Zenith Express rijdt weer Transcendente meditatie Partner in Hout l S Opknapbeurt omgeving Kennedyplein Sponsorloop in Oostrum Informatiemarkt VieCuri ijftj Gunhoek ook voor uw tuin PEEL EN MAAS Donderdag 16 april 2009 - Pagina 9 Met de bus naar de Zenith Zenith Venray gaat het vervoer van en naar Zenith nieuw leven inblazen onder de naam 'Zenith Express'. Vier routes zijn samengesteld door Munckhof Reizen met als start punten Haps, Gennep, Venlo en Mill. De bussen halen op zaterdagavond de stappers vei lig op en zetten ze enkele uren later weer in hun woonplaats af. "Veilig en gemakkelijk, dat is de insteek", aldus Marga van Dijck. Hierdoor kunnen nog meer uit gaanders genieten van alles wat Zenith in Venray te bieden heeft. Ben je 16 of 30 jaar? Iedereen is meer dan welkom. "Elk weekend stellen we een indrukwekkend programma samen. Vaak is echter het vervoer dat een bezoek aan de discotheek een stuk lastiger maakt. Met de Zenith Express willen we dat probleem oplossen." De zater dagnachtbussen zijn niet nieuw. Al in de tijd dat de familie Van Dijck Discotheek De Steeg runde, wer den op zaterdagnacht bussen inge schakeld. Honderden bezoekers maakten gebruik van deze service. "Want wat is er prettiger dan vei lig uit te gaan en thuis te komen?", vervolgt Marga van Dijck. "Om de trouwe aanhang tegemoet te komen en de toegang voor andere nieuwsgierigen laagdrempelig te houden, liggen de prijzen op een prettig niveau. Men geniet van een voordelige prijs, waarbij de entree bij de busretour inbegrepen is. De Zenith-membercard speelt hierbij een rol. De Zenith-membercard is gratis te verkrijgen bij binnen komst in Zenith." De Zenith Express gaat zater dag 18 april voor het eerst rijden. Meer informatie over opstapplaat sen, bustijden en prijzen op www. thezenith.nl. Op woensdag 22 april is er in de Witte Hoeve een informa tie-avond over transcendente meditatie. De avond begint om 20.00 uur en de entree is gra tis. Transcendente meditatie (TM) is een praktische methode voor meer energie, geluk en succes in het leven. Je ervaart diepe rust en ontspanning in jezelf, waardoor stress en spanning verminderen en dat is heel plezierig en ver frissend. TM is heel natuurlijk en moeiteloos, er is geen inspanning of concentratie nodig, geen speci ale vaardigheden of verandering in leefstijl. TM wordt tweemaal per dag twintig minuten beoe fend, gemakkelijk zittend in een stoel met de ogen gesloten, thuis of waar je maar wilt. In deze meditatie ervaar je de innerlijke bron van creativiteit en intelligen tie. Daardoor word je efficiënter en productiever. Gebleken is dat er meer coherentie (samenhang) komt in de werking van de herse nen, waardoor het denken helder der en ordelijker wordt. Relaties in werk en gezin geven meer vol doening. Eigenlijk word je steeds meer jezelf, stabieler en niet meer uit je evenwicht te brengen. Ook de gezondheid verbetert, het lichaam herstelt sneller en stress vermindert. Jos Verhoeven, afkom stig uit Venray, die reeds 33 jaar de TM techniek beoefent, zal samen met Charles en Elsa Jung van het TM centrum in Vlodrop, de lezing geven. Informatie via telefoonnum mer:: 0475-331639 0641631008, www.tmlimburg.nl. Het concept is nieuw, althans in de timmerindustrie. Niet voor Mario van der Vleuten, want met zijn vorige onderne ming, Kombo, speelde hij ook succesvol een sleutelrol tussen vraag en aanbod in de hypo theekwereld. "Het idee is dus niet nieuw, de branche wel", aldus Mario. Van der Vleuten startte vorig jaar met een aantal medewerkers het bedrijf Partner in Hout. "Doel van ons bedrijf is om dienstver lenend op te treden voor tim merfabrieken in Nederland. Denk daarbij aan inkoop, personeels bemiddeling, projectbemiddeling etc. Nederland telt zo'n 1100 tim merfabrieken en met 100 daarvan hebben we inmiddels al afspraken lopen." Op het gebied van inkoop streeft Partner in Hout naar een landelijke dekking. Partner in Hout maakt prijsafspraken met leve ranciers. "Beschouw het als een inkooporganisatie. Wij brengen timmerfabrieken in contact met leveranciers. Hoe meer timmerfa brieken bij ons zijn aangesloten hoe gunstiger de tarieven worden. Bestellingen worden direct bij de leverancier gedaan en lopen dus niet via ons. Het voordeel voor de timmerfabriek is dat de inkoop prijzen lager zijn dan wanneer zij zelf bij de leverancier aanklop pen. Dat betekent voor hen lagere Trajecten naar arbeid GGZ Noord- en Midden-Lim burg en WerkInvent, dochter van re-integrator ChainWorks en zorg verlener Mondriaan, gaan nauw samenwerken op het gebied van individuele trajecten naar arbeid. Hierbij richten ze zich op cliënten van GGZ Noord- en Midden-Lim burg. Trajectbegeleiders van GGZ Noord- en Midden-Limburg gaan de IRO/PRB-trajecten ten behoeve van hun cliënten onder de vlag van WerkInvent uitvoeren. De ken nis van de trajectbegeleiders over hun cliënten wordt gecombineerd met de hulpverlenings- en re-inte gratieconcepten van WerkInvent. Het bevorderen van maatschap pelijke participatie of het vinden van een passende werkplek staat hierbij voorop. GGZ Noord- en Midden-Limburg en WerkInvent werken al succesvol samen in het kader van het project Diagnostiek van de Gemeente Venray. Hierin verzorgt WerkInvent samen met PCN (dochter van ChainWorks) assessments. Gezamenlijk worden er praktijkdiagnoses en individu ele diagnosetrajecten uitgevoerd. Bijzonder hierbij is dat de praktijk diagnoses op de werkplaatsen van de GGZ Noord- en Midden Lim burg worden uitgevoerd. Cliënten voeren hier werkzaamheden uit voor verschillende opdrachtge vers, zoals het maken van meu belstukken, het onderhouden van bossen en repareren van fietsen. kostprijzen en meer marge." Zo heeft Partner in Hout al contrac ten afgesloten met leveranciers zoals Sigma, BTI Benelux, Pont- meyer en VGI. "Ook voor hen is onze rol belangrijk." Maar Partner in Hout wil meer betekenen voor de timmerindustrie. "Als organisa tie willen we ook een samenwer king tussen bedrijven realiseren. Dat kan door projectbemiddeling. Daardoor kunnen timmerfabrie ken gebruikmaken van specialis men en kennis van collega's. Ver der kunnen projecten via Partner in Hout onder de aandacht van de aangesloten leden gebracht wor den." Ook op het gebied van perso neel speelt Partner in Hout een rol. "Zeker in deze onzekere tij den. Sommige bedrijven zitten met de handen in het haar en kun nen niet aan personeel komen ter wijl andere bedrijven capaciteit over hebben. Daarin kunnen wij bemiddelen", aldus Mario van der Vleuten. Voor meer informatie kijk op www.partnerinhout.nl Alzheimer Café Venray Het Alzheimer Café Venray is op maandag 20 april weer open. Het café is een maandelijkse informe le bijeenkomst waar mensen met dementie, familieleden, hulpverle ners en andere belangstellenden elkaar in een ongedwongen sfeer kunnen ontmoeten om ervaringen uit te wisselen en te leren over dementie en aanverwante the ma's. Het thema voor deze avond is: Fronttemporale dementie. Gastspreker is R. Smeets, sociaal geriater GGZ Noord- en Midden Limburg. De avond vindt plaats in De Kemphaan aan het Kenne- dyplein in Venray en de inloop is vanaf 19.00 uur. De avond begint om 19.30 uur en duurt tot uiter lijk 22.00 uur. Voor meer infor matie kan men contact opnemen met het Informatiecentrum Gees telijke Gezondheid via telefoon (0478)527066. Open dag De Morgenster Vrije school De Morgenster in Boxmeer houdt de jaarlijkse open dag op zondag 19 april van 14.00 tot 17.30 uur. Jong en oud is wel kom om deel te nemen aan de workshops die deze dag gegeven worden. Tijdens de open dag kan men tevens stands bezoeken met onder meer houten speelgoed en mineralen van Bronlaak, verzor gingsproducten van Weleda en (kinder)boeken van Christofoor. Ook poppenmaakster Lucia is met haar jaartafelpoppetjes aanwezig. Verder is er een minirommel- markt en in het Sterrenrestaurant kan men even tot rust te komen. De Morgenster is gelegen aan de De Raetsingel in Boxmeer. Zie ook www.vrijeschooldemorgenster.nl. Bo Jeuken uit Venray wil schorsing van bekende EO-presentor ongedaan maken Presentator Arie Boom sma werd onlangs voor drie maanden geschorst door de EO. Dit gebeurde vanwege een onthullende fotoreportage in een homo-editie van het blad Linda. De EO was van mening dat deze solo-actie van Boom- sma 'schadelijk is voor de mis sie van de EO', liet EO-directeur Arjen Lock weten. Arie Boom- sma is akkoord gegaan met de schorsing en heeft begrip voor het afwijzende standpunt van de EO. Hij heeft naar eigen zeggen ver keerd gehandeld door zijn shoot niet eerst met de EO te overleg gen en daardoor geen rekening te houden met de consequenties. Hoewel de presentator spijt heeft betuigd, heeft Bo Jeuken uit Ven- ray een handtekeningenactie op touw gezet. Zij wil met deze actie de schorsing van de populaire EO- presentator ongedaan maken. Via de website '90 dagen zonder Ari' was het mogelijk om een petitie te ondertekenen tegen de schorsing. In twee weken tijd hebben 1337 mensen deze petitie ondertekend. Bo Jeuken overhandigde dinsdag in Hilversum de handtekeningen aan de EO. Waarom heb je besloten om een handtekeningenactie op touw te zetten? Bo Jeuken: "Ik ben sinds kort werk zaam bij de website VK Magazine. Dit is een echte mannensite met games, gadgets en mooie vrou wen. Ik ben namens deze site de actie begonnen, omdat wij het onzin vinden dat een presentator vanwege een fotoshoot wordt geschorst. De actie is een beetje een non-actie en moet met een korreltje zout worden genomen. Maar daarnaast is Arie Boomsma ook een kennis van mij en ik vind het vervelend voor hem dat hij drie maanden is geschorst." Hoe sta jezelf tegenover deze kwestie? "Ik vind het belachelijk dat de EO denkt voor andere mensen te kun nen bepalen wat goed of fout is. Ik heb daarom ook geen begrip voor de reactie van de EO. Bij het aanbieden van de petitie hebben wij dan ook een stilstaande klok overhandigd. Hiermee willen we aangeven dat de EO zich niet aan past aan hedendaagse maatschap pelijke ontwikkelingen. De tijd staat stil bij de EO." Arie Boomsma heeft zelf spijt betuigd. Maar toch heb je de handtekeningenactie doorge zet. "Ja, dat hebben we uit principe gedaan. De EO wil uitdragen dat ze barmhartig is, maar dat toont de omroep in mijn ogen door deze actie niet aan." Volgens de EO is de shoot schadelijk voor de missie van de EO. "Dat is een bange reactie. De EO moet meer rekening houden met de ontwikkelingen in de samenle ving in plaats van vast te houden aan conservatieve opvattingen. Ik vind het dan ook onzin dat de EO dit doet om conservatieve mensen binnen de omroep op deze manier tegemoet te komen." Hoe reageerde de EO op de handtekeningen? "De EO was heel zalvend en vond het een mooi gebaar dat Arie op deze manier wordt gesteund. Ik vond dat de reacties van de EO een beetje 'ge-media trained' waren." Denk je dat je je doel gaat bereiken? "Nee, ik denk het niet. Maar het gaat ons ook meer om het gebaar te laten zien dat we ons niet kun nen vinden in dit beleid van de EO." Hoe waren de reacties op jouw actie? "Ik heb al met Arie Boomsma contact gehad en hij vond het heel leuk dat hij door ons wordt gesteund. Verder hebben we t- shirts gemaakt met de tekst: 'Arie is my homeboy', met een afbeel ding van Arie. Deze worden door mensen gekocht die de actie ondersteunen." Weblog over gebeurtenissen in Venray-Oost gaat op 21 april de lucht in In navolging van Roermond en Utrecht gaat wijkagent Roel Coppus in Venray ook een bij drage leveren aan Buurtlink. nl door middel van een eigen weblog. Op deze weblog kun nen wijkbewoners van Land- weert en Smakterheide opspo ringsberichten en bijzondere incidenten in hun wijk nale zen en hierop reageren. Roel Coppus denkt dat deze weblog net zo succesvol kan worden als die van de Roermondse wijkagenten. Volgens de wijkagent van Ven- ray-Oost biedt Buurtlink.nl de wijkbewoners de mogelijkheid om makkelijk in contact te komen met hun wijkagent. Bovendien worden de bewoners in 'zijn' wijk op deze wijze meer betrokken bij zaken die spelen in Venray. De weblog gaat op dinsdag 21 april de lucht in. Op Buurtlink.nl kun nen wijkbewoners op basis van hun postcode het laatste nieuws in hun wijk bijhouden. Het initia tief van de wijkagenten, genaamd 'mijn wijkagent online', vindt gelijktijdig plaats bij de politie in Utrecht en in Limburg-Noord. Twee Roermondse wijkagenten houden sinds een half jaar een weblog bij. Met behulp van reac ties op Buurtlink.nl heeft de poli tie in Roermond onlangs enkele zaken kunnen oplossen. Eén zaak betrof een aantal fietsdiefstallen in Roermond. Op de weblog van de wijkagenten werden foto's van de daders geplaatst die gemaakt waren met bewakingscamera's. Bij de desbetreffende wijkagent kwa men meer dan 4000 reacties bin nen. Enkele bruikbare tips leidden uiteindelijk tot de oplossing van de zaak. Ook een zaak met betrek king tot vernielingen in Roer mond is met behulp van reacties via Buurtlink.nl opgelost. Roel Coppus, wijkagent in Ven- ray-Oost, hoefde niet lang na te denken toen hij gevraagd werd om een weblog voor zijn wijk bij te houden. "De resultaten van col lega's in Utrecht en Roermond waren goed. Daar kwamen veel nuttige en leuke reacties binnen. Toen ik werd benaderd om hetzelf de te doen in Noord-Limburg, heb ik meteen 'ja' gezegd. Mensen kun nen op een gemakkelijke manier een reactie geven op een moment dat het ze goed uitkomt. De tijd zal het leren of deze weblog net zo succesvol zal zijn als in Roer mond en Utrecht. Ik heb goede hoop dat dit gaat lukken." Naast opsporingsberichten worden op de weblog bijzondere incidenten vermeld, zoals een zwaar ongeluk dat in de wijk is gebeurd of een grote brand. Ook kunnen bewoners zelf onderwer pen inbrengen door een artikel te plaatsen, zodat anderen hierop weer kunnen reageren. In Roer mond zie je dat er op de site regelmatig een discussie ontstaat die zeer zinvol is. Ook dient de weblog als hulpmiddel voor het wijkplatform Landweert. "Een voorbeeld is het plaat sen van een link naar de website www.verkeersplanlandweert.nl. Hierop kunnen mensen onveilige verkeerspunten in de wijk door geven. Zo kunnen bewoners van de wijk Landweert zich uitlaten over de huidige verkeerssituatie, waarmee de gemeente Venray dan verder aan de slag gaat." GOEDE AANVULLING Volgens Roel Coppus is de weblog een goede aanvulling om contact te onderhouden met wijk bewoners en om nog meer zicht te krijgen wat speelt in de wijk. "We krijgen veel grafieken en cij fers over de wijk, maar uiteinde lijk is persoonlijk contact met de mensen in een wijk belangrijk om te weten wat er speelt. Dit doen we op straat, in het politiebu reau en via het wijkplatform. De Roel Coppus in gesprek. weblog op Buurtlink.nl is hier een goede aanvulling op. Reageren via internet is voor sommige mensen makkelijker dan zelf op de wijk agent af te stappen of naar het politiebureau te gaan." Overigens worden foto's van verdachten enkel op Buurtlink.nl geplaatst na toestemming van het Openbaar Ministerie. "Wij gaan natuurlijk niet op eigen houtje foto's plaatsen," zegt Roel Coppus. Na Hyves en Schoolbank is Buurtlink de best bekeken com munity site in Nederland. Na een gratis aanmelding kunnen mensen reageren of direct een e-mail stu ren naar de wijkagent. Ook biedt deze website de mogelijkheid om via e-mail up-to-date gehouden te worden over gebeurtenissen in de wijk. De reacties op de website worden nauwlettend in de gaten gehouden. Op 21 april gaat de weblog van de Venrayse wijkagent de lucht in. In die week ontvan gen alle inwoners van deze twee wijken een brief van de wijkagent met uitleg over het project 'Mijn wijkagent online'. De weblog van Roel Coppus kan gevonden wor den op www.buurtlink.nl, na het invullen van een postcode uit een van de wijken van Venray-Oost. Vervolg voorpagina De Doormanstraat krijgt een richtingsverkeer. Auto's kunnen straks alleen nog vanaf de Kemp- weg de straat inrijden. "Het voor deel is dat we de rijbaan daardoor kunnen versmallen tot drieënhal ve meter", zei John Drabbels. "Dan krijgen we meer ruimte voor het parkeren en de voetpaden. Het is hier nogal krap." De Montgo- merystraat krijgt eveneens een richtingsverkeer, vanaf de Whis- tlerstraat. Dit is net andersom als bij de Doormanstraat. De Helfrich- straat is veel breder (vierenhalve meter) en daardoor blijft het een tweerichtingsstraat. De hazelaars, die voor de even huizen staan, verdwijnen niet maar ze worden wel flink gesnoeid. Aan de over zijde van de Helfrichstraat komen vier nieuwe bomen. Zoals er in de meeste straten nieuwe bomen worden geplant. In de Whistler- straat verandert niets aan de ver keerssituatie. Dat geldt wel voor het Molenpad waar het eenrich tingsverkeer wordt opgeheven. De esdoorns in de Kennedystraat blijken in slechte staat te verke ren. Ze worden dan ook allemaal gekapt en er komen vier bomen voor terug. De drie lindebomen bij de fysiotherapie zijn volgens de gemeente waardevol en blijven dan ook staan. De parkeerhavens in de Kennedystraat komen aan de zijde van de even huisnummers. In de Nieuwlandstraat verdwij nen alle bomen en het groen. Er worden vijftien nieuwe bomen geplant. De bomen rondom het driehoekige speelplein hoeven niet allemaal weg, alhoewel ze te dicht op elkaar staan. Ze worden om en om gedund. De smalle Ark straat krijgt eveneens eenrichtings verkeer. Het inrijden kan alleen nog vanaf de Nieuwlandstraat. Voor het deel van de Arkstraat aan de Westsingel blijft tweerichtings verkeer behouden. Eens in de twee jaar houdt basis school De Meulebeek in Oostrum een sponsorloop ten bate van kin deren met de spierziekte Duchen- ne. Dit jaar wordt de loop gehouden op donderdag 23 april van 16.30 tot 17.30 uur bij de Watermolen in Oostrum. De opbrengst hiervan gaat naar de Duchenne Heroes, een activiteit van het Duchenne Parent Project. Duchenne Parent Project is een organisatie van familieleden van kinderen met de spierziekte Duchenne. Ieder jaar organiseren ze een aantal activi teiten om geld binnen te halen voor onderzoek. De spierziekte Duchenne is een aangeboren, erfelijke spierziekte, die veroor zaakt wordt door een fout op het X-chromosoom, waardoor de ziek te hoofdzakelijk bij jongens voor komt. Deze kinderen overlijden meestal als ze tussen de twintig en dertig jaar oud zijn. In Neder land hebben ongeveer achthon- derd kinderen deze spierziekte. Nadat Tom van Vegchel in zijn klas een spreekbeurt heeft gehouden over de spierziekte Duchenne, hebben zijn klasgenoten spontaan een flessenactie gehouden. Mede hierdoor heeft de ouderraad in overleg met de school het initia tief genomen om de sponsorloop 2009 ten goede te laten komen aan de Duchenne Heroes. Tradi tiegetrouw valt de sponsorloop samen met de open school op de Meulebeek. Alle groepen zijn met het schoolproject Beroepen van start gegaan. Allerlei voorbeelden en resultaten van deze activitei ten worden in de groepen, op de gangen en op het speelplein ten toongesteld. Men is tussen 17.30 en 1930 uur welkom in en om De Meulebeek. Er zijn allerlei activi teiten en er zijn hapjes en drank jes verkrijgbaar tegen een geringe vergoeding. De opbrengsten daar van zijn ook bestemd voor de Duchenne Heroes. Ter gelegenheid van zijn vijfentwintigjarig bestaan en de officiële opening van de vernieuwde locatie houdt het patiëntenservicebureau (PSB) van VieCuri medisch Centrum op de locatie Venlo op maan dag 20 april van 10.00 tot 16.00 uur een grote patiënteninfor matiemarkt in de hal van het ziekenhuis. Tijdens deze markt, bestemd voor patiënten, bezoekers en ande re belangstellenden, laten patiën tenverenigingen en patiënten organisaties zich zien. Daarnaast worden resultaten gepresenteerd van verschillende verbeter- en vernieuwingsprojecten in de zie kenhuisorganisatie. Verder is het mogelijk om een kijkje te nemen ZijActief Oostrum Mevrouw Olaerts verzorgt op dinsdag 21 april de lezing Vrouw, sta in je kracht! Deze lezing wordt gehouden in D'n Oesterham in Oostrum en begint om 20.00 uur. Vrouw, sta in je kracht! gaat over vrouwen. Zij zorgen voor gezin en kinderen, kleinkinderen en bejaar de ouders, zij hebben aandacht voor de buren, dragen mee de zorg voor hun bedrijf of hebben nog een baan of houden vrijwilli gerswerk in ere. Hoe doen ze dat, en hoe houden ze dat alles vol? Kennedystraat geen sluipweg meer De Kennedystraat wordt steeds vaker gebruikt als sluipweg door automobilisten die snel binnen door willen van de Langstraat naar de Langeweg, enndersom. Om het sluipverkeer in de toekomst te bannen, wordt de Kennedystraat ter hoogte van het Kennedyplein afgesloten. Er komt hier sluis zodat alleen nog fietsers van de doorgaande weg gebruik kunnen maken. Autoverkeer uit de rich ting van de Langstraat kan straks op de Kennedystraat alleen nog linksaf naar de Arkstraat/Molen pad. De werkzaamheden worden eind 2009 uitgevoerd. in het vernieuwde patiëntenser vice bureau op de Zorgboulevard en kennis maken met de dienst verlening die daar wordt geboden. Op deze dag brengt ook de minis ter van VWS, Ab Klink een bezoek aan het ziekenhuis. Het patiënten servicebureau als visitekaartje van een ziekenhuisorganisatie die de belangen van de patiënten en de patiëntenparticipatie hoog in het vaandel heeft staan. Daarnaast is de tentoonstelling DownPower te zien in de gang tegenover de Zorgboulevard. Downpower is een fototentoonstelling over en met jongeren met het syndroom van Down. Meer informatie hier over staat op www. downpower. nl. Patiëntenverenigingen die deel nemen aan de informatiemarkt zijn Alzheimer afdeling Noord Limburg, Borstkankervereniging Venlo/Venray, Schildklierstichting, Apneu Vereniging, Stichting Con tactgroep Prostaatkanker, Neder landse Stoma Vereniging en Huis voor de Zorg. Geslaagd Aan de Radboud Universiteit Nijmegen is Eric van den Munck- hof uit Venray geslaagd voor het mastergetuigschrift Bestuurskun de. Dorpsraad Ysselsteyn De Dorpsraad Ysselsteyn houdt op maandag 20 april vanaf 20.00 uur een openbare vergadering in het gemeenschapshuis in Yssel- steyn. Op de agenda staat onder meer het spreekrecht voor het publiek. Ook het project Bron van energie komt aan de orde. beÊjtfc onze <sHe- www.gi.inhoek.nl Venniy De Hoveniers o4?mm Handtekeningenactie voor Arie Boomsma Wijkagent Roel Coppus gaat online HET DIGITAAL GEHEUGERJ VAN VENRAV

Peel en Maas | 2009 | | pagina 9