Willie aus Kevelaer in De Uitmarkt Marinka in Groeningen Static in Cambrinus Op Ut Tuffelke Taptoe in Venray Geslaagde start koor Transparant Blind Sight en Backfire op Jera on Air De paardentram Toos Toverhoed Concert Haytham Safia Natuurtocht PEEL EN MAAS In café De Uitmarkt is zaterdag 25 april Willie aus Kevelaer te gast tijdens de Duitse avond. Willi Gir- mes, beter bekend als Willi aus Kevelaer, trad als klein kind al op in het café van zijn ouders. Door het succes volgden al snel optre dens op carnavalszittingen en buurtfeesten. Naast reeds bestaan de liedjes zong hij ook door hem zelf gecomponeerde werken en droeg hij ook eigen gedichten voor. In 1980 formeerde hij zijn eigen Piger Tiger-band. Met deze band reisde hij vele jaren naar tal rijke plaatsen langs in Niederrhein. Hij trad op met bekende groepen en entertainers zoals Pur, Klaus Lage en Brings. Vanaf 1990 werd hij naast zanger ook een succesvol entertainer en programmaleider. Vanaf 2000 tot 2006 produceerde Willi Girmes zijn eerste Mallorca- successen. Uit deze tijd dateren titels als Wir fliegen nach Mallorca, Sonne der nacht en de tophit Man ner aufwachen party. Vanaf 2007 werkt hij zeer succesvol samen met het duo van X-Freunde Sound Studio in Keulen. Nummers zoals Ich will ein Kind von dir en Komm mit ins Wunderland ontstonden hier. Verder heeft Willi al sinds vele jaren succes in Nederland, met name in de grensstreek. Hij treedt hier veel op bij schlagerparties, oktoberfeesten, wijnfeesten en Duitse avonden. In Venray is hij ook geliefd tijdens de carnaval, in De Koets en natuurlijk ook in De Uitmarkt. De Duitse avond begint zaterdag om 22.30 uur. Het oberkraïner ensemble Marinka speelt op zaterdag 25 april in zaal De Zandpoort, Groeningsweg 40 in Groe ningen. Marinka brengt een avondvullend programma ten gehore. De entree is gratis. Het optre den begint om 20.30 uur en duurt tot ongeveer 24.00 uur. Marinka bestaat uit Martin Wijnands (trom pet), Pieter van der Loo (klarinet), Wiel Bouten (bariton, basgitaar en zang), Marius Cuijpers (accordeon), Tonny van der Els (zang) en Frans van den Eijnden (gitaar en zang). Voor meer informatie: www.ober- krainermarinka.nl Het Vierlingsbeekse podium Gryphus houdt in samenwerking met stichting Op De Toffel op zondag 26 april voor het vijftiende jaar op rij de bandwedstrijd Op Ut Tuffelke voor regionale bands. Dit als opwarmer voor Op De Toffel 2009. De inzet van Op Ut Tuffelke is een podiumplaats voor het pop festival Op De Toffel, dat gehou den wordt op zondag 21 juni op het Vrijthof in Vierlingsbeek. Uit de stapel inzendingen zijn vijf bands geselecteerd. Dit zijn Dear Bettie uit Groeningen, Early Adop ters uit Horst, Mister Blue Sky uit Early Adopters uit Horst is een van de deelnemers aan Op Ut Tuffelke Nijmegen, Modesty Calls uit Ven- ray en Remorse uit Lottum. Deze bands vertonen ieder een half uur hun kunsten, waarna een jury de winnaar gaat kiezen. De volgorde van optreden wordt door loting bepaald. Op Ut Tuffelke wordt gehouden in Gryphus aan de Gro testraat in Vierlingsbeek. Gryphus is geopend vanaf 15.30 uur en de eerste band begint om 16.00 uur. Meer informatie staat op www. gryphus.nl. Na jaren van afwezigheid komt de taptoe terug naar Venray. Op zondagmiddag 6 september houdt MMSK St. Petrus' Banden een tap toe. Aan deze taptoe nemen diver se bekende korpsen uit Nederland deel. Het evenement wordt gehou den ter gelegenheid van het 50-jarig jubileum van MMSK St. Petrus' Banden. Tijdens de jubile- umtaptoe pakt St. Petrus' Banden uit met een nieuwe show met als thema Marco Borsato. De taptoe vindt plaats op het terrein van atletiekvereniging Venray. Naast de taptoe vinden er nog diverse andere activiteiten plaats ter gele genheid van het 50-jarig jubileum, zoals een heilige mis in de Grote Kerk op 27 juni en een feest- en reüniemiddag op 5 juli. Donderdag 23 april 2009 - Pagina 21 Met Static staat op zondag 26 april een roemruchte popforma tie op de planken van Cambrinus Muziekpodium in Horst. De vijf mannen van Static maken al 43 jaar in dezelfde bezetting, maar sinds een aantal jaren worden hun optredens spaarzamer en zorg vuldig gepland. In 1964 legden ze de basis voor wat een uitste kende bandnaam zou worden met opzienbarende optredens in Duits land, België, Luxemburg, Frankrijk en de bekende Nederlandse pop podia, de Nederlandse televisie en de grotere festivals als Flight to Lowlands Paradise en Pinkpop. Nu vele jaren later maakt Static nog Vocal Group Transparant is een nieuw gemengd koor in Venray. Vorige week donderdag vond de aftrap plaats middels een informa tieavond voor geïnteresseerden in De Witte Hoeve in Venray. Tot ieders verrassing werd er meteen gezongen. Er waren tussen de 40 en 50 geïnteresseerden en het enthousiasme na afloop was erg groot. Meer dan dertig personen hebben zich inmiddels aangemeld bij het nieuwe koor. Transparant denkt hiermee een gat in de Ven- rayse markt te hebben gevonden door geen grenzen te stellen op het gebied van leeftijd, sekse en repertoire. Ieders eigenheid en specifieke stemgeluid wordt juist gewaardeerd. Het hart van dit koor is leeftijdsloos en dynamisch. Men wil op kwalitatief hoogstaand niveau eigentijdse, populaire muziek ten gehore brengen. Het repertoire is niet statisch. Transpa rant wil grenzen verleggen door steeds nieuwe zanggebieden te verkennen. Er wordt ook gestart met een soort van workshop in een blok van negen repetities, waarvan de laatste repetitie meteen een optreden is. De repetitieavond is gepland op woensdagavond van 20.00 tot 22.00 uur in de Witte Hoeve. De data zijn 13 mei, 20 mei, 27 mei, 3 juni, 10 juni, 24 juni, 1 juli en 8 juli, met als afsluiting een uitvoering op 15 juli. Dirigent is René Pisters uit Echt. Na zijn mid delbare schoolstudie studeerde hij van 1978 tot 1984 aan het conser vatorium in Maastricht. Momenteel wordt er gewerkt aan de website www.transparantvenray.nl. door Freek Kilsdonk. Transparant zoekt naast zangers ook muzikanten die graag in een combo willen spelen met het koor. Geïnteresseerden zijn van harte welkom om de repetities bij te wonen. Voor meer informatie kan men e-mailen naar gpvenray@ gmail.com. De verstokte hardcore-liefheb- bers vroegen zich op de website van Jera on Air af waar de hard- coreacts dit jaar bleven. Stichting Jera on Air is dan ook trots om te kunnen melden dat het ook dit jaar weer twee grote acts in dit genre heeft vast weten te leg gen. Blind Sight, afkomstig uit het zuiden van Nederland, weet zich alweer enkele jaren te onderschei den door hoogwaardige nummers te schrijven bestaande uit rauwe trashmetal gecombineerd met melodieuze invloeden en catchy refreinen. De grootste bron van inspiratie ligt bij de heren van Blind Sight bij Metallica, Pantera, Fear Factory, Machine Head en Slayer. Naast Blind Sight presen- Backfire teerde stichting Jera on Air deze week ook Backfire! als aanwinst op het festival. Deze hardcore act heeft haar sporen in de scene al lang en breed weten te verdienen. Na de oprichting in 1996 was de ster van de band snel rijzende. Elk weekend speelt de band wel een zaal in het land plat. Ook waren optredens op onder andere Low lands en Dynamo Open Air. Op Hemelvaartsdag 21 mei zijn beide topacts tezamen met onder meer De Heideroosjes en Anti-Flag te zien op het Jera on Air festival in Ysselsteyn. Kaartjes zijn inmiddels te koop via de online ticketbox. Op www.jeraonair.nl staat alle informatie. Asperges in De Locht Streekmuseum De Locht in Mel- derslo staat op zondag 26 april geheel in het teken van de asper geProeven, ruiken, voelen, zien en horen van de asperges staat hier bij centraal. De Locht is sinds kort in het bezit van de oudste (18 jaar oud) en zwaarste aspergeplant die ooit is opgegraven, met een gewicht van circa 80 kilo. In ont vangstruimte De Herberg kan men genieten van aspergegerechten die bereid zijn door gerenommeerde koks. Verder kan men proeven van aspergevelouté en asperge hapjes. Nieuw is ook het asperge ijs dat door een ijssalon is bereid. Verder is er nog de aspergevlaai van museum De Locht. Wijnma- kersgilde Dionysos en Confrérie de l Asperge laten de bezoekers verschillende wijnen proeven, die ter gelegenheid van de ope ning van het aspergeseizoen weer uit verschillende vruchten zijn geprepareerd. Graanbranderij de Ijsvogel uit Arcen is met een stand present met onder meer asperge likeuren. Het wassen, sorteren en veilingklaar maken wordt door een aspergekweker uitgelegd. Ver der zijn er nog receptenfolders verkrijgbaar. Wie zelf in het bezit komen van dagverse asperges kan plaatsnemen in de veilingbanken en via een druk op de knop mee dingen in de aankoop. Speciaal voor deze dag exposeren een drie tal kunstenaressen Lisa Bartsch, Tuus Klerken en de Duitse schil deres Waltraud Rose hun creaties, met als thema's asperge en bloe men. Kinderen mogen de bakkers meehelpen bij het bakken van het unieke Lochtbrood. Speciaal voor deze dag mogen kinderen buttons maken met behulp van allerlei aspergematerialen. De Neder landse aspergekoningin Marly en de Duitse aspergeprinses Anita vereren deze dag de Aspergerie met een bezoek. Museum De Locht is deze dag open van 11.00 tot 17.00 uur. De demonstraties beginnen rond 13.00 uur. Zie ook www.delocht.nl. Suggestive Sounds Na het succes van vorig jaar kon een vervolg van Suggestive Sounds niet uitblijven. Het dance- event, dat vorig jaar voor het eerst werd gehouden in De Schaaps kooi in Venray, brengt ook dit jaar weer houseartiesten naar Venray. Alvaro, Franky Rizardo, MC Bizzey, Lucky Charmes en Bingo Players zijn namen die de houseliefheb- ber goed kent. Daarnaast krijgen ook de regionale talenten Capsize Brothers en MC P de kans zich te bewijzen. Suggestive Sounds begint om zaterdag 16 mei om 19.00 uur en duurt tot 01.00 uur. Daarna kunnen de bezoekers genieten van de Seleberties in The Zenith. Meer informatie staat op www.suggestivesounds.nl. Wandelsportvereniging De Natuurvrienden Merselo houdt op zondag 26 april de natuurtocht 2009. De afstanden zijn 5, 10, 15, 20, 30 en 40 kilometer. Starttijden: 30 en 40 kilometer van 7.00 tot 10.00 uur, 15 en 20 kilometer van 7.00 tot 12.00 uur, 5 en 10 kilo meter van 7.00 tot 14.00 uur. Ook bij de Natuurtocht is er een puz- zeltocht uitgezet van 5 kilometer speciaal voor gezinnen met kinde ren. Starttijd van deze tocht is van 13.00 tot 14.00 uur. Hiermee zijn prijzen te winnen. Alle tochten zijn toegankelijk voor nordic wal king- wandelaars. Het inschrijfbu- reau sluit om 18.00 uur. Startplaats is zaal 't Anker aan het Grootdorp in Merselo. Inlichtingen zijn ver krijgbaar bij WSV De Natuur vrienden via telefoonnummer (0478)588355 of (0478)586806. Exposities in Bonn Vanuit Venray vertrekt op dinsdag 12 mei een bus naar de Kunsthalle in Bonn. In Bonn zijn tegelijkertijd twee tentoonstellin gen te zien. De Italiaanse schilder Modigliani wordt er geëerd met een overzichtstentoonstelling. Modigliani was een van de groten van de moderne kunst. Daarnaast is ook het Kunstmuseum Winter- thur te gast. Dit Zwitserse muse um, dat momenteel verbouwd wordt, heeft een grote collectie werken van alle bekende kun stenaars uit de vorige eeuw voor de gelegenheid uitgeleend aan Bonn. Er zijn ruim tweehonderd schilderijen, beelden en tekenin gen te zien. De bus vertrekt vanaf Venray, De Wetteling om 9.00 uur. Horst, Mèrthal om 9.20 uur. Venlo, stadion de Koel om 9.40 uur. Tus sendoor bestaat de mogelijkheid om de stad Bonn te bezoeken. Om 17.00 uur vertrekt de bus vanaf het museumcomplex huiswaarts. Deze reis wordt gehouden door Jan Brouwers en Pascalle Mansvel- ders. Voor vragen kan men zich in verbinding stellen met Brouwers via telefoon (077)3541957, 06 23166620 of via e-mail jhm.brou- wers@home.nl. steeds klassieke popmuziek, die met een mix van rock, folk, soul, blues en country en staat met beide benen in de 21e eeuw en hun muziek klinkt eigentijds fris. Met hun arrangementen, het vier- gitarenconcept met gitaarpartijen, het hechte samenspel en de meer stemmige vocalen weet Static nog steeds te boeien. De band bestaat uit Hans Saris (zang, leadgitaar en toetsen), Pieter Koster (zang en gitaar), Hay Gout (zang en ritme gitaar), Paul Bernand (basgitaar) en Ton Heubern (zang en drums). Het concert begint om 16.00 uur. Zie ook www.cambrinusconcer- ten.nl Expositie Johan Jeuken in 't Freulekeshuus Ter gelegenheid van zijn honderdste geboortejaar orga niseert Venrays Museum van de Geest Locatie 't Freulekes- huus een grote overzichts tentoonstelling van de schil derijen en tekeningen van de naïeve schilder Johan Jeuken (1909-1982). In een serie arti kelen de kijk van Jeuken op zijn eigen werken. De paardentram. Johan Jeuken, de schilder van dit werk, aan het woord: Met gezicht op de kerk, het stadhuis en Hotel de Zwaan geschilderd voor zover ik het mij nog kon herinneren. Een reiziger gaat naar Hotel de Zwaan en een hond licht zijn pootje tegen een der pilaartjes van de trappen van het raadhuis. Ter gelegenheid van zijn hon derdste geboortejaar organiseert Venrays Museum van de Geest Locatie 't Freulekeshuus een grote overzichtstentoonstelling van de schilderijen en tekenin gen van de naïeve schilder Johan Jeuken (1909-1982). Hij was van oorsprong kleermaker en begon pas op latere leeftijd het Venray uit zijn jeugd te schilderen. Ven- ray zoals hij het zich herinnerde in zijn atelier aan de rand van het Vondelpark in Amsterdam. Vele gebeurtenissen uit Venray en de kerkdorpen passeren in kleurige optocht de revue. Het jaarlijkse carnaval, de kermis, de komst van de koningin, de wekelijkse vee markt, spelende kinderen en de paardentram naar het station in Oostrum. Johan Jeuken (1909-1982), Een Venrayse plezierschilder, t/m 30 augustus 2009, Venrays Museum van de Geest Locatie 't Freule keshuus, Eindstraat 8, 5801 CR Venray, 0478 - 583880, Openings tijden: woensdag, zaterdag en zon dag van 14.00 tot 17.00 uur. info@museumvenray.nl www.museumvenray.nl Het Haytham Safia Quar tet verzorgt op woensdag 29 april op het muziekpodium van Cambrinus in Horst een bijzonder concert. De muziek van Haytham Safia, geboren in Jerusalem, heeft zijn wortels in diens Palestijnse achter grond. Met het karakteristieke geluid van de ud, de Arabische luit, gaat hij echter behoorlijk onorthodox aan de slag en schroomt niet om de typische structuur van Arabi sche muziek te vermengen met invloeden van overzee. Het is verrassend hoe hij klassie ke muziek, jazz, Oosterse en Afri kaanse klanken laat samenvloeien tot een meeslepend geheel dat voortdurend boeit en onafwend baar meevoert naar een climax. De magie is voelbaar en aange naam dreigend aanwezig. De ud verdient er een promi nente plaats en de manier waarop Haytham Safia daaraan werkt ver dient alle lof. Alle gedachten aan een streng academisch of stoffig imago maken plaats voor vervoe ring. Haytham Safia is klassiek geschoold en toont een totale beheersing van zijn instrument en laat genereus verschillende muziekstijlen in zijn 'wereldmu ziek' toe. Het Haytham Safia Quartet wordt verder gevormd door Han- neke Ramselaar op hobo, Eva van der Poll op cello en de Sudanese percussionist Osama Mileegi. Dit concert begint om 20.30 uur. Reserveren kan via telefoon (077)3983009 of via www.cam- brinusconcerten.nl. Popquiz Venray In café-zaal De Evenaar in Ven- ray wordt op donderdag 21 mei de Popquiz Venray gehouden. Dit jaar laat ook een team van Omroep Venray zien welke kennis van pop muziek het in huis heeft. Het team van Omroep Venray, bestaande uit Marion Minten, Roland Hermans en Erik van Otterdijk, gaat in de aanloop naar deze jaarlijkse quiz op vier zaterdagen een onder linge strijd voeren om te zien wie de meeste kennis van de muziek van toen en nu heeft. Tijdens elke voorronde moet iedere kandidaat twee muziekfragmenten herken nen en een vraag beantwoorden. Deze onderlinge strijd is te beluis teren op 25 april en 2, 9 en 16 mei tussen 18.00 en 20.00 uur in het programma Weekenddienst. Helpende Handen Recent is er door filmmaker Marijn Poels uit Swolgen een documentaire gemaakt, over Hel pende Handen. Er worden in totaal zeven documentaires gemaakt van verschillende projecten over de wereld (Azië, Afrika, Zuid-Ame- rika) met elk als thema een van de zeven millenniumdoelen. De 'verteller' in de documentaires is steeds een gepassioneerde Lim burgse ontwikkelingswerker (in deze documentaire is dat Bart Veld- paus van Helpende Handen) die, in de provincie Limburg en voor een buitenlands project, actief is. Deze documentaire gaat natuur lijk in het bijzonder over Steven Vidyaakar, over de bewoners, over het project Helpende Handen en het leven van mensen buiten het project (in krottenwijken en dergelijk). Ook ziet men beelden van het alledaagse Indiase leven. De documentaire wordt vertoond op zondag 26 april van 11.00 tot 13.00 uur in Schouwburg Venray. Men is vanaf 10.30 uur welkom. Na de opening van de hou ten achtbaan Troy in 2007 en het magische Toverhuis in 2008, handhaaft Attractiepark Toverland in Sevenum dit jaar wederom de stroomverstel- ling. Geheel in de stijl van Toverland voert het thema 'toveren' hier bij de boventoon. Medewerkers bezoeken de Toveracademie worden Tovenaars-in-opleiding en er wordt een nieuwe show gepre senteerd. Medio april gaat in het Tovertheater een nieuwe thea tershow vol magische effecten in première. Heksenkind Toos Tover- hoed, dochter van Hocus Pocus en Sim sa la Buik, staat centraal in deze muzikale show. In dit avontuur wordt het voor Toos Toverhoed en haar huis zwijntje Morrel een race tegen de klok om een magische blooper te herstellen. De titel Bami Salami! de inmiddels welbekende tover spreuk van het in 2008 geopen de interactieve Toverhuis, is een speelse verwijzing. In navolging van het Toverhuis borduurt ook de theatershow voort op diverse innovatieve technieken. De show, die dagelijks opgevoerd wordt, is een mix tussen menselijk acteren enerzijds en technische hoog standjes in de vorm van LCD- schermen motion graphics anderzijds. Middels drie schermen met een maximale afmeting van worden aanvullende verhaallijnen vertoond. Een attractiepark kan niet ongestraft de naam Toverland voeren. Om deze naam wederom waar te maken, worden 25 vaste medewerkers voor het aanko mende toeristische seizoen opge leid tot Tovenaar-in-Opleiding. Het management heeft afgelopen jaar kennis gemaakt met een ware kunstenaar, gespecialiseerd in Table Magic Mentalisme. Mid dels diverse workshops krijgen de Toverlanders de fijne kneep jes van het vak geleerd, waarbij ze met alledaagse voorwerpen geheel verrassende trucs uit kun- nen halen. Bezoekers die in het hoogseizoen het park bezoeken zullen in wachtrijen of bij horeca- punten aangenaam verrast kunnen worden door Tovenaars-in-Oplei ding, herkenbaar aan een speciaal Toverteken. De grote wens van de directie om het thema toveren meer uit te diepen, wordt hiermee werkelijkheid. De verwachting is dat de Tover(land)academie dit jaar uitgebreid wordt tot tenmin ste vijftig leerlingen. Ouderenvereniging Ons Genot Er wordt op woensdag 20 mei een busreis door Nederlands en Belgisch Limburg gehouden voor ouderen van de wijk Landweert in Venray. Betalen voor dit reisje kan op maandagmiddag 27 april tus sen 13.30 tot 14.30 en op woens dagmorgen 29 april van 10.00 tot 11.00 uur in 't Stekske bij de pen ningmeester.

Peel en Maas | 2009 | | pagina 21