Five Guys Named Moe Kunstwerk Lorraine hangt in Brazilië Gulle gift voor Vriendenkring Concert Flavour en Venrode Spirit of Jazz- Competition De getuige JOHN GRISHAM PEEL EN MAAS Donderdag 19 februari 2009 - Pagina 19 m W - De komische all-black musi cal Five Guys Named Moe is vanaf 6 maart in de Nederland se theaters te zien. Deze show vol humor, waanzinnige dans en swingende muziek van Louis Jordan wordt in Lon den The best party in Town genoemd en won talloze prij zen. In deze musical volgen we Nomax die in de steek gelaten is door zijn vrouw. Uit het niets verschijnen de gebroeders Moe; Eat, Big, No, Lit tle en Four-Eyed Moe. Binnen de kortste keren halen ze Nomax uit de put met hun humor en aan stekelijk enthousiaste 'adviezen'. Five Guys Named Moe is twee uur dynamiek en dampende zwarte muziek aanstekelijk vertolkt door Ivo Chundro, Jerrel Houtsnee, Perry Dossett, Rogier Komproe, Ivan Cameron en Urvin Monte. Zij worden begeleid door een zeven koppig orkest. Five Guys Named Moe is van 6 maart tot en met 30 mei in de Nederlandse theaters te zien en gaat op 17 maart in Schouwburg Het Park in Hoorn in première. De musical Five Guys Named Moe opende op 14 december 1990 op West End en was daar tot januari 1996 te zien. Vanaf 4 maart 1995 stond Five Guys Named Moe 445 maal op Broadway. In Londen ontving Five Guys Named Moe diverse nominaties en prijzen bij de Laurens Olivier Awards waar onder de award voor Best Enter tainment en Best Director of a Musical. De Nederlandse versie van Five Guys Named Moe wordt gepro duceerd door Mark Vijn Theater producties in samenwerking met Impresariaat Ruud de Graaf. De hoofdrollen worden vertolkt door Ivo Chundro, Jerrel Houtsnee, Perry Dossett, Rogier Komproe, Ivan Cameron en Urvin Monte. De vertaling is van Petra C. van der Eerden, die eerder al verant woordelijk was voor de vertaling van 'Chess' eveneens van Mark Vijn Theaterproducties. De regie is in handen van Rich Ashcroft. Vorig seizoen regisseerde hij Bub bling Brown Sugar voor Mark Vijn Theaterproducties waarvoor hij werd genomineerd voor een Musi cal Award. De musical 'Five Guys Named Moe' is vanaf 6 maart 20O9 tot en met 30 mei in de Neder landse theaters te zien. Op 7 maart is de voorstelling in Schouwburg Venray. Voor meer informatie over Five Guys Named Moe en de com plete speellijst kan men kijken op www.fiveguys.nl. 'UI Al vele jaren staat de kerstac tie van de kinderen van de Venlose Martinusschool in het teken van de straatkinderen in Rio de Janeiro van de Stichting Sint Martinus. Afgelopen jaar had de school een heel bijzon dere actie. Alle kinderen mochten in Muse um van Bommel van Dam in Venlo kunst bekijken en daarna -geïnspi reerd door de bestudeerde kunst- zelf op doeken van 50 bij 50 een schilderijen maken. De vele kleur rijke creaties werden korte tijd in het museum tentoongesteld en vlak voor Kerstmis tijdens een heuse veiling in het museum geveild. Gelukkig gingen niet alle topstukken onder de hamer. Reden voor vicevoorzitter René Poels uit Meerlo van de Stichting Sint Martinus om de kinderen te vragen één schilderij uit te zoe ken dat hij naar Rio de Janeiro zou brengen om het aan de straat- en favelakinderen in het dagopvang centrum Casa Dom Helder Cama- ra te overhandigen. Het bijzondere kunstwerk van scholiere Lorraine Willems werd uitgezocht omdat er onder andere drie hartjes in het schilderij voor komen. Een teken van vriendschap en verbondenheid, legden de kin deren van de Martinusschool in koor uit.Afgelopen week bezocht René Poels het dagopvangcen- René Poels met de kinderen uit de favela's en het Venlose schilderij. trum van de sociale organisatie AMAR in Rio de Janeiro (Brazilië). In dit centrum komen elke mor gen en middag dertig kinderen van zeer arme families bijeen uit de gevaarlijke krottenwijken. Ze kunnen beter in het dagcentrum zijn dan rondhangen in de krot tenwijk en mogelijk in aanraking komen met drugs en geweld of de straat op gaan. Ze krijgen er een broodje en wat drinken en verder een ont spannend educatief programma aangeboden. Ook is er gelegen heid om te musiceren en te dan sen. Het dagdeel wordt besloten met een frisse douche. De groep die morgens komt gaat 's middags naar de staatsschool. Tientallen kinderen en leidsters stonden boven op het balkon zin gend en zwaaiend toen de taxi van Poels stopte. Ook de Brazi liaanse en Nederlandse vlaggen wapperden. Terwijl Poels met het kunstwerk van Lorraine de trap op liep, kwamen de kinderen jui chend naar beneden. Er was geen doorkomen aan. Iedereen wilde groeten. Eenmaal op de grote half overdekte bin nenplaats van het centrum ver telde René Poels de kinderen de acties van hun leeftijdgenoten in Venlo. Ze applaudisseerden en zongen. Na de uitleg over de drie hartjes hielden kinderen spontaan hun rechterhand op de plek van hun eigen hart. Samen met het oudste meisje van de groep, de 13- jarige Jessica Alexandre, werd het Venlose kunstwerk opgehangen tegen de witte wand van het over dekte deel van de binnenplaats. Applaus! De jonge drummers van AMAR sloegen grote trommen en weldra was iedereen aan het zin gen en dansen om op die manier hun dank en solidariteit met de leeftijdsgenootjes in Venlo uit te drukken. Veldeke Venray Veldeke Venray brengt op dins dag 3 maart een bezoek aan het diervoeder- en foodrecyclingbe- drijf Nijsen/Granico. In dit bedrijf worden resten uit de levensmidde lenindustrie verwerkt tot veevoer. Er wordt een rondleiding gegeven door de heer Stronks, voorafge gaan door een filmpje, een culinair praatje en een stukje geschiedenis van het familiebedrijf. De bijeenkomst is om 19.00 uur in het kantoor van de fabriek aan de Veulenseweg 20. Opgeven voor zaterdag 28 februari bij Hanny Craghs via telefoon (0478)582791 of e-mail hcraghs@versatel.nl. Voor vervoer kan worden gezorgd. De avond over Limburgs Koken wordt gehouden op maandag 27 april. Bibliotheek online Via internet kan iedereen altijd en overal de online diensten van BiblioNu gebruiken. Zo is de cata logus van BiblioNu zeven dagen per week, 24 uur per dag te raad plegen. Klanten kunnen online boeken, cd's, dvd's en -partituren aanvragen, ook van andere biblio theken in Nederland. En men kan via internet terecht voor deskun dig en betrouwbaar antwoord op alle denkbare vragen. Staat een boek niet op de plank bij Bibli- oNu? Dan is dit wellicht in een andere bibliotheek te krijgen. Wil men iets weten over een vakan tiebestemming? Dan is de Zoek machine een handig hulpmiddel. Als men een vraag heeft waar geen boek een antwoord op heeft, dan is de digitale vraagbaak Al@ din een uitkomst. Met Zoek&Boek kan online materiaal aangevraagd worden bij alle bibliotheken in Nederland. Gebruikers kun nen deze materialen bij de eigen bibliotheekvestiging afhalen. Zo hebben klanten van BiblioNu mil joenen boeken, cd's, muziekdvd's en partituren binnen handbereik. Met de online Zoekmachine van de bibliotheken kan men 24 uur per dag informatie zoeken over alle denkbare onderwerpen. Na invoer van één of meer trefwoor den doorzoekt de zoekmachine diverse bronnen en geeft direct de meest relevante resultaten. De Zoekmachine laat zien wat de bibliotheken over het gekozen onderwerp in de collectie hebben. Dat kunnen (luister)boeken zijn, maar ook dvd's of artikelen uit kranten of tijdschriften. De meest relevante resultaten komen in beeld. Al@din geeft deskundig ant woord op iedere vraag en is meer dan een zoekmachine. Achter Al@ din zit een landelijk netwerk van bibliothecarissen dat de binnen gekomen vragen beantwoordt. Zij raadplegen naslagwerken, boeken en tijdschriften, maar ook websi tes, online databases en instanties. De klant krijgt dus deskundig, betrouwbaar en snel antwoord, vaak nog binnen een dag. Men kan met vrijwel iedere vraag bij Al@din terecht. Meer informatie over deze online diensten staan op www.biblionu.nl. De Locht Wie de carnavalsdrukte wil ontlopen, kan zondagmiddag 22 februari terecht in streekmu seum De Locht in Melderslo, waar een expositie is ingericht over de twaalf maanden van het jaar. Centrale thema's zijn de mid deleeuwse tijdsbeleving en de werkzaamheden op het platteland gedurende het jaar. Ten behoeve van de expositie is een twaalftal middeleeuwse miniaturen over het werk op het land in de mid deleeuwen uitvergroot tot een formaat van 80 x 100 cm. Ze zijn de moeite van het te bekijken waard en worden aangevuld met werktuigen, gereedschappen en huisraad uit de eigen collectie. De afbeeldingen tonen naast het hoofdthema nog gras maaien in juni, oogsten in augustus, slach ten in november en tal van leuke details. Daarbij is het interessant om te zien hoe bepaalde werk zaamheden en gereedschappen eeuwenlang vrijwel onveranderd zijn gebleven. Voor kinderen is een speciale speurtocht beschik baar die langs de afbeeldingen voert. Het museum is geopend op dinsdag, donderdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Groepen kunnen, na afspraak, ook op ande re tijden terecht. Zie ook www. delocht.nl. Workshop schilderen Het Toon Hermans Huis in Venlo, open centrum voor iedereen die met kanker te maken heeft, houdt op donderdag 5 maart van 10.00 tot 12.00 uur een workshop schilderen onder begeleiding van kunstschilder Sjak Linssen. Ervaring is niet nodig, beginners zijn welkom. Voorop tijdens deze workshop staat ontspannen, ple zierig bezig zijn met het eigen verhaal op doek te vertellen. Aan melden kan via telefoonnummer (077)3211433 of via e-mail info@ toonhermanshuisvenlo.nl. WinterZon Festival Crist Coppens,Wolter Kroes en Hans Coolen zijn slechts een paar van de vele artiesten die te zien zijn op zondag 15 maart tijdens het WinterZon Festival in de Bloe menveiling Flora Holland in Venlo. Het WinterZon Festival wordt tweejaarlijks op touw gezet voor mensen met een beperking en hun begeleiders. Het muzikale fes tijn begint om 11.00 uur en duurt tot 17.00 uur. De gasten worden ook deze editie weer verrast met een bomvol programma. Bij bin nenkomst worden ze welkom geheten door joekskapel Klaor Taal en in de feestzaal getrakteerd op een muziek- en entertain- mentprogramma vol verrassin gen. Tijdens de pauzes wordt het publiek vermaakt door DJ Guido en clowns, feeën, troubadours en een portrettekenaar. Het Winter Zon Festival wordt vooral gehou den voor mensen die afhankelijk zijn van een rolstoel of een bed. De deuren van het festival gaan om 10.00 uur open. Voor de laat ste informatie over dit festival kan men kijken op www.winterzon- festival.nl. Het voltallige college van B en W bracht vorige week een informatief bezoek aan het Erfgoedhuis van het His torisch Platform Venray. Dit Erfgoedhuis is met dank aan de GGZ Groep Noord- en Mid den-Limburg gevestigd op het St. Annaterrein. Voorzitter Peter Teeuwen open de de middag met een uiteenzet ting over de doelstellingen, de aangesloten organisaties en de bezigheden van het HPV. Het HPV is een sterke koepelorganisatie, waarbij vrijwel alle gemeentelijke organisaties die zich bezighouden met cultuurhistorie en behoud van historisch erfgoed zijn aan gesloten. Enige toelichting werd gegeven bij de kernactiviteiten: het bevorderen van onderzoek; het verlenen van facilitaire onder steuning; het verstrekken van financiële middelen; het adviseren van de aangesloten organisaties; het geven van voorlichting en het publiceren. Onder deze laatste kernactiviteit vallen onder meer de uitgave van Venrays Verleden en de driemaandelijkse verschij ning van de HPV-Nieuwsbrief. Uit een terugblik op het afgelo pen jaar bleek dat het aantal aan gesloten organisaties is opgelopen tot 31 en de verwachting is, dat na de aansluiting van Blitterswijck, Geijsteren en Wanssum dit aan tal zich verder zal uitbreiden. Dat het grote aantal leden en de ver wachte uitbreiding financiële con sequenties zal hebben, mag dui delijk zijn. De verhoging van het gemeentelijke subsidiebedrag met ingang van 1 januari 2009 geeft het HPV voor de ondersteuning van de huidige leden de broodno dige financiële ruimte. Voorzitter Teeuwen wierp ook een blik in de toekomst. Met name het gebruik Burgemeester Jos Waals en wethouder Lei Heldens krijgen uitleg. van het Erfgoedhuis werd aange roerd, omdat de huidige locatie slechts tijdelijk is. De bedoeling is dat het Erfgoedhuis op termijn verplaatst wordt naar een ruimte bij het toekomstige museum op het Vincent van Goghterrein. Een belangrijke taak van het HPV is zijn participatie in Rooy- net. Samen met de bibliotheek, het gemeentearchief en museum 't Freulekeshuus heeft men de schouders gezet onder dit ambi tieuze project. Arnoud Bruijns van BiblioNu vertelde als lid van de Stuurgroep Rooynet over de totstandkoming van Rooynet, het haalbaarheidsonderzoek, het convenant, de bestuurlijke con structie, de voorbeeldfunctie en de financiële ondersteuning van CAI. Rooynet is een prachtig pro ject dat zich blijft ontwikkelen. Projectleider Marcel van Eeuwijk gaf uitleg over de doelstelling en het functioneren van Rooynet. Hij deed dit aan de hand van de Rooynet-webpagina, waarop een overzicht van Venrays cultuurhis torisch erfgoed met foto's, films, geluidsfragmenten en documen ten te zien is. Ook werden de plannen voor het educatieve gebruik van de website toege licht. Daarna was het de beurt aan enkele Rooynet-vrijwilligers die aan de aandachtige collegeleden in het CAI-digilab het digitaliseren demonstreerden. Al met al een nuttige bijeen komst, waarin B en W een goede indruk geboden werd van de omvang van het Historisch Plat form Venray, het vrijwilligerswerk en het veelomvattende, waarmee men bezig is. Fanfare Vriendenkring uit Over- loon vierde in 2007 haar honderd jarige bestaan. Inmiddels bestaat de fanfare dus 102 jaar en heeft onlangs van Skanfonds een gift van 3500 euro ontvangen voor de aanschaf van nieuwe instru menten voor de jeugd. Skanfonds is een organisatie die een samen leving ondersteunt waarin ieder een zijn bijdrage kan leveren. Juist verenigingen waarin mensen samenwerken om iets te bereiken en waarin bijvoorbeeld de jeugd ook een grote rol speelt zijn voor het Skanfonds erg belangrijk. Bin nenkort gaat de fanfare van deze gift enkele nieuwe muziekin strumenten aanschaffen en gaan enkele leden van het jeugdorkest een nieuw glimmend instrument bespelen. Dans- en showorkest Flavour en popkoor Venrode, beide uit Venray, treden op zondag 1 maart om 11.00 op in Schouwburg Ven- ray. Flavour bestaat achttien jaar en geniet bekendheid in het Ven- rayse, omdat het orkest regelma tig concerten geeft onder leiding van Rob van Reijmersdal. Flavour bestaat uit een herkenbare bezet ting van 26 muzikanten met als basis een strakke en stuwende ritmesectie en voor de melodie lijnen en begeleiding briljant klin kende trompetten, vette trombo- nes, swingende saxofoons en een splijtende leadgitaar die afwis selend improviseren wat maakt dat geen enkel concert hetzelfde is. De zangeres en twee zangers maken het geheel met hun mee slepende stemmen tot een onver getelijke happening. Venrode is een ambitieus popkoor uit Venray, dat bestaat uit een veertigtal vrou wen met een professionele diri gent en een vernieuwend vier- tot achtstemmig repertoire met eigen arrangementen en een attractieve performance. Geen zin in carnaval? Al voor het zeventiende jaar op rij pretendeert Cambrinus in Horst hét carnavalsvrije café in de wijde omtrek te zijn. Iedereen die niet in het carnavalsgeweld ten onder wil gaan kan tijdens de drie carnavals dagen bij Cambrinus terecht in een rustige sfeervolle ambiance, waar onder het genot van een glas speciaal bier en een snack een goed gesprek mogelijk is. Waar normaliter op de zondagmiddagen steeds livemuziek geboden wordt, blijft het podium van Cambrinus voor deze gelegenheid op de zondagmiddag leeg om de niet- carnavalsvierder een rustige plek aan te bieden. Op de eerste zondag na carnaval is het muziekpodium ech ter weer een feit en staat de uit Gro ningen afkomstige zanger en gitarist Tiedo en Band op de planken van het muziekcafé. Cambrinus is alle carna valsdagen open vanaf 16.00 uur. Op Ut Tuffelke Het Vierlingsbeekse jonge rencentrum Gryphus houdt in samenwerking met stichting Op De Tóffel op zondag 26 april de bandwedstrijd Op Ut Tuffelke. Regionale muzikanten krijgen dan de kans zich te presenteren. De band of artiest die op het podium als beste uit de bus komt wordt uitgenodigd om als ope- ningsact te fungeren van het pop festival Op De Tóffel 2009, dat gehouden wordt op zondag 21 juni op het Vrijthof in Vierlings beek. Bands die deel willen nemen kunnen voor 1 maart een demo met biografie sturen naar Gryp- hus, onder vermelding van Op Ut Tuffelke, postbus 15, 5820 AA in Vierlingsbeek. Zie ook www.gryphus.nl. of www.opdetoffel.nl. Het Horster festival Spirit of Jazz heeft op zijn openingsfestival in 2008 de deur opengezet voor jong talent. Spirit of Jazz maakt zich sterk om jazzmuziek voor een breder publiek toegankelijk te maken. Daarnaast is met de jonge band Razzle Dazzle tijdens het eerste festival in 2008 een traditie ingezet die de organisatie voort wil zetten. Stichting Cambrinus Concer ten, organisator van dit festival, is nu op zoek naar een jonge band voor haar volgende festival op 8 november. Daartoe doet ze een oproep aan alle jonge muzikanten in de regio om zich aan te melden voor de Spirit of Jazz-Competition 2009. Het is de bedoeling dat na deze korte competitie uiteindelijk één band de eer krijgt om zich op dit festival te presenteren. Jonge muzikanten tot 25 jaar worden daarom opgeroepen zich aan te melden. Naast een biografie van de band, een myspace link, you- tubefilms of een geluidsdemo wil de organisatie van betreffende muzikanten het volgende weten: woonplaats en geboortedatum van de bandleden; samenstelling en instrumentarium van de band; korte omschrijving van de muziek en een contactadres (e-mail en telefoon) van de band. Afhankelijk van het aantal aanmeldingen vindt op enkele donderdagavonden de Spirit of Jazz-Competition plaats. Inzendingen dienen uiterlijk voor 1 april ontvangen te zijn. Inlichtin gen zijn verkrijgbaar via telefoon (077)3983009 of via e-mail cam- brinushorst@home.nl. Boekrecensie in Peel en Maas Kyle Mc Avoy is voorbestemd om in de voetsporen van zijn vader te treden, die advocaat is voor de gewone man. Tijdens zijn studie rechten behoort hij tot de besten van zijn jaar en wordt hij gekozen tot hoofd redacteur van The Yale Law Journal. Alles wijst erop dat voor Kyle een mooie juridische carrière in het verschiet ligt. Maar Kyle draagt al vijf jaar een duister geheim met zich mee. Tijdens een feestje is er iets gebeurd waar hij nooit meer aan terug wil denken. Wanneer een video-opname van het betref fende feestje in verkeerde handen valt, verandert zijn leven in een nachtmerrie. Hij wordt gedwon gen te liegen, te stelen, te spione ren en zijn carrière op het spel te zetten. daarbij riskeert hij niet alleen een gevangenisstraf, maar ook zijn leven. John Grisham is de auteur van meer dan twintig thrillers en romans, waarvan er vele werden verfilmd. In zowel zijn boeken DE GETUIGE als zijn eigen leven voert hij strijd tegen onrecht en zet hij zich in voor degenen in de samenleving die er alleen voor staan of niet de middelen hebben om voor zich zelf op te komen. De getuige is te koop bij boekhandel Van den Munckhof. Prijs: 1995 euro. c Kunst Cultuur j .H H iQMb L*- al j nuttiM ïm I Erfgoedhuis krijgt hoog bezoek...

Peel en Maas | 2009 | | pagina 19