creatieve iedereen Atletiekbaan eerder gereed Aangepast bouwplan Merselo Opheffingsuitverkoop Kortingent0 raceway venray www.mijndierenspeciaalzaak.nl ve niers mijn konijn is nodig aan een nieuwe kooi toe PEEL EN MAAS Donderdag 16 april 2009 - Pagina 5 Van Hoef blij met snelle reactie gemeenten Venray gaat samen met alle andere gemeenten in Mid den- en Noord-Limburg ageren tegen het voorstel van minis ter Hirsh Ballin (CDA) van Justitie om de rechtbanken in Venlo en Roermond te ver plaatsen naar Maastricht. Bur gemeester Hubert Bruls van de gemeente Venlo gaat als korps beheerder de kar trekken, zegt burgemeester Jos Waals. "Het is belangrijk voor de regio dat we de rechtbanken behouden. Niet alleen voor de burgers, maar ook voor de hele juri dische dienstverlening die in de buurt van rechtbanken is gevestigd." Waals vindt het ook van de gekke dat burgers voor een relatief licht vergrijp helemaal naar het zuiden van de provincie moeten rijden. "Dan ben je meer geld kwijt aan reiskosten dan aan juridische kosten. Nee, dit plan is niet goed voor de burgers, maar ook niet voor de regio. Want alle juridische kenniscentra gaan zich vestigen zich in Maastricht. We willen die belangrijke tak in de regio Mid den- en Noord-Limburg houden." In het voorstel dat minister Hirsch Ballin naar de Tweede Kamer heeft gestuurd staat dat het aantal van negentien arrondissementen met twee wordt verminderd. Vier arrondissementen verdwijnen en er komen twee nieuwe bij. De vier arrondissementen die in het voorstel worden opgeheven zijn Roermond, Alkmaar, Dordrecht en Zutphen. Een belangrijk motief voor de minister om de bestaande arrondissementsindeling te her zien is dat 'voor de rechtzoekende de bereikbaarheid van rechtspraak en de herkenbare aanwezigheid van rechtspraak van belang (is)'. De minister wil de nieuwe inde ling per 1 januari 2011 invoeren. De Venrayse advocaat Paul van Hoef, die afgelopen vrijdag bij gemeenten en Kamerleden aan de bel trok, is deken bij de Orde van Advocaten. Hij is blij met de snelle reactie van de gemeenten. "Lim- burg is een langgerekte provincie. De minister wil vasthouden aan de provinciehoofdsteden als ves tigingsplaats van de rechtbank, in combinatie met de tien grootste steden van Nederland. Dan krijg je een unieke situatie dat Noord-Lim burgers helemaal naar Maastricht moeten voor hun rechtzaken. Roermond zal weliswaar een zit tingsplaats blijven, maar dat is niet meer dan een gebouw waar recht gesproken kan worden. Alle voor zieningen die er nu zijn, komen te vervallen. Bovendien gaat de rechtbank in Venlo in 2011 dicht en zitten we hier helemaal in een uithoek." Het vreemde aan de situ atie is dat Den Bosch, Arnhem en Eindhoven dichter bij Venray lig gen, maar dat het gebruikelijk is dat een burger zijn recht zoekt in zijn eigen provincie."Als advocaten zijn wij bovendien zeer tevreden over de rechtsgang in Roermond. De rechters daar doen relatief snel uitspraken. Bij andere rechtbanken is dat nog maar afwachten", aldus Van Hoef. Van Hoef heeft nog niets gehoord van de Tweede Kamerle den die zijn aangeschreven. "Steun vanuit gemeenten en politiek is belangrijk om Roermond als ves tigingsplaats te behouden. Gezien de geografische situatie is het te rechtvaardigen dat de minister afwijkt van de criteria rondom de vestigingsplaatsen." De open dag van Raceway Ven ray trok paasmaandag circa 15.000 bezoekers. Ze bezochten de open dag om kennis te maken met het nieuwe autosportcircuit aan de Bakelsedijk. Er waren volop acti- viteiten voor de autosportlief hebbers, maar ook voor het hele gezin. Zo waren er demonstraties van de diverse autosportklassen die op Raceway Venray gaan rij den, er kon worden meegereden in de bloedsnelle BLR-raceauto's en de kinderen konden zich ver maken op de springkussens. Gemeente wijst bezwaren omwonenden af Grondeigenaar Gommans krijgt van de gemeente toe stemming om een minicam- ping op te zetten op zijn per ceel aan de Valkenberg 3 in Castenray. De camping krijgt maximaal vijftien stand plaatsen. Douches en toilet ten komen in een agrarisch bedrijfsgebouw dat hiervoor verbouwd moet worden. De komst van de minicamping is niet zonder slag of stoot gegaan. Volgens het bestemmingsplan buitengebied zijn op het perceel, nabij grindgat de Diepeling, alleen agrarische activiteiten toegestaan. De gemeente heeft meegewerkt aan vrijstelling van het bestem mingsplan, waarvoor de provincie eveneens toestemming heeft gege- ven.Tegen de vrijstelling zijn bij de gemeente enkele bezwaarschrif ten van omwonenden ingediend. De familie Maes aan Valkenberg 1 wijst erop dat de gemeenten Venray en Meerlo-Wanssum de Diepeling juist als stiltegebied willen behouden. Maes vindt dat dit niet te verenigen is met cam pingrecreatie. Daarnaast is er in de buurt al een minicamping. De rust en de natuur in dit landelijke gebied, zouden nog meer worden verstoord. De familie Van de Pas aan Klein Oirlo 13 in Castenray wil in de toekomst eveneens een mini- camping opzetten. Als er straks al twee in de directe omgeving zijn, is dat vrijwel onmogelijk gewor den. Vooral omdat de onderlinge afstand minimaal tweehonderd meter moet zijn. De familie Drab- bels bedrijft aan Klein Oirlo 16 in Castenray al langer een mini- camping. Drabbels heeft bezwaar gemaakt omdat de beoogde cam ping van Gommans op minder dan tweehonderd meter komt te liggen. Tevens vreest Drabbels dat een mogelijke uitbreiding van zijn camping daardoor wordt beperkt. BEZWAREN De gemeente heeft alle bezwa ren van tafel geveegd. Het col lege heeft vorige week het sein op groen gezet voor het initiatief van Gommans. De gemeente Ven- ray ziet wel het belang in van de bescherming van natuurontwik kelingsgebied de Diepeling. Er is daarom eerst een onderzoek uitgevoerd naar de gevolgen voor de natuur. Uit het rapport blijkt dat de camping niet leidt tot een verstoring van de beschermde planten en dieren, dit zijn vooral beschermde vogels zonder vaste nestplaats. Er worden ook maatre gelen genomen om overlast voor het natuurgebied te voorkomen. De camping wordt met een hek afgescheiden van de Diepeling. Er komt ook geen weg of pad tussen de camping en het natuurgebied. Bezoekers van de camping kun nen alleen van de openbare weg gebruik maken. Er mogen door Gommans ook geen activiteiten worden georganiseerd in de Die- peling. VERKEERSDRUKTE De gemeente denkt dat het met de verkeersdrukte wel meevalt, omdat het slechts over vijftien kampeerplaatsen gaat. Het per ceel is omzoomd door struiken en bomen, waardoor er weinig inkijk zal zijn vanaf de camping op het perceel van de familie Maes, oordeelt de gemeente. Gom- mans richt zich vooral op oudere en rustzoekende vakantiegangers. "Van deze doelgroep is zeer wei nig overlast te verwachten", denkt de gemeente. In de gemeentelijke nota Kampeerbeleid 2008 staat inderdaad dat tussen kleinschalige campings een afstand van mini maal tweehonderd meter moet zijn. Dit is gedaan om te voorko men dat een eigenaar één groot kampeerterrein kan exploiteren. Het perceel en de minicamping van Drabbels grenzen niet aan het terrein van Gommans. Er is dan geen sprake van een groot aan eengesloten kampeerterrein. De bescherming van de afstand van tweehonderd meter gaat in dit geval niet op, aldus de gemeente. Het plan van Gommans kent een goede ruimtelijke onderbouwing en het college wil dan ook mede werking te verlenen. De gemeente vindt ook niet dat de camping van Drabbels zou worden beperkt in de uitbreidingsmogelijkheden door de nabijheid van een andere, kleinschalige camping. In gemeenschapshuis De Wis in Castenray vindt op woensdag 22 april een infor matieavond plaats over de ont- grindingswerkzaamheden aan De Diepeling. De firma Teu- nesen Zand en Grint BV heeft de dorpsraad en de Stichting Heemkundig Genootschap Castenray gevraagd deze avond te houden in verband met de uitbreiding met het wingebied aan De Diepeling. Eind zeventiger jaren van de vorige eeuw ging de firma Teune- sen uit Gennep in Castenray van start met het winnen van zand en grind aan De Diepeling. Aanvanke lijk werd een eindplan opgesteld voor 1987, maar sindsdien vonden er verschillende uitbreidingen plaats en werd de ontgrindings- vergunning steeds verlengd. Dat gebeurde onder meer in 1994, 2000 en vrij recentelijk nog in 2007. Wellicht is dit de laatste uitbreiding, want de ontgrinding aan De Diepeling heeft door De Lollebeek, spoorlijn Venlo-Nijme- gen en de wegen Diepeling, Val kenberg en Roland zijn fysieke grenzen bereikt. De verwachting is dan ook dat het terrein rond 2015 helemaal afgewerkt is en als natuur- en dagrecreatiegebied kan worden overgedragen. Eindverant woordelijke is de provincie Lim burg, maar uiteraard hebben ook de gemeenten Venray en Horst aan de Maas, evenals de aanliggen de dorpen een vinger in de pap voor wat betreft de uiteindelijke bestemming. Het hele gebied omvat in 2015 bijna 100 hectare, waarvan onge veer 70 procent in Castenray ligt en 30 procent in Tienray. Een kleine 75 hectare bestaat uit een waterplas met daarin een als ver bindingszone voor flora en fauna dienende dam. Het restant is een oeverstrook met aangrenzende bosjes. Uiteindelijk heeft de firma Teunesen zo'n 35 jaar industrie- zand, ophoogzand, grind en halffa- bricaten voor de woning-, weg- en waterbouw in het gebied gewon- nen.Wat achterblijft is een prachtig natuurgebied dat een schitterend biotoop vormt voor meerdere planten- en diersoorten. Aan de zuidkant stroomt de Lollebeek met daarlangs beekbegeleidende natte loofbosjes en een kleurige oevervegetatie. Hier mondt de Lol- lebeek uit in de Molenbeek. Aan de oostkant liggen naaldbossen met bewoonde dassenburchten. Langs de oever van de waterplas zijn hier en daar steilwanden aan gelegd voor de oeverzwaluwen. Een gegadigde voor het toekom stige beheer van het natuurgebied is in elk geval Staatsbosbeheer. De informatieavond in het Castenray- se gemeenschapshuis begint om 19.30 uur. Namens de Werkgroep Omwonendenbelangen geeft Ivan Maes een korte toelichting op de werkzaamheden van de groep, waarna Jan van de Mortel van het Landschapsbureau Groenplan ning informatie verstrekt over de uitbreiding van het wingebied. Namens de gemeente Venray haalt Jos Kniest enige mogelijkheden van het toekomstige gebruik aan. De Stichting Heemkundig Genoot schap heeft in het zijgedeelte van de Patronaatszaal een kleine expo sitie over het ontgrindingsgebied ingericht. De avond is voor alle geïnteresseerden toegankelijk. Gaat Thuiszorg Noord-Limburg op eigen terrein parkeren? Het parkeren op en rond het Kennedyplein is de laat ste jaren een steeds groter probleem geworden. Vooral sinds het hoofdkantoor van Thuiszorg Noord-Limburg zijn intrek nam in de voormalige Vredeskerk. Met de renovatie van de buurt wordt ook nog dit jaar het Kennedyplein opnieuw ingericht. Zo ont staat er ruimte voor tien extra parkeerplaatsen. Voor eind 2009 wordt er op het Kennedyplein, en in alle straten in de omgeving, betaald parkeren ingevoerd. De parkeeroverlast zal daardoor niet geheel verdwenen zijn. Naast de Thuiszorg is er een dependance van Mutsaersstich- ting en ook bezoekers van oude- rencentrum de Kemphaan maken veelvuldig gebruik van de parkeer plaats op het plein.Volgens omwo nenden zijn het vooral medewer kers van Thuiszorg die - korter of langer - de parkeerplekken bezet houden. Verkeerskundige Leo Otten vertelde dinsdag tijdens een informatieavond dat de gemeente in overleg is met Thuiszorg om het probleem op te lossen. "Het gaat om veel werknemers. De bedoe ling is dat Thuiszorg straks veertig parkeerplaatsen op eigen terrein krijgt", zei Otten, die vermoedt dat met de komst van het betaald parkeren meer werknemers met de fiets zullen komen. "Thuiszorg heeft de fietsenstalling al flink uit gebreid." BOMEN Om de parkeergelegenheid op het Kennedyplein uit te breiden met tien vakken, moeten de kas tanjebomen geveld worden. De mooie bomen die in de groenstro ken staan, blijven gespaard. De gemeente is ook in gesprek met de Mutsaersstichting om aan het Molenpad twintig parkeer plaatsen op eigen terrein aan te leggen. ho ceuten \/an oon 'Overloon heeft verouderd netwerk' Overloon heeft te kampen met een verouderd kabel netwerk. Daardoor kunnen inwoners binnen de kom geen gecombineerd pakket van internet en bellen nemen. Bij welke aanbieder dan ook. In de andere dorpen van de gemeente Boxmeer blijkt dit wel mogelijk te zijn. Raadslid Marc Oudenhoven van de fractie Vijf Dorpen Belang (VFB) heeft schriftelijke vragen gesteld aan burgemeester en wet houders. "Dat dit in Overloon niet mogelijk is, ligt er volgens mij aan dat er in Overloon een verouderd netwerk in de grond aanwezig is", aldus Oudenhoven. Gevolg is wel dat de inwoners nu extra kosten moeten maken om te kunnen bellen en internetten. "Combina tiepakketten en snel internet, dat al helemaal niet mogelijk is, heeft wel de toekomst", stelt het raads lid. Oudenhoven wil van het col lege weten wat de exacte reden is van de problemen in Overloon. Het Vierlingsbeekse raadslid vindt dat er sprake is van ongelijkheid tussen Overloon en de andere dorpen binnen de gemeente. Hij wil tevens dat het gebruik van internet in het buitengebied wordt meegenomen in het aange kondigde onderzoek. Presentatie documentaire Helpende Handen Schouwburg Venray presen teert op zondag 26 april van 11.00 tot 13.00 uur de premiè re van de 26 minuten durende documentaire over Venray- naar Bart Veldpaus en zijn werk voor het project Helpen de Handen in India. De film is gemaakt door Marijn Poels uit Swolgen. Vanaf 10.30 uur is iedereen van harte welkom in de schouwburg. In deze documentaire over de organisatie Helpende Handen in Chennai (Madras) India wordt het accent gelegd op het millen- niumdoel: 'de gelijkheid tussen vrouwen en mannen', maar in het verhaal komen eigenlijk alle doe len wel voor. Deze documentaire gaat natuurlijk in het bijzonder over de grote en bijzondere leider van het project Udavum Karangal, Steven Vidyaakar, ter plaatse beter bekend als pappa. De documentai re gaat verder over de bewoners van de projecten van Helpende Handen en het leven buiten het project (in krottenwijken e.d.) en ook een beetje sfeer van het alle daagse Indiase leven. In de film komt Venray ook uit gebreid aan de orde. Natuurlijk filmde Poels in het Venray House waar meervoudige gehandicapte kinderen liefdevol worden ver zorgd. Verder is te zien hoe Bart Veldpaus een cheque overhandigt namens de kinderen en leiding van de Petrus' Bandenschool. Vrij emotioneel is de aanbieding van een prachtig beschilderd doek -met een groot rood hart- en mooie woorden van de vrouwen van het Moedercentrum EVA in Venray. Dat doek bood Bart aan in het tehuis voor psychiatrisch gestoorde vrouwen en vrouwen die zwaar getraumatiseerd zijn. De verbondenheid met het Venrayse Moedercentrum deed de groep vrouwen in Chennai erg goed. De filmmaker is zondag 26 april bij de première aanwezig. Evenals zijn vader en ontwikke lingswerker René Poels die deze première zal presenteren. René reisde met Bart en Marijn mee en schreef daarover op zijn website (www.renepoels.waarbenjij.nu) enkele reportages. Burgemeester Jos Waals van Venray is eveneens van de partij en ook hij houdt een korte inleiding. Atletiek Triatlon Vereniging Venray (ATV) kan het voor het jaar 2010 geplande onderhoud van de atletiekbaan nog dit jaar uitvoeren. Het college van Bur gemeester en Wethouders stelt namelijk de daarvoor benodigde 145.775 euro nu al beschikbaar. Daardoor kan de vereniging in 2010 tijdens de Special Olympics over een optimale accommodatie beschikken. De ATV heeft vanaf 2002 het beheer van de atletiekac- commodatie overgenomen van de gemeente Venray. Voor het groot onderhoud van de atletiekbaan is afgesproken dat de gemeente daarvoor in 2010 de benodigde middelen beschikbaar stelt. Als het voorziene groot onderhoud een jaar wordt vervroegd, kan ATV nu vast een nieuwe toplaag aan laten brengen op de atletiekbaan. Die werkzaamheden kunnen alleen in de zomermaanden juli en augustus worden uitgevoerd. Enerzijds omdat de weersomstan digheden tijdens de werkzaam heden van grote invloed zijn op het resultaat, anderzijds omdat de baan de rest van het jaar continu in gebruik is. "Het zou jammer zijn om te wachten met de renovatie van de baan tot na dit grootscha lig evenement", zegt wethouder Twan Jansen. "Door deze klus iets eerder aan te pakken beschikt ATV tijdens de Special Olympics in juni 2010 over een optimale atletiekaccommodatie." Minder woningen, gefaseerde bouw Projectontwikkelaar Modu lus Merselo BV gaat een nieuw stedenbouwkundig plan opstellen voor de bouw van circa dertig tot veertig wonin gen aan Kleindorp in Merselo. De gemeente Venray maakt voor dit gebied een nieuwe nota van uitgangspunten. Dat zegt wethouder Hans Teunis- sen (Lokaal Aktief, Stedelijke Ontwikkeling). Met deze handreiking komt de gemeente de projectontwikke laar en de dorpsraad van Merselo deels tegemoet. Eerder liet de gemeente Modulus en de dorps raad weten niet te willen mee werken aan de bouw van circa honderd woningen aan de oost zijde van Merselo, in de driehoek Grootdorp, Kleindorp en de Steeg. Modulus BV Merselo, dat is geves tigd in Rijswijk, heeft in dit gebied een aantal kavels in eigendom. Burgemeester en wethouders zijn van mening dat het initiatief niet past in de ruimtelijke visie Merselo en de Woonvisie Venray. De grootschalige bouwplannen zouden een te grote impact heb ben op het gebied dat een grote historische en landschappelijke waarde heeft. Het dorps karakter van Merselo zou daardoor te veel worden aangetast. Verder is het college van B en W van mening dat de realisatie van honderd woningen in Merselo niet strookt met de woningbehoefte voor de komende vijftien jaar. De gemeen te gaat uit van een behoefte van slechts 55 woningen. Bovendien is elders in Merselo ruimte om die behoefte in te willigen, aldus B en W. Wel sprak de gemeente Ven- ray meteen de bereidheid uit om samen met de initiatiefnemer aan tafel te gaan en mee te denken om zo tot een aangepast bouw plan te komen, een plan dat past binnen de door de gemeenteraad gestelde kaders. Met alle partijen (Modulus, architect en dorpsraad) is nu afgesproken dat de woning- bouwontwikkeling zich eerst op fase 1 zal richten. "Er is aan Klein- dorp ruimte voor dertig tot veer tig woningen. Voor de bouw van meer woningen is de noodzaak momenteel niet aanwezig", zegt Teunissen, die verwacht begin 2010 'een heel eind het nieuwe bouwplan te kunnen begroeten'. Man mishandelt portier De politie hield maandagnacht omstreeks 04.45 uur voor disco theek Zenith een 19-jarige man uit 's-Hertogenbosch aan voor het mishandelen van een portier. De man maakte deel uit van een groep van vijf personen. Hij was samen met hen zojuist verwijderd uit de discotheek. Buiten de disco theek ontstond weer een vecht partij, waarna de portier door de 19-jarige man tegen de achterzijde van zijn hoofd werd geslagen. De politie, die zich op het terrein bevond, zag het voorval gebeuren en kon direct de verdachte aan houden. De man is inmiddels ver hoord en in vrijheid gesteld. De politie onderzoekt de zaak. I showroomkeukens. de COMFORTABEL WONENoonpok 'Rechtbanken behouden' Drukte op Raceway Venray Minicamping bij Diepeling in Castenray toegestaan Informatieavond over De Diepeling Tien extra parkeerplaatsen Kennedyplein Begin met een goed en gratis gesprek! T (0478) 54 63 39 E info@keutenvanloon.nl W www.keutenvanloon.nl Gewijzigde openingstijden: do-vr 10.00 - 17.30 uur za 9.00 - 16.00 uur 70°/ -hamers, tegeis enj Heidseweg 33, Venray-Heide T 0478 533000 Openingstijden: do - vr 10.00 - 1 7.30 uur za 9.00 - 16.00 uur

Peel en Maas | 2009 | | pagina 5