Limburgs beste judoka's \#e Biljartbond Horst-Venray PEEL EN MAAS Donderdag 19 februari 2009 - Pagina 11 BC Venray BC Harten Drie Overloonse Bridgeclub Bridgesoos De Kemphaan BC 2002 RV Bridgeclub Klavertje Vier NRBC BC Common Sense BC Doublet Biljartvereniging De Peel De Peel won met 5-2 van de Jor- daan 2. Harrie Mennen won met 45.00 gemiddeld, in vier beurten was de partij uit, hij maakte drie series (53, 54, en 69). Jo Poels winst met 6.66 en een serie van 70. De Peel won met 5-2 van 't Klotske. Twan Backus speelde een goede partij, hij won met 6.47 gem. en een serie van 13. Jan van Geffen won ook, hij speelde 3.75 gem. en een serie van 23. BV Halfweg BI Tegelen 4 verloor van Half weg met 2-5. Piet Volleberg 1.132 gemiddeld en Jan Voesten 0.403 gemiddeld zorgden voor de winst partijen. C2 Halfweg tegen 't Plein tje werd 2-5, Winst was er alleen voor Huub Cleven met 10.00 gemiddeld. Progamma: 3-3 B1 Halfweg-De Peel 5-3 C2 Halfweg-Inaborg Valtraining bij judovereniging Biljartvereniging Roelanzia Roelanzia won met 9-1 van de Pomerans. Jo Poels pakte de volle winst van 3 punten, hij speelde 11.88 gem. en een serie van 99. Rob Teunissen winst met 4.20 gem. en een serie van 45 (3 pun ten). Wim Camps winst met 2.64 gem. en een serie van 14. Roelan- zia 2 won met 10-5 van DVS. Twan Backus winst met 3.50 gem. (3 punten). Tonny Poels won zijn par tij met 4.71 gem. en een serie van 17 (3 punten). Wim Camps ook winst met 2.87 gem. (3 punten). Roelanzia 3 verloor met 7-6 van Bos en Berg. Pieter-Jan Straatman behaalde winst met 2.22 en een serie van 10 (3 punten). Mart van Ass haalde ook 3 punten, Hij won met 1.53. Roelanzia 3 won met 13 2 van de Ketsers. Alle spelers haal den 3 punten. Wim Camps 3.63 gem. met een serie van 30. Frank Verbeek 2.00 gem. Pieter-Jan Straatman 2.22 gem. en een serie van 14. Mart van Ass 1.82 gem. en een serie van 8. Biljarten VOP/DWH KNBB kader competitie De Tap perij De Peel tegen VOP/DWH werd 2-6 Het team speelde een sterke wedstrijd en won verdient. Ivo Engels 2 punten 200 car in 8 beurten gem. 25.00 SH 91. Piet van Rengs 2 punten 16 beurten gem. 9.38 HS 27. Leon Elbers 2 punten, 10 beurten gem. 13.00 HS 54. Jan Zanders verloor in 8 beur ten gem. 9.25 HS 46. KNBB Drie banden B1 VOP/DWH verloor van Tegelen met 2-5. Math Siebers won in 27 beurten 2 punten gem. 0.692 HS 4. KNBB Drie banden B2 VOP/DWH verloor van Inaborg met 3-4. Na twee verloren partijen kwam er toch nog een lichtpuntje. Frans Bonants speelde een ijzer sterke partij 3 punten 20 car in 20 beurten gem.1.00 HS 4. KNBB Libre C 2 klasse Tegelen tegen VOP/DWH werd 5-2. Herman Vel- trop was de enige speler die wist te winnen, 2 punten 65 car in 24 beurten Gem. 2.74 HS 9. BBHV A klasse VOP/DWH tegen Boems Jeu werd 5-5. De punten werden broe derlijk verdeeld, winst was er voor Math Siebers 3 punten, 12 beurten gem. 5.92 HS 20 een sterke partij van Math. Frans Bonants 2 punten gem. 2,10 HS 10. Programma 23-2 VOP/DWH-Bil- jartacademie Eindhoven Kader competitie KNBB. Biljarten DOS-Venray BBHV: Dos 2-'t Hukske D-klasse 9-3 Dos-Dos 2 3-Band 5-3 KNBB: BC Vors-Dos C2 7-0 Dos 2 was te sterk voor 't Huks ke. Drie winstpartijen: Carl de Bruijn, gem. 1,92 met 3 punten, Wim Schillings, gem. 1,15 met 2 punten en Frits v.d. Waerden, gem. 0,91 met 3 punten. Plus het extra matchpunt voor Dos 2. In het 3- band won Dos van Dos 2. Voor Dos wonnen Jan Beekmans, gem. 0,50 met 3 punten en Joyce Voes- ten, gem. 0,38 met 2 punten. Voor Dos 2 won alleen Ton van Gaalen, gem. 0,28 met 3 punten. Wel won Dos 2 het extra matchpunt. In KNBB-verband trok het C2-team wederom aan het kortste eind Nu verloor dit team uit van BC Vors. Kades bij Ooijen en Blitterswijck verdwijnen weer Met het opnieuw in gebruik nemen van de oude Maasarm tussen Ooijen en Wanssum, keert een eeuwenoude tradi tie terug. Tot in de vijftiende eeuw stroomde de Maasarm mee met de moederrivier. Zo'n zeshonderd jaar geleden trok de Maas zich geleidelijk terug. Waarna de bijrivier kwam droog te staan en veranderde in een uitgestrekt moeras en veengebied. Na het hoogwater in 1993 en 1995 is een radicaal besluit geno men. Om de bewoners en bedrij ven in het gebied betere bescher ming te bieden tegen de nukken van de Maas, werd de oude Maas- arm in 1996 afgesloten. De rege ring nam zodanige maatregelen dat nog slechts één keer in de 250 jaar hoogwateroverlast voorkomt. Rivierverruiming en de aanleg van kades zijn uiterlijk in 2015 door Rijkswaterstaat afgerond. De afsluiting van de oude Maas- arm gebeurde door de aanleg van een kade bij de instroom tussen Ooijen en Broekhuizenvorst en een kade bij de uitstroom ten oosten van Blitterswijck. Dertien jaar later blijkt dit niet zo'n goed besluit te zijn geweest. Kades bie den het achterland bescherming tegen overstromingen, maar de rivier wordt daardoor behoor lijk belemmerd in zijn loop. Het gevolg is dat het water in de rich ting van Wanssum flink wordt opgestuwd. Wegen, bruggen, kades en begroeiingen belemmeren de doorstroming van het Maaswater en verergeren de opstuwing. Door de klimaatverandering zal in de toekomst vaker hoogwater voor komen, zo luidt de verwachting. Dat is ook een reden om de oude Maasarm weer terug te geven aan de Maas, die daardoor minder vaak buiten haar oevers zal treden.. Na het verwijderen van de beide kades worden hoogwater geulen aangelegd bij Ooijen en tussen Wanssum en Blitterswijck, in de bocht van de Maas. De geu len dienen als rivierverruiming. De aanleg is kostbaar, maar het kan deels betaald worden door zandwinning ter plekke. De geu len vormen straks samen met de oude Maasarm een groot aan eengesloten natuurgebied. Dit heeft nogal wat gevolgen voor de bewoners en de bedrijven in het gebied. De Maasarm stroomt vanaf Ooijen tussen de dorpen Meerlo en Blitterswijck in de richting van Wanssum. Er is een aftakking naar rechts voor Blitterswijck naar de Maas, terwijl links het laatste stuk samenstroomt met de Groote Molenbeek richting de haven. Tot 1996 vervulde de oude Maasarm een belangrijke rol bij de afvoer van hoogwater van de Maas. Gemiddeld stroomde er eens in de tien jaar Maaswater in. De bodem van de oude Maasarm ligt zo hoog, dat buiten de peri odes van extreem hoogwater er geen rivierwater meer instroomt. Er is daarom overwogen de bodem vier tot zes meter te ver lagen waardoor het beneden het waterpeil van de Maas komt te liggen. Het zou de watercapaci teit flink vergroten. Het gevolg is een permanente watertoevoer waardoor er een nieuwe rivier ontstaat. Dit lijkt aantrekkelijk voor natuur, landschap, wonen en recreatie. Maar dit weegt niet op tegen de grote nadelen voor de omgeving. Want door verdieping van de Maasarm gaat het grond water flink dalen. Van plaatselijk meer dan twee meter (in en rond Meerlo) tot nog vijf centimeter op een afstand van ruim drie kilome ter. De landbouwers zullen er veel schade van ondervinden. Boven dien heeft verdroging grote gevol gen voor natuurgebieden zoals het Schuitwater, het ven in Geijsteren, het Sohr en Legeterbos en het Broekhuizerbroek. Daarom zal de inrichting van de oude Maasarm zodanig moeten gebeuren, dat het niet leidt tot een daling van het grondwater. Ook het veelvuldig graven van geulen en plassen is voor de natuur niet wenselijk. De oude Maasarm zal straks zijn natuurlijke instroom weer terug krijgen. De verwachting is dat er bij Broekhuizenvorst gemiddeld vier dagen per jaar Maaswater zal instromen. Het verwijderen van de twee kades betekent wel dat het ach terliggende gebied (Broekhui zenvorst, Ooijen, Blitterswijck, Meerlo en Wanssum) niet meer beschermd is tegen hoogwater. Dat geldt tevens voor de verspreid liggende woningen en bedrijven. Uit onderzoek blijkt dat alleen de kernen Broekhuizenvorst, Ooijen en Blitterswijck negatieve effecten ondervinden van de oude Maas arm. Hier moeten dan ook maat regelen getroffen worden. Meerlo wordt niet beschermd door kades. Maar dit dorp ligt zo hoog dat de norm, van een keer in 250 jaar wateroverlast, gehaald wordt. De reactivering van de Maasarm blijkt ook geen negatieve gevolgen voor Wanssum te hebben. Het ligt anders voor twee clus ters van bebouwing. Bij camping 't Karrewiel (Meerlo) en de omge ving Boltweg-Ooijenseweg-Veer- weg in Blitterswijck. 't Karrewiel, dat dicht tegen de oude Maasarm aanligt, is momenteel beschermd door de kade bij Ooijen. Ook het cluster in Blitterswijck ligt achter de kade. Afgesproken is dat beide gebieden er qua veiligheid niet op achteruit mogen gaan. Verspreid in het gebied liggen 21 woningen en bedrijven in de directe gevarenzone. Gezien de solitaire ligging is individuele bescherming tegen wateroverlast heel lastig. Per geval moet er maat werk geboden worden. Dit kan zijn de aanleg van een ringkade zodat er bij hoogwater een eiland ontstaat. Er moet dan wel een ont snappingsroute zijn, zodat evacu atie mogelijk is. Ook kan er een financiële vergoeding verstrekt worden waarmee de pandeigena- ren zelf hun maatregelen treffen. Indien ze daar niet voor kiezen, wordt gedacht aan een schadever goeding. Het heropenen van de oude Maasarm biedt kansen om er een uniek natuurgebied van de maken. Er is een grote vari atie aan reliëfverschillen en bodemtypen zoals veen, leem, jonge rivierklei, kleiig rivier zand en stuifzand. De aloude zijgeul van de Maas tussen Ooijen en Wanssum/Blitters- wijck heeft een oppervlakte van 183 hectare. Door met het ijzerhoudende kwelwater is er een grote ecolo gische diversiteit ontstaan. Toch zijn er bedreigingen. Door de ver snelde waterafvoer ten behoeve van de landbouw is er verdro ging opgetreden. Een deel van het gebied is benut voor de teelt van populieren. Dit doet ernstig afbreuk aan de natuurwaarden van de bossen. Enkele diepe plas sen worden gebruikt als visvijver, wat de kwaliteit evenmin ten goede komt. Het gebied valt grotendeels in de EHS (Ecologische Hoofd structuur), een verzameling van aaneengesloten natuurterreinen in Limburg. De oude Maasarm is echter behoorlijk versnipperd geraakt, ook in het beheer. Met de terugkeer van de Maas kan het eeuwenoude dynamische spel van waterstromen in ere wor den hersteld. Het is de combinatie van grondwater, oppervlaktewater en overtollige neerslag. In de lage delen liggen grote kansen voor uitgestrekte vochtige loofbossen, broekbossen van elzen met gras land. In delen die jaarlijks geruime tijd blank staan kan veenvorming optreden. Door de vernatting zal de ondergroei (struiken) beperkt zijn. Het biedt de kans op een weergaloos, robuust natuurgebied met een enorme verscheidenheid en rust. Behalve de bever zou ook de zwarte ooievaar er domicilie kunnen kiezen. Door het natte bos kunnen honderden meters vlonderpaden gelegd worden, zodat het imposante gebied voor iedereen te bezichtigen is. Bij de natuurontwikkeling en het beheer moet voorkomen wor den dat het groen een te grote belemmering vormt voor de door stroming van de oude Maasarm bij hoogwater. De reactivering heeft negatieve gevolgen voor de landbouw. Het gebied zal vaker overstromen en ook de kans op hoogwater in de zomer neemt toe. Het zuidelijke deel bij Ooijen is grotendeels ver kocht aan grindbedrijven. Hier komt ook de hoogwatergeul. Het middenstuk is van oudsher het natste en kent al weinig agrarische activiteit. Het noordelijke deel, rond het dal van de Groote Molen beek tussen Meerlo en Wanssum, is wel agrarisch en bestaat groten deels uit grasland. Op de hoger gelegen gebieden buiten de oude Maasarm en bij de hoogwatergeulen nemen de kan sen voor land- en tuinbouw juist toe. Momenteel worden de agrari- ers hier nog beperkt vanwege de ligging in de het winterbed van de Maas. De oude Maasarm kan een belangrijke toeristische attractie worden. Naast recreatieve fiets routes en avontuurlijke wandel routes door het moeras zijn er mogelijkheden voor horeca en verblijfaccommodaties. Er wordt gedacht aan hoogwaardige recrea tiewoningen voor toeristen die op zoek zijn naar rust en ruimte. Wanssum zal de komende jaren een metamorfose onder gaan. Sportpark De Broek- berg heeft plaatsgemaakt voor een nieuwe, luxe woonwijk van landgoederen en bij de jachthaven komen duurdere watervilla's voor bewoners met een eigen boot voor de deur. De Venrayseweg/Brug- straat is geen drukke door gaande weg meer die het dorp in twee helften splijt. Door de komst van de nieuwe provin ciale weg ten noorden van de dorpskern, kunnen de haven en het bedrijventerrein uit breiden zonder dat het dorp geluids- en verkeershinder ondervindt. Er bestaan grootse plannen voor Wanssum waarmee drie vliegen in één klap worden geslagen. Het dorp krijgt een mooier aanzicht, de leefbaarheid wordt vergroot en de economische bedrijvig heid kan groeien. Midden in het dorp zal een nieuw sfeervol cen trum komen met luxe woningen rondom de jachthaven. Cruciaal is de omleiding van de provinci ale weg. De provincie heeft hier voor al jaren geleden 3,5 miljoen euro uitgetrokken. De noorde lijke omleiding zorgt straks voor een nieuwe ontsluiting van het industrieterrein en de haven. Het vrachtverkeer hoeft dan niet meer midden door het dorp. De aanleg van de weg is nu nog niet moge- lijk vanwege de ligging in het win terbed van de Maas. Vandaar dat 'het Nieuwe Wanssum' voortaan deel uitmaakt van het project de oude Maasarm. De provinciale weg bezorgt het dorp niet alleen ernstige verkeers- hinder, maar het belemmert ook de ruimtelijke ontwikkeling. Het ideaalbeeld is straks een nieuwe dorpskern bij de jachthaven die in verbinding staat met het weidse, open landschap van de Groote Molenbeek. Zonder dat het gebied wordt doorsneden door een druk ke verkeersweg. De bestaande winkels aan de Venrayseweg/Brug- straat kunnen verplaatsen naar de nieuwe provinciale weg. Er zijn twee alternatieven voor de noordelijke omleiding. De meeste verre is ten noorden van het bedrijf Topterra Holland. De andere mogelijkheid is een weg dichter bij de dorpskern, aan de andere kant van het bedrijf. Hier bij moeten er wel geluidswerende voorzieningen komen voor de woningen en zal de oude beton nen silo worden gesloopt. Er is gekozen voor de eerstgenoemde variant. De huidige route zal straks alleen nog door fietsers en open baar vervoer gebruikt worden. Langs de nieuwe rondweg komen dan ook geen fietspaden en bus haltes. Er komt wel een vaste brugverbinding over de haven waarna de rondweg weer uitkomt op de bestaande provinciale weg richting de grote brug naar Well. Het was de vraag welke woningen er het beste in Wans- sum gebouwd kunnen worden. De lokale behoefte gaat uit van vijftien woningen per jaar. Er is vooral vraag naar grondgebonden woningen: vrijstaand, twee-onder- een-kapwoningen en senioren woningen. Meerlo-Wanssum heeft de laatste jaren weinig nieuwe bewoners van buiten de regio aangetrokken. Het lijkt dan ook tegen de trend in om duurdere woningen voor deze doelgroep te bouwen. Temeer daar omliggende gemeenten zich eveneens richten op de bovenlokale markt, zoals Venray met het St. Annaterrein, Brabander en Vlakwater. De enige manier om mensen van buitenaf aan te trekken, zijn exclusieve woningen in een bij zondere omgeving. De plannen makers zien in Wanssum volop kansen voor landgoederen of waterwoningen, bij de jachthaven en op de sportvelden. Want wie wil er niet wonen aan een leven dige haven met sfeervolle winkels en horeca om de hoek en een ligplaats voor de eigen boot voor de deur? Met op loopafstand de rust en de ruimte van het nieuwe natuurgebied van de oude Maas- arm en de Groote Molenbeek. Landelijk blijkt er nog steeds een grote vraag te zijn naar wonen aan het water. In eerste instantie werd bij de jachthaven nog gedacht aan de bouw van appartementen. Ook omdat de vraag naar dit woningty pe flink is ingezakt, wordt hiervan afgezien. Naast woningen in het duurdere segment, moet er een gevarieerd woningaanbod komen voor de lokale vraag. Langs de gehele oude Maas- arm zouden honderd woningen gebouwd kunnen worden. De opbrengst van de kavelverkoop is nodig als financiële bijdrage voor de uitvoering van het omvangrijke project Ooijen-Wanssum. Broekhuizen bij Ooijen-Wanssum Het dorp Broekhuizen ligt buiten het plangebied van het Maasproject Ooijen-Wanssum. Op verzoek van de gemeente Horst aan de Maas is besloten het project uit voorzorg toch uit te breiden met Broekhui zen. Het draait allemaal om de bevei liging van het dorp. Het is een heet hangijzer, want Broekhuizen is nog steeds niet beveiligd tegen het Maaswater door kades. Het is ook nog onzeker of Rijkswater staat Broekhuizen nog zal meene men als beschermd gebied binnen de Maaswerken. Als dit niet geval is, dan komen er geen sluitstukka des bij Broekhuizen. De bescher ming van het dorp wordt dan meegenomen in de gebiedsont- wikkeling van Ooijen-Wanssum. Zes judoka's van sportinstituut Ver hagen hebben meegedaan aan de Lim burgse kampioenschappen judo -17 jaar. Anke Thoonen en Didier Peeters werden daar kampioen in hun klasse. Thoonen, die een gewichtsklasse hoger gaat draaien werd niet zomaar kampioen, ze moest er echt voor knok ken. Peeters, die eigenlijk nog niet in deze klasse thuis hoort met zijn 14 jaar werd verrassend kampioen. Hij is een van de favorieten in de klasse -15 jaar tot 46 kg. Maar kan nu al aanslui ting krijgen in de -17 jaar klasse. Wil lem Seuren werd tweede in de klasse -66kg, hij verloor van de Nederlands kampioen Jordi Bakkes met een klein punt Yugo. Maar vocht terug tot de tweede plaats door de rest te winnen met een Ippon (vol punt) Mischa Eijt werd derde in de klasse -73 kg. Daniel Pijnenborg had twee gewonnen en twee verloren en viel net buiten de prijzen. Stef Jeucken verloor twee par tijen en werd uitgeschakeld. De eerste twee van elk district zijn geplaatst voor het Nederlands kampioenschap op 7 maart in Drachten. Jessie Wis- mans gaat zich plaatsen in het district zuid Nederland, aankomende zaterdag in Gilze. De gebroeders Peeters zijn midden Nederlands Kampioen G-Judo geworden in Ede. Tijdens de Midden-Nederlandse kampioenschappen G-judo in Ede werd Sportinstituut Verhagen verte genwoordigd door zeven judoka's. Jordi en Casper Peeters werden daar allebei kampioen in hun klasse. Zij wonnen vrij gemakkelijk, voor Jordi Peeters was dit het eerste toernooi. Casper Peeters heeft al wat meer erva ring en mag nu een klasse hoger draai en. Rene Glied werd in de klasse -90 senioren tweede en Jasper Holtackers derde. Rob de Bakker, Maickel Classe en Deniz Arts werden alle derde. De volgende wedstrijd is in Leeuwarden op dinsdag 17 maart. Bij de promovendi van het afge lopen competitieblok gaan in de groene groep Jacky Coenen met Riet Muermans, Wies Appels met Diny Heetkamp, Corrie Borssen met Cisca Voss en Frieda Rongen met Jan Voes- ten over. Vanuit de rode groep gaan Irene Camps met Jaques Jeurissen, Greetje Gielen met Miep Tepas, Kla- zien Baak met Ton van Jaarsveld en Annie Rottgering met Toos Willems over. Zij gaan starten in de hogere lijn. In geel eindigde het gelegenheidskop pel Wies Appels met Willem Willems als eerste, gevolgd door Corrie Bors- sen met Cisca Voss en Rieky Claes- sens met Wim Vervuurt. In de rode groep waren de eerste plaatsen voor Ger Keizers met Wim Teunissen en Rieneke de Weert met Joop Corzilius. In de groene lijn waren er drie paren die normaal in geel spelen die met de winst aan de haal. Dit waren Annie Rottgering met Toos Willems, Annette Paris met Mieke Stappers en Frans van Lieshout met Wim Manders. De vierde ronde van de laddercom petitie is gespeeld. In geel waren Annie van de Munckhof en Jan Simons de winnaars met 60.76 procent, gevolgd door Peter Koolen en Jeu Steeghs met 60.42 procent. Derde waren Hans Arts en Jac Huijs met 57.64 procent. In rood waren Fieke Arts en Miets Ver stappen de beste met 64.17 procent. Clazien Baak en Mieneke Menheere bezetten de tweede plaats met 62.08. Er was een gedeelde derde plaats voor Mia Koopman met Annie Visser en Gonnie van de Pas met Tonnie van Vegchel met 54.58 procent. Volgende week is er geen bridgen. Op de vierde avond in de derde ronde waren de beste in de gele lijn Hans Aerts en Jac Huijs met 60.83 procent. Jacqueline van de Slik en Toon den Brok bezetten de tweede plaats met 60.42 procent, gevolgd door Frans van den Heuvel en Lucy Hendriks met 54.38 procent. In de rode lijn was het hoogst geplaatste paar Antoinette Coppus en Riet Muer- mans met 67.92 procent. Teun Wil lems en Hein Tak waren met 58.75 procent tweede en derde waren Jac Spreeuwenberg en Jan van Sleeuwen met 52.92 procent. In de groene lijn waren de winnaars Jac van Voorn en Piet Willems met 61.98 procent. Koos Bongers en Toon Coopmans bezetten de tweede plek met 54.69 procent en er was een gedeelde derde plaats voor Hanny Verstraaten met Mien Spreeu- wenberg en Nellie Jeuken met Ilona Orosz-Benko met 52.60 procent. De uitslag van de zesde laddercom petitie. In oranje op de eerste plaats met 63,19 Mieke van Osch en Mien- tje Wester, op de tweede plaats met 58,33 Toine en Jan Tiggeloven en op de derde plaats met 57,99 Ine Thielen en Mariet Volleberg. In groen op de eerste plaats met 62,50 Truus Buijssen en Jeanne Korsmit, op de tweede plaats met 60,63 Josephine Philipsen en Nelly van Vegchel en op de derde plaats met 54,69 Mariet Backus en Piet van Ool. De winnaars van de laatste zitting van de tweede clubcompetitieronde waren de dames Corrie Hartong en Trudy Jeurissen met 59 38 procent. De tweede plaats werd bezet door de dames Clazien Baak met Annie van den Munckhof en Jan van Casteren met Hennie Röhrich met 55.90 pro cent. Derde waren Nel Houben en Toon Stiphout met 53.82 procent. In rood was het echtpaar Joke en Henk van Heumen de beste met maar liefst 67,40 procent. De tweede plaats was voor de dames Riek Bouten en Rie- neke de Weert met 63.25 procent. Het bridgepaar Marie Kersten en Leo Thie- len bezette de derde plaats met 62.80 procent. Vandaag is er vrij bridgen en standbepaling. Op donderdag 26 februari is er geen bridgen. In geel zijn op de eerste plaats geëindigd Maria Cuppen en Leny Jen- niskens met 57.99 procent. Tweede waren Tonny van Ham en Jeanne Korsmit met 57.29 procent, gevolgd door Marijke v.d. Boom en Aike van Glabbeek met 55.21 procent. In de groene lijn waren Wilma Dik en Lei Vissers het beste met 62.50 procent. De tweede plek ging naar Ko Sturm en Henk de Vries met 56.74 procent en de derde plaats was voor Trudy Bal- tussen en Mientje Langenkamp met 54.39 procent. De derde zitting van de vierde competitieronde is gespeeld. In de gele lijn waren Toon den Brok en Justin Gommans de beste met 66,15 procent. Met 58,85 procent ging de tweede plek naar Annie Boekholt en Mia Lommen en de derde plaats was voor Jacqueline van der Slik en Doke Verheijen met 55,21 procent. In de rode lijn waren Henk van Bergen en Cor Oostveen de winnaars met 58,85 procent, gevolgd door Wiel Stoffels en Carolina Wikkers met 55,73 procent. Derde waren Margriet Mater en Hans Koopman met 54,69 procent. In de blauwe lijn eindigden Bella Huisman en Wim Schoonhoven op de eerste plaats met 63,30 procent. De tweede plaats werd bezet door Ger Janssen en Mien Pijpers met 57,88 procent en de derde plaats ging naar Nettie en Pierre Sonnemans met 55,17 procent. De derde ronde van de tweede competitie is gespeeld. In geel waren met 58,35 procent de winnaars Mien en Jac. Spreeuwenberg. Tweede met 56,81 procent waren Irma Huijs en Adele van Leuken, gevolgd door Ali Overbeek en Thea Peters met 56,77 procent. In rood waren de beste met 73,31 procent Jan Lagarde en Hugo van der Windt. Irma van Kortenhof en Paul Faas bezetten de tweede plek met 53,47 procent en derde met 50,89 procent waren Leny en Jos Arts. De vijfde zitting in de clubviertal len is in twee rondes gespeeld. De hoogste score voor het team Petra Heinekamp, Gerard Linssen, Annie en Onniek Karagozyan. Zij behaalden 40 IMP's. Dit brengt geen wijziging in de top van de tussenstand na vijf rondes. De hoogste plaats is ongewijzigd voor Rob en Trees v.d. Beele en Tilly en Jan v.d. Heijden. met 186 IMP's. A. Klasse: Pomerans-Roelanzia VOP-DWH-Boëms Jeu Anker-OGO OBK-Hoekje OBK 2-Ketsers Stand: 1 Ketsers 2 OBK 2 3 DOS 4 Roelanzia 5 Pomerans 6 OBK 7 HapHap 8 t Anker 9 Hoekje 10 VOP-DWH 11 Boems Jeu 12 OGO 13 LBC B.Klasse: LBC 2-Carambole OGO 2-L'67 Roelanzia 2-DVS Boëms Jeu 2-Den Tommes SVD 1-Kruuspunt Stand: 1 Kruuspunt 2 LBC 2 3 Roelanzia 2 4 Boems Jeu 2 5 SVD 6 OGO 2 7 Evenaar-St. 8 L'67 9 den Tommes 10 Carambole 11 DVS C.Klasse: Bos en Berg-Roelanzia 3 Brugeind-Bos en Berg OOO-Pomerans 2 Roelanzia 3-Ketsers 2 13-2 Anker 2-Ketsers 4 Östenriekske-BBC'65 Stand: 1 Pomerans 2 2 Bos Berg 3 Brugeind 4 OOO 5 Roelanzia 3 6 Ketsers 2 7 Ketsers 4 8 BBC '65 9 VOP-DWH 2 10 Boems Jeu 3 11 t Anker 2 12 Ostenriekske D.Klasse: LBC 3-BBC'65 2 Hoekje 2-Vors Trefpunt-BCY Ketsers 3-OGO 3 DOS 2-Hukske Kruuspunt 2-Hap Hap 2 Stand: 1 BBC'65 2 2 BCY 3 Ketsers 3 4 Trefpunt 5 OGO 3 6 Hap Hap 2 7 DOS 2 8 Hukske 9 Kruuspunt 2 10 LBC 3 11 Vörs 12 Hoekje 2 E.Klasse: SNA-BBC'65 3 000 2-Bos en Berg 2 TOP '63-Boëms Jeu 5 L'67 2-SNA BBC'65 3-OOO 2 Boëms Jeu 4-Roelanzia 4 Stand: 1 Kruuspunt 3 2 OOO 2 3 L'67 2 4 BBC'65 3 5 Roelanzia 4 1 -9 7-5 7-0 4-4 3-7 19 138 21 117 20 111 19 106 20 100 19 94 18 93 20 89 20 88 20 86 20 74 21 71 18 63 12-1 9-5 10-5 3-10 2-9 17 137 16 118 17 118 16 112 16 109 17 97 16 95 16 95 17 93 16 92 16 83 7-6 3-12 10-4 3-10 1 1 -4 18 145 18 144 18 142 18 134 18 130 18 118 18 117 18 102 17 99 17 95 18 89 18 79 4-11 7-6 1 1 -3 4-10 9-3 7-5 17 157 18 142 18 132 18 125 18 123 18 118 18 116 18 108 17 102 18 100 18 96 18 78 5-7 1-12 6-7 8-2 0-13 6-8 17 143 18 131 18 131 18 129 18 128 In Nederland overlijden elk jaar ongeveer 1700 mensen nadat ze zijn gevallen. Jaarlijks worden zo'n 88.000 55-plussers op de afdeling spoedeisen de hulp van een ziekenhuis behandeld aan onder meer pols- en heupbreuken. Om valongevallen te verminderen is een preventieaanpak nodig, bestaande uit verschillende onderdelen. Een van de onderdelen is het aanleren van judovaltechnieken. Ervaren gediplo meerde trainers van Judo Vereniging Venray gaan in een cursus van tien lessen deze valtechnieken aan belang stellenden aanleren. Tevens wordt in de cursus aandacht geschonken aan enige weerbaarheid, die van pas kan komen in het dagelijks functioneren. Deelname aan deze cursus staat open voor mensen vanaf 25 jaar, die geen enkele ervaring hebben met valtech- nieken. Zeker ook voor nog in goede conditie verkerende ouderen gaat van deze cursus een preventieve werking uit. De cursus omvat tien lessen van telkens een uur. Voorafgaande aan de cursus wordt er een voorlichtings avond gegeven. Voor aanmelding of nadere informatie kan men zich in ver binding stellen met Judo Vereniging Venray via telefoon 06-51095837 of via e-mail info@judovenray.nl. 6 Boems Jeu 4 18 127 7 Pomerans 3 17 125 8 Sevewaeg 17 118 9 Boems Jeu 5 18 95 10 SNA 17 93 11 Bos Berg 2 16 83 12 Top'63 18 69 F.Klasse: Kruuspunt 4-Vriendenkring 4-11 OGO 4-Evenaar-Pod. 10-4 Evenaar-Pod. 2-Hap Hap 3 6-6 Stand: 1 Bos Berg 3 17 138 2 Vriendenkring 18 122 3 BBC 65 4 17 121 4 OGO 4 18 121 5 Carambole 2 17 119 6 Evenaar-Pod. 18 116 7 Paradijs 17 114 8 Evenaar-Pod.2 18 113 9 Kruuspunt 4 18 110 10 OOO 3 17 105 11 Swolgen 17 97 12 Hap Hap 3 18 87 G.Klasse: OGO 5-Hap Hap 4 4-8 Bos en Berg 4-Paradijs 3 10-6 DLG-Reulsberg-BBC'65 6 8-6 Anker 3-Hap Hap 5 11-3 Paradijs 2-Reulsberg 5-10 Hap Hap 4-Ketsers 5 11-0 BBC '65 5-Bos en Berg 4 10-4 Hap Hap 5-OGO 5 10-3 Stand: 1 Ketsers 5 18 145 2 BBC '65 5 18 142 3 Hap Hap 4 18 141 4 OGO 6 18 137 5 Hap Hap 5 18 130 6 Bos Berg 4 17 125 7 Reulsberg 18 116 8 Paradijs 3 17 106 9 t Anker 3 17 105 10 OGO 5 17 103 11 Paradijs 2 17 83 12 BBC '65 6 17 83 Driebanden: Evenaar-Steeg-OBK 10-1 DOS-DOS 2 5-3 SNA 2-SNA 7-4 Stand: 1 DOS 21 148 2 Evenaar-St. 21 114 3 SNA 2 21 104 4 OBK 21 98 5 DOS 2 21 88 6 SNA 21 79 Meerlo-Wanssum Maas krijgt oude Maasarm terug 'Uniek natuurgebied in oude Maasarm' Grootse bouwplannen voor Wanssum

Peel en Maas | 2009 | | pagina 11