LENTEKRIEBELS mm sterk in schadewerk ASffeRfA* tegelwerken! Nieuwe trainer TOP'27 En verder: Bandoetere VENRAY Open huis Kruisen en Kinderzwembad Wanssum in gevaar lmtjevmendw hotel asteria venray Hl Onze showroom bestaat 10 jaar. Kom langs voor speciale acties! Rongen dé specialist; voor tegels, sanitair;' en Honderddertigste jaargang - week 9 - donderdag 26 februari 2009 Nieuws uit Meerlo-Wanssum 8 Gemeentelijke mededelingen 15 Kunst Cultuur 17 Sport 19-20 Kerkelijke diensten 22 De voorjaarscollectie is binnen! =3 Grotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526 Supermarktconcern dreigt gemeente met schadeclaim voor omzetverlies De gemeente moet snel mee werken aan de vestiging van een nieuwe supermarkt van Albert Heijn aan de rand van Venray. Moederconcern Ahold heeft gedreigd met een fikse schadeclaim, omdat de hui dige winkel aan het Henseni- usplein te kampen heeft met omzetverlies. Dit heeft alles te maken met het verdwijnen van de grote bovengrondse parkeerplaats in de Gouden Leeuw. Als het omzetverlies hoger uit valt dan 15 procent, dan kan de gemeente financieel aansprakelijk worden gesteld. Ahold gaat ervan uit dat dit in Venray het geval is. Er zal dan ook een fikse rekening op het bordje van de gemeente wor den neergelegd. Als het omzetver lies lager uitvalt dan 15 procent, dan heeft de gemeente weinig te vrezen. Want dit valt onder het 'normale' ondernemersrisico. De gemeenteraad heeft in 2007 besloten dat de voormalige locatie van garage Van Haren aan de Raad- huisstraat bestemd is voor een supermarkt die moet verplaatsen vanuit het centrum. Deze plek is nu ingenomen door Jan Linders, dat hier onlangs een tijdelijke winkel opende. Supermarkt Albert Heijn kan op de huidige plek aan het Hen- seniusplein niet meer zijn regio functie vervullen. De opening van de parkeergarage in de Gouden Leeuw, later dit jaar, biedt ook geen soelaas. Ahold wil de huidige supermarkt alleen in afgeslankte vorm voortzetten. Het wordt dan een kleine binnenstadsuper. Voor de gemeente komt dit enerzijds niet ongelegen. Omdat daardoor de weinig fraaie onderdoorgang naar de Gouden Leeuw verruimd en verbeterd kan worden. Er moet echter wel snel een nieuwe vestigingsplek voor Albert Heijn gevonden worden. Want de dreigende schadeclaim hangt als een zwaard van Damocles boven het hoofd van de gemeente. Ahold heeft het oog laten vallen op een locatie aan de Deurneseweg naast Intratuin. Dit is voor de gemeente echter nog geen reële optie. De gemeenteraad moet zich straks uitspreken of de Deurneseweg toch in beeld komt. Eerder wees de raad een vestiging in de Brier (Fixet of Auto Arena) af vanwege de nabijheid van het winkelcen trum in de wijk Brukske. Albert Heijn zou naast Jan Lin- ders als tweede supermarkt naar het terrein van Van Haren kunnen gaan. Hier is ruimte voor twee supermarkten. Maar Ahold Vast goed is niet tot overeenstemming kunnen komen met de grondeige naar. Ahold wedt nog op twee paar den: de Brier en naast Intratuin. De bal ligt nu bij de gemeente. Want zolang er geen duidelijkheid is, zal Ahold niet investeren in de huidige locatie of in een tijdelijk pand. Er was lange tijd sprake van dat de supermarkt voor vijf jaar zou verhuizen naar het leegstaan de winkelgebouw van LeenBak- ker in de Gouden Leeuw. Het college heeft Ahold duide lijk gemaakt dat de Brier politiek en maatschappelijk moeilijk ligt. De gemeente had graag gezien dat Albert Heijn naar de locatie van Van Haren was gegaan. Aan Ahold is dan ook gevraagd om opnieuw met de eigenaar te gaan praten. Het nadeel van de plek aan de Deurneseweg is, dat het te ver van het Venrayse winkelcentrum is gelegen. Dat is ook een reden waarom de provincie deze loca tie afwijst. De Brier ligt wat dat betreft veel gunstiger en het is ook voor de provincie acceptabel. Het provinciebestuur wijst soli taire supermarkten langs invals wegen af. Een ontsluiting vanaf de Deurne- seweg is wellicht ook niet moge lijk. Via de Langstraat zal er een verbindingsweg moeten komen naar de nieuwe supermarkt. Een andere hindernis is de nabijheid van het vernieuwde winkelcen trum in Veltum. Het ligt op slechts 750 meter. Dit is nog korter dan de afstand tussen de Brier en Brukske (circa een kilometer). LEES VERDER OP PAGINA 3. Jos Davids De ouderen onder ons kennen haar ongetwijfeld nog: Heintje Davids. De beroemde variété artieste die meerdere malen afscheid nam van het podium. Ze doet me denken aan Jos, onze eigen Jos. Tijdens de prinseninstal latie stond hij zaterdag opnieuw in de schijnwerpers. Vorig jaar leek het er al verdacht veel op dat hij er dit jaar niet meer bij zou zijn. De goede man werd immers 65 en dan ga je, alhoewel dat momenteel ook niet meer zo zeker is, met pensioen. Maar nee, Jos liet vorig jaar weten er nog een jaartje tegen aan te plakken. Zijn derde ambts termijn loopt immers in septem ber af. En dan? Venray staat aan de vooravond van een grenscor rectie, met nieuwe verkiezin gen en vanaf 1 januari een gro tere gemeente met een grotere gemeenteraad. Maar hebben we dan al een burgemeester? Ik denk het wel. Ondanks het feit dat iedereen Jos tijdens de installatie op zijn eigen wijze vaarwel zei, heb ik toch een don kerbruin vermoeden dat we Jos volgend jaar tijdens de installatie weer terugzien. "Moet ie wel een kaartje krijgen", zei iemand zater dag gekscherend. Ik zie het scenario al helemaal voor me. Zou Jos in september weggaan, dan is Venray stuurloos. Aangezien de nieuwe gemeen teraad zich op zijn vroegst in januari bezig gaat houden met een nieuwe burgemeester, is het niet meer dan logisch dat we Jos Waals als interim-burgemeester terugzien. De Venrayse gemeente raad moet daarover wel beslissen maar zal daar, ondanks het feit dat Jos regelmatig weg is, denk ik geen problemen mee hebben. Dus Jos, ik zie je op de installatie 2010.... Hannes Brandstichting Merselo: geen straf De rechtbank in Roermond heeft woensdag een 34-jarige vrouw uit Venray veroordeeld tot een gedwongen opname in een psychiatrisch ziekenhuis. De rechtbank bepaalde de duur van de opname op 1 jaar. De rechtbank ziet af van rechtsvervolging, omdat de vrouw geestelijk ziek zou zijn. Ook het Openbaar Ministerie had om deze straf gevraagd. De vrouw heeft op 4 november verleden jaar brand gesticht in een woning aan de Pastoor de Botstraat in Merselo. Dat deed ze met behulp van een aansteker en een aanmaakblokje. Ze stak een bed en gordijnen in brand. Justitie verwijt haar dat ze daarmee niet alleen zichzelf, maar ook andere personen in de aangrenzende woningen in gevaar heeft gebracht. Vastelaovend 2009 is weer voorbij! Wat hebben we tijdens de dolle dagen weer kunnen genieten van prachtige optochten, mooie bruidsparen, sfeervolle muziek en vooral van elkaar, van de gezelligheid. In deze uitgave van Peel en Maas een uitgebreide terugblik (met tal van kleurrijke plaatjes) op vastelaovend 2009 in de regio. Van de installatie in het gemeentehuis tot de grote optocht, de redactie van Peel en Maas laat u nog een keer van het carnavaleske sfeertje proeven. Veel lees- en kijkplezier! Seniorenraad teleurgesteld in gemeente De Seniorenraad is teleur gesteld in de gemeente. Het plan voor een openbaar toi let is namelijk geschrapt uit het project 'Centrum op de schop'. In een brief doet voor zitter Eekhout namens alle Venrayse ouderenverenigin gen een dringend beroep op het college om ervoor te zor gen dat het openbare toilet er alsnog komt. De ouderenbonden vinden een goed toegankelijke, openbare toi- letvoorziening onontbeerlijk in het vernieuwde winkelcentrum. Vooral voor ouderen die slechter ter been zijn of afhankelijk zijn van een rolstoel of rollator. Pro jectleider Rein Blaauw liet onlangs tijdens een presentatie voor de ouderen weten dat er geen open baar toilet komt. Die mededeling viel iedereen koud op het dak. Er wordt voor de toekomst ook geen rekening mee gehouden, want aan- en afvoerleidingen komen er evenmin onder de nieuwe bestra ting. De ouderenbonden vinden dat de gemeente zich niet houdt aan de eerder gedane toezeggin gen. Als argument wordt gebruikt dat er al voldoende goed toeganke lijke toiletten zijn in het centrum. Zoals in de schouwburg, straks bij het nieuwe parkeerbureau in de parkeerkelder en ook in diverse winkels kan van het toilet gebruik worden gemaakt. De Seniorenraad wijst de mees te alternatieven van de hand. De schouwburg is overdag alleen bereikbaar via de zij-ingang bij theatercafé De Artiest. Het par keerbureau komt te ver van het centrum af te liggen. Vooral vanaf de Grote Markt is de afstand veel te groot. Volgens de ouderen zijn de winkels niet zo gastvrij als het om toiletbezoek gaat. "Een gunsti ge uitzondering is de HEMA, waar men tegen betaling gebruik mag maken van een toilet achter in de winkelruimte", schrijft voorzitter Eekhout. De Seniorenraad verwacht dat door het ontbreken van een open baar toilet veel ouderen het ver- nieuwde winkelcentrum zullen mijden. In de brief wordt ook de teleurstelling in de gemeente uit gesproken. Want de ouderenbon den, die circa vierduizend ouderen vertegenwoordigen, voelen zich al vaker niet serieus genomen. De Seniorenraad hoopt dat er spoe dig een gesprek komt waarbij ook andere betrokken partijen, zoals Venray Centraal en het Gehandi capten Platform, worden betrok ken. Zodat het openbare toilet alsnog een plek zal krijgen op een van de pleinen. Succes als resultaat www.rhmweb.nl GRATIS LINZEN PROBEREN Nu ook omHifocaal Opknapbeurt kern Tienray De dorpsraad Tienray houdt in samenwerking met de gemeente Meerlo-Wanssum op donderdag avond 5 maart tussen 20.00 en 21.00 uur een inloopbijeenkomst in het Parochiehuis aan de Ber- nadettelaan 10 in Tienray. Doel is het geven van informatie over de verfraaiing van het dorp, waaron der de pleintjes. Bewoners krijgen de gelegenheid om het definitieve ontwerp dorpsverfraaiing van BTL uit Venray in te zien. Leden van de dorpsraad en medewerkers van de gemeente zijn aanwezig om uitleg te geven. Het gaat om een informe le inloop. Het ontwerp is gekozen en vastgesteld door de dorpsraad in samenwerking met de gemeen te Meerlo-Wanssum. De bedrijven en omwonenden worden vooraf gaand aan de inloop mondeling geïnformeerd door de dorpsraad. In opdracht van de gemeente zijn drie ontwerpvoorstellen gemaakt door de geselecteerde bureaus. De dorpsraad heeft uiteindelijk zelf het ontwerp gekozen in overleg met de gemeente. Het gaat bij het ontwerp om de verfraaiing van de pleintjes. TAPIJTCENTRUM Julianasingel 7 TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN of FAMIUE BIJ ONS EENS CULINAIR VERWENNEN! Huk Maashesëweg 80a Venray ffiel. 0478-511466 www.asteria.nl HOTEL RESTAURANT BRUNCH/DINER CHEQUE HETRÜHL HAEGENS MOLENAAR EFFECT Autoschadecenter Venlo Hulsterdreef Autoschade Venray Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken Keizersveld 22 Venray Tel.:(0478) 55 04 10 .rongenvof.nl MAAS berden CD Toekomst Albert Heijn heet hangijzer Vastelaovend weer voorbij... Ouderen eisen openbaar toilet in centrum ddiuen SPECIAAL OPTIEK Passage 5 Venray 10478 58 34 40 kijk op www.tapijtcentrum.nl #5% isterkin schadewerk www.autoschadecenter-venlo.nlwww.hulsterdreef.nl

Peel en Maas | 2009 | | pagina 1