Kleur inspiratie CDA te gast bij Servaashof Beleidsplan goedgekeurd Munten voor De Hazekeutel Nomineer voor sportgala Suus HaarTrends: wellness in de kapsalon Metamorfose Zowyzo <unst binnen bereik van kunstenaars en fotografen www.kunstbinnenbereik.nl Wh G uithoek ook voor uw tuin rende show van te maken. Ook Josefine Wijnhoven, die tijdens het zwangerschapsverlof van Rianne Jansen heeft ingevallen, zal van de partij zijn. HECHTE VRIENDSCHAP Afferden is de thuisbasis voor Marble. Hier repeteren ze iedere maand en wordt lief en leed gedeeld. "Ja, we zijn een band, maar eigenlijk is er veel meer. We kennen elkaar door en door en hebben een hechte vriend schap opgebouwd. Daarom is het belangrijk om elkaar iedere week te zien. We repeteren dan nieuwe nummers, maar het samenzijn is ook heel belangrijk. We treden nog regelmatig op. Meestal doen we dit binnen een uur rijden van Afferden. Bijna alle concerten zijn in de driehoek Roermond, Eindhoven, Arnhem. Venray ligt centraal in deze driehoek, maar dat is zeker niet de enige reden dat we hier ons 25-jarig jubileum concert geven. We hebben tijdens ons bestaan vele hoogtepunten gekend. Eigenlijk is ieder geslaagd feest weer een hoogtepunt, maar de Night of the Promsconcerten met de fanfare waren toch wel heel bijzonder. Dat was in de schouwburg in Venray. We heb ben dus goede herinneringen aan Venray." THEATER Na 25 jaar Marble is het einde nog lang niet in zicht. "We willen nog veel optredens geven en dat zal ook altijd onze eerste prioriteit blijven. Toch zijn er ook nog ande re dingen die we wel eens wil len uitproberen. We hebben nog nooit studio-opnames gemaakt of een eigen cd uitgebracht. Dat was ook niet nodig, want de mensen vinden ons altijd vanzelf wel, ook zonder dat we demo's versturen. Toch lijkt het ons leuk om eens iets in de studio te doen. Ook wil len we, als het bevalt, wel vaker het theater in. Het lijkt ons een uitdaging om meer met eigen tek sten te doen. We spelen nu vooral bij bruiloften en partijen, en dan kijken we wat het publiek wil. Dit zijn vaak liedjes uit de top 40 of lekkere meezingers. We passen ons dus aan het publiek aan. In de schouwburg spelen we echt de muziek die wij leuk vinden en hiervoor nodigen we mensen uit. Voor ons jubileumconcert hebben alle bandleden bijvoorbeeld een lijstje gemaakt met liedjes die we graag willen spelen. Daar zaten bij- voorbeeld veel rock-ballads in. Bij een feest is dit niet altijd gepast, maar in de schouwburg kunnen we dit wel goed spelen." De kaartverkoop verloopt tot nu toe voorspoedig. "De helft van de ruim 600 kaarten is verkocht en we moeten nog beginnen met reclame maken. We gaan posters ophangen en ons persbericht stu ren we naar verschillende media. Ik verwacht dat we 450 a 500 kaarten zullen verkopen. Maar het zou natuurlijk zo maar kunnen, dat we uitverkocht raken." Kaarten voor het jubileum concert van Marble zijn te koop via www.orkestmarble.nl of bij de winkel van Fa. Keijsers, in de Dorpsstraat 44 in Afferden. De kaarten kosten 15 euro. Kunstbinnenbereik.nl verkoopt schilderijen, tekeningen en foto's geprint op luxe canvasdoek. origineel, betaalbaar en persoonlijk PEEL EN MAAS Het CDA Venray heeft een werkbezoek gebracht aan het vernieuwde Servaashof in Venray. Na een presentatie was er een uitgebreide rondleiding over het terrein. Het CDA brengt elke zes weken en werkbezoek aan een instelling, bedrijf of organisatie. Na de ontvangst heeft Ton Klin kenberg een presentatie gegeven over de nieuwe architectuur op het terrein, de gebruikte materi alen en uiteraard over de func tionele indeling van het terrein. Nadat de CDA-leden antwoorden gekregen hadden op hun vele uiteenlopende vragen, was er een rondleiding op het terrein. Zowel binnen een aantal gebouwen als in de openbare ruimte op het ter rein werd stilgestaan bij alles wat er al gebeurd is of nog gaat gebeu ren. De CDA-leden waren onder de indruk van alle werkzaamhe den die plaats hebben gehad en met name van de visie erachter Na een dankwoord en een klei ne attentie van fractievoorzitter Gerda van Stelten werd het werk bezoek afgesloten. De gemeenteraad van Venray heeft het beleidsplan en de meer- jarenovereenkomst voor de jaren 2009-2012 van Schouwburg Ven ray goedgekeurd. Burgemeester Jos Waals en bestuursvoorzitter Leo Janssen hebben de overeenkomst gete kend waarmee deze bekrachtigd is. In de meerjarenovereenkomst zijn de subsidie van de gemeente Venray aan de schouwburg, en de prestaties die de schouwburg daarvoor moet leveren, vastgelegd. Op de foto ondertekenen burge meester Jos Waals en bestuurs voorzitter Leo Janssen de meerja- rensubsidieovereenkomst tussen de gemeente Venray en Schouw burg Venray. Ter gelegenheid van het 40- jarig bestaan van Periodiek dit jaar, heeft Marc Verheijen besloten iets te gaan betekenen voor carna valsvereniging De Hazekeutel in Venray. Verheijen vertelt: "Al snel was mijn keuze gemaakt, de Haze- keutel is een prachtige vereniging die ik al jarenlang een warm hart toedraag. Vorig jaar tijdens hun 4x11-jarig jubileumfeest heb ik de Hazekeutel 6000 consumptie- munten aangeboden. Onlangs is de munt gemaakt, met aan de ene kant het logo van De Hazekeutel en aan de andere kant van Perio diek. Dit symboliseert de goede samenwerking tussen beide." Zaterdag 24 januari, tijdens de jeugdzitting, wordt de consump- tiemunt voor de eerste keer in gebruik worden genomen. Wie wint op zaterdagavond 14 maart tijdens het Sportgala Venray de prijs van G-sporter en trainer- coach van het jaar? Welke sporter, team, begeleider of vrijwilliger wordt onderscheiden met de aanmoedigingsprijs en waarde- ringsprijs? De Stichting Sportgala Venray roept de lezers van Peel en Maas op om hun favorieten ken baar te maken. De lezers nomine ren, de jury van het sportgala kiest uit alle inzendingen de winnaars. Nomineren kan tot en met zon dag 25 januari door een e-mail te sturen naar info@sportgalavenray- regio.nl Vermeld in uw e-mail wie u nomineert, maar ook waarom u denkt dat hij of zij de prijs ver dient. Dit is uw kans om uw favo riete trainer, G-sporter, vrijwilliger of begeleider te eren. In tegenstel- ling tot de afgelopen jaren kan er niet worden genomineerd voor de prijzen sportman, sportvrouw en sportploeg van het jaar. De jury van het Venrayse sportgala zal deze editie zelf nomineren en zelf de winnaars bepalen. Welke spor ters en teams zijn genomineerd, wordt begin februari bekendge maakt. Het Sportgala Venray krijgt op zaterdagavond 14 maart in het zalencomplex van hotel Asteria in Venray een geheel nieuwe for mule. Het format ligt in de lijn van het tv-programma Holland Sport: intiemer en interactiever. Alles draait om de sporters. Voor het sportfeest zullen geen kaarten in de vrije verkoop gaan, omdat er ruimte zal zijn voor zo'n 250 gas ten. Zij zullen persoonlijk worden uitgenodigd. Donderdag 22 januari 2009 - Pagina 9 Suus HaarTrends is Venrays nieuwste kapsalon. Suus Haar- Trends staat voor de nieuwste haartrends, professioneel vakman schap, biologische producten en oplossingen voor alle haarproble- men. Klanten ervaren er tegelijk even een moment van ontspan ning; wellness in de kapsalon. Zondag 25 januari opent Suus HaarTrends aan de Schans 5 in Venray met een open dag. Susanne van Kuijck-Swaghoven werkte ruim vijftien jaar in diverse salons in Venray en omgeving. De passie voor het kappersvak heeft zij nog steeds. De stap naar een eigen salon was daarom onver mijdelijk. Suus HaarTrends biedt een uniek totaalconcept: het com bineert de nieuwste haarmode met een gevoel van ontspanning. Het gebruik van biologische haar- producten past daar helemaal bij. Suus HaarTrends brengt, kortom, wellness in de kapsalon. Uiteraard staat haarmode voor op. Susanne volgt de haartrends dan ook op de voet en blijft zich voortdurend scholen. Haar klan ten weten zich telkens weer verzekerd van de nieuwste look. Susanne adviseert hen daar graag bij: "Bij het kiezen voor model en kleur let ik ook op gezichtsvorm en huidtype. Je kapsel moet bij je postuur passen." En zo creëert Suus HaarTrends voor elke klant een kapsel in persoonlijke stijl volgens de laatste mode. Tot in de puntjes verzorgd. "En, heel belang rijk, je kunt die look daarna zelf voor de spiegel ook weer creëren." Kleurspecialist Suus HaarTrends werkt hoofdzakelijk met natuur lijke, biologische kleuringen. Ook de shampoos hebben geen syn thetische toevoegingen. In Venray is Suus HaarTrends dé specialist in het werken met Tecnaproducten. "Tecna staat voor technologie en natuur; een vleugje technologie en veel natuur", legt Susanne uit. "Overigens is er voor alle hoofd huid- en haarproblemen een pas sende oplossing", stelt de haarspe- cialist. Psoriasis, schilfers, droog of vet haar? Suus HaarTrends pakt het probleem aan met hulp van etherische oliën in combinatie met hoofdhuidmassage. Eventueel kan een kuur ook thuis worden voortgezet. Bij een kappersbehandeling hoort eigenlijk ook een gevoel van verwennerij, vindt Susanne. "Waarom zou je in de salon niet meteen even heerlijk tot rust komen?", zegt zij. Suus HaarTrends geeft zijn klanten daarom een fijne hoofdhuidmassage tijdens het wassen. "Comfortabele zit, voeten omhoog; écht een moment van ontspanning." Naast de kappersbe handeling kunnen Susannes klan ten bovendien genieten van een uitgebreide hoofdhuidmassage, hotstonemassage of een complete massage voor hoofdhuid, gelaat en decolleté. Suus HaarTrends aan De Schans 5 in Venray is open op dinsdag van 9.00 tot 21.00 uur, op woens dag van 13.00 tot 17.30 uur en op donderdag van 9.00 tot 17.30 uur, en eventueel op maandag en woensdagavond op afspraak. Tele foon: 06-12874092. Kijk voor meer informatie op www.suushaar- trends.nl. Uiteraard bent u ook van harte welkom om een kijkje te nemen tijdens de open dag op zondag 25 januari van 14.00 tot 17.00 uur. Smulwereld In ons artikel over de ver nieuwde zaak van Smulwereld Old Dutch aan de Leunseweg werd abusievelijk de naam van de familie Swaghoven genoemd. Dat moet zijn de familie Pelzer. Kerstpuzzel De winnaars van de kerst woordzoeker in Peel en Maas van donderdag 25 december 2008 zijn bekend. De eerste prijs, een waardebon van 50 euro van Van den Munckhof BV, is gewonnen door Hanneke Dinghs uit Casten- ray. De tweede prijs, een waar debon van twintig euro van Van den Munckhof BV, ging naar E. Litjens uit Wanssum en de derde prijs, een waardebon van tien euro van Van den Munckhof BV, is voor Pierre Hendriks uit Venray. De oplossing van de kerstwoord zoeker: 'Sneeuw op natte grond vriest terstond'. De winnaars hebben de prijzen inmiddels ont vangen. Een basisschool met een grote betrokkenheid van lera ren, kinderen én ouders. Dat is Petrus' Banden, een school waar ruim 400 leerlingen samen leren en spelen. Gaat uw kind vanaf of in de loop van volgend schooljaar naar school? En bent u nieuwsgie rig hoe Petrus' Banden onder wijs aanbiedt? Op donderdag 29 januari houdt Petrus' Ban den een open ochtend. Vanaf 08.45 uur bent u dan harte welkom in onze fraaie school in de Oranjebuurt. "Wij streven naar een grote betrokkenheid van kinderen én van hun ouders",' zegt Ger Mous, directeur van Petrus' Banden. "Hoe we dat doen? Onze leraren zoeken bijvoorbeeld volop interactie met de kinderen. Ze vergroten hun betrokkenheid bij de lessen door te werken met leuke projecten, boeiende thema's en afwisselende werkvormen. Zo blijven de kin deren enthousiast en gedreven." Ook samenwerken is belangrijk: "Leerlingen krijgen regelmatig een schoudermaatje. Zo kunnen ze elkaars kennis en vaardigheden versterken. Ze leren van voordoen, samendoen en nadoen. Samen spel vergroot de kwaliteit van het onderwijs.' De ouders worden nadrukkelijk betrokken bij de school en het onderwijs aan hun kind. 'We hebben een zeer actieve oudervereniging die elk jaar ver schillende succesvolle activiteiten organiseert. En in de MR en het ouderpanel kunnen ouders hun mening en ideeën kwijt. Daar hou den we terdege rekening mee." Een basisschool met een prettig pedagogisch klimaat waarin zorg zaamheid voor kinderen voorop staat. De Petrus' Banden is ook een school waar zorgzaamheid voor kinderen vooropstaat. "Wij wil len dat een kind elke dag speelt en leert in een prettig pedago- gisch klimaat", vertelt Ger Mous, directeur van Petrus' Banden. "We willen uitdagend onderwijs aan bieden en vinden zelfstandigheid belangrijk." Ook zorgzaamheid is een sleutelbegrip op Petrus' Ban den. "We leren kinderen respect te hebben voor elkaar. Dat betekent dat we ze ook leren om elkaars verschillen te respecteren. We willen kinderen laten zien hoe ze elkaar kunnen helpen en voor elkaar kunnen zorgen." Nieuwsgie rig? Kijk dan ook eens op www. petrusbandenschool.nl. U bent van harte welkom tijdens de open ochtend op 29 januari vanaf 08.45 uur. Zowyzo Eten Drinken is de afgelopen weken flink ver bouwd. Met trots opent eige naar Arjan Wienen deze week de deuren van zijn vernieuw de horecagelegenheid. Zowyzo Eten Drinken aan de Grotestraat staat vooral bekend als horecagelegenheid voor een lekker bakje koffie en een goede lunch. Zes jaar geleden nam Arjan Wienen Zowyzo over en gaf er zijn eigen richting aan. Na de ver bouwing is er nog meer ruimte voor nieuwe ideeën. Vanaf vandaag (donderdag) kunt u voortaan van maandag t.m. don derdag 's middags van 14.00 tot 17.00 uur terecht voor een High Tea. "Wij serveren dan onbeperkt thee (uiteraard ook koffie op ver zoek), met diverse zoete en har tige hapjes met onder meer mini- sandwiches, cheesecake, muffins etc. Laat u verrassen door onze creativiteit...", aldus Arjan Wienen. De High Tea is overigens alleen op reservering en voor minimaal twee personen. Nieuw is vanaf 4 februari de restaurantavond op woensdagavond."Een totaal nieuw concept", zegt Arjan. "De keuken is tot 21.00 uur open en mensen kunnen terecht voor een menu met kleinere porties warme en koude gerechten. De keuze is zeer uitgebreid. Denk bijvoorbeeld aan sushi, zalmrolletjes, maar ook kip- penspiesjes, een rundercarpaccio of een struisvogelbiefstukje. De bekende menuparade is ook voor deze avonden te reserveren." Arjan Wienen is trots op zijn vernieuw de zaak die heropend is. "Ik heb er letterlijk mijn hele ziel en zalig heid ingestopt", besluit Wienen. Venniy De Hoveniers o4?mm Liveband Marble bestaat 25 jaar en dat wordt gevierd met een jubileumconcert in de Venrayse schouwburg, op zaterdag 28 maart. De zeskop- pige band wil er iets speciaals van maken. Er is een compleet nieuw programma ingestu deerd en er komen gastoptre dens van andere muzikanten, verklapt bassist en woord voerder Jos Gipmans. "Een schouwburgconcert biedt bij uitstek de mogelijkheid om iets met licht en decor te doen. Normaal gesproken spelen we bij feesten en partijen en daar lopen de meeste mensen met een biertje rond. Wij zorgen er dan met onze show en liedjes voor dat het feest ook écht een feest wordt, maar de meeste mensen letten niet de hele tijd op wat we doen. In een schouwburg is dit anders. Het is donker en de lichten zijn op ons gericht. De mensen zitten en kij ken de hele tijd naar het concert. Het is een uitdaging om ze de hele tijd te blijven boeien en te verma ken. Hiervoor hebben we twee andere muzikanten uitgenodigd: een gitarist en een percussionist. Ook hebben we gastoptredens van onze eerste zangers. We heb ben tijdens promsconcerten al eerder in de Venrayse schouwburg gespeeld en dat was toch wel een hoogtepunt uit ons bestaan. We weten hoe de akoestiek is en hoe alles hier in z'n werk gaat. Het voelt dan ook vertrouwd om op 28 maart weer in Venray te spe len." Tijdens het Cecileafeest van de fanfare uit Afferden besloten drummer Roger Keijsers en toet senist Harco van de Venn, toen beiden veertien jaar jong, een bandje op te richten. Ze begonnen de volgende dag direct met repe teren en binnen een half jaar was het eerste optreden een feit. Een jaar later werd het duo aangevuld met gitarist Gert Custers en bas sist Jos Gipmans. Deze vier muzi kanten maken ook nu nog deel uit van de band. Na vele optredens op bruiloften, kermissen, perso neelsfeesten en andere partijen trok de band extra vocale kracht aan. Eerst met Ad Raijmakers en later ook met Sandra Koppes. Na dertien jaar is Ad Raijmakers ver vangen door de in Venray geboren Ron Barents. Rianne Jansen is de opvolgster van Sandra Koppes. De band speelt al ruime tijd in deze formatie. Tijdens het schouw burgconcert zullen Ad Raijmakers en Sandra Koppes nog één keer terugkomen om er een spette- ODIEK V ubb Open huis basisschool Petrus' Banden Marble viert jubileum in schouwburg Venray Onze xilf: www.gi.inhoek.nl ■dingsburo

Peel en Maas | 2009 | | pagina 9