaar. Het was de bedoeling dat ze komend seizoen de overstap zou maken naar Roda JC. Maar de Zuid Limburgse club heeft onlangs beslo ten te stoppen met de damesvoetbal- tak. Lynn Zondervan trainde al twee keer in de week mee met de profse lectie van Roda JC. Ook Sandra Swin- kels, eerst doelvrouwe van de Kerk- raadse ploeg, maakt nu de overstap naar Willem II. De talentvolle Venrayse keepster wil graag de stap omhoog maken. De KNVB heeft haar geholpen bij het zoe ken naar een club waar ze regelmatig kan trainen en spelen. Het opheffen van Roda JC betekende dan ook een streep door de rekening. Zondervan heeft daarop zelf contact opgeno men met Willem II met de vraag of ze komend seizoen zou mogen meetrai- nen. Het werd nog mooier. De Tilburg- se club was namelijk nog op zoek naar een derde keepster waardoor de Venrayse de overstap kon maken. SSS'18 heeft Ashley Laurentzen van SV Nijmegen als opvolgster aangetrok ken. Zij is de enige aanwinst van de Overloonse club. Ook keepster Vivian van Wijk vertrekt bij de Overloners. Zij heeft overschrijving aangevraagd naar Venray. In de eerste ronde van het bekertoernooi treft Venray drie Brabantse tegenstanders. De Ven- rayse hoofdklasser neemt het op tegen Gemert, Nuenen en Spar- ta'25 uit Beek en Donk. Het speelschema is nog niet bekend. De pouleduels worden gespeeld op zaterdag 22 augustus, dinsdag 25 augustus en zaterdag 29 augustus. Gemert eindigde als tweede in de hoofdklasse B. Venray verloor afgelopen seizoen tweemaal nipt (0-1 en 3-4) van de Brabanders, die slechts op één punt achter kampioen Baro nie finishten. Nuenen eindigde op de derde plaats in de eerste klasse C. Sparta'25 werd kampioen in de twee de klasse H en promoveerde naar de eerste klasse. De KNVB heeft dit jaar besloten dat de clubs uit de hoofd klasse en de eerste klasse in de pou lefase tegen elkaar spelen. De beker wedstrijden in augustus worden vaak gebruikt als oefenwedstrijden. De ver enigingen willen graag spelen tegen gelijkwaardige tegenstanders. Vandaar dat er gekozen is voor een splitsing. Uit de poules van de hoofd- en eer steklassers gaan de bovenste twee ploegen door naar de tweede ronde. Dan begint de knock-out fase waarin alle clubs uit het district Zuid II weer Aan het Eurotoernooi hebben 34 mensen deelgenomen. De winnaars: 1) Joos Heesen 3 winst +22. 2) Pierre Clijsters 3 winst +19. 3) Nelly Geurts 3 winst +18. 4) Maria Clijsters 3 winst 17. 5) Mien Janssen 3 winst +16. 6) Frans van Erp 3 winst +14. 7) Math Steeghs 2 winst +14. 8) Gerrit Corne- lissen 2 winst +14. 9) Riek Arts 2 winst 11. 10) Martin Lenssen 2 winst +11. Het volgende Eurotoernooi is op donderdag 2 juli. Twee teams hebben deelgenomen aan het Oirlich Open in Duitsland. Dit waren Eef Zeelen met Jos Janssen en Frans van Erp met Johan van Maris. Het team Eef Zeelen en Jos Jans sen moesten nog een extra wedstrijd spelen voor de derde of vierde plaats. Deze wedstrijd werd door hen ver loren en ze eindigden op de vierde plaats. Verder is de tweede wedstrijd van het vervolgtoernooi in Cuijk gespeeld. De deelnemers waren Ami cale Cuijk uit Cuijk, De Bokkeschie- ters uit Boxmeer en JBC Venray 80 uit Venray. Amicale Cuijk won deze twee de dag met groot verschil. De uitslag: Amicale Cuijk 78, 125%, JBC Venray 80 50% en De Bokkeschieters 29,545 Na twee wedstrijddagen staat Ami cale Cuijk op de eerste plaats met een gemiddelde van 68,750 Op de tweede plaats staat JBC Venray 80 met een gemiddelde van 56,818 en De Bokkeschieters met een gemiddelde van 29,545 In de afdelingscompetitie hebben twee teams meegedaan. In de hoofdklasse is het team Rob Janssen, Wim v.d. Meer en Raymond Pex op de vijfde plaats geëindigd. In de eerste klasse is het team Frans van Erp, Edgar Ikkert en Annie Geurts op de achtste plaats geëindigd. Het team Eef Zeelen, Jos Janssen en Ruben Pex zijn in de nati onale competitie eerste klasse op de tiende plaats geëindigd. worden samengevoegd. Uit de poules van clubs uit de tweede tot en met de zesde klasse promoveert alleen de winnaar naar de volgende ronde. De tweede bekerronde wordt gespeeld op zondag 25 oktober. Rob Branje van Volharding is geno mineerd voor de beste voetballer van de tweede klasse H. Eerder werd Freek Thoone, spits van hoofdklasser Venray, al uitverkoren als kandidaat voor de Kliksport Awards. De Vier- lingsbeekse centrumverdediger Bran- je gaat de concurrentie aan met Andy van der Vegt (Sparta'25), Harm Vissers (Rhode) en Rutger Zorge (Margriet). De prijsuitreiking is op vrijdag 3 juli in zaal Den Brouwer in Mariaheide. Het publiek kan tot eind juni zijn stem uitbrengen. Komende zondag vindt in sporthal De Wetteling een internationaal jeugd- toernooi plaats voor zaalvoetballers tot twintig jaar. Naast de organiseren de vereniging SV Venray nemen deel: Groenoord (Schiedam), FC Rijswijk/ Argos, CFE Ciba/VDL Groep (Eindho ven), Union Nijmegen, SCWM (Sittard) en het Duitse PSV Wesel Lackhausen. Het toernooi begint om 9.30 uur met het duel Venray tegen Union. De andere wedstrijden van Venray zijn: PSV Wezel (10.40), FC Rijswijk/Argos (11.50), CFE Ciba (12.55), SCWM (14.05) en Groenoord (16.25). De aftrap van de finale is om 17.40 uur. De wedstrijden duren twintig minuten zonder wisseling van kant. De zeven teams spelen in een halve competitie allemaal een keer tegen elkaar. De finale wordt gespeeld tus sen de nummers een en twee van de eindstand. KNBB Bandstoten A klasse VOP/ DWH won van Tegelen met 5-2. Het team sluit de competitie af met een overwinning. Wilfried Godschalk 2 punten gem. 2.96 HS 10. Theo Olde Daalhuis 2 punten gem. 1.25 HS 9. Het team eindigt op de zesdee plaats met 10 punten en een percentage van 77 procent. KNBB Bandstoten B klasse den Hook verloor van VOP/DWH met 0-7. Math Siebers 2 punten gem. 1.36 HS 6 Herman Veltrop 2 punten gem. Hans Schreurs 2 punten gem. 0.85 HS5. 1.41 HS 5. Het team eindigt op de vijfde plaats met 33 punten en een percentage van 85 procent. Uitslagen Jeugd D Loreal-Manual 20-1 Heren C Eurotech Bevo-Manual 23-20 Dames C Manual-Wittenhorst 5-15 Heren Manual-Noav 12-32 Heren A Swift 2000-Manual 25-12 Heren B oreal-Manual 28-17 Dames Eurotech Bevo2-Manual 14-27 Programma zondag 21 juni Dames B Manual-Wittenhorst 11.00 Sportnieuws -info Korfbalsters in nationale teams m Nederlandse jeugdselecties onder 16 jaar r SiCS V' r Nederlandse jeugdselecties onder 19 jaar. Vier korfbalsters van de Ven- rayse korfbalverenigingen zijn uitgenodigd voor de nationale teams onder 16 en 19 jaar. Aniek Drabbels (Oranje Wit) en Pia Bartray (De Peelkorf) zijn uitge nodigd voor de jongste selectie, ter wijl Noortje Philipsen (SVOC'01) en Linda Verlijsdonck (De Peelkorf) hun opwachting maken in de selectie onder 19 jaar. Zondag 28 juni wordt opnieuw een stap gezet in de inter nationalisering van het dameskorfbal. Duitsland is de tegenstander van de Nederlandse jeugdselecties, onder 19 en onder 16 jaar. De organisatie van het evenement is in handen van het Veldense Swift. De Duitse selecties komen op vrijdag al naar ons land om zich voor te bereiden op de ontmoe ting. Op zaterdag trainen beide landen op het kunstgras van sportpark de Vil- gert in Velden. Een dag later worden op hetzelfde sportpark de landenwed- strijden gespeeld. De eerste wedstrijd begint om 13.00 uur en gaat tussen het Nederlands team onder 16 en Duitsland. Het Nederlands team, onder 19 jaar komt een uur later in actie. In 2008 ontmoetten de nationale teams van Zwitserland en Nederland elkaar in een dubbel. In mei waren de Zwit sers te gast in Wilbertoord, en twee maanden later werd in het Zwitserse Bachs de return gespeeld. Beide wed strijden eindigden in een Nederlandse overwinning. Direct na de ontmoeting met Duitsland vertrekken de bonds- coaches Johnny Vervoort en Henk Deegens naar Zuid-Afrika. Daar wor den de eerste contacten gelegd voor een volgende stap die in 2010 moet leiden tot een uitwisseling tussen de nationale teams van beide landen. Op het sportpark van Concordia in St. Oedenrode is de Dames Jeugd Challenge korfbal gespeeld. Tijdens dit Nederlands kampioenschap voor clus terteams veldkorfbal zijn vier clusters met elkaar de strijd aangegaan om de hoogste eer te behalen in hun eigen categorie. Uit elk cluster deed een team van de beste talenten onder de 14 jaar, onder de 16 jaar en onder de 19 jaar mee. De dames uit deze regio kwamen uit in het cluster Maas en Waal. Het team van onder de 19 jaar wist met twee overwinningen en een verloren wedstrijd als enige van Maas en Waal de finale te behalen. Helaas wisten zij tegen Langstraat/Meijerij niet als eerste te eindigen, het werd 15-7. In het clusterteam onder de 19 jaar speelden van Kim Hendrix (Oran je Wit), Imke Gommans, Noortje Phi- lipsen Maud Deenen (allen SVOC'01), Stefanie Romme, Sharon Wismans, Lisa en Linda Verlijsdonk en Paula van Veghel (De Peelkorf). Het team onder de 16 jaar bestond uit Pia en Lin Bartray, Rozan Romme, Sanne Verstee- gen, Marly van Asten (De Peelkorf) en Aniek Drabbels (Oranje Wit). Tenslotte waren de volgende dames uit de regio vertegenwoordigd onder de 14 jaar Elien Nabben, Maartje Janssen en Rian Willems (SVOC'01), Anke Houben, Julia Michels, Nicole Swinkels, Sacha Marcellis (De Peelkorf) en Maureen Drabbels (Oranje Wit). Op sportpark Soetendaal in Vier lingsbeek heeft de afsluiting plaats gevonden van het korfbalseizoen van Korfbalkring Venray. Ongeveer 150 kinderen genoten van leuke spelletjes. Sommige spellen hadden te maken met korfbal, andere spellen wat min der. Korfbalkring Venray bestaat uit de korfbalverenigingen Merselo, Oranje Wit uit Leunen, SVOC uit Oirlo/Cas- tenray, Peelkorf uit Ysselsteijn, SVO uit Oostrum, DES uit Vierlingsbeek, SKC uit Swolgen en SV United uit Wans- sum. In de korfbalkring Venray wordt het korfbalspel voor de jongste leden op een aangepaste manier gespeeld. De kinderen tot acht jaar kunnen hier op een kindvriendelijke manier ken- nis maken met het korfbalspel. Bij de Korfbalkring Venray worden eind mei/begin juni altijd de bekers uitge reikt aan de teams die in de zaal of op het veldkampioen zijn geworden. Dit gebeurt tijdens de afsluitende spellen- middag. Dit jaar begon de spellenmid- dag om 10.00 uur. De deelneemsters amuseerden zich volop met het spel- lencircuit. Na afloop van alle inspan ningen werden de bekers uitgereikt. Tijdens deze uitreiking werden Peelkorf W4 (drie bekers), SVOC W2 (twee bekers), SVOC W1, Oranje Wit F1, SVOC F1, Peelkorf W3 Oranje Wit W3 en SV United W2, door alle andere deelnemers van de competitie toege juicht. Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan organiseerde taekwondover eniging Ma-Ryuk uit Gennep afge lopen zondag de Nederlandse kam pioenschappen taekwondo. Onder auspiciën van de NTA (Nederlandse Taekwondo Associatie) konden de deelnemers prijzen winnen op de onderdelen tuls, sparren en breek- techniek. Voor taekwondovereniging Oh Do Kwan Venray schreven Bo de Bruin en Kendra Jacobs zich in voor deelname bij het sparren. In een warme, benauwde sporthal Pica Mare, haalde De Bruin bij de dames junioren sparren een derde plaats en Jacobs bij de dames senioren sparren de tweede plaats.

Peel en Maas | 2009 | | pagina 21