oplopend tot 50% Bouw circusterrein eind dit jaar van start Afzien tijdens natte Avondvierdaagse Venray! 't PELGRIMSHUIS /A u intratuin Korting Voorjaarscollectie Bandoetere ijL/EAjê r h q n q p <D En verder: mx ff HEEL VEEL \v LEUKE CADEAUS VOOR VADERS Kasteeltuinen Apcen Vaderdag 21,- uw hond: 'K'WISPELURIG? Het Rozenfestijn Galabal: geweldig Truujke Arts 100 jaar An Lenders Nederlands kampioen ding Rongen dé specialist' Voor tegels, sanitair;' en VADERDAG ZONDAG 21 JUNI altijd in stijl D Q Grotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526 Honderddertigste jaargang - week 25 - donderdag 18 juni 2009 Nieuws uit Meerlo-Wanssum 12 Kunst Cultuur 19-20 Sport 21-24 Gemeentelijke mededelingen 17-18 Kerkelijke diensten 26 Wonen Venray gaat 46 van de 70 woningen verhuren De bouw van zeventig wonin gen op het circusterrein in de wijk Landweert gaat eind dit jaar van start. In 2011 hoopt opdrachtgever Wonen Venray de eerste bewoners te kunnen verwelkomen. In de hoogbouw aan de Nieuwe Maasheseweg komen 36 appartementen voor de sociale huursector. Daarnaast bouwt de woningcor poratie nog tien grondgebonden, duurdere huurwoningen. De ande re 24 woningen worden verkocht. Maandagmiddag presenteerden wethouder Hans Teunissen en Hassan Najja, directeur van Wonen Venray, het nieuwbouwplan. In grote lijnen is het project al langer bekend. De verwachte start van medio 2009 blijkt niet haalbaar. De gemeente kan nu pas de bestem mingsplanprocedure opstarten. Teunissen hoopt dat het korter kan, dan de gebruikelijke termijn die een half jaar in beslag neemt. Veel zal afhangen van de moge lijke bezwaren die worden inge diend. Zodra het bestemmingsplan door de molen is, kan de schop de grond in. Met het volbouwen van het circusterrein (1,3 hec tare) verdwijnt het laatste grote stuk groen in de wijk. In de jaren tachtig is begonnen met de bouw van Landweert, dat inmiddels met bijna 7000 inwoners de grootste wijk van Venray is geworden. Het terrein bij de rotonde Oostsin gel-Noordsingel heeft al die tijd braak gelegen. Eerst was het de bedoeling dat mavo De Kolk naar deze locatie zou verhuizen. Door de grote scholenfusie (Raayland College) ging dit plan niet door. Het terrein is jarenlang gebruikt voor allerlei circusvoorstellingen. Wijkbewoners zijn gehecht aan het open, groene terrein waar alle bomen en struiken inmiddels al gerooid zijn. De nieuwbouwplannen bestaan al vele jaren. Lange tijd had Zorg groep Noord-Limburg grote plan nen met het circusterrein. De Zorg groep wilde er zorgappartementen en groepswoningen bouwen voor dementerende ouderen. Als ver vanging voor het Schuttersveld en Beukenrode. Deze instellingen worden op termijn ontmanteld. In november 2007 trok de Zorggroep zich echter terug en bleef Wonen Venray alleen over. De Zorggroep had betere alternatieven gevon den. Beoogde voorzieningen zoals een gemeenschappelijke ruimte komen daardoor te vervallen. Het aangepaste bouwplan, dat is terug gebracht van 78 naar 70 wonin gen, werd door Wonen Venray in oktober 2008 bekendgemaakt. Nu duurt het nog zeker een halfjaar voordat de bouw daadwerkelijk van start kan gaan.Vanuit de poli tiek is er de laatste tijd veel kritiek op de woningcorporatie. In 2008 is er namelijk geen enkele goedkope huurwoning gebouwd. Daarnaast trok de woningcorporatie zich terug uit het masterplan Brukske. Wonen Venray wilde niet meebe talen aan de openbare voorzienin gen in de wijk. Hassan Najja meldt dat er dit jaar meerdere huurwo ningen op de markt komen, zoals in de dorpen Tienray en Merselo. Onlangs zijn aan de Schans, in de wijk Brabander, de eerste zes huur woningen opgeleverd. Er komen er dit jaar nog 22 bij. "Gelukkig zijn we nu weer aan het bouwen en er komen binnenkort nog meer projecten aan", aldus Najja. Uit de woonvisie van de gemeente Ven- ray blijkt dat er een overschot is aan appartementen. Toch juicht wethouder Teunissen de bouw toe van het complex van vier bouwla gen aan de Nieuwe Maasheseweg toe. "Want deze appartementen passen juist wel in de woonvisie. Er is namelijk een tekort aan soci ale huurwoningen. We hebben nog een achterstand in te halen." Onder het appartementencom plex komt een parkeerkelder met plek voor 28 auto's. De hoogte van het gebouw sluit aan bij de kan toorpanden aan de overzijde van de Nieuwe Maasheseweg. De andere 34 grondgebonden woningen worden in een boog gebouwd langs Akelei en Chris- toffelkruid. Midden over het ter rein komt een ontsluitingsweg. Ter hoogte van de ingang van Boterbloem naar Akelei. Het pro ject wordt in een keer gebouwd en opgeleverd. Op dinsdag 7 juli houdt Wonen Venray een informa tieavond in De Witte Hoeve voor de buurt en andere belangstellenden. Reportage te zien op www.peelenmaastv.nl Trots Hup, en weer wordt er een plan gemaakt voor het winkel centrum. Nou valt het bedrag van ruim 14.000 euro voor het onderzoek me dit keer hartstikke mee, maar toch vraag ik me af: waarom wordt er nou weer een verbeterplan voor het winkel hart opgesteld? Er zijn immers al tig studies, panels en adviezen de revue gepasseerd de laatste jaren, dus waarom nog een keer opnieuw het wiel uitvinden? Omdat het ijzer nu zo heet is dat het gesmeed moet worden? Mis schien wel, want het is inderdaad zo dat je zelfs van de meest nega tieve inwoners, de echte 'knao- jers', juichende reacties krijgt op de metamorfose die het kloppend hart van Venray heeft onderdaan. De Grote Markt ziet er gezellig uit met al die zitjes. De winkelstraten ogen fris en fruitig en ook op het Hensenius- en Schouwburgplein is het goed toeven. Veel ondernemers wrijven zich al in de handen met de komst van Hennes Mauritz, want reken maar dat de feestelijke ope ning van de populaire Zweedse modegigant in de Grotestraat over enkele maanden veel volk zal trekken. De H&M-winkel is een enorme publiekstrekker en zet het centrum nog meer op de kaart. En dat is goed voor ieder een, voor mij, voor u, voor Venray. "We kunnen trots zijn Venray", vindt wethouder Lei Heldens. Ja, dat ben ik ook, maar je moet in je leven toch nooit tevreden zijn? Het kan altijd beter, ook in Venray. Waar de knelpunten zitten, dat kan ik Lei zo vertellen. Blekers- veld oogt armetierig, de School straat is een ratjetoe en de par keerplaats bij de EmTé is zeker 's avonds niet erg aantrekkelijk, met die bouwvallen van huizen aan de rand. En de vrijdagavond, van oudsher de winkelavond in Venray, wordt steeds meer de hangplek van figuren voor wie ik mijn hand niet in het vuur durf te steken. Maar het grootste knel punt blijft in mijn ogen toch wel de muziek voorafgaand aan de feestdagen. Ik hoor nog steeds armetierige kerst- of sinterklaas deuntjes, dag in dag uit dezelfde liedjes die de bezoekers het cen trum uitjagen. Neem dit muzi kale knelpunt alsjeblieft mee in het rapport, dat voorkomt grijze haren. Hannes Woninginbraak in Venray In een woning aan de Kogel distel in Venray is vrijdagochtend ingebroken tussen 08.00 een 08.30 uur 's morgens, terwijl de bewoonster boven onder de dou che stond. Bij de inbraak zijn een gsm, minilaptop, portemonnee met inhoud, waardepapieren, film camera, mp3-speler en een fotoca mera weggenomen. Wat moesten de ruim 3300 wandelaars aan de 51e editie van de Avondvierdaagse Ven ray dit jaar afzien! Bij de start donderdagavond regende het pijpenstelen en ook tijdens het afsluitende defilé zondag waren de weergoden de wan delaars niet goed gezind. Op een enkele droge periode na bleef het aan een stuk regenen en was het voor de meeste wan delaars doorbijten om te worden gehuldigd op het Schouwburg plein. Maar het pleit voor de deelne mers, ook de allerkleinsten, dat zij zich niet uit het veld lieten slaan. Er werd gezongen, flink doorge lopen en vol goede moed werden de laatste kilometers volbracht. Chapeau! Op de website peelen- maastv.nl is een reportage over het defilé van Avondvierdaagse Venray te zien. www.pelgrimshuis.nl Tel. 0478-636228 ASTERIA Vaderdag- brunch keuzemenu €22.- p.p. onze school: de juiste CURSUS! www.martingausvenray.nl ROmcfcNIN 13 t/m 28 juni in Kasteeltuinen Arcen Autoschadecenter Ven lo Hulsterdreef Autoschade Venray laat luTdazelzometlvet/e. L de. a 3 koopavonden Venray, Langstraat 133 tel. 0478-588585 TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN TegelsSanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken Onze showroom bestaat 10 jaar. Kom langs voor speciale acties! Keizersveld 22 Venray Tel.: (0478) 55 04 10 At L ww rongenvof.nl ZET VADER "IN DE BLOEMETJES" Groot assortiment Vaderdag-arrangementen www.intratuin.nl OPEL-DEALER JETTEN CUIJK A73, afrit Cuijk 0485-336500 BlERMANN - Van den Eijnden, Pagina 10 Vanaf 1 januari 2010 wordt de gemeente Venray uitgebreid met het Wanssumse deel van de gemeente Meerlo-Wanssum. Wilt u daar meer over weten kijk dan op pagina 10 en 11. Venray Wanssum berden EN MAAS RESTAURANT - ZALENACCOMMODATIE Dagelijks open van 9.30 tot 18.00 uur. Kijk op: www.kasteeltuinen.nl w H T E L VERGADEREN FEESTEN ZONDAG 21 JUNI Op zondag 21 juni bent u van harte welkom op onze brunch van 11 tot 14 u. kinderen: 1 en 2jr. gratis t/m 5 jr. €8,50 6 t/m 12 jr €11,50 Maasheseweg BDa Venray tel. D47B-51 1 466 www.asteria.nl Rozen Opera - Toppers of Flowers - Rondleidingen rosarium - Bloemsierkunst - Rozenkunst expositie - Aspergebuffet - Brunch - High Tea - Picknick - live muziek harmonieën - Roofvogeldemo's |sterk in schadewerk www.autoschadecenter-venlo.nlwww.hulsterdreef.nl Grote Markt 21 Venray, Tel. 0478-516708 keurslager Mgr. Hanssenstraat 31, Oostrum Tel. 0478-58 34 29 www.biermannvdeijnden.keurslager.nl

Peel en Maas | 2009 | | pagina 1