I WWm '5W 't PELGRIMSHUIS sterk in schadewerk lijllhg Wethouders PK stappen op Sue van Rens: gek van muziek Jumpers verliest topper En verder: Bandoetere Valentijn Weekend Sev.: Rongen dé specialist' Voor tegels, sanitair;' en mMMMaijl.iiiiaj.iJi.uji Honderddertigste jaargang - week 6 - donderdag 5 februari 2009 Nieuws uit Meerlo-Wanssum 11-13 Gemeentelijke mededelingen 19-20 Kunst Cultuur 23 Sport 25-28 Kerkelijke diensten 30 Grotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526 (D PK-wethouders Brugman en Beterams stappen op Maandag 2 februari 2009 gaat als een zwarte bladzijde de geschiedenisboeken in. Nooit eerder in haar veertig jarig bestaan zat de gemeente in zo'n diepe politieke crisis. De tumultueus verlopen extra raadsvergadering kreeg maan dagavond met de val van het college van B en W zijn vooraf verwachte uitkomst. De wet houders Carla Brugman en Leo Beterams van PK Meerlo- Wanssum hielden aan het eind van de bijna drie uur durende bijeenkomst in een bomvol gemeentehuis de eer aan zich zelf en hebben dinsdag hun ontslagbrief ingediend. Burgemeester Joep Hahn deed maandagavond nog een ultieme poging om het college te redden, maar zijn bijna twintig minuten durende betoog over de aanlei ding van de vertrouwensbreuk in het college van B en W, dat tot vorige week maandag bestond uit burgemeester Joep Hahn, PvdA- wethouder Dickie Minken en de PK-wethouders Carla Brugman en Leo Beterams, was aan dovemans oren gericht. De fracties van CDA, GP'94 en PvdA, een meerderheid in de raad, bleken onvermurw baar: Beterams en Brugman moe ten weg. De partijen hebben geen ver trouwen meer in het functioneren van de PK-wethouders. In hun motie van wantrouwen stellen zij dat 'het disfunctioneren van het college blijkbaar niet iets van de laatste maand is'. Het heeft vol gens de fracties van CDA, GP'94 en PvdA een langere geschiedenis, waarover volgens hen geen signa len naar de raad zijn afgegeven. 'Dit is pas duidelijk geworden na de vertrouwensbreuk binnen het college. De resterende wethou ders hebben herhaaldelijk, onder meer bij de besluitvorming over de fusie van onze gemeente met zowel Venray als Horst aan de Maas alsook bij het collegevoor stel over sportaccommodatie Noord blijk gegeven onvoldoende in de samenleving te staan en hebben daarbij het onvermogen geëtaleerd om signalen uit de samenleving adequaat op te pak ken. Daardoor ontbreekt bij voor noemde fracties het vertrouwen dat de resterende wethouders in staat zullen zijn de belangrijkste speerpunten in het fusieproces te borgen'. De PK-wethouders Carla Brug man en Leo Beterams reageerden boos, verbaasd en teleurgesteld op de strekking van de motie. "Ik voel me als een geslagen kind", verklaarde Carla Brugman. "Een kind dat geen idee heeft wat hij heeft misdaan en toch een klap van vader krijgt." Volgens haar is er geen enkel argument op basis waarvan zij, en haar collegewet houder Leo Beterams, wegge stuurd zou kunnen worden. "Ik kan het in elk geval niet verzinnen. Is het de fusie? Sportpark Noord. Of toch het gevoelige dossier Op de Beete? Ik weet het niet, echt niet. Wat zeker is dat het niet om de inhoud gaat. En dan zeggen dat wij niet naar draagvlak hebben gezocht? Ik weet dat wij dat wel hebben gedaan, en u ook. Wij heb ben misschien niet naar de hard ste schreeuwers geluisterd! Ik laat me niet chanteren, ben niet bang voor dreigementen. Ik luister ook naar de zwijgende groepen, hoe hard ik ook geslagen word." FLUT Leo Beterams reageerde fel en vond het vooral pijnlijk dat hij met een aantal 'flutargumenten naar huis wordt gestuurd'. "Is dit alles? Bestaat de motie niet uit meer? Dit is veel te gemakkelijk. Dat er een executiepeloton klaar stond om de trekker over te halen, wist ik al. Maar dat ik voor niks mijn biezen moet pakken, nee, dat wist ik niet. Het gaat nergens over." Beterams deelde een harde sneer uit naar CDA-fractievoorzit- ter Rob van der Heijden. "Ik had in 1974 17 stemmen en in 2006 464. U heeft nog een hele weg te gaan! Klop u maar op de borst! Ga de nieuwe coalitie maar regelen! Veel succes! Het doet mij pijn dat wij hebben proberen te redden wat er te redden valt en dat wij daar voor nu worden gestraft." LEES VERDER OP PAGINA 11 Gummetje Of ik boos ben? Natuurlijk niet, ik heb me rot gelachen tijdens Cir cus Mök en ben trots op het kwar tiertje gratis reclame dat we als redactie van Peel en Maas, Kabel krant Venray en Peel en Maas TV kregen! Met een kwinkslag hier, en een knipoog daar gaf de mij erg bekend voorkomende groep De Tessezoepers op carnavaleske wijze een kijkje in de keuken van onze redactie, inclusief een heuse kopie van onze hoofdredacteur én van mijn persoontje. Ach, als ze maar over 'de Piël en Maas' blij ven praten, vind ik alles goed. Het maakt niet uit hoe ze over ons pra ten, als ze maar over ons praten. Negatief nieuws is ook nieuws. Dat weten wij maar al te goed. Is het u ook opgevallen? Dat 'we' sinds de komst van Peel en Maas TV steeds meer landelijke omroepen in Venray mogen verwelkomen? Ik heb laserogen gekregen van alle Venrays getinte tv-programma's in de afgelopen week op Nederland 1 en Nederland 2! Zembla voelde zondagavond Jos Waals aan de tand over het hoofdpijndossier gemeente Venray versus Jan Wil lems, Tros Opgelicht besteedde maandagavond wederom aandacht aan twee op het eerste oog vrien delijke suikertantes, die echter helemaal niet zo zoet zijn en in de regio Venray-Overloon tal van men sen oplichtten, en enkele minuten later werd in Opsporing Verzocht onder meer aandacht geschonken aan de overval op supermarkt C1000 in Brukske. Tja, Venray was goed in beeld, en dan vergeet ik natuurlijk nog de uitzending van Man bijt hond vrijdagavond, waarin het Venrays Mannenkoor het 100-jarige Limburgs volkslied zong. Een prachtige uitzending, Venrayse gastvrijheid ten top! Of al dat beeldbuisgeweld het gevolg is van onze mediabewe- gingen in het Venrayse, weten we natuurlijk niet. Wel weten we dat er op onze redactie meer gebeurt dan alleen in- en uitklokken en wat gummetjes rechtleggen. Hannes Peel en Maas TV Peel en Maas TV besteedt op dinsdag 10 februari aandacht aan de Venrayse voorleesdag, die zaterdag in Bibliotheek Venray wordt gehouden. Tevens staat de tv-uitzending in het teken van het aanmelden van kinderen voor het basisonderwijs op 9 maart. In de aanloop hiernaartoe houden de meeste scholen de komende weken open dagen en inloop momenten. Yvonne Raaijmakers, voorzitter College van Bestuur van Stichting Primair Onderwijs Ven ray (SPOVenray), gaat in op actu ele ontwikkelingen in het basison derwijs in de gemeente Venray. De opnamen worden dinsdagavond vanaf 19.00 uur uitgezonden op het kanaal van Kabelkrant Venray en om het uur herhaald. if.il if Wat is dat voor een vreemde vlag? Het is een vraag die tal van Afghanen zich de afgelopen dagen hebben gesteld. Zo'n kleur rijk vaandel waarop een haas staat afgebeeld, nee, dat zagen ze nooit eerder. En dat is ook niet zo gek, want de Piëlhaasvlag kennen ze in het onherbergzame en al jaren in oorlog verkerende Afghani- stan natuurlijk niet. Maar daar is verandering in gekomen, dankzij drie Venrayse militairen: Lars van Lierop, Thyme Tax en Ivo Janssen. De drie zijn echte carnavalsvier- ders. Ivo zat bijvoorbeeld twee jaar in de jeugdraad en Lars was in 2005 adjudant van jeugdprins Dion. Vanuit Afghanistan stuurde Lars een leuke foto, waarop hij Links op de foto Lars van Lier- op en rechts Thyme Tax. samen met Thyme Tax trots bij de Piëlhaasvlag poseert. De zeven fractievoorzitters in de Venrayse gemeenteraad zijn boos op burgemeester Waals. Ze vinden dat hij het niet kan maken afwezig te zijn bij de vergadering over de voorjaarsnota op 30 juni. Temeer het al de zoveelste keer is dat Waals eind juni vakantie viert tijdens het belangrijkste politieke debat van het jaar. In een geza menlijke brief aan de burgemees ter uiten de fractieleiders hun grote ongenoegen. Tijdens het komende debat om de voorjaarsnota verblijft de bur gemeester in Frankrijk, zo liet hij onlangs in een brief aan de par- tijen weten. Waals meldt dat hij en zijn partner 'wegens verplichtin gen naar derden' op 27 en 28 juni in het Franse Brignoles moeten zijn. Waals vertrekt op 25 juni en de terugreis is gepland op 6 juli. De burgemeester stelt in zijn brief voor 'even op en neer te vliegen' om de laatste raadsverga dering voor het zomerreces toch te kunnen voorzitten. Zodat zijn vervanger, PvdA-frac tieleider Bert Linskens, gewoon aan de debatten kan deelnemen. "Als het moet, dan moet het maar", vindt Waals. Een andere mogelijk heid is de vergadering een week te vervroegen naar dinsdag 23 juni. Afgelopen maandag bespraken de fractievoorzitters de kwes tie in hun reguliere vergadering. Waals ontbrak omdat hij momen teel op vakantie is in Zuid-Afrika. Bert Linskens meldde dat Waals de brief zonder zijn medeweten had verstuurd. De PvdA'er maakte wel duidelijk dat hij er niet op staat te springen om Waals op 30 juni te vervangen. "Het is aardig dat de burgemeester mij wil sparen, maar daarmee legt hij wel het probleem buiten hemzelf neer." Linskens hekelde de veelvuldige afwezig heid van Waals tijdens belangrijke politieke debatten. "Dit is geloof ik al het derde jaar op rij dat hij ver stek laat gaan", foeterde de PvdA- er. "Het getuigt niet van respect om andere zaken te laten prevale ren. Dit is niet in orde", zo drukte Linskens zich nog diplomatiek uit. Ook de andere fractieleiders vielen over de burgemeester heen. Het bleek praktisch onmogelijk het gehele politieke circus een week te vervroegen. "Hij moet zijn vakanties beter plannen. Dat moe ten wij ook", zei Gerda van Stelten (CDA). "Hij brengt ons nu allemaal in de problemen. Waals moet er maar voor zorgen dat hij op 30 juni terug is." Tiny Grebenjak was het roerend met Van Stelten is. "Ja, daar ben ik keihard in. Het is zijn verantwoordelijkheid op tijd terug te zijn." Gerrit Verkoeijen (Samenwer king) denkt dat het vergeefse moeite is. "Daar trekt hij zich toch niets van aan. Als hij niet wil, dan komt hij echt niet." Jolanda Dijkema (SP) opperde het idee de vergadering van 30 juni dan maar een week op te schuiven naar dinsdag 7 juli. Dit alternatief viel in goede aarde bij de andere fracties. Volgens zijn eigen plan ning is Waals namelijk op 6 juli weer terug. "En anders regelt hij het maar dat hij op 6 juli terug is", besloot Bert Linskens. 13-14-15 februari Verras je geliefde met: Hotel Asteria venray Tel. 0478 511466 www.asteria.nl MARTIN GAUS HONDENSCHOOL VENRAY start BASISCURSUS 15 februari WWW.MARTINGAUSVENRAY.nl «WLCfcMN Rechtbank houdt twee zaken aan De rechtbank in Roermond heeft deze week twee strafzaken aangehouden waarbij Venrayna- ren waren betrokken of die zich in Venray hebben afgespeeld. Het onderzoek in beide zaken is nog niet afgerond. In de eerste zaak gaat het om een 21-jarige Venraynaar die wordt beschul digd van inbraak en diefstal. Jus titie verdenkt hem ervan dat hij op meerdere momenten in het najaar van 2008 inbraken heeft gepleegd in Venray, onder meer in woningen aan de Etudestraat, Sint Antoniusstraat, Westsingel en Gus- senstraat. Daarbij werden onder meer autosleutels, fotocamera's, videocamera's, laptops, dvd-spe- lers, auto's, creditcards, horloges, gitaar, geld en mobiele telefoons buit gemaakt. De verdachte is een bekende van de politie. Hij is al eerder veroordeeld voor diefstal in Venray, Oostrum en Heide. In de tweede zaak gaat het om een poging tot doodslag op 20 oktober vorig jaar in Venray. Een 40-jarige Arubaan wordt hiervan verdacht. Hij zou iemand met een mes heb ben proberen te steken. Dezelfde dag heeft hij een ander slachtoffer met de dood bedreigd. Daarnaast heeft hij volgens justitie gepro beerd om op 22 augustus vorig jaar de gemeente Venray geld af te troggelen door een medewerkster van de gemeente te bedreigen en te beledigen. GRATIS LENZEN PROBEREN gordijnprojecten RESTANTENV www.pelgrimshuis.nl Tel. 0478-636228 Autoschadecenter Venlo Hulsterdreef Autoschade Venray TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN TegelsSanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken Onze showroom bestaat 10 jaar. Kom langs voor speciale acties! Keizersveld 22 Venray Tel.: (0478) 55 04 10 rongenvof.nl EL EN MAAS berden Inktzwarte politieke dag in Meerlo-Wanssum Echte Piëlhazen a Fractieleiders boos op Waals RESERVEER tudigwant V0L-V0L de voor- v waarden speciaal optiek Passage 5 Venray 10478 58 34 40 rechtstreeks af fabriek de mooiste de beste... goedkoper GRATIS meten en hangen Geopend voor partikulieren: Vr. 13.00 - 21.00 Za. 12.00 -17.00 Dubloen 4, 5751 PX DEURNE Tel. 06 51186471 RESTAURANT - ZALEN ACCOMMODATI E .autoschadecenter-venlo.nl www.hulsterdreef.nl ^QjsterkmschadewerkJJ) A '.1 ..n.n..

Peel en Maas | 2009 | | pagina 1