Metamorfose Thomassen Paasontbijt bij Albert Heijn Versleijen 25 jaar Zege voor G-voetballers Nieuwe service Probin Verhaeg Jubileum Van de Mortel Assurantie Advies PEEL EN MAAS Na een periode van vijf maanden verbouwen, herin- richten, schilderen en con ceptwijziging, opende Tho massen Interieurs onlangs zijn deuren. Luc Thomassen en zijn echtgenote Stephanie zijn trots op hun vernieuwde zaak, die voor een keer zelf een metamorfose onderging. Thomassen Interieurs bestaat 43 jaar. Vader Hans vestigde zich in 1966 zelfstandig aan de Wilhel- minastraat, nadat vanuit het ouder lijk huis aan de Grotestraat, naast kleding ook meubels werden ver kocht. "De vraag naar meubelen ontstond destijds met name vanuit de kloosters", weet Luc. Thomas sen kreeg vooral naam als meu belzaak en voerde jarenlang een klassieke lijn, met later ook meer aandacht voor modern. Daarnaast verzorgde Thomassen ook project inrichtingen. Zes jaar geleden nam zoon Luc de zaak over. "De markt was in deze regio aan het veran deren. Tot voor een aantal jaren was Noord-Limburg en Oost-Bra bant vooral traditioneel ingesteld. Door de komst van tv-program- ma's, internet en andere oorzaken is de regio moderner geworden." Dat is ook te zien in de collectie meubelen die Luc en Stephanie in hun maar liefst 2000m2 grote zaak hebben geëtaleerd. "Naast absolute topmerken hebben we ook een ruime keus aan moderne betaalbare meubels", licht Luc het nieuwe concept toe. "Venray heeft veel jonge gezinnen met kinderen. Ook die kunnen bij ons terecht voor hun woninginrichting." Luc benadrukt dat het bij Tho massen niet alleen om woningen gaat. "Wij verzorgen alles wat met wonen te maken heeft. Met vier binnenhuisarchitecten zorgen wij voor een totaalinterieuradvies. Dat begint met bouwplannen en ein digt met advies op het gebied van stoffering en woonaccessoires. Daarbij werken we veel samen met diverse andere kwaliteitsza ken, zoals Harold Lenssen Keu kens, Verhaag Parket, Nibo stone uit Venlo en Object Design haar den, een bedrijf in Weert van oud- Venraynaar Hans van der Sterren. Want kwaliteit blijft voor ons zeer belangrijk. Dat met onze brede collectie onderscheidt ons van onze collega's", aldus Luc. "Vanuit die gedachte zullen we de komen de jaren zorgen voor vele mooie interieurs in deze regio." Zaterdag 11 april vond de uitreiking plaats van de luxe paasontbijtpakketten bij Albert Heijn te Venray. Klanten kon den tijdens de paasproeverij het juiste aantal eieren raden die zich in een bokaal bevon den. Daarbij maakten ze kans op een luxe paasontbijtpak- ket. Van de bijna 200 inzendingen bleken uiteindelijk acht klanten het juiste aantal eieren geraden te hebben, van wie er drie werden uitgeloot. Vanaf deze week kunt u bij Albert Heijn sparen voor acht euro korting op een toegangs kaart van de Efteling. Bij elke vijf euro aan boodschappen krijgt u tot en met 3 mei 2009 een Efte- lingpunt. Bij slechts vier Efteling- punten, profiteert u al van acht euro korting op één entreekaart van de Efteling. U bent van harte welkom bij Albert Heijn in Ven- ray. Uiteraard kunt u gedurende de bouw van de parkeergarage nog steeds gebruikmaken van de boodschappenafhaalservice. Dit jaar is het 25 jaar geleden dat Versleijen in Oirlo startte met een winkel voor tuin meubelen, grasmaaiers, doe- het-zelfartikelen, speelgoed, pompen en installatiemate rialen. Grootvader Sef Vers- leijen startte in 1927 met een smidse in Oirlo. Sinds 1993 hebben Sjef en Paul Versleijen de leiding over het bedrijf, dat zich onder meer heeft gespe cialiseerd op de inrichting en automatisering van stallen en als installatiebedrijf een goede naam heeft in de regio. Voor de winkel wordt het motto 'Koop het bij de vakman die het repareren kan' al vele jaren gehan teerd. Door de brede oriëntering van het bedrijf is dat ook een van de sterke punten van Versleijen Detail. Zo is Versleijen dealer van het grasmaaiermerk Stiga. Naast handmaaiers voor de kleinere tuin is de frontmaaier van Stiga een van de paradepaardjes. Vooral voor mensen met een grote tuin en/of weinig tijd is de frontmaaier een prima investering. Als u kiest voor een Stiga frontmaaier, kiest u ook voor een machine die het hele jaar door in de tuin gebruikt kan worden. De Park en de Villa kunnen uitgerust worden met een sneeuwschuif, een zandstrooier, een getrokken blad- en grasveger of een aanhangwagen. Maaien met een Stiga frontmaaiers is dan ook een waar genot. Een andere optie is de aanschaf van een Mulchen grasmaaier. Deze maaier snijdt het gras extra kort waardoor het als voedingsstof op het gras kan blijven liggen. Boven dien bespaart u daarmee een enor me hoeveelheid afval waar u niet voor hoeft te betalen. Honderd vierkante meter gras kost u al snel zo'n 70 liter afval per week. De moeite van het besparen waard. Maar een tuin is nu eenmaal om te genieten. Versleijen heeft een breed assortiment tuinmeu belen en aanverwante produc ten om de tuin een geheel eigen aanzien te geven. Bovendien kunt u er terecht voor allerlei artike len om onderhoud te plegen. De nieuwste outdoormeubelen zijn het summum op het gebied van design, zitcomfort en innovatief materiaalgebruik. Geschikt voor buiten en binnen, openen ze de weg naar een nieuwe kijk op inte rieurinrichting. 's Zomers zijn de meubelen het comfortabele mid delpunt van je tuin of terras en 's winters dragen ze binnen bij aan die gewenste outdoorlook. Qua materialen zijn de meu belen van kunststof vlechtwerk dit jaar nadrukkelijk in beeld. De meubelen hebben een knusse ambachtelijke uitstraling met de voordelen van het kunststof materiaal. Gecombineerd met een fraaie hardstenen tafel, warme kussens en een mooie parasol is het inderdaad genieten in de tuin. Uitgebreid foldermateriaal over maaiers en tuinmeubelen is volop aanwezig bij Versleijen Oirlo, Cas- tenrayseweg 14, 0478-571941 of kijk op www.versleijen.com. In de afgelopen maanden hebben brandweermannen en -vrouwen meer dan 2000 rookmelders opgehangen in huurwoningen in Venray. De rookmelderactie was een initiatief van de gemeente Venray en Wonen Venray, de grootste ver huurder in de gemeente Venray. De rookmelders werden aange schaft door Wonen Venray, terwijl de brandweer vrijwillig aanbood om die te gaan installeren in de hoogbouwwoningen. Vorige week maakten Bart Cox (rechts op de foto) en Jan Koenen hun laatste rondje door Venray om in de woningen bij mensen, waar ze eerder vergeefs hadden aangeklopt, alsnog een gratis rook melder te plaatsen. Daarmee is de actie voor de brandweer afge lopen, maar de rookmelderactie gaat gewoon door. Medewerkers van Wonen Venray gaan ook in de grondgebonden woningen rook melders plaatsen. Dat zijn er aan zienlijk meer dan in de apparte menten. Dat de rookmelders hun nut hebben, is al bewezen. Op dinsdag 7 april wist de brandweer een brand in een appartement aan de Antoniusstraat in de kiem te smoren, dankzij oplettende buren die de rookmelder hoorden en de brandweer waarschuwden. Binnen 1,5 minuut waren ze ter plekke en werd groot onheil voor komen. Joke Brands was vorige week de gelukkige eigenaar van de eerste Raayland Car die op de Venrayse school werd afgeleverd. Voor het geringe sommetje van 700 euro mocht de jarige medewerkster van de leerlingenadministratie de sleutels van het voertuig in ont vangst nemen. De auto, een leuke Renault Clio uit 1991, was door veertien leer lingen van de afdeling voertuigen techniek van het Raayland College onder handen genomen. "We heb ben bij het project Raayland Car met de vmbo-leerlingen voertui gentechniek gewerkt aan alle facet ten waar je mee te maken krijgt als je een auto inkoopt, vervolgens rijklaar maakt en tot en met APK en tot slot verkoopt", legt docent Joost Martens het project op het Raayland College uit. Het idee om een oude auto te kopen en vervol gens op te knappen, kwam van de leerlingen zelf, aldus Martens. "In de theorieles gaven de leerlin gen aan iets leuks te willen doen. 'Kom maar op met ideeën', heb ik toen gezegd. Al snel werd het idee geopperd om een auto te kopen, op te knappen en weer te verko pen." Er werd voor een bedrag van 225 euro een leuke Renault Clio op de kop getikt, een auto met nogal wat mankementen. Zo zat er een gat van vijftig centimeter in de bodem, waarmee het voer tuig uiteraard niet door de APK kwam. De leerlingen gingen voort varend aan de slag. Martens: "Alle noodzakelijke materialen werden gekocht en die aankopen werden in een kostenstaatje nauwkeu rig bijgehouden. En vervolgens zijn de leerlingen aan het werk gegaan. Er werd gelast, enig spuit werk verricht en de auto tech nisch helemaal in orde gemaakt." Inclusief aankoop van de auto kwamen de gemaakte kosten uit op 400 euro. "Het was enorm leuk om te zien hoe kostenbewust de leerlingen te werk zijn gegaan. Zo werd vijf liter motorolie, die al was gekocht voor 30 euro, weer Joke Brands nam afgelopen vrijdag de sleutels in ontvangst van de eerste Raayland Car teruggebracht om vervolgens bij een andere zaak dezelfde hoeveel heid olie voor acht euro te kopen. De jongeren zijn heel prijsbewust te werk gegaan." Het uiteindelijke resultaat was dat de auto voor 700 euro werd verkocht en dat er op de kop af 235,78 euro winst was gemaakt. De aflevering van de eerste Raayland Car krijgt volgens Martens een vervolg: "We willen er een lopend project van maken en zijn alweer op zoek naar de volgende auto die de leerlingen gaan opknappen." Kiwanisclub Schieëpersland heeft 500 euro beschikbaar gesteld aan de organisatie Bike-4- All. Voorzitter Loek de Veen over handigde vorige week een cheque aan Peter Winnen die voor Bike-4- All actief is in Ethiopië. Bike-4-All is een organisatie die in Sri Lanka, Mongolië, Eritrea en Ethiopië actief is om de wieler sport van de grond te krijgen. Oud-wielrenner Peter Winnen pro beert in Ethiopië zijn kennis van de wielersport over te brengen op een aantal lokale talenten. Bike- 4-All steunt die talenten ook met wielermateriaal en kleding. Vorig jaar organiseerde Bike-4-All voor het eerst de Peter Winnen Classic, een toertocht van 130 kilometer in deze regio. De opbrengst van die tocht ging eveneens naar het project in Ethiopië. Kiwanisclub Schieëpersland is een serviceclub met leden uit de gemeente Ven ray en Overloon. De leden zetten zich in voor tal van goede doelen. Deze projecten hebben veelal een lokaal tintje en zijn vaak gericht op hulp aan kinderen. Informatie COPD Bewegen is voor iemand die last heeft van COPD of astma noodza kelijk. Het is nog belangrijker dan medicijngebruik om de kwaliteit van leven goed te houden en op termijn de dagelijkse dingen te kunnen blijven doen. De werk groep COPD en bewegen/sporten van het Astma Fonds houdt daar om op woensdag 22 april vanaf 20.00 uur een informatieavond over COPD en bewegen/sporten in De Kemphaan aan het Ken- nedyplein in Venray. De avond is bedoeld voor mensen die COPD of astma hebben en hun verwan ten en naasten. Mensen uit de regio Venray en Horst, en hun introducés, zijn van harte welkom. Sprekers zijn longarts dr. H. Pou- wels, longverpleegkundige Mieke Lagarde en fysiotherapeute Petra Bus. Na hun inleidingen is er gele genheid tot het stellen van vragen. Er kan verder aangegeven worden waar de wensen en behoeften lig gen ten aanzien van bewegen en sporten. Na de inventarisatie gaat de werkgroep met sportclubs afspraken maken om aan de wen sen en behoeften vorm te geven. Donderdag 16 april 2009 - Pagina 10 Kiwanis schenkt 500 euro Kiwanisclub Schieëpersland heeft onlangs een bedrag van 500 euro geschonken aan de G-voetbalafdeling van SV Ven- ray. Dat gebeurde aan het eind van een vriendschappelijke wedstrijd tussen leden van de serviceclub en de G-voetbal- lers. De wedstrijd was georganiseerd in het kader van de internationale Kiwanisdag. Wereldwijd zijn Kiwa- nisclubs op de eerste zaterdag van april actief voor het goede doel. Zo ook Kiwanisclub Schieëpersland en Kiwanisclub De Rooyse Ladies, die sinds enkele jaren eveneens in Venray actief is. Terwijl de heren de strijd aanbonden met de G- voetballers, zorgden de dames van De Rooyse Ladies tijdens de rust voor wat extra energie en kregen de voetballers een fraaie bidon met sportdrank overhandigd. Het spreekt voor zich dat de G-voet- ballers veel te sterk waren voor de Kiwanis, die duidelijk met een trainingsachterstand kampten. Na de wedstrijd werden de G- voetballers getrakteerd op een frietje met. President Loek de Veen bedankte de spelers voor hun sportieve inzet en overhan digde symbolisch de 500 euro. Na dit gezellig samenzijn zorgden de Kiwanis ervoor dat de voetbal lertjes netjes naar huis werden gebracht. Probin Verhaeg Venray is een technische groothandel die levert aan bedrijven in de bouwsector en industriële bedrijven en instellingen. Het bedrijf introduceert een nieu we service: de doorwerkgaran- tie. Gereedschappen zijn belang rijke steunpilaren in de eerder genoemde branches. Met name elektrische gereedschappen worden steeds meer toegepast voor een optimaal eindresultaat. De betrouwbaarheid van deze gereedschappen is steeds toege nomen, samen met het gebruiks gemak. Omdat het belang van deze gereedschappen zo groot is, is het voor een gebruiker van essentieel belang de werkzaamheden onge stoord en zonder uitval uit te kun nen voeren. Zeker in deze tijden waarin het aanbod van werkzaam heden terugloopt, en daardoor de prijzen onder druk staan. Door de juiste machine toe te passen voor het juiste werk kan al veel tijd gewonnen worden. Met kennis van zaken wordt bij Probin Verhaeg Venray de juiste machine voor de juiste klus gead viseerd, door vakkundige mensen. De medewerkers nemen de tijd om een passend advies te geven, waardoor de gebruiker inderdaad altijd wint, door de goede gereed- schappen toe te passen. Tijd is de belangrijkste kostenfactor bij veel werkzaamheden en de factor die in de hand moet worden gehou den. De doorwerkgarantie draagt daartoe bij. "Deze garantie treedt in werking als de klant een defec te machine heeft", vertelt Jo Jans sen van Probin Verhaeg. "De klant biedt deze machine ter reparatie aan en kan meteen een vergelijk bare machine meenemen. Door deze extra service kan de gebrui ker meteen zijn werk vervolgen en heeft minimaal oponthoud. Voor de duur van de reparatie kan deze machine kosteloos worden gebruikt! Na het gereed melden van de reparatie kan de gebruiker zijn eigen machine weer terugha len en de doorwerkmachine inle veren." Met deze service biedt Probin Verhaeg Venray een groot voor deel aan de bedrijfsmatige klan ten. Uiteraard is de service wel aan spelregels gebonden. "Door ons A-merkenbeleid, een deskun dig advies, onze technische dienst, onze NEN 3140- keuringen en nu de doorwerkgarantie hebben wij het compleet pakket voor de pro fessionele gebruiker van elektri sche gereedschappen", besluit Jo Janssen. Probin Verhaeg is geves tigd op Keizersveld 61 te Venray. Voor meer informatie kijk ook op www.probinverhaeg.nl Dit voorjaar bestaat Van de Mortel Assurantie Advies BV 12,5 jaar. In 1996 startten Thijs en Ine van de Mortel hun bedrijf met een medewerker, Geert-Jan Raaijmakers. Geert- Jan is vandaag de dag nog steeds werkzaam bij Van de Mortel en viert dus zijn 12,5- jarig dienstverband. Het kantoor is in de afgelopen jaren flink gegroeid. Zeven jaar geleden vestigde het kantoor zich in het nieuwe pand aan het Pas toor Wijnhovenpark 5-7. Inmiddels telt het bedrijf elf medewerkers. Van de Mortel Assurantie Advies is inmiddels een begrip in Ven- ray en omstreken en bekend om zijn assurantieadviezen, maar is ook specialist op het gebied van hypotheken, sparen en pensioe nen. Sinds 2006 is Van de Mortel Assurantie Advies tevens lid van Thijs en Ine van de Mortel bij hun kantoor aan het Pastoor Wijnhovenpark. de NBVA, een vereniging van onaf hankelijke financiële en assuran tieadviseurs. "We kijken tevreden terug op de afgelopen jaren", aldus Thijs van de Mortel. "Er is veel gebeurd in ons vak en we moeten continu alert blijven. Het leukste blijft ons contact met onze relaties.Zoals wij de afgelopen jaren zijn gegroeid, zijn ook onze relaties niet stil blij ven staan. Het jubileum gaan we vieren met al onze medewerkers. Zonder de inzet en aandacht van onze medewerkers waren we natuurlijk nooit zover gekomen. Op vrijdag 17 april zijn we dan ook de gehele dag gesloten, maar onze speciale dank gaat uit naar al onze klanten voor het vertrouwen in ons kantoor", besluit Thijs. ™««saue Rookmelderactie meer dan geslaagd Eerste Raayland Car 500 euro voor Bike-4-All

Peel en Maas | 2009 | | pagina 10