mmm w wcm berden Zes pannakooien in Venrayse dorpen en wijken Buurtbus rijdt door Smakt Appartementen op locatie slagerij 't PELGRIMSHUIS S—SSr sterk in schadewerk Portyrent-Venroy GEOPEND u intratun msssm- 1 1 Bandoetere Moederdag ren Dag r h on (j p Gouden bruidspaar in Castenray En verder: MOEDERDAG Motherls Day Moederdag ZONDAG 10 MEI MOEDERDAG Een kamer op Leo Beterams neemt afscheid Rongen dé specialist voor tegels, sanitair;' en tegelwerken!! Nieuws uit Meerlo-Wanssum 11-13 Gemeentelijke mededelingen 19 Kunst Cultuur 15-21 Sport 23-28 Kerkelijke diensten 30 CD VERKOOPSTER VAKANTIEKRACHT 5801 BE Venray Altijd in Stijl De gemeente Venray heeft 280 aanvragen ontvangen voor een pannakooi of skateramp. In het kader van de jongeren campagne Mijn Plekkie kon den jongeren een aanvraag doen voor een pannakooi of skateramp op een door hun gekozen plek. Als uitwerking van het speelruimteplan heeft de gemeente Venray 66.000 euro beschikbaar gesteld voor vier pannakooien en twee skaterampen. De locaties van deze voorzieningen wil ze in samenspraak met de jeugd realiseren. De jeugd heeft enthousiast gere ageerd. Sommige groepen jonge ren hebben zich verzameld via de dorpsraad of het jongerenwerk. Inmiddels heeft de gemeente alle aanvragen beoordeeld. 95 procent van de aanvragen zijn aanvragen voor een pannakooi. De enkele aanvragen voor een skateramp gaan over plekken waar al een (mobiele) skateramp aanwezig is. Daarom heeft de gemeente beslo- ten om het geld voor de twee ska- terampen in te zetten voor drie extra pannakooien (waaronder één mobiele). In totaal komen er dus zes vaste pannakooien en één mobiele. Van één mobiele panna- kooi kunnen meerdere dorpen en wijken gebruikmaken. Er zijn aanvragen gedaan voor een pannakooi in twaalf verschil lende wijken en dorpen. Daarvan krijgen zes plekken een vaste pannakooi (Ysselsteyn, Leunen, Centrum-West, Brukske, Land- weert, Veltum). De mobiele pan nakooi gaat rouleren tussen de andere zes plekken (Heide, Oirlo, Oostrum, Smakt, Brabander, Anto- niusveld). De hoeveelheid aanvra gen, de onderbouwing door de jeugd en de inpassing binnen het speelruimteplan gaven de door slag voor een vaste of mobiele pannakooi. De gemeente nodigt de jeugd binnenkort uit om het vervolgtraject in gang te zetten. De jeugd moet zelf namelijk ook een bijdrage leveren door bijvoor beeld zelf de buurt te betrekken, de plek op te knappen, een ope ning te organiseren, etc. Door jongeren te laten participeren wil de gemeente jongeren een plek geven in hun eigen omgeving en hen hier (mede)verantwoordelijk voor maken. De gemeente betrekt bij de aanleg van de pannakooien ook de dorps- en wijkraden en andere partners, zoals Wonen Ven ray en Synthese. Afhankelijk van de plannen van de jeugd, worden de plekken zo snel mogelijk gerea liseerd. De gemeente verwacht de eerste plekken in juni te kunnen realiseren. In het speelruimteplan heeft de gemeente Venray eind vorig jaar aangegeven dat er te weinig speel- en sportvoorzieningen zijn voor de jeugd van 12 tot 18 jaar. Deze leeftijdsgroep wil een eigen plek, los van de speelplekken voor kinderen jonger dan 12 jaar. Een pannakooi (verhard voetbal veldje) is hiervoor zeer geschikt. De gemeente Venray vindt het erg belangrijk dat kinderen en jonge ren buiten spelen en bewegen. Prinses Maxima naar Venray Prinses Maxima komt op dinsdag 9 juni naar Venray. Dat maakte burgemeester Jos Waals donderdag bekend tijdens de Koninginnedagviering in Venray. Waals kondigde de komst van Maxima aan tijdens de huldiging van de gedecoreerden in het Venrayse gemeentehuis. Prinses Maxima legt een werkbezoek af in Venray en bij die gelegenheid zal ze onder meer een bezoek brengen aan de vrijwilligersorga nisatie Home-Start. "Het is gewel dig dat ik dit bekend kan maken op Koninginnedag, prachtig voor Venray. Ik mag dit eigenlijk niet vertellen, maar ik denk dat Hare Majesteit het me niet kwalijk neemt dat ik op haar verjaardag vertel dat haar schoondochter naar Venray komt." OPEL-DEALER JETTEN CUIJK A73f of rit Cuijk 0485 - 336500 Ode Maxima, welkom in onze mooie stad. Fijn dat je even tijd voor ons over had. Om Venray te bezoeken, kort maar krachtig. Dat vinden wij Maxima-fans alleen maar prachtig. Maar, toch een verzoek. Breng je nog iemand mee tijdens je bezoek? Want wij houden van kinderen, net als jij. Ik hou de kinderwagen wel bij mij. Neem Amalia,Alexia en Ariane mee. Dan zijn wij in Venray nog meer tevree. Want wij willen met de prinsesje op de foto, dat snap je wel. Dus ik vraag je bij dezen: ga niet weg, niet te snel. Na je korte werkbezoek aan Home-Start. Neem ik je graag ook nog even een paar uurtjes apart. Om intiem met je te kletsen onder het genot van een glaasje wijn. Want, ik vraag me af: is zo'n leven als prinses wel fijn? Altijd die druk, die aandacht van al die persmuskieten. Kun je nog wel net als vroeger van het leven genieten? Spring jij eigenlijk nog wel eens écht uit de band? En ben je met je liefde voor Alex nou echt in een sprookje beland? Je sprookje eindigde vorige week in een echt drama, wat heet! Doden en gewonden, het land was in schok, zoals je wel weet. Maar we moeten verder, Konin ginnedag moet blijven. We moeten van angst het proto col niet gaan verstijven. Zet Beatrix en Maxima niet ach ter kogelvrij glas! Want dan wordt Koninginnedag nooit meer zoals hij was. Koekhappen, rommelmarkten en muziek op volle toeren. Koninginnedag is gewoon een mooie dag om wat rond te koe keloeren. Ik wil iedereen zien, maar vooral jou Jij, Maxima Prinses der Nederlan den, Prinses van Oranje-Nassau. Prinses Maxima, mooie Argen tijnse parel van ons koude kik kerland. Ik vraag je: wil jij een interview met een columnist van stand? Ja? Geef dan even aan welke kleur hoed je op je mooie hoofd je zet. Dan verruil ik speciaal voor jou mijn spijkerbroek voor een chi que jacket. En mocht je geen tijd hebben, wil je snel terug naar huis en haard. Dan snap ik dat, want ik ben natuurlijk geen prins op het witte paard! Hannes Smakt is vanaf deze week aan gesloten op het openbaar vervoer. De buurtbus Boxmeer-Venray rijdt vanaf die dag voortaan door het dorp. De gemeente Venray had bij de provincie Brabant hier- voor een verzoek ingediend. Het dorp wordt jaarlijks vanwege de viering van St. Jozef door duizen den pelgrims bezocht. Smakt ligt bovendien aan het bekende Pie terpad. De buurtbus rijdt momen- teel van Boxmeer, Vierlingsbeek, Holthees, Maashees naar Venray als eindpunt. De nieuwe route gaat van Vierlingsbeek eerst naar Maashees, dan naar Holthees en via Smakt naar Venray. Deze route is slechts 600 meter langer en vergt ongeveer twee minuten extra rijtijd. Wethouder Van Dijck heette de eerste bus welkom. De plannen voor woning bouw op de locatie van slage rij Drabbels zijn weer nieuw leven ingeblazen. Jaren gele den sloot de slagerij zijn win keldeur om plaats te maken voor woningen op de hoek Landweertweg, Stationsweg en Oostsingel. De voortgang van het bouw plan raakte in een impasse tot dat bouwbedrijf Van Wanrooij uit Geffen bij de gemeente het initiatief indiende voor dertig appartementen. Het college wil meewerken aan het nieuwbouw- plan, alhoewel het niet goed past in de woonvisie. In het centrum van Venray is namelijk al een overschot aan koopappartemen ten. De gemeente zou liever zien dat er op deze plek meer grond gebonden woningen zouden komen. Zoals op de nabijgelegen voormalige locatie van super markt Jan Linders ook is gekozen voor laagbouw. Maar de gemeente beseft ook aan dat het mogelijke risico van onverkoopbaarheid van de appartementen bij Van Wanrooij ligt. Gezien de ligging zo dicht bij het centrum wordt de komst van levensloopbestendige woningen voor ouderen toege juicht. Voor de bouw worden behalve de slagerij (Stataionsweg) 45 ook de panden met huisnummer 47 en 49 gesloopt evenals de woning aan Landweertweg 4. De parkeer plaats en een deel van het groen aan de Oostsingel worden ook benut voor de bouw van wonin gen. LEES VERDER OP PAGINA 3. www.pelgrimshuis.nl Tel. 0478-636228 Muttertag Morsdag Fête des mères Aitienpaiva Festa della mamma Dia das Maes Anneler Günü Anyak nap ja Dia de la Madre fleHb Maiepn Paters straat 14 5801 AV Venray tel. 0478 516303 www.rimenzo.nl ASTERIA J /aatTuTdèTêTzomêtTvêt/eiden ÏNEiyjB |JB|: NIEUW; professionele gosöorbeques verhuurt olles voor een gesloogd feestje www.partyrent-venray.nl BlERMANN - VAN DEN EIJNDEN, keurslager Mgr. Hanssenstraat 31, Oostrum Tel. 0478-58 34 29 www.biermannvdeijnden.keurslager.nl TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Autoschadecenter Venlo Hulsterdreef Autoschade Venray TegelsSanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken v Onze showroom bestaat 10 jaar. Kom langs voor speciale acties! Keizersveld 22 Venray Su&ï Tc/.: (0478) 55 04 10 rongenvof.nl Honderddertigste jaargang - week 19 - donderdag 7 mei 2009 EN MAAS i Met een zeer volledig en uitgebreid mode-assortiment voor dames, heren en lingerie zijn wij één van de grootste mode winkels van Venray. Een leuk en divers team zorgt voor de gezellige sfeer en het deskundige advies bij de verkoop van krachtige fashion labels in onze winkel. Wij zijn op zoek naar een: Voor 20-25 uur per week Voor 30-35 uur per week Ben jij dol op mode? Ben je enthousiast, representatief en vind je het leuk om klanten in onze winkel goed te adviseren? Dan pas jij perfect in ons team. Wij zoeken iemand tussen de 18 en 35 jaar die bereid is om op flexibele tijden te werken. Oproepkracht zomermaanden Als je bijzondere interesse in mode hebt, spontaan bent en een baantje zoekt voor de zomervakantie: laat het ons even weten; misschien ben jij onze nieuwe vakantiekracht! Belangstelling? Mail je sollicitatie naar mstevens@berdenmodevenray.nl of stuur hem per post naar: Berden Mode Venray T.a.v. Monique Stevens Grotestraat 23 Telefoon 0478-581526 mode accessoires RESTAURANT - ZALENACCOMMODATIE H T E L DINEREN VERGADEREN FEESTEN ««PDA- PA»U. w i! Londen Venra)^j)ï|i Maastricht MAASHESEWEG BOA Venray tel. D47B-51 1 466 WWW.ASTERIA.NL making MET onze PRACHTirr ""^■FUNCTIONELE LJ bent welkom op donderdag 2 1 MEI 2009 12.QD EN 1 S.OO UUR EN EEN DRANKJE. Lavendelheide 26 5804 XE Venray tel. 06 41132470 of 0478-513063 Partyrent-venray@home.nl 3 koopavonden Grote Markt 21 Venray, Tel. 0478-516708 van 11.00-17.00 uur Zie voor acties activiteiten: www.intratuin.nl Venray, Langstraat 133 tel. 0478-588585 CENTRUM MMSZiEKENHUlS www.autoschadecenter-venlo.nlwww.hulsterdreef.nl sterk in schadewerk

Peel en Maas | 2009 | | pagina 1