Jubilarissen ATV Venray Geslaagden examens Tong- 'U Carnavalsclub steunt project Ethiopië Cheque voor Kampung Loco De Peeldancers in Schouwburg Venray Venraynaar Geert Loonen promoveert in stijldansen 'i Boek bestellen? Aanmelden Truckrun Drukwerk offerte? r y 1 PEEL EN MAAS Donderdag 8 januari 2009 - Pagina 20 www.vandenmunckhof.nl ATV Venray Geslaagde vredeslichtactie Themacafé Venray Home-Start Belastingaangifte van den munckhof bv www.vandenmunckhof.nl Tijdens de drukbezochte nieuwjaarsreceptie heeft ATV Venray een zevental jubilarissen gehuldigd. Deze jubilarissen zijn meer dan 25 jaar lid van de vereniging. De jubilarissen zijn Wim Crooijmans, Mieke Alkim, Frank Rijshouwer, Wiel Michiels, Cees Molenaar, Jan Poels en Jo Verlinden. Op de foto ontbreken Lex Biessels en Paul Coppus die verhinderd waren. Op de geup-examens, gehouden door taekwondovereniging Tong-Il in Venray, onder auspiciën van de Tae kwondo bond Nederland zijn verschil lende leden geslaagd voor hun nieu we graduatie. Het examen bestond uit de volgende onderdelen waarvoor een voldoende behaald moest wor den. Deze onderdelen waren theorie, hand- en beentechnieken, stijlfiguren, stapsparren, vrij sparren en breektes- ten. Rangel Silaev en Ilja Bus kregen van de examinatoren een extra hoge score voor de uitstekende uitvoering van hun examenonderdelen. Witgele band 9e ge up: Armando Bosch, Ricardo Dankowski, Daan Kap- tein, Yassin Ouchen, Ryan Turner en Roger Joosten. Gele band 8e geup: Patrick Claus, Ayman Achnine, Ramien Ahmadi, Ilja Bus, Thomas Bus, Joyce Gerritsen, Lindsey Hendriks, Niels Kaptein, Alex Tangyitwisut, Jason Tavenier, Demi Hageman en Bart Wienen. Geelgroene band 7e geup: Amber Mooren, Loek van Ool, Denise Nabuurs, Natasha Nabuurs, Steven Taveniers, Ilona Wilmsen en Eric Jeuc- ken. Groene band 6e geup: Nigel van Vught, Mayron Gerritsen, Shyreen Ger ritsen, Kylian Mooren, Rangel Silaev, Joep Staal en Kevin Wilmsen. Blauwrode band 3e geup: Daimy Lucassen, Jelle Walraven en Lars Knoops. Rode band 2e geup: Josephine van Lin en Bjorn Jacobs. Roodzwarte band 1e geup: Devon Sonneveld, Marvin Mommen en Mar cel Monshouwer. l AWESSEN E" Carnavalsvereniging de Piëlreus zet jaarlijks in de zomer het pleinfeest op touw in Ysselsteyn. Een zomer feest voor jong en oud in het hartje van het dorp. Afgelopen jaar koos de organisatie ervoor om een deel van de opbrengst te schenken aan een goed doel. Het toeval deed zich voor dat op dezelfde dag ook de toerclub Yssel- steyn een benefiettocht hield om geld in te zamelen voor het project Bike- 4All in Ethiopië. Een project dat wordt ondersteund door oud-dorpsgenoot en ex-profwielrenner Peter Winnen. In samenspraak met de tourclub Ysselsteyn hield de carnavalsvereni ging een wielerspektakel, waarbij ook prominente rijders, onder wie Peter Winnen, wethouder Hans Teunissen, dorpsraadvoorzitter Sieb Nijssen en prins Willie I, op de fietsen stapten. Vanuit het publiek kwamen spon- Een actieplaatje van prins Willie en Peter Winnen die fietsen voor het project Bike4All in Ethiopië. tane biedingen voor opdrachten die de prominenten tijdens het fietsen uitvoerden. Zo zong prins Willie, al fietsend, het carnavalsjubileumlied en deden prins Willie en wethouder Hans Teunissen een wedstrijdje achteruit fietsen. Ook na de prominentenronde klommen verschillende mensen op de fiets om geld in te zamelen voor het goede doel. Afgelopen zaterdag overhandigde de carnavalsvereniging tijdens een drukbezocht prinsenbal een bedrag van 555 euro aan leden van de toerclub. Zij zorgen ervoor dat het geld bij Bike4 All komt, waardoor er in Ethiopië meer mogelijkheden ontstaan om te fietsen en te sporten. Atletiek An Lenders heeft bij de meisjes A de 32ste Donckcross die meetelt voor de LimBracrosscompetitie gewonnen. Met ruim een minuut voorsprong finishte zij op 3000 meter in 12.41 min. Bij de meisjes C won Mirthe Nelissen de afstand over 2000 meter. Haar tijd was 8,45 min. Ook Stan Gor- ree kwam op het erepodium door als derde te eindigen. De tijd van Gorree over de 3000 meter was 12.28 min. Bij de Marc Peters Oliebollen omloop behaalde Mart van Rooij de eerste plaats over een afstand van 10340 meter bij de heren 40+ in een tijd van 39:45. Bij de dames 40 behaalde Nel Selten een tweede plaats in een tijd van 49:22. Aan de Sylvesterlauf Pfalz- dorf deden meer dan 35 atleten van ATV Venray mee. Op de 10 km behaal de Peter Scheres een derde plaats in een tijd van 36:01. ATV Venray behaal de de eerste prijs op de 5 km van de vijf beste atleten per vereniging: dit waren Robin Teunissen, Mart van Rooy, Laurens Stam, Jan Poels en An Lenders. Bij de Oudejaarsloop Hilvarenbeek eindigde Frans Deenen als tweede bij de veteranen 45+ op de 10 km in een tijd van 35:20. Op dinsdag 6 januari jl. om 19.00 uur is de beginnersgroep gestart vanaf het clubgebouw van ATV Venray op sportpark De Wieën aan de Sportlaan. De trainingen zijn zo in elkaar gezet dat iedereen die niet of nauwelijks getraind is, hieraan kan meedoen. Geleidelijk aan wordt er zo gebouwd aan het uithoudingsvermo gen en conditie. In de beginperiode wordt dat ook nog gecombineerd met theorie, zodat je ook inzicht krijgt van waar je meer bezig bent. Het program ma zit zo in elkaar dat men na onge veer vier maanden in staat bent om een aantal kilometers achter elkaar te hardlopen. Zie ook www.atvvenray.nl. Triatlon Ludy Verstappen nam op een ver dienstelijke wijze deel aan de Master ATB-race op 4 januari jl. in het Bedi- Cup Circuit in Horst. Trainingen: Pupillen: woensdag zaal (De Weert) 18.00-19.00 uur. Zaterdag bos 10.00 11.15 uur. Maandag zaal De Weert 18.00-19.00 uur. Donderdag baan 18.30-20.00 uur. A/B en senioren: Maandag (zaal Raayland) 21.45-22.15 uur. Donderdag 19.00-20.30 uur. Zon dag 10.00-12.00 uur. Midden- en lange afstand: Dinsdag 18.30-20.00 uur. Don derdag 18.30-20.00 uur. Zaterdag baan 15.30-17.00 uur. NSG-atleten: Woens dag (zaal Raayland) 18.30-19.30 uur. Lopersgroep/alle niveaus: Dinsdag (start atletiekbaan) 19.00-20.30 uur. Donderdag (start atletiekbaan) 19.00 20.30 uur. De baantrainingen worden op de kunststofatletiekbaan gehouden (Sportpark De Wieën). Programma: 10-1 Gemert Indoor, 11-1 Helden Heldense Boosencross (LimBra), 11-1 Boekend Nieuwsjaars- loop, 24/25-1 Venray Vlakwatercross Scouting De Peelspeurders uit Venray heeft afgelopen weekend de nieuwjaarsreceptie gehouden. Naast alle kaderleden waren hierbij ook de sponsoren aanwezig. Mede dank zij hen kan de scouting terugkijken op een geslaagde Vredeslichtactie. Onder het motto 'Het vredeslicht is geen magisch symbool wat vrede tovert, vrede maken we samen' heb ben de scouts van De Peelspeurders er afgelopen december van alles aan gedaan om de Venrayse bevolking mee te geven dat vrede niet altijd en voor iedereen vanzelfsprekend is. De al vanaf 13 december brandende kaars is deze avond dan ook traditio neel gedoofd. Tevens stond de nieuw jaarsreceptie in het teken van de lus trumspeldjes. De volgende mensen zijn deze avond in het zonnetje gezet: Rosa Hageman, Lancy van de Vorst, Ton Fleurkens en Eric Verhagen (allen vijf jaar), Patrick van Soest (tien jaar) en Yvonne Koppes (vijftien jaar). De actie van Eetcafé In den Engel in Venray voor het project Kam- pung Loco is gestopt. De opbrengst bedraagt 1306,60 euro. Het personeel van eetcafé In den Engel gaf alle fooi en tussen Kerstmis en 2 januari aan het project. Tevens ging van iedere verkochte consumptie 0,20 eurocent naar Kampung Loco. Kampung Loco is een project dat is opgestart door Joep en Marijke Falize uit Blitterswijk en vier Indonesische dorpsbewoners uit het dorp Kampung Loco op het eiland Lombok. Door de armoede is het niet vanzelfsprekend dat kinderen naar de basisschool kunnen gaan, laat staan dat ze een verdere opleiding kunnen volgen. De nadruk van het project ligt op het onderwijs voor de kinderen. Zo kan een kind voor slechts 30 euro een jaar lang naar de basisschool gaan. In overleg met de dorpsbewoners wordt ook op andere gebieden hulp geboden, zoals bij het aanleggen van veilige drinkwatervoor zieningen. Door scholing ontwikkelen de kinderen zich verder, waardoor de kans op een menswaardiger bestaan toeneemt. Inmiddels kunnen al meer dan negentig kinderen uit Kampung Loco naar school dankzij sponsors uit Nederland. Meer informatie over dit project staat op www.proyekkampun- gloco.com. k ^'•//ryrrr mtfr.-iftrriE vrjojt Plïük'i.K kfAUH /\G LOO üf-iisrw srÏ306M iSi'Ji'iT;uf -jt fit* In Horst en omgeving wordt nu al uitgekeken naar de tiende editie van de Truckrun op zondag 19 april. De organisatie en de vrijwilligers zijn met medewerking van onder meer ver keersregelaars, motorrijders, politie en Rode Kruis weer bezig met deze organisatie van dit evenement. De Truckrun is bedoeld om mensen met een beperking een fantastische dag te bezorgen. Zij mogen als bijrijders van de chauffeurs een rit maken van ruim vijftig kilometer. Het konvooi trekt op 19 april door de regio en doet onder meer de volgende plaatsen aan: Horst, Grubbenvorst, Lottum, Broekhuizen, Broekhuizenvorst, Swolgen, Tienray, Meerlo, Blitterswijck, Wanssum, Oirlo, Castenray, Meterik en Hegelsom. De chauffeurs kunnen zich aanmelden op zaterdag 17 januari tussen 8.00 en 12.00 uur via telefoon (077)3209700 en (077)4631275. Kijk voor meer nieuws op www.truckrun.nl. Sportnieuws -info Dansvereniging De Peeldancers uit Ysselsteyn houdt zondag 11 januari voor de dertiende keer haar danstoer- nooi in de Schouwburg in Venray. Dit jaar is voor een andere accommodatie gekozen zodat er meerdere dansen kunnen worden toegelaten. De opening begint om 9.15 uur en eindigt rond 21.00 uur met de laatste prijsuitreiking. Dit toernooi De kinderen van De Peeldancers treden zondag uiteraard ook op voor eigen publiek. is tevens een kwalificatie voor de Europese kampioenschappen, die dit jaar in april, in België worden gehou den. Dansvereniging De Peeldancers bestaat uit 36 leden en elf trainsters. Swing, Silver Stars en de Dancing Stars zijn gardegroepen, Jump en Magic zijn showgroepen. En dan zijn er nog zes solisten: Imke Versteegen, Linsey Xhofleer, Kimberley Xhofleer, Marleen Alders, Loes Poels en Ellen Zanders. Tijdens het toernooi wordt zowel garde als showmodern gedanst. Iedere dans wordt beoordeeld door een vakjury. De punten waarop gejureerd wordt zijn: choreografie, presentatie, hou ding, moeilijkheid, spreiding en ver plichte elementen. Er hebben zich voor het toernooi 100 dansen aange meld (zowel groepen als solo's) met meer dan 500 deelnemers. Iedereen is van harte welkom om op deze dag een kijkje te komen nemen. Afgelopen zondag zijn tijdens een stijldanswedstrijd Venraynaar Geert Loo- nen en zijn danspartner Petra Reumers (uit Asten) gepromoveerd naar de amateurklasse. Met een tweede plaats in de Latin American veroverden zij drie promotiepunten en voldeden zij (met één punt meer) aan de limiet van twaalf punten. Naar verwachting zullen Geert en Petra over drie maanden voor het eerst deelnemen aan een wedstrijd in de Latin C klasse. Eerst gaan zij namelijk nieuwe programma's maken voor de samba, cha cha, rumba en jive en hun tech niek bijspijkeren. Ook zullen ze in die periode officiële wedstrijdkleding laten ontwerpen en vervaardigen. Geert en Petra dansen bij Manders Dance Masters in Deurne. MEE Noord en Midden Limburg start op donderdag 22 januari met een themacafé in De Evenaar in Ven- ray. Het themacafé is een café waar mensen met een licht verstandelijke beperking bij elkaar komen om te praten over onderwerpen die hen bezighouden, deze keer is dat Ver liefd, verloofd, getrouwd. Hoe laat je iemand merken dat je verliefd op hem of haar bent? Wat doe je als de liefde maar van één kant komt? En als je een relatie hebt, hoe houd je deze goed? Deze en andere vragen komen aan de orde bij het Themacafé. Er wor den toneelstukjes opgevoerd om het thema in te leiden, maar bezoekers komen vooral zelf aan het woord. Het themacafé is eens per twee maanden en is bedoeld voor alle mensen met een licht verstandelijke handicap vanaf de leeftijd van achttien jaar. Aan melden is niet nodig. De bijeenkomst wordt gehouden in De Evenaar aan de Merseloseweg in Venray en duurt van 20.00 tot 21.30 uur. Voor meer informatie kan men contact opnemen met Manon Clarke van MEE Noord en Midden Limburg via telefoonnummer (077)3961515. Ben jij die vrijwilliger die een och tend of middag in de week tijd heeft voor een gezin met jonge kinderen? Het gaat om het bieden van een luisterend oor, begrip, vriendschap, ondersteuning en gezelligheid. Opvoeden gaat niet altijd vanzelf. Soms zijn er perioden dat het even niet wil lukken, bijvoorbeeld door verhuizing, echtscheiding of ziekte van een kind. Deze situaties kunnen spanningen in een gezin geven, waardoor opvoeden extra moeilijk wordt. Op zo'n moment zou een steuntje in de rug veel helpen. Iemand die tijd en aandacht heeft voor ouders en kinderen, zodat zij de ruimte en de rust krijgen om er weer voor te gaan. Samen koffie drinken en praten, samen met de kinderen spelen, prakti sche hulp, er even samen uit. Heb jij een dagdeel per week tijd om vrijwilliger van Home-Start te zijn? Dan biedt Home-Start je een voorbereidende cursus en interessant vrijwilligerswerk dat veel voldoening geeft. Natuurlijk heeft Home-Start ook een onkostenver goeding. Mocht u nog vragen hebben of interesse hebben om vrijwilliger te wor den, dan kunt hiervoor contact opne men met Synthese; tel 0478-517317. Vraag naar Jeannette Janssen, coördina tor Home-Start. Veel mensen vinden niet graag een belastingaanslag in hun brievenbus. Voor mensen met een handicap of chronische ziekte kan de belasting aanslag wel goed nieuws betekenen. Voor 'buitengewone uitgaven wegens handicap of ziekte' bestaat de moge lijkheid belastingaftrek te vragen. Toch is het invullen van de aangifte voor veel mensen een grote klus. Het is goed om geïnformeerd te zijn over wat voor personen met een handi cap, beperking of chronische ziekte of mantelzorgers belangrijk is bij het doen van belastingaangiftes. Daar om houden MEE Noord en Midden Limburg, Mantelzorgondersteuning Noord Limburg en Thuishulpcentrale Midden Limburg in samenwerking met Wel.kom, Synthese, Vorkmeer, Gehandicaptenraad Venlo en Familie raad GGZ Noord- en Midden Limburg een aantal informatieavonden. Deze zijn op maandag 2 februari in Hel- den-Panningen, op woensdag 4 febru ari in Venlo, op dinsdag 10 februari in Venray en op donderdag 12 februari in Horn. De avonden beginnen om 20.00 uur en duren tot 22.00 uur. Tij dens deze avonden krijgt men infor- matie over de aangifte over het belas tingjaar 2008, waarbij in het bijzonder aandacht is voor alle aspecten die met een beperking, handicap of ziek zijn te maken hebben. Ook is er aandacht voor de relatie van mantelzorger tot de belastingen. Voor zover als moge lijk kijken we ook vooruit naar het belastingjaar 2009, zodat men alvast weet waar men dan rekening mee moet houden. De bezoekers aan deze avonden krijgen tevens de mogelijk heid een afspraak te maken met een onafhankelijk belastingconsulent, om met korting de belastingaangifte te laten invullen. Aanmelden voor een van deze avonden kan tot vrijdag 23 januari bij MEE Noord en Midden Limburg via telefoon (077)3961515, e-mail info@mee-nml.nl.

Peel en Maas | 2009 | | pagina 20