lü Bouw psychiatrisch centrum klaar Problemen met vuurwerkverkoop 1500 euro voor 't Raayke Website herindeling in de lucht Jubilarissen Venrode Uitbreiding gymzaal Christoffel Opheffingsuitverkoop HeerlijKe dagen staan weer voor de deur. Fijne Kerst! Op alle kerstartikelen en diverse sfeerartikelen CDA Venray Het CDA wenst Uprettige Kerstdagen en een voorspoedig en Gelukkig Nieuwjaar toe. PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS ^ziinleegverkooP (vanaf 27 december) intratuin De aannemers hebben vori ge week in de binnenhof van Servaashof het laatste nieuwe gebouw opgeleverd aan GGZ Noord- en Midden-Limburg. Het is de Korsakov NAH-kli- niek. Het laatste van de acht nieuwe gebouwen die voor GGZ NML gerealiseerd zijn. Daarmee komt een eind aan de bouw van het psychiatrisch centrum van GGZ NML in de binnenhof van de nieuwe wijk Servaashof in Venray. Met de bouw is 15 december 2005 gestart. Voor de nieuwbouw was voor de aannemers een peri ode vastgesteld van drie jaar. Met de oplevering zijn alle gebouwen in de binnenhof dus in de geplan de periode gerealiseerd. Na de bouwkundige oplevering van de Korsakov NAH-kliniek volgt een drukke periode om het gebouw verder in te richten en de wegen en paden om het gebouw aan te leggen. Deze werkzaamheden zijn door het Facilitaire Bedrijf van GGZ NML geïnventariseerd en ingepland. De cliënten en medewerkers nemen 3 maart het gebouw in gebruik. GGZ NML heeft in de buitenhof aan de St. Servatiusweg nog 74 zorgwonin- gen in aanbouw. De oplevering van die appartementen vindt 30 juni 2009 plaats. De nieuwbouw van GGZ Noord- en Midden-Lim burg in de binnenhof van Servaas hof is voor cliënten die langdurige zorg en begeleiding nodig hebben. De nieuwbouwplannen zijn tot stand gekomen in nauw overleg met vertegenwoordigers van cli ënten, medewerkers en manage ment. Cliënten hebben ieder een eigen kamer met sanitaire voorzie ningen. De paviljoens zijn flexibel van opzet. Dat is de ontwikkeling in de psychiatrie. Ieder paviljoen heeft een eigen tuin, afgestemd op het gebruik. Venray krijgt er met Servaashof een nieuwe wijk bij. Om er te wonen en te recre- eren. In de nieuwe wijk komen psychiatrie en maatschappij op vernieuwende wijze samen. De monumentale panden uit het begin van de vorige eeuw blijven behouden en krijgen waar moge lijk de oorspronkelijke staat terug. Rond de binnenhof ligt de buiten hof. Daarin is plaats voor de bouw van circa 330 marktwoningen en de zorgwoningen. Blauwhoed Eurowoningen ontwikkelt de marktwoningen. Het totale park wordt ingrijpend vernieuwd en krijgt een meer open karakter. De bestaande monumentale bomen blijven staan. In het park komen ook een museum,kinderboerderij, wijkcentrum voor de bewoners van Servaashof en St. Antonius- veld, speelplaats, trapveld en amfi theater. De sporthal is inmiddels vernieuwd en in gebruik. Servaas hof nodigt cliënten en bewoners van Venray uit om elkaar te ont moeten. Informatie over het plan Servaashof staat op www.servaas- hof.nl. Wie bezoekt uw site nu werkelijk? Flyers Internet Communicatie De gemeente Venray heeft deze week een vergunning afgegeven voor het plaatsen van voorzieningen op indu strieterrein De Hulst 22 om vuurwerk te verkopen. Werner Brauckmann, eigenaar van het langsgelegen pand, is laaiend. Brauckmann diende eind okto ber een zienswijze in op het voor nemen van burgemeester en wet houders om toestemming voor de bouw van een bunker voor vuur werkverkoop te verlenen. Brauck mann is vooral bang dat de waar de van zijn pand sterk zal dalen. Brauckmann hoorde niets van de gemeente tot er vorige week maandag ineens bouwactivitei ten plaatsvonden en er bunkers geplaatst werden. Brauckmann had toen nog steeds niets gehoord van de gemeente. Navraag leerde hem dat B en W de vergunning hadden verleend. Inmiddels heeft Brauckmann ook een brief van de gemeente ontvangen. VERGUNNING Volgens een woordvoerder van de gemeente is het een normale gang van zaken. De verleende ver gunning ligt binnen de mogelijk heden van het bestemmingsplan. "Volgens de vuurwerkwet mag maar drie dagen per jaar vuurwerk verkocht worden. Daar dient de eigenaar zich ook aan te houden. Bovendien moet eerst een certi ficering worden afgegeven voor dat vuurwerk mag worden opge slagen of worden verkocht." De opslag van vuurwerk is volgens de gemeentelijke woordvoerder ook gebonden aan de verkoopperiode. Opslag door het jaar heen is niet toegestaan. Aan dat laatste twijfelt Brauck mann ten zeerste."Wie controleert dat dan?", vraagt Brauckmann zich af. Ook is hij verbaasd over de han delwijze van de gemeente."Schijn baar kunnen zaken binnen enkele dagen geregeld worden. Hier zit toch wel een luchtje aan. Boven dien staan er ineens allemaal bor den langs de weg die verwijzen naar de verkoopmogelijkheid van vuurwerk. Als ik als ondernemer iets langs de weg wil plaatsen, word ik meteen teruggefloten." Het is niet de eerste keer dat Brauckmann met de gemeente overhoop ligt. Een aantal jaren geleden wilde hij het garagebe drijf, nu eigendom van zijn zoon, verplaatsen naar De Hulst 2. De gemeente zag het bedrijf liever op Keizersveld, mede omdat destijds het BMW-verhaal speelde. Dat verhaal heeft hem destijds twee ton gekost. "Het is vreemd dat sommige mensen niets kunnen en mogen en bij anderen kan het allemaal", aldus Brauckmann. Brauckmann heeft de moge lijkheid om tegen het besluit in beroep te gaan. Overval Een tankstation op de Noord singel in Venray is zaterdagavond even voor negen uur overvallen door twee nog onbekende per sonen. De twee overvallers dron gen het tankstation binnen en sloegen vervolgens met een nog onbekende buit op de vlucht. De politie is meteen een onderzoek gestart naar de overval. Steun van Venray on Ice Donderdag vond in de schouwburg het Venray on Ice-diner plaats. Sponsoren met een aanzienlijke inbreng in het schaatsevenement Venray on Ice werden met een negengan gendiner in de watten gelegd door Culinair Creatief Ruud Welbers. Met de gedane sponso ring Venray on Ice werd tevens een goed doel ondersteund. René Duijkers (foto), voorzitter van Venray on Ice, stelde namens deze sponsoren een geldbedrag van 1.500 euro ter beschikking aan 't Raayke teTienray. De organisatie Venray on Ice had de kinderen van 't Raayke gevraagd ieder een wens te formuleren. De kinde ren hadden deze wensen als kerstballen in een boom gehangen. Naast dit bedrag werden door twee van de aanwezige sponsoren spontaan twee wensen, te weten een tafeltennis tafel en een trampoline, ter plekke vervuld. De website www.van4naar2. nl is on line. Deze website bevat informatie over de gemeentelijke herindeling in de gemeenten Horst aan de Maas, Meerlo-Wans- sum, Sevenum en Venray. De vier gemeenten hebben ervoor gekozen om veel voorlichting en informatie over de herindeling te bundelen op de tijdelijke web site www.van4naar2.nl. De site is te bereiken via de bovenstaande link, maar ook via de websites van de vier gemeenten. De site blijft in elk geval tot 1 januari 2010 in de lucht: het moment dat de herinde ling is afgerond. In feite is www. van4naar2.nl één website met twee grote onderdelen. Het ene deel richt zich op informatie en voorlichting over het fusietraject van de gemeenten Horst aan de Maas, Meerlo-Wanssum en Seve num en het andere deel gaat in op het traject van Meerlo-Wanssum en Venray. De keuze om beide tra jecten op één site te plaatsen, is onder meer genomen omdat de gemeente Meerlo-Wanssum straks wordt gesplitst naar de twee nieu we gemeenten. Op deze manier kunnen de huidige inwoners van de te splitsen gemeente Meerlo- Wanssum zich op dezelfde plek informeren over beide trajecten. Naast een voor iedereen toegan kelijk deel bevat de site ook een deel dat specifiek bestemd is voor de medewerkers van de gemeen ten. Dit gedeelte bevat onder meer informatie over de interne reorganisatie van de gemeente lijke organisaties en is daarom ook niet voor iedereen toegankelijk. Gymnastiekvereniging Christoffel wil de gymzaal die zij voor de gemeente Venray beheert en exploiteert uitbrei den voor het kunnen uitoefe nen van de turn- en gymsport. Omdat dit past binnen het gemeentelijk beleid heeft het college van B en W er dinsdag mee ingestemd dit voorstel verder te onderzoeken. De beoogde uitbreiding omvat bouwkundige aanpassingen aan het gebouw en aanpassing van verschillende turn- en gymele- menten (valkuil, vloerdelen). De kosten van de uitbreiding en aanpassing worden geraamd op 500.000 euro. De vereniging kan een deel van de investering finan cieren uit eigen middelen. Naast mogelijkheden voor financiering werkt Christoffel ook concrete ideeën uit voor de optimalise ring van de jaarlijkse exploitatie na realisatie van de uitbreiding. Door intensief overleg wordt er inmiddels vorm en inhoud gege ven aan dit uitbreidingsverzoek. Zowel Christoffel als de gemeente verricht inspanningen om rele vante aspecten te verhelderen. Tevens is er in samenspraak met Christoffel een keuze gemaakt om een scenario uit te werken, wat inhoudt dat het eigendom van de gymzaal wordt overgedragen aan Christoffel en dat Christoffel zorgdraagt voor realisatie van de uitbreiding. Christoffel geeft aan tevreden te zijn met het genomen tussenbesluit van de gemeente:"In principe kunnen wij ons vinden in het voorstel en de tijd om dit verder uit te werken. Wel betekent dit verdere uitstel met een aantal weken. De uiteindelijke go/no-go is afhankelijk van financiële con sequenties. Wij willen graag ver der gaan met onze plannen. Dit houdt onder andere in het verder uitwerken van de bouwplannen, gesprekken met stedenbouwkun digen, aanvraag bouwvergunning, etc. Dit onder voorbehoud dat alles pas definitief wordt als er overeenkomst is over het finan cieringsplaatje." Na onderzoek en intensief overleg en afstemming tussen Christoffel en de gemeente Venray wordt in het eerste kwar taal een uitgewerkt voorstel aan de gemeenteraad voorgelegd ter besluitvorming. Tijdens een gezellige kerstvie ring werd door de dames van Venrode stilgestaan bij het feit dat vier van hun leden al 12,5 jaar met veel plezier en verve hun stem laten horen binnen het Venrayse popkoor. De jubilarissen Betsy Arts, Nel Scholten, Marly Peeters en Emmy Arts werden toegespro ken door voorzitter Dora Garson, geassisteerd door de kerstvrouw. In aanwezigheid van dirigent Max Smeets en echtgenote kregen de jubilarissen ter ere van hun jubi leum een Venrode-jubileumspeld. Die werd door hun eigen partner opgespeld. en accessoir tegels ^keukens.-badkame^ showroo de COMFORTABEL WONENoonpok Donderdag 25 december 2008 - Pagina 5 Venray Langstraat 133, 0478-588585 Wij monitoren uw site en geven u praktische tips. Onderzoek Advies Training Coaching Ontwerp Ontwikkeling Productontwikkeling info@flyers.nl www.flyers.nl 0478 546293 niet ontvangen? Bel 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur Heidseweg 33, Venray-Heide T 0478 533000 maandag gesloten di - vr 10.00 - 18.00 uur za 9.00 - 16.00 uur

Peel en Maas | 2008 | | pagina 5