korting plakken! 11 Onthulling Ballonzuil uitgesteld l milling ENORME KORTINGEN TOT Bij Berden Mode Venray 0,, Oranje Wit wint topper En verder: ASTERIA Bandoetere iafflGD©@K)© auiMiNa NEDERLAND VENRAY Brand Los: knaller voor jeugd Duivenkampioen in Ysselsteyn Rongen dé specialist' Voor tegels, sanitair;' en Gemeente in de slag met Wonen Limburg over Brukske P(L)AK JE KANS VANAF 15 JANUARI Stickervellen zijn huis aan huis bezorgd. Heeft u geen stickervel ontvangen? Vraag deze dan aan: tel. 0478-581526 of berdenmodevenray@planet.nl <D «3 Honderddertigste jaargang - week 3 - donderdag 15 januari 2009 Nieuws uit Meerlo-Wanssum 13-14 Gemeentelijke mededelingen 19-20 Kunst Cultuur 23 Sport 26-28 Kerkelijke diensten 30 deel van de kosten voor haar reke ning nemen. Maar na een jaar van onderhandelen liggen beide par tijen nog heel ver uit elkaar. Het gaat om een verschil van miljoe nen euro's. Een oplossing lijkt dan ook niet snel in zicht. "We zullen allebei een stap in de goede rich ting moeten zetten. Van onze kant is die bereidheid er zeker", verze kert Van Dijck. "En ik verwacht dat die bereidheid er ook bij Wonen Limburg is." Duidelijk is dat ook de gemeente water bij de wijn moet doen. Het eindbod waarop alles stukliep, staat nu opnieuw ter dis cussie. "Dat moet ook wel", zegt Van Dijck. "Anders hoef je niet aan het gesprek te beginnen." Elly van Dijck liet maandag in wijkcentrum de Kiosk duidelijk merken dat de gemeente er alles aan gelegen is om tot een akkoord te komen. "Want samenwerken levert nu eenmaal een meerwaar de op. Eén plus één is meer dan twee." Mochten de onderhande lingen opnieuw mislukken dan gaan de gemeente en Wonen Ven ray - zoals voorheen - ieder hun eigen gang in de wijk. De gemeen te komt dan zelf met een plan van aanpak. Wijkraadvoorzitter Petra van Duijnhoven sprak haar teleurstel ling uit. "We hadden gedacht nu druk in de weer te zijn met de uitvoering. Helaas is alles anders gelopen. Hopelijk lukt het wel in 2009. Het masterplan blijft bij ons hoog in het vaandel staan. We hebben ons er niet voor niets het vuur voor uit de sloffen gelopen." Wethouder Van Dijck sprak van een ongemakkelijke situatie. Ze vindt dat de berichtgeving in de kranten en de bewonersbrief - nota bene door de gemeente zelf ondertekend - de lading niet dekt. LEES VERDER OP PAGINA 5. Hotel ASTERIA VENRAY www.asteria.nl HOTEL RESTAURANT NODIGT U UIT VOOR... l^^^P^TvERREr1 peel^brÜnch Paard Paarden zijn heel mooi en sier lijk. Ze worden ook wel edele dieren genoemd. Paarden stap pen, draven of galopperen. Bij de stap loopt het paard in een rustig tempo. De draf gaat al wat sneller en galopperen is het snelst. Paar den kunnen ook steigeren. Dat is wanneer ze op hun achterbenen gaan staan. Ze gooien hun voor benen de lucht in. Als je op een paard zit dat gaat steigeren, is het moeilijk om erop te blijven zitten. Dan moet je wel een goede ruiter zijn. Anders val je eraf. Als je op een paard wilt rijden, heb je meer nodig dan alleen een paard. Er komt van alles bij kijken. Je hebt een zadel nodig en een hoofdstel met bit en teugels. En een cap voor op je hoofd. Als je valt, is je hoofd tenminste beschermd. Bij paardrijden hoort ook speciale kleding, zoals rijlaarzen en een rijbroek. En je moet ook iemand hebben die de stal en de hoeven van het paard fatsoenlijk kan onderhouden. Belangrijk, want met zijn hoeven kan het paard schokken en druk opvangen tij dens het lopen. Het is te hopen dat de hoeven van het modern opgetuigde ren paard dat moet gaan sporten op de locatie De Helling bij Wans- sum stevig en goed onderhou den zijn. Want samen met zijn ruiter(s) moet dit multifunctio nele paard flink wat hobbels kun nen nemen. Als het maar niet gaat steigeren en geen lastpaard voor de verenigingen en de gemeente Meerlo-Wanssum wordt. En trekken aan een dood paard is nog lastiger. Hannes Duitser opgepakt De politie in Venray heeft maan dag in een huisje op een vakan tiepark in Venray een 22-jarige man uit Hannover aangehouden. De man was een voortvluchtige en vuurgevaarlijke verdachte die gezocht werd door de Duitse poli tie. Maandag ontving de politie in Venray een aanhoudingsver zoek van de politie uit Hannover. In Hannover had men vlak voor de kerst in een woning een zeer grote hoeveelheid hard- en soft drugs aangetroffen. Tevens trof men voor duizenden euro's aan contant geld en een groot arsenaal wapens aan. Uit het onderzoek van de Duitse politie kwam naar voren dat één van de verdachten zich zou ophouden in de omge ving van Venray. Hierop startte de politie in Venray een onderzoek op. Uit dit onderzoek bleek dat de man in een vakantiepark ver bleef. Maandagavond deed het arrestatieteam van de politie een inval. De man werd aangetroffen en aangehouden. Ook werden een vuurwapen, munitie, enkele tien tallen kilo's hennep en voor bijna 20.000 euro aan contant geld aangetroffen. De man zit op dit moment nog in Nederland vast. Samen met de Duitse politie en justitie zal overlegd worden hoe de zaak verder afgehandeld gaat worden. In het clubhuis van hand boogvereniging Ons Genoegen in Ysselsteyn vond woensdag middag de kick-off plaats van het Jeugdsportfonds Venray. Tijdens deze middag onthulde wethouder Twan Jansen het logo van het fonds. Hij gaf hiermee het officiële startsein Wethouder Elly van Dijck (PvdA) toont zich strijdbaar. Ondanks de mislukte onder handelingen met Wonen Ven- ray over de kostenverdeling van de wijkaanpak in Brukske. Maandag tijdens de jaarverga dering van het wijkplatform meldde Van Dijck dat er op 26 januari een gesprek volgt met Wonen Limburg. "We zoeken het op een hoger niveau. Dit is de laatste kans om er samen uit te komen." Burgemeester Waals en wethou der Van Dijck vertegenwoordi gen de gemeente bij dit cruciale gesprek. Namens Wonen Limburg schuiven directeur Rudy de Jong en directeur vastgoed Marcel Meulen aan. Frappant is dat Meu- len tot 1 januari 2009 als direc teur van Wonen Venray de mis lukte gesprekken voerde met de gemeente. Zijn rol bij Wonen Ven- voor het nieuwe jeugdsport fonds. Het Jeugdsportfonds Venray is een fonds voor kinderen uit gezin nen die leven rond het sociaal minimum. Het fonds betaalt voor hen de contributie voor de sport club en de sportattributen. Inter- ray wordt nu overgenomen door Hassan Najja, die tijdelijk de direc teursfunctie overneemt totdat de vacature van Meulen is ingevuld. Overigens heeft Najja, tegenwoor dig directeur van Wonen Horst, ook een verleden met dit lastige dossier. Tot 1 mei 2008 had hij als wethouder van Venray het master plan Brukske in zijn portefeuille. Maandag 26 januari wordt een cruciale dag voor de aanpak van de wijk. Het uiteindelijke lot ligt in handen van de raad van com missarissen (RVC) van Wonen Lim burg. Deze raad zal zijn fiat moe ten geven over het op bestuurlijk niveau bereikte akkoord. De gemeente moet veel geld - onge veer 12 miljoen euro - investeren in de openbare ruimte en maat schappelijke voorzieningen zoals wegen, pleinen, parkeerplaatsen, speelvelden, brede school en het wijkgebouw. Wonen Venray zal, als grootste vastgoedeigenaar, een mediairs kunnen een aanvraag doen voor een bijdrage vanuit het jeugdsportfonds. Dit zijn profes sionals zoals jeugdhulpverleners, leraren en sportbuurtwerkers. Na de onthulling van het logo vertel de oud-wielrenner Peter Winnen over zijn eigen sportervaringen en het nut en de noodzaak voor kinderen om te sporten. Daarna gaven de twee ambassadeurs van het jeugdsportfonds een aantal workshops voor de jeugd. Tae- kwondoka Ferry Greevink en handboogschutter Ron van der Hoff hebben beiden medailles op EK's en WK's behaald met hun sport. De gemeente Venray vindt het belangrijk dat kinderen onge acht het inkomen van hun ouders kunnen participeren op gebied van onderwijs, kunst en cultuur en sport. En dat ook zij hun talen ten kunnen ontplooien. Kijk op www.jeugdsportfonds. nl voor meer informatie. KOOPJESMAAND^ t/m 31 jan. De feestelijke onthulling van de gerestaureerde Ballonzuil op zondag 18 januari in Mer- selo gaat niet door. Vanwege het strenge winterweer kon den de werkzaamheden niet worden uitgevoerd. De dorpsraad van Merselo heeft de festiviteiten opgeschoven naar maart of april. Op 18 januari 2009 is het precies 113 jaar geleden dat de gedenksteen werd opgericht. Vijfentwintig jaar eerder, op 18 januari 1871, landde de uit Parijs afkomstige luchtballon in Merselo. De werkzaamheden zouden in de eerste drie weken van januari plaatsvinden. Een restaurateur zou het verweerde monument een flinke opknapbeurt geven. Daar naast krijgt de omgeving van de Ballonzuil een facelift. Het is een populair vertrekpunt van wandel-, trim- en fietsroutes door de bos sen van Dalland. Er komen een fietsenstalling en parkeerplaatsen voor auto's. De parkeergelegen heid krijgt een eenvoudige uitvoe ring die past in de bosrijke omge ving. De voorbereidingen waren hele maal gericht op de historische dag van 18 januari. De Franse en Duitse ambassade waren uitgeno digd evenals de schutterij. Heem- kundevereniging 't Raokeliezer zou het verhaal van de gestrande luchtballon vertellen en uitbeel den. "Normaal gesproken hadden we het werk in de eerste weken van januari gemakkelijk kunnen uitvoeren", zegt dorpsraadvoor- TAPIJTCEMTRUM Julianasingel 7 zitter Theo Zegers. "Maar helaas speelt het winterweer ons parten. De vorst zit zo diep in de grond dat we de afgelopen niets konden doen." Er is ook een ballonwedstrijd gekoppeld aan de feestelijke ont hulling. De winnaars krijgen op tweede pinksterdag, bij de festivi teiten rond de molen, een ballon vaart aangeboden. Aanrijding met paard Een 39-jarige automobilist uit Maashees heeft zaterdag ochtend omstreeks 8.00 uur een aanrijding gehad met een paard. Het paard liep hierbij letsel aan een been op. De politie in Venray kreeg de melding van twee loslopende paar den op de Maasheseweg. Zij ging poolshoogte nemen en net over de grens met Brabant troffen de agenten de dieren aan. Eén van de paarden had een bloedende wond aan een been. Ook een medewer ker van een dierenasiel in Smakt was aanwezig. Hij nam beide die ren mee. Rond 10.15 uur meldde de automobilist uit Maashees zich telefonisch bij de politie. Hij gaf aan dat hij een aanrijding had gehad met een paard. Ook kreeg de politie via het dierenasiel te horen dat de eigenaar van de paar den in Beugen woonachtig is. De automobilist en de eigenaar van de paarden zijn vervolgens met elkaar in contact gebracht. SV United mag plan maken voor sportpark op De Helling De gemeenteraad van Meer- lo-Wanssum kiest vooralsnog niet voor het ontwikkelen van het nieuwe sportpark Noord op de locatie 't Hoogveld in Blitterswijck. Voetbalclub SV United mag van de raad van de gemeente Meerlo-Wans- sum een plan maken voor een multifunctioneel sportpark op De Helling, tussen de dor pen Meerlo en Wanssum in. Pas als dat er is en de raad het inhoudelijk kan behandelen, wordt er een definitief besluit genomen over de plek van het sportpark voor de Meerlo- Wanssumse fusieclub. De dis cussie over de locatie van het nieuwe sportpark is daarmee na de lange, vier uur durende raadsvergadering van dinsdag avond weer volledig open. Bij SV United was de opluch ting groot na afloop van de raads vergadering. Want als de raad het besluit van burgemeester en wet houders, om het nieuwe sport park te realiseren op 't Hoogveld in Blitterswijck, had gesteund, was de toekomst van de voetbalclub én de overige verenigingen (post duivenvereniging, motorclub, kin dervakantiewerk, Jong Nederland en jeugdkampsporten, red.) die nu gebruikmaken van de sport parken Bergsbos in Meerlo en de Broekberg in Wanssum, erg onge wis geweest. "Ja, ik ben opgelucht", bekende voorzitter Arie Janssen na afloop. "Wij mogen aan de slag en zelf gas geven. We hebben het stuur gelukkig weer zelf in handen. Dat hebben we natuurlijk liever dan dat we vanaf de zijlijn moeten toekijken. Maar het is nog te vroeg om te juichen. Het is nu zaak om antwoord op de vragen vanuit de raad te gaan geven. Maar daar heb ik alle vertrouwen in, want we hebben natuurlijk de afgelo- pen jaren al heel wat voorwerk gedaan." Hoe anders zag het gezicht van voorzitter Hans Speijcken van BVV'27 er na de vergadering uit. Volgens de Blitterswijckse pre ses heeft de raad last van zwakke benen. "Dit is een zwak besluit. De raad is onder de maatschappelijke druk bezweken. Want het is duide lijk dat 't Hoogveld planologisch en financieel de beste locatie is. Als het toch De Helling wordt, dan zal BVV'27 zo lang mogelijk zelfstandig proberen te blijven, in het belang van de leefbaarheid in Blitterswijck. We kunnen ons nog goed zelf redden. Maar ik weet niet hoe de situatie over vijf of over tien jaar zal zijn." GEEN MEERDERHEID Tijdens de extra vergadering van dinsdagavond was al snel duidelijk dat het voorstel van burgemeester en wethouders, om SV United te laten verkassen naar sportpark 't Hoogveld in Blitterswijck, niet kon rekenen op een meerderheid van stemmen. Vooral de oppositie partijen GP'94 en CDA uitten kri tiek op de keuze van B en W en de argumentatie waarop dat besluit is genomen. LEES VERDER OP PAGINA 14. TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Winterweer gooit roet in het eten TegelsSanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken Onze showroom bestaat 10 jaar. Kom langs voor speciale acties! Keizersveld 22 Venray Tel.: (0478) 55 04 10 rongenvof.nl MMMMaiiMIIMJ.IJI.UJl "Laatste kans op doorbraak" Jeugdsportfonds van start... MAAS ran start. Maasheseweg 80a Venray Tel. 0478-511466 "gangen verrassingsmenu vanaf 28 S0 PEEL-BRUNCH iedere zondag vanaf 11.00 uur ?'GANGEN-KEUZE-MENU ^jjdag, zaterdag en zondag) naar V de voor- waarden speciaal optiek Passage 5 Venray 10478 58 34 40 70% kijk op www.tapijtcentrum.nl Raad wijst 't Hoogveld in Blitterswijck vooralsnog af wc r

Peel en Maas | 2009 | | pagina 1