Gemeente Venray Big Bang voor jongeren in Venray Informatieavond belastingaangifte Sporthal D'n Herk op Servaashof Winterperikelen rond afvalcontainers Gladheid in Venray Vacatures Venray in cijfers Reisdocument aanvragen Kijk ook op www.venray.nl 50 euro voor petfles Kleine werkzaamheden Grote Markt Winter huurwoningen PEEL EN MAAS Donderdag 15 januari 2009 - Pagina 19 Gemeentehuis Openingstijden Op dinsdag 10 februari is er een gratis informatieavond over de belastingaangifte voor mensen met een handicap of chronische ziekte. Zij kunnen namelijk voor buitengewone uitgaven wegens handicap en ziekte belastingaftrek vragen. Omdat het invullen van de aangifte voor veel mensen een ingewikkelde klus is, wordt deze informatieavond georganiseerd. MEE Noord- en Midden-Limburg, Mantelzorgondersteuning Noord-Limburg, Thuishulpcentrale Midden-Limburg en de gehandicapten raad Venlo organiseren de informatieavond. U bent vanaf 20.00 uur van harte welkom. De informatieavond duurt tot 22.00 uur en vindt plaats in De Witte Hoeve, Gasstraat 5 te Venray. Om deel te nemen aan de informatieavond, moet u zich voor 23 januari schriftelijk aanmelden via een aanmeldformulier. Dit aanmeldformulier kunt u ophalen bij het Zorgloket in het gemeentehuis, bij Synthese of bij MEE. Ook kunnen zij het naar u opsturen. Aan de avond kunnen 150 mensen deelnemen. Meld u daarom tijdig aan. Venray, focus op mensen Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 03 Onder grote belangstelling is onlangs de volledig gereno- veer-de Sporthal D'n Herk op Servaashof heropend. In de afgelopen maanden is de sport hal volledig opnieuw ingericht zodat deze weer voldoet aan de eisen van deze tijd. Dit is mede mogelijk gemaakt door een rijkssubsidie. De gemeente Venray heeft mede zorg gedra gen voor een goede begeleiding en uitvoering van deze subsidie regeling. De sporthal op Servaashof is afgelopen zomer volledig gereno veerd. Installaties en toestellen zijn vernieuwd en ook de vloeren zijn gerenoveerd. Het harde werken heeft zijn vruchten afgeworpen. Het gebouw is ruimtelijk opnieuw ingedeeld waardoor het nog meer mogelijkheden biedt aan de interne en externe gebruikers. Naast cliënten van GGZ Noord- en Midden Limburg, kunnen ook omwonenden, verenigingen en scholen gebruik maken van deze sportaccommo datie. Wetenschappers bootsten in 2008 de oerknal na. Venray deed dit over op 9 januari 2009. Alle ingrediënten waren aanwezig: een dynamische ruimte, positief en negatief geladen energieën en een prachtig ontstekingsme chanisme. Waar gaat dit over, denkt u misschien. Dit is een terugblik op een dynamische avond in discotheek The Zenith in Venray. Een avond waarop zestig jonge mensen uit Venray in gesprek zijn gegaan met me dewerkers van politie, jongeren werk, woningbouwvereniging en gemeente. Na een wat onwennig begin, werd de groep van negentig personen in zes groepjes verdeeld. Ze gingen aan de hand van drie vragen met elkaar in gesprek. De eerste vraag betrof de veiligheid van jongeren. De jongeren spraken met de profes sionals over hoe veilig of onveilig ze zich voelen in Venray en wat er vol gens hen nodig is om het veiliger te maken. De tweede vraag ging over een plek voor jongeren. Jongeren gaven aan hoe zo'n jongerenplek er uit zou mogen zien en wat voor activiteiten ze graag op deze plek zouden willen doen in de toekomst. Bij de derde vraag vroeg men de jongeren om een evenement van en voor de Venrayse jongeren voor 2009 te bedenken. De uitkomsten van de vragen werden door de deel- Actief inzetten Deze beachparty mogen de jonge ren zelf, met hulp van de gemeente, politie, jongerenwerk en woning bouwvereniging gaan organiseren. Meer dan twintig jongeren gaven op het eind van de avond aan dat zij zich graag actief willen inzetten. Een aantal jongeren gaf aan graag evenementen te willen organiseren in Venray. En een aantal jongeren gaf aan, aan de hand van thema's met de gemeente in gesprek te wil len blijven. Op deze manier kunnen zij een bijdrage leveren aan het in ontwikkeling blijven van het jonge renbeleid in de gemeente Venray. Uitkomsten Niet alleen de jongeren, maar ook de medewerkers van de gemeente, politie, jongerenwerk en woning bouwvereniging zijn in beweging en gaan onderzoeken hoe zij de uit komsten van deze avond het beste kunnen inzetten tijdens het uitvoe ren van hun werk. Nu de temperatuur steeds vaker onder nul komt, wordt het lastiger om gft-containers te ledigen. Dit komt hoofdzakelijk door het vastvriezen van de inhoud. Zelfs bij minimale nachtvorst komt dit probleem al voor. Om dit zoveel mogelijk te beperken, hieronder een aantal voorzorgsmaatregelen: nemers op flip-overs geschreven. Op het eind van de avond kon iedere deelnemer stemmen op het beste idee dat kan bijdragen aan het vei liger maken van Venray, het beste idee voor een jongerenplek en het beste idee voor een evenement. Het evenement dat de meeste stemmen kreeg, een heuse beachparty, wordt komend jaar uitgevoerd. De gemeente Venray is de afgelopen weken druk doende geweest om de wegen en fietspaden sneeuwvrij te maken en te houden. Het vrijmaken van de doorgaande wegen, busroutes, fietspaden en schoolroutes naar het Raayland College heeft de hoogste prioriteit. Door de grote sneeuwval van zondag 4 op maandag 5 januari had de aannemer de handen vol aan het vrijmaken van bovenstaande wegen. Hiermee waren ongeveer 20 medewerkers in de weer. Ze zijn hier tot maandagavond mee bezig geweest. Op dinsdag zijn alle andere wegen sneeuwvrij gemaakt. Toen is ook de route rond de basisscholen gestrooid. Trottoirs en overige straten Volgens het beleid van de gemeente Venray zitten alleen doorgaande wegen, busroutes, fietspaden en schoolroutes in het schema van de gladheidbestrijding. Dit is onder normale omstandigheden ook voldoende. Maar bij extreem weer zoals in de afgelopen weken, krijgt de gemeente veelvuldig de vraag om ook trottoirs en overige straten schoon te maken. Naast het feit dat dit erg hoge kosten met zich meebrengt, is dit niet te doen omdat daarvoor de capaciteit en het materiaal ontbreekt. Bovendien vriest de sneeuw snel vast aan het trottoir of de straat. Hierdoor is het haast onmogelijk om te verwijderen. Dit kan alleen met sneeuwschuiven, maar dat brengt veel schade toe aan de trottoirs. Ook het gebruik van zout (wat de gemeente tot een minimum beperkt in verband met het milieu) zou veel meer zijn. De gemeente Venray is op zoek naar een nieuwe medewerker: - Adviseur communicatie Voor meer informatie kijk op www.venray.nl onder vacatures. Hoeveel kinderen zijn er tot met het derde kwartaal in 2008 geboren in Venray? Hoeveel mensen hebben zich hier gevestigd? Op www.venray. nl vindt u de laatste cijfers. Ook vindt u hier het statistisch jaarboek. Kies voor Wonen Leven> Feiten Cijfers> Statistiek> Venray in Cijfers 2008. Nieuwe cijfers per 1 januari 2009 zijn over enkele maanden beschikbaar. - Zet de bak 's winters op een vorstvrije plaats of een beschutte plek. - Leg lege eierdozen op de bodem, die kunnen voorkomen dat de inhoud vastvriest. Is de container leeg, dan kunt u ook enkele druppels slaolie op de bodem sprenkelen. Hierdoor vriest het gft-afval minder snel vast. - Gft-afval is meestal nat materiaal. Probeer dit zo droog mogelijk te houden. Meng keukenafval met droog tuinafval, droog gras of planten- materiaal. Of plaats lekbakjes in de keuken op het aanrecht. - Zet uw container zo laat mogelijk aan de weg, zodat de inhoud geen kans krijgt om alsnog vast te vriezen. Omschudden container Sommige mensen vragen zich af waarom de beladers van de vuilniswagen de container niet wat vaker om laten schudden, voordat ze de container halfvol terugzetten. Dit doen ze niet omdat het kunststof waarvan de container is gemaakt bij vriesweer nogal kwetsbaar is. Bij veelvuldig omschudden van de container is de kans op beschadiging vrij groot. Zelf verantwoordelijk Bovenstaande tips helpen u de overlast voor uzelf en voor de reinigings dienst zoveel mogelijk te beperken. Voor het afval dat toch vastgevroren zit is er geen andere oplossing dan te wachten tot dit ontdooid is en de bak alsnog geledigd kan worden. U blijft zelf verantwoordelijk voor het aanbieden van uw afval. Dit houdt in dat wanneer de container niet geheel geledigd is er wel een lediging in rekening wordt gebracht. U krijgt van de gemeente een herinneringsbrief als uw reisdocument verloopt. Gaat u binnenkort met vakantie? Houd er dan rekening mee dat het aanvragen van een nieuw document vijf werkdagen duurt. Een reisdocument kan met een spoedprocedure na twee werkdagen worden geleverd. Daarvoor worden dan wel extra kosten in rekening gebracht. adv-week 3.indd 19 14-01-2009 17:04:25 Mogelijkheden Sporthal D'n Herk is tegen aantrek kelijke uurtarieven te huur voor particulieren, verenigingen of bedrijven. De sporthal beschikt over een grote zaal (van 27 x 15 meter met een vloeroppervlak van 405m2) en een kleine zaal (van 18 x 11 meter met een vloeroppervlak van 198 m2). De sporthal is via de eigen ingang aan de Oostsingel makkelijk bereikbaar en beschikt over een eigen parkeerplaats. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met het Servicepunt van het Facilitair Bedrijf GGZ Noord- en Midden-Limburg via 0478-527600. De levensmiddelenbon ter waarde van 50 euro is bij de trekking van de VIP-loterij op dinsdag 13 januari gevallen op lotnummer 4018210 bij VIP Veltumse Kleffen (C1000). Op vertoon van het winnende lot kan de winnaar zijn prijs ophalen aan de publieksbalie van het gemeentehuis. De levensmiddelenbon kan worden ingewisseld bij deze C1000. Essent en Waterleiding Maatschappij Limburg (WML) starten volgen de week met het vervangen van een aantal gas- en waterleidingen in de Grote Markt. Dit gebeurt vooruitlopend op de reconstructie van de Grote Markt, Marktstraat, Hofstraat en Kardinaalspad in het kader van het project Centrum op de schop. De leidingen zijn eigenlijk pas in 2015 aan vervanging toe, maar omdat de bestrating nu toch vernieuwd wordt, is besloten deze werkzaamheden nu al uit te voeren. Essent en WML willen maandag 19 januari aan hun werkzaamheden beginnen. Het winterweer kan daar echter nog invloed op hebben: als het vriest kan er niet gewerkt worden. Alle winkels blijven bereikbaar, hoewel enige overlast niet te vermijden is. De werkzaamheden zijn in ieder geval gereed vóór carnaval, dan zijn alle straten weer dicht. Na carnaval starten de werkzaamheden aan de bestrating. Bomen verplanten Ook moet er een aantal bomen verplant worden op de Grote markt en het Schouwburgplein. Deze bomen worden herplant nabij de nieuwe rotonde aan de Henri Dunantstraat en nabij basisschool De Hommel. Deze werk zaamheden staan gepland voor woensdag 21 januari. Maar hiervoor geldt ook dat deze planning afhankelijk is van het weer. De nieuwe bomen op de Grote Markt worden in april geplant. Het is nu nog een mooi winterplaatje, maar in 2009 zijn de eerste huurwoningen van Wonen Venray gereed in Brabander Aan den Heuvel. Als de eerste huurders hun sleutel krijgen, is de temperatuur hopelijk 30 graden hoger dan tijdens het nemen van deze foto. Bij de eerste zes huurwoningen aan De Schans is de nok van de woning al bereikt en bedekt met 'sneeuwpannen'. Voor tien andere huurwoningen is de bouwput uitgegraven en gevuld met sneeuw. Voor de twaalf huurwoningen aan de Sperwerstraat ligt de 'vloerbedekking' van sneeuw al in de woning. De plaatsing van muren, kozijnen, het dak en dergelijke wordt de komende maanden uitgevoerd, als Koning Winter is vertrokken.

Peel en Maas | 2009 | | pagina 19