OPEN Vrijetijds- makelaar in Venray Viva la Donna bij salon Inge Winnaars tuin bij Linders Cheque nieuwe bewoners Aan den Heuvel Geef uw oude bril een tweede leven Prijswinnaars Van Essen Optiek 0 Dinsdag 26 mei 19.00 uur t/m woensdag 18.00 uur fWh Gunhoek --\ ook voor üw tuin Ook is het lastiger om je erop voor te bereiden. Ieder jaar kent het vak geschiedenis twee onderdelen op het examen, en eentje daarvan is altijd anders dan het jaar ervoor. Oude examens kunnen je dus ook niet helpen bij het leren", legt Daniëlle uit. Voor andere vakken heeft ze wel kunnen oefenen met eerder uitgegeven edities van de examens. "Niet dat het dezelfde vragen zullen zijn, maar zo krijg je wel een beter beeld van hoe din gen gevraagd kunnen worden en kan je je er dus ook beter op voor bereiden." Is het momenteel zo dat Daniëlle non-stop achter haar boeken zit? Nee, dat niet. "In het loop van het jaar heb ik al samen vattingen gemaakt en samen met zogenoemde hulpvragen kun je jezelf voorbereiden. Ook heb het ik het er eens met anderen over gehad, die al eerder examens hebben gedaan. De een vond het uiteraard moeilijker dan de ander, maar over het algemeen word ik meestal gerustgesteld." Daniëlle kiest er dan ook duidelijk ook nog de leuke dingen te blijven doen tussen het leren door. Ze doet aan hockey, werkt in een supermarkt en als serveerster, maar liever nog gaat ze natuurlijk met vriendinnen op stap. In de tweede week van de examens zijn de vakken manage ment en organisatie en economie aan de beurt en ze sluit de reeks met examens af in de derde week met de talen Duits en Engels. Wat ze na het Raayland gaat doen, staat ook al vast: vrijetijdsmanagement in Breda. Er zal na de Raayland- periode dus veel veranderen in haar leven. "Mijn vriendinnen ga ik missen! Ik ben de enige die echt gaat studeren. De rest moet nog een jaar of gaat vwo doen. Daar naast heb ik een leuke tijd gehad op het Raayland en hebben we met de stunt een superleuke afslui ting gehad! In Breda is het natuur- Havo-eindexamenkandidaat Daniëlle Blacquiere: "Ik moet het wel echt allemaal verprutsen wil ik het diploma niet halen lijk toch maar weer afwachten waar je terechtkomt." De uitslag wordt op 18 juni bekendgemaakt. Als alles volgens planning loopt, kan Daniëlle twee weken later, op 2 juli, haar welverdiende diploma letterlijk in haar zak steken. HEMELVAARTSDAG 12.00 - 16.00 uur MARI WANSSUM STAYERHOFWEG 2C WANSSUM PEEL EN MAAS Seminar De Ronde Tafel 160 Venray-Horst Mannen van Staal is het gekozen thema voor het jaar lijkse seminar van serviceclub De Ronde Tafel 160 Venray- Horst. De bijeenkomst vindt plaats op woensdag 3 juni in Schouwburg Venray en begint om 19.15 uur. "Juist in deze economisch moei lijke tijden is netwerken van groot belang. Ondernemers moeten samen kansen oppakken. Vandaar dat we voor het thema Mannen van Staal hebben gekozen", legt Bart Lemmen, voorzitter van de fundraise-commissie van de ser viceclub de keuze voor het thema uit. "Als spreker hebben we dan ook letterlijk en figuurlijk een man van staal uitgenodigd, Wim van der Leegte, een icoon in de staalwereld." Wim van der Leegte is het type 'jong beginnen en blijven buffe len'. Daar boekt hij heel aardige successen mee. Al jaren. Geen reden om op de lauweren te gaan rusten. Kan en wil hij ook hele maal niet. En werken, daar weet Wim van der Leegte alles van. Ruim vier decennia geleden begon hij als negentienjarige student in metaal- en constructiewerkplaats P. van der Leegte NV, het bedrijf van zijn vader. Drie maanden later was hij directeur, nadat zijn vader vanwege gezondheidsklachten moest afhaken. Het bedrijf groei de onder leiding van Wim uit tot een grote speler. Onder de koepel van de VDL Groep hangen tegen woordig 78 werkmaatschappijen met in totaal 7.106 medewerkers, verspreid over veertien landen. Ook buiten zijn bedrijf is Wim van der Leegte actief in diverse func ties. Bart Lemmen: "Een begena digde spreker die ons thema eer aandoet. Een man die beslissingen durft te nemen, zijn rug recht als het minder gaat. Jaarlijks treedt hij hooguit een keer of twaalf op als spreker. We zijn dan ook vereerd dat hij naar Venray komt." Tijdens het seminar wordt ingezoomd op het feit dat onder nemers vaak staalhard besluiten moeten durven nemen. "Zij zijn degenen binnen de organisatie die veranderingen en nieuwe ideeën moeten introduceren en doorvoeren. Hiervoor is overtui gingskracht, improvisatie, door zettingsvermogen, gevoel en visie nodig. De sprekers die wij op woensdag 3 juni presenteren zijn stuk voor stuk Mannen van Staal. De een timmert al jarenlang staal hard aan de weg, de ander heeft stalen zenuwen als hij op het podium improviseert. Eenieder op zijn manier zal uitleg doen op het gekozen thema." De tweede spreker op 3 juni is ook geen onbekende: Joop Vos. Hij is een meester van het woord die, in sketch en lied, het thema en doel van deze bijeenkomst cabaretesk verwoordt. Scherp analyserend weet hij, zonder te kwetsen, op een zeer ludieke wijze een ander inzicht te geven in de materie. Als een vrolijke opfrisser na de pauze zal hij met een komische evaluatie ingaan op de voorgaande spreker. Dit alles vergt een hoge mate van improvi satie, welke door zijn gevoel voor enthousiasme gigantische overtui gingskracht krijgen. Lemmen: "Om ter plaatse zo te kunnen improvi seren heb je ook stalen zenuwen nodig. Hij reageert op de vorige spreker, maar neemt ook actuele zaken uit Venray en de regio, zoals het project Centrum op de Schop en de Floriade op de korrel. Een bijzonder interessante spreker met een levendig verhaal." De Ronde Tafel is een service club voor ondernemende jonge ren die inzicht willen verschaffen in de wijze waarop anderen zich, zowel in persoon als in beroep ontplooien en die elkaar willen stimuleren bij de ontwikkeling van de eigen persoonlijkheid. Ook het bevorderen van onderlinge (internationale) vriendschap en wederzijds begrip behoort tot de doelstelling van de Ronde Tafel. Daarnaast stelt de Ronde Tafel zich ten doel het besef bij haar leden te versterken dat iedereen op zijn eigen wijze de gemeen schap behoort te dienen. Van uit deze gedachte zet de Ronde Tafel serviceprojecten op voor verschillende doelgroepen in de De organisatie van het semi nar, leden van de serviceclub De Ronde Tafel 160 Venray-Horst, bij een van de goede doelen die in het afgelopen jaar zijn onder steund: een speeltoestel in Oirlo. maatschappij. De opbrengst van de avond gaat zoals altijd dan ook naar de goede doelen die de ser viceclub steunt. "We kiezen tegen woordig bewust voor meerdere, kleine doelen omdat ons gebleken is dat de impact hiervan een stuk groter is, dan dat je geld geeft aan grote landelijke of internationale organisaties", aldus Bart Lemmen. Zo ondersteunde de serviceclub in het afgelopen jaar onder andere Mart Roeffen Stichting in Grub- benvorst, de KBO afdeling Sint Goar Meerlo, de speelomgeving Oirlo,Toneelclub 60+ Horst,Voed- selbank Venray, Stichting Calebas, Pater Anton Rutten en de Fiets vierdaagse Venray. "Die steun kan bestaan uit de aanschaf van een speeltoestel of projectiescherm, een tuinaanleg in Indonesië, ver nieuwing van een speeltuin of het ondersteunen van een individu in de persoon van John Weijers, deelnemer aan de World Trans plant Games in Australië. Steun aan goede doelen in de regio. De waardering die we daarvoor krij gen is heel groot." Kaarten voor het seminar zijn te bestellen via website www.rtl60. com Woensdag 20 mei 2009 - Pagina 9 (herhaling om het uur) Items: Gemeentepraat en meer... Jera on Air Ysselsteyn Uitzending gemist? Kijk op www.peelenmaastv.nl De gemeente Venray vindt het belangrijk dat mensen met een beperking volwaardig kunnen meedoen in de samenleving. Daar om investeert de gemeente in het project Vrijetijdsmakelaar.De Vrije- tijdsmakelaar is een netwerk van professionele zorg- en welzijnsor ganisaties die in de gemeenten Venray, Horst aan de Maas, Meerlo- Wanssum en Sevenum werkzaam zijn. Het project Vrijetijdsmakelaar heeft tot doel vraag en aanbod op het gebied van vrijetijdsbesteding voor mensen met een beperking en senioren bij elkaar te brengen. Voor sommige mensen is het invullen van hun vrije tijd niet vanzelfsprekend. Bijvoorbeeld voor mensen met psychische pro blemen, mensen met een lichame lijke handicap of chronische ziek te, mensen met een verstandelijke beperking en bepaalde groepen senioren. Zij kunnen door hun beperkingen niet aansluiten bij de 'reguliere' clubs. Maar ook schijn baar gewone vrije tijdsinvulling zoals een middagje fietsen, winke len of een terrasje pakken is voor sommige mensen onmogelijk zon der ondersteuning. In de regio is een aantal profes sionele organisaties actief die hulp bieden aan deze groepen. De ene organisatie richt zich bijvoorbeeld op mensen met een psychiatrisch probleem, andere op senioren en een derde op jeugd. Op een aantal terreinen overlappen de activitei ten elkaar. De Vrijetijdsmakelaar heeft tot doel vraag en aanbod op elkaar af te stemmen en de samen werking tussen de professionele organisaties te verbeteren. De Vrijetijdsmakelaar wijst mensen met een beperking de weg naar passende vrijetijdsactiviteiten in de regio. Dat kan aanbod zijn bij de netwerkpartners, maar ook of bij andere organisaties zoals ver enigingen. De Vrijetijdsmakelaar is onder deel van het uitvoeringsprogram ma van de Wmo, de Wet Maat schappelijke Ondersteuning. De gemeenten zijn verantwoordelijk voor de uitvoering van die wet. Zij betalen dan ook het merendeel van de totale kosten, die 255.795 euro bedragen voor een periode van drie jaar. De gemeente Venray draagt 83.332 euro bij. De zorg- en welzijnsorganisaties investeren samen 40.000 euro in het project. Van het geld wordt onder meer voor de looptijd van het project een coördinator aangesteld. Hij zij is het dagelijkse aanspreekpunt voor burgers en instellingen. Daar naast is een belangrijke taak van de coördinator om organisaties, onder andere het verenigingsle ven, te stimuleren om nieuwe acti viteiten te organiseren of bestaan de activiteiten open te stellen voor mensen met een beperking. be&sek cri^e siltv wwp4§uuhoekml Venm De Ho veniers Mix-siim Op 29 mei worden vrouwen die getroffen zijn door kanker, extra verwend tijdens de Viva la Donna Day bij Beautysalon Inge. Op deze nationale verwendag geven schoonheidssalons, kap pers, masseurs en vele anderen, vrouwen getroffen door kanker geheel belangeloos een gratis verwenbehandeling. Even je aan dacht afleiden van je ziekte, je weer even vrouw voelen en stra len, dat is het doel van de Viva la Donna Day. Door een massage of een schoonheidsbehandeling krij gen deze vrouwen weer een beet je zelfvertrouwen. Hierdoor kan het leven weer positiever worden hervat. Stichting Viva la Donna ini tieert deze derde verwendag, die is opgezet vanuit de persoonlijke ervaring van de oprichtster, Corin- ne de Haas. Zij werd zelf op jonge leeftijd getroffen door kanker. Na de diagnose van kanker is er weinig aandacht voor nazorg. Juist dan is er behoefte aan persoon lijke aandacht. "Gewoon door gaan" is een veelgehoorde kreet en vrouwen doen er vaak alles aan om omgeving en gezin te ontzien. Soms zijn er fysieke en mentale beperkingen waardoor de drem pel voor een lekkere verwenbe handeling groot is. Toch blijkt een persoonlijke vorm van aandacht het herstel te bevorderen. Daarom opent Inge Janssen de deuren van haar beautysalon op 29 mei 2009 om op deze bijzondere verwen dag vrouwen, die getroffen zijn door kanker, weer te laten stralen. Bel voor een afspraak of meer informatie met: Beautysalon Inge, Kruitweg 33, Venray, tel. 06- 2844l3469 of kijk op www.beau- tysaloninge.nl De familie Jacobs uit Sevenum is de gelukkige winnaar van de te winnen tuin ter waarde van 2000 euro. De tuin kon gewonnen wor den door het raden van het aantal steentjes dat in een glazen pot uitgestald stond tijdens degrote paasshow bij Linders Natuursteen en Tuindecoraties in Ysselsteyn. De familie Jacobs zat het dichtst bij het aantal steentjes dat in de glazen pot zat en werd door Lin- ders Natuursteen verrast met een grote bos bloemen en het bekend maken van het winnen van de tuin. Heeft u ook interesse in de aanleg van een nieuwe tuin, of misschien bent u geïnteresseerd in de moge lijkheden die Linders Natuursteen en Tuindecoraties biedt, laat u dan inspireren door de sfeertuinen die u kunt vinden bij Linders Natuur steen en Tuindecoraties, Kerkweg 19, Ysselsteyn. tel. 0478-541709. Op Hemelvaartsdag extra open van 10.00-16.00 uur. Op woensdag 13 mei ontvin gen de bewoners van zes eenge zinswoningen aan De Schans de sleutel van hun nieuwe woning van Wonen Venray. De woningen aan De Schans zijn de eerste huur woningen in nieuwbouwwijk Aan den Heuvel die Wonen Venray realiseert. Een mooie reden voor een warm welkom. Wethouder Teunissen namens de gemeente Venray en Hassan Najja namens Wonen Venray stonden klaar om de bewoners te begroeten. De woningen hebben een woonkamer en keuken op de begane grond. De drie slaapka mers en badkamer bevinden zich op de eerste verdieping. Het zijn ideale starterswoningen, maar ook voor gezinnen met kinde ren en ouderen zijn de wonin gen prima geschikt. Voor vijf van de zes woningen is het mogelijk voor drie- of meerpersoonshuis- houdens om huurtoeslag aan te vragen. Later dit jaar volgen nog tien eengezinswoningen aan De Schans en twaalf woningen aan de Directeur Peter Koenen (links) verraste de bewoners met een cheque. Sperwerstraat. Doordat de wonin gen voor verschillende doelgroe pen geschikt zijn, ontstaat een prima mix van bewoners. En dat is bevorderlijk voor een prettig woonklimaat. Ook Willy Traa van de Huurdersvereniging Noord Limburg benadrukt nog eens het belang van een gevarieerd woningaanbod in een wijk: Een gezond woonklimaat ontstaat alleen door een goede mix van jong en oud, alleenstaand en gezin in koop- én huurwoningen. Dan is het voor alle mensen prettig en veilig wonen in een wijk'. Bouw bedrijf PA. Koenen Zn., de aan nemer die verantwoordelijk was voor de bouw, had een leuke ver rassing in petto. Hij overhandigde aan de bewoners een cheque ter waarde van 300 euro die ze kun nen inzetten voor activiteiten van de buurtvereniging. Een geste die zodoende ook ten goede komt aan de leefbaarheid. Eindexamen van start Mijling Speciaal optiek en non-profithulporganisatie EyeClarify.com geven uw oude bril een tweede leven. Elke bril is daarbij welkom. In het kader van het eenjarig bestaan van Van Essen Optiek wor den in de maand mei mooie prij zen verloot. Hierboven staat prijs winnaar mevrouw E.M.C. Hermsen samen met Johan van Essen op de foto na het ophalen van haar zitkussen met luidsprekers. De andere prijswinnaars van deze week zijn: mevrouw G.J.J. Pijpers, mevrouw J. van den Hombergh en mevrouw S. Platzbeecker. Afgedankte brillen hebben in Nederland geen enkele waarde. Maar waar Mijling Speciaal Optiek ze heen stuurt, vertegenwoordigt zo'n bril de waarde van een half of zelfs heel maandloon. EyeCla- rify.com is een non-profitorgani- satie die samen werkt met kleine hulporganisaties wereldwijd die zich bezighoudt met het inzame len van oude en gebruikte brillen en gehoorapparaten voor men sen over de héle wereld! Uw bril komt terecht, na controle van een plaatselijke oogarts, bij minderbe deelden die zich geen bril kun nen veroorloven door de slechte economische situatie waarin zij verkeren. Het gaat om minderbe- deelden uit onder andere landen als Ghana, Zimbabwe, Roemenië, Polen, Rusland, Kongo, Suriname, Servië, Sri Lanka en Brazilië. Ook gaan er in de toekomst kinderbril- len naar Zuid-Afrika. Het gaat niet alleen om 'gewone' brillen, maar ook om leesbrillen, zonnebrillen (hoeven niet op sterkte te zijn), kinderbrillen, monturen en ge hoorapparaten. Wilt u ook dat uw bril of gehoorapparaat een tweede leven krijgt, dan kunt u deze inle veren bij Mijling Speciaal Optiek, Passage 5 te Venray. De eerste eindexamens heb ben veel middelbare scholie ren inmiddels alweer achter de rug. Afgelopen maandag was officieel de eerste dag waarnaar veel van hen mis schien niet uitkeken, maar wel op hebben gewacht. Daniëlle Blacquiere (16) uit Venray is een van de eindexamenkandi daten dit jaar van het Raayland College. Door Sanne Claessens Ieder jaar is het voor velen weer flink met de neus de boeken in, goed uitrusten, het sociale leven op pauze zetten en alles geven voor een hoog cijfer, of in ieder geval voor een voldoende om te slagen. Waar wordt tegenop geke ken, hoe bereiden ze zich voor en waar doen ze het allemaal voor? De meesten hebben geen erva ring met eindexamens en weten wat er van je verwacht wordt, is dus niet echt aan de orde. Dani elle zit in havo 5, met profiel Eco nomie en Maatschappij, en heeft zeven verschillende examens op haar agenda staan in drie weken tijd. De eerste week, die maandag begon, krijgt ze de vakken Neder lands, wiskunde en geschiedenis voor haar kiezen. "Nederlands vind ik het leukst om te doen, in de les sen sowieso, maar het onderwerp is dit jaar begrijpend lezen en samenvatten, en dat is dan weer niet helemaal mijn ding. Ik sta over het algemeen goed gemiddeld, voor alle vakken, en ik moet het wel echt allemaal verprutsen wil ik het diploma niet halen." Enorme stress heeft Daniëlle dus gelukkig niet, maar gezonde spanning kent ze wel. Voor wis kunde staat ze er het best voor en tegen het examen voor dat vak kijkt ze dus niet op, maar geschie denis daarentegen is zeker niet haar favoriete vak. "Geschiedenis ligt me gewoon niet zo, ik vind het vak niet interessant en dat maakt het ervoor leren ook moeilijker. ZWEMBADEN, SAUNA'S INFRAROOD CABINES SPA'S Mannen van Staal Blokken, zweten en zwoegen...

Peel en Maas | 2009 | | pagina 9