Meerlo-Wanssum dreigt COA met boete Stichting +evenementen aan de slag Subsidie voor Mooi Land Hahn: "Provincie geen taak" Open dag beeldentuin Swolgen Informatie over oude Maasarm Kapel Geijsteren Oude foto Service rubriek Ingezonden PEEL EN MAAS Donderdag 18 juni 2009 - Pagina 12 Rechter beslist over opvang asielzoekers in Tienray De rechter moet uitmaken of er asielzoekers kunnen worden opgevangen in het voormalige hotel St. Joseph in Tienray. Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) wil hier 250 vluchtelingen onderbrengen. De gemeente Meerlo-Wanssum verbiedt dit omdat het in strijd zou zijn met het bestemmingsplan. Als het COA de plannen toch doorzet, dan legt de gemeente een zogeheten preventieve last onder dwangsom op van 750.000 euro. Het COA op zijn beurt heeft besloten beroep aan te tekenen tegen het besluit van B en W. "Tot de uit spraak van de rechter komen er geen asielzoekers naar Tien- ray", verzekert woordvoerder Martijn van de Koolwijk van het COA. Met het opleggen van de dwangsom voor de exploitant, de eigenaar en het COA wil de gemeente Meerlo-Wanssum koste wat het kost voorkomen dat het voormalige hotel wordt gebruikt als tijdelijke opvang van asielzoe kers. De gemeente Meerlo-Wans- sum reageert met de forse boete op de mededeling van het COA, vorige week woensdag, dat de beoogde opvang van 250 asielzoe kers in het voormalig klooster van Tienray volgens de rijksdienst wel past binnen het bestemmingsplan en dat het pand binnen enkele dagen in gebruik wordt genomen. De gemeente wil dat belemme ren, omdat het plan volgens haar niet past in het bestemmingsplan. Vandaar dat het gemeentebestuur donderdag besloot om een pre ventieve last onder dwangsom op te leggen. De standpunten van de gemeen te en het COA staan momen teel lijnrecht tegenover elkaar. Alle twee geven ze een andere invulling aan hetzelfde bestem mingsplan. Het COA wil zijn plan ondanks het 'nee' van de gemeente toch doorzetten. Het wil volgens burgemeester Hahn de constructie hanteren dat de huidige exploitant van het pand de asielzoekers als zijn hotelgas ten ontvangt. "Een kunstgreep. Als je vluchtelingen opvangt in een voormalig klooster, is het geen hotel meer. Opvang van vluchte lingen past niet binnen zowel het nieuwe als het oude bestemmings plan. Met de preventieve dwang som zetten we het enige en maxi male middel in dat we hebben om de komst van de asielzoekers naar Tienray tegen te houden." De bur gemeester wijst op een enigszins vergelijkbaar geval in Soest, waar asielzoekers worden opgevan gen in een hotel. Daar bepaalde de rechtbank weliswaar dat de opvang van vluchtelingen in strijd is met het bestemmingsplan, maar dat ze voorlopig toch mogen blij- ven zitten omdat directe uitzet ting te ingrijpend zou zijn. "Als ze er eenmaal inzitten, krijg je ze er bijna niet meer uit. Maar een groot verschil met Soest is dat het daar om één iemand ging die bezwaar aantekende en het in Meerlo- Wanssum de gemeente is. Daar gaat toch een ander signaal van uit. Maar het is natuurlijk aan de rechter om te oordelen wie er in dit geval gelijk heeft." TELEURSTELLING Het gemeentebestuur is teleur gesteld in de opstelling van het COA. Het voelt zich door de gedragingen van de medewerkers van de rijksdienst overrompeld, zegt Hahn. "Maar we hebben zelf natuurlijk ook fouten gemaakt. De brief van 2 april, waarin de gemeente aan het COA haar pri maire medewerking toezegde aan het plan, had bijvoorbeeld beter niet verzonden kunnen worden. We waren te goedgelovig om zo snel toe te geven aan het aanhou dende verzoek van het COA om zijn bevinding te bevestigen dat het in het bestemmingsplan zou passen. Als we een dag extra had den genomen om dat te laten con troleren, zou dat niet zijn gebeurd. Uit onafhankelijk juridisch onder zoek bleek later echter dat het niet past binnen de huidige regels. Ja, natuurlijk hadden we dat in eerste instantie beter juridisch moeten toetsen, dan hadden we Tienray niet zo op de kast hoeven jagen." Hahn schreef de bewuste brief op de dag dat het college van B en W een gesprek had gehad met het COA over de opvang van asielzoe kers in het hotel. Het vertrouwe lijk gespreksverslag meldt dat het gaat 'om de voorgenomen vesti ging van een tijdelijke noodvoor ziening voor ongeveer 250 vreem delingen in hotel St.-Joseph te Tienray door het Centraal Orgaan opvang asielzoekers voor de duur van twee a drie jaar, ingaande zo spoedig mogelijk. Het gaat om een zogeheten 'bed-bad-broodvoorzie- ning' voor vreemdelingen, die for meel nog asiel moeten aanvragen. De gemiddelde verblijfsduur in deze open instelling ligt tussen de drie tot zes weken'. Ook staat in het verslag het volgende: 'het col lege van B en W spreekt uit geen principiële bezwaren te hebben tegen de tijdelijke noodvoorzie ning en stelt zich coöperatief op. Wel dringt het college aan op een zorgvuldig communicatietraject, met name gericht op de inwoners van Tienray want het zal een grote impact op de mensen (kunnen) hebben'. Burgemeester Hahn klimt diezelfde dag nog in de pen om het COA op de hoogte te stellen van het standpunt van het college van B en W. In zijn brief meldt hij dat 'het college geen principiële bezwaren heeft tegen deze voor ziening, mede omdat de vestiging ervan in het hotel past binnen het huidige bestemmingsplan'. Ook in een gezamenlijk persbericht van het COA en de gemeente dat op 13 mei wordt verstuurd, staat nog altijd te lezen dat 'de opvang van asielzoekers past in het bestem mingsplan'. "Daar is eigenlijk alle onduidelijkheid mee begonnen. Maar er is vanaf het begin steeds gezegd dat we nog bezig zijn met een eigen juridisch onderzoek om onze aanname te verifiëren. Ik heb dit meegedeeld tijdens de voor lichting door het COA op 13 mei aan de gemeenteraad en ook tij dens de bewonersavond in hotel St. Joseph op 18 mei.Die mede deling is kennelijk onvoldoende naar buiten overgekomen. Maar ik moet eerlijk bekennen dat ook ik ervan uitging dat de asiel zoekers gewoon naar Tienray zou den komen en dat er geen speld tussen het verhaal van het COA was te krijgen. Achteraf ben ik er ten onrechte van uitgegaan dat een rijksdienst als het COA, met zoveel ervaring met het opvan gen van vluchtelingen, zorgvuldi ger met deze processen omgaat. Dat blijkt dus niet zo te zijn en daarom voelen we ons als college door het COA op het verkeerde been gezet." Joep Hahn wijst op de conclusie van een door de gemeente inge schakelde onafhankelijk jurist. Die oordeelt dat de tijdelijke opvang van asielzoekers niet past in het oude bestemmingsplan, waarin het voormalige kloostergebouw de bestemming 'maatschappelijke doeleinden' heeft, maar ook niet in het nieuwe bestemmingsplan met de bestemming 'horeca'. Dat is het COA op donderdag 11 juni per aangetekende brief en per fax medegedeeld. Sinds maandag valt het voormalige klooster onder de nieuwe bestemming horeca, cate gorie 5: het bedrijfsmatig verstrek ken van logies. Het COA verstrekt wel logies (bed, bad en brood), maar doet dat niet bedrijfsmatig, schrijft de door de gemeente inge schakelde jurist in de brandbrief aan het COA. 'Reeds om die reden is het voorgenomen gebruik in strijd met het bestemmingsplan. Het COA beoogt mensen in een kwetsbare positie in een veilige en leefbare omgeving professioneel te huisvesten en te begeleiden, zodat het opvangen van asielzoe kers voor de politiek en samen leving beheersbaar blijft en kan worden verantwoord. Vanwege dit oogmerk kan ook niet gesteld worden dat er sprake is van activi teiten gericht op het verstrekken van dranken en/of etenswaren en/ of logies. Ook in een ziekenhuis of een penitentiaire inrichting wor den logies verstrekt, terwijl niet voor discussie vatbaar is dat deze activiteiten niet binnen een hore- cabestemming passen. Een tijde lijke noodvoorziening dient daar- mee op een lijn gesteld te worden. Van het ontvangen van gasten, wat kenmerkend is voor horeca-activi- teiten, is geen sprake'. COMMUNICATIE Het juridische element is een kant van het verhaal. Maar Joep Hahn neemt het de rijksdienst vooral kwalijk dat het zo weinig oog heeft voor de maatschap pelijke belangen. "Die worden onvoldoende gewaarborgd door de werkwijze, de overvaltactiek, van het COA. We hebben met het oog op grote de impact op de mensen van begin af aan met klem aangedrongen op een zorg vuldig communicatietraject, maar daar heeft het ons inziens nogal aan geschort. Als je bijvoorbeeld alleen al kritisch kijkt naar de informatieavond van het COA. Die verliep gewoon amateuristisch. De zaal was te klein, de appara tuur werkte niet en lang niet alle inwoners hadden een uitnodiging ontvangen. Dat wekt argwaan en boosheid op. Doordat ik de avond moest openen omdat de Power- Pointpresentatie van het COA niet werkte, kreeg ik de volle laag. Daar kan ik wel tegen, maar wel werd de indruk gewekt dat het de gemeente was die de asielzoekers in Tienray wilde opvangen. Dat is niet zo. Het gemeentebestuur heeft zeker oog voor de maat schappelijke belangen die door het COA worden vertegenwoor digd en heeft daar geen principi- ele bezwaren tegen, maar wij zijn wel van mening dat deze niet ade quaat worden gewaarborgd door de manier van werken van het COA. Zo hebben we tot op heden ook nog geen inzage gekregen in het vermeende contract dat is afgesloten met de exploitant of de eigenaar van het hotel. Dat kan toch niet? Daarom hebben we ook besloten om vanaf nu (donderdag, red.) de regie in eigen handen nemen. Zeker als we het hebben over de communicatie met en de participatie van de bevolking van Tienray in dit proces." Maar wat als de rechter oordeelt dat de opvang wel is toegestaan? "Dan eist het college dat de overige aspecten rondom de opvang zoals veilig heid, gezondheidszorg en overleg met de bevolking klip en klaar worden geregeld in een vooraf te sluiten bestuursakkoord", besluit Hahn. Het COA laat in een reac tie weten teleurgesteld te zijn in de houding van de gemeente Meerlo-Wanssum. "We hebben de normale procedure gevolgd en er is geen sprake van dat we als gastheer in een hotel gaan optre den", zegt woordvoerder Van de Koolwijk. "Als COA zorgen we voor de opvang en begeleiding van de asielzoekers. We blijven van mening dat de opvang wel kan in het hotel. Maar tot de uit spraak van de rechter er is, komen er geen asielzoekers naar Tienray." Met het oog op de gemeen telijke herindeling (Horst aan de Maas, Sevenum en Meerlo- Wanssum) in 2010, is in de loop van 2008 een werkgroep opgericht met vertegenwoor digers van het 'nieuwe' Horst aan de Maas. De werkgroep (met veelal leden betrokken bij plaatselijke activiteiten) bekijkt welke bestaande acti viteiten en evenementen bin nen de zestien dorpen zodanig georganiseerd (geplust) kun nen worden, zodat deze ter bevordering zijn van de inte gratie en het 'wij'-gevoel bin nen de nieuwe gemeente. Ook wordt binnen de werk groep bekeken welke nieuwe, nog niet bestaande, evenemen ten en activiteiten binnen deze doelstelling passen. De gemeen teraden van Horst aan de Maas, Meerlo-Wanssum en Sevenum hebben ter ondersteuning van dit initiatief geld beschikbaar gesteld dat gericht is op het versterken van saamhorigheid binnen het 'nieuwe' Horst aan de Maas. Vanuit de werkgroep is Stichting +evene- menten opgericht met een eigen bestuur. Stichting +evenementen is verantwoordelijk voor het toet sen van aanvragen en het toeken nen van geldbedragen. AANVRAGEN De stichting heeft inmiddels een groot aantal aanvragen ontvangen die in aanmerking komen voor het predikaat '+evenement'. De extra kosten die de organisaties moeten maken, met het oog op de verleende 'plus', worden door de stichting vergoed. De organi satie en pr blijven onder verant woordelijkheid van de aanvrager vallen. Niettemin zorgt Stichting +evenementen voor aanvullende publiciteit en mogelijk gewenst advies. Stichting +Evenementen blijft gedurende twee jaar bestaan (2O09 en 2010). Nieuwe initiatie ven en ideeën vanuit de gemeen schap blijven welkom. Voor de doelstellingen, voor waarden en overige informatie kijk op www.plus-evenementen. nl Mooi Land, het eerste Neder landse centrum voor land bouw-, natuur- en milieu educatie, ontvangt van de gemeente Meerlo-Wanssum een subsidie van 7800 euro voor het schooljaar 2009-2010. Dat heeft het college van B en W onlangs besloten. Net als de overige gemeenten in de regio kent Meerlo-Wanssum een bedrag van 1 euro per inwo ner aan het initiatief toe. Onlangs besloot de gemeente Venray voor een termijn van drie jaar een sub- sidiebijdrage - waarin rekening is gehouden met de toekomstige uit breiding van het aantal inwoners - toe te kennen aan Mooi Land. Dat doen de gemeenten Horst aan de Maas en Sevenum niet. Zij kenden onlangs net als Meerlo-Wanssum een subsidie voor het schooljaar 2009-2010 toe aan het initiatief en hebben de besluitvorming voor de jaren 2010-2014 doorgescho ven tot na de herindeling per 1 januari 2010. In het afgelopen ruim ander half jaar is de stichting Mooi Land actief bezig geweest met de ont wikkeling en inrichting van een centrum voor landbouw-, natuur- en milieueducatie. Mooi Land is een initiatief van de Vereniging Innovatief Platteland en wordt in Horst en Venray ondersteund door de schoolbesturen SPOV en Dyna miek. Het centrum krijgt begin 2010 een plek in de voormalige boerderij van St. Servatius in Ven ray, waar een kinderboerderij, instructieruimte, expositieruimte en praktijkruimte gevestigd wor den. Het doel van Mooi Land is om toeristen, streekgenoten en vooral jeugd van de basisscholen in de regio vertrouwd te laten worden met de samenhang tussen landbouw, natuur en een gezonde levenswijze. Asielzoekers Tienray Ik heb weer smakelijk gelachen om de ingezonden brief (vorige week in Peel en Maas, red.) van Leo Beterams en Carla Brugman over de opvang van asielzoekers in Tienray. De Peppie en Kokkie van het vorige college halen fictie en werkelijkheid door elkaar. Achter de actie van de dorpsraad lopen geen partij/politieke lijntjes. De dorpsraad probeert in mijn ogen constructief en oprecht te com municeren. Dit kan niet worden gezegd van de PK in het verleden. De pot verwijt de ketel dat hij zwart ziet. De informatieavond was inderdaad een beschamende ver toning. Slecht voorbereid door het COA en een liegende burgemees ter. Jammer dat het zo moet lopen in het laatste jaar van de gemeente Meerlo-Wanssum. Het dorp Tienray is niet tegen asielzoekers, maar wel tegen het aantal van 250. TNV Tien- ray vergelijken met de asielzoekers in Blitterswijck is peren met appels vergelijken. Tienray staat open om vluchtelingen op te vangen in het dorp zelf. Ze worden gewoon opgenomen in de gemeenschap. Een TNV zou beter op zijn plaats zijn op het Sint Annaterrein in Ven- ray. Elke 3 weken 250 asielzoekers moet je niet in een klein dorp plaat sen. De dorpsraad heeft oprecht gevraagd aan de inwoners om financieel deze actie te ondersteu nen. Ze willen geen gebruik maken van gemeenschapsgeld vanuit de gemeente. Met gemeenschapsgeld moet je zuinig omspringen. Maar ja, Leo, als ik naar de afgelopen jaren kijk, heb ik gemerkt dat je er geen kaas van gegeten hebt. Door de jaren heen heb je een aardige tunnelvisie opgebouwd en heb je overal je mening over. Dat mag. Maar daar zitten maar weinig men sen op te wachten. John van 't Klooster Tienray Gedeputeerde mengt zich in discussie over opvang asielzoekers Gedeputeerde Odile Wolfs (PvdA) steunt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) in zijn poging om als nog 250 asielzoekers onder te brengen in het voormalige hotel St. -Joseph in Tienray. Wolfs zei dat in een Staten commissie in reactie op frac tievoorzitter Piet Franssen van de Partij Nieuw Limburg. Die wilde juist dat de provincie een brandbrief aan het COA zou schrijven om te proteste ren tegen de opstelling van de rijksdienst. Volgens Franssen trekt het COA zich van God noch gebod iets aan. Maar Wolfs is juist van mening dat de gemeente Meerlo-Wanssum zich vreemd heeft gedragen. Eerst kon de huisvesting wel volgens het bestemmingsplan en twee weken later niet, aldus Wolfs. De gedepu- teerde, die onder meer integratie in haar portefeuille heeft, laat onderzoeken waarom de gemeen te eerst wel, en vervolgens toch niet toestemming gaf. Ze noemt de koerswijziging van Meerlo-Wans- sum 'op z'n minst vreemd'. "Mijn eerste gedachte was toen ik van de discussie tussen de heer Frans- sen en mevrouw Wolfs hoorde dat de provincie helemaal geen taak of verantwoordelijkheid heeft bij de opvang van asielzoekers", zegt burgemeester Joep Hahn in een reactie. "Dus waarom vindt bin nen de provincie een discussie plaats over de vestiging van een opvangcentrum in Tienray? En waarom zou ik me in die discussie binnen de provincie mengen? Dat doe ik dus ook niet. Ik wil alleen kwijt dat de gemeente Meerlo- Wanssum steeds zuiver is geweest in haar afwegingen en geprobeerd heeft helder te zijn in haar handel- wijze, hoe moeilijk dat soms ook is. Ik heb geen enkele behoefte om olie op het vuur te gooien in deze delicate kwestie. Tegen de opvatting van de gemeente, dat de opvang van asielzoekers in hotel St.-Joseph in Tienray niet past bin nen het bestemmingsplan, is door het COA bezwaar aangetekend. Laten we eerst de uitspraak van de bezwaarschriftencommissie en eventuele verdere rechtsprocedu res afwachten." Het COA heeft inmiddels ook een kort geding - een versnelde civiele procedure voor zaken waarbij de eiser niet kan wach ten op de afloop van een gewone procedure bij de rechtbank - bij de rechtbank in Roermond aan gespannen tegen de gemeente Meerlo-Wanssum. De verwachting is dat de zitting volgende week plaatsvindt. Soos vult gemis café op De deuren van Best Western Hotel St.-Joseph in Tienray zijn dicht. Door de sluiting van het hotel is ook het enige café van het dorp verdwenen. Momenteel is de ruimte naast cafetaria 't Pleintje in het centrum van Tienray te huur als café. Maar ook jongerensoos OJC Gaellus wil het gemis aan een kroeg in het dorp gaan opvul len. In het Tienders Krantje meldt de soos, die normaliter alleen op vrijdag en maandag open is, dat ze de deuren net als een paar jaar geleden, toen het hotel er nog niet was en het laatste café net zijn deuren had gesloten, nu ook op zaterdagavond en zondag wil ope nen 'voor diegenen die gezellig een avondje uit willen'. De soos is nog wel op zoek naar vrijwilligers die af en toe achter de tap willen staan. 'Ons vrijwilligersbestand is namelijk niet toereikend om twee dagen extra te openen'. Als blijkt dat er geen behoefte is aan de extra openstelling van Gaellus, gaat de soos op zaterdagavond en zondag gewoon weer dicht. Nieuwe koning in Blitterswijck Op zondag 14 juni schoot, onder grote publieke belangstel ling, schutter Jan van de Water tij dens het jaarlijkse koningschieten de koningsvogel naar beneden. Met het lossen van het zogehe ten begenadigd schot van geluk mag hij zich komend jaar koning van het St. Antonius-Abt Gilde Blit- terswijck noemen. Het konings- schieten kreeg dit jaar een speciaal karakter door de benoeming van Joep en Riny Hahn tot - personen van verdienste- voor het gilde en het 25-jarig priesterjubileum van gildepriester Huub van Horne. Bij de wedstrijd voor de dames was het marketentster Trees Gooren en bij de wedstrijd voor de jeugd klaroenblazer Roel Hendrickx die de vogels naar beneden wisten te schieten. Op de koningsreceptie, die wordt gehouden op zaterdag 4 juli in het gemeenschapshuis in Blitterswijck (aanvang 20.00 uur), is er gelegenheid om het konings paar Jan van de Water en Wilmie Janssen en de andere winnaars Trees Gooren en Roel Hendrickx te feliciteren. Zondag 21 juni openen de tuindeuren van Lizeth Honig aan de Broekhuizerweg 28 in Swol- gen zich voor alle kunstliefheb bers. U bent welkom vanaf 11.00 tot 17.00 uur om een kijkje te komen nemen in haar werkruim te en tuin waar beeldhouwwer ken van uiteenlopende materialen en werkstukken van keramiek te Een kijkje in de beeldentuin in Swolgen. bewonderen zijn. Bij ieder werk stuk vindt u een beschrijving van de werkwijze. De werkstuk ken zijn zéér gevarieerd qua stijl. Om 15.00 uur is er een demon stratie raku-stoken. De toegang is gratis. Op woensdag 24 juni om 19.30 uur vindt in het gemeenschaps huis in Blitterswijck een informa tiebijeenkomst plaats voor inwo ners van Blitterswijck over het plan om de oude Maasarm van Ooijen naar Blitterswijck/Wans- sum bij hoge waterstanden in gebruik te nemen. Namens het projectbureau komt Keesjan van den Herik uit leg geven over de richting waarin de plannen voor de gebiedsont- wikkeling Ooijen - Wanssum zich ontwikkelen. In de huidige plan nen krijgt het stroomgebied van de beek langs de kasteelruïne een belangrijke functie in de doorvoer van Maaswater via de oude Maas- arm bij hoge waterstanden. De maatregelen die nodig zijn voor een snelle afvoer van Maaswater en de bescherming van woningen, zijn nog niet uitgewerkt.Tijdens de informatieavond wordt wel duide lijk gemaakt in welke richting de oplossingen gezocht worden. Een oude tekening van de Willibrorduskapel in Geijsteren. De foto komt uit het boek 'Uit de historie van Venray'. Bron: heemkundevereni- ging Meerlo-Wanssum. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Jenny Derkx, Marlon Theunissen en Marjon Truijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222. Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is. Artsen: Dr FJ.P van Arensbergen, Dr P.H.A.J. Joosten, Dr M.O.S.E. Schoenmaekers en Dr. C.H.A.M. Engels Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat 1a, 5864 AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur spoedrecepten: Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer- lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid Stationsweg 46, 5803 AC Venray Tel: 0478-527066. E-mail: igg@ggznml.nl Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris:W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. Verslavingszorg Noord-Limburg, tel: 077-3548200 Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo Tienray en Swolgen Inl. mw. Z. Arts Schoolstraat 6 5866 AX Swolgen t. 0478-698228 e. zus@schoolstraat6.nl Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Openingstijden: maandag tot en met donderdag 8.30-12.30 en 13.15-17.00 uur vrijdag 8.30-12.30 uur Tijdens de openingstijden kunt u bellen voor informatie of het maken van een afspraak voor het Algemeen Maatschap pelijk Werk, de WegWijZer, het Ouderenwerk, Mantelzorg, Jeugd- en Jongerenwerk, Opbouw werk of de Vrijwilligerscentrale. Meerlo-Wanssum

Peel en Maas | 2009 | | pagina 12