Gemeente Venray B en W naar Wanssum getoetst Kijk ook op www.venray.nl Bermverharding Geysterseweg Scholieren spelen Archiefspel in Venray Kwaliteit Venrayse GBA Werkzaamheden Leunen Trouwen Start inspraak bestemmingsplan 'Buitengebied Venray 2009' Themamiddag Commissie Ouderenhuisvesting Venray timmert aan de weg PEEL EN MAAS Donderdag 16 april 2009 - Pagina 17 Gemeentehuis Openingstijden Volgende week voorziet de gemeente Venray de bermen aan de Geysterseweg van een bermverharding. Het betreft het gedeelte tussen de bebouwde kom van Oostrum en de gemeentegrens. Gelijktijdig wordt er op de kruising Geysterseweg/De Zomp een drempel aangebracht. Ook komen daar twee bushaltes. Om deze werkzaamheden te kunnen uitvoeren is de weg van 20 tot en met 24 april afgesloten voor doorgaand verkeer. Het verkeer wordt ter plaatse omgeleid. Neem voor meer informatie contact op met de afdeling Publieksdiensten, telefoonnummer (0478) 52 33 33. Venray, focus op mensen Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 16 In het kader van de wekelijkse werkbezoeken waren B en W vorige week te gast bij de firma Geelen Beton BV in Wanssum. Daar werden ze hartelijk ontvan gen door de directie, de heren Gene Geelen, Wim Pingen en Peter Wismans. Het college loopt met dit bezoek niet vooruit op de herindeling, maar het feit dat Geelen Beton winnaar is van de Loek Nelissenprijs 2009 (dé on dernemersprijs van Venray en om streken) was een goede aanleiding om eens nader kennis te maken. "Maar we zijn er toch wel trots op dat een sterke werkgever als Geelen Beton straks een Venrayse onder neming wordt", aldus wethouder Lei Heldens. Rondleiding Burgemeester en Wethouders werden meegenomen door de historie van het bedrijf en kregen een doorkijk naar de toekomst plannen. Geelen Beton is de laatste jaren sterk gegroeid en heeft ook een vestiging in Posterholt. Des ondanks heeft men de sfeer van een familiebedrijf met een goed werk nemersklimaat weten vast te houden. Dat wij-gevoel was merk baar tijdens de rondleiding die het college kreeg door het bedrijf. Ook in de klantbegeleiding wordt veel geïnvesteerd wat leidt tot goede en vaak langjarige klantrelaties. In Wanssum richt het bedrijf zich vooral op de productie en montage van prefab betonelementen, waarbij gebruik wordt gemaakt van zelf- verdichtend beton. Geelen Beton Posterholt is een toonaangevend productiebedrijf van systeemvloeren. Deze week speelden de leerlingen van de havo-2 klassen van het Raayland College het Venrayse Archiefspel in het gemeentehuis. Tijdens dit spel maakten de leerlingen kennis met diverse bronnen van het Venrayse gemeentearchief, zoals foto's, boeken en kaarten. Een huwelijk of geregistreerd partnerschap is voor veel mensen een belangrijke gebeur tenis en een bewuste keuze. Om er een onvergetelijke dag van te maken, geeft de gemeen te Venray veel keuzemogelijk heden. Zo kunt u een eigen trouwlocatie kiezen en uw voorkeur uitspreken voo een bepaalde trouwambtenaar. Trouwlocaties U kunt trouwen in één van de aangewezen trouwlocaties, zoals de Raadszaal van het gemeentehuis, het Theehuis in het Odapark, De Witte Hoeve of de Rooijerie. Al deze locaties hebben een bijzonder karakter. Veel jonge stellen willen in het Theehuis trouwen omdat deze locatie middenin het groen staat en wordt omringd door kunst. Zo heeft iedere locatie haar eigen charme. Trouwambtenaar U kunt ook uw voorkeur voor een bepaalde ambtenaar uitspreken. Op www.venray.nl/trouwen stellen de buitengewoon ambtenaren van de burgerlijke stand zich aan u voor. Hier vindt u ook meer informatie over de verschillende trouwlocaties. Vorige week is de kwaliteit van de gemeentelijke basis administratie persoonsgegevens (GBA) van de gemeente Venray getoetst. Een onafhankelijke auditorganisatie stelt hierover een rapportage op met resulta ten en aanbevelingen. Op 14 april heeft het college van Burgemeester en Wethouders het voorontwerp bestemmings plan 'Buitengebied Venray 2009' vrijgegeven voor inspraak. Een in 2005 vastgesteld bestem mingsplan werd in 2007 alsnog door De Raad van State vernietigd. In 2008 (her)startte de gemeente Venray het opstellen van een nieuw bestemmingsplan voor het buiten gebied van Venray. Het nieuwe plan is gebaseerd op het plan uit 2005, maar ook op de beleidsnotitie 'De Ruimte Benut' uit 2005 en vooral op het nadien vastgestelde 'Bouw en vrijstellingsbeleid'. Toch ziet het nieuwe plan er wezenlijk anders uit door veranderde inzichten en wet- en regelgeving. Inzage Het volledige bestemmingplan ligt gedurende zes weken ter inzage bij de publieksbalie. Daarnaast kunt u het vanaf vrijdag 17 april op de gemeentelijke website raadplegen. De gemeente verwerkt de inspraak reacties in een ontwerp bestem- mingsplan, dat opnieuw ter inzage wordt gelegd. Aansluitend stelt de gemeenteraad het plan vast. Meer informatie over de start van de inspraak leest u op deze gemeente pagina onder 'Openbare bekend makingen'. Op dinsdag 21 april starten de werkzaamheden ten behoeve van de verkeersmaatregelen in Leunen. De gemeente voert de werkzaam heden in drie fasen uit: - fase 1: Albionstraat, 20 april t/m 20 mei - fase 2: Kapelweg, 4 mei t/m 20 mei - fase 3: Van Berlostraat, 25 mei t/m 5 juni. Verkeersmaatregelen De werkzaamheden aan de Albion- straat lopen van de Gussenstraat tot aan de St. Appoloniastraat. In de Albionstraat komt ter hoogte van de Kapelweg een plateau met daarop een zebrapad. Daarnaast komen er twee bushalten net na het plateau. De huidige bushalten worden omgebouwd tot parkeerplaatsen. Ter hoogte van de Gussenstraat komt een middengeleider in de rijbaan zodat voetgangers veiliger kunnen oversteken. De Kapelweg wordt aangepast naar een 'schoolzone' waarbij de trottoirs worden verbreed. Voor de school Eens per drie jaar wordt de GBA van iedere gemeente in Nederland getoetst door een onafhankelijke auditorganisatie. Zo moeten er voldoende beveiligingsmaatregelen en -procedures aanwezig zijn om te zorgen voor een goed beheer van de persoonsgegevens van inwoners van de gemeente Venray. Ook moet de privacy van inwoners goed beschermd worden. Resultaten Tegenwoordig hebben gemeenten steeds meer kennis van informatie nodig. Ze werken met behulp van computers en gebruiken steeds meer informatiesystemen. Gemeen ten moeten daarom veel maat regelen nemen om schade te voor komen, ontdekken en herstellen. Uit de audit moet blijken dat de ge meente Venray de gewenste maat regelen goed uitvoert. Binnenkort ontvangt de gemeente de resultaten van de audit in een formele rappor tage van de onafhankelijke auditor. De rapportage wordt vervolgens aangeboden aan Burgemeester en Wethouders en is daarna openbaar. Op maandag 6 april organiseer de de Commissie Ouderenhuis vesting van de Centrale van Ouderenverenigingen een themamiddag voor senioren over wonen, leven en beleven. Het onderwerp van de middag was: Vergrijzing, geen straf maar een zegen! Zo'n honderd mensen waren in De Kemphaan aanwezig om te luisteren naar twee sprekers. Daarna gingen ze met elkaar in discussie over het thema. Sprekers De heer Gordijn, directeur van Vitaal Nederland, ging in op de noodzaak om extra seniorenwoningen te bouwen. Hij gaf aan de hand van gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek aan, dat met name in de provincie Limburg bin nen afzienbare tijd grote behoefte aan woningen voor senioren ontstaat. Daarnaast ging hij in op een vernieuwend woon- en dienst verleningsconcept, zoals dat op enkele plaatsen in Limburg reeds is gerealiseerd. De volgende spreker was de heer Van den Heuvel van SIR-55, de Stichting Initiatieven Re alisatie van woningen voor senioren. Deze stichting ontwikkelt woningen voor en door medioren en senioren. Hij liet aan de hand van voorbeelden zien wat de ideale woningplatte grond is voor de doelgroep ouderen. Brochure De leerzame en interessante thema middag werd besloten met de presentatie van een brochure over kleine woningaanpassingen. De brochure is op initiatief van de Commissie Ouderenhuisvesting samengesteld. Hierin staan tien veel voorkomende kleine woningaanpas singen beschreven. Bovendien wordt van elk van de aanpassingen het bijbehorend 'prijskaartje' genoemd. De heer Mutsaers, trotse voorzitter van de Commissie Ouderenhuisves ting, reikte het eerste exemplaar uit aan wethouder Hans Teunissen. De brochure 'Wij maken het u gemak kelijk zodat u langer zelfstandig kunt blijven wonen' is verkrijgbaar in de publiekshal van het gemeentehuis, bij Synthese, in de bibliotheek en in de dorpshuizen en wijkcentra. week 16 adv.indd 17 1. Afkoppelen Aubadestraat e.o., heden tot 15 juli 2. Reconstructie Kruitweg (tussen Merseloseweg en Langeweg), heden tot 30 juli 3. Werkzaamheden Albionstraat (tussen Gussenstraat en st. Appolonia straat), 20 april t/m 20 mei 4. Verbreden Geijsterseweg (bebouwde kom Oostrum tot gemeentegrens Venray), 20 t/m 24 april 5. Groot onderhoud Noordsingel (tussen Overloonseweg en Raadhuis straat), 6 t/m 29 mei (afsluitingen alleen in het weekend). komt een plateau met een zebrapad. Ter plaatse van de Van Berlostraat worden trottoirs aangebracht. Daarnaast vervangt de gemeente gelijktijdig de openbare verlichting langs de Albionstraat (binnen de bebouwde kom). Tijdelijk parkeerverbod Om voldoende ruimte voor de hulpdiensten te garanderen, voert de gemeente tijdens de werkzaam heden aan de Albionstraat een parkeerverbod in op een aantal wegen. Dit geldt dan voor één kant van de weg. Het gaat hierbij om de Van Berlostraat, Pastoor Strijkersstraat, Verkleijstraat en de Brienshoekweg. Tekeningen De bijbehorende tekeningen van de verkeersmaatregelen in Leunen liggen ter inzage bij de publieks- balie van het gemeentehuis. Heeft u vragen over de wegwerkzaamheden, dan kunt u contact opnemen met de afdeling Publieksdiensten.

Peel en Maas | 2009 | | pagina 17