JELLE NIEUWE IV van OTDE VAN matia wilms PAUL KOPPES In IN MAASHEES PEEL EN MAAS «niay Niets! PEEL EN MAAS RECEPTIE PTINSToM I PEEL EN MAAS Donderdag 15 januari 2009 - Pagina 25 CATNAVALS- KLEDINgBEUTS Moedercentrum EVA in Venray houdt een carnavalskledingbeurs op woensdag 4 februari. Carna valskleding kan worden ingele verd bij EVA aan de Paterslaan in Venray. De kleding moet voorzien zijn van naam en vraagprijs. Van de opbrengst van de verkochte kleding gaat vijftig procent naar de eigenaar en de andere helft is voor het moedercentrum. Niet verkochte kleding gaat terug naar de eigenaar. De carnavalskleren kunnen ingeleverd worden tijdens kantoortijden. De beurs duurt van 14.00 tot 16.00 uur. PTINSENBAL Q&Tnpalsvereniging 't Knöl- lekéinfLeunen houdt op zaterdag 17 jnuari een prinsenbal vanaf 20.30 uur. Om 21.00 uur wordt afscheid genomen van prins San der 1. Direct hierna wordt de nieuwe prins voorgesteld. Via sms kan men de nieuwe prins raden! Stuur een sms naar 4414 type knol (spatie) (voor en achternaam van de nieuwe prins 2009). Dit kan tot zaterdag 17 januari, 21.00 uur. VASTELAOVEND SAME! Carnavalsvereniging De Kea- vers uit Holthees-Smakt heeft een nieuwe prins en een nieuw boe renbruidspaar uitgeroepen. De nieuwe prins is Jelle dun 1 (van Tilburg). Prins Jelle dun 1 gaat regeren met zijn spreuk: Carnaval is een stukske van mien leave, ut is me mit de paplepel ien gegae- ve. Jelle dun 1 werkt bij tech nisch installatiebedrijf De Bruyn in Venray als installatiemonteur. De receptie ter ere van de prins wordt gehouden op carnavalsza terdag. Het nieuwe boerenbruidspaar bestaat uit Paul Kersten en Mireille Keijsers. Zij worden op carnavals dinsdag in de onecht verbonden. Carnavalsvereniging De Piëlhaas in Venray is op zaterdag 17 januari te gast in de schouwburg van Venray. Vanaf 20.00 uur wordt daar de jaar lijkse prinsenproclamatie gehouden. Er wordt deze avond uitgebreid stilgestaan bij het afscheid van prins Twan d'n urste die, samen met z'n adjudanten Jack en John, terug kan kijken op een bijzonder jaar. Met een traditioneel geweldige act wordt hij opgenomen in de APK. Naast dans, muziek en andere acts is er deze avond nog een optreden door een superartiest. Maar het echte hoogtepunt van de avond is het om 22.11 uur bekendmaken van de nieuwe prins. De laatste kaarten zijn op vrijdag 16 januari te koop tijdens de vrije verkoop in De Evenaar tus sen 19.00 en 21.00 uur, waar belangstellenden tevens de laatste kaarten voor Circus Mök 2009 kunnen bemachtigen. De Orde van Verdienste van carnavalsvereniging De Kar- klingels uit Oostrum wordt dit jaar uitgereikt aan Maria Wilms. De uitreiking van deze onderscheiding vind plaats op zaterdag 7 februari om 22.00 uur tijdens het Klingelbal in D'n Oesterham in Oostrum. Wilms is vanaf 1967 woonachtig in Oostrum. Ze is op 27 november 1942 geboren in Ysselsteyn. In 1965 is ze getrouwd met Sjaak Wilms, ze hebben een dochter met de naam Anita en een zoon genaamd René. Wilms woonde nog maar net in Oostrum toe ze al gestrikt werd voor de ouderver eniging van de basisschool. Daarna werd ze lid van destijds de Boerin- nenbond later LVB en nu ZijActief. Bij deze vereniging is ze veertien jaar bestuurslid geweest, waar van acht jaar voorzitter. Wilms is iemand met ideeën en meestal was ze dan ook zelf betrokken bij de uitvoering van haar ideeën. Al meer dan dertig jaar heeft ze gecollecteerd voor diverse goede doelen. In de jaren dat ze aan de Rosmolenweg op de Boshuizen woonde was ze ook actief binnen de plaatselijke buurt. De keren dat de buurt de boerenbruiloft organiseerde was zij een van de mensen die voorop liep. Carna val zit haar in het bloed. Ze was samen met haar man een trouwe bezoeker van alle carnavalsfesti viteiten. In het verleden heeft ze vanaf de eerste liedjesmiddag in Oostrum ongeveer zeven jaar op rij carnavalsliedjes geschreven voor diverse mensen. Ook is ze in die tijd enkele jaren jurylid van de Oostrumse optocht geweest. In het jubileumjaar van de car navalsvereniging in 1989 was zij tijdens het BCL-treffen medever antwoordelijk voor de catering in de grote tent waar voor ca. 2500 bezoekers de magen gevuld moes ten worden. In het verleden is ze ook lid geweest van de Dorpsraad. Hier is ze vijf jaar als bestuurslid actief geweest, waarvan vier jaar secretaresse. In die tijd was ze vanuit de Dorpsraad tevens lid van het Sinterklaascomité. Hierna is Wilms ook nog ongeveer zes jaar vrijwilligster geweest bij De Zonnebloem. Ook nadat ze vier jaar geleden naar Venray verhuisd was bleef zij zich inzetten voor de Oostrumse gemeenschap. Ze is nog steeds lid van ZijActief en zo heeft ze voor extra inkomsten gezorgd voor deze vereniging door ongeveer 70 leden te mobili seren om gedurende twee weken, tien uur per dag, tekst en uitleg te geven aan de bezoekers van de afvalcontainers op diverse plaat sen en Venray. Verder is zij sinds vijf jaar lid van de routecommis sie van de Fietsvierdaagse in Ven- ray. Buiten het verzorgen van de notulen fietst ze samen met haar man alle fietsroutes en sinds dit jaar verzorgd ze ook nog de rou tequiz van De Fietsvierdaagse. Bij de ouderenbond (KBO) heeft zij de laatste vijf jaar ook nog mee gewerkt aan de carnavalsavond voor de ouderen van Oostrum. Hier voerde ze een act op met haar vroegere buren. Buiten deze activiteiten heeft ze nu tijd voor de hobby's als volksdansen, jeu de boules en is ze ook nog oppas- moeder voor haar kleinkinderen. Gezien de brede vrijwillige inzet voor diverse verenigingen en stichtingen in Oostrum en Ven ray heeft Wilms deze Orde van Verdienste zeker verdiend. Prins Eric I (Thielen) is in Cas- tenray uitgeroepen tot de 53e heerser van carnavalsvereniging De Schanseknuppels. In een volle zaal was er eerst het aftreden van prins Roel II die afscheid nam onder de tonen van Candle Light. DaarJawerd prins Eric I uit een koekoeksklok tevoorschijn geto verd. De leus van deze kersverse prins luidt: Hard of zacht gekókt, ut is um ut éve, same gón wej dizze vastenaovend beléve! Vur al ow drukwaerk zwart-wit en vierklewre, hMngformeliere, schrifle, boek, takken- en. sckriefgerei, kunde ^ówat alle daag van de waak beef os tera^kt (behalve óf tpnèag en nkuurlik mit de vastelawenA ten Vemroj of Keitfftwid 19 on H-oplyaof 6! In het jaar 1713 is er sprake van dat in 1712 'eenen verc- kenskop' verkocht werd. Deze werd 'rekening gedaan' in 1713 voor de prijs van 18 stui vers. Op die zeventiende januari in 1713 werden door de kapelmees ter Claes de Wey en Hendrick Lemmen als gildtmeester 'alsnogh de perck gesteld' twee verckens- koppen, deze brachten samen na hogen 14 stuivers op. Dit is het eerste bewijs van het begin van de huidige Köpkesmert in Maashees, waar, zoals het aangegeven wordt, varkenskoppen werden verkocht bij opbod. In 2012 wordt dus de 300e Köpkesmert gehouden. Door de jaren heen zijn varkenskoppen, 'een halve varkenskop' geworden en wordt deze samen met andere vleeswaren van het varken ver kocht. Op zondag 18 januari om 12.00 uur, na de dienst in de kerk van de H. Anthonius, worden deze vleeswaren weer verkocht door de Rüpers Marc en Rob, in de zaal van Plein 27 in Maashees. De ver kooprondes worden afgewisseld met diverse optredens. Het jeugd- orkest BMBM, de Cheerbliekskes en een Buutreedner gaan er samen voor zorgen dat het een gezellige middag wordt. De opbrengst is voor de kerk en men kan tevens met een bod de gezinsbijdrage geheel of gedeeltelijk voldoen. In een bomvol Vèrkeshuus in Merselo is Paul ll (Koppes) afgelo pen uitgeroepen tot 52e prins van de Zagewetters. Hij is ontzettend goed ontvangen en zal dit jaar voorop gaan samen met zijn prin ses Anne (van Dijk) en nar Tom (van Rheden). Prins Paul ll is in het dagelijks leven werkzaam als eerste monteur bij AutobedrijfVan Vegchel Car Systems in de Vrede- peel. Verder is hij actief als speler van het eerste voetbalelftal bij SV Merselo en speler van het derde team bij ZVV Venrode. Nar Tom doet de opleiding bouwkunde op het ROC in Helmond en loopt stage bij MJ Teunissen. Prins Paul ll en nar Tom houden hun receptie op vastelaoveszaterdag um 20.19 uur in het Vèrkeshuus. Prins Paul ll heeft als leus nów èfkés nié ièn dé graas of óp 't voet- balvèld want ik gój dit jaor veuróp ien 't vastélaovès géwèld! Mark (Swinkels) is de nieuwe jeugdprins van carnavalsvereni ging De Pielreuzen in Ysselsteyn. Zijn leus deze carnaval luidt: Mit deez daag is ut ien Reuzesteyn, wèr ien groot feest vur groot en klein. Een modeshow lag ten grond slag aan het uitkomen van de nieuwe prins. Onder opzwepende muziek deden de kandidaten hun- loopje over de catwalk. Ondertus sen vertelde de presentator enkele verhalen over de desbetreffende personen. De kandidaten werden Jeugdprins Mark den vierde van De Pielreuzen uit Ysselsteyn (foto Aerts, Leunen) beoordeeld door een professio nele jury bestaande uit de nieuwe jeugdvorst Teun Spreeuwenberg, prins Bart 1 en ex-jeugdprins Stan 2. Uiteindelijk bleven er vijf kandi daten over waarna de voorzitter van de jury jeugdvorst Teun de jeugdprins bekendmaakte. Mark den Vierde houdt receptie op zon dag 15 februari om 15.11 uur in Jera'70 in Ysselsteyn. Zoals in de voorgaande edi tie van deze krant al gemeld, had De Zoepneus bijzondere informatie over de komende prinsenproclamatie weten te bemachtigen. Wat de exacte inhoud van deze informatie betreft, daar liet de Zoepneus zich niet over uit. Het leek erop dat de leden wisten wie de nieuwe prins van de Piël haas zou worden. De Zoepneus bood de mogelijk heid om te voorkomen dat deze informatie vroegtijdig bekend zou worden gemaakt. Buiten het feit dat er in de wandelgangen en op de wazelbox van VV De Pielhaas volop werd gecommuniceerd, waren er ook ingekomen stukken tijdens de ledenvergadering van De^oepneus van afgelopen zater dag. Defceacties warenergSps tus- senschokkend en ludiekJnfonder meer een mooi opgestelde brief van een bezorgde Venrayse burger, maar ook een poederbrief met beterschapkaart voor deze 'zieke geesten'. De (letterlijke) klapper was echter de in mystiek gehulde brief met hierop de tekst 'Omerta' van krantenknipsels en een heuse kogel. Gelukkig bleek na nauwkeu rige inspectie van de munitieken ners binnen De Zoepneus dat het om een losse flodder ging - hope lijk de boodschap ook. Gezien le tfkst 'Omerta', wat binnen de mfiawereld zoiets betekent als zwijgplicht, zouden we wellicht 2m djerichting van Italianen dienen re-denken? Het toont zeker aan dat vastelaovend bij de bevolking van Venray leeft. Het bovenstaande is allemaal met humor tijdens de vergadering door de Zoepneuzen ontvangen en er is daarom besloten om de naam toch bekend te maken! Als nieuw lid van de APK (Ald Prinse Kompeneej) zal worden uitge roepen.... Twan van Bussel! Hij zal tevoorschijn komen onder een waterval van rode wijn en een handdoek op z'n hoofd. De Zoepneus merkt op dat de vereni ging het wel merkwaardig vindt dat nog bijna iederjar de prins van het vorige jaar bij deze APK toetreedt. VV De Zoepneuzen vindt de act prachtig, wel zonde van de wijn, en feliciteert Twan via deze weg met deze tijdloze benoeming. Wat gebeurt er als U niet adverteert Wie wordt de opvolger van prins Twan I? Het antwoord op die vraag wordt zaterdagavond gegeven in de schouwburg van Venray. Een verslag met tal van foto's van de prinsenproclamatie is zaterdagavond rond 23.30 uur te zien op Kabelkrant Venray. Peel In café-zaal Wilhelmina in S wolgen worden op zaterdag 17 januari kaartjes verkocht voor de Zwolligse revue. De revue vindt plaats op 30 januari, zaterdag 31 januari en zondag 1 februari. De verkoop van de kaarten start om precies 17.00 uur. Volgnummers zijn eerder verkrijgbaar. De kaart jes kosten 8 euro per persoon. Er worden maximaal zes kaartjes per persoon verkocht (op op). Zon dag 18 januari om 14.11 uur hij sen de vereniging en de joekska- pel voor aanvang van de receptie van prins Tom I en prinses Yvon en Maas TV is ook van de partijDe opnamen worden maandagavond vanaf 19.00 uur uitgezonden op het kanaal van Kabelkrant Venray en ieder uur herhaald. In Peel en Maas leest u volgende week don derdag een uitgebreid interview met het nieuwe trio. de vlag. De carnavalsvereniging biedt het prins deze middag een receptie aan. Iedereen is van harte welkom om hem samen met zijn prinses en adjudanten Frank en Frank te komen feliciteren deze middag. Zaterdag 31 januari is de verkoop van de carnavalskrant Bokkeproat. PTINSEN- TECEPTIE Carnavalsvereniging Ut Dar tele Veulen houdt op zaterdag 17 januari een receptie van 20.11 tot 22.11 uur voor prins André I in café-zaal 't Veule aan de Veulense- weg in Veulen. www.vandenmunckhof.nl Tel. 0478-582727 en op Alle vastelaovespregramma's laesde netuurlik ien

Peel en Maas | 2009 | | pagina 25