"Opeens zag ik iets glinsteren in de grond Niks op de Sök naar joekskapellenfestival in Eindhoven Wmo krijgt plek in Librije in Horst Kruisjassen Tuin van Octavia Lieve Laurens Oude foto Service rubriek ff PEEL EN MAAS Donderdag 16 april 2009 - Pagina 12 Jan Kleeven vindt zijn trouwring na dertig jaar op wonderbaarlijke wijze terug Jan Kleeven uit Geijsteren verloor dertig jaar geleden zijn trouwring. Het sieraad was en bleef onvindbaar. De voormalige eigenaar van zaal Kleeven heeft nog vaak aan de ring teruggedacht. Hij heeft zelfs een nieuwe trouwring gekocht, tijdens een vakantie in Duitsland. Bij het aanpo ten van nieuwe planten vond hij vorige week zijn trouw ring opeens terug. De grond waarin de ring verborgen zat, kwam van het veld waar hij 30 jaar geleden het kleinood was verloren. Jan Kleeven kan zijn échte trouwring weer om. Tot vreugde van zijn vrouw, met wie hij al 41 jaar is getrouwd. Na elf jaar gelukkig huwelijk verloor Jan Kleeven in 1979 zijn trouwring. Het gebeurde op het veld tegenover zijn zaal. "ik was stro onder de aardbeienstruiken aan het leggen, zodat deze niet smerig konden worden. Van dit stro werden mijn handen heel glad. Zo is mijn ring waarschijn lijk van mijn vinger afgegleden. We hebben met man en macht gezocht, maar op een stuk grond van een halve hectare vind je niet snel zo iets kleins als een ring terug. Vanzelfsprekend vonden mijn vrouw en ik het erg jammer dat mijn ring kwijt was." Enkele jaren later koopt Jan Kleeven tijdens een vakantie in Monschau een nieuwe trouwring. "Toch voelde het niet als mijn échte trouwring. De gedachten aan mijn oorspronkelijke ring zijn altijd gebleven. ik heb er nog vaak over gemijmerd als ik op het land aan het werk was." Jan Kleeven en zijn vrouw zijn 27 jaar eigenaar geweest van zaal Kleeven, dat nu zaal De Kei heet. Het veld met onder meer de aardbeien, waar het sieraad zoek raakte, lag aan de overkant van de zaal. Nadat zaal Kleeven was ver kocht, heeft het echtpaar een huis laten bouwen op de grond aan de andere kant van de weg, op het perceel waar de aardbeienplanten hadden gestaan. Vorige week was Jan Kleeven nieuwe planten aan het poten in Jan Kleeven vond zijn trouw ring na dertig jaar op wonder baarlijke wijze terug. zijn tuin, die gevuld is met grond van het voormalig aardbeienveld. Terwijl hij in de grond aan het spitten was, zag hij iets glinsteren. Stomverbaasd was hij, toen dit zijn ring bleek te zijn. "Tot mijn grote verwondering was het mijn trouwring die glinsterde in de grond. De ring zag er nog prima uit. De datum en de naam waren duidelijk te lezen. Even oppoetsen en ik kan mijn echte ring weer om. Ik ben er echt blij mee. Ik kan het nog steeds niet geloven dat ik mijn trouwring na 30 jaar weer heb teruggevonden." Joekskapel Niks op de Sök uit Blitterswijck neemt zondag 19 april deel aan het joekska- pellenfestival in het Stadspa- viljoen in Eindhoven. Dit bijzondere muzikale treffen wordt ter ere van het 3x11- jarig jubileum van de Bolbloa- zers gehouden. Niks op de Sök organiseert een busreis naar het festival, liefhebbers kun nen zich voor dit muzikale tripje aanmelden. Er wordt op twee podia in het Stadspaviljoen gespeeld. Niks op de Sök treedt op beide podia twintig minuten op. Er zijn nog elf andere kapellen uitgenodigd en de jubilerende vereniging de Bol- bloazers speelt zelf natuurlijk ook mee. De meeste kapellen komen uit de buurt van Eindhoven. Niks op de Sök vormt hier een uitzon dering op. De joekskapel uit Blitterswijck heeft een behoorlijk repertoire. "We kunnen putten uit meer dan honderd nummers", vertelt Ray mond Kersten, trombonist van Niks op de Sök. "Als we ergens spelen, kijken we eerst naar de doelgroep. Vervolgens passen we het programma hierop aan. Zo doen we het eigenlijk altijd en dus ook bij dit festival. We oefenen iedere week bij Jan Lemmen in de schuur. Dan spelen we ongeveer negentig minuten, zodat we de bekende nummers bijhouden en soms een nieuw nummer kunnen instuderen. Na afloop drinken we een biertje en is het heel gezellig." Niks op de Sök heeft vijftien leden en twee 'oproepkrachten'. Het grootste deel speelt ook bij de fanfare. "De fanfare is een gro ter gezelschap, waarbij de muziek écht vooropstaat. Niks op de Sök is er meer voor de lol. Plezier is voor ons dan ook het allerbelangrijkste. We hebben een heel gevarieerde groep. Het jongste lid is 24 jaar en de oudste is rond de 60. Het is dus niet een 'reguliere' vriendengroep, maar het klikt wel heel goed. We gaan dan ook vooral voor de gezel ligheid naar het joekskapellenfes- tival in Eindhoven. En ik vind het ook wel leuk om te kijken waar je muzikaal staat in vergelijking met andere kapellen." CARNAVAL "Carnaval is ons belangrijkste evenement. Aan het einde van het jaar beginnen we altijd al met de voorbereidingen voor carnaval. Daarnaast gaan we af en toe naar een joekskapellenfestival, zodat we ook de rest van het jaar lek ker kunnen spelen. Volgend jaar bestaat carnavalsvereniging de Ruuk 5x11 jaar. We werken regel matig samen met de Ruuk, dus bij dit jubileumfeest laten we ons natuurlijk horen. Niks op de Sök is in 1990 opgericht. Het duurt dus nog drie jaar voordat we zelf een jubileum kunnen vieren. Dat wordt een spetterend feest." Joekskapel Niks op de Sök uit Blitterswijck neemt zondag 19 april deel aan het joekskapellen festival in het Stadspaviljoen in Eindhoven. Voor het festival in Eindhoven is een bus gehuurd. "We gaan er met vijftien man spelen en bijna iedereen neemt aanhang mee. Er zijn echter nog zo'n tien tot twin tig plaatsen vrij. We willen lief hebbers uitnodigen om met ons mee naar Eindhoven te gaan. We vertrekken zondag om 13.00 uur vanaf het plein in Blitterswijck. 's Avonds rond 20.00 uur zullen we weer uit Eindhoven vertrekken. De kosten zijn, afhankelijk van het uiteindelijke aantal mensen in de bus, rond de vijftien euro. Je hoeft geen lid van onze kapel te zijn om mee te mogen gaan. Het gaat heel gezellig worden. Dus onze tip: ga mee!" Aanmelden kan via niksopde- sok@home.nl. Wanneer de deuren van de nieuwe bibliotheek in Librije op vrijdag 17 april definitief opengaan, is ook Informa tiecentrum Wmo vanaf deze datum daar te vinden. Inwo ners van de gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wans- sum kunnen daar terecht voor vragen op het gebied van de Wet Maatschappelijke Onder steuning (Wmo). Een bezoek aan de bibliotheek kan voortaan worden gecombi neerd met een bezoek aan het Informatiecentrum Wmo. Daar naast is er in de nieuwe biblio theek een permanente gemeente lijke informatiehoek ingericht. De Wmo heeft als doel dat iedereen kan meedoen in de samenleving: oud en jong, mensen met en zon der beperkingen of psychische problemen. Meedoen betekent onder meer zelfstandig kunnen wonen, je vrije tijd kunnen beste den en kunnen werken. Dat bete kent concreet bijvoorbeeld hulp bij het huishouden, aanvragen van collectieve Regiotaxi, een woning aanpassing of rolstoelvoorzienin gen. Het Informatiecentrum Wmo biedt over al deze zaken informa tie, advies en ondersteuning. Het werkt daarbij samen met instan ties zoals MEE, Synthese, CIZ (Cen trum Indicatiestelling Zorg) en Wonen Horst. Het openingsthema 'Veelzijdigheid heeft veel kanten' is op deze manier niet alleen op de nieuwe bibliotheek maar ook op het Informatiecentrum Wmo in Librije zeer zeker van toepas sing. Informatiecentrum Wmo kent in eerste instantie dezelfde openingstijden als het Wmo- loket in het gemeentehuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Alleen de bezoekerscontacten worden nu verplaatst naar Librije. Telefoni sche contacten en contacten per post verlopen, als vanouds, via de afdeling Werk, Inkomen Zorg van de gemeente. De samenwer king met BiblioNu gaat het voor de (Wmo)medewerkers van de gemeente makkelijker maken om met de inwoners van de gemeen te in contact te komen. Het Infor matiecentrum Wmo in Librije beschikt over een eigen ingang. De openingstijden van de biblio theek en het informatiecentrum hoeven dus niet gelijk te lopen. De dienstverlening in het Informa tiecentrum Wmo in Librije blijft in eerste instantie gelijk als nu. Staps gewijs wordt de ondersteuning uitgebreid om iedereen op het brede terrein van wonen, welzijn en zorg te kunnen informeren en adviseren. Naast het Informatiecentrum Wmo is in de nieuwe bibliotheek algemene informatie over de gemeente gemakkelijk en laag drempelig beschikbaar. Ontwik kelingen omtrent dienstverlening worden daarin meegenomen. Worstkoning- schieten De schietcommissie van het St. Antonius Abt Gilde in Blitters wijck opent zaterdag 18 april het schietseizoen met het jaarlijkse worstkoningschieten. Deze ope ning vindt plaats op schietterrein de Mars aan de Maasweg in Blit- terswijck. Het seizoen wordt op 16.00 uur geopend en de inzet is vijf meter braadworst. Deelname staat open voor iedereen vanaf 12 jaar. Degene die het laatste stukje van het houten varkentje van de schietboom schiet, mag zich worstkoning 2009 noemen. Vanaf zaterdag 18 april kan er weer iedere zaterdag van 18.00 - 20.00 uur geoefend worden op de wiep. Tevens gaat de onderlinge compe titie weer van start. Het schietsei- zoen duurt tot de eerste zaterdag van oktober. Het jaar 2009 is uit geroepen tot het jaar van de tra dities. Tradities gaan niet over het verleden, maar over het heden. Zo hebben de gilden ieder hun eigen tradities. Zij hebben gebruiken die voor hen van waarde zijn en die moeten dan ook gekoesterd en weer doorgegeven worden aan de volgende generaties. Zo is ook het worstkoningschieten een traditie in Blitterswijck, het gilde organi seert deze wedstrijd al voor de 22e maal. Home-Start Home-Start krijgt zoveel verzoe ken om ondersteuning, dat er een tekort aan vrijwilligers is. Daarom start een nieuwe werving en voor bereidingscursus om nieuwe vrij willigers in te kunnen zetten in Home-Start gezinnen. Home-Start zoekt mensen die tijd en aandacht kunnen geven aan gezinnen met jonge kinderen, die een steuntje in de rug kunnen gebruiken. De vrij willigers volgen een voorbereiden de cursus, krijgen begeleiding en een onkostenvergoeding. Belang stellenden kunnen contact opne men met Synthese via telefoon 517317, vragen naar Jeannette Janssen, coördinator Home-Start. De gemeentelijke kruisjas- competitie voor ouderen in de gemeente Meerlo-Wanssum zit er weer op. Na een spannende eind- strijd wist dit jaar het team van Geijsteren 2, bestaande uit Harrie Litjens en Gerrit Jakobs, het kam pioenschap te behalen. In hoeverre kan een bepaalde lichtinval de ontwikkeling en groei van planten en bomen mani puleren? Dat was de vraag die de Tienrayse kunstenaar Erik van Maarschalkerwaard zich stelde bij het maken van de Tuin van Octavia. Deze Huistuin, waarin tevens een tuinhuis is opgesteld, is tot 15 mei te zien in de projec- truimte van Stichting Het Raam aan de Bolwaterstaat 26 in de wijk Q4 in Venlo. Het Raam werkt voor deze gelegenheid samen met de ernaast gelegen Galerie New Untitled, die eveneens werk van Erik van Maarschalkerwaard toont. Beide presentaties vinden plaats in het kader van Station Zuiderlucht. Een jongetje geeft een paard wat water. Is dat niet lief van de jonge Meerlonaar Laurens Arts uit Megelsum? Foto uit het archief van Heemkundevereniging Meer- lo-Wanssum. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Jenny Derkx, Marlon Theunissen en Marjon Truijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222. Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is. Artsen: Dr FJ.P van Arensbergen, Dr P.H.A.J. Joosten, Dr M.O.S.E. Schoenmaekers en Dr. C.H.A.M. Engels Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat 1a, 5864 AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur spoedrecepten: Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer- lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid Stationsweg 46, 5803 AC Venray Tel: 0478-527066. E-mail: igg@ggznml.nl Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris:W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. Verslavingszorg Noord-Limburg, tel: 077-3548200 Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo Tienray en Swolgen Inl. mw. Z. Arts Schoolstraat 6 5866 AX Swolgen t. 0478-698228 e. zus@schoolstraat6.nl Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Openingstijden: maandag tot en met donderdag 8.30-12.30 en 13.15-17.00 uur vrijdag 8.30-12.30 uur Tijdens de openingstijden kunt u bellen voor informatie of het maken van een afspraak voor het Algemeen Maatschap pelijk Werk, de WegWijZer, het Ouderenwerk, Mantelzorg, Jeugd- en Jongerenwerk, Opbouw werk of de Vrijwilligerscentrale. Meerlo-Wanssum

Peel en Maas | 2009 | | pagina 12