Fraayste ondernemerke Award voor sigarenhuis Keurmerk voor Jerusalem Limbu rgse kunstenaar werkt aan Henschenius Nieuwe koers De Rooijerie w* Dermalogica Skin Care Center Ingezonden Henschenius Monument PEEL EN MAAS Donderdag 23 april 2009 - Pagina 12 Sinds twee jaar hebben de kinderen in Venray de kans om gekozen te worden tot fraayste ondernemerke. Tij dens de Koninginnemarkt op het Schouwburgplein in Ven- ray zitten tal van enthousiaste kleine ondernemers hun spul letjes te verkopen. En buiten het plezier van het verkopen (en eventueel minstens zoveel spulletjes weer kopen) hebben de kinderen kans te worden gespot door een fotograaf van de Peel en Maas. Drie van deze jonge onderne mende kinderen komen dan ver volgens terecht de site van Fraay Venray waarna iedereen de kans heeft om te stemmen op deze kleine ondernemertjes; na het tel- len van de stemmen zal een van hen tot Fraayste ondernemerke worden uitgeroepen. Het vorig jaar was Cai Ri Janssen na een stemming via de website www. fraayvenray.nl uitgeroepen tot Fraayste ondernemerke 2008. De benoeming tot Fraayste onderne- merke is al heel bijzonder maar er hangen ook enkele leuke prijzen aan. De winnaar mag een dagje op de kermis in Venray vertoeven op kosten van Venray Centraal. Ze kreeg een zakje munten aangebo den door de kermisexploitanten en een kermisportemonnee van Knus. Als toetje dan mocht ze ook nog met een vriendje of vrien dinnetje naar de voorstelling Kruistocht in spijkerbroeken in Schouwburg Venray. De award voor het beste Staats loterijverkooppunt in de provincie Limburg is voor de tweede keer op rij uitgereikt aan Sigarenhuis Compaenen in Venray. Door het enthousiasme van de eigenaren en hun medewerkers gaan Staats loten bij Sigarenhuis Compaenen als warme broodjes over de toon bank. Compaenen Hermans in Brunssum en Primera Roermond in Roermond zijn tweede en derde geworden. De verkooppunten zijn mede verantwoordelijk voor het blijvende succes van de grootste loterij van Nederland. Reden voor de Staatsloterij om de verkoop- punten in het zonnetje te zetten. Iedere 10e van de maand spelen ruim drie miljoen Nederlanders mee in de Staatsloterij. Ongeveer de helft van de Staatsloterijspelers koopt een Staatslot bij één van de 3.700 door heel Nederland ver spreide verkooppunten. De eigenaars van Sigarenhuis Compaenen uit Venray nemen de Staatsloterij award voor het beste verkooppunt in de provin cie Limburg in ontvangst van Yvonne van Oort, Algemeen Directeur van de Nederlandse Staatsloterij. 'W t i'f! tvS'W,: t M Kunstencentrum Jerusalem in Venray is gecertificeerd. Dit betekent dat organisatie, inhoud en huisvesting voldoen aan de criteria die door de branche zijn opgesteld, getoetst door een onafhankelijk bureau. Voor het kunstencentrum betekent dit een kwaliteitsslag en een sterke moti vatie door te gaan met het verbe teren van de kwaliteit. Op de foto bevestigt wethouder Patrick van den Broeck het keur merk aan de gevel van het Kun stencentrum aan de Heuvelstraat. Vliegactiviteiten In verband met de oefening Purple Windmill vinden van maan dag 27 tot en met woensdag 29 april vliegactiviteiten plaats boven luchtmachtbasis De Peel in Ven- ray. De vliegbewegingen vinden dagelijks plaats van 9.00 tot 16.30 uur. Voor eventuele geluidhin- derklachten kan contact worden opgenomen met de Konink lijke Luchtmacht via telefoon (0800)0226033 of met Staf Voor lichting, luchtmachtbasis De Peel via telefoon (0493)598045. Werken PvdA Onder de titel Een Rooij(s)e zaterdagmorgen over Werken houdt de Partij van de Arbeid van de afdeling Venray op zaterdag 25 april een bijeenkomst met als thema Werken. De bijeenkomst begint om 9.30 uur en wordt uiterlijk afgerond om 12.00 uur. Deze ochtend is men te gast bij het UWV werkbedrijf aan de St. Jozefweg in Venray. Voor deze the mabijeenkomst zijn onder andere vertegenwoordigers uitgenodigd van het UWV werkbedrijf, werk gevers- en werknemersbelangen verenigingen, de gemeente Venray en de NLW bedrijven. Deze the mabijeenkomst is bedoeld om in gesprek te gaan over de Venrayse situatie nu en in de toekomst. De resultaten van deze bijeenkomst dragen bij aan de totstandkoming van het conceptverkiezingspro gramma 2010-2013. Rouw Verlies Het Informatiecentrum Geeste lijke Gezondheid houdt op maan dag 27 april in samenwerking met BiblioNu in Venray een informatie avond met als thema Rouw Ver lies. De avond duurt van 19.30 tot 21.30 uur en wordt gehouden in Bibliotheek BiblioNu aan de Mer- seloseweg in Venray. Aanmelden is noodzakelijk en kan bij Informatiecentrum Gees telijke Gezondheid via telefoon (0478)527066 of via e-mail igg@ ggznml.nl. Gratis autoruitreparatie Men heeft op zaterdag 25 april de mogelijkheid de voorruit van de auto te laten inspecteren op kleine beschadigingen. Deze kun nen indien mogelijk ter plaatse worden gerepareerd. Een kleine beschadiging kan door allerlei invloeden van buitenaf gaan door scheuren. Als een ruit eenmaal begint te scheuren is vervangen nog de enige mogelijkheid. Dit is een kostbare zaak en om dit te voorkomen is een reparatie moge lijk. Een ruitreparatie is vanaf WA+ geheel gratis, dus geen eigen risico en geen aantasting van no- claim. Men dient de groene kaart of polis mee te brengen voor de juiste gegevens. De regeling geldt niet voor ZLM-verzekerden. Het is niet nodig om een afspraak te maken. Venray Centraal heeft nieuwe voorzitter en centrummanager De ondernemers in het cen trum van Venray staan aan de vooravond van een nieuw tijdperk. Op 14 mei wordt een nieuw bestuur gekozen, op 1 mei treedt een centrumma nager in dienst en afgelopen week ontvingen zij de reke ning van de dit jaar ingevoer de reclameheffing. Jaap van Riesen heeft ja gezegd tegen het voorzitterschap, terwijl Esther Thomassen in functie zal treden als centrummana ger van Venray. De vereniging Venray Centraal, die de belangen behartigt van de centrumondernemers, kampte de afgelopen jaren met een enorme terugval van leden. Bij de oprich ting waren dat er 100, een jaar geleden ruim 60. Aangezien het centrum zo'n 240 ondernemers telt, had de vereniging te weinig draagkracht. Daarnaast werd alles wat georganiseerd werd door een klein groepje gedaan. Financieel moest alles bekostigd worden uit het lidmaatschap van deze 60 leden, terwijl de overige onder nemers meeprofiteerden van de georganiseerde activiteiten. Met de invoering van de reclamehef fing is dat laatste probleem opge lost. Iedere ondernemer heeft van de gemeente een aanslag gekregen, gebaseerd op het aantal vierkante meters gevelreclame. De opbrengst van die heffing komt geheel ten goede aan een nieuwe Stichting Venray Centraal, die deze middelen beheert en in kan zetten voor projecten en promotie. Het gaat daarbij om ongeveer 140.000 euro op jaarbasis. Jaap van Riesen gaat de kar van Venray Centraal trekken. De 60-jarige Venraynaar is in het ver leden onder andere directeur geweest bij De Bergen in Wanroy en de Keukenhof. "Voor onderne mers zijn het moeilijke tijden. Een dracht en samenwerking is nodig om te overleven. Daarvoor heb je een sterk team nodig. In mijn ogen staat er met het nieuwe bestuur, waarin mensen uit horeca, VVV, winkeliers en grootwinkelbedrij ven zitten, een sterk team waar ik ja tegen heb gezegd", aldus Van Riesen. "Venray moet gaan brui sen, gaan leven. De ondernemers zijn zich daar gelukkig helemaal van bewust. Door de invoering van de reclameheffing kunnen we daar met zijn allen iets aan doen." Van Riesen is zich ervan bewust dat Venray Centraal dat niet alleen kan doen. "Samenwerken met de gemeente, maar ook met de toeris tische sector is belangrijk. Venray ligt vanaf 2010 aan de Maas en daar liggen gezamenlijke belan gen die je moet vermarkten." In de ogen van Jaap van Riesen is het dan ook van belang dat het vorig jaar in een gemeentelijke lade ver dwenen citymarketingplan weer op tafel komt. Bij het in de markt zetten van Venray is ook een rol weggelegd voor Esther Thomas sen. De 44-jarige Blitterswijckse is geboren en getogen in Venray. "Tot voor acht jaar had ik de leiding in mijn eigen modezaak. Als oud ondernemer ben ik bekend met de vele ins en outs die het onderne merschap in een winkelcentrum met zich meebrengt. Ik heb al een vergadering mee mogen maken en veel zaken waren voor mij zeer herkenbaar. Mijn rol zal die van een spin in het Venrayse web zijn. Veel contact hebben met onderne mers, zaken die leven kortsluiten met het bestuur, ideeën uitwerken met de diverse werkgroepen die binnen Venray Centraal gevormd gaan worden. Daarnaast spreekt de doelstelling van Venray Cen traal, de promotie en marketing van Venray mij enorm aan." Verder is Esther verantwoordelijk voor het jaarprogramma van Venray Centraal. Op 14 mei vergaderen de leden van Venray Centraal en wordt het nieuwe bestuur gekozen. Naast voorzitter Jaap van Riesen zal het bestuur bestaan uit Lucienne Cordang, Huub Janssen, Maja Kate- man, Geert Pelzer, Erik Peters, Deborah van Oyen, Wim van den Heuvel, Stan Reijnders en Johan Waarheid. Dit jaar bestaat de Venrayse Basement Band 25 jaar en dit wordt gevierd met een groots jubileumconcert op zaterdag 18 juli op het Schouwburg plein in Venray met als titel Jazz 'n' Salsa. Er wordt deze dag een gevari eerd swingend programma gebo den voor veel muziekliefhebbers met lokale, nationale en interna tionale gastartiesten. De Basement Band gaat samen met lokale arties ten als Ron Barents, Annelie Reijn- ders, Anya Straatman en Stefan Nijssen verschillende muziekstij len aan bod laat komen, variërend van pop, funk en jazz tot latin jazz en salsa.Als nationale artiesten zijn er optredens door Kim Hoorweg en Belle Perez en haar band. Belle Perez is inmiddels in België en in BELLE PEREZ Nederland een bekend gezicht en weet de traditionele salsa muziek op een voor het publiek aantrek kelijke en feestelijke manier te brengen. De Venrayse Basement Band werd in 1986 opgericht door een aantal enthousiaste muzikan ten van onder andere Harmonie Euterpe en Fanfare St. Petrus Ban den die samen een eigen stijl en eigen sound ten gehore wilden brengen. Door steeds in verschil lende muziekstijlen te spelen is door de jaren heen een reper toire ontstaan dat loopt van klas sieke big band swing tot moderne latin jazz en Cubaanse salsa. Sinds begin 2008 is Frank Steeghs ver bonden als dirigent van de Base ment Band. Steeghs staat behalve voor de Basement Band ook voor de luchtmachtkapel, het Score Jazz Orchestra en de fanfare van Horst-America. De avond begint om 20.30 uur en duurt tot 24.00 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de schouwburgkassa. Ook zijn er VIP-arrangemen ten te koop. De gasten worden dan ontvangen in een aparte VIP lounge met een buffet, drankjes en een meet-en-greet met enkele artiesten na afloop. Terugkomst Originele Venray Uw bijdrage is van harte welkom! Tot voorheen had De Rooijerie aan de Grote Markt twee menu kaarten. Een restaurantkaart en een eetcafékaart. Deze menukaar ten zijn nu samengevoegd tot één nieuwe kaart. "Dit heeft zo z n voordelen", aldus Geert Pelzer van De Rooijerie. "Het zorgt voor meer duidelijkheid en hiermee hebben we een zeer aantrekke lijke en complete kaart. De kaart biedt voor elk wat wils; van saté tot coquille. Daarnaast kan ieder een nu eten waar men wil. Bene den in de Brasserie of boven in het restaurant, de mooiste ruimte van de Rooijerie met uitzicht op de Grote Markt." Speciaal voor deze gelegenheid heeft De Rooij- erie een zeer aantrekkelijk kennis makingsmenu samengesteld. Dit menu vindt u elders in de adver- tentie van De Rooijerie. Inmid dels is het aspergeseizoen weer in volle gang. De Rooijerie heeft een mooie aspergekaart samengesteld. Dit kunt u nu ook laten begelei den met een aantrekkelijke wijn van Wijnhoeve Limburgergaard uit Leunen. Een heerlijke wijn uit onze eigen streek. Er is gekozen voor de Sparweg. Een droge, frisse combinatie van de Riesling, Solaris en de Johanniter druif. Op 10 mei is het Moederdag. Dan kunnen alle moeders zich laten verwennen met een overheerlijke moeder- daglunch in De Rooijerie. Die dag serveert De Rooijerie een uitge breide en gezonde lunch bestaan de uit: een dagsoep, vers belegde broodjes en clubsandwiches, een aspergezalm quiche, koffie, thee, verse jus, melk en fruit. Voor uw totale huid- en nagelverzorging kunt u voort aan terecht bij het nieuwe Dermalogica Skin Care Cen ter in Venray. Dermalogica is gevestigd bij Mondzorg Venray aan de Patersstraat. Esther Stramm is gespecialiseerd in huidverbetering, bij zowel vrou wen als mannen. Door de toepas sing van Dermalogicaproducten wordt huidveroudering van bui tenaf en binnenuit tegengegaan. De combinatie van dermalogica en mondzorg zorgt voor een unieke totaalformule van huidmedische en esthetische mondzorg en pro fessionele gezichtsbehandelingen. Een bezoek aan het centrum voor Mondzorg Venray kan zo gecombi neerd worden met een ontspan nend bezoek aan Dermalogica Skin Care Center. En zo blijven huid én mond gezond, want bij mooie tanden hoort een verzorgd gezicht én omgekeerd. Dermalo- gica staat voor zuiverheid, kwali teit en helderheid. De totale aan pak is anders omdat uitsluitend Dermalogicaproducten gebruikt worden. Dermalogica, ontwikkeld in de USA, is het snelst groeiende professionele huidverzorginginsti tuut in de wereld. De producten zijn innovatief, gemaakt van de meest kostbare zuivere ingrediën ten en bevatten geen irriterende stoffen. Ze zijn daardoor ook geschikt voor de meest gevoelige huidtypes. Dermalogica gebruikt alleen de stoffen die uw huid echt nodig heeft. Dermalogica beschikt over verschillende verzorgings lijnen voor mannen en vrouwen, zoals Age Smart tegen huidver- oudering, Shave het driestap pen scheersysteem en Medi Bac Clearing tegen acne bij tieners, maar ook bij volwassenen. Een Esther Stramm die onlangs startte met het Dermalogica Skin Care Center. Dermalogicabehandeling is géén standaardbehandeling. Bij Der- malogica Skin Care Center wordt een unieke huidanalyse methode gebruikt die speciaal ontwikkeld is voor Dermalogica; Face Map ping. Daarmee wordt een helder en objectief beeld gegeven van uw huidconditie en de mogelijk onderliggende oorzaken. Bij Face Mapping wordt het gezicht opge deeld in veertien zones, met elk hun eigen potentiële problemen en specifieke behoeften. Door gebruik te maken van deze zones en de unieke Dermalogica Face Map, die elke klant achteraf mee naar huis mag nemen, wordt een systematische analyse gemaakt die garant staat voor de perfecte gezichtsbehandeling. Gezonde en verzorgde nagels zijn een wezen lijk onderdeel van het uiterlijk. De handen zijn samen met het aan gezicht de lichaamsdelen die het meest worden blootgesteld aan de zonnestralen en vervuiling waar door afbrokkeling en/of gesplitste nagels kunnen ontstaan. Daarom biedt Dermalogica Skin Care ook behandelingen op het gebied van nagelstyling en succesvolle behan deling voor het stoppen met nagelbijten. Dat bij iedere huidver- beterende behandeling deskun digheid vooropstaat, spreekt voor zich. Evenals dat u in een rustige ambiance ontvangen en behan deld wordt. Bij Dermalogica Skin Care Center gaat het om twee dingen: u en uw huid. Maak een afspraak en ervaar het verschil, want om er goed uit te zien, moet je huid gezond zijn. Voor meer informatie: Dermalogica Skin Care Center, Patersstraat 16 Venray. Henschenius weer in beeld De grondige opknapbeurt van ons centrum is nu al een succes. Alom hoor je waarderende reac ties. Binnenkort is het Hensche- niusplein aan de beurt. Jammer genoeg hebben de plannenma kers geen rekening gehouden met de juiste schrijfwijze van Venrays beroemdste geleerde naar wie het plein is vernoemd. Het wordt toch weer Hensenius, zonder die beruchte ch. De grote voorvechter voor de juiste schrijfwijze, Louis Rutten, draait zich om in z'n graf. Overigens gaan we al jaren in de fout wat betreft de uitspraak van de naam. Niemand minder dan dr. Robert Godding, de president van de sociëteit der Bollandisten waartoe Henschenius behoorde, wees ons daar fijntjes bij de ont hulling van de plaquette voor het geboortehuis van Henschenius in de Grote Straat. 'Het is Henskeni- us' zo legde hij ons uit. Het is de Latijnse vertaling voor Henskens, de familienaam van de geleerde. De letter k wordt in het Latijn geschreven als ch zoals in Pascha- lis. Dus we moeten misschien wel spreken van het Henskeniusplein. Laten we het er maar op hou den, dat we een mooi plein krij gen, misschien wel weer met het oude beeld van Henskenius waar VAAT 69 zich zo enthousiast voor heeft ingezet. Wie weet. Twan van Els «O* - "Ondernemers zien noodzaak van samenwerking" Belle Perez in Venray diöz Dei vervaardiging van hpt nieuwe henscheni- usbeeld vordert gestaag. De Stichting Vaat '69 heent hiervoor de Limburgse kunstenaar Step Linssen ingeschakeld. Sten komt uit het zuiden van Limburg, woont in Belgische Opglab- beek maar heeft iets met Venray. Zo heeft hij hier familie? wonen nn is hij ook bezig met de vervaardiging van een nieuwe pomp op de Grkte Markt. Sten Linssen afgestudeerd aan de Koninklijke Acade mie voor Schone Kunsten in Antwerpen heeft naast het beeldhouwen van monumentale kunst een speciali satiegraad restauratie van steen en beeld. Linssen heeft een eigen onderneming Stensteen, een van de ecrste steenhouwerijen die erin geslaagd is om ambachtelijk bewerking van natuursteen te combineren met moderne machines en technieken. Linssen is zeer vereerd met de opdracht om een nieuw beeld van Hennchediuste ver vaardigen. "Voor eet standbeold van Henschenius in Venray isvan nul vertrokken. Aan de hand van oude foto's en prend kaarten is het beeld uit klei opnieuw op ware grootte geboetseerd", vertelt Sten Linssen. "Op dit kleimodel is een mal in gips gemaakt om vervolgens een gipsen replica te kunnen maken. Zowel het kleibeeld als de mal Bankrekeningnummer 1410.47.836 ten name van Stichting VAAT'69 gaat hierbij verloren. Het gipsm beeldwordt nog 1}^^ werkt en dientals voorbeeld van het uiteindelijke stenen beeld. Het gipsen beeld wordt vervolgens met een laser gedigitaliseerd." In hdt verleden werd liet vo orwerk, de grove vorm, gedaan door voorkapeers. Dit stuk is nu middels de digi talis atie geautomatiseerd. "Dit comnutermnde1 wordt vervolgens met Cad/Cam-software geretoucheerd en in machinetaal omgezet. Voor Henschenius gebruiken we Massangis, een Franse witsteen. De freesmachine met diamantfrezen wordt zodanig ing^teM dat de contour- vormen van hetbeeld vorrbewerkt wordm. Na deze fase blijft ongeveer lcm steen extra staan", vervolgt Linssen. "Vanaf nu is alles handwerk. De uiteindelijke vormge ving en textuur gebeurtmet ham er en beitel. S telsel me- tig worden de dvtarls steeds verder uitgewerkt en krijgt het beeld zijn definitieve karakter. Onzuiverheden in de steen, zoals schelpen of fossielen die eigen zijn aan Mas- sangis, worden gemeden door de vorm licht te roteren dear waar no dig. Door deze werkwijze worden ambach telijk technieken gecombineerd met de mogelijkheden van het huidige digitale tijdperk", aldus Linssen. De sokkel, in Belgische blauwe hardsteen wordt los van het beeld gemaakt. Het rijkelijk versierde klokmodel is niet figuratief. De gehele sokkel is opgebouw! uit vier mansiere delen. "Op het smalle verticale deel worden aan iedere kanv missen uitgewerkt waarde oorspronke- njke teksten in gegraveere wcrden. Bov^ en ondhr deze nissen is zwaar lijstwerk dat de zware sokkel luchtig' maakt. Het uiteindelijke monument zal een gewicht heb- gen van tien ton",besluit Linssen. Enkele weken geleden hebben ledun van Vaat' 6d, samen met wethouder Van der Broeck een bsz oek gebrscht shi het ateliet van Linssen en het eerste resultaat, het klei- beeld, bewonderd. In overleg heeft Linssen vervolgens nog ern aantal details verfijnd. r

Peel en Maas | 2009 | | pagina 12