TC Rodhe actief in de winter De Hommel wint scholen kampioenschap Rick van Haren wint toernooi Royale nederlaag handbaldames Winst handbalheren Zege volleybalheren G-Voetbal PEEL EN MAAS Donderdag 8 januari 2009 - Pagina 19 bij SV Venray Vind je het leuk om te voetballen dan is dit je kans! S A Ven ra i Veldtoertocht De Peelrunners Sport en bewegen 50+ Mudhunters Red Caps verder als Royals Limburgse zwemkampioen- schappen Bridgesoos De Kemphaan BC Common Sense BC Harten Drie PC Nobel PC Sint Jan PC Sint Jan Standen handbal Dames Manual tweede klasse A Manual Standen volleybal Set Up Met de start van de wintercompeti tie in november 2008 is de recreatie commissie van TC Rodhe druk bezig met diverse activiteiten te organiseren voor de leden om zo de winterperiode actief door te komen. Rond de jaarwis seling werden op het tennispark van TC Rodhe twee toernooien gespeeld. Het nieuwe type banen (smashcourt) maakt het mogelijk om ook bij win terse temperaturen te tennissen. Eind december was het de jeugd tot 18 jaar die een heus oliebollentoernooi speel de. De opkomst was groot en er wer den wedstrijden gespeeld in zowel de dubbel als enkelklasse. Ook voor de kleinste miniveldspelers was er gele- Alle deelnemende kinderen kregen een lekkere oliebol genheid om mee te doen en zij waren sterk vertegenwoordigd. Ondanks de lage temperatuur gingen alle kinde ren met veel plezier de baan op en ook de ouders trotseerden de kou om de kinderen aan te moedigen. De jeugd liet in spannende wedstrijden duidelijk zien dat ze talent hebben. Maar wat zou een oliebollentoernooi zijn zonder oliebollen natuurlijk die door de kinderen met smaak werden verorberd. Afgelopen weekend was het de beurt aan de senioren met het nieuwjaarstoernooi. Veel leden, waar onder ook nieuwkomers, hadden zich opgegeven en maakten er ondanks de vrieskou een sportieve strijd van. Aan sluitend het toernooi werd de nieuw jaarsreceptie gehouden in de kantine. Deze werd druk bezocht en in de toespraak van voorzitter Spee werd in vogelvlucht teruggekeken op het afge lopen jaar. Vooruitblikkend zit er een goed jaar aan te komen. Dit is al direct bewaarheid door Stan Deeks die wist door te dringen tot de finale van het K4 SportArena toernooi in Oisterwijk. De als nummer een geplaatste tegen stander was in drie sets echter iets te sterk. In het tafeltenniscentrum van Summa/Red Stars zijn de tafeltennis kampioenschappen van de gemeente Venray gehouden. Het deelnemers veld bestond uit de groepen 2, 3, 4, 5, 6, 7 en 8 van de basisschool en de verdeling over beide dagen was op de maandaggroep 2, 3, 4, 5 en 6 en op de dinsdag groep 7 en 8. De jongens en meisjes kwamen van de elf scho len uit Venray en uit de kerkdorpen Oirlo/Castenray en Leunen. Er waren 55 kinderen aanwezig. De kinderen begonnen met een spellen- circuit bestaande uit acht spelvormen voor balvaardigheid en bewegings coördinatie. Na dit circuit werden de poules gestart met vijf of zes per sonen en verdeeld over de groepen meisjes en jongens apart. De oudere jeugd van Summa/Red Stars onder de leiding van het jonge deel van de technische staf deden het uitstekend met het in goede banen leiden van de wedstrijden. Nadat de poules waren afgewerkt met spannende wedstrijden kon er gestart worden met de hoofd ronde en de troostronde volgens het afvalsysteem. De uitslagen van deze dag: Jongens 2-3-4: Hoofdronde 1e Wou ter van de Waarden, Petrus Banden. Troostronde 1e Tom Hooftman, de Hommel. Jongens 5: Hoofdronde 1e Jesse Peeters, de Meent. Troostronde 1e Bas Weijs, de Meent Jongens 6: Hoofdronde 1e Nick van der Heide, de Hommel. Troostronde 1e Pim van de Heuvel, de Keg Meisjes 2, 3, 4, 5: Hoofdronde 1e Maud Verhaegh, de Hommel. Troost- ronde 1e Amber Gerrits, de Toverbal. Meisjes 6: Hoofdronde 1e Lisa Mar tens, Petrus Banden Spellencircuit: 1e Peter van Beek, de Hommel Een week later traden tegen elkaar aan de jongens en meisjes van de groepen 7 en 8. Ook hier was de strijd erg levendig en spannend en menige partij moest eerst in de vijfde game beslist worden. Opvallend op deze dag was de goede medewerking van de deelnemers met tellen en op tijd starten met de wedstrijden. Na de poules werden er veel wedstrijden afgewerkt en met veel motivatie en strijd verliepen deze dan ook. Uitein delijk werden de finales gespeeld en de uitslagen waren als volgt Meisjes 7: Hoofdronde 1e Lisa Ge, Estafette Meisjes 8: Hoofdronde 1e Loes Mar tens, Petrus Banden. Troostronde 1e Soad Sebaa, de Bongerd Jongens 7: Hoofdronde 1e Muhsin Alp, Focus. Troostronde 1e Ties Verha gen, de Kruudwis Jongens 8: Hoofdronde 1e Ruben de Francesco, de Hommel. Troostron- de 1e Yme Raafs, de Vlaswei De bolaal voor de beste school was voor De Hommel met 82 punten voor De Keg en De Meent uit Leunen. Komende weekend worden in Neder- weert de Limburgse Kampioenschap pen afgewerkt en hieraan nemen op zaterdag een twintigtal jeugdleden deel en op zondag een vijftal senioren van de vereniging. Meer informatie staat op www.nttb.nl/redstars. De Venrayse ijshockeyer Rick van Haren heeft met het Nederlands U-14 ijshockeyteam een toernooi in Krefeld, de Wohnstatten Cup, gewonnen. Aan het toernooi nemen ieder jaar diverse sterke U-14 teams deel. Dit jaar kreeg ook het Holland U-14 team een uitno diging. Rick kwam in dit toernooi uit tegen zijn eigen vereniging. Hij speelt bij het U15 team van Krefeld Dit toer nooi was voor het Nederlandse U-14 team een mooie gelegenheid om te kijken hoe ze er internationaal voor staan. In dit toernooi werd gespeeld tegen sterke teams van Krefeld, Mannheim, Berlijn, een Pools team en het U-13 team van Krefeld. Het toer nooi begon voor Nederland direct Voor iedereen met een lichamelijke of geestelijke beperking, die wil voetballen. Wat training wordt gegeven op woensdag 18.00 uur Wedstrijden zijn op zaterdagmorgen 12.00 uur Waar SV Venray, Sportpark de Wieën aan de Sportlaan te Venray Info voor meer informatie kun je bellen met Karin Peeters tel. 06-27379033 of Sjef Keijzers tel. 06-42345187 tegen favoriet Krefeld-A, Deze wed strijd werd met 6-1 gewonnen. Daar na kwam het team uit Berlijn aan de beurt. Dit team werd verassend met 12-0 van het ijs geveegd. Mannheim was een lastigere tegenstander maar werd toch verslagen met 4-1. Het Poolse Polonia Bytom werd met 4-0 verslagen. Op zondag restte alleen nog de wedstrijd tegen Krefeld-B. Dit team werd met 12-0 verslagen. Het Holland U-14 team werd dus ongeslagen win naar. De Polen eindigden tweede en Krefeld werd derde. Op zondag 18 januari houdt Toer club Overloon weer haar veldtoer- tocht door de Overloonse bossen. Dit jaar is de route volledig op de schop gegaan (figuurlijk) en is er een vol ledig nieuwe route gemaakt. Via de Helderse Duinen, Ballonzuilbossen en opnieuw de Helderse Duinen komen de deelnemers op de pauzeplaats aan de Rondweg waar de inwendige mens voldoende nieuwe energie op kan doen in de vorm van energiedrank, thee, koek en bananen. Mocht iemand ook nog eens technische verzorging nodig hebben dan is Fietsplus Ger Maurix aanwezig. De route gaat ver volgens verder via de Stevensbeekse bossen, Pritter en tenslotte de bossen rondom de Vers. Er zijn twee afstan den: 35 en 45 km. De startplaats is bij sporthal De Raaijhal. De fietser kan hier na afloop gebruik maken van een afspuitplaats voor de fiets. De starttijd is tussen 9.00 en 10.00. Het inschrijfgeld bedraagt 4,-. NTFU- en KNWU-leden en jongeren tot en met 18 jaar ontvangen 1,- korting. Daar naast wordt de tocht verreden onder NTFU voorwaarden, dat wil zeggen dat deelnemers WA verzekerd zijn bij de Nederlandse Toerfiets Unie. Meer informatie bij Ton Toonen, telefoon 0478-642160. Elke zaterdag wordt er Nordic wal king gehouden vanaf 9.00 uur bij de Kastielse Baan in Horst. Iedereen is welkom dus kom gerust een keer mee doen. Dinsdag baantraining van 19.00 tot 20.30 uur, Kastiëlse Baan. Donderdag avondtraining op de baan van 19.00 tot 20.30 uur. Zaterdag damestraining van 9.00 tot 10.00 uur, Kastiëlse Baan en zaterdag afwisselende bostraining van 15.30 tot 17.00 uur, verzamelen bij de parkeerplaats in de Schadijker Bossen. Agenda: 11-1 Boekend Nieuwjaars loop 10.30 uur, 11-1 Helden Heldense bossen cross 10.30 uur. Uitslag Sylvesterlauf Pfalzdorf Dames 5 km: Irmgard Gijsen, Horst 23:36. Jacqueline Verkoelen, Horst 25:58. Jeugd B 5 km: Lino van Enckevort, Evertsoord 19:37. Heren 5 km: Sraar Theeuwen, Horst 19:52. Dames 10 km: Petra van Rens, Oirlo 47:01. Annemie Hendriks, Horst 47:52. Heren 10 km: Jan Peeters, Horst 38:26. Wiel Dinghs, Castenray 41:18. Leon Mooren, Meterik 42:11. Henk Dinghs, Castenray 42:14. Wim Jacobs, Castenray 43:07. Piet Aarts, Wanssum 46:38. Nick Clabbers, Broek- huizenvorst 46:39. Sraar Smits, Sevenum 47:00. Arno Jeurissen, Grubbenvorst 47:01. Joris Houben, Horst 47:04. Bêr Jeucken, Maasbree 47:08. Paul Hendriks, Horst 48:03. Hay Collin, Lottum 49:32. Jos Thielen, Wanssum 50:17. Geert Tie- len, Maasbree 50:19. Guus van Encke vort, Evertsoord 50:33. Senioren Sport Synthese houdt op zaterdag 24 januari van 11.00 tot 17.00 uur in het Parkhotel aan de Tien- rayseweg in Horst demonstraties sport en bewegen 50+. Deze demonstraties zijn bedoeld voor alle ouderen vanaf 50 jaar in het werkgebied van Synthe se en omliggende plaatsen. Doel is het onder de aandacht brengen van ver schillende sport- en bewegingsactivi teiten voor ouderen en het geven van voorlichting vanuit de gebieden Zorg en Welzijn in relatie tot het thema van deze dag. Er zijn demonstraties yoga, tai chi, sport en spel, gymnastiek, sportief wandelen, Nordic Walking en internationale dansen. Van 12.00 tot 13.30 uur is er fitness bij ANCO en stijldansen bij feesterij Froxx. Verder zijn er informatiestands van bijvoor beeld Mari Wanssum, Proteion Thuis zorg, Zorggroep NL, NISB; 30 minuten Bewegen, Slender You Fit, KM Recla me, Ouderenadviseurs Synthese, Maal tijdservice Noord-Limburg, Senioren Sport Synthese en balletschool Horst. Aanmelden via e-mail seniorensport@ synthese.nl. Inlichtingen zijn verkrijg baar bij Senioren Sport Synthese via telefoon (0478)517317. Met een dubbel programma zaten er afgelopen zondag ongeveer 25 mud- hunters op de fiets. Een kleine groep bezocht de toertocht in Vlodrop die deels door Duitsland gaat. Een grotere groep vertrok voor een ronde Venray met daarin de kans om goed vet te ver branden. Het tempo was niet al te hoog en er werd in niveau groepen gefietst zodat iedereen op zijn eigen tempo kon rijden. Voor komend weekend is er voor wederom voor elk wat wils, de kinderen komen ook weer in actie, ze hebben elke twee weken een bege leide training. Omdat het de komende tijd waarschijnlijk koud is staan een paar tochten op het programma met als alternatief een ronde Venray. Op deze manier is er voor elk wat wils en kan er ook altijd door nieuwe mensen worden aangesloten. De Mudhunters gaan qua leeftijd van 8 tot vooraan in de 60 jaar. Met een aantal fanatieke dames is de vereniging compleet en zo is er elk weekend weer een groep van 15 tot vaak wel 25 Mudhunters actief. Om het goed te kunnen proberen mag men vier keer gratis deelnemen en daarna beslissen of men lid wil wor den. Kijk voor informatie op www. mudhunters.nl. Agenda: 11-1: vertrek 8.30 uur per auto voor een tocht in Asten, 30 of 45 km., vertrek 9.00 uur per fiets voor een training rond Venray, vertrek 10.00 uur per fiets voor de kinderen. Dinsdag avond de spinningtraining vanaf 20.00 uur bij sportschool Dynamic. Vertrek is bijna altijd vanaf De Sprank. De honkbal- en softbalverenigin- gen Red Caps Venray en Keystone Stealers Boxmeer gaan verder onder de naam Royals. Tijdens de druk bezochte nieuwjaarsreceptie koos de meerderheid van de leden van beide verenigingen voor deze nieuwe ver- enigingsnaam. Nadat de leden van beide verenigingen in december unaniem voor een fusie hebben geko zen, heeft een commissie, bestaande uit twee leden van elke vereniging, twee namen en twee kledingtenues ter stemming voorgelegd. De naam Royals is afgeleid van de Amerikaanse Major League honkbalclub Kansas City Royals. Qua kledingtenue hebben de leden van de nieuwe vereniging gekozen voor een donkerblauw shirt met een roodwitte opdruk en een grijze lange broek. De softbaldames van de Royals gaan waarschijnlijk in hetzelfde shirt met een donkerblauwe korte broek spelen. De snelste zwemmers van Limburg verschijnen zaterdag 10 en zondag 11 januari aan de start van de Lim burgse Winterkampioenschappen in Venray. Op elk nummer verschijnen de twaalf snelste zwemmers van Limburg. Daarbij zijn nog eens twee reservezwemmers geselecteerd. Dit kampioenschap wordt gezwommen in zwembad de Sprank aan de Kemp- weg in Venray. De organisatie ligt in handen van zwemvereniging Startge meenschap Noord-Limburg in samen werking met Kring Limburg van de KNZB. Op zaterdag beginnen de wed strijden om 13 30 uur en op zondag om 15.00 uur. Wethouder Patrick van der Broeck van sportzaken opent op zaterdag het kampioenschap. In oranje op de eerste plaats met 64,06 Annie Arts en Riet Dobbe, op de tweede plaats met 60,00 Truus Buijssen en Ilse Tummers en op de derde plaats met 52,60 Annie van Bindsbergen en Corrie Borssen. In groen op de eerste plaats met 62,50 Frieda Kalkman en Jeanne Korsmit, op de tweede plaats met 60,42 Herma Darmstadt en Carolien Wickers, en op de derde plaats met 60,00 Joke Pee- ters en Gemma van Winkel. Er is in een lijn gespeeld en de eer ste plaats was met 72,22 procent voor Toine Tiggeloven en Jeanne Korsmit. Tweede met 56,25 procent waren Rikie Cremers en Hugo van der Windt, gevolgd door Riet Dobbe en Ria Ste vens met 55,56 procent. De eerste zitting van de derde ronde om het clubkampioenschap is gespeeld. In geel waren Annie van de Munckhof en Jan Simons de winnaars met 71,23 procent, gevolgd door Theo Jakobs en Penninx met 63,10 procent. Derde waren Aike van Glabbeek en Jacqueline van de Slik met 57,14 pro cent. In rood bezetten Mieke Custers en Miets Verstappen de eerste plaats met 62,50 procent, gevolgd door Fieke Arts en Dory Kuijpers met 57,29 procent. Jo de Backer en Dien Claes- sens waren met 56.25 procent derde. Volgende week de tweede zitting van de derde ronde. In de Mortel is een dressuurwed- strijd voor paarden gehouden. Jeanine Huibers behaalde met haar paard Zinnya een tweede prijs met 197 punten. Ook is bekend wie er gese lecteerd zijn voor de Limburgse Kam pioenschappen: Bij de paarden in de klasse B dressuur is Marloes van Rat tingen geselecteerd met haar paard Viona D en Jaimy Muijsers is met paard Arrichibalt vijfde reserve. In de klasse L1 dressuur is Jeanine Huibers met haar paard Zinnya geselecteerd en Loes Reijnders is met Viodos twee de reserve. Bij de pony's is Kim Muij- sers met Hali's Volumia geselecteerd in de klasse B dressuur en Klinte de Rijck met Omira in de klasse DEZ2. Juliet Willems is met haar pony Alesi op concours geweest in Asten Heus- den en behaalde in de klasse Dl1 dres suur een vierde prijs met 187 punten. Petra van Dijck, Rick Janssen en Verne Janssen zijn naar een wedstrijd in Alverna geweest. Van Dijck haalde met haar paard Santa Lucia een zesde prijs binnen in de klasse M en een eer ste prijs in de klasse L met Unbelivia. Verder werd Van Dijck nog eerste met haar paard Unbelivia in de klasse L en werd ze ook nog vijfde in de klasse M met haar paard Une de May. Rick Janssen behaalde de zevende prijs in de klasse M met Ups. Verder werd hij met Melchior in de klasse ZZ ook nog derde. Met Pointer werd hij tweede in de klasse ZZ. Verder werd de puis sance verreden. Rick Janssen mocht meedoen aan deze rubriek. Toen de muur op twee meter stond waren er nog drie combinaties over, waaronder die van Janssen. Hij tikte er een balkje vanaf en eindigde op een tweede plaats. Verne Janssen werd met GEP Donut achtste in de klasse L. Petra van Dijck werd tweede in de kleine finale met Une de May in de klasse M. Verder werd ze in de grote finale met Unbe- livia in de klasse L eerste. In de klasse M van de grote finale werd ze met haar paard Santa Lucia derde. Rick Janssen is samen met zijn paar den Rio de Janeiro en Pointer naar Neeroeteren geweest. Hij reed met beide paarden in de klasse 1.35m. Met Pointer reed hij goed genoeg voor de derde plaats en met Rio de Janeiro was hij goed voor de achtste plaats. Met Pointer reed hij in een 1.40m. parcours, dat over twee fasen werd verreden. Hier mocht hij de eerste prijs mee naar huis nemen. Ut v f» -info 3-1 zege voor volleybaldames ActiveRooy-SV Ludentes 3-1. Setstanden: 25-27, 25-19, 25-15, 25-21. De volleybaldames van ActiveRooy wonnen met 3-1 de thuiswedstrijd tegen SV Ludentes. De Venrayse club blijft in de promotieklasse B op een fraaie tweede plaats staan en behoudt daarmee kansen op promotie/degra datiewedstrijden. De eerste set ver liep dramatisch voor ActiveRooy. De Venrayse dames kwamen al snel op Door een 3-1 zege op SF Ludentes blijven de volleybaldames van ActiveRooy kans behouden op promotie/degradatiewedstrijden. een achterstand van 5-15. Dit lag met name aan een zwakke passing. De set leek op dat moment bepaald in het voordeel van SV Ludentes. De thuisploeg wist echter terug te komen en tegen het einde van de set was de spanning geheel terug. De dames van ActiveRooy lieten zien waar ze goed in zijn. Zo kwamen ze dit seizoen al eerder terug van een grote achterstand. De set ging uitein- delijk toch naar SV Ludentes toe met een eindstand van 25-27, maar het spel kwam op niveau. In de tweede set van de wedstrijd zat ActiveRooy al beter in de wedstrijd. De pass kwam beter aan en daardoor konden de dames hun eigen spel spelen. De voorsprong bleef constant rond de vier punten. De set ging naar ActiveRooy toe met 25-19. De derde set ging overtuigend naar ActiveRooy. De dames lieten hun kwaliteiten zien. Met name Loes Ver voort stond goed te spelen. Eindstand: 25-15. In de laatste set stond er een vers ActiveRooy. Het spel ging gelijk op, maar SV Ludentes trok aan het kortste eind en de Venrayse dames wonnen de set met 25-21 en de wed strijd met 3-1. Zaterdag staan de dames tegenover Tupos D1 waar ze dit seizoen nog niet tegen hebben gespeeld. De wedstrijd start om 18.30 uur in de Kazing in Baarlo. Manual-Rapiditas 9-26 (1-15). Doelpunten Manual: Harma van Kreij (3x), Bo Kersten en Lieke Manders (beiden 2x), Joy Jakobs en Jose Kessels. In de tweede klasse A hebben de handbaldames van Manual een royale 9-26 nederlaag geleden in de thuis wedstrijd tegen Rapiditas. Vooral in de eerste helft was de nummer twee van de ranglijst enkele maatjes te groot voor de thuisploeg. Manual keek bij rust tegen een 1-15 achterstand aan. Na de rust konden de Venrayse hand baldames zich enigszins herstellen. Tegen de elf tegentreffers wist Manual nu ook zelf acht keer het doel te tref fen. Vooraf waren de Venrayse hand baldames er van overtuigd dat het een moeilijke wedstrijd zou worden tegen de nummer twee. Manual kwam dan ook al snel flink achter te staan. Door snel spel van Rapiditas, en erg goed keepers werk van hun keepster stond het net voor rust 0-15. Gelukkig scoorde Joy Jakobs het eerste doel punt voor Manual en gingen beide partijen met een 1-15 stand de rust in. Met wat tactische aanwijzingen van coach Theo Stuart begonnen de gas ten aan de tweede helft. Manual moest nu echt wat meer laten zien in de aanval. Doordat cirkelloopster Lieke Manders meteen flink werd aange pakt kregen de gasten een strafworp mee. Die werd benut door Bo Ker sten. Helaas werd deze openingsgoal meteen beantwoord met een aantal tegendoelpunten van Rapiditas. Het lukte Jose Kessels en Lieke Manders nog een aantal keren om de verdedi ging van Rapiditas te passeren, maar het mocht niet baten. Manual kwam vandaag duidelijk te kort, en werd uit eindelijk verslagen met een stand van 9-26 in het voordeel van Rapiditas. Zondag reizen de dames van Manu al af naar Stein, om het daar om 18.05 uur op te nemen tegen de nummer een van de competitie ESC'90 2. Eurotech/Bevo 4-Manual 17-20 (9-12). Topscorers Manual: Ben nie Beekers 6, Paul Klomp 3, Jo de Jonge 3. In de derde klasse A wonnen de handbalheren van Manual afgelopen zondag de uitwedstrijd tegen Eurotech/Bevo 4: 17-20. De Ven- rayse ploeg kwam vanaf het begin op voorsprong en speelde als collectief uitstekend. Na een matige seizoenstart werkt Manual zich steeds meer naar boven op de ranglijst. Bennie Beekers was topscorer met zes doelpunten. Aangezien Bevo die dag het 40-jarig bestaan van handbal in de gemeente Helden vierde, was men erop gebrand een goed resultaat neer te zetten. Maar vanaf het beginsignaal was dui delijk dat de Venrayse heren hier niet aan mee wilden werken. Via 0-3 stond na een tiental minuten al een 2-6 score op het bord. Hoekspelers Mark van der Bolt en Lionel Garnier waren in de beginfase zeer trefzeker. Alsof deze stand de Panningse spelers uit hun winterslaap liet ontwaken, werd het tempo aan Bevo zijde opgevoerd en kwam de thuisploeg na zo'n minu ten langszij en zelfs op voorsprong 7-6. Enkele kleine omzettingen door Manual coach Thijs Geurts leverde het gewenste effect. Manuals opbouwrij met Bennie Beekers voorop kwam er weer enkele keren goed door en dankzij deze extra druk kregen ook de cirkelspelers meer ruimte. Met 9-12 werd de rust bereikt. Ook na de pauze kwam Manual goed uit de startblokken. Ondanks een eigen goal van (jeugd-)keeper Rick van Krey, die wederom een zeer degelijke wed strijd keepte, liep de Venrayse ploeg verder weg bij Bevo. Onder andere Jo de Jonge vanaf de cirkel en Dirk Ueberbach vanaf de linkerhoek brach ten Manual op een 12-17 voorsprong. Met nog een klein kwartier te gaan kon Manual reeds beginnen met con solideren. Aangezien verdedigend, onder leiding van Leon Stoffels, er weinig gaten vielen was dit een niet zo vreemde gedachte. Tot redelijke frustratie van de coach van Bevo, die nog een gele kaart voor commentaar op de leiding ontving, bleef Manual lange aanvallen spelen om zoveel mogelijk tijd te rekken. Zonder echte problemen trokken de Venrayse heren de zege over de streep. Met een 17-20 eindstand werden weer twee punten aan het totaal toegevoegd en heeft Manual aansluiting met de subtop bereikt. Aanvoerder Paul Klomp had wel een goede verklaring voor de overwinning: "We hebben in deze hal al de laatste drie seizoenen niet meer verloren en wilden Bennie Beekers een leuk cadeau voor zijn verjaardag geven. Dat is zo wel gelukt!" Zondag speelt Manual in Sporthal de Wette- ling tegen HBS uit Budel. Aanvang 15.15 uur. 1) ESC'90 2 11-19 229-180 2) Rapiditas 10-18 224-133 3) Merefeldia 11-17 212-174 4) BSAC 11-16 212-158 5) SVM 11-15 219-181 6) Swift 2000 2 10-9 145-138 7) VIOS 2 11-9 163-185 8) Manual 10-5 119-171 9) Ospel 10-4 130-204 10) Blerick 11-4 138-178 11) Noav 2 10-0 123-212 Programma zondag 11 januari ESC'90-Manual 16.05 Heren Manual derde klasse A 1) Vios 2 10-14 207-158 2) Loreal 3 10-14 192-156 3) Rapiditas 2 11-12 265-234 4) HBS 10-10 215-206 5) Eurotech Bevo 4 10-10 170-179 6) Manual 10-8 154-162 7) BSAC 2 11-4 197-305 Programma zondag 11 januari Manual-HBS 15.15 Active Rooy-MVC'64 3-1. Set standen: 25-17, 17-25, 25-17, 25 15. De volleybalheren van ActiveRooy hebben de derby tegen MVC'64 uit Maashees met 3-1 gewonnen. Na een kleine winterpauze en enkele wisse lingen in de selectie begon het verder complete eerste herenteam na een zware trainingsweek furieus aan de enigszins beladen streekderby en won de eerste set overtuigend. Te overtui gend misschien, want al in de tweede set leek sprake te zijn van overmoed, waar MVC gretig van profiteerde. Nadat de laatste sets door het com pletere team gewonnen waren, was een verdiende 3-1 overwinning voor het thuisspelende ActiveRooy een feit. Daarmee nestelt ActiveRooy zich voorlopig aan de kop van het klasse ment in de 1e klasse B. Om kampioen te worden mag echter niet structureel met punten gemorst worden. Na het vertrek van buitenaanvaller/diagonaal Rob Elens en de terugkeer van mid- denblokkeerder Sam Faessen stond een goed potentieel aan jonge spelers klaar om bij calamiteiten het eerste herenteam te versterken. Met aanstor mend talent Dennis v Hooft en eeuwig talent Dennis v/d Heuvel is kwaliteit voor het volgend seizoen in een hoge re klasse verzekerd; promotie naar de promotieklasse moet echter eerst nog verdiend worden door vanaf nu alle wedstrijden zeer gedisciplineerd met een zo groot mogelijk verschil te win nen. Afgelopen zaterdag is ActiveRooy daarin niet helemaal geslaagd. MVC'64 is een wisselvallig team met enige zeer ervaren spelers en enkele minde re goden waardoor ze voor de meeste tegenstanders moeilijk te bestrijden zijn. Nadat ActiveRooy in de 1e set met solide en gevarieerd aanvalsspel zich duidelijk de meerdere toonde en met 25-17 de set naar zich toe trok, leken ze in de tweede set enigszins in slaap gewiegd door een schijnbaar onbewogen spelend MVC. Mogelijk ontstond in de tweede set een ietwat carnavaleske sfeer in het Venrayse team, omdat ze uitbundig werden aangemoedigd door de bijna voltal lige selectie van Avance uit Sambeek die voornamelijk naar Venray waren gekomen om na de wedstrijd mee te feesten op het geplande Boerenbal. In ieder geval had ActiveRooy het vol ledig aan zichzelf te danken dat de tweede set met 17-25 naar de man nen uit Maashees ging. Veel serve- en passingfouten waren illustratief voor Uitslagen Heren Eurotech Bevo 4-Manual 17-20 Dames Manual-Rapiditas 9-28 Dames Loreal-Manual 2 15-14 Heren A BDC'90-Manual 25-22 Heren B Vios-Manual 19-11 Heren C Eurotech Bevo-Manual 20-9 Dames A Manual-Swalmen 30-12 Dames B Manual-Rapiditas 4-12 Dames C Manual-Ospel 19-8 Jeugd D Manual-Eksplosion 14-15 Programma zaterdag 10 januari Dames B Pex Maasbr.-Manual 14.45 Programma zondag 11 januari Heren C Manual-Loreal 12.30 Heren A Manual-Vlug en Lenig 14.10 Heren-Manual-HBS 15.15 Jeugd D Ospel-Manual 12.30 Dames A BSAC-Manual 12.55 Dames ESC'90-Manual 16.05 verminderde concentratie en dienten gevolge verminderd vertrouwen. Een terechte donderspeech van coach Rudi Kun Kuti zette de selectie weer op scherp zodat iedereen weer zijn taken consciëntieus uitvoerde en het spelletje weer op rolletjes liep. Vooral de samenwerking tussen spelverdeler Wouter Hebbink en Bjorn Emons liep dankzij een goede pass perfect. Een overtuigende 25-17 was het gevolg, waardoor dezelfde basis -op alle posi ties zeer effectief- de vierde set met een dikke 25-15 setwinst afsloot en het team zich in het feestgedruis kon storten. Zaterdag in het uitduel tegen Tupos zal echter uit een ander vaatje moeten worden getapt. Stand dames promotieklasse B: 1) Accretos 10-46 37-4 2) ActiveRooy 12-41 33-17 3) Hovoc 10-36 29-12 4) DKJO 10-26 22-19 5) Pey/HCC 10-23 20-24 6) VC Voerendaal 10-22 19-24 7) SV Aspargos 10-22 18-24 8) Vludoc'98 9-20 17-21 9) SV Ludentes 11-20 17-28 10) Tupos 10-18 16-26 11) Livoc Liessel 9-13 11-25 12) Jokers VC 9-13 11-26 Programma zaterdag 10 januari Tupos-ActiveRooy 18.30 Stand heren 1e klasse B: 1) ActiveRooy 11-40 32-13 2) Jokers 10-39 32-10 3) Nuvoc 3 10-37 30-12 4) Terraveen/Forzato 10-36 30-13 5) Tupos 10-27 23-20 6) Civitas 3 10-24 19-22 7) SV Aspargos 9-19 17-22 8) DKJO 3 10-19 17-26 9) TSL Activia 10-18 16-26 10) MVC'64 12-17 15-36 11) Accretos 10-16 15-29 12) Hovoc 3 10-13 12-29 Programma zaterdag 10 januari Tupos-ActiveRooy 18.30 Uitslag Dames Avance-Set Up 2-3 Programma donderdag 8 januari Dames recr. Set Up-Revoc/VCB 20.30 Programma zaterdag 10 januari Heren Set Up-VC Kessel 17.00 Dames Set Up-MVC'64 19.00 Set Up 2-VC Boshoven 17.00 Set Up 3-MVC '64 2 19.00 Set Up 4-VC Montagnards 2 19.00 Jeugd Set Up MB-Brovoc 17.00 Programma zondag 11 januari Set Up MC in Baarlo 13.15 Set Up Niveau 6-1 in Horst 10.00 Set Up Niveau 6-2 in Hegelsom 13.30 Set Up Niveau 5-1 in Horst 10.30 Set Up Niveau 5-2 in Horst 10.30 Set Up Niveau 4-1 in Venlo 10.00 CMV 1 t/m 3 in sporthal 't Haeren in Grubbenvorst Niveau 3: 10.30-11.00-11.30 Niveau 2: 9.15-9.30-10.15 Niveau 1: 9.00-9.15-9.45-10.00 Heren Recreanten Revoc/VCB-Set Up 10.00 Set Up 3-Aspargos 2 10.00 Set Up 3-Summa Peelpush 3 10.00 Programma maandag 12 januari Dames recreanten Tupos 2-Set Up 21.15 Programma donderdag 15 januari Dames recreanten Set Up 3-HVR 20.30

Peel en Maas | 2009 | | pagina 19