i i h I eh HUIS AANKOPEN??? HULP NODIG!!! Bel voor een vrijblijvend adviesgesprek. Honderddertigste jaargang - week 9 - donderdag 26 februari 2009 Na enkele jaren met een alternatief programma werd dinsdag een tra ditie in ere hersteld: Venray heeft weer een echte boerenbruiloft. Op het bordes van het oude gemeentehuis werden bruid Karin van Hees- wijk en bruidegom Leon Aarts in de onecht verbonden. Bets Kwats, geen onbekende binnen het vastelaovesgebeuren, gaf voor haar overlijden te kennen een fonds te willen stichten waar in een legaat wordt geschonken aan De Piëlhaas om vastelaoves- vierders en/of artiesten te stimule ren door te gaan op de artistieke en kolderieke manier waarop zij bijdragen aan het juiste vastela- ovesgevoel. Onder het motto 'ennen haze- poeet van Bets Kwats' wordt elf jaar lang een bedrag van 111.11 euro als aanmoedigings- c.q. sti- muleringsprijs tijdens het vaste- laovesseizoen uitgereikt aan een persoon of groep die in muziek, zang, buut en/of stunts de ori ginaliteit, 'kwats', 'wazel' en het Venrojse element presenteert. Al eerder werd deze prijs uitgereikt aan de Petrus' Bandenschool, de dansgroep WAXX, het jeugd-en opleidingsorkest van Koninklijke Harmonie Euterpe, groep 6A en 6B van openbare school De Flie- refluit, de initiatiefnemers van de TNR-Mök en Tamara Koonings. Dit jaar viel de eer te beurt aan basis school De Kruudwis: een school die dit jaar de bezoekers van de Kiendermök verraste met zijn bij zondere act. Een optreden waar aan bijzonder veel aandacht was besteed en dat daardoor een hoog carnavaleske uitstraling had voor de commissie Hazepoeet Bets Kwats. 'Dit belooft nog wat voor de toekomst. Daarom verdient dit initiatief een stimulans. Deze prijs moet dan ook gezien worden als een bijdrage om nog meer te kun nen investeren in hun talenten, wat Venray in het algemeen en de jeugdige vastelaovesvierders in het bijzonder alleen maar ten goede zal komen', aldus de com missie. Vrijdag 20 februari werd de prijs door Cor Linskens uitge reikt tijdens het vastelaovesbal op basisschool De Kruudwis. PIES Prins Harm van Venray nam tij dens het gehandicaptenbal van de familieraad van Dichterbij in Heide een bijzondere verrassing mee. Tijdens de pauze van Circus Mök werd prins Harm I door de leden van Ronde Tafel 160 Venray- Horst officieel geridderd. Tevens ontving de prins, die al enkele jaar actief tafelaar is, een cheque ter waarde van 555,55 euro. Hierbij was de opdracht dat hij deze cheque gedurende zijn heerschappij over De Piëlhazen aan een goed doel zou schenken. Hierover hoefde prins Harm I niet lang na te denken. Via een vriend had hij vernomen dat het gehandi captenbal in Heide, vanwege een tekort aan financiële middelen, dit jaar bijna niet door kon gaan. Het gehandicaptenbal kwam uitein delijk financieel toch rond. Maar door de gift van prins Harm I kan ook het bal in 2010 doorgang vin den. Prins Harm I overhandigde aan Henk Bisschops van Familieraad Dichterbij, in het bijzijn van adju danten en leden van Ronde Tafel, de cheque officieel. Bisschops was blij verrast met deze geste. "Hier- Prins Harm I van de Piëlhaas overhandigt de cheque aan Henk Bisschops mee hoeven we ons eens een jaar geen zorgen te maken over het benodigde geld", aldus Bisschops. Daarna werd door de aanwezigen en onder muzikale klanken van Lang Zök uit Venray nog gezellig feestgevierd. lI TEBIV/I AMC Patersstraat 35 - 5801 AT Venray E info@holtermans-vastgoed.nl V A S T G O E D T 0478-511800 of 06-53331412 m A Zaterdagmiddag ging de vas- telaovend in Venray traditioneel van start met de prinseninstallatie in de raadzaal van het gemeente huis. Burgemeester Jos Waals nam alle genodigden voor het laatst flink op de hak. Oud-wethouder Emonts, de gemeente Meerlo- Wanssum en ook Peel en Maas TV moesten het deze keer bij Waals ontgelden. Ook zijn eigen wethou ders kregen het regelmatig voor de kiezen. Prins Harm wist de juiste snaar te raken door de ver- bouwing van het gemeentehuis te koppelen aan zijn eigen bedrijf dat gereedschap verhuurt aan bouwers en hobbyisten. Vorst Rob van de Kaevers uit Smakt sprak namens de Vorstenraad en had weinig moeite om de puntjes op Foto: Hoedemaekers Venray. de i te zetten.Niettemin wist Jos Waals hem na de open sollicitatie tijdens Circus Mök hem een nieu we rol als aspirant burgemeester naar voren te schuiven. L EN MAAS Venray heeft weer echte boerenbruiloft u Prijs voor De Kruudwis r Cheque voor gehandicaptenbal AANKOOPBEGELEIDING ADVIES IN ONROEREND GOED Traditionele opening vastelaovend Venray

Peel en Maas | 2009 | | pagina 13