korting pOakke 't PELGRIMSHUIS sterk in schadewerk msssm- fr\ljli09 Streetwise op Jubileum Ut Dartele Veulen Mooie zege De Peelkorf En verder: Bandoetere DINNERSHOW .vx£*J9> Rongen dé specialist' voor tegels, sanitair en Bij Berden Mode Venray P(L)AK JE KANS ^gggg^ Extra j i Plak een sticker op een reeds afgeprijsd artikel! Nieuws uit Meerlo-Wanssum 11 Gemeentelijke mededelingen 19-20 Kunst Cultuur 21 Sport 25-28 Kerkelijke diensten 30 Makelaars en projectontwikkelaars zien kansen op inzakkende woningmarkt Makelaars en projectontwik kelaars toonden zich maandag tijdens een informatieavond in de Witte Hoeve redelijk positief over de woningmarkt in Venray. Wethouder Hans Teunissen meent dat de hui dige malaise van korte duur zal zijn. Hij verwacht niet dat grote bouwprojecten, die in de startblokken staan, veel vertraging oplopen door de gevolgen van de kredietcrisis. Makelaar Huub Janssen van Peelrand merkt dagelijks dat Venray aantrekkelijk is voor woningzoekenden uit het hele land. Niet alleen uit de Brabantse grensstreek, maar ook mensen uit Noord-Holland en Utrecht oriënte ren zich in deze streek. Want Ven- ray is gemiddeld tien tot vijftien procent goedkoper dan de omlig gende Brabantse gemeenten Deur- ne en Boxmeer. "Voor een twee kapper waar je in Deurne 250.000 euro voor betaalt, ben je in Venray slechts 220.000 euro kwijt", weet Janssen. De huizenprijzen in Ven- ray liggen daarentegen wel iets hoger dan in de gemeente Venlo. "Mensen vinden het een voordeel dat Venray geen Limburg is", weet de makelaar. "Ze associëren Venray meer met de Brabantse gezellig- heid. In Midden-Limburg is het voor buitenstaanders lastiger te integreren dan hier." Projectontwikkelaar John de Langen van BAM uit Weert vindt dat Venray veel te bieden heeft. "We hebben hier een fantastische woonomgeving met veel natuur en monumenten. Er is een hoog voorzieningenniveau. Venray is van alle kanten goed en snel bereikbaar. Vanuit Duitsland, Nij megen, Eindhoven en het zuiden. Venray is ook heel bijzonder met zijn cultuur, zoals de Grote Kerk met zijn beeldenschat", vertelt De Langen. "Venray moet zich veel beter promoten. Nergens zie je een bord als verwijzing naar de kathedraal van de Peel. Doe het net als in Frankrijk, waar je langs de snelwegen overal borden ziet van kathedralen." VVD-raadslid Frans van der Kruijf is het met hem eens. "Er heerst hier nog te veel een minderwaardigheidscom plex. We moeten onze positieve kanten veel meer uitdragen." Toch gaat de malaise op de woningmarkt niet aan Venray voorbij. De huizen staan langer te koop en de prijzen moeten vaker naar beneden worden bijge steld. De afgelopen jaren was het hosanna. "Toen werden ook de slechtere woningen in de mindere wijken wel verkocht", weet Huub Janssen. "Nu zie je deze wonin gen het eerst in prijs zakken. De markt doet toch zijn werk. De druk wordt minder." Ton Teeuwen, raadslid van het CDA, vindt dat er bij nieuwbouw veel meer op kwaliteit gelet moet worden. "De huizen moeten ook niet meer zo dicht op elkaar gebouwd worden. Door kwalitatief goede woningen komt ook de doorstroming beter op gang." In Venray is de afgelopen perio de te weinig gebouwd. Het streef getal van jaarlijks driehonderd nieuwe woningen werd bij lange na niet gehaald. De teller bleef tel kens op ongeveer honderd steken. Juist nu het oogsttijd is, en veel grote projecten (Gouden Leeuw, Servaashof, Brabander, Veltum, St. Anna) tot uitvoering komen, zakt de woningmarkt in. "Er is inder daad stagnatie. Projectontwikke laars zetten niet meer zo snel de schop in de grond", merkt wet houder Teunissen (Lokaal Aktief). "Na jaren van voorbereiding zijn veel plannen kant en klaar. Het is een nadeel voor ons dat het net in deze moeilijkere tijd is. We kun nen niemand dwingen te begin nen met bouwen. Maar als ik de geluiden hoor, dan is het een tij delijke dip. Na de zomer trekt het weer aan", hoopt Teunissen, die vindt dat bouwplannen flexibeler moeten worden. "Er gaan vaak vijf, zes jaar overheen. In die periode kan er veel veranderen. Ontwik kelaars moeten beter inspelen op wat de markt vraagt. Een paar jaar geleden dachten we nog dat senioren vooral naar appartemen ten zouden verhuizen. Dit is nu al helemaal achterhaald." Projectontwikkelaars die twij felen of hun koopwoningen wel verkocht zullen worden, melden zich nu steeds vaker bij Wonen Venray. Teunissen probeert beide partijen meer met elkaar in con tact te brengen. Hassan Najja, de nieuwe directeur van Wonen Ven- ray, heeft zijn agenda al vol staan met afspraken met ontwikkelaars. Wellicht dat de woningcorporatie projecten kan overnemen voor de huursector. Wonen Venray heeft het afgelopen jaar geen enkele huurwoning aan haar bestand kunnen toevoegen. "We leven in een andere wereld dan twee, drie jaar geleden", zegt Najja. "In de aanloop van een bouwproject moet er veel meer met elkaar gesproken worden. Ik hoop echt dat de samenwerking tussen alle betrokken partijen nu echt op gang komt. Alleen zo kunnen we beter sturen op de woningmarkt." Rommelig Het is rumoerig en rommelig in de wereld. Israël en Hamas lig gen weer met elkaar overhoop, in Afghanistan blijft het rommelen, Amerika heeft een nieuwe presi dent... noem maar op. En Venray? Venray heeft een nieuwe prins. Harm Leenders kwam uit na een vlotte, onder houdende, maar ook rommelige prinsenproclamatie. Vorst Mil ton had het er moeilijk mee, een scepter ontbrak, een papieren scherm, waarachter de nieuwe prins stond, scheurde door en de lichtshow van oud-prins Twan mislukte. En dan hebben we het nog niet eens gehad over de halve zaal die tijdens het optreden van ene Erwin uit het zuiden van de provincie bezit nam van het podium. Leuk, maar rommelig. Rommelig is het ook nabij de diverse supermarkten. Daar waar afval in containers gedeponeerd kan worden, staan steeds meer grote bergen blik, zakken met afval, glasplaten die niet in de glasbak kunnen... noem maar op. Rommelig, maar vooral ergerlijk. Maar het rommelt meer in Ven- ray en omgeving. De afgelopen weken is de regio, en ook Venray, regelmatig geteisterd door over vallen. Een Venrays tankstation zelfs twee keer in korte tijd. De politie heeft daar de handen vol aan. Zozeer zelfs dat er een pak ket maatregelen is genomen om de daders zo snel mogelijk te pak ken te krijgen. Een goede zaak. Korpschef Rookhuijzen liet in een persbijeenkomst bovendien weten dat de meeste daders tus sen de vijftien en twintig jaar oud zijn en een niet-blanke huidskleur hebben, zorgvuldig het woord allochtoon vermijdend. Wat volgde is groot alarm uit diverse hoeken. PvdA in Roer mond en GroenLinks in Venlo vallen over de korpschef heen. Politiek Venray houdt zich wijse lijk stil. En terecht. Rookhuijzen geeft aan dat hij die conclusie trekt op basis van videobeelden en getuigenverkla ringen. Wat is er dan mis mee om dit te stellen? Een dergelijke uit spraak kan alleen maar bijdragen aan een grotere pakkans. En dat is toch wat we met z'n allen wil len? Pakken die gasten! Of ze nu blank, zwart, geel of van welke kleur dan ook zijn. Alleen zo kun nen we een eind maken aan die golf van overvallen. En straf ze zwaarder dan tot nu toe. Gezien de leeftijdsgroep zou een mid dagje Halt voor de hand liggen. Kunnen ze de rommel bij de glas- en blikcontainers opruimen. Maar daar komen ze wat mij betreft te licht mee weg. Hannes. Wist u trouwens dat prins Wil- lem-Alexander (volgens de defini tie van het Centraal Bureau voor de Statistiek) ook een allochtoon is? Grote prins is er ook voor de jeugd Zaterdagavond even na tien uur was het zover. Nadat de Venrayse Piëlhazen afscheid hadden genomen van prins Twan was het, niet tot ieders verrassing, Harm Leenders die werd uitgeroepen tot nieuwe prins van de Venrayse vastela- ovesvereniging. Niet tot ieders verrassing, want Harm scoor de hoog in de prinsentoto. Met als motto 'Weej zien hooëg verieërd, dat gillie mit os vas- telaovend viërt' zal Harm I, samen met adjudanten Coert de Bruijn en Ruud Engelen, de vastelaovend ingaan. Harm is 38 jaar, getrouwd met Angelique Conjaerts en samen hebben ze drie kinderen. Harm heeft samen met zijn vader een verhuurbedrijf, K-Rental, in Nij megen. Naast werken zijn muziek en klussen enkele van Harms hobby's. Harm is de tweede prins van De Piëlhaas die ook, precies twintig jaar geleden, jeugdprins is geweest bij De Hazekeutel. Destijds was Coert de Bruijn (38) een van zijn adjudanten. Nu dus weer. Coert is getrouwd met Wilmy Tacken en samen hebben ze twee kinderen. Coert werkt bij Fuji Seal in Deurne als logistiek manager en houdt van vastelao- vend en volleybal. Coert is binnen De Piëlhaas actief bij Circus Mök en heeft een aantal jaren in de Raad van Elf gezeten. Coert maakt samen met Harm ook deel uit van de Pretband. Ruud Engelen (38) is de tweede adjudant. Ruud is getrouwd met Mandy Siebers. Het stel heeft een zoon. Ruud werkt bij Rocom in Venray. Muziek maken is een van zijn hobby's, onder meer bij de joekskapel Zuutjes An, waarmee hij ook in de orkestbak van Circus Mök zit. Harm Leenders werd in sep tember op Prinsjesdag gevraagd. "Ik had er geen rekening mee gehouden, omdat ik dacht dat de nieuwe prins al gevraagd zou zijn", vertelt Harm. "Ik was ver rast, maar vooral vereerd. Vereerd omdat je naam al een aantal jaren circuleert, maar vooral omdat je uiteindelijk gevraagd wordt." Zijn adjudanten Coert en Ruud moesten nog even wachten, een weekend lang. "Ik werd op woens dag gevraagd en het weekend erop hadden we vriendenweek end met onder meer Coert en Ruud. Het werd een raar weekend, want ik wist al wat zij nog niet wisten." Dat laatste is de rode draad in de afgelopen achttien weken. Weten dat je prins wordt, maar je best doen om het niet te laten blijken. "Dat ging twee keer bijna fout. Dat gebeurt dan op momen ten dat je het niet verwacht. Dat was best wel moeilijk. Maar soms ook leuk. Zo gingen we met de businessclub van SV Venray naar PSV en dan hoor je mensen voor je praten over de prinsenprocla matie en de nieuwe prins. Dan heb je enorm veel binnenpret." In de achterliggende periode is het nieuwe trio zorgvuldig voor bereid door de prinsenkeuzecom- missie. "Zij hebben ons wegwijs gemaakt in het hele gebeuren. Je hebt er in het verleden al van alles over gehoord, maar het is verbazingwekkend wat die men- Het nieuwe prinsentrio van Venray: Coert de Bruijn (links), Harm Leenders en Ruud Enge len. sen voor ons allemaal al geregeld hebben." Nu de trein aan het rollen is, is er ook geen houden meer aan. "We hebben de komende zes weken volgens mij zes avonden niets", vertelt Court. "Maar die hebben we ook hard nodig om een aantal zaken, zoals de installatie, goed voor te bereiden", vult Ruud aan. "Daarnaast heeft de jeugd onze extra aandacht. We hebben zelf kinderen en vinden het belang rijk dat vastelaovend ook door de jeugd gevierd wordt. We gaan dan ook actief naar de jeugd toe", aldus zijne doorluchtige dwaas heid prins Harm d'n Urste. "Theater op bezoek" IN ASTERIA VENRAY €59,50 pp www.asteria.nl HOTEL ASTERIA VENRAY www.pelgrimshuis.nl Tel. 0478-636228 Zes arrestaties voor bedreiging Van Boekel De politie heeft onlangs zes verdachten opgepakt wegens bedreiging van Pol van Boe kel, scheidsrechter betaald voetbal uit Venray. De ver dachten komen uit Kerkrade, Landgraaf en Gouda en zijn 18 tot 26 jaar oud. Dat heeft het Openbaar Ministerie in Roermond dinsdag bekendge maakt. De zes werden opgepakt omdat ze in april na afloop van de wed strijd VVV-Roda JC het huis en de personenauto van de arbiter met verf hadden beklad. De bedrei gingen zouden zijn begonnen na het competitieduel op vrijdag 4 april tussen Roda en NEC. Roda- trainer Atteveld en speler Tioté kregen in die wedstrijd van Van Boekel een omstreden rode kaart. De Limburgse aanhang maakte zich erg boos over die beslissing, net als coach Raymond Atteveld die het veld instormde. Van Boe- kel stuurde de coach daarop naar de tribune. Atteveld kreeg van de KNVB een schorsing van twee wedstrijden voor zijn gedrag. Justi tie neemt de zaak hoog op. Twee items op Peel en Maas TV Wie wint de scholierenloop tijdens de Vlakwatercross in Ven- ray? Wie wint de finale van de metamorfoserubriek 'GoodLook- ing' in de Witte Hoeve? De ant woorden op die vragen worden respectievelijk zaterdagmiddag en -avond gegeven. Peel en Maas TV is bij beide evenementen van de partij. De opnamen van de scholierenloop en de finale van de metamorfose worden dinsdag avond vanaf 19.00 uur uitgezon den op het kanaal van Kabelkrant Venray en om de twee uur her haald. JANUARI TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Autoschadecenter Venlo H u Isterd reef Autoschade Ven ray TegelsSanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Onze showroom bestaat 10 jaar. Kom langs voor speciale acties! siwerke-n! Keizersveld 22 Venray Tel.: (0478) 55 04 10 rongenvof.nl Extra Nog geen stickervel met actievoorwaarden ontvangen? Vraag het aan: tel. 0478-581526 of berdenmodevenray@planet.nl Honderddertigste jaargang - week 4 - donderdag 22 januari 2009 MAAS berden Grotestraat 23 Venray Tel. 0478-581526 'Venray beter promoten' Harm Leenders nieuwe prins van De Piëlhaas DINNERSHOW Entertainment en 4 gangen diner incl. consumpties (exclusief buitenlands gedistilleerd) Ook leuk voor GROTE GROEPEN Data 14feb.-21 mrt.-25 apr.-9 mei. NIEUWE show: 12 sep.-3 en 24 okt-14 nov. Kerstshow: 12 en 19 december V bent van harte welkom voor een gezellige avond met zang en dans door een professioneel theatergezel- sS Zij serverenV een heerlijk verrassmgsdiner. j I Maasheseweg 80a Venray Tel. 0478-511466 rechtstreeks af fabriek de mooiste de beste... goedkoper GRATIS meten HIENBRIIKg en hangen gordijnprojecten Geopend voor partikulieren: Vr. 13.00 - 21.00 Za. 12.00 -17.00 Dubloen 4, 5751 PX DEURNE Tel. 06 51186471 I/Md de voor- waarden speciaal optiek Passage 5 Venray 10478 58 34 40 RESTAURANT - ZALENACCOMMODATIE KOOPJESMAAND 1 KOOPJESMAANDj www.autoschadecenter-venlo.nlwww.hulsterdreef.nl

Peel en Maas | 2009 | | pagina 1