de graaf mijlLrig 't PELGRIMSHUIS sterk in schadewerk GD Steenhandel vangt bot bij Raad van State Prettige Kerstdagen! En verder: Expositie Bianca Ambrosius >ES te sterk »oor Oostrum www.eetcafedegraaf.nl - Tel.: 511330 '^Shaat?^ Bandoetere Kerstfeest VENRAY ^tJr Rongen <M specialist; voor tegels, sanitair en tegelwerken!' Honderdnegenentwintigste jaargang - week 52 - donderdag 25 december 2008 Nieuws uit Meerlo-Wanssum 9 Kunst Cultuur 10 Gemeentelijke mededelingen 15 Sport 18-19 Kerkelijke diensten 22 Grotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526 DINSDAG 23 DECEMBER OPEN 930 21 00 UUR WOENSDAG 24 DECEMBER OPEN 930 17 00 UUR NIEUWE BRIL OF LENZEN? www.pelgrimshuis.nl Tel. 0478-636228 TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Kasteeltuinen A^cen Winterwonderland PRETTIGE KERSTDAGEN EN EEN VOORSPOEDIG 2009 CAMPS OPTIEK Autoschadecenter Venlo H u I ste rd reef Autosch a d e Ve n ray 64 huizen binnen vijftien jaar op twee locaties In Oirlo worden de komen de vijftien jaar gefaseerd onge veer 64 woningen gebouwd. Dat heeft wethouder Hans Teunissen (Lokaal Aktief, Ste delijke Ontwikkeling) woens dagavond aan de dorpsraad bekendgemaakt. Dorpsraad voorzitter Erik Vullings rea geert verheugd. "Met deze woningbouw kan Oirlo de komende jaren weer vooruit. Dit plan bevordert de leefbaar heid van Oirlo. Er zal meer jeugd in Oirlo blijven, waar door onder andere de school en verenigingen kunnen blij ven voortbestaan." Maar hoe zien de woningbouw plannen er precies uit? In Oirlo Zuid-Oost, in het gebied tussen de Deputé Petersstraat en de Hoofd straat, komt een compleet nieuwe wijk die bestaat uit 42 woningen: acht vrijstaande woningen, acht tien twee-onder-eenkapwoningen, vier seniorenwoningen en twaalf rijtjeswoningen. Acht kavels in dit bouwplan zijn gereserveerd voor deelnemers aan het zogeheten Collectief Particulier Opdrachtge verschap (CPO-project), een groep inwoners die zonder tussenkomst van een projectontwikkelaar hui zen wil bouwen in Oirlo. De ove rige huizen op deze locatie wor den gebouwd door Kraneveld BV uit Horst, een gelegenheidssamen- werking tussen Wonen Limburg en Haegens Vastgoed. "Er worden in beide bouwplannen tussen de vijf en acht woningen per jaar gebouwd", zegt wethouder Teunis sen. "Te beginnen met de huizen voor de deelnemers aan het CPO- project. Die zijn al zo lang bezig. Er wordt ook onderzocht of het mogelijk is om met de energie van Saweco de huizen te verwarmen. Ja, dat is bijzonder, in ieder geval uniek in de gemeente Venray." LOCATIE HESEN Kraneveld BV gaat na realisatie van het woningbouwplan in Oirlo Zuid-Oost ook op de locatie Hesen, schuin tegenover de kerk, in het gebied tussen de Hoofdstraat en de Pastoor Gerardsstraat, aan de slag met het bouwplan 'Centrum Oirlo'. Op deze locatie worden negen grondgebonden wonin gen, vier twee- onder-eenkapwo- ningen en negen appartementen gebouwd. "Waaronder ook een aantal woningen voor starters en senioren", weet wethouder Teu nissen. "Tevens wordt op de hoek van de Hoofdstraat en de Pastoor Gertrudisstraat een klein centraal dorpsplein gerealiseerd, waarmee een lang gekoesterde wens van veel Oirlonaren in vervulling gaat. De dorpsraad had dit punt als een van de hoofdprojecten opgeno men in het dorpsomgevingspro- gramma (DOP) in 2004. Nee, het is niet de bedoeling om de kermis op dit plein te houden, daarvoor is het te klein, maar het is een leuk plein voor een kleine markt of een optreden van een muziekge zelschap." Als de twee voorheen aparte woningbouwprojecten aan elkaar gekoppeld kunnen worden, is het mogelijk om de financiering van het dorpsplein rond te krijgen, aldus de wethouder."Dit maakt het ook mogelijk om gefaseerd te gaan bouwen naar de behoeftes van de markt. De eerste paar maanden van 2009 gaan we uitwerken hoe deze koppeling en fasering van beide locaties tot stand kunnen komen. Dit voorkomt leegstand in een nieuwbouwwijk, wat natuur lijk voorkomen moet worden." De boerderij van Hesen is door de projectontwikkelaar aangekocht om het woningbouwplan op deze locatie te kunnen realiseren. "Dit gebouw wordt totdat het wordt gesloopt door de projectontwik kelaar verhuurd om leegstand te voorkomen. Want het is duidelijk dat zo'n gebouw in het centrum van het dorp niet mag verloede ren. Ja, Oirlo heeft lang op woning bouw moeten wachten. Maar als gemeente zijn we erg gelukkig met dit resultaat: het hart van het dorp wordt de komende jaren compleet gerestyled", besluit een tevreden wethouder. Peel en Maas verschijnt eerder Dit jaar valt nieuwjaarsdag op donderdag, de dag dat Peel en Maas normaal verschijnt. Om die reden zal Peel en Maas in week 1 reeds op dinsdag 30 december verschijnen. In verband hiermee zijn de aanle vertij den van kopij vervroegd. Kerkberichten, sport en verenigingsberichten dienen al op de vrijdag 26 december voor 12.00 uur te worden aan geleverd. Sportverslagen kun nen nog worden ingeleverd tot zondagavond 28 december 24.00 uur. Voor adverteerders wordt de week afgesloten op zondagavond 28 december om 24.00 uur. WIJ WENSEN IEDEREEN PRETTIGE KERSTDAGEN En dan is het weer Kerstmis! Gezamenlijk hebben we weer naar deze dagen toe geleefd. Onontkoombaar. Soms zelfs tegen wil en dank. Veel men sen spreken van kerstfeest. Die associëren kerst meer met luxe cadeautjes en diners dan met een mis. Ga jij naar de kerstmis? Ga ik naar de kerstmis? Ga ik voor de geboorte van Jezus of ga ik voor de sfeer? Alleen al het denken over Kerst mis, nu, geeft me een soort stem mig gevoel. Hoe kan het dat mijn individueel bewustzijn onmid dellijk reageert op een woord en op een gedachte aan een ritueel dat wij gezamenlijk hebben inge steld? Dat vind ik heel bijzonder. Maar ik wil nu niet stilstaan bij de logica erachter. Nu gewoon het gevoel ervaren is voldoende. Wellicht wil jij dat gevoel juist vermijden, als je dit jaar liever de kerstsfeer wilt ontlopen. Dat kan ik me indenken. 'Een vrolijk kerstfeest!'. Elk jaar, bij het bood schappen doen, hoor ik deze zin. Een lege nietszeggende zin. Ik verwonder me er nog over dat de caissière het de hele dag met zo'n opgewekt hoofd doet. De opper vlakkige vriendelijkheid doet mij een glimlach op het gezicht toveren. Geen zoete glimlach, en de euforie is slechts van korte duur. Een lege glimlach. Je zou natuurlijk, als je je aan deze leeg heid stoort, een column kunnen schrijven over hoe leeg en com mercieel het kerstfeest is gewor den. Over dat we ons volvreten en dat er aan de andere kant van de wereld mensen sterven. Dat we te materialistisch zijn. Dat de Kerstman Sinterklaas aan het ver dringen is. Er zijn enkele dingen die van mij niet zo hoeven met kerst. Daarbij denk ik voornamelijk aan het verschijnsel kerstboom. Echt of nep, van mij hoeft het niet. Wat ik wel graag neerzet is de oude kerststal die ik van mijn oma heb geërfd. Dan zie ik de stal altijd weer op het kastje in haar woonkamer staan. Mooier dan bij mij omdat oma er echte stro in deed. Het uitpakken en neerzet ten van de stal, ja, dat is een fijn moment. En als de kaarsjes dan branden, voelt dat voor mij heel rustgevend. Vanuit die intentie wens ik iedereen fijne kerstdagen! Hannes we bestaan 40 jaar! TAPIJTCEIUTRU M Julianasingel 7 Verkiezing Venraynaar van het jaar op tv tijdens kerstdagen De opnamen voor de eerste lokale tv-uitzending in Ven ray, tijdens de kerstdagen, zijn klaar. De vijf genomineer den voor de titel van de man of vrouw van het jaar waren zaterdag te gast in de tv-studio van Van den Munckhof BV op Keizersveld, waar ze profes sioneel werden geïnterviewd door de bekende tv-presenta- trice Stella Gommans. Wie het vijftal is, zal in de uit zending tijdens de kerstdagen te zien zijn. Vervolgens krijgen alle inwoners een paar dagen de gelegenheid om te stemmen op de genomineerden. Wie de win naar is, wordt in de uitzending op oudejaarsavond bekendge maakt. De verkiezing zal worden uitgezonden op Peel en Maas TV tijdens Kerstmis en op oudejaars avond/nieuwjaarsdag. De prijs wordt in deze uitzen ding uitgereikt door burgemees ter Jos Waals. De gemeente Venray heeft speciaal voor de verkiezing Venraynaar van het jaar een wis- selprijs in het leven geroepen. Daarvoor is bij kunstenares Lies- beth Peters-Rutten uit Leunen het kunstwerk 'De Evenwichtige' aan gekocht. Na de eerste uitzending kunnen mensen stemmen via sms of via de website www.peelen- maas.tv (zie elders in Peel en Maas voor meer informatie). Op deze website vindt u nu al het laatste nieuws omtrent de uitzendingen en de verkiezing van Venraynaar van het jaar. De programma's wor den onder de naam Peel en Maas TV uitgezonden op het kanaal van Kabelkrant Venray en iedere twee uur herhaald. De uitzendin gen zijn een initiatief van Van den Munckhof BVAWA Productions en Ambaum Media Communicatie. Steenhandelaar J. Willems uit Venray zal naar de burger rechter moeten als hij denkt schade te kunnen verhalen op de gemeente Venray. Dat heeft de Raad van State deze week beslist. Willems probeerde via de Raad van State een voorschot af te dwingen op een forse schade vergoeding, omdat zijn bedrijf door de gemeente in zwaar weer zou zijn gekomen.Het probleem voor Willems ontstond toen de gemeente Venray het plan opvat te om een ontsluitingsweg voor bedrijventerrein Smakterheide aan te leggen. Dat werd geregeld in een nieuw bestemmingsplan. De geplande weg zou precies over het bedrijf van Willems lopen, dat hij in gebruik had van de naast gelegen betonfabriek. Die zegde vanwege de nieuwe plannen het gebruik op, waarna Willems zich in de schulden stak om het terrein zelf te kopen. Uiteindelijk ging de aanleg van de weg niet door, maar Willems bleef wel met schulden zitten.Willems blijkt bij de Raad aan het verkeerde adres te zijn. Zijn claim bij de gemeente van wege een voor hem slecht uitpak kende nieuw bestemmingsplan, is volgens de Raad onterecht. De schade is volgens de Raad namelijk niet het gevolg van de wijziging van het bestemmings plan, maar van het opzeggen van het contract voor het gebruik van zijn bedrijfsterrein aan de Smakter- weg.Voor andersoortige schade is de burgerrechter de aangewezen persoon om daarover te beslissen, zegt de Raad. Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is ||P M leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Onze showroom bestaat 10 jaar. Kom langs voor speciale acties! Keizersveld 22 Venray Tel (0478) 55 04 10 www.rongenvof.nl EL EN MAAS berden Bereken hier u voordeel: www.fyeovision.nl/ belastingvoordeel RESTAURANT - Z A L E N A C C O M M O D A T I E V bent van harte welkom voor een gezellige avond met zang en dans door een professioneel theatergezel schap. Zij serveren U een heerlijk verrassingsdiner. 20 december - 4januari 11.00 uur tot 20.00 uur. (24 en 31 dec. tot 17.00 uur) www.kasteeltuinen.nl EDWIN BIANCA 's maandags gesloten Grotestraat 48 Venray Tel. 582409 www.autoschadecenter-venlo.nlwww.hulsterdreef.nl Woningbouw en dorpsplein in Oirlo tot 40% jubileumkortingen kijk op www.tapijtcentrum.nl Klaar voor de start...

Peel en Maas | 2008 | | pagina 1