wmt i ra Meerlose treedt op in Paradiso Naar Gaellus Open Air Open huis de Pilmus in Meerlo Ua X Wi BEZORGEN? Service rubriek Ingezonden PEEL EN MAAS E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF PEEL EN MAAS Donderdag 26 februari 2009 - Pagina 8 Initiatief uit de koker van SOS Meerlo-Wanssum De realisering van een per manent wereldpaviljoen in Venlo Greenpark is donder dagochtend een belangrijke stap dichterbij gekomen met het ondertekenen van een intentieverklaring. Daarin ver klaren de initiatiefnemers van het wereldpaviljoen, Venlo Greenpark en ontwerpbureau BB-con dat ze gezamenlijk alles in het werk stellen om dit paviljoen met het oog op de wereldtuinbouwtentoon stelling Floriade 2012 van de grond te krijgen. In 2010 moet de eerste spade voor dit gebouw de grond in. De intentieverklaring is onderte kend door de Stichting Wereldpa viljoen i.o., bestaande uit Ronald Kohnen, directeur COS Limburg, en René Poels, voorzitter van SOS Meerlo-Wanssum, samen met Peter Broekmans namens Venlo Green Park en Rob van Hove, directeur van BB-con BV in Vught. Het ini tiatief van het wereldpaviljoen tijdens en na de Floriade komt uit de koker van SOS Meerlo-Wans- sum en wordt gedragen door COS Limburg, de mondiale groepen in Noord-Limburg en de Regio Venlo. De directie van de Floriade heeft het plan van meet af aan omarmd. Ook de provincie Limburg staat positief ten opzichte van dit plan en wil de initiatiefnemers helpen om de verdere ontwikkeling van het project te kunnen financieren. Daarover neemt het provinciaal bestuur binnenkort een besluit. "De intentieverklaring is de eerste officiële stap naar de reali sering", aldus initiatiefnemer René Poels uit Meerlo. In dit wereldpa viljoen wordt tijdens de Floriade uitgebreid aandacht geschonken aan internationale samenwerking, de millenniumdoelen, tuinbouw en zaken als duurzaamheid, soli dariteit en cradle-to-cradle. Op een meeslepende, inspirerende en emotionele wijze worden bezoe kers daarmee vertrouwd gemaakt. Tegelijk komt er een mondiaal inleefatelier voor kinderen van het basisonderwijs en jongeren van het voortgezet onderwijs. De initiatiefnemers werken voor dit project onder meer samen met de Belgische organisatie Studio Globo, die al enkele van deze succesvolle inleefateliers heeft in Brussel, Genk en Gent. Bovendien wordt samenwerking gezocht met het onderwijs in Noord-Limburg en Nord Rhein Westfalen. Het is de bedoeling dat het wereldpavil joen na de Floriade blijft bestaan als landelijk educatief centrum voor scholen in Nederland en Duitsland. De komende weken wordt de organisatiestructuur van de Stich ting Wereldpaviljoen uitgewerkt en wordt een bidboek samen gesteld waarin het concept van het wereldpaviljoen nader uiteen wordt gezet. De initiatiefnemers hebben gekozen voor een duur zame bouwmethode volgens het zogeheten BetonBallon-concept. Dat komt erop neer dat beton wordt gespoten op een voorge vormde ballon. Als de beton is uitgehard, is het een kwestie van de ballon leeglaten. Wat overblijft is een ijzersterk betonnen gewelf. Deze techniek leidt tot een bespa- De ondertekening van de intentieverklaring in het Flori- ade-gebouw te Venlo: v.l.n.r. Peter Broekmans (Venlo Greenpark), Ronald Kohnen (COS Limburg), René Poels (SOS Meerlo-Wans- sum) en Rob van Hove (BB-con). Foto Peter Toonen. ring op materiaal van meer dan vijftig procent in wapenvrije con structies en tijdens het bouwpro ces wordt een CO2- reductie van 70 procent bereikt. BB-con werkt nauw samen met de Technische Universiteit van Eindhoven waar het bedrijf ook een proefopstel ling heeft staan. Het bijzondere van dit concept is verder dat in plaats van beton waterbestendige leem kan worden gebruikt, waar door deze bouwmethode ook op internationaal vlak inzetbaar is bij natuurrampen en in vluchtelin genkampen in ontwikkelingslan den als snel noodopvang geregeld moet worden. "BB-con is door deze bijzondere en milieuvrien delijk bouwmethode dan ook een logische keuze als partner voor ons initiatief", aldus Poels. De Broekberg zoekt met spoed vrijwilligers jpa, - De Stichting De Broekberg maakt zich grote zorgen over de toekomst van het gelijkna mige kinderzwembad in Wans- sum. Als zich niet snel nieuwe vrijwilligers melden, dan moet het openluchtzwembad de deuren mogelijk voor een aantal dagen sluiten, vertelt woordvoerder Jan Kuijpers van Stichting De Broekberg. "We dienen te beschikken over voldoende vrijwilligers om het zwembad op een vei lige manier open te kunnen houden. Maar helaas hebben zich nog steeds geen nieuwe belangstellenden gemeld, ondanks herhaaldelijke oproe pen in de media." In de dorpsbladen van Meer- lo-Wanssum doet de Stichting De Broekberg deze week een nieuwe oproep. Kuijpers hoopt dat de noodkreet deze keer wel gehoor krijgt. "Wij hebben vorig jaar, toen enkele trouwe vrijwil ligers zijn gestopt, ook al eens verschillende keren een oproep gedaan. Maar niemand heeft zich toen gemeld. Het gaat om vrijwil ligers voor het beheren van de kassa en het houden van toezicht. We hebben zelfs de mogelijkheid geboden om in Venray gratis een EHBO-opleiding te volgen. Maar ondanks onze inspanningen heb ben zich nog steeds geen vrijwil ligers gemeld. Dat baart ons als stichting natuurlijk grote zorgen. Wij moeten namelijk beschikken over voldoende vrijwilligers om de openstelling van het zwembad veilig te stellen." De oproep is deze keer speciaal bedoeld voor jonge ouders, zegt Kuijpers. "Ik snap dat iedereen het druk heeft in deze tijd. Maar het zwembad is, bij mooi weer, alleen open in de maanden juni, juli en augustus. Natuurlijk wordt er rekening gehouden met de wensen van de vrijwilligers. Ook ouders die bijvoorbeeld maar een paar uur in de week willen of kun nen meehelpen, zijn van harte welkom. Voor hen is het toch ook prettig om een veilig, hygië nisch en gemakkelijk toegankelijk zwembad voor hun kinderen in de buurt te hebben? Ja, inderdaad. Het zou te gek voor woorden zijn als we het pas in 2005 gereno veerde zwembad moeten sluiten omdat we niet voldoende vrijwil ligers kunnen vinden." Stichting de Broekberg is met spoed op zoek naar vrijwilligers voor het houden van toezicht en het beheren van de kassa. De toe zichthouders dienen in het bezit te zijn van een EHBO-diploma. Heeft u interesse en wilt u het huidige vrijwilligersteam komen versterken, dan kunt u contact opnemen met Jan Kuijpers, tele foon: 0478-531239. Vogelmarkt Vogelvereniging De Gevleugel de Vrienden Wanssum e.o. houdt op zondag 1 maart de maande lijkse vogelmarkt. Op deze markt kan iedereen vogels kopen en verkopen. Tevens zijn er diverse vogelhandelaren aanwezig en zijn er allerlei vogelbenodigdheden, zoals vogelvoer en nestkastjes. De vogelmarkt wordt gehouden in zalencomplex 't Brugeind in Meer lo van 9.30 tot en met 12.00 uur. Duiven en kwartels worden niet toegelaten. Crisis Inwoners van Meerlo-Wans- sum, snappen jullie iets van de politiek? Nou, ik niet. De PvdA zegt: 'Oog om oog ,tand om tand'. Onze wethouder weg, dan die twee van jullie ook. Ik heb vroe ger iets anders geleerd. De huidige coalitie maakt het nog bonter. Ze stuurt twee wethouders weg met een motie van wantrouwen,maar ze gaat akkoord, omdat de frac ties afgesproken hebben elkaars keuze te respecteren, met een nieuwe PvdA-wethouder uit Ven- ray, die twee moties van wantrou wen overleefde en de derde niet afwachtte. Hoezo: respect in de goede zin van het woord? Leo Beterams heeft zich 35 jaar voor veel mensen in onze samenle ving ingezet, Carla Brugman heeft ook een lange staat van dienst, en dan durft de coalitie nog te zeggen:Deze wethouders staan niet in de samenleving. Deze wethouders hadden de opdracht van de raad om te kijken naar de mogelijkheden voor een sport park op de Helling, en, op aandrin gen van de GP, op het Hoogveld. Dit alles binnen de financiële mogelijkheden van de gemeente. Bij de laatste verkiezingen in 2006 had Leo Beterams 464 stemmen, Carla Brugman 177, Rob van der Heijden, fractievoorzitter van het CDA, 50, Sylvia Gielens, fractie voorzitter van de PVDA, 26, en Frans Kerstjens, fractievoorzitter van GP, 187. Als je over alles goed nadenkt, lijkt de zogeheten crisis in ons dorp meer met rancune te maken te hebben, al is er volgens de GP geen sprake van een coupe. Dit alles gaat onze gemeente alleen al 155.000 euro aan wacht gelden kosten. En nu denkt de nieuwe coalitie dat alles opgelost wordt. Nou, ik denk het niet. Marleen Guelen/Teurlings Michelle Courtens, de uit Meerlo afkomstige zangeres die enkele jaren geleden op blote voeten de Nederlandse driekleur verdedigde tijdens het Europees Songfestival, staat binnenkort op de plan ken in theater Paradiso te Amsterdam. De zangeres woont overigens al weer een aantal jaren in de hoofdstad. Tijdens het wereldfestival van SOS Meerlo-Wanssum, drie jaar geleden, stond ze samen met haar vriendin Karlijn Sur- minski (duo Kaja) uit Blitters- wijck op de planken. Op 8 maart 2009 wordt in Paradiso voor het vierde achter eenvolgende jaar 'Women in Para dise' georganiseerd. Dit jaar komt de organisatie met een wel heel opvallend thema: 'Sex is back!' 'Women in Paradise' wil Interna- tionale Vrouwendag vieren en 8 maart als 'Dag van respect voor de vrouw' introduceren. Het festival biedt een podium aan bekende en minder bekende vrouwelijke artiesten, met als doel stelling andere vrouwen te inspi reren hun leven in eigen hand te nemen. Van 's middags tot diep in de nacht is er in de grote en kleine zaal van Paradiso een gevarieerd aanbod van muziek, dans, litera tuur, kleinkunst en vrouwelijke dj's te zien. Dit jaar met onder meer optredens van Ellen ten Damme, Anousha Nzume, Lucretia van der Vloot, Michelle Courtens, Berenice van Leer, Saskia Laroo, Marynka en Moskow Diskow. 'Women in Para dise' viert de kracht van de vrouw en daarbij zijn mannen meer dan welkom! Kaartjes kosten 15 euro (deze prijs is inclusief 2,50 euro lidmaatschap Paradiso). OJC Gaellus in Tienray is op vrijdag 27 maart het strijdto neel voor vier bands, met als inzet een plekje op het Gaellus Open Air podium op 23 mei. Via een loting vooraf wordt de volgorde bepaald waarin de bands gaan optreden. Vortex Surfer is een poprock band. De band wordt beïnvloed door een breed spectrum van muziek met als hoofdinvloed Motorpsycho. Zoekend naar een eigen geluid ontstaat de constante wisseling van pop naar alternatief. Dit zorgt er voor dat de liveshow garant staat voor veel diversiteit. Uit Lottum komt de band Remor se. Deze band heeft onlangs een EP uitgebracht met de titel Awai ting Your Death. Remorse speelt (trash)metal in het straatje van Anthrax, Metallica en Motorhead. Dez Roosendaalse band is door een aantal vrienden in de zomer van 2008 opgericht. De sound van de band is een stevige mix van rock, wat zorgt voor melo dieuze nummers met een ruw randje. Inspiratie haalt de band onder andere uit muziek van de Infadels en Franz Ferdinand. De band Hoover is in 2005 ontstaan in Maastricht. Hoover trad onder meer op met Osdorp Posse, Green Lizard, GEM, I.O.S. en Peter Pan Speed Rock. Tevens wist Hoover twee talentenjachten te winnen. Wil jij of andere bladen zoals Neem dan contact op met "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray Op 28 februari houdt Jans sen de Jong Projectontwik keling BV, samen met de ver kopende makelaars Marjan Eggermont Makelaardij en Carel Fijen Makelaardij, van 11.00 uur tot 12.00 uur een open huis op de bouwplaats van de acht levensloopbesten- dige woningen gelegen in het nieuwbouwplan de Pilmus aan de Beatrixstraat te Meerlo. Tijdens het open huis kunnen belangstellenden de levensloop- bestendige woningen rustig bekij ken. De woningen zijn uitermate geschikt voor zowel senioren als zelfstandige ondernemers die aan huis een kantoor willen beginnen. De woningen beschikken stan daard over een slaapkamer en een badkamer op de begane grond. Op de verdieping zijn standaard afgedopte leidingen aangebracht voor een tweede badkamer. Het is tevens mogelijk om van de slaap kamer op de begane grond een werkplek c.q. kantoor te maken en van de badkamer op de begane grond een pantry of archief. De woningen zijn gelegen op royale kavels met een ruime tuin op het zuiden. Het project is exclusief gelegen in het nieuwbouwplan de Pilmus te Meerlo. Het nieuw- bouwplan de Pilmus wordt geken merkt door de jaren dertig archi tectuur en de ruime opzet van de kavels, op loopafstand van een beschermd natuurgebied. De acht levensloopbestendige woningen zijn de laatste wonin gen van het nieuwbouwplan de Pilmus. Het nieuwbouwplan bestaat in totaal uit 57 wonin gen, die geschikt zijn voor alle doelgroepen. De woningen staan voor hoogwaardige kwaliteit. Het kopen van een levensloopbesten- dige woning is een goede inves tering: nu en in de toekomst. Als u kijkt naar de ontwikkeling van de huizenprijzen in de afgelopen decennia, dan ziet u dat deze nagenoeg altijd sterker zijn geste gen dan de ontwikkeling van de koopkracht. Op langere termijn blijkt een koopwoning altijd een uitstekende investering te zijn. De hypotheekrente is momen teel gunstig. De hypotheekrente is een belangrijke factor voor uw maandlasten. Omdat deze rente historisch gezien nog steeds erg laag staat, is een nieuwe hypo theek relatief goedkoop. De hypo theekadviseur van de Rabobank (telefoonnummer 0478-53 05 30) kan u uitstekend adviseren of dat ook in uw situatie verstandig is. GARANTIE Een levensloopbestendige woning in de Pilmus kan worden gekocht met een overbruggings garantie. Een overbruggingsgaran tie voorkomt zorgen over dubbele maandlasten. U kunt dankzij de overbruggingsgarantie met een gerust hart een nieuwe woning aankopen. De garantie biedt u als koper financiële zekerheid en extra verkooptijd voor uw eigen woning. Voor meer informatie neemt u contact op met Carel Fijen Makelaardij (telefoonnum mer (0478) 63 69 22. Het kopen van een levensloop- bestendige woning in de Pilmus is nu extra interessant door de aantrekkelijke prijsaanpassing. De verkoopprijzen voor deze wonin gen zijn al vanaf 245.000 euro v.o.n. Een jaarabonnement kost u slechts Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. r. Stuur deze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venray (postzegel NIET nodig) Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Jenny Derkx, Marlon Theunissen en Marjon Truijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222. Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is. Artsen: Dr FJ.P. van Arensbergen, Dr P.H.A.J. Joosten, Dr M.O.S.E. Schoenmaekers en Dr. C.H.A.M. Engels Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat 1a, 5864 AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur spoedrecepten: Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer- lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid Stationsweg 46, 5803 AC Venray Tel: 0478-527066. E-mail: igg@ggznml.nl Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris:W Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. Verslavingszorg Noord-Limburg, tel: 077-3548200 Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo Tienray en Swolgen Inl. mw. Z. Arts Schoolstraat 6 5866 AX Swolgen t. 0478-698228 e. zus@schoolstraat6.nl Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Openingstijden: maandag tot en met donderdag 8.30-12.30 en 13.15-17.00 uur vrijdag 8.30-12.30 uur Tijdens de openingstijden kunt u bellen voor informatie of het maken van een afspraak voor het Algemeen Maatschap pelijk Werk, de WegWijZer, het Ouderenwerk, Mantelzorg, Jeugd- en Jongerenwerk, Opbouw werk of de Vrijwilligerscentrale. Educatief paviljoen Floriade stap dichterbij Toekomst zwembad Wanssum in gevaar l4444444<444444mi)4444M4»*i 4444444*<4444444£44*4444'' *44 *444444414444 P«44*i44444444444444444*44M< /444444444444444M44444444''ÏI r j44f»444*44»44»444444l44JSl&J m Meerlo-Wanssum Verspreidingsburo postcode 5800-5899 Naam: Adres: Postcode Woonplaats: Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld van mijn bank- of girorekening af te halen. handtekening: Bankreknr.

Peel en Maas | 2009 | | pagina 8