SP hekelt bestuurscultuur CDA Vastelaovend op school... 8 Albert Heijn naar Deurneseweg IMJIFIFI1T fSSS5 s ir'«' £13,50 jijlirtg 't PELGRIMSHUIS sterk in schadewerk r-pra 't 1/euie En verder: Bandoetere carnaïïJZ0— spedflfllzflflte creativiteit t\A hobby NIEUW IN ONS ASSORTIMENT! ^JCE^ JOE Rongen dé specialist voor tegels, sanitair en en! Nieuwe wethouders Meerlo-Wanssum Diamanten bruidspaar Honderddertigste jaargang - week 8 - donderdag 19 februari 2009 Voetballers ontvangen ballen Nieuws uit Meerlo-Wanssum 9-11 Gemeentelijke mededelingen 17-18 Kunst Cultuur 19 Sport 22-24 Kerkelijke diensten 26 FRANK WALDER Carnaval: maandag en dinsdag gesloten, woensdag open 9.30-18.00 uur. Grotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526 (D Emoties lopen hoog op over tv-uitzending Zembla De SP kwam dinsdag in de gemeenteraad in frontale bot sing met het CDA. Elianne Sweelssen had scherpe vragen gesteld over de tv-uitzending van Zembla over de kwestie van steenhandelaar Jan Wil lems. Dat viel niet goed bij de andere partijen. Het SP-raads- lid haalde er de omstreden zaken van Nellissen, Robben en Reintjes bij. "Het komt allemaal door de bestuurscul tuur van het CDA uit de vorige eeuw", meent Sweelsen, die daarmee CDA-fractievoorzitter Gerda van Stelten flink op de tenen trapte. Van Stelten eiste op hoge toon excuses. "Ik eis dat de SP die woor den over de bestuurscultuur direct terugneemt." Sweelssen was dat geenszins van plan. Ze repte over de Limburgse vriendenrepubliek. "Kijk maar eens wat er nu weer in deze provincie gebeurt", waarmee ze doelde op het subsidieschan daal in Echt-Susteren. De gemoe deren raakten verhit. Ook Waals mengde zich in de discussie. Het SP-raadslid hekelde het optreden van de burgemeester in de Zem- bla-uitzending. "Het optreden was ronduit arrogant en het getuigde van minachting", zei Sweelssen, die ook geen goed woord over had voor wethouder Heldens die weigerde in de uitzending aan het woord te komen. "Terwijl Heldens toch verantwoordelijk is in deze kwestie. Het is een bestuurder onwaardig. Heldens moet zijn excuses aanbieden aan Willems." Maar ook die excuses kwamen er niet. Om stoom af te blazen schorste Waals tot twee keer toe de vergadering. Tijdens de laatste schorsing riep de burgemeester alle fractieleiders bij elkaar voor crisisberaad. SP-fractieleider Jolanda Dijkema nam als eerste het woord. "Mijn collega is erg emotioneel bij deze kwestie betrokken. We zijn te ver gegaan, we willen het terugne men." Daarmee haalde Dijkema de ergste kou uit de lucht. De kritiek van de oppositie op Waals en Heldens bleef. "De uitzending van Zembla was een slechte zaak voor Venray", zei Gerard Thijssen (inVENtief). Frans van der Kruijf (VVD) vond het optreden van Waals 'ongelukkig'. "Het levert Venray imagoschade °p." Waals reageerde dat niet mee werken aan de tv-uitzending nog schadelijker zou zijn geweest. "Maar ik betreur het dat ik min achting heb opgewekt", zei Waals, die een uur en drie kwartier met de journalist van Zembla had gesproken. "Uiteindelijk worden er twee quoten uitgezonden. Het duurde slechts anderhalve minuut. Het werd zo uit zijn ver band getrokken. Daar hebben we helemaal niets over te zeggen. Dat wisten we ook van tevoren. Alleen Zembla bepaalt wat er wordt uit gezonden." Waals herhaalde dat wethouder Heldens niet aan het woord kwam omdat het 'dossier Willems is gesloten.' De burgemeester wilde evenmin reageren op de opnamen die Jan Willems had gemaakt van een gesprek met Heldens en een ambtenaar. In de Zembla-uitzen- ding was te horen dat Heldens zei: 'Eens kijken wie de langste adem heeft.' Waals: "Ik reageer niet op illegaal gemaakte opnamen, waar van de kwaliteit niet valt te con troleren." SP en inVENtief wilden weten hoe het zit met de onderhandelin gen met Willems over de aankoop van zijn bedrijfsperceel. Heldens verklaarde dat er tot twee keer toe een afspraak is gemaakt, maar dat Willems het beide keren liet afweten. "Het initiatief ligt nu bij de heer Willems." In 2006 heeft de gemeente na een taxatie een bod uitgebracht op het gehele ter rein. "Dat is in 2007 met een index herhaald. Ook projectontwikke laars hebben met de ondernemer gesproken, maar dit is eveneens op niets uitgelopen", zei Hel- dens, die vindt dat de gemeente geen enkele blaam treft. "Wij heb ben zeer zorgvuldig gehandeld. Excuses zijn dan ook niet op zijn plaats. Niet wij maar Willems heeft als eerste juridische stappen gezet. Toen werd de gemeente wel gedwongen mee te gaan." LEES VERDER OP PAGINA 3. Ellebogen Ja, ik ben er klaar voor. De vastelaovend mag van mij begin nen! Maar ik ben er nog niet uit 'hoe' ik dit jaar ga meedoen aan de optocht in Meerlo. Ja, dat mag toch wel? Als onze Mathieu Emonts ontheffing krijgt om PvdA-wethouder te kunnen wor den in deze kleine Maasgemeente, dan krijg ik als lokale krantenbe roemdheid uit het Piëlhazenland toch zeker wel toestemming om aan zo'n dorpspolonaise deel te mogen nemen? Ik heb inmid dels al wat tuinslangen klaarlig gen en wat bordjes met daarop in hoofdletters de namen GP'94, PK, CDA en PvdA, de fracties die al weken met elkaar in de clinch liggen. Ja, ik weet zeker dat er in alle dorpen van Meerlo-Wans- sum veel aandacht zal zijn voor die politieke slangenkuil. Er zul len ongetwijfeld heel wat aange schoten 'Ha(a)(h)nen', vechtende politici en nieuwe wethouders, mooi verkleed als musketiers of verlossers, de revue passeren in de kernen van Meerlo-Wanssum. En in Venray? Ik ben er nog niet helemaal uit. Of ik ga als grijze lokoma alle criminelen vangen of als nieuwe kandidaat-wethou der voor de Lokale Zeik- en Smijt Partij (LZSP), die meedoet aan de verkiezingen voor de nieuwe gemeente 'Groeët Rooj'. Met een bordje op mijn rug met daarop de zinnen 'Ik heb geen zin meer om te werken, maar kan het geld niet missen'. 'Ik word wethouder en ga de gemeenteraad lekker tegen mij in het harnas jagen', 'Wethou der worden is heel makkelijk', 'Ik heb geen diploma's nodig' en 'Ik heb een paar stevige ellebogen', krijg ik de lachers ongetwijfeld op mijn hand... alaaf! Hannes Genomineerden sportgala bekend De jury van het Sportgala Ven- ray Regio heeft de genomineerden bekendgemaakt voor de sportprij- zen van 2008. Tijdens het gala op zaterdagavond 14 maart in hotel Asteria zullen de prijzen worden uitgereikt. Bij de sportvrouwen zijn de handboogschutters Carrie Wegh en Wendy van Ool, en tae- kwondoka Nadia Janssen genomi neerd. Bij de mannen dingen de taekwondoka's Ferry Greevink en Martijn Merken en handboog schutter Ron van der Hoff naar de prijs. En bij de sportploegen gaat het tussen de handboogschutters van Ons Genoegen, de voetbal lers van SV Venray en de tafelten nissters van Red Stars. Naast deze drie sportprijzen worden tijdens het sportgala ook de waarde- ringsprijs, de aanmoedigingsprijs, de prijs voor trainer-coach en de G-sportprijs uitgereikt. Ook zal Sportgala Venray Regio alle jeugd kampioenen eren. In Peel en Maas zullen de kandidaten de komende weken worden voorgesteld. Alle schoolprinsen en -prinsessen van de elf Venrayse basisscholen staan gezamenlijk op de foto! Voor deze gelegenheid verzamelde zich een bont gezelschap in Plein 14 in Venray. In het kader van het elfjarig jubileum van de Ald Adjudanten Rooy werd deze acti viteit voor het eerst gehouden. De AAR zet zich ervoor in om dit initiatief tot een blijven de activiteit te maken. De Ald Adjudanten Rooy zijn van mening dat het schoolcarnaval een belangrijke en betekenisvolle bijdrage levert aan het jeugdcarnaval in Venray. Voorkeur college gaat uit naar locatie Intratuin Als het aan het college van Burgemeester en Wethouders ligt, komt er aan de Deurne seweg, nabij Intratuin, een nieuwe Albert Heijn-vestiging. De vestiging aan het Henseni- usplein wordt in dat geval een kleinere, centrumgerichte ves tiging. In 2007 werd door de gemeen teraad het spreidingsbeleid super markten vastgesteld. Voor Albert Heijn was destijds De Brier als locatie opgenomen. Dat plan stuit te op te veel bezwaren. Ook de locatie van autobedrijf Van Haren is lang in beeld geweest. Aan de vestiging aan de Deurneseweg zijn door B en W wel voorwaarden verbonden. Zo wordt de AH-vesti- ging geen XL-winkel (de grootste supermarkt binnen het AH-con- cept, red.), omdat op deze locatie maximaal 1500 m2 winkelopper vlakte is toegestaan. Ook wordt de ruimtelijke inpassing nader onderzocht, evenals de effecten die de komst van AH op die loca tie heeft voor de supermarkten in Veltum. Naast de C1000 wordt daar momenteel gebouwd aan een nieuwe Aldi-vestiging. De nieuwe locatie is in overleg met Albert Heijn vastgesteld. "Beide partijen hebben de intentie om een vol waardige Albert Heijn-vestiging in Venray te behouden", aldus wethouder Heldens. "Voor Albert Heijn is het echter onmogelijk om aan het Henseniusplein een regio functie te vervullen." Naast deze plannen wordt tevens de situatie rondom het Gouden Leeuwpad bekeken. Het pad is de doorgang tussen de woontoren met parkeergarage en het centrum. "Daar zullen we een kwaliteitsslag moeten maken", stelt Heldens. "We gaan onderzoe- ken op welke wijze we dat kun nen gaan doen." De wethouder denkt daarbij onder meer aan de vestiging van kleine winkels in die passage. Met de eventuele komst van Albert Heijn naar de locatie Deurneseweg/Intratuin wil de gemeente tevens onderzoeken in hoeverre die locatie langs de Deurneseweg, tussen de rotonde en de St. -Petrus Molen, verder ont wikkeld kan worden. Eind maart buigt de Venrayse gemeenteraad zich over dit voorstel. Wanneer de nieuwe Albert Heijn-vestiging gerealiseerd is, kon de wethouder dinsdag niet zeggen. Brandstichting: opname in psychiatrisch ziekenhuis Het Openbaar Ministerie (OM) in Roermond heeft geëist dat een 34-jarige vrouw uit Venray een jaar lang gedwongen moet worden opgenomen in een psychiatrisch ziekenhuis. Het OM ziet af van rechtsvervolging, omdat de vrouw geestelijk ziek zou zijn. Justitie beschuldigt haar ervan op 4 november verleden jaar brand te hebben gesticht in een woning aan de Pastoor de Bots- traat in Merselo. Dat deed ze met behulp van een aansteker en een aanmaakblokje. Ze stak een bed en gordijnen in brand. Justitie verwijt haar dat ze daarmee niet alleen zichzelf, maar ook andere perso nen in de aangrenzende wonin gen in gevaar heeft gebracht. De rechtbank in Roermond doet op woensdag 25 februari uitspraak. heihazen PaleiV' HOTEL ASTERIA spray, A&ryi verf, Liefst 42 Kleuren! spuitbus a ±50 rn.1 WIJ iesf ZIEN VASTELAOVEND, gordijnprojecten Peel en Maas TV Peel en Maas TV besteedt op dinsdag 24 februari ruim aan dacht aan de grote carnavalsop tocht in Venray. De opnamen wor den dinsdagavond vanaf 18.48 uur uitgezonden op het kanaal van Kabelkrant Venray en om de twee uur herhaald. Uw adres voor al uw Feesten, Bruiloften, Partijen, Vergaderingen. Cafe-Zaal Arrangementen all in vanaf 24,50 p.p. t raspaardje van de horeca tot ziens in „t Veule" tel. 0478-581928 GRATIS LENZEN PROBEREN Nu ook oraRifocaal www.pelgrimshuis.nl Tel. 0478-636228 Autoschadecenter Venlo H u Isterd reef Autoschade Ven ray TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Onze showroom bestaat 10 jaar. Kom langs voor speciale acties! Keizersveld 22 Venray iX.v Jel.: (0478) 55 04 10 N TEGELZETTERSBEDRIJF RONGEN www.rongenvof.nl MAAS berden Maasheseweg 80a Venray Inl. en reserveringen: Tel. 0478-511466 www.asteria.nl rechtstreeks af fabriek de mooiste de beste... goedkoper GRATIS meten HEM PMS en hangen Geopend voor partikulieren: Vr. 13.00 - 21.00 Za. 12.00 -17.00 Dubloen 4, 5751 PX DEURNE Tel. 06 51186471 Ontvangst met vlaai koffie 5 uur vrij drinken 2x bittergarnituur uitgebreid buffet 'ddruen SPECIAAL OPTIEK Passage 5 Venray 10478 58 34 40 RESTAURANT - ZALEN ACCOMMODATI E ksterk in schadewerk www.autoschadecenter-venlo.nlwww.hulsterdreef.nl _cPs

Peel en Maas | 2009 | | pagina 1