mode centrum Tlfeicdciü 't PELGRIMSHUIS MEI- BRADERIE CENTRUM VENRAY HORST ST. LAMBERTUSPLEIN12 TEL 0773986464 Yes! It's summertir HEMELVAARTSDAG GEOPEND GEOPEND VAN 11.00 TOT 17.00 UUR h q n 11/ecite Actiedag Rode Kruis Diamanten bruidspaar in Blitterswijck Fieke Reijntjes naar WK raften En verder: Bandoetere Woensdag 20 mei 10.00 t/m 12.00 uur h Rongen dé specialist' Voor tegels, sanitair" en tegelwerken! Honderddertigste jaargang - week 20 - donderdag 14 mei 2009 Nieuws uit Meerlo-Wanssum 10-11 Kunst Cultuur 12-19 Gemeentelijke mededelingen 17-18 Sport 21-24 Kerkelijke diensten 26 Het doek is definitief geval len voor de schouwburg op het St. Annaterrein. Dinsdag avond besloot de gemeente raad in grote meerderheid dat het gebouw, evenals het naast gelegen restaurant, niet past in het nieuwe plan. Het mid denterrein moet een stiltege- bied worden met veel natuur. Daarin past nu eenmaal geen voorziening als een schouw burg die veel publiek en auto verkeer aantrekt. Al jarenlang is er in Venray een lobby aan de gang om de schouw burg te behouden. Het schijnt akoestisch een van de beste zalen van Nederland te zijn. Toch is niemand er in de afgelopen tien jaar in geslaagd om er brood in te zien. Het gebouw staat al heel lang leeg en de kosten voor reno vatie nemen hand over hand toe. Bovendien is het de vraag of er wel voldoende animo voor is om de exploitatie rond te krijgen. Twan van Els hield namens de stichting Stadspark een vurig plei dooi om de sloop uit te stellen. Mogelijk dat de nieuwe eigenaar van het terrein toch een mogelijk heid ziet om de schouwburg te behouden. "Daarom moet er nu nog geen besluit genomen wor den. We moeten de kans bieden om de haalbaarheid te onderzoe ken." De nieuwe eigenaar is nog niet bekend. De gemeente Venray is een van de partijen die een bod hebben uitgebracht bij GGZ, de huidige eigenaar van het insti tuutsterrein. Nu de gemeenteraad dinsdag het globaal stedenbouw kundig plan heeft vastgesteld, zal GGZ spoedig tot verkoop over gaan. InVENtief deed nog een ultieme poging de schouwburg en het restaurant te behouden. Fractieleider Gerard Thijssen ziet deze gebouwen als een centrale ontmoetingsplek voor de gehele Venrayse gemeenschap. Tevens biedt het de kans om er een multi functioneel centrum van te maken voor podiumkunsten, amateurto neel en als oefenruimte voor zang en muziekgezelschappen. Thijssen denkt zelfs dat de nieuwbouw van Euterpe aan de Zuidsingel dan overbodig is. De lokale partij kreeg alleen de steun van de SP Samen werking diende het voorstel in om de dreigende sloop voorlopig uit te stellen. Totdat er meer dui delijkheid is over de definitieve opzet van het bouwplan. "Het is te vroeg om nu al een besluit te nemen", zei Gerrit Verkoeijen. "We weten nog niet eens wie de nieuwe eigenaar wordt." Samen- werking vond alleen de SP aan zijn zijde en daarmee werd het lot van de schouwburg bezegeld. De PvdA vindt dat initiatiefnemers al genoeg tijd hebben gehad om met een deugdelijk plan te komen. "Het vergt een enorme investering het gebouw overeind te houden", zei Bert Linskens. "Het blijkt niet reëel, het exploitabel te maken. En bovendien is het niet het pareltje op het St. Annaterrein." Ingeborg de Barbanson (VVD) vond de voorstellen tot behoud 'charmant'. Maar ook de VVD denkt dat het onhaalbaar is en bovendien ver oorzaakt het overlast van verkeer en geluid in het stille gebied. Zo denkt Lokaal Aktief er ook over. "We willen geen blik en rood in het middenterrein", aldus Tom van den Hoek. Het CDA had er duide lijk wat meer moeite mee. "Ook bij ons laait de discussie telkens weer op", zei Ton Teeuwen. "Maar de schouwburg lijkt bijna onmoge lijk te exploiteren. Het gebouw is niet te handhaven." De SP wil het nog een laatste kans geven "Het zou zonde zijn als de schouwburg verdwijnt", vindt Ronald van Hal. "Het gebouw biedt veel mogelijk heden. Er moet tijd komen voor meer onderzoek." Maar de poli tiek heeft de knoop doorgehakt. Ook wethouder Teunissen (Lokaal Aktief) ziet behoud absoluut niet zitten. "Want het landschappelijke karakter van St. Anna wordt erdoor verstoord", aldus de wethouder, die begrip heeft voor de emotio nele betekenis van het gebouw voor veel Venraynaren. "Maar er zijn genoeg andere gebouwen op St. Anna waar culturele functies straks kunnen plaatsvinden." Inbraken in tankstations In vier tankstations in de regio is in de nacht van donderdag op vrijdag ingebroken. De politie onderzoekt of er een verband is. Inbrekers sloegen hun slag bij stations in Kessel, Ysselsteyn, Itter- voort en Ospel. In enkele geval len is een donkerkleurige Audi A4 gezien. De inbraak in Kessel werd gepleegd bij een tankstation aan de Baarloseweg. De inbrekers kwamen binnen door een deur te forceren, waarna ze er onder ande re met sigaretten vandoor gingen. Aan de Jan Poelsweg in Ysselsteyn gingen de inbrekers naar binnen, nadat ze een ruit hadden vernield. Daar werd drank gestolen. In Itter- voort verdwenen enkele honder den euro's en in Ospel werd niets weggehaald. Afval Van het woord mensenrech ten word ik bepaald niet vrolijk. Het aantal landen waar mensen rechten op grote schaal worden geschonden, is helaas nog altijd een veelvoud van de landen waar je over het algemeen veilig jezelf kunt zijn en blijven. De positie van met name vrouwen en homosek suelen is in het overgrote deel van de wereld nog altijd om te huilen. Iran is zo'n land. In Iran word je de cel ingegooid en gemarteld als je als vrouw te veel van je haar laat zien. Dankzij de sharia word je er als vrouw tot je middel ingegraven en gestenigd, als je overspel hebt gepleegd. Een vrouw is in Afghani stan nog steeds een ding. Een ding dat zich moet schamen, dat zich dient te onderwerpen aan de man, dat vermoord mag worden als het niet blind gehoorzaamt. Maar niet alleen in het Midden- Oosten is het huilen troef als het gaat om mensenrechten. In bijvoorbeeld Afrika kunnen ze er ook wat van. Ik ken een man uit Burundi, uit Congo, die mij zijn littekens lie ten zien van martelingen in de gevangenis - weerzinwekkende inkepingen in de huid, enorme striemen dwars over de rug. God, wat mag ik mijzelf gelukkig prij zen dat ik toevallig in een vrij en democratisch land als Nederland ben geboren, in een van de vei ligste landen ter wereld zelfs. Kijk om je heen en tel je zegeningen, zeg ik vaak tegen mezelf. Het is om die reden des te erger dat asielzoekers in ons land niet wor den beschouwd als mensen. Let maar eens op als je erover hoort of leest: het woord mensen wordt simpelweg niet gebruikt. Asielzoe kers zijn nummers, getallen, een verzamelwoord voor ongewenst afval dat zo adequaat mogelijk moet verdwijnen. Dat asielzoekers meestal hoogopgeleide mensen zijn die hun land zijn ontvlucht, landen waar mensenrechten schendingen schering en inslag zijn, dat vergeten mensen vaak, en dat komt door de manier waarop over deze groep wordt gesproken. Zelfs mensen uit mijn eigen omge ving heb ik uit moeten leggen wat asielzoekers nu precies zijn. Nee, niet de groep criminele Marok kaantjes uit de Diamantbuurt. Nee, niet de Antilliaanse jongeren. Nee, dat zijn geen asielzoekers. Asiel zoekers komen uit enge landen als Iran, Afghanistan en Congo. Asielzoekers kloppen wanhopig aan de poort van landen waar ze een veilige haven hopen te vin den. Bijvoorbeeld in Nederland, in bedevaartsplaats Tienray, in het voormalige klooster van de Zusters van het Kostbaar Bloed in Klein Lourdes. Een beter oord voor de opvang van op de vlucht geslagen mensen kun je je bijna niet voorstellen. Toch? Maria zou ze zeker met open armen welkom hebben geheten. Hannes Eerste bewoners vanaf juni in Best Western Hotel Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) opent begin juni in het Best Western Hotel St.-Joseph in Tienray een tijdelijke asielopvanglocatie voor maximaal 250 mensen. Het gaat om mensen die aan het allereerste begin van het proces van de asielaanvraag zitten. De overeenkomst tus sen het COA en de hoteleige naar is gesloten voor een peri ode van twee jaar. Na een kleine verbouwing van het hotel verwacht het COA de eerste bewoners vanaf begin juni op te vangen. Het college van B en W van de gemeente Meerlo- Wanssum is betrokken bij de plan- nen en accepteert de opvang op die locatie. De direct omwonen den en inwoners van Tienray zijn reeds per brief geïnformeerd. Aan staande maandag vindt een infor matieavond plaats. Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) is in heel Nederland op zoek naar nieuwe permanente en tijdelijke locaties. De extra capaciteit is nodig omdat de komende maanden op diverse plaatsen opvanglocaties sluiten als gevolg van aflopende en niet te verlengen bestuursovereenkom sten met gemeenten. Tevens is de laatste maanden een stijging van het aantal bewoners in de cen trale opvang zichtbaar. Daarom zoekt het COA locaties die ook snel gereed te maken zijn om fluc tuaties in aantallen asielzoekers, bijvoorbeeld veroorzaakt door vluchtelingenstromen elders in de wereld, op te kunnen vangen. De gemeente Meerlo-Wanssum staat open voor de plannen. LEES VERDER OP PAGINA 5. Peel en Maas en Hemelvaartsdag In verband met Hemelvaartsdag op donderdag 21 mei verschijnt Peel en Maas die week een dag eerder, op woensdag 20 mei. In verband hiermee zijn onze dead lines aangepast. Advertenties die nen op maandag 18 mei uiterlijk om 18.00 uur in ons bezit te zijn en sport-, verenigings- en kerkbe- richten op maandag 18 mei om 10.00 uur. OPEL-DEALER JETTEN CUIJK A73, of rit Cuijk 0485-336500 Mooi de Mooiste Mode algemene info Tel. 0475-491384 www.mooidemooistemode.nl-www.mc-theelen.nl uTdèzeTzo/nêtWêt/eiden MeyVe /ei ding 3 koopavonden BlERMANN - VAN DEN EIJNDEN, keurslager Mgr. Hanssenstraat 31, Oostrum Tel. 0478-58 34 29 www.biermannvdeijnden.keurslager.nl Uw adres voor al uw Feesten, Bruiloften, Partijen, Vergaderingen. Cafe-Zaal Arrangementen all in vanaf 24,50 p.p. Ontvangst met vlaai koffie 5 uur vrij drinken 2x bittergarnituur uitgebreid buffet 't raspaardje van de horeca tot ziens in t Veule" tel. 0478-581928 www.pelgrimshuis.nl Tel. 0478-636228 Heb jij ook een andere kijk op ondernemen? TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Onze showroom bestaat 10 jaar. Kom langs voor speciale acties! Keizersveld 22 Venray Tel.: (0478) 55 04 10 Jgti v www.rongenvof.nl LINDESSA volop keus én bij aankoop een trendy zomertas cadeau!* Grotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526 Best Western OAy// r INGANG INGANG Uw MAAS Doek valt voor schouwburg St. Anna Opvang asielzoekers in Tienray #5^ mode en schoenen voor dames, heren, tieners en kinderen Grote Markt 21 Venray, Tel. 0478-516708 RESTAURANT - ZALEN ACCOMMODATI E SnAarn, h -nomen op zich nemeJR beginnen te doen; uitvoeren: actie ~B gedreven 4pigen baasH ondernemerschap E creativiteit klantvriendelijHIervicegerichtE passie Hgevoel voor sfeer, materialen en kleurelQ|l|EtigBn, bw (veel) voortbrengend; scheppend: bezig zijn ELSE Speciaalzaak is op zoek naar een talentvolle ondernemer Schrijf of mail naar ELSE Speciaalzaak Patersstraat 8 5801 AV Venray info@elsecreatief.nl www.elsecreatief.nl Eindelijk... summertime! We kunnen weer fl aneren, zonnebaden, een lekker terrasje pakken of 'gewoon' een duik nemen. En u wilt in uw badpak of bikini natuurlijk wél gezien worden. Bij Lindessa bent u dan aan het juiste adres: de nieuwste collecties, volop keus én een trendy cadeau. fÊZoiang de voorraad strekt. berden

Peel en Maas | 2009 | | pagina 1