Mjpj mw So li T *5 Techneut zijn op donderdag en vrijdag! Zaterdag 14 maart 2009 - 11.00 tot 16.00 uur www.kiestechniek.nl Norbert Dentressangie Logisticsfact sheet Kies Techniek weer van start voor basisscholen I NORBERT DENTRESSANGLE Vc n kay wuiiiiif.autovenray.nl PEEL EN MAAS Logistiek en Techniek? Meerdan vrachtauto's Venray - Komende zaterdag is het zover: de manifestatie Kies Techniek 2009 gaat dan van start. Dit jaar wordt de manifestatie gehouden bij gastbedrijf Norbert Dentres sangie Logistics, één van Europa's grootste logistieke ondernemingen. "Om kinderen te interesseren voor technische beroepen, zul je als bedrijf je verantwoordelijkheid moeten nemen, zul je daarin moeten investeren. Daarom zijn we dit jaar gastbedrijf van Kies Techniek." Aan het woord is Paul van den Broek, General Manager van Nor bert Dentressangie Logistics Venray. Het bedrijf was eerder gastheer van Kies Tech niek en al jaren deelnemer met een bedrijfsstand. Gezien het thema van Kies Techniek dit jaar, 'Op weg met Techniek', is Norbert Dentressangie Logistics een uitermate toepasselijk gastbedrijf. Versteviging van de toekomst in Venray Kies Techniek 2009 Locatie: Norbert Dentressangie Logistics Vennootstraat 2 Norbert Dentressangie Logistics is on derdeel van de Groupe Norbert Dentres sangie, de leider in Europa wat betreft business-to-business transport en één van Europa's leiders in logistiek. Sinds 1997 heeft de logistieke tak, onder de naam Norbert Dentressangie Logistics, zich ontwikkeld tot een uitgebreid net werk van logistieke operaties met meer dan 70 sites door Europa. Deze sites bevinden zich in Frankrijk, Tsjechië, Hongarije, Italië, Nederland, Roemenië, Zwitserland en Engeland. Norbert Dentressangie Logistics draai de afgelopen jaar een omzet van meer dan drie miljard euro en deed dat met 30.000 medewerkers, 8.500 gemotori seerde voertuigen, 9.300 aanhangwa gens, 4.000.000.000 m2 opslagruimte verspreid over 370 vestigingen in Eu ropa. I Kies Techniek staat weer voor de deur. Deze jaarlijks terugkerende manifestatie in Venray is een showcase van wat er in de regio aan techniek gedaan wordt. Be langrijkste doelgroep is de basisschool- jeugd, in het bijzonder de groepen 8. Zij doen namelijk actief mee aan de Doe-Da- gen op donderdag 12 en vrijdag 13 maart. Bovendien zijn zij al weken bezig met het ontwerpen van het 'mooiste transport middel': het thema van Kies Techniek is namelijk 'Op weg met Techniek'. Donderdag 12 maart 2009 - Pagina 23 KIES TECHNIEK 2009 Logistiek en techniek komen samen bij Norbert Dentressangie Logistics Op het eerste gezicht denk je misschien niet aan een logistiek bedrijf als je het over 'techniek' hebt. Bij een logistiek bedrijf denk je al snel aan de vrachtauto's, die je dagelijks op de snelwegen ziet rijden. Wat heeft dat nou met 'techniek' te maken, zul je denken. Paul van den Broek her kent dit probleem. "Dat is het imagoprobleem, dat we als logistieke branche hebben. Dat is ook één van de redenen, dat we onze deuren openen voor Kies Techniek: dat kinderen (maar ook hun ouders) kunnen zien, dat we veel meer doen dan alleen in vrachtauto's rondrijden." Een rondleiding door het bedrijf geeft al snel een heel ander beeld van de logistieke branche. Weliswaar speelt het transport per vrachtauto een belangrijke rol, maar op de vestiging aan de Vennootstraat (Smakterheide) trekken andere zaken meer het oog. Norbert Dentressangie Logistics verzorgt on dermeer de opslag en doorvoer van copiers en printers en heeft daarvoor een enorme hal met stellingen. Stellingen die bevoorraad wor den met imposante hoogbouwtrucks van het merk Jungheinrich. "Bij het beheer van binnen komende en uitgaande producten komt geen enkel papier kijken. Alles gaat via een digitaal systeem, dat we zelf hebben ontwikkeld. Voor deze ontwikkeling hebben we in de branch mensen nodig die het vermogen hebben om op een analytische wijze naar systemen te kijken. Dat is in onze ogen technisch denken wat wordt vertaald in logistieke systemen. De heftruck- chauffeurs lezen zo de barcode in van een pallet met copiers en zien op een computermodule, waar ze het in de stellingen moeten zetten." Het is een indrukwekkend gezicht om de hoog bouwtrucks aan het werk te zien in de smalle gangpaden tussen de stellingen. Een stukje ver der staan medewerkers pallets gereed te maken voor transport. Paul: "Een montagemedewerker in Born die aan de Mitsubishi Colt werkt kan tegen zijn vrouw zeggen: 'kijk, daar rijdt een Colt waaraan ik ge werkt heb'. Het lastige van de logistiek is, datje geen producten maakt en dat maakt het minder zichtbaar. Behalve dan die vrachtauto's." Dat het werk toch meer inhoudt wordt duidelijk als je ziet, waar een logistiek medewerker allemaal weet van moet hebben. "Op de heftrucks heb ben onze mensen computerkennis nodig, ze moeten de administratie voeren en ze moeten bijvoorbeeld weten wat de draagkracht van de diverse verpakkingssoorten zijn. Ze moeten een vrachtauto zodanig laden én labelen, dat de la ding schadevrij en op tijd in bijvoorbeeld Afrika bovaggarantie nationale autopas deskundige advisering de laagste financieringarente uitstekende koop- en garantievoonwaarden altijd spectaculaire aanbiedingen in nieuw en gebruikt 17 merken 1000 occasions GHV CIBT fSVS AUTO Ooitrum rlHT vA? ARENA «ma IUMen-KUM Ln.mill.1KM LENDERS -y RENAULT STRIJ BOSCH VAN HAREN CAR CITY VENRAY AUTO NABUUR5 wImdIC OOSTENDORP VENRAY Maf.nMUM.Hn aankomt. Ze hebben dus een behoorlijke pro ceskennis nodig en dat maakt het uitdagend, gevarieerd en leuk werk." Behalve het digitale warehousingsysteem, werkt Norbert Dentressangie Logistics ook samen met andere, Venrayse bedrijven. In een ander pand van het bedrijf worden voor een aantal kleding merken de orders klaargemaakt voor distributie door heel Europa. "Het Venrayse bedrijf Inther Logistics Engineering heeft, in samenwerking met ons, een pick to lightsysteem ontwikkeld voor het verzamelen van orders." Even verderop wordt de lading van een vrachtauto opgevuld met papieren luchtzakken. "Dat voorkomt dat de lading gaat schuiven. De luchtzakken be trekken we weer van een ander Venrays bedrijf, Cordstrap." Het onderstreept het belang van samenwerking in Venray, wat met een manifestatie als Kies Techniek extra benadrukt wordt. "We hebben er allemaal belang bij, dat de technische beroe pen goed onder het voetlicht worden gebracht. Waar beter te beginnen dan bij de basisschool leerlingen? Ik vind ook dat we moeten blijven investeren in de toekomst, ook in deze tijd van economische tegenspoed. Door als gastbedrijf op te treden tijdens deze Kies Techniek, hopen we bovendien dat logistiek wat prominenter in beeld komt. Het is een ontzettend leuk vak met ontzettend veel techniek en uitdaging. Bo vendien is logistiek een niet weg te denken be drijfstak in de regio waar een behoefte is nu en in de toekomst aan goede technisch ingestelde medewerkers. De logistiek bied diverse carriè rekansen." Ontwerpwedstrijd en actieve Doe-Dagen In groepjes van drie of vier werken ze onder schooltijd aan het ontwerp van hun transport middel, bepalen ze het materiaalgebruik en zetten het ontwerp vervolgens zélf in elkaar (zonder hulp van handige ouders of leerkrach ten uiteraard). Per school wordt uiteindelijk één ontwerp ingezonden naar Kies Techniek en tentoongesteld tijdens de traditionele Kies Techniek Doe-Dagen. Een vakkundige jury zal uiteindelijk het beste en mooiste ontwerp kie zen. Voor de winnende klas betekent dat een klassikale (en aan techniek gerelateerde) prijs én een prijs voor de makers van het ontwerp. Tijdens de eerder genoemde Doe-Dagen op donderdag 12 en vrijdag 13 maart leven de leer lingen van groep 8 zich uit in allerhande techni sche hoogstandjes. Vertegenwoordigers uit de Bouw, de Installatietechniek, Electrotechniek, Metaaltechniek, Voertuigentechniek, Transport en Logistiek en ICT en Telecommunicatie staan klaar om de jeugd de fijne kneepjes bij te bren gen. De leerlingen krijgen de gelegenheid zich voor één dag een heuse 'techneut' te wanen: ze maken een transistor, bouwen een dak, ze leren de beginselen van het frezen en gazo maar door. Voor de leerlingen een intensieve, maar ook erg leuke en leerzame dag. De ervaring leert dat de organisatie vaak tot na sluitingstijd de kinderen nog moet verwittigen dat het voorbij is. Kies Techniek te gast bij Norbert Dentressangie Logistics De Doe-Dagen vinden dit jaar niet plaats in een tent, maar bij het gastbedrijf van Kies Techniek: Norbert Dentressangie Logistics. Dit bedrijf ver zorgt logistieke activiteiten voor grote namen in de retail en electronicabranche. Liefst drie dagen lang opent Norbert Dentressangie Lo gistics de deuren voor de basisschooljeugd (en hun ouders), want op zaterdag 14 maart vindt de werkelijke manifestatie plaats. Op deze dag presenteren tientallen bedrijven en organisaties zich, die op de een of andere manier met tech niek bezig zijn. De bedrijven komen uit de regio Venray en zijn vaak al jaren present tijdens Kies Techniek. De manifestatie Kies Techniek begint om 11.00 uur en duurt tot 16.00 uur. Norbert Dentressangie Logistics is gelegen aan de Ven nootstraat 2. week 11 adv.indd 23 11-03-2009 15:48:11

Peel en Maas | 2009 | | pagina 23