Giacometti in Koningskerkje Atlas is verhuisd Opvoeden via e-mail Garant voor 2 Elleke Stevens genomineerd voor award Bubbels knalt het jaar in Metamorfose bij Old Dutch PEEL EN MAAS Donderdag 15 januari 2009 - Pagina 11 Maandag 19 januari ver telt Nic. Tummers in het Koningskerkje in Vierlings beek in een persoonlijk ver haal over zijn Parijse ontmoe tingen met Alberto Giacometti en diens expositie in de Kunst hal te Rotterdam. In de Kunsthal te Rotterdam is nog t/m 8 februari a.s. een grote overzichtstentoonstelling te zien met werk van de beeldhouwer, schilder en tekenaar Alberto Gia cometti. Giacometti (1901-1966) is een van de meest toonaange vende beeldhouwers uit de twin tigste eeuw. Naast zi)n beroemde werken van fragiele mensfiguren zi)n nooit eerder in Nederland getoonde sculpturen, schilderi)en en tekeningen te bewonderen. Evenals bi) vorige grote tentoon stellingen (Henry Moore, Ossip Zadkine en Pierre Cuypers) intro duceert Nic. Tummers nu Giaco metti en diens werk. Nic.Tummers ontmoette Giacometti in Parijs in 1954 en 1961. De expositie in het Koningskerkje met werk van Nic. Tummers zelf vormt een mooie gelegenheid om daar ook op in te gaan. De entree bestaat uit een vrijwillige bijdrage voor kunst in het Koningskerkje. Reserve ren via telefoonnummer 0478 631401. Aanvang: 19.30 uur in het Koningskerkje, Spoorstraat 17 Vierlingsbeek. Per 1 januari werkt de prak tijk voor osteopathie Atlas, bestaande uit Geert Frans- sen (foto links) en Maarten Linders, samen met de prak tijk voor osteopathie de Kei zer onder de naam Praktijk voor Osteopathie de Keizer Atlas. Het nieuwe adres is Keizersveld 9j in het multidis ciplinaire gezondheidcentrum Zorg de Keizer. Onder beide bestaande telefoonnummers 631063 en 631000 blijft de praktijk bereikbaar. Hét osteopathische hoofdprin cipe is: bij complete lichaamsmo biliteit ontstaat er geen ziekte. In Nederland hebben alle osteopa- ten als verplichte minimale voor opleiding een afgeronde studie fysiotherapie. Vervolgens duurt de post- hbo-opleiding osteopa thie vijf jaar, gevolgd door een onderzoek jaar. Osteopathie is een reguliere geneeswijze, alles wordt fysiologisch, biomecha nisch, anatomisch en embryolo gisch uitgelegd. In het land van ontstaan; Amerika is de osteopaat een gespecialiseerd arts zoals een chirurg of cardioloog. Osteopathie onderzoekt en behandelt het lichaam op alle onderdelen: het bewegingsappa- raat, de organen en de schedel. Als er in één van deze systemen een probleem is, dan werkt dat door op de andere systemen. Dit kan zich uiten langs mechanische weg, door een verminderde door bloeding of door tussenkomst van het zenuwstelsel. Heel vaak is het een combinatie van alle drie. Mensen komen hier met zeer uiteenlopende klachten: hoofdpij nen, rug- en nekklachten, uitstra lende pijnen, whiplash of andere posttraumatische klachten, sport blessures, RSI, bekkeninstabiliteit, maag- en darmklachten, restklach- ten na operaties, littekenweefsel, menstruatiepijnen, vermoeidheid, slaapproblemen, stress, kaakpro- blemen, evenwichtsklachten, kin deren die bedplassen, kinderen met gedragsproblemen, leerpro blemen, drukke kinderen (ADHD), huilbaby's, darmkrampjes, spugen etc. Soms is het lichaam al heel lang bezig iets op te lossen en hebben er kettingreacties plaatsgevonden. Vaak heeft de patiënt beeldvor mende onderzoeken ondergaan, zoals bloedonderzoek of een mri- scan die niets opleverden. In dat stadium is osteopathie heel effec tief. Het lichaam vertelt precies waar de functionele beperking zit! Een groeiende groep men sen maakt gebruik van e-mail en internet als ze op zoek zijn naar informatie en advies. Vanuit deze gedachte is MEE Noord- en Mid den-Limburg gestart met een pilot waarin ouders van kinderen met een beperking ook opvoedings ondersteuning via e-mail kunnen ontvangen. MEE biedt informatie, advies en ondersteuning aan men sen met een beperking en hun omgeving. De ontwikkeling van een kind lijkt zo vanzelfsprekend. Het leert lopen en praten en als het vier jaar oud is, gaat het naar school. Soms gaat de ontwikke ling van een kind niet zo 'vanzelf' en ontwikkelt het zich anders dan andere kinderen. Misschien willen ouders meer weten over de ont wikkeling van hun kind. Of heb ben ze behoefte aan advies omdat hun kind niet kan slapen of niet wil luisteren. Voor deze en andere vragen kunnen ouders terecht bij MEE. Tot 1 juni is het ook mogelijk voor ouders om vragen over de opvoeding van hun kind met een beperking tot achttien jaar via e mail aan MEE voor te leggen. Dit kan via www.mee-nml.nl. Speciaal daarvoor opgeleide consulenten ondersteunen de ouders via e mail, zodat men daarna weer in staat bent, mogelijk op een iets andere manier, om te gaan met Pre-Party van Rooj In café De Tijd aan de Hoender straat in Venray wordt op zater dag 24 januari de eerste Pre-Party van Rooj gehouden naar een idee van stamtafel 1 2009. Centraal deze avond staat de Nederland se muziek en de Nederlandse gewoontes. Men wordt begroet met een Nederlands product zodat men zich meteen thuisvoelt. Ver der is onder andere een typische jajembar met typisch Hollandse drankjes en verrassende nummers. Gert Janssen geeft deze avond extra glans en er zijn meerdere optredens. Aanvang 21.00 uur. de opvoeding van het kind. Door deze vorm van hulpverlening is het mogelijk om vanuit thuis vra gen te stellen op een zelf gekozen moment. Ook de reactie vanuit MEE leest men wanneer het uit komt. Via een stappenmethode analyseert een consulent van MEE de vraag, formuleert een passend advies en correspondeert hier over via e-mail. Na afloop, als men voldoende is geholpen, evalueert men de ondersteuning. Als blijkt dat er meer nodig is dan onder steuning via e-mail, kan altijd een andere vorm van hulpverlening worden ingeschakeld. Alles gaat in overleg. Lees op www.mee-nml.nl. meer. Hier kan men ook opvoedings- vragen stellen. MEE wil met deze pilot ervaring opdoen met deze nieuwe manier van ondersteu nen. Bij voldoende aanmeldingen en tevreden cliënten wordt deze ondersteuning na 1 juni geconti nueerd. Schrijfgroep Het Toon Hermans Huis start op maandag 26 januari met een nieu we schrijfgroep. Het opschrijven van het eigen verhaal helpt om de dingen helder te zien, waarvoor men inzicht krijgt in wat belang rijk is in deze periode. In de schrijf- groep kan men kennismaken met verschillende technieken en vor men. Er worden ideeën aangereikt om bijvoorbeeld een dagboek, een gedicht of het eigen levensverhaal te schrijven. Schrijfervaring is niet nodig, spelling en grammatica zijn niet van belang. Het gaat er niet om een mooie tekst te schrijven, maar om de eigen beleving op papier te zetten. De schrijfgroep wordt een keer per twee weken op de maandagmiddag gehou den van 14.00 tot 15.30 uur. Pen en papier meenemen. Informa tie en aanmelden bij het Toon Hermans Huis Venlo via telefoon (077)3211433 of via e-mail info@ toonhermanshuisvenlo.nl. Martin Gaus opende zater dag de nieuwe locatie van de Martin Gaus Hondenschool Venray van eigenaar René Nij- enhuis aan de Boshuizerweg in Oostrum. Ruim tweehon derd geïnteresseerden zagen en hoorden hoe Martin Gaus en zijn zoon Serge uitleg gaven over de bewezen en succes volle leermethode, die wordt toegepast op alle Martin Gaus Hondenscholen. Martin vertelde de aanwe zigen dat er getraind wordt volgens de 'positieve bekrach- tigings-methode'. Dit houdt in dat gewenst gedrag van de hond wordt beloond en dat daardoor het vertoonde gedrag bij de hond zal toenemen. Uiteindelijk zal het gewenste gedrag een gewoon te worden waardoor het resultaat langdurig is. Ongewenst gedrag wordt genegeerd en zal uiteinde lijk 'uitdoven'. Belangrijk is dat er nieuw, gewenst gedrag voor in de plaats komt. Met zijn ludieke ver gelijkingen met menselijk gedrag had hij al gauw zijn toehoorders op zijn hand. Tijdens de training wordt gebruikgemaakt van de clicker: een voor de hond aange leerde beloning. Wanneer de hond de betekenis van de clicker is aan geleerd wordt de clicker gebruikt om de hond te laten weten dat het gedrag wat hij op dat moment ver toont het gewenste gedrag is. Het voordeel van de clicker is dat men het juiste moment, het moment waarop het gedrag wordt getoond, kan 'pakken', anders dan met het geven van iets lekkers wat vaak pas na het gedrag gedaan wordt. Serge Gaus en zijn hond Daph ne demonstreerden hoe snel een hond leert als er gewerkt wordt met de clicker en hoezeer de hond gaat nadenken: welk gedrag vraag je van me, baas? Tijdens het programma waren ook vertegenwoordigers van de dierenkliniek De Oude Melkfa briek en voedingsspecialist Royal Canin aanwezig. De middag werd afgesloten met de overhandiging van het waarborgcertificaat door Martin Gaus aan eigenaar René Nijenhuis, waardoor men als cursist weet dat men te maken Recent is er een nieuw ver zekeringsproduct in de markt gezet onder de naam Garant voor 2. "Feitelijk een alter natief voor een traditionele bankgarantie voor zowel de koper als de verkoper van een woning", vertelt NVM-make- laar Carel Fijen. De eigenaar van Carel Fijen Makelaardij is in Venray en omgeving de eer ste die woonconsumenten kan uitnodigen te kiezen voor dit nieuwe product. Na de ondertekening van het koopcontract heeft de kopende partij meestal drie weken om de financiering te regelen en een waarborgsom bij de notaris te storten of een bankgarantie af te geven. De waarborgsom bankga rantie is meestal tien procent van de aankoopprijs. Als de koop, bui ten de ontbindende voorwaarden om niet doorgaat, ontvangt de ver koper de waarborgsom of komt de bankgarantie tot uitkering. Als we de bestaande bankgaran tie vergelijken met Garant voor 2, blijkt die laatste een viertal grote voordelen te hebben. Garant voor heeft met een echte Martin Gaus Hondenschool met bijbehorende kwaliteit, individuele aandacht en service. "Ik kijk terug op een erg geslaagde middag die voor ons een periode afsluit van intensieve voorbereiding en opleiding. Ik zie er echt naar uit om komende week lekker aan de slag te gaan met de cursisten", aldus een dui delijk trotse René. Gezien het aan zienlijke aantal aanmeldingen zal 2 is sneller en goedkoper, biedt zekerheid en is wederkerig. Dat laatste wil zeggen dat het voor zowel koper als ook verkoper garantie biedt. Sneller: Net als bij de bankga rantie neemt een externe partij de borg over, waarbij Garant voor 2 geen inkomens- en gezond- heidstoetsen hanteert. Meestal zal Garant voor 2 onderdeel zijn van het koopcontract. Door het koop contract met de Garant voor 2 clausule bij de makelaar te onder tekenen, regelen koper en verko per in één moeite de garantiestel ling. De koper heeft nu alle tijd om rustig een goede hypotheek te zoeken. Er is geen deadline voor de bankgarantie meer in het spel. Goedkoper: Voor woningen tot 500.000 euro betaalt u een vaste prijs van 241,88 euro. Voor duurdere huizen ligt de prijs op 483,75 euro. Deze premies zijn inclusief 7,5% assurantiebelasting. Een bankgarantie kost gemiddeld 1 procent van het garantiebedrag. Dat betekent dat Garant voor 2 in vrijwel alle gevallen goedkoper is en zeker meer biedt. Zekerheid: Garant voor 2 is net Martin Gaus overhandigt het waarborgcertificaat aan eigenaar René Nijenhuis (foto: Annuska Houtappels Fotografie). dat zeker geen probleem zijn. Martin Gaus Hondenschool Venray is gelegen aan de Boshui- zerweg 4 in Oostrum, telefoon 0478-516768, email info@mar- tingausvenray.nl, internet www. martingausvenray.nl als de bankgarantie een zekerheid dat de waarborgsom betaald zal worden. Het product is echter tegelijkertijd ook een verzekering. Mocht de (ver-)koop niet door kunnen gaan vanwege een aantal zwaarwegende omstandigheden (ernstige ziekte, overlijden of werkloosheid) dan betaalt Garant 2 het garantiebedrag uit, zonder dat de partij die de overeenkomst niet nakomt dit bedrag terug moet betalen. Dit is uniek en kan een hoop financiële zorgen voor komen. Wederkerig: De aanduiding Garant voor 2 spreekt eigenlijk voor zich. In tegenstelling tot de bankgarantie geldt de garantiestel ling niet alleen namens de koper jegens de verkoper, maar ook andersom. Ook voor de verkoper is dus het boetebeding van toe passing. Als de verkoper verzaakt, heeft de koper recht op 10 pro cent. Garant voor 2 in de koopover eenkomst biedt koper en verko per meteen zekerheid. Wilt u meer informatie? Belt met Carel Fijen 0478-636922. Alternatief voor de traditionele bankgarantie Elleke Stevens uit Leunen is genomineerd voor de McDonald's Vrijwilligers Award 2009. De prijs bestaat uit een geldbedrag dat de winnaar moet besteden aan een dagje uit voor alle vrijwilligers van zijn of haar Huis of Project. Ste vens is met haar 23 jaar de jong ste vrijwilliger van Huis Nijmegen. Haar betrokkenheid is enorm. Als ze een dag vrij heeft van haar stu die belt ze direct op of ze nog iets voor het Huis kan doen. Ze is ook altijd bereid om op feestdagen te werken, afgelopen jaar heeft ze zelfs met de kerstdagen gewerkt. Men kan een stem uitbrengen op Elleke Stevens als vrijwilliger van 2009 en alle vrijwilligers van het Ronald McDonald Huis Nijmegen een leuk dagje uit bezorgen. Zie www.kinderfonds.nl. McDonald's is hoofdsponsor van het Ronald McDonald Kinder fonds. Dit fonds biedt een helpen de hand aan gezinnen met een ziek of gehandicapt kind, onder meer met de Ronald McDonald Huizen. Hier logeren ouders, broertjes en zusjes van kinderen die langdurig in een ziekenhuis, revalidatiecen trum of psychiatrische instelling verblijven. Met andere projecten zorgt het Kinderfonds ervoor dat zieke of gehandicapte kinderen kunnen sporten en spelen of met hun ouders op vakantie kunnen gaan. Het Ronald McDonald Kin derfonds en McDonald's werken al meer dan 25 jaar samen. McDo nald's zet zich als hoofdsponsor op vele manieren in voor het fonds. In elk bestuur van een Ronald McDo nald Huis zit een Franchisenemer. De restaurants organiseren gere geld acties om geld in te zame len. En in de restaurants staan bij de kassa collecteboxen voor het Kinderfonds. McDonald's is al 27 jaar hoofdsponsor van het Ronald McDonald Kinderfonds. Om dit te benadrukken is de McDonald's Vrijwilligers Award in het leven geroepen: een prijs voor de meest bijzondere vrijwilliger van het Ronald McDonald Kinderfonds van het afgelopen jaar. McDonald's wil deze vrijwilligers eens extra in het zonnetje zetten. Op 15 december opende grand café Bubbels zijn deu ren. Bubbels is een nieuwe horecagelegenheid die is gele gen beneden de bioscoop in Venray aan het Schouwburg plein. Voor Venray en omge ving dé gelegenheid om op een schitterende locatie te genie ten van een lekker drankje met wat kleine 'fingerfoods'. Of dit nou een lekker glas cham pagne is, een fantastische Prosec co uit Italië, of gewoon een lekker koud biertje. Bij Bubbels kan het allemaal. Een beetje trendy, wel licht een beetje gewaagd, maar vooral toegankelijk! Niet alleen de jeugd, maar iedereen voelt zich op zijn gemak bij Bubbels. Bij de inrichting is gebruikge maakt van warme kleuren, een strak lichtplan en bijzondere zit jes. Die combinatie maakt Bubbels vanaf nu 'the place to be' in het Venrayse uitgaansleven. Tijdens weekdagen is het bovendien een ideale plek om voor- of na een bioscoop- of schouwburgbezoek nog even een drankje te nemen. Maar ook in het weekend, iets hip per en iets meer trendy, worden de wensen van de gasten niet uit het oog verloren. Bubbels is dage lijks geopend vanaf 17.00 uur. Vijf jaar nadat café-cafetaria Old Dutch omschakelde naar het Smulwereld-concept, is de familie Swaghoven de laatste weken flink in de weer geweest om de cafeta ria volledig te herinrichten. Afgelopen dinsdag was de her opening en al het werk is niet voor niets geweest. De vernieuwde cafetaria ziet er modern en strak uit en voldoet aan alle hedendaag se eisen. De familie Swaghoven (vader, moeder, zoon en dochter) is klaar voor de toekomst en voor al haar klanten. Smulwereld Old Dutch is gevestigd aan de Leunse- weg 8 te Venray, tel. 0478-582019. Gespreksgroep Het Toon Hermans Huis Venlo, een open centrum voor iedereen die met kanker te maken heeft, houdt een reeks van zes bijeen komsten voor partners. Kanker is een levenstrauma dat ook zijn weerslag heeft op de relatie. Vaak kan men steun gebruiken bij het proces dat men doormaakt als de partner kanker heeft. Als part ner staat men vaak op de tweede plaats, waardoor er weinig ruimte is voor de eigen zorgen, emoties, gedachten en behoeftes. In de groep is er ruimte om ervaringen te delen en wordt er stil gestaan bij de gevolgen van de ziekte en de invloed daarvan op de relatie. De start is op vrijdag 23 januari. De bijeenkomsten worden een keer per twee weken gehouden van 13.30 tot 15.00 uur. Informatie en aanmelden voor deze gespreks groep kan bij mevrouw Cor Jas pers van het Toon Hermans Huis Venlo via telefoon (077)3211433. Op www.toonhermanshuisvenlo. nl. staat meer informatie. Inbraak in Venray: jongen aangehouden De politie heeft in de nacht van dinsdag op woensdag een 17-jari- ge jongen uit Venray aangehouden op verdenking van inbraak in een sportclub aan de Kiosk. Omstreeks 04.20 uur kreeg de politie een melding van een inbraak. Toen agenten ter plaatsen gingen kijken troffen zij twee personen bij het pand van de sportclub aan. Toen de agenten het tweetal naderden sloegen zij rennend op de vlucht. De agenten wisten de jongen uit Venray aan te houden. De tweede persoon wist te ontkomen. Bij de jongen in de buurt lag een sport tas gevuld met frisdrank en snoep. Deze waren hoogstwaarschijnlijk ontvreemd uit het pand van de sportclub waar duidelijk sporen van braak waren. De jongen blijft ingesloten voor verder onderzoek. De politie is nog op zoek naar de persoon die wist te ontkomen. Het Raayland College in Ven- ray heeft vrijdag samen met College Den Hulster in Venlo, het Bisschoppelijk College in Weert-Cranendonck en het Mondial College in Nijmegen een convenant getekend. Het convenant omvat afspra ken over de ontwikkeling van het technasium en over het ver beteren van onderwijs in bèta en techniek. In het convenant wordt benadrukt dat de arbeidsmarkt hoogopgeleide kenniswerkers nodig heeft, met name bèta's, technici en R&D'ers. Het technasium is een onder- wijsstroom voor vwo en havo. Centraal in deze onderwijs vorm staan de bèta-vakken. Het onderwijsaanbod draait om echte opdrachten van bedrijven, gemeenten of instanties, die leer lingen in de vorm van projecten uitvoeren. Leerlingen die kiezen voor het technasium krijgen naast het reguliere vakkenpakket het vak Onderzoeken en Ontwerpen (O&O). Binnen dit vak wordt theo rie aan praktijk gekoppeld: denken én doen. De sprekers tijdens deze bijeenkomst, B. Wanders (medeop richter van Stichting Technasium), H. Vrehen (gedeputeerde eco nomische zaken Limburg) en H. van Hoof (voorzitter college van bestuur van de stichting Limburgs Voortgezet Onderwijs), benadruk- Namens het Raayland College werd het convenant getekend door Loek de Veen, voorzitter centrale directie van het Raay- land College. ten het gezamenlijk maatschap pelijk belang voor het onderwijs en het bedrijfsleven om samen het bètaonderwijs te promoten en jongens, maar vooral ook meisjes, te enthousiasmeren voor bèta- en techniekprofielen. Opening hondenschool Technasium van start

Peel en Maas | 2009 | | pagina 11