Gemeente Venray Invoering 60 km-zones buitengebied Bent u ons nieuwe stembureaulid? Vijftig euro voor minima: aanvragen vóór 1 februari Gemeente verzekert vrijwilligers Limburgse Energie Subsidieregeling groot succes Wijzigingen langdurigheids toeslag per januari 2009 Venray timmert aan de weg Jeugdsportfonds Venray zet kinderen aan het sporten PEEL EN MAAS Donderdag 22 januari 2009 - Pagina 19 Gemeentehuis Openingstijden IOp 4 juni 2009 zijn de Europese verkiezingen en in het najaar volgen de gemeenteraadsverkiezingen. Om deze verkiezingen goed te kunnen laten verlopen, zijn er extra stembureauleden nodig om de verschillende stembureaus met voldoende mensen deskundig te bemannen. Voor de komende verkiezingen is de gemeente Venray dan ook op zoek naar een aantal nieuwe enthousiaste leden. Als u zich aanmeldt, wordt u uitgenodigd voor een informatiemiddag of -avond waar u duidelijke instructies krijgt over de werkzaamheden op een stembureau. 5 Heeft u interesse om zitting te nemen op een stembureau? Laat het ons weten. Neem telefonisch contact op met de afdeling Publieksdiensten op II (0478) 52 33 33 of mail naar gemeente@venray.nl. Venray, focus op mensen Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 04 Mensen met een minimum inkomen komen in aanmerking voor een extra toeslag van vijftig euro, de zogenaamde eindejaarsuitkering 2008. Deze uitkering is bedoeld voor huis houdens met een inkomen niet hoger dan 120% van het sociaal minimum en een beperkt ver mogen. Aan mensen die in 2008 een uit kering van de gemeente Venray hebben ontvangen, is het geld in december automatisch overgemaakt op hun bankrekening. Ontvangt u geen bijstandsuitkering en heeft u nog geen aanvraag ingediend? Doe dit dan zo snel mogelijk; de sluitings datum hiervoor is 1 februari 2009. Informatie Meer informatie over de vijftig euro regeling vindt u op www.venray.nl: klik hiervoor op het blokje rechts bovenaan de startpagina. Naast informatie over inkomens- en vermogensgrenzen kunt u daar ook het aanvraagformulier downloaden. Natuurlijk kunt u het formulier ook afhalen op het gemeentehuis. Wij helpen u graag bij het invullen. De gemeente Venray sluit met ingang van 1 februari 2009 een vrijwilligersverzekering af. Deze verzekering is bedoeld voor alle inwoners van de gemeente Venray die in enig organisato risch verband onverplicht en onbetaald werkzaamheden verrichten voor anderen en/of de samenleving. Hierbij moet dan een maatschappelijk belang worden gediend. Ook de vrijwilligersorganisaties zelf en de bestuurders ervan kunnen een beroep doen op de vrijwilligers- verzekering. De verzekering is niet bedoeld voor mantelzorgers, vrijwil lige politie en vrijwillige brandweer. Behoefte Wethouder Twan Jansen is erg gelukkig met dit initiatief: "Op veel bijeenkomsten met vrijwilligersorga nisaties hoorden we dat er dringend behoefte was aan zo'n verzekering. Ik ben dan ook blij dat we nu een aanbod kunnen leveren waarmee alle verenigingen hun voordeel kun nen doen." Pakket De verzekering voorziet in een aan sprakelijkheidsverzekering en een ongevallen- en persoonlijke eigen- Om de verkeersveiligheid te ver beteren zijn alle gemeentelijke wegen buiten de bebouwde kom zonder vrij liggende fietspaden ingericht als 60-kilometerzones. Deze zones herkent u aan de 60 km-zoneborden. Aanvullend treft de gemeente, waar nodig, extra verkeersmaatregelen in de vorm van onder andere kruis puntplateaus, wegmarkeringen en gelijkwaardige kruisingen. De 60-kilometerzoneborden staan niet aan het begin van elke weg. Het buitengebied is als geheel aan- gewezen als 60 km-zone. Daarom staan de borden aan het begin en einde van de zone. Natuurlijk moet u zich binnen deze zones aan de maximumsnelheid van 60 km per uur houden. Maar dat betekent niet dat u overal daadwerkelijk 60 kunt rijden. In het buitengebied moet u altijd rekening houden met de situatie ter plekke, zoals smalle wegen, landbouwvoertuigen, fietsers en spelende kinderen. Met de 60 km-zones biedt de gemeente verkeersveiligheid, kwaliteit en leef baarheid in het buitengebied. Duurzaam Veilig Venray De gemeente Venray sluit met deze maatregelen aan op het programma Duurzaam Veilig, hét landelijke verkeers- en vervoersbeleid van de laatste jaren, waarbij veiligheid de hoogste prioriteit heeft. Er wordt door het hele land hard gewerkt aan het verbeteren van de verkeers veiligheid voor iedereen, maar voor fietsers en voetgangers in het bijzonder. Veilig verkeer is soms let terlijk van levensbelang. Landelijk is door het invoeren van 60 km-zones het aantal verkeersslachtoffers al met een kwart afgenomen. dommenverzekering voor de vrijwilligers. Daarnaast heeft de gemeente gekozen voor een aan sprakelijkheidsverzekering voor de vrijwilligersorganisaties zelf, een aansprakelijkheidsverzekering voor verkeersdeelnemers en een bestuurdersaansprakelijkheids verzekering. Uitvoering Match, het steunpunt voor vrijwil ligerswerk in Venray, zorgt voor de uitvoering van de verzekering. Alle vrijwilligersorganisaties in de gemeente Venray zijn automatisch meeverzekerd, u hoeft zich dus niet van te voren op te geven. Wanneer u aanspraak wilt maken op de ver zekering, kunt u contact opnemen met Match, Marktstraat 8, 5801 BM Venray, tel. (0478) 51 69 95. Informatiebijeenkomst Op dinsdag 17 februari organiseert Match een informatieavond over de vrijwilligersverzekering in De Witte Hoeve. De bijeenkomst start om 19.30 uur. Alle vrijwilligers en vrijwilligersorganisaties zijn hiervoor van harte uitgenodigd. Gemeente Venray werkt samen met de Provincie Limburg en andere Limburgse gemeenten om energiebesparing en duurzame energieopwekking te stimuleren. Vanwege het grote aantal aanvragen voor de Limburgse Energie Subsidie (LES) is de subsidiepot voor eigen woningbezitters in Venray nu al leeg. U kunt hiervoor dus geen aanvraag meer indienen. Misschien komt er vanwege het succes een vervolgregeling, maar dat is op dit moment nog niet zeker. Voor basisscholen en sportverenigingen is nog wel geld beschikbaar. Op 1 september 2008 is een subsidieregeling geopend waarbij u subsidie kon aanvragen voor het nemen van energiebesparende maatregelen. De Provincie Limburg stelde hiervoor samen met de 35 deelnemende gemeen ten geld beschikbaar voor energiebesparing bij eigen woningbezitters, basisscholen en sportverenigingen. Kijk op www.limburgseenergiesubsidie.nl voor meer informatie. Landelijke subsidieregelingen Er zijn in 2008 ook enkele landelijke subsidieregelingen gestart, om particulieren te stimuleren om duurzame warmte en zonne-energie te gebruiken. Een van de nationale regelingen is de Subsidieregeling Duurzame Warmte. Tot 31 augustus 2009 kunt u subsidie aanvragen voor zonneboilers, warmtepompen en micro-warmtekrachtketels in bestaande woningen. Via de Stimuleringsregeling Duurzame Energie hebben duizenden Nederlanders subsidie voor zonnepanelen aangevraagd. De inschrijving hiervoor is afgesloten. Mogelijk komt in 2009 een nieuwe ronde. Meer informatie over de landelijke regelingen is te vinden op www.milieucentraal.nl. De langdurigheidstoeslag is een financiële tegemoetkoming die de gemeente verstrekt aan mensen tot 65 jaar die lange tijd op het minimumniveau leven. Voorheen werden de regels hier voor vastgesteld door het Rijk. In 2007 hebben Rijk en gemeen ten in bestuursakkoord 'Samen aan de slag' afgesproken dat de langdurigheidstoeslag wordt gedecentraliseerd naar gemeenten. Dit betekent dat de gemeenteraad op een aantal punten nieuwe regels heeft vastgesteld. Wat zijn de veranderingen? - De leeftijd om voor deze toeslag in aanmerking te komen is ver laagd van 23 naar 21 jaar. Dit betekent dat mensen tussen de 21 en 65 jaar een aanvraag kun nen indienen. - Voorheen gold dat u gedurende een onafgebroken periode van vijf jaar een inkomen moest hebben op bijstandsniveau; deze periode is nu teruggebracht naar drie jaar. - Nieuw is ook dat naast mensen die een uitkering ontvangen ook werkenden met een laag inkomen in aanmerking komen. - Tot slot is besloten dat uw inko men niet boven de 105% van het sociaal minimum mag uitkomen. Voorheen lag dit percentage op 100%. Nieuwe bedragen vindt u op het aanvraagformulier. Eigen vermogen Om in aanmerking te komen voor deze toeslag, mag u een beperkt eigen vermogen bezitten. Hiervoor gelden de bijstandsnormen: 10.910 euro voor gehuwden, samen wonenden en alleenstaande ouders en 5.455 euro voor alleenstaanden. Hoogte toeslag De hoogte van de langdurigheids toeslag is afgeleid van de wettelijk vastgestelde hoogte. Gehuwden en samenwonenden hebben in 2009 recht op een bedrag van 500 euro. Alleenstaande ouders ontvangen 450 euro en alleenstaanden 350 euro. Aanvragen De toeslag kunt u elk jaar aanvra gen. Het aanvraagformulier voor 2009 is in de loop van februari beschikbaar. U kunt dit dan afhalen bij het gemeentehuis of downloaden via de website van de gemeente. In de toelichting op dit formulier vindt u meer informatie over deze regeling. Onderstaande werkzaamheden zijn gepland voor de komende periode. Bij deze planning gaat de gemeente er vanuit dat de weers omstandigheden het toelaten. 1. Marktstraat, Grote markt, Hofstraat: vervangen gas- en waterleidingen, van 19 januari tot 1 maart 2. Zuivelweg: aanbrengen asfalt- deklaag en diversen, van 19 tot 29 januari 3. Etudestraat en Aubadestraat, aansluitend Serenadestraat en Ouverturestraat: afkoppelen regenwater, vanaf nu tot de bouwvak (augustus) 4. De Blakt: aanleg industrie terrein, vanaf nu tot de bouwvak (augustus). Woensdagmiddag 14 januari was de kick-off van het Jeugd sportfonds Venray. Tijdens deze middag onthulde wethouder Twan Jansen het logo van het fonds. Hij gaf hiermee het officiële startsein voor het nieuwe Jeugdsportfonds. Het Jeugdsportfonds Venray is een fonds voor kinderen uit gezinnen die leven rond het sociaal minimum. Het fonds betaalt voor hen de contributie voor de sportclub en de sportattributen. Intermediairs kunnen een aanvraag doen voor een bijdrage vanuit het Jeugdsportfonds. Dit zijn professionals zoals jeugdhulpverleners, leraren en sportbuurtwerkers. Workshops voor kinderen Na de onthulling van het logo, vertelde oud-wielrenner Peter Winnen over zijn eigen sportervaringen en het nut en de noodzaak voor kinderen om te sporten. Daarna gaven de twee ambassadeurs van het Jeugdsportfonds, Ferry Greevink en Ron van der Hoff, een aantal workshops voor de jeugd. Ongeveer 65 kinderen deden mee aan de workshops taekwondo en handboogschieten waarin respectievelijk Ferry en Ron diverse medailles hebben behaald op Wereld- en Europese kampioenschappen. Participeren en talenten ontplooien De gemeente Venray vindt het belangrijk dat kinderen ongeacht het inkomen van hun ouders kunnen sporten en hun talenten kunnen ontplooien. Kijk op www.jeugdsportfonds.nl voor meer informatie. ZONE WEEK 04 adv.indd 19

Peel en Maas | 2009 | | pagina 19