Gemeente Venray Weer tien nieuwe Nederlanders in Venray Openbare bekendmakingen Busvervoer tijdens carnaval Verkeersmaatregelen carnaval 50 euro winnen met petfles Deze week Evenementen PEEL EN MAAS Donderdag 19 februari 2009 - Pagina 18 Gemeentehuis Openingstijden Op maandag 23 februari vervallen alle centrumhaltes in Venray. Lijn 1 rijdt via de Westsingel en Noordsingel en lijn 27 en 127 rijden via de Zuidsingel. In verband met de diverse carnavalsoptochten moet u tijdens de carnavalsdagen rekening houden met het uitvallen van opstapplaatsen en afwijkende busroutes. Houdt u op zondag 22 februari rekening met de volgende afwijkingen: - Merselo: lijn 1 vervalt - Heide: lijn 27 rijdt via de Heidseschoolweg Castenray: lijn 26 rijdt met vertraging via de Castenrayseweg Oostrum: lijn 25 richting Geijsteren vervalt. Bouwplannen Wet geluidhinder Besluit hogere grenswaarden Wet milieubeheer Besluit Ontheffing Stookverbod Vorige week woensdag heeft de gemeente Venray er weer tien nieuwe Nederlanders bij gekregen. Tijdens de naturalisatiebijeenkomst kregen zij een paspoort cadeau. De gemeente Venray geeft nieuwe Nederlanders vanaf dit jaar een gratis paspoort in plaats van een Venrays cadeautje. Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 08 weg bij de kerk - Meester Dries- senstraat - Groeneweg - Heidse- weg - Heidseweg 72, Gelderkoel. - Kinderoptocht De Hazekeutel centrum Venray, start 14.30 uur. Route: Patersstraat - Grote straat - Marktstraat - Hoender straat - Langeweg - Merseloseweg - Schouwburgplein. - Optocht Karklinkels Oostrum, start 14:33 uur. Route: Dorps plein - Mgr Hanssenstraat - Ooster Thienweg - Van broekhuizenstraat - Geijsterseweg - Mgr Hanssen- straat - Dorpsplein. Maandag 23 februari - Grote optocht De Piëlhaas centrum Venray, start 13.41 uur. Opstellen vanaf 11:00 uur: Langeweg tussen Kempweg en Hoenderstraat, Kempweg tussen Weg in den berg en Langeweg. Route: Merseloseweg - Bergweg - Hoenderstraat - Marktstraat - Grote Markt - Hofstraat - Juliana- singel - Poststraat - Patersstraat - Paterslaan - Langstraat. Dinsdag 24 februari - Optocht De Piëlreuzen Yssel- steyn, start 13.30 uur. Opstel len: Peter Janssenweg - Kerkweg. Route: Kerkweg - Lovinckplein - Puttenweg - Van Beurdenweg - Litsenbergweg - Pater Tulpstraat - Puttenweg - Pioniersstraat - Moerslag - Pioniersstraat - Tim- mermannsweg - Lovinckplein. - Optocht Ut Dartele Veulen Oostrum, start 13:30 uur. Route: Veulenseweg - Brugpas - Vlies - Voerleberg - Veulenseweg. De levensmiddelenbon ter waarde van 50 euro is bij de trekking van de VIP-loterij op dinsdag 17 februari gevallen op lotnummer 3031358 bij VIP Landweert (Plus). Op ver toon van het winnende lot kan de Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van het gemeentehuis in Venray. Aangevraagd Bouwvergunningen - St. Jozeflaan 56 - verbouwen voormalig klooster tot geriatrische zorginstelling fase 2 (nr. ba090051) Bershof 14 - bouwen van een terrasoverkapping (nr. ba090052) - Maasheseweg 89a - vergroten van het restaurant en gevelaanpassing (nr. ba090053) - Schutsboom 22 - bouwen van een terrasoverkapping (nr. ba090054) - Pascherhof 17 - bouwen van een overkapping met bergruimte (nr. ba090055). Het betreft hier uitsluitend een kennisgeving. Deze aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Ontwerpbesluiten Voorgenomen buitenplanse vrijstellingen of doorbreking aanhouding Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om, met toepassing van artikel 19 lid 1, 2 of 3 van de Wet op de ruimtelijke ordening, medewerking te verlenen aan de navolgende bouw en/of gebruiksprojecten: - Zandhoek 9 - veranderen woning (nr. ba080301). U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 20 februari 2009 t/m 2 april 2009 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U wordt dan daartoe uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. Voorgenomen binnenplanse vrijstellingen of doorbreking aanhouding Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om, met toepassing van artikel 3.6 lid 1c van de Wet op de ruimtelijke ordening en/of artikel 50 lid 4 van de Woningwet, medewerking te verlenen aan de navolgende bouw- en/of gebruiksprojecten: - Buitenweg 6 - bouwen van een garage (nr. ba090038). U kunt de betreffende stukken van 20 februari 2009 t/m 5 maart 2009 (twee weken) inzien. Tijdens de inzage termijn kunt u een schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Voorgenomen buitenplanse of tijdelijke ontheffingen Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om, met toepassing van artikel 3.22 of 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening, medewerking te verlenen aan de navolgende bouw- en/of gebruiksprojecten: - Oostsingel 34 - vergroten van de woning (nr. ba080163). U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 20 februari 2009 t/m 2 april 2009 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U wordt dan daartoe uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. Verleend Bouwvergunningen - Merseloseweg 130 - plaatsen van twee verlichte zuilen (nr. ba090039, verzenddatum 13/02) - Klarinetstraat 12 - wijzigen van de pui van de garage (nr. ba090030, verzenddatum 13/02) - De Boog 15 - vergroten van het bijgebouw (nr. ba090042, verzenddatum 13/02) - De Bleek 62/64 en 66/68 - vernieuwen van het winkelpand (nr. ba090046, verzenddatum 13/02) - Buitenweg 5 - bouwen van een garage/berging (nr. ba080524, verzenddatum 13/02) - Beekweg 90, 92 en 94 - bouwen van luchtwassers en opslagruimte (nr. ba080519, verzenddatum 13/02) - Castenrayseweg 4 - tijdelijk (half jaar) plaatsen van een woonunit (nr. ba080508, verzenddatum 13/02). Sloopvergunningen - Buitenweg 5 - slopen van de garage/berging (nr. slp080074, verzenddatum 13/02). Reclamevergunningen - Schoolstraat 15 - plaatsen van reclame aan de luifel (nr. recl090003, verzenddatum 13/02) - De Bleek 62- 64 - plaatsen van reclame (nr. recl090004, verzenddatum 13/02) - Grotestraat 27 - plaatsen van reclame (nr. recl090002, verzenddatum 13/02). De desbetreffende stukken liggen vanaf heden gedurende zes weken ter inzage. Wanneer u belanghebbende bent kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending- een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Indien u tijdens de avondopenstelling een verleende vergunning wilt inzien, verzoeken wij u vóór 17.00 uur telefonisch contact op te nemen met de afdeling Publieksdiensten. Vrijstellingen - Vredeweg 5 - verbouwen van de woning (nr. ink0803679) - Ysselsteynseweg 42 - vernieuwen en vergroten van de varkenshouderij (nr. ink0803665). Tegen deze vrijstellingen staan nog geen rechtsbeschermingmogelijkheden open. Dit is pas het geval bij het verlenen van de bouwvergunning(en). Indien u tijdens de avondopenstelling een verleende vrijstelling wilt inzien, verzoeken wij u vóór 17.00 uur telefonisch contact op te nemen met de afdeling Publieksdiensten. (art. 83 WG) Burgemeester en Wethouders hebben hogere grenswaarden van 50 dB(A) vastgesteld voor: - Merseloseweg ongenummerd- woning (nr. ink0803943, verzenddatum 13 februari 2009). U kunt het besluit met bijbehorende stukken van 20 februari 2009 t/m 2 april 2009 (zes weken) inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - belanghebbende bent en - tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren heeft gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Het beroepschrift moet worden ondertekend en tenminste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Ontwerpbesluiten Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de inrichting gelegen aan: - Hoopweg 38 Venray - de vergunning in te trekken van P.J.M.R. Kusters, Hoopweg 38 te Venray voor een slachtkuikenhouderij en volle gronds tuinbouwbedrijf. Deze intrekking is t.b.v. compensatiewoningen op een perceel aan de Hoopweg (verzoek vergunninghouder) (Milin08012) - Beekweg 83 Vredepeel - de vergunning in te trekken van P.J.M.R. Kusters, Hoopweg 38 te Venray voor een mestkuikenhouderij. Deze intrekking is t.b.v. voor compensatiewoningen op een perceel aan de Hoopweg (verzoek vergunninghouder) (Milin08013). Aan de vergunningen worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 20 februari 2009 t/m 2 april 2009 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u schriftelijk een gemotiveerde zienswijze over het ontwerpbesluit bij Burgemeester en Wethouders naar voren brengen. Op telefonische afspraak kunt u ook mondeling uw zienswijze naar voren brengen. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren hebt gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Burgemeester en Wethouders hebben besloten voor de inrichting gelegen aan: - Scheiweg 7 en 9 Leunen -een revisievergunning te verlenen aan A.J.M. Claessens, Scheiweg 7 te Leunen voor een varkens- en paardenhouderij (MM08003). Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. Het besluit is gewijzigd ten opzichte van het ontwerpbesluit. U kunt het besluit met bijbehorende stukken van 20 februari 2009 t/m 2 april 2009 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - belanghebbende bent en - tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren heeft gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Het beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afdeling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Bovendien moet u hierbij aangeven wat het spoedeisend belang is. Het besluit treedt in werking na afloop van de beroepstermijn, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800-8051, of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. Verleend Burgemeester en Wethouders hebben een ontheffing verleend van het verbod om afvalstoffen te verbranden: voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout dat afkomstig is van het onderhoud aan de erfbeplanting van agrarische bedrijven en woonerven in het buitengebied op de locaties: - Heidseschoolweg 1 te Heide - verleend aan dhr. L.J.K. Pouwels - Ysselsteynseweg 20 te Heide - verleend aan dhr. R.P.G. Smits - Ringweg 4 te Ysselsteyn - verleend aan mevr. A.J. Pouwels-Verhoeven - Deurneseweg 138 te Ysselsteyn - verleend aan Mts. Alders-Claessens - Laagriebroekseweg 30 te Leunen - verleend aan dhr. H.J.M. Peters - Peelweg 25 te Ysselsteyn - verleend aan Mts. Claessens - Zwarteklef 43 te Venray - verleend dhr. P.J.M. Ermers. voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout dat afkomstig is van het onderhoud aan de erfbeplanting van agrarische bedrijven en woonerven in het buitengebied en snoei en sprokkelhout dat afkomstig is van het onderhoud aan landschapselementen in het buitengebied op de locaties: - Horsterweg 41 te Castenray - verleend aan dhr. W.M.M. Classens - Horsterweg ong. te Castenray - verleend aan dhr. W.M.M. Classens. voor het verbranden van kerstbomen op de locaties: - Hoofdstraat 46 te Oirlo - verleend aan dhr. W.B.C.M. Janssen - Veulenseweg 17 te Leunen - verleend aan dhr. J.M.A. Meijers. Aan de ontheffing worden voorschriften verbonden om overlast en nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt de desbetreffende stukken van 20 februari 2009 t/m 2 april 2009 inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn schriftelijk een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van de verklaring waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 AE Den Haag) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Het besluit treedt in werking na afloop van de bezwaartermijn, tenzij vóór deze datum bezwaar is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. 19 februari 2009 Burgemeester en Wethouders van Venray De nieuwe Nederlanders waren zichtbaar blij met dit gebaar van de gemeente Venray. Er zijn zeven gratis paspoorten aangevraagd. Drie kinderen werden in het papoort van hun ouders bijgeschreven. Voor zo ver bekend is Venray de eerste gemeente die op deze wijze gratis paspoorten verstrekt. B en W besloten vorig jaar tot het gratis verstekken van een reis document na een succesvol verlopen naturalisatieprocedure. Met de gratis paspoorten komt de gemeente Venray tegemoet in de soms hoog oplopende kosten. Als meerdere ge zinsleden in één keer naturaliseren, moeten er soms veel paspoorten in één keer worden aangevraagd. In verband met de jaarlijkse carnavalsactiviteiten op het Schouwburgplein en Hensenius- plein zijn alle rijbanen en fiets paden op de pleinen van dins dag 17 februari t/m vrijdag 27 februari voor alle bestuurders afgesloten. Tijdens de diverse georganiseerde optochten zijn in verband met de veiligheid van toeschouwers en deel nemers diverse wegen voor alle be stuurders afgesloten. Waar mogelijk zijn afsluitingen en omleidingroutes door middel van borden aangege ven. De optochten worden begeleid door wettelijk verplichte verkeers regelaars. Weggebruikers moeten de aanwijzingen van deze verkeersre gelaars opvolgen zodat de optochten een veilig en soepel verloop hebben. Zondag 22 februari - Optocht 't Knölleke Leunen, start 13.30 uur. Route: St. Ca- tharinastraat - Vullingsstraat - Boodenstraat - Trijnesstraat - van Megenstraat - St. Catharinastraat - Gussenstraat - Albionstraat - St. Catharinastraat - Apolloniastraat - Kapelweg. - Optocht: De Zagewetters Merselo, start 14:00 uur. Route: Haag - Grootdorp - Weth. Pubben- straat - Coppelenberg - Grootdorp -Kleindorp - Dorpelerveld - Coppe- lenberg - Grootdorp - Haag. - Optocht De Spurriemök Oirlo, start 14:00 uur. Route: Depute Petersstraat - Haalakker - Gertru- disstraat - Pastoor Gerardstraat - De Leng - Oeldershof - Onder de Linde- Hoofdstraat. - Optocht De Keavers Smakt - Holthees, start 14:00 uur. Route: St. Jozeflaan - richting Holthees. - Optocht De Klüte Trappers Vredepeel, start 14:00 uur. Route: Johan van Wyttehorstweg - Johan van Stalbergweg - Keizer Karelweg - Twistweg - Johan van Wyttehorstweg. - Optocht De Schanseknuppels Castenray, start 14:11 uur. Route: Lollebeekweg - Pastoor Verheggenstraat - Rietweg - Castenrayseweg - Castelostraat - Campagnestraat - Mathiasstraat - Lollebeekweg. - Optocht De Hedsbuülen Heide, start 14:11 uur. Route: Heidse- winnaar zijn prijs ophalen aan de publieksbalie van het gemeentehuis. De levensmiddelenbon kan worden ingewisseld bij deze Plus. 21 t/m 24 feb. - Carnaval Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de eindredactie. Redactie Gemeente Venray Eindredactie Team Communicatie gemeente Venray, 52 33 33 Fotografie Mijntje Wismans, Gé Hirdes Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray week 08 adv.indd 18 18-02-2009 14:39:47

Peel en Maas | 2009 | | pagina 18