Ingezonden Vuurwerkangst bij huisdieren Inloopdag in Oostrum Jubilarissen Zij Actief Ysselsteyn December cadeaumaand Corridor Mode Christmasfair in Geijsteren 6000 euro voor voedselbank II ff Niet bij Corridor Mode Gunhoek PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 11 december 2008 - Pagina 9 In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Tienerdisco, waar zijn de tieners? Men maakt zich zorgen over de doelgroep. De veertien- tot en met zestienjarigen komen niet opda gen. Dat lijkt mij niet zo vreemd. Ik ben van mening dat niemand echt in de gaten heeft wat 'wij' leuk vinden. Dat blijkt wel uit de lage opkomstcijfers. Bovendien is de naam Downstairs niet erg pakkend en is een disco onder een basisschool sowieso niet een geschikte plek om lekker los te gaan. We gaan liever naar de Zenith. Je komt er toch wel bin nen. Ik denk ook wel dat we ons niets aantrekken van de gemeente, of hun interesse in ons. Alles blijft veel te kinderlijk. Misschien was dit wel leuk in de jaren negen tig, maar nu echt niet meer. Naar een grote volle zaal met heel veel mensen op leuke muziek dansen is echt een must. Downstairs vol doet daar niet aan. Op het Raay- land College zal je niemand horen zeggen: "Kom je mee vanavond? Dan gaan we naar Downstairs!" We weten wat voor een sensatie de Zenith brengt. We willen meer. Meer populaire muziek, meer bekende dj's, meer vrijheid, meer lol, meer los gaan. Rosalie van Casteren Het Schuttersveld Ik wil graag even reageren op het artikel over de leefbaarheid in de flat van Het Schuttersveld. Volgens dat artikel worden er in de flat geen mensen gedumpt die elders niet welkom zijn en valt het met de overlast wel mee. Mijn moeder van 95 jaar oud woont in deze flat, en ik kan u zeggen dat de overlast niet meevalt. Dagelijks ligt er rotzooi in mijn moeders tuintje dat van boven is neergegooid. Ook voor haar deur. Geregeld wordt er 's avonds laat belletje getrokken. Ik slaap om de veertien dagen een weekend bij mijn moeder en ik kan u zeggen dat de overlast gewoon te gek is. Harde muziek, stampen en schreeuwen. En als je er iets van zegt, word je van het kastje naar de muur gestuurd. Woningbelang schuift alles af op Het Schuttersveld en omgekeerd. Ik snap niet dat ze drugsdealers in een bejaardenflat duwen. De oudjes hebben voor ons klaarge staan en gezorgd en worden nu behandeld als grof vuil. Het lijkt alsof men denkt, die zijn we toch zo kwijt. Dat de flat niet geschikt is voor ouderen, is de grootste onzin die er is. Er is namelijk ook nog zoiets als aanpassing, in ver band met ziekte of handicap. Dit valt onder WVG van de gemeente. Die zogenaamde huismeester die er komt, is er 's nachts ook niet, of 's avonds laat. Mijn moeder durft niet meer naar gezellige avonden in Het Schuttersveld. Ze durft net als de andere ouderen niet meer naar huis in het donker; bang voor de andere bewoners. Ik stel voor dat Martijn van Dam en Ellen van Dijck daar eens een week gaan wonen, dan piepen ze wel anders. Maar ze hebben iets van zoals van och, het zijn maar een paar bejaarden. Bah, bah, bah. Ik heb gehoord dat er in de Peel en Maas heeft gestaan dat er over twee jaar waarschijnlijk toch geen ouderen meer in de flat wonen. Hou zou ik dit nu moeten begrijpen? Moeten onze oudjes binnen twee jaar een spuitje krijgen of zo? Ik vind het dieptriest! Franka Jacobs, Valkenswaard Dierendokters Venray houdt op woensdag 17 december een spe ciale informatieavond over vuur werkangst bij huisdieren. Op deze avond kan men zich tijdens een lezing vrijblijvend laten informe ren over de diverse alternatieve behandelmethoden voor vuurwer kangst. De lezing vindt plaats bij Dierenkappers, de trimsalon van Dierendokters, aan de Stations weg 119 in Venray. Belangstellen den kunnen zich aanmelden via telefoon (0478)581336 en via e- rnail info@uwdierendokter.nl. De lezing wordt drie keer verzorgd: om 19.00,20.00 en 21.00 uur. Voor veel huisdieren is de jaarwisseling een angstige aangelegenheid met knallen, flitsen en rook. Meestal wordt de angst verholpen met een slaapmiddel. Deze behande ling is echter niet zonder risico's. Dierendokters Venray informeert belangstellenden daarom op 17 december graag over diverse alter natieve behandelmethoden. Som mige methoden worden al enkele dagen of zelfs weken voor de jaar wisseling toegepast. Na afloop van de lezing is er voldoende gelegen heid voor het stellen van vragen. Meer informatie over Dieren dokters leest men op www.uwdie- rendokter.nl. Een mooi en betaalbaar appartement! "Een mooi en betaalbaar appartement", dat zijn de woorden van een enthousi aste bewoner van een hoek- appartement in 't Scholhuus in Oostrum. Deze bewoner, die voordat hij naar Oostrum verhuisde in Venray woonde, vertelt enthousiast dat hij, toen hij op zoek ging naar een nieu we woonruimte, uiteindelijk uitkwam bij een mooi appar tement op de begane grond in complex 't Scholhuus. "Hij was al langer op zoek naar een appartement, had al regelma tig te koop staande appartemen ten bekeken in Venray, maar niets gevonden wat aan zijn wensen voldeed vertelt Huub Janssen van Peelrand Makelaardij. Totdat de appartementen in Oostrum te koop kwamen. Naast de kleinschaligheid van het com plex waren vooral de betaalbaar heid en de goede bereikbaarheid argumenten om naar Oostrum te verhuizen. "Dat het een nieuw Hair Mix verhuist Hair Mix Venray verhuist per 1 januari naar Keizersveld 52a. Hair Mix is sinds 2007 in Venray gevestigd en is de grootste kap persgroothandel voor Noord- Limburg. Hair Mix onderscheidt zich met het grootste assortiment van Limburg, werkt met kwalita tief hoogstaande producten en heeft de scherpste prijzen op dit gebied. Het assortiment bevat alle soorten materialen, van verkwas ten tot kapmantels en van scharen tot tondeuses. Vakkennis is op dit gebied zeer belangrijk omdat hun klanten vakmensen zoals (ambu lante) kappers en kapsters zijn. Ook organiseert het bedrijf regelmatig informatieavonden en workshops. Wilt u meer weten, kijk dan op www.hairmix.nl appartement was, waardoor je er toch nog een persoonlijke noot aan kunt geven, sprak hem duide lijk aan." Inmiddels is de bewoner geset teld en heeft het uitstekend naar z'n zin. Recent is het binnenter rein ook van hekwerken voorzien waardoor dit alleen door de eigen bewoners gebruikt kan worden. Dat geeft ook een veilig gevoel. Het NS- station en het centrum van Venray zijn snel en goed te bereiken. Zaterdag is er een inloopdag van 11.00 - 14.00 uur waarbij de laatste drie woningen bekeken kunnen worden. "Om een beter beeld te krijgen van hoe een appartement er uit ziet als het aangekleed is, zijn geïnteres seerden ook bij deze bewoner van harte welkom om een kijkje te komen nemen!", aldus Janssen. EVA Bezoekers van moedercentrum EVA in Venray kunnen op woens dag 17 december kennismaken met de bijzondere healingsme- thode White Time. Door de bijzon dere energie is White Time een healingmethode met een hoge liefdes- en lichtfrequentie. Mieke Swinkels laat de bezoekers ken nismaken met White Time. De pre sentatie duurt van 20.00 tot 22.00 uur. Aanmelden kan bij EVA via telefoonnummer (0478)510035, via email moederce@planet.nl. en persoonlijk op de Paterslaan 12. Op donderdag 18 december wordt het jaarlijkse winterfeest gevierd. Een multicultureel feest rond de kerstboom waarbij alle vrouwen van harte welkom zijn. Het feest begint om 13-30 uur en duurt tot 16.00 uur. een abonnement waard Oud-Ysselsteyner Pierre Bos geïnstalleerd als burgemeester van gemeente Boekei Pierre Bos werd in 1952 geboren in Ysselsteyn. In zijn kinderjaren woonde hij in het Venrayse kerkdorp. Via diver se omzwervingen in met name Oost-Brabant kwam hij uitein delijk terecht in Sint Anthonis. Deze gemeente zal hij binnen kort echter ook verlaten, om in het naburige Boekei te gaan wonen. Daar werd Pierre Bos op 2 december als burgemees ter geïnstalleerd. "In en nabij de Peel liggen prachtige dorp jes en dorpen, daar voel ik me thuis." De installatie van Pierre Bos was een bijzondere. Vanuit zijn woning in Sint Anthonis werd hij in een brandweerauto vervoerd tot aan de gemeentegrens. Vervol gens werd hij door de brandweer van Boekei naar het gemeentehuis gebracht. "Dat was heel bijzonder. Als politicus én als inwoner ga ik Sint Anthonis verlaten om in een buurgemeente te gaan werken. Dat is op zich al uniek. Sint Antho nis ligt aan de oostzijde van de Midden-Peelweg, Boekei aan de westzijde. Eigenlijk steek ik dus slechts de weg over." Op zijn twaalfde verruilde Pierre Bos Limburg voor Oost- Brabant. "De lagere school heb ik in Ysselsteyn doorlopen, daarna kwam ik op het internaat Eymard Ville in Stevensbeek terecht. Na drie jaar keerde ik weer terug naar huis om naar het Boschveld College in Venray te gaan. Na het voortgezet onderwijs volgde ik de pedagogische opleiding in Venlo. Ik ben getrouwd in 1976 en in Overloon gaan wonen. Ik was in die tijd werkzaam op basisschool Coninxhof in de Venrayse wijk Veltum.Van 1979 tot heden ben ik verbonden aan Stichting Limburgs Voortgezet Onderwijs. Eerst aan de Mavo Maasdorpen in Meerlo, na de samenvoeging in 1995 aan het Raayland College." POLITIEK "Ik begon mijn politieke carriè re in 1986 in de gemeenteraad van de voormalige gemeente Oploo. Daar ben ik in 1982 naar Wester beek verhuisd. In 1990 werd ik naast gemeenteraadslid ook wet houder. Toen Oploo in 1994 in een fusietraject belandde, was ik nadien raadslid en wethouder in de nieuwe gemeente, Sint Antho nis. Naast deze werkzaamheden ben ik tot 2006 ook werkzaam geweest in het onderwijs." Deze maand maakte Pierre Bos de overstap van Sint Anthonis naar Boekel. "Het burgemeester schap is op mijn pad gekomen. Ik heb nooit gestreefd naar deze functie, maar ik vind het wel een hele eer." Over de vraag of Pierre Bos zich Limburger of Brabander voelt, moet hij even nadenken. "Ik ben eigenlijk al vanaf mijn twaalfde op pad en heb vanaf dat moment de meeste tijd in Oost- Brabant gewoond. In dat opzicht ben ik dus meer Brabander. Toch heb ik nog een hele sterke band met Ysselsteyn. Allereerst natuur lijk via mijn familie, vrienden en kennissen, die nog veelal in deze regio wonen. Maar anderzijds ook via mijn werk. Vanaf 1979 ben ik werkzaam geweest in respectie velijk Meerlo en Venray. Via leer lingen, collega's en ouders ben ik Pierre Bos: "Het burgemeester schap is op mijn pad gekomen. Ik heb nooit gestreefd naar deze f unctiemaar ik vind het wel een hele eer" sterk betrokken gebleven. Ik werd altijd wel op de hoogte gebracht van de laatste ontwikkelingen. In dat opzicht voel ik me sterk betrokken bij de regio. De familie Bos is groot geworden in Yssel steyn en de betrokkenheid via het bedrijf van mijn ouders, broer en zussen voel ik nog steeds." Dat de Noord-Limburgers Pierre Bos niet zijn vergeten, werd dui delijk na zijn benoeming als bur gemeester. "Voor veel mensen ben ik nog altijd gewoon Pierre Bos uit Ysselsteyn, zoon van Jan Bos en Zus van den Bekker. Ik vond het een hele eer dat tijdens mijn installatie een oud-wethouder van Venray, het hoofd van de lagere school, collega's van het Raay land College en nog vele andere bekenden uit Venray en omgeving aanwezig waren. Dat geeft mij een heel warm gevoel." ZijActief Ysselsteyn heeft zes jubilarissen gehuldigd. De dames V.d. Weijer-Smits, Van Soest en De Laat-Heüemond zijn vijftig jaar lid van de vereniging, de dames Arts- Smits en Stiphout-Michels 60 jaar len mevrouw Lemmen-van Helden Van links naar rechts mevrouw Van Soest 50 jaar lidmevrouw De Laat-van Hellemond 50 jaar lid en de beide zussen Van de Weijer-Smits50 jaar lid. zelfs 75 jaar lid. De maand december is Hair's cadeaumaand. Iedereen wil er goed uitzien, vooral de laatste maand van het jaar waar warmte en gezelligheid vooropstaan. Ga je voor een leuke behandeling bij Hair op de Grote Markt, dan ver wendt Hair u met heerlijke geur kaarsjes van 't Kabinetje (decora tions presents). Het is fijn om te geven, daarom ontvangt u in ieder doosje nog een leuk, speciaal voor u geadviseerd product van Hair. Bij inlevering van het lege doosje, bij 't Kabinetje in de Schoolstraat, ontvangt u 5% korting. Natuurlijk zijn de actievoorwaarden hier aan wezig. Profiteer nu van onze grandioze staffelkorting Korting geldt niet op afgeprijsde artikelen U bepaalt zelf welke korting bij welk artikel hoort Zondag 14 en 21 december koopzondag Wij wensen u Prettige Peestdagen met styh ewv hcvrakter Grotestraat 32, 5801 BH Venray, Tel. 0478-586387 Op zaterdag 13 en zondag 14 december wordt in Eethoeve De Boogaard een sfeervolle gezellige Christmasfair gehouden. Onder het genot van een lekker hapje en drankje en live kerstmuziek kunt u nog uw last-minute kerstbood schappen doen bij diverse bedrij ven die zich daar presenteren. De fair, geheel in Engelse stijl, wordt gehouden in het kader van het 25-jarig bestaan van De Boogaard. Voor de Christmasfair is het over dekte en verwarmde terras speciaal ingericht en kunt u genieten van typisch Engelse gerechten zoals Mince Pie's Mulled Wine, Jacket Potatoes, Lamsstew en Kelly Bronze Turkey. Ook wordt op beide dagen tot 17:00 een echte Engelse 'Cream Tea' geserveerd. Daarnaast is de grote schuur volledig omgetoverd tot een complete kerstmarkt, waar u terecht kunt voor uw 'Last-Minu- te-Christmas-shopping'. Hier vindt u mooie cadeautjes voor onder de kerstboom, feestelijke decoraties, bijzondere wijnen, champagnes port van Wijnimporteur Bart, ele gante modeaccessoires van Life Style/Secondo en tal van beno digdheden die uw kerstdiner extra feestelijk maken. Verder worden er schilderijen geëxposeerd door Elise Werps en is Gerard Stoks Meubelen aanwezig met een deel van zijn meubelcollectie. Muzikaal wordt de Christmasfair opgeluis terd door onder meer VET, Just for Fun en Angels Rule en enkele lokale artiesten. De Christmasfair is op zaterdag van 15.00 tot 21.00 uur en op zondag van 13.00 tot 21.00 uur. Onlangs hebben de PLUS-super- markten Van Dijck in Venray, Ver- beeten Vierlingsbeek enVerbeeten Overloon de pakkettenactie afge sloten. De klanten konden sparen voor een gratis pakket boodschap pen door in de actieperiode hun boodschappen bij PLUS te doen. Bijna vier volle opleggers kon den aan de klanten worden de uit gedeeld, maar er was nog een beet je ruimte over. Daarom dachten de heren Van Dijck en Verbeeten, daar kunnen we wel iets leuks mee doen. En dat leuks zou wor den besteed aan de Voedselbank Venray. Wekelijks worden door deze PLUS-supermarkten al pro ducten beschikbaar gesteld voor de mensen die net even moeilijk hebben. Daags voor Sinterklaas togen de PLUS ondernemers naar de voedselbank en overhandigden daar 150 pakketten met een waar de van 40 euro per stuk. Kerstpakketten voor voedselbank Het is altijd leuk om een kerst pakket te ontvangen, maar het kan nog leuker zijn er een weg te geven. De Voedselbank Venray e.o. is dan een geweldige bestem ming. De meeste bezoekers van de voedselbank ontvangen name lijk geen kerstpakket. Integen deel, zij hebben het met de kerst dagen extra moeilijk om het een beetje feestelijk temaken voor hun gezin. U kunt helpen door een kerstpakket af te staan. De kerstpakketten kunnen op diver se plaatsen ingeleverd worden op onderstaande adressen: Zandhoek 17 in Oirlo, telefoon 0478587632, Veldstraat 27 in Merselom, tele foon 0478546655 en Ravelstraat 6 in Venray, telefoon 0650860418. De Stichting Voedselbank Venray e.o. is voor inlichtingen te berei ken via telefoon 0650860418. Supermarkt EM-Té in finale Supermarkt EM-Té, gelegen aan De Bleek 30 in Venray, is wederom doorgedrongen tot de finale van de beste super markt van EM-Té 2008. Aan deze competitie deden in totaal 85 EM-Té's mee, waarvan de vestiging in Venray geëindigd is bij de twaalf beste. De finale van deze wedstrijd vindt plaats op donderdag 18 december. Op deze dag worden alle finalisten twee keer bezocht, een keer door een vakjury van het bedrijfsleven en een keer door een vakjury van het Sligro Food Group NV hoofdkantoor. Super marktmanager Jos Zijlstra zegt dat de klant de grote winnaar is. Op 18 december is de hele winkel in kerstsfeer omgetoverd en wordt de nadruk gelegd op gezelligheid, eten en drinken. Er zijn die week diverse extra aanbiedingen. EM-Té heeft de beste vleesafdeling van Nederland en daar hebben al veel mensen van Venray en omstreken van geprofiteerd. Op deze dag zal de nadruk worden gelegd op vlees, kip en vis maar ook aan wild is gedacht. Ook de bakker zet iedere dag zijn beste beentje voor. Op deze dag kunnen klanten zich tevens laten adviseren over onze uitgebreide slijterijartikelen en zijn er speciale aanbiedingen heb ben waar u van kunt profiteren voor de komende feestdagen. Alle nieuwe artikelen voor de komen de feestdagen zijn aanwezig en er zijn leuke prijzen te winnen. Dus kom op donderdag 18 december naar de EM-Té en kom proeven, ruiken en kijken. Bij de caissières ontvangen klanten gratis het blad boodschappen met daarin heer lijke recepten. Kerstopeningstijden: maandag 22 december van 8.30 tot 21.00 uur, dinsdag 23 december van 8.30 tot 21.00 uur, woensdag 24 december van 8.00 tot 17.00 uur, zaterdag 27 december van 8.00 tot 19-00 uur. Meer informatie staat op www.emte.nl. Stille dag in Paterskerk In de Paterskerk en de pasto rie aan de Leunseweg in Venray wordt op donderdag 11 december als voorbereiding op het komen de kerstfeest een bezinningsdag gehouden. De dag begint om 9-30 uur met het ochtendprogramma, met uitleg van het evangelie door een priester. Daarna is er tijd voor bezinning en na een klein uur tje gaat men naar de kerk voor een biechtviering. Van 12.00 tot 13-00 uur is er gelegenheid voor een biechtgesprek. Om 13.00 uur wordt het rozenhoedje gebeden. Daarna hoort men een overwe ging over Kerstmis, gevolgd door de heilige mis. Deze dag duurt tot 15-30 uur. De dag begint in de pastorie. Iedereen is van harte uit genodigd en welkom. Voor opgave of eventuele vragen kan men zich in verbinding stellen met José van Dierendonck via telefoon (0478)512266 of via josevandie- rendonck@home.nl. ook voor üw tuin bezoek onze site: www.gunhoek.nl Venray De Hoveniers <m78-57mo Koopzondagen Dit jaar worden in december twee koopzondagen gehouden in Venray. De eerste koopzondag is op zondag 14 december. De win kels zijn van 12.00 tot 17.00 uur geopend. Op zondag 21 decem ber vindt de tweede koopzondag plaats met dezelfde openings tijden. Het centrum is geheel in kerstsfeer opgetuigd en ook zijn er extra markten. Verder zijn er op 22 en 23 december extra koopavonden tot 21.00 uur. a 11,1 'l.»- Thuis in de Peel DECEMBER DUUR??? RENOVATIE LEIEN DAKEN BITUMINEUZE DAKEN LOOD-, ZINK KOPERWERKEN 0478-511094 Top Support dakwerken V.O.F. Stationsweg 124B Venray-Oostrum 40euroGKA boodschappen PLUS IRATIS

Peel en Maas | 2008 | | pagina 9