Venraynaar dodelijk verongelukt s boutf*Q^ g roep Verkoopplannen?? Bel voor een gratis waardebepaling! het moet anders in Venray het kan ooganders in Venray zviCjij mee het verschik maken doe dan met ons mee meCdje aan via wij wensen u fijne feestdagen en een gezond, gekukfjg en voorspoedig 2009 ClaasSon*Fransol Sestuur@sarmmuerkingvenraif.nC iAdt de ZS^ rnnnir Bianca Ambrosius over haar passies Bianca Ambrosius uit Oirlo (26) wist wat ze wilde en doet nu waar ze eerder van droomde. Haar enorme creati viteit heeft ertoe geleid dat ze momenteel haar werken kan exposeren in Expositiecen trum Grubbenvorst. Ze vertelt over haar ontwikkelingen als kunstenares, haar expositie en over haar toekomst. (Door Sanne Claessens) Op dit moment hangen er ver schillende werken van Bianca in het mooie expositiecentrum in Grubbenvorst. Het is niet de eerste keer voor Bianca dat haar werken zo zichtbaar zijn voor anderen, maar het blijft toch elke keer weer erg bijzonder. Tekenen en schilderen zijn altijd een grote hobby geweest voor haar, maar die hobby groeide uit tot passie en is voor Bianca nu een manier van leven. In 2000 slaagt Bianca voor het vwo en gaat daarna direct door naar de Pabo, waar ze afstudeert als onderwijzeres. "Tijdens het vol gen van de Pabo kwam ik erachter dat het geven van teken- en handvaardigheid- lessen mij veel voldoening gaf. Nadat ik mijn opleiding in 2004 afgerond had, wilde ik dan ook graag mijn creativiteit verder ont wikkelen", vertelt Bianca. Ze besluit de Academie voor Beeldende Kunsten in Maastricht te gaan doen, waar vooral haar schildertalent boven water komt. Wanneer haar gevraagd wordt waar ze haar inspiratie vandaan haalt, antwoordt zij: "Mijn leraar zei tegen me dat ik moest schil deren wat me bezighield. Ik ging daar over nadenken en op dat moment had ik veel last van rug klachten, dat hield me bezig dus. Ik schilderde toen veel figuratieve schilderijen waarin de rug van de vrouw centraal stond." Bianca combineert haar studie in Maastricht met het werken als docente beeldende kunst en vormgeving aan de school voor praktijkonderwijs in Maastricht, de Terra Nigraschool. Hiermee is haar tweede passie geboren en heeft ze voor zichzelf een mooie balans gevonden tussen haar eigen ontwikkeling in het schilderen en het lesgeven. In 2007 studeert Bianca af aan de academie en gaat ze fulltime aan de slag als docente op praktijkonderwijs 't Wildveld in Venlo. Ze heeft hier zelf het vak CKV (Culturele Kunstzinnige Vorming) opgezet waarin ze leer lingen begeleidt met schilderen, maar ook met drama, fotografie en muziek. Haar eigen werk blijft voor haar erg belangrijk en ze kan ook goed verwoorden waarom dat zo is. "Op dit moment maak ik juist weer veel abstracte werken. De inspiratie uit mijn abstracte werken haal ik net als uit mijn figuratieve schilderijen uit mijn eigen emoties. Liefde, hoop, wan hoop, woede en verlangen zijn emoties die ik in kleuren en vlak ken omzet. Beelden kunnen weer geven wat in woorden niet uit te drukken is", aldus Bianca. Eerder dit jaar is haar werk te bezichtigen op de Kunstmarkt in Horst. Voor Bianca bijzonder omdat daar ook voor het eerst haar schilderijen in de verkoop gaan. "Ik heb ervoor gekozen alles in de verkoop te doen. Aan sommige schilderijen ben ik veel meer gehecht dan aan andere. Die hebben een bijzondere betekenis voor me door de emotie waarmee ik ze bijvoorbeeld geschilderd heb en natuurlijk heb ik zelf ook mijn eigen favorieten. Dan kan ik er best even moeite mee hebben dat die verkocht wordt, maar het was een bewuste keuze er vol in te duiken en alles op de markt te brengen." Ze neemt daarnaast ook opdrachten aan. Vaak is de vraag van de klant vrij concreet, maar voor Bianca is het wel van belang dat ze in haar eigen stijl kan blij ven schilderen. "Het is leuk om opdrachten te doen en de schilde rijen moeten ook goed bij de klant passen. Meestal ga ik zelfs kijken bij iemand thuis wat bijvoorbeeld qua kleur en maat goed in het huis zou passen, maar ik schilder niets na en blijf er wel mijn eigen stijl aan geven. Dat is belangrijk." Een kijkje in de toekomst is nie mand gegund, maar voor Bianca is het wel duidelijk dat schilderen altijd een belangrijke rol in haar leven zal spelen. "Óp dit moment heb ik gewoon mijn twee passies Bianca Ambrosius uit Oirlo: "Beelden kunnen weergeven wat in woorden niet uit te drukken is." gevonden die ik kan combineren. Lesgeven en schilderen. Dat is iets wat ik beide heel graag wil blijven doen en dan komt vanzelf de juis te balans daarin!" Een expositie als die in Grub benvorst is dan ook zeker een mooie stap in de goede richting voor Bianca. Voor meer informa tie en de openingstijden van de expositie kan je terecht op www. expo-grubbenvorst.nl, haar werk zal in dit atelier in ieder geval te zien zijn tot 11 januari 2009. Ben je benieuwd naar (meer) schilderijen of ben je gewoon nieuwsgierig, surf dan naar www. biancaambrosiusnl Bij een eenzijdig ongeval op de Stevensbeekseweg in Overloon is zaterdagavond omstreeks 21.00 uur de 31- jarige Sjoerd Boom uit Venray om het leven gekomen. Het slachtoffer overleed ter plekke aan zijn verwondingen. Brandweer, politie en ambu lance waren snel ter plaatse. De brandweer moest de man, die bekneld zat, uit de auto bevrijden. De politie verrichtte onderzoek naar de toedracht. Vermoedelijk reed de man richting Stevens beek. In een bocht naar links is de auto via de rechterberm tegen de vangrail gekomen. Waarschijnlijk heeft de man in een schrikreactie te sterk naar links gestuurd. Hij kwam daarna dwars over de weg in de linkerberm terecht. De auto schoof door tegen een boom en sloeg over de kop. Via een tuin kwam de auto op zijn kop tegen een woning tot stilstand. De bewoners waren op het moment van het ongeval niet thuis. Richard Smals uit Venray over zijn passie en werk Na zijn studie komt Richard terecht in het bedrijfsleven, waar in hij prima kan functioneren en hij het in eerste instantie ook helemaal naar zijn zin heeft. Hij wordt na een tijd directeur van Ada Software, maar na zes jaar besluit hij eind 2007 hiermee te stoppen en het' helemaal anders te gaan doen. "In alle jaren dat ik in het bedrijfsleven zat, heb ik daarnaast 'gehobbyd' in de 3D-ani- matieindustrie en met fotografie. Maar het bleef lastig om daar een totaal inkomen mee te verdienen en ik deed veel op freelance basis. Toch wist ik dat daar mijn passie wel lag, dat was wat ik echt wilde doen. In 2007 besloot ik dus een serieuze poging te wagen", aldus Richard. Een geslaagde poging, kun je achteraf inderdaad wel zeggen. Maar in het begin was het natuurlijk een onzekere tijd. Gelukkig kreeg hij de volledige steun van zijn vrouw en omge ving. "Ik had ineens veel vrije tijd om aan mezelf te besteden en te ontdekken wat ik echt wilde.Toch ging het vrij snel allemaal, omdat ik eigenlijk wel wist dat mijn hart bij fotografie lag. Niet alleen om het zelf te doen, maar ook om het uit te dragen." In februari van dit jaar begint Richard na een klein beetje recla me in de wijk met twee cursus groepen voor de basisbegrippen van fotografie. In zijn eigen huis bouwt hij de zolder om tot een bijzonder mooie lesruimte en een studioruimte, waar hij zijn cursis ten in de theorie maar vooral in de praktijk begeleidt. "Lesgeven was in principe iets nieuws voor me, maar van de andere kant zit het een beetje van nature in me. Ik heb natuurlijk in de bedrijfswe reld ook al vaker informatie over gedragen en presentaties gehou den. Ik had het gevoel dat mensen mijn uitleg vaak wel snappen, maar daarnaast vind ik het juist zo belangrijk dat ik niet alleen informatie over kan brengen. Ik vind de interactie in de groep erg belangrijk." Richard kiest voor cursusgroe pen van maximaal acht personen. Na het eerste seizoen komen er veel nieuwe aanmeldingen bin nen. Ineens heeft hij vijf groepen vol mensen en stromen de cursis ten van het eerste seizoen maar al te graag door naar de cursus voor gevorderden. Inmiddels zijn we nog geen jaar verder, maar zijn fotografieoplei dingen lopen als een trein. Ieder een kan ook meedoen, aangezien er verschillende soorten cursussen door Richard aangeboden wor den. Allemaal voorzien van gepast lesmateriaal."De essentie van mijn cursussen is natuurlijk fotografie. Ik ben geen wandelende hand leiding, maar ik wil mensen juist helpen met het maken van, voor hen, de perfecte foto. Ik bied ze de benodigde kennis, maar nog belangrijker is dat ze gemotiveerd raken en blijven. Dit doe ik onder andere ook door alle cursisten aan het einde een dvd mee te geven. Daarop staat nogmaals al het les materiaal en hun eigenwerk, inclu sief eerder gekregen commentaar, zodat mensen een soort naslag werkje hebben waar ze op terug kunnen vallen." De cursussen die Richard geeft, geven hemzelf ook wat vrijheid voor zijn eigen fotograferen. Hoe wel bijna al zijn tijd in de oplei dingen zit momenteel. Hij maakt zelf graag reportages naar eigen ingeving. "Ik heb enorm veel fan tasie, wat af en toe ook een pro bleem is", lacht Richard, "maar ik wil vooral verhalen vertellen. Of dat nu met woorden of beelden is, of ik er bewust naar op zoek ben gegaan of dat ik dingen zomaar ergens tegenkom. Het is zo mooi om anderen te laten ervaren dat zo'n fantasiestroom op gang kan komen en dat deze 'flow' ervoor kan zorgen dat mensen zoveel uit zichzelf kunnen halen." Voor de toekomst heeft hij ook genoeg nieuwe plannen. In januari 2009 zal hij ook nog eens beginnen als leraar aan het cen trum voor kunsten in Roermond. Ook wat betreft zijn aanbod aan cursussen zou hij willen uitbrei den. Zo is er bijvoorbeeld het idee om de jeugd een fototoestel in de hand te gaan drukken. "Kin deren bekijken de wereld zo ver frissend anders dan volwassenen. Niet alleen omdat ze letterlijk klei- Richard Smals. ner zijn en dus vanaf een andere hoogte de wereld zien, maar ook omdat ze dingen zien waar wij als volwassen alweer overheen kij ken omdat ze voor ons niet meer opvallen. Hoe mooi het gewone kan zijn", aldus Richard. Genoeg plannen voor de toe komst dus. Richard is in ieder geval erg blij dat hij zijn passie en gevoel heeft gevolgd en dat het zo heeft uitgepakt. Ben je benieuwd naar de verschillende cursussen die Richard op dit moment aan biedt, neem dan snel een kijkje op zijn website, www.indots.nl. Op bovenstaande foto staat De Poort van Venray. Geflankeerd door twee gemeentelijke monumenten en gebouwd eind 18e eeuw al eer der beschreven. Een blik vanuit de Leunseweg in de Patersstraat, rich ting het centrum. Het centrum dat geheel vernieuwd gaat worden en een mooi, gezellig winkelgebied gaat krijgen met een karakteristie ke uitstraling. Onlangs is een kern commissie samengesteld door de gemeente, waar namens de onder nemers Fr. Lemmers en T. Kate- man namens Historisch Platform Venray, K.Janssen en vele anderen zich inzetten om tot een prach tig centrum te komen. In het jaar 1247 wordt Venray al genoemd, zo staat vermeld in Venray s Verle den. In al die jaren zijn er bijzon dere personen opgegroeid, die de geschiedenis van Venray hebben verrijkt, waaronder de geleerde Henschenius. De gemeente Venray met de kerkdorpen is uitgegroeid tot een grote gemeente met een uitgebreid grondgebied, het heeft door de jaren heen een grote ontwikkeling doorgemaakt. Veel ondernemers, kunstenaars, de vele zondagsschilders, dichters, schrij vers, architecten en bijzondere bouwers met het vervaardigen van kunstig metselwerk, hebben een plek gevonden in Venray. Met de vele kloosters en kerken, het Odapark, het Museum, de agrari sche sector, St.Anna en St. Servaas de groene longen van Venray, met de monumentale gebouwen en het monumentale groen. Daarbij de verenigingen die op allerlei gebied de historie van Venray en de kerkdorpen hoog houden. Maar ook de feestelijke omlijsting door alle koren, muziekcorpsen, harmonieën, gildes, fanfares, en kapellen. Zij die met zijn allen de gemeente steeds weer een vrolij ke noot bezorgen. Venray is door velen op de kaart gezet. In het nieuwe jaar zal SVM de informatie op een heel andere manier publi ceren, de vele natuurgebieden, beschermd groen, de vele waarde volle gebieden, en de cultuur-his torische waardekaart van Venray en de kerkdorpen. Voor 2009, alle goeds gewenst. Bron: Venray" s Verleden. Namens SVM G. Peters-ten Have. Richard Smals (43) uit Ven ray heeft altijd al iets met het beeldende en grafische gehad. In zijn studententijd verdiende hij al bij met het ontwerpen van 3D-animaties en eenmaal afgestuurd ingenieur in de bedrijfskunde bleef hij dit als hobby houden. Na jaren in het bedrijfsleven gewerkt te heb ben, volgde hij zijn passie en besloot hij van zijn hobby zijn beroep te maken. (Door Sanne Claessens) makelaardij M m I HOLTERMANS makelaardij Patersstraat 33 - 5801 AT Venray T 0478 - 51 18 00 E info@bouten-groep.nl Honderdnegenentwintigste jaargang - week 52 - donderdag 25 december 2008 EL EN MAAS Beelden zeggen wat woorden niet kunnen Stimuleren, motiveren Koester uw Monument en fotograferen Vouwgordijnen ZONWERINGEN St. Catharinastraat 12 0478 515010 Leunen-Venray 0653 158441 Sereens Rolluiken Markiezen M Roldeuren o Garagedeuren Knikarmschermen O www.claasson.nl Rolgordijnen N Horsystemen Z Jaloezieën Lamellen Z Shutters Ci

Peel en Maas | 2008 | | pagina 13