T QAOLDE PAEKD VOOT PAUL REINTJES VAN MILTON PRINS JUSTIN EN PRINSES ASHLEY BOERENBRUILOïT MERSELO gAAT V NIET DOOR KINDEROPTOCHT IN VENRAY OPSTELLINg OPTOCHT VENRAY NIEUWE MUTSEN VOOR SBO IOCUS CARILLON CARNAVALSCONCERT IN ROOY 'VENRAYSE' PRINS YOURI IN GEIJSTEREN PEEL EN MAAS Donderdag 19 februari 2009 - Pagina 20 CARNAVAL IN PLEIN 14 Speciaal voor de carnavalsdagen heeft Plein 14 een menu samenge steld. Voor zeven munten kan men bij Plein 14 een maaltijd krijgen waarna men gesterkt het feestge druis weer kan opzoeken. Iedere dag staan er diverse maaltijden op het menu. Om plaats te kunnen bieden aan alle carnavalsvierders plaatst plein 14 een grote tent aan het restaurant, zo kunnen er 120 personen tegelijkertijd genieten van een maaltijd en meteen een goede bodem leggen voor de rest van de avond. Plein 14 is iedere dag geopend van 16.00 tot 20.00 uur. Reserveren is alleen moge lijk voor groepen boven de tien personen, kleinere groepen kun nen gewoon makkelijk aanschui ven! Reserveren kan via telefoon (0478)532582. CARNAVAL IN gROTE TENT De grote tent is terug op het Schouwburgplein in Venray. Huls man, Plein 14 en 't Podium heb ben de handen ineen geslagen om de grote tent weer terug te krij gen. Hiermee wordt het Schouw burgplein dé plaats voor een geweldige carnaval. Op zaterdag 21 februari begint het feest met de roetsj, aansluitend aan de roetsj bouwen de dj's en diverse Ven- rayse artiesten feest in de tent. Dit feestje gaat de hele avond door en op het eind staat er nog een ver rassing op het programma. Zondag 22 februari gaat de tent om 15.00 uur open en ook 's avond staan diverse artiesten en een dj klaar. Op maandag 23 februari staat het Schouwburgplein in het teken van de grote optocht. De zijwan den van de tent verdwijnen en er komt een grote overkapping voor de carnavalsvierders. Na de uitrei king is er nog een laatste avond in de grote tent. Dinsdag 24 februari is de tent gesloten. De minimum leeftijd voor het feest in de tent is achttien jaar. CATNAVAL IN DE TIJD In café de Tijd in Venray wor den tal van carnavalsactiviteiten voor jong en oud gehouden. De hazinnen bijten traditioneel de spits af met begeleiding van eigen joekskapellen. Nieuw dit jaar is dat de kerkdorpen ook vertegen woordigd zijn met hun bruiden. DJ Sjuut gaat zaterdag 21 februari de carnavalsvierders opwarmen. Al voor de 22e keer is zondag 22 februari het podium weer vrij voor alle carnavalszangers uit Venray om hun favoriete carna valsslager ten gehore te brengen met de band Tiedelek. De dag begint na de kinderoptocht en ook voor de allerkleinsten wordt de bühne vrijgemaakt om een lied ten gehore te brengen. Maandag 23 februari na de grote optocht is Tiedelek wederom van de par tij met onvervalste carnavalshits. Ook dan komen er diverse muzi kale gasten voorbij om het feest nog meer gestalte te geven. Dins dag wordt de boerenbruiloft after party gehouden met onder meer oudere carnavalshits, oude polkas, gastoptredens en Tiedelek. CARNAVAL IN 'T BRUKSKE In De Kiosk in de wijk Bruks- ke in Venray wordt op zondag 22, maandag 23 en dinsdag 24 februari van 10.00 tot 14.00 uur jeugdcarnaval gehouden. Ook de ouders zijn welkom. Op dinsdag is er voor de mooist verklede bezoe ker een prijsje. CATNAVAL IN 'T PODIUM In café 't Podium is het met car naval een groot feest voor jong en oud. Vanaf 10.00 uur in de ochtend tot in de laatste uurtjes staat 't Podium volop in het teken van de carnaval. Op zondag 22 en maandag 23 februari is er vanaf 9.30 uur het Alder Kienderbal, compleet met een springkussen en schminkers. Op zondagmid dag 22 februari staat 't Podium in het teken van het vastelaoveskef- fee. Op maandagmiddag 23 febru ari maakt het springkussen plaats voor de Leunse Joekskapel Krom dur d'n bocht. Van zaterdag tot en met dinsdag gooit 't Podium om 01.00 uur de deuren weer open voor de apres-vastelaovesparty. Onder het motto "als de tenten sluiten gaan wij open!" bouwt 't Podium een groot feest tot in de vroege uurtjes! Het hele café is omgetoverd tot een grote aprés carnavalshut en de dj's uit de ten ten komen om 01:00 uur naar 't Podium toe om het feestje door te bouwen. Om het feest helemaal compleet te maken zijn er iedere avond acties en aanbiedingen. Het boerenbruidspaar van de Zagewetters in Merselo heeft, samen met de Commissie Boe renbruiloft en het bestuur van de vastelaovesvereniging, moeten besluiten dat de boerenbruiloft die gepland stond voor carnavals dinsdag in verband met gezond heidsredenen verschoven moet worden. Alle feestelijkheden zijn daarom verschoven naar 't begin van het nieuwe vastelaovessei- zoen, namelijk naar zaterdag 21 november. Natuurlijk zal er voor carnavalsdinsdag een passend vas- telaovesbal georganiseerd worden; aan de exacte invulling van deze avond word nu hard gewerkt. Alle hoogwaardigheidsbe kleders van het carnaval in Venray zijn op zaterdagmid dag 21 februari in vergadering bijeen in het gemeentehuis in Venray. Daar draagt burgemeester Jos Waals voor de laatste keer de macht over. Hij gaat dan drie dagen als opperpiëlhaas door het Rooyse land. Men kan dit allemaal volgen via de radio. Aansluitend aan de machtsoverdracht gaan de hoge heren het carnaval openen op het Schouwburgplein tijdens de Roetsj. Intussen bespeelt stads- beiaardier Rosemarie Seuntiens het carillon in de toren van de Grote Kerk. Voor dit concert heeft zij speciaal diverse Venrayse carna valsliedjes bewerkt, waaronder de liedjes die dit jaar op de Pielhaas cd zijn uitgebracht. Seruntiens bespeelt het carillon op zaterdag middag tussen 15.22 en 16.22 uur, aansluitend aan de installatie van prins Harm. Het concert dat in samenwerking tussen de Stichting Carillon Venray en carnavalsver eniging De Piëlhaas tot stand is gekomen, wordt aangeboden door prins Harm en zijn adjudanten Coert en Ruud. kinderen van Bas en zijn Jolanda. Annelie is met "haar" Wilbert een Schanseknuppel geworden en woont in Castenray. Ondertussen was Paul begonnen met een gas- depotbedrijf. Hij zag kansen in de stralers waarover hij beschikte en waarmee ruimten verwarmd kun nen worden. Zowel de wagenbouwers van ut Dartele Veulen als de blaaska pel Leunen, Veulen, Heide kun nen hierover meepraten. Samen met zoon Bas is hij al ruim tien jaar succesvol met Reintjes Eve- nementenverwarming.Tijdens het opstarten van zijn eigen bedrijf was hij nog in dienst van de firma Nijssen, eerst full-time en later nog één dag per week als mon teur en "manusje van alles". Door de jaren heen heeft hij een voor liefde gehad voor paarden. Zo was hij jarenlang (hobbymatig) actief als hoefsmid en is hij al 55 jaar lid van de Ruitervereniging Leu- nen-Veulen-Heide. In 1998 is hij benoemd tot erelid van deze ver eniging. Paul was samen met zijn Ciel Boerenbruidspaar in 1965 en prins van Ut Dartele Veulen in 1967. Later richtte hij samen met Harrie Weys en Pierre Nijssen de Ald Prinsen Kompanie (APK) op. Gedurende zo'n twintig jaar ver zorgde hij de intocht van Sinter klaas in Veulen en zorgde hij voor het afhalen van het Boerenbruids paar. Samen met Piet van Staveren is hij verantwoordelijk voor de stroomvoorziening bij nagenoeg alle activiteiten in Veulen en kan men bij Paul (en Ciel) terecht voor alle hand- en spandiensten als het gaat om verenigingsactiviteiten. Vanaf het moment dat "Mekkeluk Zat" uit America in Veulen kwam blazen ontstond bij Paul het idee dat ook het Veulen een eigen joekskapel zou moeten hebben. Hij ging op zoek naar sponsors voor instrumenten en in 1983 werd Joekskapel "Luuster Efkes" opgericht. "Luuster Efkes" is inmiddels niet meer weg te denken in de Veulense samenleving. Paul was vaak van huis, altijd bezig, in voor een praatje en iedereen kent hem. Maar ook Ciel liet zich niet onbe tuigd als het gaat om vrijwilligers werk. Altijd "goed gemutst" heeft zij zich ingezet voor de bejaarden, het dorpsfeest, Veulens Historie Herleeft en andere voorbijkomen de activiteiten in het dorp. De Kinderoptocht van carna valsvereniging De Hazekeutel trekt op zondag 22 februari door de Venrayse straten. Om 14.11 uur wordt op de Grote Markt de jeugdcarnaval geopend en om 14.22 uur zorgen vele kleurrijk verklede kinderen voor een bonte stoet. Opstellen deelnemers om 14.00 uur in de Patersstraat; route: Grote straat, Grote markt, Marktstraat, Hoenderstraat, Langeweg, Mer- seloseweg, Schouwburgplein, Henseniusstraat, ontbinding bij De Hazehut. De deelnemers dienen hun optochtnummerbordjes tussen 13.15 en 13.45 uur op te halen bij café Plein 14 aan het Hensenius- plein. Verder kunnen de kinderen zich daar deze dag tussen 12.15 en 13.15 uur nog inschrijven. Opstelling: 1. St Petrus'Banden, showBand MMSK St Petrus'Banden 2. Smits, Plofmaïsverkoopers 4. De Jonge Kalde Kermis, te bont gemakt 6. Joekskapel, Rats dur Neve 8. BS De Vlaswei, basisschool De Vlaswei 10. Baars, Mit dizze Bonte Ker- miskroam, kunne weej noar de vasteloavend goan! 11. Wijler-Prevo, Rooj makt ut hieël bont! 14. Joekskapel (Moj Zat), Weej blaose op Jan.nl 16. Springplank, Boere Kermes 17. Jeugdboerebruidspaar, Jeugdboerebruidspaar Bram en Fleur vd Hazekeutel 20. Joekskapel, Lang Zök 22. van der Lee, Kermis de Kik ker 23. Meirmans, Weej zuuke de Roojse Bonte Kermes 25. Joekskapel, Um te Baöke 29. Cruijs, Weej vuule os kleur- riek in dizze bonte kermes 30. De Toeëverböllekes, Weej toeëvere d'n allerboontste Roojse Kermes! 33. Camps, Weej staon Rooj op de baank 35. Joekskapel, van Toete noch bloaze 37. Fassotte, Motto Onbekend 40. Brands, Mit vastelaovend en Kermes kan ut os nie bont genoeg zien. 43. Familie van de prins, Wij knalle en balle op ozze boonten kermes. 44. Jeugdprins Sjoerd I, jeugd prins Sjoerd I van De Hazekeutel mit zien Gevolg. Ja, hij is een bijzondere jeugdprins. Youri van de Kuit (11) is onlangs uitgeroepen tot jeugdprins van Geijsteren, maar hij woont in Venray! In november verhuisde hij samen met de rest van het gezin Van de Kuit vanuit het pittoreske Geijsteren naar Venray. Youri zit in groep 8 van de Wil- librordusschool en om die reden besloten zijn ouders om hem in zijn laatste basisschooljaar fijn in Geijsteren naar school te laten gaan. Wat zullen ze blij zijn met hun besluit, want nu sluit Youri Youri van de Kuit: jeugdprins in Geijsteren, woonachtig in Ven ray. Foto: Hoedemaekers Venray. zijn laatste maanden op de basis school in stijl, als jeugdprins, af. Jeugdprins Youri wordt bijgestaan door de raadsleden Laura, Guus, Wouter, Daan, Fieke, Teuntje en Maud. Maarten is de nar en Fleur zijn adjudant. De slogan van jeugd prins Youri luidt: 'Carnaval in Geijsteren is vet: want het is altijd dolle pret'. Met een jeugdprins uit Venray aan het roer lijkt Geijste ren helemaal klaar voor de herin deling... Sporthal De Wetteling was zaterdagavond de locatie voor het jaarlijkse feestje van vorst Milton: het Vorstenbal. Met als eregasten prins Harm 1 en zijn adjudanten Coert en Ruud presenteerden de carnavalsvierders zich in hun nieuwe creaties en streden ze voor de prijzen in de categorieën eenlingen, duo's of groepen. De Roojse Hofkapel zorgde voor de muziek. 0 Politie 1 MMSK St. Petrus' Banden Ven ray, Muziekgezelschappen, Venray 2 Krediet crisis, praalwagen, Oirlo 3 Mien bruer is raechter, eenlin gen en paren, Venray 4 Kleurrijke groep, kleine groe- pen,Venray 5 Ozze laeste kracht, praalwa gen, Oirlo 6 Weej loeëpe al jaore vur, mid den groepen, Venray 7 Drumband Ons Genoegen Oirlo, muziekgezelschappen 8 Muziekvereniging Ons Genoe gen Oirlo, muziekgezelschappen 9 Jeugdprinsewagen Oirlo, jeugdprinsewagen 10 Har(e)m wil ow ieëre zonder ollie kunne weej gén vastelaovend vieëre, eenlingen en paren, Venray 11 Knoevele, eenlingen en paren,Venray 12 Safety-car (5x11 Ut Dartele Veulen), eenlingen en paren, Veu len 13 Vastelaoves trein 5x11, grote groepen,Veulen 14 Joekskapel Luuster Efkes, joekskapel, Veulen 15 APK, midden groepen, Veu len 16 Zóas de alde zinge, doen weej dat ok, midden groepen, Veu len 17 Prinsewagen Veulen, prinse- wagen,Veulen 18 Nerd, kleine groepen, Leu nen 19 Weej bakke d'r niks van, grote groepen, Venray 20 3 x 11 De rest löpt van zelf, praalwagen, Leunen 21 Weej gaeve 'n reundje weg!, midden groepen, Venray 22 Weej gón uut os bölleke! Weej zien de neeje raod van 't Knöllekee Praalwagen, Leunen 23 NN 24 NN 25 Weej motte bute blieve staon, eenlingen en paren, Venray 26 Jeugdprinsewagen Leunen 27 Harmonie St. Catharina, Leu- nen-Veulen-Heide, muziekgezel schappen Venray 28 Mit dees daag gooie weej 't geld ovver de balk, grote groepen, Leunen 29 Prinsewagen Leunen, prinse wagen, Leunen 30 Drie kieër niks, kleine groe- pen,Ysselsteyn 31 Butegewoeën Uutzonderlek Talentvolle Spuiters, kleine groe pen, Horst 32 De Plaarzèk, joekskapel, Ven ray 33 Weej durve ozze nek uut te staeke, eenlingen en paren, Yssel- steyn 34 Kredietcrisise Weej kieke uut op enne gaolden tiet, midden groepen,Ysselsteyn 35 Weej werre de gowwe leeuw wel kwiet, midden groepen, Ven- ray 36 Vastelaovesvirus is nie te stoppen, praalwagen, Ysselsteyn 37 Fanfare De Peelklank Yssel- steyn, muziekgezelschappen 38 De Stieve, midden groepen, Venray 39 Crisis ien ut Wilde Westen, praalwagen, Ysselsteyn 40 Gillie kriegt van os de Krie bels! kleine groepen, Venray 41 Jeugdprinsewagen Yssel- steyn 42 NN 43 Maerge pakke weej uut! mid den groepen, Ysselsteyn 44 Prinsewagen Ysselsteyn 45 Beej os meugde ien 't kriet staon, kleine groepen, Venray 46 Weej zitte ien de knop, een lingen en paren, Venray 47 Jeugdprinsewagen Castenray, jeugdprinsewagen, Castenray 48 NN 49 NN 50 Harmonie Sub Matris Tutela Oostrum, muziekgezelschappen 51 Meense schow, eenlingen en paren,Venray 52 Weej geluuëve nie ien sprookjes, mar wel ien ollie, mid den groepen, Oostrum 53 Lok-oma, eenlingen en paren, Venray 54 Weej wille ok beej de Brand weer, joekskapel, Venray 55 Beej os is alles gaold en zil ver wat er bleenkt, grote groepen, Venray 56 Weej zien ut nog lang nie zat! kleine groepen, Oostrum 57 Wil ie wortel, eenlingen en paren,Venray 58 Miss Piggy Verkiezing, praal wagen, Oostrum 59 Jeugdprinsewagen Oostrum 60 Grieze Golf van alde taarte, kleine groepen, Venray 61 De voetballende jeugd van vrueger, midden groepen, Oostrum 62 Prinsewagen Oostrum 63 NN 64 NN 65 Gén kiep te doen ien Rooj, kleine groepen, Venray 66 Ice Safe, midden groepen, Heide 67 Jeugdprinsewagen Heide 68 Opvang Oma, eenlingen en paren,Venray 69 As-se woensdag, eenlingen en paren, Merselo 70 Krediet crisis, weej hebbe genne rooy(s)e caent mer... (te makke.), grote groepen, Merselo 71 Weej hoeve nie te zwemme ien t geld, mar pootje-bade viende weej fijn, praalwagen, Merselo 72 NN 73 NN 74 De Veldkamp ziet ut wel zitte mit die twieë. Weej de alders zien d'r oonderste baove van, midden groepen, Merselo 75 Jeugdprinsewagen Merselo 76 Weej hebbe de schaöp vur de kompeneej midden groe pen, Merselo 77 Prinsewagen Merselo 78 Uutbrejje of broddelwaerk, kleine groepen, Venray 79 't Werre trope tieje praalwagen, Venray 80 BGW-TEVEE, eenlingen en paren,Venray 81 Weej blaoze op Jan.nl, joeks- kapel,Venray 82 NN 83 NN 84 Weej hebbe os umhoeëg gewaerkt, kleine groepen, Venray 85 Jeugdprinsewagen Venray, jeugdprinsewagen,Venray 86 Hoeëg verieërd, grote groe- pen,Venray 87 Prinsewagen Venray De hoogste onderscheiding van carnavalsvereniging ut Dartele Veulen uit Veulen gaat dit jaar naar Paul Reintjes. Reintjes is een geboren en getogen Veulenaar. Ut Gaolde Paerd wordt op carnavalsdins dag 24 februari om 20.11 uur uitgereikt door vorst Teun in De Paerdsstal in Veulen. Hij werd als tiende en jongste telg van Anna en Handrie Reintjes geboren op het aders Veulense- weg 22 in Veulen op 22 decem ber 1942. Na de lagere school in Veulen bezocht hij de Landbouw school in Venray en vervolgens trad hij als instructeur machinaal melken in dienst van de firma Sim plex Smits in Breda. Zijn werkgever stelde een brom mer beschikbaar en later, toen hij nauwelijks veertien dagen het rij bewijs had, kreeg hij de beschik king over zijn eerste auto. Helaas ging zijn werkgever failliet en Reintjes werd vrachtwagenmon teur en later vrachtwagenchauf feur in binnen- en buitenland. Na zeven jaar actief te zijn geweest als chauffeur trad hij in dienst van de Gebroeders Reintjes in Veulen. Inmiddels had ook de liefde toege slagen. Zijn oog viel op een meisje dat tegen sluitingstijd alleen stond in de tent achter café D'n Engel. Na vier jaar verkering te hebben gehad trouwden Paul en Ciel Kroonenberg in 1965. Het stel betrok een nieuw gebouwde woning aan de Brugpas in Veulen en woont daar heden ten dage nog steeds. In 1975 werd zoon Bas geboren en vier jaar later zag dochter Annelie het levens licht. Inmiddels zijn ze de trotse opa en oma van Guus en Amke, de Prins Justin en prinses Ashley en nar Rene zijn vrijdag uitgekomen op basisschool de Bongerd. Het thema was dit jaar circuscarnaval. Alle groepen hadden een act in het circus gedaan en de hulpou- ders hadden de school omgeto verd in een ware circustent. Zo waren er optredens van fakirs, leeuwen en olifanten, maar ook een goochelact waarbij iemand werd doorgezaagd. Als klap op de vuurpijl traden ballerina's en acro baten op in het Bongerdcircus. Op s.b.o. Focus in Venray zijn maandag de nieuwe prins en prin ses uitgekomen. Vorige week vonden de verkie zingen plaats en hieruit zijn door de leerlingen een prins en prinses gekozen. Tijdens een spannend verhaal over dromen vielen steeds twee in pyjama's geklede kinde ren af, totdat het nieuwe tweetal overbleef. Prins Joeri I en Prinses Sacha I mochten eindelijk hun gezicht laten zien aan de kinderen van s.b.o. Focus. Na de receptie kwamen enkele afgevaardigden van CV de Haze keutel met een leuke verrassing voor het kersverse duo. Prins Joeri kreeg van de Hazekeutel een prachtige prinsensteek aan geboden en daarbij kregen ze ook twee adjudantenmutsen. Op dins dag zijn door Prins Joeri I en Prin ses Sacha I adjudanten gekozen. Adjudant Melissa en adjudant Rick zullen hen ondersteunen in het bouwen van een spetterend feest in de komende weken. Ook werd een nar aangewezen. Nar Moham med zal zorgen dat de kinderen op Focus zich nog beter zullen vermaken. De rest van de kinderen die zich op hadden gegeven om prins en prinses te worden zijn opgeno men in de Raod van Elf. Op vrij dag 20 februari zal het feest zijn hoogtepunt bereiken op s.b.o. Focus, want dan vindt het carna valsfeest met playbackshow en carnavaleske gasten plaats. VAM MAAS

Peel en Maas | 2009 | | pagina 20