y I The Ritz en Faudt van Oudt Kerstconcert met Predilection Lust m WLzcrcaKflHt' PEEL EN MAAS Donderdag 25 december 2008 - Pagina 10 Venrayse fotografen in 't Freulekeshuus W' tfiriÉÉ Tot en met 1 maart 2009 is in museum 't Freulekeshuus in Venray de expositie Ven rayse Fotografen te zien. In een serie artikelen publiceert Peel en Maas de komende tijd tien foto's die in het museum te zien zijn. In de vierde afle vering: Helikoptervlucht. Op deze foto, gemaakt door de Venrayse fotograaf Peter Swenker (1921-2004), staan de overste Latour en de psycholoog Ver- straelen van Sint Servatius, die net geland waren met de helikopter van Sabena. Er werd destijds een loterij gehouden en de vijf win naars hiervan mochten een heli koptervlucht maken boven Ven ray. De foto is afkomstig uit de col lectie van het Gemeentearchief Venray. Het is een van de ruim hon derdvijftig foto's op de tentoon stelling Venrayse Fotografen met foto's van Peter Swenker, Gerard Kruijsen, uit de collectie van Jan van der Putten en van de Venrayse Fotoclub. De keuze is gemaakt uit de rijke fotoverzameling van het Gemeentearchief Venray en van Museum 't Freulekeshuus. Swen ker heeft in Venray veel foto's gemaakt van dorpsgezichten, industriële gebouwen, klassenfo- to's en familiefoto's. Kruijsen foto grafeerde vooral mensen, kunst en architectuur. Van de Venrayse foto club is een mooie selectie monu mentenfoto's te zien, gemaakt in 1987. In de museumcollectie bevinden zich de oudste foto's van de Grote Kerk en van het oude standbeeld van Hensenius uit 1881 van fotograaf J.W.A. van Dijk. Het museum is geopend op woensdag-, zaterdag- en zondag middag van 14.00-17.00 uur. De tentoonstelling duurt nog tot en met 1 maart 2009- Fanfare Eendracht Meerlo gaat tijdens het nieuwjaars- treffen op zondag 4 januari 2009 vijf leden in het zonne tje zetten. Twee van hen zijn al zestig jaar lid van de Meer- lose muziekvereniging en nog steeds actief muzikant. Verder zijn er leden die vijftig, veertig en vijfentwintig jaar lid zijn. "Reden genoeg om stil te staan bij de inzet van deze jubilaris sen", vindt voorzitter Noud Janssen van fanfare Eendracht Meerlo. De mannen met een lidmaat schap van zestig jaar zijn Jan Mooren en Sjaak Wijnhoven. Twee namen die zeer nauw ver bonden zijn bij het Meerlose muziekgezelschap. De in Meerlo geboren en getogen Jan Mooren is al van kinds af aan lid van fan fare Eendracht Meerlo en voor zijn tomeloze inzet is hij enkele jaren geleden benoemd tot erelid. Hij speelt bugel binnen de fanfare en is nog actief binnen de Rut- bachkapel. Mooren is ook jaren lang bestuurslid geweest.Als geen ander heeft hij het muzikale virus weten over te brengen op zijn kin deren en kleinkinderen. De kinde ren van Jan Mooren, Hans en Leon, hebben samen met neef Geert Mooren de basis gelegd voor de muziekopleiding in Meerlo en eraan bijgedragen dat fanfare Eendracht Meerlo onder leiding van Guus Dohmen op superieur niveau is gaan spelen. Jan Mooren is ook jarenlang lid van de bar- commissie geweest en draaide tot voor enkele jaren terug geregeld bardiensten. Tevens zorgde hij ervoor dat de Speulplats zaterdags -na de receptie van vrijdagavond- weer netjes was. Sjaak Wijnhoven is eveneens geboren en getogen in Meerlo en van jongs af aan lid van de fan fare. Nu al 60 jaar. Hij is onafge broken lid van fanfare Eendracht en is ook erelid. Ook Wijnhoven is nog steeds actief muzikant. Hij speelt altsaxofoon binnen de fan fare en bij de Rutbachkapel is hij eveneens niet weg te denken. Sjaak is jarenlang bestuurslid geweest. Binnen de fanfare speelt zijn dochter José mee (net als vader Sjaak speelt zij altsaxofoon) en kleinzoon Maikel speelt ook al weer mee bij de fanfare (hoorn). Sjaak Wijnhoven heeft binnen de club een groot aandeel aan de bouw en de uitbreiding van de Speulplats, het fraaie verenigings lokaal van de fanfare aan de Mgr. Jenneskensstraat. De Meerlonaar is een trouwe bezoeker van het WMC in Kerkrade en voor zijn vele bezoeken aan de wedstrijden is hij zelfs een keer gehuldigd. Op verzoek van Sjaak en als een ode aan deze bescheiden muzikant heeft fanfare Eendracht besloten om in 2009 deel te nemen aan zijn WMC in Kerkrade. Piet Coenders wordt tijdens het nieuwjaarstreffen in het zonnetje gezet vanwege zijn gouden jubi leum. Ook hij is van jongs af aan bij de fanfare, net als zijn vader Frans. Hij bespeelde tot voor een jaar of tien terug de bas en was jarenlang bestuurslid én voorzit ter van de Meerlose muziekvereni ging. Hij is nu erevoorzitter. Als er bij de fanfare iets te doen is, staat Piet Coenders er altijd bij en hij is nooit beroerd om de handen uit de mouwen te steken. De vierde jubilaris van Eendracht is Fun Wijnhoven. Hij is alweer 40 jaar lid is van de fanfare en hoort als geen ander bij de inventaris van dit muziekgezelschap. Fun is altijd lid geweest en ook erelid geworden vanwege zijn vele verdiensten. Hij speelt nog steeds actief mee op tenorsaxofoon. Hij is, behalve de repetities en optredens, veel tijd met de fanfare en met name met de Speulplats bezig; klussen, inko pen doen, aankleding van de zaal, barwerkzaamheden en allerhande zaken in en om de Speulplats rege len. Het manusje van alles bij fan fare Eendracht Meerlo, die ook de leiding had van de catering van de fanfare tijdens het geslaagde SOS Wereldfestival Meerlo-Wanssum afgelopen zomer. De vijfde jubila- Van links naar rechts: Piet CoendersMariska PoelsSjaak WijnhovenJan Mooren en Fun Wijnhoven. ris is Mariska Poels, die 25 jaar lid is van een muziekvereniging.Tot vijf jaar geleden speelde ze bij fan fare Moed en IJver uit Blitterswij- ck. Ze woont al een aantal jaren in Meerlo en heeft uiteindelijk de overstap gemaakt naar de Meer lose fanfare en speelt sindsdien trouw haar partijtje mee op de bariton. De jubilarissen worden in het zonnetje gezet tijdens het nieuw jaarstreffen van fanfare Eendracht. Dat vindt plaats op zondag 4 janu ari vanaf 14.00 uur (zaal open vanaf 13-30 uur) in sporthal het Brugeind. De entree bedraagt 5 euro (kinderen mogen gratis mee genieten). Het nieuwjaarstreffen is dit jaar in Weense stijl. Café De Tijd in Venray houdt op vrijdag 26 december in samen werking met ex-Landidandidodo- dildodixosoundparade The Ritz. The Ritz is the place to be, waar diverse stromen van muziek uit de '70, '80, en '90er jaren elkaar ontmoeten en omgezet worden in dansbare swingende avond. Clas sics, disco en funk gaan ervoor zorgen dat niemand stil kan blij ven staan. The day after zaterdag 27 december is het de beurt aan DJ Met. Onder de titel Faudt van Oudt draait hij hits waar iedereen wel zijn herinneringen aan heeft, goed en fout. Denk hierbij bij voorbeeld aan nummers van The dolly Dots, Luv en Boney M Ver der staat op 1 januari de Venrayse band BOB vanaf 15.00 uur op het podium van De Tijd. Jeans in schouwburg De voorstelling Jeans 18 wordt gehouden op zaterdag 27 decem ber vanaf 20.00 uur in de Schouw burg Venray. Even leek het er op dat Jeans 17 de laatste Jeans zou worden. Maar Jeans is een begrip in de theaterwereld en dat mag natuurlijk niet zomaar verloren gaan en dus is er gewoon een nieuwe Jeans met de toepasselijke titel Jeans never can say Goodbye. Nieuw element in de Jeansshows zijn de gastoptredens van regiona le artiesten. In Venray valt deze eer om een gastoptreden te verzorgen de beurt aan Mieke Janssen, die het nummer The birds and the Bees van Jewel Akens voor haar rekening gaat nemen. Wie deze maand kaarten boekt voor een musical die dit theater seizoen in Schouwburg Venray te zien is, onder vermelding van musicalmaand, maakt kans op prij zen: Eerste prijs (lx)- Theaterreis voor twee personen ter waarde van 500,-. Tweede prijs (2x)- Theatraal Verwennen pakket ter waarde van 80,- en derde prijs (2x)- twee vrijkaarten incl. meet greet voor de musical Footloose ter waarde van 75,-. De musicals die te zien zijn in Schouwburg Venray dit theaterseizoen zijn: Cabaret, De Man van La Mancha, Floddertje, Tommy met DI-RECT, Five Guys named Moe, Op Hoop van Zegen, Mega Mindy, Footloose, Brandende Liefde, Anatevka en High School Musical. Sixtiesnight In De Witte Hoeve aan de Gas- straat in Venray wordt op zaterdag 27 december een Sixtiesnight gehouden. Het is een avond met muziek uit de jaren '50, '60 en '70 en er zijn optredens door drie bands. Het spits wordt afge beten door The Dixie Aces met rock roll muziek. Gitarist is Bert Smeets en de zang wordt verzorgd door Terry White. De band brengt muziek van onder meer Elvis, Ricky Nelson, Andy Tielman en Conny Francis. Daarna is het de beurt aan Rene Innemee.Tien jaar geleden deed Innemee voor de gein met zijn band een setje Creedance Clearwater Revival en dit sloeg in als een bom. Zijn stem lijkt twee druppels water op die van John Fogerty.Al tien jaar treed hij onge veer 25 keer per jaar op met zijn revivalband met een CCR tribute. Deze avond gaat hij muziek maken met The Dixie Aces. Als laatste is er een optreden door de Fabulous (iTs.The Fabulous 6Ts is afkomstig uit het Engelse Hastings en speelt al meer dan twintig jaar onder deze naam. Ze treden per jaar tus sen de 100 en 125 keer op. Het is een echte sixtiesband. Hun reper toire bestaat uit nummers van onder andere The Beatles,The Sto nes, Dave Dee DBMT,Tremeloes, Amen Corner en Manfred Mann. Kaarten reserveren kan via tele foon (0478)580624, (0478)581626 of via email l-linders@home.nl. De kaartenvoorverkoop vindt plaats bij Sigarenhuis v.h. Janssen aan de Grote Markt in Venray en bij De Witte Hoeve. Er zijn ook arrange menten te boeken met kaarten, overnachting en ontbijt. De zaal gaat open om 19-30 en het con cert begint om 20.00 uur. Nachtmis in St. Anna In de verwarmde kapel van St. Anna aan de Noordsingel wordt op woensdag 24 december vanaf 22.00 uur een nachtmis gehouden. Het Collegium Vocale, onder lei ding van Marca Kusters neemt de vaste gezangen voor zijn rekening, afgewisseld door enkele meer stemmige liederen, terwijl het Venrays Gregoriaans koor, onder leiding van Wim Reijnders de gre goriaanse gezangen van die dag zingt met enkele Hollandse kerst liedjes als volkszang. De kapel is open vanaf 21.15 uur. Vrolliemiddag Vrouwen van alle rangen en standen, oud en jong komen tij dens de Vrolliemiddag 2009 op zondag 8 februari bij elkaar, zon der kerels. Ze laten de boel de boel om zichzelf te zijn: de voet jes gaan van de vloer, samen zin gen ze zo hard en vals mogelijk, ze gaan sjuunkelen en springen, kwaken zo hard en zo veel als ze kunnen en ze storten bloemen uit over de knappe zangers die op hun feestje zijn uitgenodigd. De Vrolliemiddag duurt van 13.00 tot 17.30 uur en wordt gehouden in café De Evenaar aan de Mer- seloseweg in Venray. Kaartjes zijn te koop op maandag 12 januari in De Evenaar of te bestellen via email vrolliemiddag@gmail.com. Zie voor meer informatie http:// vrolliemiddag.hyves.nl. Nieuwjaarstreffen Het Nieuwjaarstreffen van Fan fare St. Oda Merselo-Vredepeel wordt gehouden op donderdag 1 januari. Iedereen is van harte wel kom.Aanvang 13-30 uur in feest zaal 't Anker. Het aantal tijgers en prinses sen gaat behoorlijk groeien de komende weken. Clowns en ridders gaan hand in hand over straat en poezen in alle kleuren van de regenboog komen tevoorschijn. Aanlei ding voor dit alles is het nieu we boek Just for fun faces. Met behulp van dit boek gaat het iedereen lukken om een gezichtje om te toveren in een fantasiefiguur. Kinderen, maar ook volwassenen, heb ben vaak geen tijd of geduld om lang stil te zitten. Het ontwerp van een facepaint moet daarom eenvoudig en snel klaar zijn. Het resultaat maakt ech ter het verschil. Een tijger moet wel op een tijger lijken en een poes op een poes! In het nieuwe schminkboek Just for fun faces staan 44 ontwerpen voor jong en oud, allen te realiseren via een handig stap-voor-stap schema. Zo wordt schminken voor iedereen mogelijk! In plaats van ingewik kelde ontwerpen staat dit boek vol met handige stap-voor-stap schema's met duidelijke en hel dere foto's. Tekst staat er bijna niet in: de foto's vertellen het ver haal. Het boek is gemaakt door Josje Woltersn uit Venlo. Zij is al meer dan twintig jaar actief met schminken bezig. Dit jaar werd ze BeNeLuxkampioen bodypain- ten. In Amerika leerde zij nieuwe schminktechnieken van in de schminkwereld bekende namen als de Wolfe Bro-thers, en deze worden veelvuldig in het boek toepast. Volgens Josje zijn er wel iswaar veel schminkboeken, maar daarin staat meestal alleen het eindresultaat. Dat maakt het voor de minder geoefende schminker vaak te moeilijk. Daarom heeft zij ervoor gekozen om in haar boek stap voor stap aan te geven welke fases er in een ontwerp zitten. Daarmee kan in principe iedereen een goed resultaat halen! Ideaal voor de juf op school, de moeder bij een kinderfeestje of de opa, die op de kleinkinderen past! Maar ook uitermate geschikt voor de volwassene, die op een originele manier naar het carnaval wil. Het boek werd in eigen beheer uitge- Nieuwjaarsconcert in Maashees Fanfare St. Cecilia uit Maashees geeft op zondagavond 4 januari vanaf 19.00 uur een nieuwjaars concert in de parochiekerk van Maashees. Het is het eerste con cert in Maashees onder leiding van de jonge dirigent Robbie Snoek. Het wordt een onderhou dend concert met nummers als Concerto Aranjuez, Lord Tullamo- re en Cry of the Celts uit de film Lord of the dance. Verder is er een gastoptreden door Tjeu Snoek, de vader van de dirigent. Hij gaat de klarinetsolo spelen tijdens het nummer Doina. Dit concert is tevens het openingsconcert van het negentigjarig jubileumjaar van fanfare St. Cecilia. Muzikale zondag Op De Servaashof in Venray vindt zondag 4 januari van 14.30 tot 16.30 uur een muzikale mid dag plaats met een optreden van Hofkoor De Balkers uit Sevenum. De Balkers is een zanggroep die bestaat uit zeven personen. Ze begeleiden zich met gitaar, accor deon en mondharmonica. Hun repertoire bestaat uit bestaande melodieën met aangepaste tek sten, vaak in het dialect. Belangstel lenden zijn welkom in restaurant Le Tambourin op De Servaashof in Venray. De organisatie is in handen van het Intern Activiteiten Cen trum en restaurant Le Tambourin van de GGZ Noord- en Midden Limburg. De Locht In streekmuseum De Locht in Melderslo worden rond Kerst en Nieuwjaar diverse activiteiten en muzikale optre dens gehouden. Op dinsdagavond 23 december vanaf 19-30 uur verzorgt muziek groep Mallemoer een kerstoptre den. Het programma bestaat uit liederen en melodieën rond Kerst, Nieuwjaar en Driekoningen. Op zondag 28 december wor den er platsen gebakken. Kin deren mogen vogelvoerslingers maken die in de tuin kunnen wor den opgehangen. Zanggroep Knus uit Swolgen verzorgt een kerstpro gramma. In het daglonershuisje kan men de kerstgroepententoon stelling en de tentoonstelling De Locht in Kerstsfeer driedimensio naal, anno 2012 bezoeken. Op dinsdagavond 30 december vanaf 19-30 uur is muziekgroep Alice's Restaurant aan de beurt met folkmuziek uit diverse landen. Voor de bezoekers is het beslist de moeite waard om de wissel expositie Die twelf maendekes s'jaers te bezoeken met onder meer een twaalftal middeleeuwse afbeeldingen van het leven op het platteland ronde het jaar 1500. Voor de kinderen is daarbij een speciale speurtocht gemaakt. Zie ook www.delocht.nl. 50+ Wandelen WSV De Natuurvrienden hou den op maandag 29 december een wandeling voor 50+. Het is een groepswandeling van onge veer tien kilometer. De start is om 13.30 uur vanaf clubhuis D' n Hoek in Merselo. Het startlokaal is open om 13.00 uur. Er wordt gewandeld door de bosrijke omgeving van Merselo. Inlichtingen zijn verkrijg baar via telefoon (0478)546496 of via (0478)502237. geven en is op diverse verkoop punten te koop. Het heeft een ste vige kaft en is gebonden. Meer informatie is verkrijgbaar via 06-15162114 of via info@ justforfunproductions.nl. Zie ook www.justforfunproductions. nl. Het boek Just for fun faces is te koop bij boekhandel Van den Munckhof aan de Hostraat in Ven ray. Alice's Restaurant De Venrayse folkgroep Alice's Restaurant verzorgt op dinsdag 30 december vanaf 19-30 uur een optreden in streekmuseum De Locht in Melderslo. Het program ma bestaat uit vrolijke folkmu ziek uit diverse landen. Er wordt gebruik gemaakt van een uitge breid instrumentarium. De sixtiesband Predilection ver zorgt op vrijdag 26 december een optreden in café De Herstroat aan de Herstraat in Horst. Het concert begint om 18.00 uur en duurt tot ongeveer 22.00 uur. Predilection timmert de laat ste tijd behoorlijk aan de weg, hetgeen resulteert in regelmatige optredens in de regio. Zo werd er onlangs nog een live/radiocon cert gegeven via radio Reindonk. In een speciale bezetting brengt de sixtiesband in café De Her- straot, nummers ten gehore van onder meerTremeloes, Birds,Wlio, Eagels, Stones, Small Faces, Tom Petty en CCR. Boekrecensie in Peel en Maas De vijfenzestigjarige Carla van Raay leeft en rustig, celi batair leven in Perth. Dan wordt ze gebeld door Aaron, met wie ze dertig jaar geleden een korte verhouding had. De seksuele aantrekkingskracht is nooit verdwenen en onmid dellijk storten ze zich in een heftige affaire. Maar Carla raakt zich er meer en meer van bewust dat de jaren zijn gaan tellen: ze vindt haar lichaam mager en onaantrekkelijk. En Aaron is niet meer de zelfverze kerde man uit haar verleden, maar een onzeker iemand die ernaar hunkert aanbeden te worden - ten koste van Carla. De affaire die eerst zo mooi leek begint zijn tol te eisen van Carla's eigen waarde en trots. De oorspronke lijke Nederlandse Carla van Raay schreef eerder de bestseller Gods CALLlflRL callgirl. Met Lust heeft ze een ver pletterend eerlijk verslag geschre ven over ouderdom en seks. Lust is te koop bij boekhandel Van den Munckhof. Prijs: 17.95 euro. Helikoptervlucht SABENA Fanfare Eendracht huldigt vijf jubilarissen a Kunst Cultuur Just for fun faces Carla van Raay Het tweede leven van

Peel en Maas | 2008 | | pagina 10