Vechtpartij in Venray Venray in hoger beroep na reeks vernietigde vergunningen Kerstactie voor Clinidowns Jubilarissen MMSK St. Petrus Banden Ingezonden zorg de Keizer Kletske Wij wensen u allen fijne feestdagen ...en een gelukkig en gezond 2009 Gunhoek =i 0478-514468 PEEL EN MAAS ook voor üw tuin De Hoveniers 0478-571800 Patersstraat 16, 5801AV Venray PEEL EN MAAS De politie is een onderzoek gestart nadat zaterdag een vechtpartij plaatsvond voor een café aan de Grote Markt. Omstreeks middernacht kwam er een melding binnen dat er op de Grote Markt een man bewusteloos was aangetrof fen. Het ging om een 19-jarige man uit Venray, die later werd opgenomen in het ziekenhuis. Op het moment dat de politie ter plaatse kwam was de sfeer gespannen en ontstond er nog een opstootje. De politie riep de assistentie in van meerdere patrouilles. Voor het café werd een 22-jarige man uit Blitters- wijck aangehouden en overge bracht naar het politiebureau. In verband met de ernst van de verwondingen van de man werd een traumahelikopter ingezet. Uit eindelijk is hij met een reguliere ambulance overgebracht naar het ziekenhuis en daar opgenomen. De man bleek in ieder geval een gebroken oogkas te hebben maar is, voor zover dit bekend is, niet in levensgevaar. De verdacht is gehoord en inmiddels heenge zonden. Na onderzoek van de vechtpartij is de identiteit van een tweede verdacht bekend. Naar verwachting zal de poli tie deze man op korte termijn aanhouden. Uit verklaringen van getuigen is gebleken dat deze man vermoedelijk verantwoor delijk is voor het toebrengen van de verwondingen van het slacht offer. De 22-jarige man afkomstig uit Blitterswijk, die eerder werd aangehouden, was wel betrokken bij deze vechtpartij, maar is niet direct verantwoordelijk voor de verwondingen. Na drie vernietigde bouwver gunningen voor een aanbouw bij een woning aan de Maashe- seweg vindt de gemeente Ven ray het nu genoeg. De Raad van State mag beoordelen of de rechtbank in Roermond zijn boekje te buiten is gegaan. De kwestie is maandag behan deld bij de Raad in Den Haag. De al gerealiseerde aanbouw is voor buren een doorn in het oog. Hij neemt uitzicht en zonlicht weg. De tuin van de buren zou zelfs herplant moeten worden. Aanvan kelijk was voor de aanbouw niet alleen een bouwvergunning, maar ook een vrijstelling nodig, omdat het bouwplan niet helemaal paste binnen de regels van het bestem mingsplan. Na meerdere vernietig de vergunningen en vrijstellingen is het bestemmingsplan intus sen aangepast. Daardoor zou het bouwplan geen probleem meer moeten opleveren. Maar de recht bank Roermond oordeelde begin dit jaar dat de gemeente nog steeds onterecht een bouwvergun ning heeft verleend. De regeling voor bijgebouwen was niet cor rect toegepast. Voor de gemeente is de zaak nu uitgegroeid tot een principekwestie. De rechtbank heeft namelijk geoordeeld over argumenten tegen de bouw die al eerder door de buren waren ingetrokken. Bovendien geeft de rechtbank nu een uitleg aan de regeling die grote gevolgen kan hebben, aldus een woordvoerder. Blijft de uitleg van de rechtbank overeind, dan krijgt Venray problemen met het verlenen van vergunningen voor uitbouwen. Een oordeel van de Raad van State is dus dringend gewenst. De uitspraak volgt bin nen twee maanden. AddiCura zet service voort via Groene Kruis Thuiszorgwinkel Vele klanten hebben hun weg naar AddiCura de afgelopen tien jaar gevonden, voor het aanschaf fen van hulpmiddelen. Helaas heeft AddiCura haar deuren gesloten. Mensen uit Venray en omgeving die op zoek zijn naar een hulpmiddel en daarbij verze kerd willen zijn van goede service kunnen vanaf heden terecht bij de Groene Kruis Thuiszorgwinkel, die dezelfde producten aanbiedt en dezelfde service verleent. De heer en mevrouw Smits, die samen met dochter Carola al die jaren voor hun klanten klaarston den, wilden het wat rustiger aan te doen. Dat leidde tot het besluit om hun zaak in Zorg- en Comfort- artikelen aan de Bleek te sluiten. "Met pijn in het hart", verklaart mevrouw Marij Smits. "Ik heb een heel fijne tijd gehad. Om een klant verder op weg te helpen, met een kwalitatief goed product. Zeker omdat veel van onze klanten door lichamelijke beperkingen of onge makken, niet zomaar een door snee klant zijn. Het gaf me veel voldoening hen het vertrouwen te geven dat zij, ofschoon met dat ene hulpmiddel, toch hun zelf standigheid konden behouden. Of dingen toch zelf konden blijven doen. Dat is heel belangrijk als je door ouderdom of ziekte afhanke lijker wordt". "Toen we besloten onze zaak te sluiten, zijn we op zoek gegaan naar een betrouwbare partner", vertelt de heer Smits."Een partner die niet alleen goede producten heeft, maar vooral begrip en tijd voor de klant".We kwamen al snel bij de Groene Kruis Thuiszorgwin kel, van De Zorggroep terecht. De medewerkers daar hebben jaren lange ervaring in het verstrekken van hulpmiddelen. En met een zorgachtergrond is de aandacht voor de persoon achter de klant wel gegarandeerd". In de Groene Kruis Thuiszorg winkel in de Clockert, Bergweg 4 in Venray kunt u niet alleen terecht voor het kopen van hulpmiddelen. U kunt er ook diverse hulpmidde len, zoals krukken, bedverhogers, rollatoren, bedden, etc. lenen en huren. Indien u informatie wenst, kunt u contact opnemen met de klantenservice via telefoonnum mer 077-3209595. Thomassen Interieurs timmert aan de toekomst "Van voor tot achter, van boven tot beneden, en alles wat er tussen zit wordt onder handen genomen", aldus Luc Thomassen van Thomassen Interieurs te Venray. En dat er flink geklust wordt, is duidelijk waarneembaar. Timmerlieden, stukadoors en schilders zijn volop aan het werk om het strak opgestelde werkschema bij te houden. Per afdeling zal deze woonwinkel onder han den genomen worden om in het voorjaar een sprankelende en vernieuwde uitstraling te hebben. "We willen de tijd vóór zijn en aan onze klant de woonideeën van morgen tonen. Wonen is mode geworden en dus is het zaak om actueel te blijven. In onze nieuwe presentatie tonen we straks het wonen in de breedste zin van het woord. Niet alleen een prach tige collectie moderne meubelen, maar ook gordijnen, interieurac- cessoires, vloerbedekking, verf en verlichting worden in de nieuwe showroom gepresenteerd. De combinatie met sfeervolle haar den en een gezellige keukenstu dio maakt de woonbeleving com pleet." Ondertussen blijft de show room gewoon geopend en gaat de verkoop door. "Soms een beetje lastig voor de klanten die tussen het stof en de bouwperikelen door op zoek zijn naar mooie meubelen en interi- euraccessoires. Maar, ieder nadeel heeft zijn voordeel. Dit geldt op dit moment zeker voor onze klant. Want mooie meubelen moeten plaatsmaken voor vloerenleggers en schilders tijdens een grandioze verbouwingsopruiming. Het werk moet immers op tijd af zijn om in maart de 2000 m2 tellende showroom van binnen en buiten weer volledig actueel te hebben." Niet alleen de winkelruimte gaat bij Thomassen Interieurs op de schop. Tegelijkertijd met de opening van de vernieuwde show room in maart wordt ook de aan gepaste huisstijl gepresenteerd. Met een volledig nieuw gezicht maakt Thomassen zich op voor de toekomst, waar bezoekers in een vooruitstrevende showroom de complete woonbelevenis van morgen kunnen ervaren. Arts Schildersbedrijf Wij bieden de keizerlijke zorg die u zoekt: niet ontvangen? Bel 582877! Leerlingen van de afdeling Prak tijkonderwijs van het Raayland College hebben actie gevoerd voor de Stichting CliniClowns. CliniClowns benaderen ernstig zieke kinderen op een heel bij zondere manier. Want kinderen mogen de baas zijn. Om de sleur te doorbreken en zo hun wereld op z'n kop te zetten. Zodat ze even kunnen vergeten dat ze ziek zijn. Bertrands, ambassadeur van de CliniClowns in Venray, gaf in alle klassen voorlichting over hun werk. Deze verhalen maakten een diepe indruk. Hierdoor werden de leerlingen extra gestimuleerd om geld op te halen voor kinderen die het minder goed getroffen hebben dan zijIn een aantal praktijklessen maakten zij bijvoorbeeld brood jes, koekjes, diverse artikelen van vilt en hout die vervolgens in de personeelskamer dagelijks ver kocht werden. Tijdens de gymles werd er een sponsorloop gehou den en thuis deden de leerlingen hun best om met klussen iets bij te verdienen voor het goede doel. Tijdens de afsluitende kerstlunch konden de leerlingen een cheque van 1045,- aanbieden aan de heer Bertands. MMSK St. Petrus Banden Ven ray heeft het jaarlijkse kerst- en jubilarissenconcert verzorgd. Dit jaar had MMSK maar liefst dertien jubilarissen.Ton Huybers is veertig jaar lid van MMSK en Guus Smits, Rianne Baltissen, Maria Baltissen, John en Hannie Ghielen,Tony van Rhee,Henny Linskensjac enTruus Geraardts, Dorrie Beteramsjo van der Markt en Geert Huybers zijn allen al tien jaar lid. Deze leden kregen van beschermvrouwe Hen- riette Poels-Peters een speldje en oorkonde voor hun verdiensten. Voor de mensen die dit kerst- en jubilarissenconcert gemist hebben is er nog een kans om St. Petrus Banden te beluisteren. Dat kan op vrijdag 26 december in de Grote Kerk in Venray, tijdens de mis van 11.30 uur. Bovenste rij van links na rechts: John Ghielen, Hans Beterams waarnemend voor zijn vrouw DorrieJac GeraatsJo van der MarktTonny van RheePiet Linskens, waarnemend voor zijn vrouw Hennie wegens ziekte. Middelste rij: van links na rechts: Hannie GhielenTruus Geraats Geert Huybers. Onderste rij van links na rechts: Maria BaltissenRianne baltis senGuus Smits en Ton Huybers als 40 jaar lid. Venrayse overvaller aangehouden De politie heeft een 29-jarige man uit Venray aangehouden die zaterdag omstreeks 18.00 uur een overval had gepleegd in de kantine van een manege aan de Keenterstraat in Weert. De man bedreigde daarbij met een vuur wapen het kantinepersoneel. De politie kreeg direct na de overval een melding en zag de Venray- naar over de St. Jozefslaan fietsen die voldeed aan het signalement. De verdachte heeft inmiddels de overval bekend en wordt voorge leid aan de rechter-commissaris. Vrouw bedreigd Een 23-jarige man is in de nacht van vrijdag op zaterdag aangehou den op verdenking van bedrei ging. De politie kreeg een melding dat een vrouw op een camping in Ysselsteyn door de man was bedreigd. Hierop is de man aan gehouden en overgebracht naar het politiebureau. De man is in afwachting van verder onderzoek in verzekering gesteld. De aanlei ding van de bedreiging ligt in de relationele sfeer. De politie onder zoekt de zaak verder. In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Schuttersveld Sinds 6 juni 2008 woon ik op de Schuttersveldflat en ik erger me aan de negatieve berichtgeving in de Peel en Maas. Zelfben ik 54 jaar, dus niet de oudste, die hier woont. Ook niet de jongste overigens. Maar het gaat me te ver, dat een kleindochter van een mevrouw hier in de flat het zich denkt te kunnen permitteren mij en alle medebewoners te beledigen. Wij zijn, als bewoners, ook gewone mensen, die het beste voor heb ben met de flat en haar andere bewoners. Het grote geheim zit hierin: Laat iedereen in zijn eigen waarde en als er sprake is van een vorm van 'overlast', ga dan naar diegene toe en praat erover, maar ga er niet een krant bijhalen. Mis schien is die mevrouw (van die kleindochter, die hier overigens maar eens in de veertien dagen is) wel een beetje doof, waardoor zij de televisie net even te hard zet en dus zelf overlast bezorgt. Er wonen hier misschien eigen aardige mensen, maar absoluut geen onaardige mensen. Maar ook eigenaardige mensen mogen gewoon ergens wonen. Zelf heb ik geen last van mijn medebewoners. Oké, mijn benedenbuurman zet een keer in de week tien minu ten lang de muziek heel hard aan, maar na die tien minuten, hoor ik hem een hele week niet meer. Moeten wij, als flatbewoners, niet enorm dankbaar zijn, dat er niet Gratis vuurwerk in Wanssum Al tien jaar verkoopt het vuur- werkbedrijf Van de Ligt Allicht uit Wanssum met succes vuurwerk. Om dit groots te vieren geeft Van de Ligt Allicht, naast de extra kortingen en gratis vuurwerk, maar liefst tien gigantische gratis vuurwerkcakes weg. Het gratis vuurwerk heeft een totale waarde van bijna 1500 euro. Het aftellen is dus begonnen. De eerste win naar die met een cake naar huis zal gaan, is de familie Zanders uit Oirlo. Deze gelukkige winnaar was de 10.000e geregistreerde klant in het kassasysteem van Van de Ligt Allicht. De tweede winnaar is de familie Tacken uit Castenray, die de eerste online-besteller was op maandagnacht 15 december (0:00 uur). Dit was onderdeel van de actie tijdens de vuurwerkshow van Spektakel aan de Maas. Verder worden er zes cakes verloot onder mensen die vuurwerk in de voor verkoop kopen, of reeds hebben gekocht in de vuurwerkwinkel of via de webshop www.vuurwer- kencarbid.nl. Alle winnaars krij gen behalve deze mooie prijs ook nog een persoonlijke rondleiding en uitleg over vuurwerk en veilig heid. Een cake word verloot op maandag 29 december door een leerling van de Gilde Opleiding uit Venlo die een enquête onder de vuurwerkkopers houdt. "Over een cake moet ik nog over naden ken", aldus Eric van de Ligt, mede eigenaar van dit vuurwerkbedrijf. Oliebollenactie Evenals de voorgaande 44 jaren gaan ook dit jaar vrijwilligers van de Jeugd Ontspannings Clubs (JOC) uit Vierlingsbeek en Groe ningen weer oliebollen bakken voor de gemeenschap van beide dorpen. De gehele opbrengst komt ten goede aan de jeugd en jongerenclubs die aangesloten zijn bij het JOC. bezoek onze site: www.gunhoek.nl Venray meer overlast is? Van schreeu wende kinderen bijvoorbeeld? In een woonstraat heb je dat wel. Nee, mevrouw de kleindochter, u hebt niet het recht om ons te (ver- )oordelen. Wij zijn allemaal men sen met een verleden, maar wie niet op onze leeftijd? Maar dat wil nog niet zeggen, dat een onnaden kende kleindochter van oma, waar zij om de veertien dagen komt, op deze manier over ons mag oor delen. Ik pik dat in elk geval niet zomaar. Het rare bericht, dat hier zogenaamd 'gespuis' rondloopt, kan ik niet onderschrijven. Ik moet toch echt elke avond mijn hond nog even uitlaten en ik heb nog nooit gespuis gezien. Overdrijven we niet een klein beetje? Bewoners van deze flat hebben het recht om iets te schrij ven over onze woongemeenschap. Anderen niet. Laat die discussie maar komen, maar zonder inmen ging van kleindochters. Potdorie, nou heeft mijn schuin beneden buurvrouw al twee keer geniest! Moet ik daar nou niet acuut naar toe? Waar zijn we mee bezig? Linda Bozelie,Venray. FAUNALAND VAN GROOTEL Soms speelt het kerstverhaal zich opnieuw af, maar dan heel dichtbij. En dan word je, tegen wil en dank, zelf een van de personages uit het ver haal. Een kerstverhaal uit onze tijd waarin nog een herberg gezocht wordt... Eind november, vier uur, half vijf in de middag: er wordt gebeld en op stoep van de pastorie staan een jonge man en vrouw en een buggy met een meisje van een jaar of twee erin. Een Engels gezin netje. Ze waren naar een Duitse kerstmarkt gegaan en waren daar bestolen van alles wat waarde had. Bij de Polizei in Duitsland hadden ze aangifte gedaan, hadden een vrijkaartje voor twee dagen voor de trein naar Zeebrugge weten te bemachtigen en moesten van daar uit dan de oversteek gaan regelen. Maar inmiddels viel de avond en ze wilden ergens overnachten, vooral vanwege hun dochtertje. Of de kerk een plaats had om te slapen en graag ook wat geld om te kunnen eten, want dat was er de hele dag nog niet geweest. Ze kwamen binnen en er werd wat getelefoneerd om te zien of slaapplaats te regelen was. Intus sen werd er eten op tafel gezet en er was wat warms te drinken: de manier waarop het gezin het eten naar binnen werkte, maakte duide lijk dat ze meer dan gezonde trek hadden. De telefoontjes voor een slaapplaats leverden niks op en intussen ging de klok aardig rich ting 5 uur en werd het niet alleen donker, maar werden ook bij de diverse hulpverlenende instanties de onverbiddelijke antwoordap paraten aangezet. Tja, wat moet je dan Je hoeft geen groot bijbelkenner te zijn om de parallel te zien met de herberg in het kerstverhaal. En er stond wel een groot twee persoonslo geerbed in de pastorie: maar wild vreemden met een toch wat merk waardig verhaal binnenlaten en in je huis laten slapen Die man was trouwens een beetje een rare, een ontevreden type. Maar om een moeder en een kind op straat te laten overnachten Dat kon niet. Dus moest het maar. Omdat ik alleen in huis was en nog een paar afspraken buitenshuis had, kon den ze in ieder geval niet meteen blijven en dus sprak ik met hen af dat ze om half tien konden terug komen om te overnachten. Dan kon ik meteen zien of hun verhaal waar was. Tien voor half tien ston den ze weer op de stoep: het kind in de buggy sliep en ze straalden alle drie de kou uit van een voch tige winterse avond. De vrouw en het kind gingen meteen naar bed; hij dronk nog een kop thee en ging hun toen achterna, 's Ande rendaags heb ik ze na het ontbijt nog wat geld gegeven voor eten en heb ik ze op de trein gezet. En daarmee waren ze verdwenen. Ik vraag me af zou ik ze ook hebben binnengelaten als ik niet had gevoeld dat het mijn plicht als christen was, dat ik omwille van mijn geloof het niet kon maken om ze buiten te laten staan Ik weet het zo net nog niet. De men sen kregen een bed en een bord, maar meer ondanks dan dankzij mijzelf. Ik hield er wel een goed gevoel aan over, maar naar mijn idee was het toch vooral Christus zelf die ervoor had gezorgd dat ik de deur van de herberg open deed. Zalig Kerstmis Deken S meets, Venray. www.centrum-mondzorg.nl Donderdag 25 december 2008 - Pagina 7 Keizersveld 9 5803 AM Venray www.zorgdekeizer.nl Stationsweg 108 5807 AC Oostrum /Venray Telefoon :0478-58 12 36 - Mens en zorgvraag staan centraal - Optimale multidisciplinaire samenwerking - Gevarieerde reguliere en aanvullende zorg - Afspraken mogelijk buiten kantoortijden - Erkend door ziektekosten verzekeraars vrijdag tussen 9.00-17.00 uur Diëtist en orthomoleculair therapeut 0478-511777 Dokterspraktijk en ortho moleculair arts 06-17358872 Fysiotherapie 0478-560012 Logopedie 0478-585885 Medisch Fitness 0478-851111 Psycholoog 06-11357866 Oefentherapie Cesar en kinder oefentherapie 0478-515101 Osteopathie 0478-631000 Podologie 0478-513823 Preventiecentrum 06-57559794 Psychiatrie en psychotherapie 06-28311603 Coaching en counseling 06-11357866 O RENOVATIE LEIEN DAKEN BITUMINEUZE DAKEN LOOD-, ZINK-, KOPERWERKEN 0478-511094 Klop Support dakwerken V.O.Fy Stationsweg 124B Venray-Oostrum DIERENSPECIAALZAAK VENRAY - HORST

Peel en Maas | 2008 | | pagina 7