Kevin van Leuven verlengt contract Raad wijst 't Hoogveld vooralsnog af Limburgse ondernemers pessimistisch Kerkramenactie Meerlo geslaagd Éi Nieuwe partij in Horster politiek Subsidie voor kasteel Geijsteren Ja wbriA PEEL EN MAAS Donderdag 15 januari 2009 - Pagina 14 De 18- jarige motorcoureur Kevin van Leuven uit Swolgen heeft voor het motorraceseizoen 2009 zijn contract bij het Start team uit Nieuw Leussen met een jaar verlengd. De talentvolle Swol- genaar scoorde in zijn debuut jaar in de Supersport 600 prima, met als hoogtepunt een zevende en een vijfde plaats in Francor- champs. Hij is op een keurige vijftiende plaats geëindigd in de eindstand van het Open Nederlands Kampi oenschap (ONK), in een veld van 60 deelnemers. Het team wil dan ook graag verder met Kevin en Kevin met het team. De doelstel- ling voor het seizoen 2009 is om stiekem richting de top van het ONK te sluipen. Verder hoopt het team om een wildcard voor het WK Superbike in Assen te krijgen voor deelname in de klasse Super stock 600. Daarnaast wordt gepro beerd om enkele starts in het IDM Duits kampioenschap) te krijgen. Motorcoureur Kevin van Leu ven verlengde zijn contract bij het Startteam. Begin maart vertrekt Kevin met het team naar Spanje om te trai nen voor de start van het seizoen 2009. Voor meer informatie kijk op de website www.kevin-34.nl. Vervolg voorpagina Er wordt in Blitterswijck geen multifunctioneel sportpark voor alle verenigingen gebouwd en er is geen draagvlak voor in Meer- lo en Wanssum, zo luidde kort samengevat hun betoog. En oké, het is ruimtelijk en financieel moeilijker te realiseren, maar uit niets blijkt dat het bouwen van een multifunctioneel sportpark op De Helling onmogelijk is, aldus GP'94 en CDA. Coalitiepartij Par tij van de Arbeid schaarde zich op basis van ongeveer diezelfde argumenten al snel achter de oppositie, waarna Theo Francken, fractieleider van PK Meerlo-Wans- sum, met het voorstel op de prop pen kwam om SV United de kans te geven de raad te overtuigen van de haalbaarheid van de locatie De Helling. "Want er kleven veel risico's aan, het kost veel meer en duurt veel langer. Dat moet United zich wel realiseren en daar zal de vereniging een weloverwogen besluit over moeten nemen. Maar laat United of de werkgroep maar met een goed onderbouwd plan komen. Dat kunnen wij dan op inhoud beoordelen." Wat gaat een sportpark aan De Helling kosten? Hoe komt het eruit te zien? Op welke wijze wil SV United of werkgroep De Hel ling het sportpark financieren? Hoe ziet het exploitatieoverzicht voor de komende tien jaar en de beheersstructuur eruit? Het zijn slechts enkele vragen waarop de politiek antwoord wil. Daarnaast zal de gemeente Meerlo-Wanssum zelf moeten gaan bekijken wat ze zelf nog kan en wil ophoesten voor de bouw van een sportpark aan De Helling en of de fusiege meenten Venray en Horst aan de Maas en de provincie Limburg wel mee willen werken aan dit plan. En, zo ja: hoeveel zij willen bijleggen. Het amendement van CDA en GP'94 om niet te kiezen voor 't Hoogveld als locatie voor de sportaccommodatie Noord kreeg - na een nieuwe schorsing en heel wat discussies in de wandel gangen tussen de verschillende fracties en raadsleden - ook de vol ledige steun van de coalitiepartij- en PvdA en PK Meerlo-Wanssum. "Er is tempo nodig. Daar is ieder een het wel over eens", verklaar de fractievoorzitter Rob van der Heijden van het CDA. "We moeten zo snel mogelijk over het plan en de kaders daarvan praten. Haast is met het oog op de fusiedatum 1 januari 2010 geboden, want wij willen als raad hierover zelf het besluit nemen. We willen de clubs dan ook een deadline stellen. Want ook ik zie beren op de weg.Als het haalbaar is, wil ik voor 1 april over het plan praten. Dan kunnen wij tijdig een definitief besluit geven." De termijn waarop de antwoor den op de vragen paraat moeten liggen, wilden de andere partijen echter in het midden laten. Maar dat de gevraagde informatie zowel van de zijde van SV United en/of de werkgroep De Helling als de gemeente snel geleverd moet worden, daar waren ze het alle maal over eens. De discussie krijgt binnenkort dus een vervolg in een reguliere of extra commissieverga dering van de gemeente Meerlo- Wanssum. Limburgse ondernemers hebben weinig vertrouwen in de economie. Twee op de vijf Limburgse bedrijven verwacht dat de algehele bedrijvigheid in de komende drie maanden zal afnemen. Dit zijn er in de geschiedenis van de BEL nog nooit zo veel geweest. Vooral de omzet- en investeringsver wachtingen zijn erg laag. Dit blijkt uit de vierde editie van de Barometer Economie Lim- burg(BEL) 2008. De BEL-index van Onderne- mersvertrouwen is in het vierde kwartaal van 2008 fors gedaald ten opzichte van het derde kwar taal; van +6 naar -80. Over het hele jaar is de index van onderne- mersvertrouwen met maar liefst 190 punten gedaald. Ook het con sumentenvertrouwen heeft de dalende tendens voortgezet: van 56 in het derde kwartaal naar 46 in het vierde kwartaal van 2008. Vooral in de detailhandel en de industrie is men somber gestemd. Dit pessimisme doet zich bij grote bedrijven meer voor dan bij klei nere bedrijven. Verder zijn de ver wachtingen in het noorden van de provincie slechter dan in het zuiden. Voor bedrijven is vooral elektronische bereikbaarheid en bereikbaarheid per auto belang rijk. De meeste bedrijven vinden beide goed. Het beleid van en de contacten met de gemeente worden vaak slecht beoordeeld. Zo beoordeelt bijna 30% van de ondernemers de gemeente slecht voor wat betreft het stimuleren van een goed ondernemerskli maat. Ondernemers vinden vooral innovatie, goede toeleveranciers en werknemers op hbo- en mbo- niveau in de omgeving van belang. De innovatie in de directe omge ving wordt slecht beoordeeld, net als de aanwezigheid van kwa litatief goede werknemers op vmbo- en mbo-niveau. Veiligheid en milieukwaliteit in de directe bedrijfsomgeving zijn belangrijk. De milieukwaliteit wordt slecht beoordeeld. Ook over het aantal culturele voorzieningen, winkels en huurwoningen in de omgeving zijn bedrijven ontevreden. Voor consumenten is de bereikbaarheid per openbaar vervoer belangrijk. Ook aan een goede aansluiting op internationale vlieg, trein- en bus verbindingen wordt veel waarde gehecht. Deze internationale ver bindingen worden overigens rela tief slecht beoordeeld. Consumen ten ervaren verder een gebrek aan werkgelegenheid in de naaste omgeving. Tevens worden goede academische- en hbo-opleidingen gemist. Net als bij de bedrijven worden ook door consumenten de winkelvoorzieningen en het cultuuraanbod in de omgeving relatief slecht beoordeeld. De BEL is een initiatief van de Kamer van Koophandel Limburg en L1 Radio Televisie. Hakuna Matata De enige iederwijsschool in Limburg, Hakuna Matata in Horst, houdt zondag 25 januari van 11.00 tot 14.30 uur een open dag. De school gaat uit van de vragen van het kind. Kinderen van vier tot twaalf jaar zitten bij elkaar in een groep en kunnen zelf bepalen wat ze willen leren. Er komen kin deren uit de regio's Venlo en Ven- ray naar deze school, die in een bosrijke omgeving ligt. De school is gelegen aan de Doevenbosweg 4. Meer informatie is te vinden op www.iederwijs-noordlimburg.nl. De Locht De wintermaanden werden vanouds benut om allerlei vormen van huisnijverheid te beoefenen zoals hout snijden, spinnen en hoeden maken. In streekmuseum De Locht in Melderslo wordt met deze traditie rekening gehouden want al deze activiteiten worden op zondag 18 januari gedemon streerd. Voor bezoekers is het beslist de moeite waard om de wisselexpositie Die twelf maende- kes s'Jaers te bezoeken met onder andere een twaalftal middeleeuw se afbeeldingen van het leven op het platteland rond het jaar 1500. Voor de kinderen is daarbij een speciale speurtocht gemaakt. Het museum is geopend op dinsdag, donderdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Groepen kunnen, na afspraak, ook op andere tijden terecht. Zie ook www.delocht.nl. Archeologisch bodemonderzoek Op de Beete Meerlo-Wanssum trekt 1800 euro uit voor een archeolo gisch vooronderzoek in het kader van de bestemmings planprocedure voor het bouw plan Op de Beete in Blitters- wijck. Econsultancy BV gaat in opdracht van de gemeente de bodemstudie uitvoeren. Momenteel is het ruimtelijk plan voor de bouw van een kleine dertig woningen aan de Beete- weg in Blitterswijck in de maak. Een deel van plangebied is de afgelopen jaren door problemen met ernstig vervuilde grond en grondwater een halve tot twee meter gesaneerd en daarbij zijn geen archeologische resten in de bodem gevonden. Burgemeester en wethouders willen van tevoren echter elk risico op een nieuwe vertraging van het bouwplan uit sluiten en zijn onder meer om die reden akkoord gegaan met het uitvoeren van een archeologische vooronderzoek. Aannemer Teunis- sen BV uit Ysselsteyn ontwikkelt de plannen voor woningbouw onder de naam Op de Beete. Vol gens planning wordt het bouw plan in de loop van 2009 aan de gemeenteraad ter vaststelling voorgelegd. de SCHATTEN van de Grote Kerk Verkrijgbaar voor 950 bij: r "T t Hofstraat 6 Venray 0478-582727 Het Actiecomité Glas in Nood Meerlo heeft afgelopen weekend de acties om geld in te zamelen voor de glas-in- loodramen van de Joannes de Doperkerk te Meerlo succes vol afgesloten. Peter Joosten, de ontwerper van de speciale thermometer die aan de toren hangt, werd uitgenodigd om het kwik voor de laatste keer te laten stijgen tot boven de 50.000 euro. In een jaar tijd is het comité erin geslaagd om ruim 50 mille bij elkaar te krij gen. Dat geld is nodig om alle witte glas-in-loodramen van de kerk van Meerlo te vervangen en de kozijnen te restaureren. De thermometer werd zater dag bij vijf graden vorst omhoog gedraaid in bijzijn van het comité. De totale kosten van de restau ratie van de glas-in-loodramen zijn geraamd op 160.000 euro. Dat geld wordt opgebracht door het kerkbestuur (78.000 euro), het bisdom (32.000 euro) en de acties in het dorp (50.000 euro). Het comité heeft het afgelopen jaar veel inwoners van Meerlo in actie gekregen om dat geld ook daadwerkelijk binnen te krijgen. "Het is hartverwarmend om te zien hoe enthousiast het comité heeft gewerkt en hoeveel inwo ners op de een of andere wijze als vrijwilliger een bijdrage heb ben geleverd", aldus pastuur Ruud Verheggen, die zeer te spreken is over het resultaat van de actie in zijn parochie. Het bijzondere is ook dat het comité bestaat uit mensen die gelovig, niet gelovig of andersdenkend zijn. Dat geeft aan dat de kerk van Meerlo open staat voor iedereen en dat het afgelopen jaar ook niet-parochi- anen een duitje in het zakje heb ben gedaan. De pastoor stroopte overigens zelf ook de mouwen op om de acties te ondersteunen. Zo tokkelde hij begin vorig jaar vanaf de kerktoren naar beneden om de aandacht te vestigen op de acties. En met succes. Provinciale en landelijke televisiezenders waren naar Meerlo afgereisd om de tok kelende pastoor te zien dalen. Veel tientallen parochianen volgden zijn voorbeeld en betaalden daar voor om de actie Glas in Nood te steunen. Bovendien hebben meer dan twintig amateurkunstenaars in het dorp kunstwerken gemaakt en aangeboden aan het comité om deze aan de hoogste bieder te verkopen. Tijdens de acties wer- den alle geledingen van het dorp ingeschakeld: kinderen, jonge ren en volwassenen. Ze maakten muziek (openluchtconcerten van onder meer de jeugdfanfare en optredens van zangeressen in de kerk), zijn creatief bezig geweest (demonstraties glas-in-loodramen maken, puzzels maken e.d.) of namen deel aan de drie extra wandeltochten die georganiseerd werden. De parochianen hebben na de oorlog eind jaren veertig het kerk- gebouw zelf weer hersteld met de middelen en materialen die toen beschikbaar waren. In die periode zijn ook de huidige witte glas-in- loodramen gezet. Begin jaren vijf tig zijn de drie grote ramen boven het altaar voorzien van gebrand schilderd glas en in de jaren tach tig gerestaureerd. Deze bevinden zich in een uitstekende staat. Alle overige ramen van het kerkge bouw zijn versleten en er vallen hier en daar zelfs stukjes uit. Deze ramen, in totaal 36 stuks, moeten De thermometer wordt voor de laatste keer bijgedraaid. Op de foto v.l.n.r.pastoor Ruud Verheg gen, Piet Timmermans, Arnold Holl (voorzitter), Bart Derksen, Reinier Thiesen, Marlies Janssen (secretaris), Peter Joosten en Jan Peters. De comitéleden Jan Rut ten en René Poels ontbreken op deze foto. worden vervangen. Het is nog niet bekend wanneer de restauratie werkzaamheden van start gaan. De gemeenteraad van Horst aan de Maas bestaat sinds jaar en dag uitsluitend uit verte genwoordigers van landelijke politieke partijen. Als de voor tekenen niet bedriegen, komt daarin verandering na 1 janu ari 2010 wanneer Horst aan de Maas, Sevenum, Meerlo, Tien- ray en Swolgen samen één nieuwe gemeente zullen gaan vormen. Sinds enige tijd voeren de VVD in Horst aan de Maas (nu goed voor twee raadszetels) en Seve- num 2000 (vijf zetels in Sevenum) overleg over het samen opgaan in een nieuwe partij. Die bespre kingen verkeren in de eindfase, zo bevestigt Eric Beurskens, momen teel fractievoorzitter van de VVD in de gemeenteraad van Horst aan de Maas: "We zijn inderdaad in een vergevorderd stadium. Als Horster VVD gaan we in elk geval samen met Sevenum 2000, maar er zijn nog gesprekken gaande met ande re kandidaten. Het wordt geen VVD met een andere naam, maar een partij met eigen denkbeel den. Die zullen in sommige geval len afwijken van die van de VVD." In theorie zou de VVD ook zelf nog met een lijst kunnen komen, maar Beurskens ziet dit niet zo snel gebeuren: "De leden van de VVD in Horst aan de Maas hebben besloten in principe niet deel te nemen aan de verkiezingen voor de nieuwe raad. Ik zou niet weten waarom dat standpunt de komen de tijd nog zou veranderen." De officiële oprichting van de partij is voorzien voor begin maart. Dan zal ook meer duidelijk worden over naam, kandidaten en programma van de nieuwe groe pering. Stichting Landgoed Geijste- ren ontvangt van de gemeente Meerlo-Wanssum een subsidie van ruim 8700 euro voor fase II van de duurzaam herstellen van de kasteelruïne in Geijste- ren. Dat heeft het college van B en W van Meerlo-Wanssum onlangs besloten. Kasteel Geijsteren is een kas teelruïne daterend uit begin 1200. In 1944 werd het kasteel door een Engels bombardement verwoest en resteerde een bouwval die tot voor kort steeds verder verviel. Na de verwoestingen in 1944 vond geen herbouw plaats en ging de familie De Weichs de Wenne elders op het landgoed wonen. Momen teel worden de resten van het kasteel gerestaureerd. De Weichs de Wenne is van plan om aan de kasteelruïne, inclusief het omlig gende gebied, na voltooiing van de werkzaamheden een recreatief- toeristische bestemming te geven. De ruïne wordt als 'kijkobject' toegankelijk gemaakt en openge steld voor het publiek. Bezoekers kunnen via borden kennis nemen van de historie van het gebied. Verder is het de bedoeling om een kijk- en zittuin te realiseren in het gebied en een aantal wandelrou tes op het terrein zelf en in het naastgelegen bos. De plannen zijn vastgelegd in het masterplan Land goed Geijsteren, dat mede tot doel heeft om de cultuurhistorische identiteit en de toeristisch-recrea- tieve betekenis van het landgoed te versterken. De provincie stel de eerder ook al ruim 8700 euro beschikbaar. Volgens burgemees ter en wethouders betekent het project een impuls voor toerisme en recreatie in Meerlo-Wanssum en sluit het aan bij het toeristisch beleid. Disease tour OJC Gaellus in Tienray staat op zaterdag 17 januari in het teken van de Disease Tour, die bestaat uit drie bands Freud, Circle of Silence en IJs. Freud is een moder ne metalband uit Tilburg met een berg ambitie. Deze formatie speelt onder meer metalcore, afgewis seld met delicate intermezzo's en meerstemmige samenzang. Na een aantal wisselingen in de line up gaat het vanaf eind 2004 echt hard met de band. Tijdens een gesponsorde tour spelen de band leden alle podia van Nederland plat. Circle of Silence is een muzi kale achtbaanrit door de wereld van metal-, rock- en popmuziek, waarin melodie en emotie centraal staan. Muzikaal manifesteerde de formatie haar eigen smoelwerk op de demo 'The love of my life'. IJs speelt Nederlandstalige rapcore. Soos open om 20.00 uur, aanvang 21.00 uur, entree vijf euro. Een jaarabonnement kost u slechts |^H^^H^^H_^^^HA*postcode5800-5899 SffiÈENTEflLi Jk - J |0| de SCHATTEN van de Grote Kerk van den munckhof Meerlo-Wanssum mm Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. Naam: Adres: Postcode Woonplaats: Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld van mijn bank- of girorekening af te halen. handtekening: Bankreknr.: Stuur deze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venray (postzegel NIET nodig)

Peel en Maas | 2009 | | pagina 14