Intensievere samenwerking Fortior en Akkoord! Stella Gommans presentatrice bij Peel en Maas TV I VOORVERKOOP V KORTING OP ALLES Nauwelijks klachten 'Centrum op de schop' Wethouder Minken onder druk Regelbare verlichting in centrum Extra geld voor Loobeekdal 14 en 21 dec isi kees arts (J^ venray Uk VERBOUWINGSOPRUIMING DREIGEND ONTSLAG? PEEL EN MAAS Mogelijk één nieuwe, krachtige onderwijsorganisatie per 1 augustus 2009 De Stichting Fortior en de Stichting Akkoord! gaan onderzoeken of ze intensiever kunnen gaan samenwerken en in welke juridische struc tuur dat kan worden gegoten. In de meest vergaande vorm zullen Fortior en Akkoord! per 1 augustus 2009 opgaan in een nieuwe onderwijsstichting. Er ontstaat dan een krachtige onderwijsorganisatie in de regio Venlo-Venray, met 23 katholieke, protestants-chris telijke en openbare scholen met zo'n 5600 leerlingen. Akkoord! en Fortior hebben de laatste jaren op meerdere ter reinen goede ervaringen met elkaar opgedaan. Beide organisa ties hebben de voorbije maanden een eerste verkenning uitgevoerd en gekeken wat het perspectief zou kunnen zijn op het gebied van visie op onderwijs, kinderen, ouders, personeel, organisatie en materieel. Dat perspectief bleek zo interessant, dat Joep Derkx (algemeen directeur Akkoord!) en Peter van Eijk (voorzitter col lege van bestuur Fortior) van het bestuur van Akkoord! en de Raad van Toezicht van Fortior de opdracht hebben gekregen om nader onderzoek te doen. Uiter lijk 1 augustus volgend jaar moet de nieuwe samenwerkingsvorm mogelijk zijn. De beoogde samen werking moet leiden tot nóg beter passend onderwijs, meer efficiency en een breder loop baanperspectief voor leerkrach ten. Er ontstaat een zeer grote diversiteit aan onderwijs, met een passend aanbod voor ieder kind en een grote keuzemogelijkheid voor ouders. Uitdrukkelijke voor waarde is dat de identiteit van alle scholen blijft gewaarborgd. Dat betekent een samenwerking van katholiek, protestants-christe lijk en openbaar onderwijs, met behoud van eigen kernwaarden. Joep Derkx en Peter van Eijk: "We willen kinderen, en hun ouders, nóg beter onderwijs aanbieden. Voor ieder kind, ongeacht niveau en mogelijkheden, hebben we passend onderwijs. Maatwerk dat we nu al leveren, maar samen nog beter kunnen invullen." De samenwerking moet ook leiden tot nieuwe kansen en uit dagingen voor het personeel. "Leerkrachten krijgen de gelegen heid om hun expertise en talent verder te ontwikkelen. Ze krijgen mogelijkheden om binnen dezelf de organisaties over te stappen naar andere onderwijsvormen. Er komen nieuwe arbeidskansen, zeker voor jonge leerkrachten. Als je ieder kind passend onderwijs wilt aanbieden, heb je ook leer krachten en personeel met spe cifieke kennis en ervaring nodig. Met andere woorden: leerkrachten krijgen meer mogelijkheden om zich als professional te verdiepen en te profileren." 'Leuk om de verkiezing Venraynaar van het jaar te mogen presenteren' - Mu - Y-W. ri"k hVT-V' De twee uitzendingen rond om de verkiezing Venraynaar van het jaar op Peel en Maas TV worden gepresenteerd door Stella Gommans. De oud- Venrayse is een bekend gezicht op de Nederlandse televisie. In de eerste uitzending verzorgt ze in de studio de presentatie van het programma waarin de vijf genomineerden bekend worden gemaakt. Die uitzen ding zal tijdens de kerstdagen te zien zijn op Peel en Maas TV. In de tweede uitzending op oudejaarsavond, waarin de Venraynaar van het jaar wordt uitgeroepen, vormt ze samen met Maurice Ambaum een duo-presentatie: Stella Gom mans vanuit de studio, Mau rice Ambaum op locatie bij de winnaar of winnares. Na de middelbare school wilde Stella Gommans dolgraag gaan dansen. Ze werd danseres in de Soundmixshow,deAndré van Duin Revue en Nederland Muziekland. Voordat Stella Gommans naar RTL overstapte, was ze te zien bij Vero nica, in Game Time en Live Line. Ze presenteerde ook bij RTL4 het programma Sponsorbingo! Live en samen met Martijn Krabbé het programma Win een sponsor. Voor NET5 produceerde ze het spel letje Meneer Van Dale wacht op antwoord. Andere programma's die ze presenteerde: Puzzeltijd, Miss Nederland, Lijn 4, Bestem ming Nederland, House Vision en Jetsetters. In 2002 speelde Stella Gommans ook nog gastrolletjes in onder meer Sam Sam en Onder weg naar Morgen. Nu is ze iedere vrijdag bij RTL4 te zien in het pro gramma The Taste of Life. Stella Gommans hoefde niet lang na te denken toen ze werd gevraagd om de twee uitzendin gen op Peel en Maas TV te pre senteren. "Venray ligt me na aan het hart. Het is niet alleen mijn geboorteplaats, ik heb ook goede herinneringen aan Venray. Ik kom er niet meer zo vaak, alleen om mijn moeder te bezoeken. Nu kan ik iets terugdoen voor Venray, en dat doe ik met alle plezier. Het lijkt me heel leuk om de twee uit zendingen te presenteren." NOMINATIES In de eerste uitzending ont vangt Stella Gommans de vijf genomineerden voor de uitverkie zing Venraynaar van het jaar 2008 (m/v). Wie zij zijn, wordt pas in het programma bekendgemaakt. Vervolgens kan Venray tot en met zondag 28 december via e-mail, de website van Peel en Maas TV of via sms stemmen wie van het vijftal de Venraynaar van het jaar moet zijn. Hoe er is gestemd, wordt duidelijk in de tweede uitzending op oudejaarsavond. Verslaggever Maurice Ambaum trekt er dan met burgemeester Jos Waals en met Christ van den Munckhof (direc teur Van den Munckhof bv) op uit om de winnaar thuis te verrassen Stella Gommans: "Venray ligt me na aan het hart. Het is niet alleen mijn geboorteplaatsik heb ook goede herinneringen aan Venray. en te onderscheiden. Vanuit de studio onderhoudt Stella Gom mans live contact met het drietal. Peel en Maas TV is een initiatief van Van den Munckhof bv, AWA Productions en Ambaum Media Communicatie. De twee program ma's worden uitgezonden op het kanaal van Kabelkrant Venray en iedere twee uur herhaald. TENSON FOR FELLOWS MEYER STONES RIVERWOODS VAN GILS ESPRIT VANGUARD MATINIQUE MEXX NEW ZEALAND COLLUMN mannenmode, jeans and casual wear for men T/M ZATERDAG 6 DECEMBER vrijdag 5 december géén koopavond Gemeente gaat door met aannemer Kessels Wegenbouw De eerste fase van het mega project 'Centrum op de schop' is op vrijdag 21 november afgesloten. Vooral het werken in de Grotestraat, de hoofd winkelstraat van Venray, was een testcase. Ondanks alle goede voorbereidingen was het spannend hoe het publiek en de ondernemers zouden reageren op alle overlast tij dens de uitvoering. Vanaf begin september tot eind november was de Grotestraat een bouwput. Achteraf blijkt het allemaal reuze mee te vallen. Bij de keuze van de aannemer had de gemeen te al extra gelet op klantvriende lijkheid, houding en gedrag van de medewerkers die dagelijks tussen het winkelend publiek aan de slag zijn. Kessels Wegenbouw uit Ospel kreeg mede hierdoor de opdracht. Ondernemersvereni ging Venray Centraal geeft aan dat haar achterban tevreden is over de werkwijze. De winkelpanden zijn goed bereikbaar gehouden en de stratenmakers zijn behulp zaam geweest bij het laden en los sen en bij het helpen van klanten om de winkels binnen te komen. Het wijkplatform centrum heeft namens de bewoners dezelfde positieve ervaringen. VANDALISME Bij het meldingsysteem van de gemeente zijn gedurende de werk zaamheden in het centrum geen klachten binnengekomen. Bij de wachtdienst is één keer melding gemaakt van vandalisme, toen in de Grotestraat bouwhekken zijn losgetrokken. Bij het infopunt in de bibliotheek zijn geen meldin gen van hinder of overlast gedaan. Het infopunt is alleen bezocht voor informatie. Ongelukken heb ben zich evenmin voorgedaan. Er is een keer melding gemaakt van een'bijna ongeval'. In juli 2008 is Kessels Wegenbouw geselecteerd uit vijf ondernemers voor fase 1. Het bedrijf kwam ook als laagste inschrijver uit de bus. 'Centrum op de schop' hoefde niet Euro pees aanbesteed te worden. Het is gedaan volgens een meervoudig onderhandse aanbesteding. De gemeente vindt dat de aan nemer aan alle selectiecriteria heeft voldaan. Er is ook nagenoeg geen sprake van meerwerk. De doelen van een zo hoog moge lijke kwaliteit tegen een zo laag mogelijke prijs plus klantvriende lijkheid, die hoog in het vaandel stond, zijn bereikt. Er zijn contro les uitgevoerd op de maatvoering en vlakheid van de bestrating, zowel horizontaal als verticaal. Ook deze toets viel positief uit. Vandaar dat de gemeente voor fase 2 opnieuw met aannemer Kessels in zee gaat. PLANNING Het werk moet volgens een strakke planning gebeuren. De aannemer heeft vaker op zater dag doorgewerkt en de werkne mers hebben soms langere dagen gemaakt om het werk voor 21 november af te ronden. Eind februari 2009, direct na carnaval, gaat fase 2 van start met de reno vatie van de Grote Markt. Vervolg voorpagina Dat er al tig nieuwe ontwerpen de revue zijn gepasseerd, bestreed de wethouder. "De ontwerpen zijn inderdaad meerdere malen terug naar de tekentafel gegaan. Maar dat is toch niet zo vreemd in een project met zoveel deelnemers. We moeten met zoveel zaken rekening houden. In eerste instan tie ging het basisontwerp terug omdat er toch diverse haken en ogen aan zaten. Later omdat de kosten veel te hoog werden. En vorige week is opnieuw een ont werp afgeschoten omdat het geen eer meer doet aan de filosofie van het Leefplein. De nadruk lag te veel op een speelplaats voor de school en daarnaast is de huisart senpraktijk erg afgezonderd." De toekomstige gebruikers van het Leefplein hebben inmiddels bij de stuurgroep, waar Minken samen met PK-wethouder Carla Burgman (Ruimte) deel van uit maakt, aangegeven terug te wil len naar het allereerste ontwerp. "Daarover buigen we ons op korte termijn in de stuurgroep. De architect gaat met alle partijen individueel in gesprek om hun wensen in beeld te brengen. Als dat ontwerp op tafel ligt, dan gaan we daar gezamenlijk over verder praten. Het ontwerp moet een samensmelting worden van ieders wensen." Ook hekelden de oppositie partijen GP'94 en CDA maandag avond de in hun ogen besluite loosheid van het college van B en W over de locatiekeuze voor het sportpark Noord. Ze eisten dat burgemeester en wethouder snel duidelijkheid geven over de locatie van het nieuwe sportpark van Meerlo en Wanssum. Dit om de groeiende onvrede bij de ver enigingen en vrijwilligers de kop in te drukken. "Het is gewoon gênant dat wij op dit moment nog steeds geen besluit genomen hebben. We hebben een motie in voorbereiding die we maandag aan de raad zullen voorleggen. Dit is niet acceptabel", stelde fractie voorzitter Frans Kerstjens (GP'94). "De nood is heel hoog. Dit verhaal heeft een lange historie, neem nou snel een besluit in deze zaak", vond ook fractievoorzitter Rob van der Heijden van het CDA. De fracties werden door burgemees ter Hahn op hun wenken bediend. Want Hahn maakte bekend dat het college deze week de knoop door hakt over de locatie van het nieu we multifunctionele sportpark. "U krijgt eind deze week bericht." Het laatste nieuws over sportpark Noord leest u op pagina 15. REACTIE MINKEN Dickie Minken laat een dag na de vergadering in een reactie op de kritiek vanuit de fracties weten: "De beeldvorming is cor rect, vraagt echter enige verdie ping. Laat ik het zo zeggen: bij wegwerkzaamheden treden ver smallingen op en wordt automo bilisten gevraagd hun snelheid te minderen. In onze situatie ver keert de gemeente, in een staat van liquidatie, in de woorden van de secretaris. Sinds het fusiepro ces begon, is het laatste jaar meer dan de helft van mijn ambtenaren, inclusief de chef van de afdeling, vertrokken. Vanwege de speer- puntenaanpak komen meerdere De straten in het winkelcen trum die vallen onder het project 'Centrum op de schop' krijgen allemaal hangende verlichting. Daarmee verdwijnen straks bijna alle lantaarnpalen uit het winkel gebied. Nieuw is dat het dimbare verlichting wordt. "Dit betekent dat we van iedere lamp afzon derlijk de lichtsterkte kunnen bepalen", zegt wethouder Patrick van der Broeck (CDA). Ook hulp diensten als politie, brandweer en ambulance kunnen, via de meldka mer in Venlo, de straatverlichting instellen. Bij een calamiteit kan het wenselijk zijn dat de verlich ting op volle sterkte staat. Volgens de wethouder is Venray een van de eerste gemeenten in Nederland die dit verlichtingssy steem in gebruik nemen. De extra kosten bedragen 8.000 tot 10.000 euro. Van der Broeck heeft het extra geld er graag voor over. "Het weegt zeker op tegen de voorde len. Het draagt bij tot de veiligheid op straat, de kerstverlichting komt beter tot zijn recht en we kunnen zo zuiniger omgaan met energie." De verlichting in de Grotestraat en in de zijstraatjes die al gere noveerd zijn, wordt in januari aangebracht. Dit heeft te maken met de kerstverlichting die vanaf november tot begin januari 2009 het winkelcentrum siert. "Zodra de kerstverlichting weg is, kunnen we de nieuwe straatverlichting gaan ophangen", aldus Van der Broeck. Het project Loobeekdal krijgt 133-000 euro extra. Het bedrag is afkomstig uit de gemeente Meer lo-Wanssum. Ontwikkelaar Capital Limburg bouwt in Blitterswijck woningen buiten de bebouwde kom. Omdat de woningbouw plaatsvindt buiten de contouren die de provincie heeft getrokken, is de ontwikkelaar 133-000 euro verschuldigd om het verlies aan natuur elders te compenseren. Het college van Meerlo-Wanssum ziet binnen de eigen gemeente grenzen geen mogelijkheid tot extra natuurontwikkeling als tegenprestatie. Meerlo-Wanssum, Capital Limburg en het college van Venray zijn met de investering in het Loobeekdal akkoord gegaan. Zodra ook de provincie instemt, draagt Capital Limburg zijn steen tje bij aan de natuurontwikke ling in het Loobeekdal. Doel van het masterplan Loobeekdal is de kwaliteit van het platteland in het stroomgebied van de Loobeek te verbeteren. Deze beek ontspringt in Ysselsteyn, en loopt via Merselo ten noorden van de wijk Braban der in Venray. Het streven is om water, landbouw, natuur, stedelijke ontwikkeling en recreatie goed samen te laten gaan. Het project heeft door allerlei oorzaken flinke vertraging opgelopen. Het budget van de gemeente is inmiddels al helemaal op. De gemeente Venray heeft aan de provincie gevraagd de Loobeekdal over te nemen als integraal project. Waardoor de provincie geld en menskracht ter beschikking kan stellen. De pro vincie heeft inmiddels een subsi die van 255.000 euro toegezegd. Jongen loopt over auto Dankzij een getuige heeft de politie in de nacht van zaterdag op zondag een 17-jarige jongen uit Overloon aan kunnen houden. Een bewoner van de Theobaldus- weg in Overloon had gezien dat de jongen over de auto van een 4l-jarige bewoner van die straat gelopen was. De auto liep enkele deuken op. De gewaarschuwde politie heeft de jongen aangehou den en meegenomen naar het politiebureau. Tegen hem wordt proces-verbaal opgemaakt. grote projecten samen. Het een en ander legt een grote druk op de afdeling, waarbij de wethouder op allerlei niveaus moet inspringen. Wij werken reeds 's avonds en in de weekends door. Ik heb grote waardering voor de inzet van onze mensen. Ik vraag de part ners dan ook begrip voor deze niet geheel normale situatie. Dat er nu voor de toekomst een plan ligt om met de andere gemeenten samen de winkel open te houden, is hoopgevend, maar doet aan het voorgaande niets af. Het Leefplein bijvoorbeeld kent vele gebruikers. Afstemming vraagt veel detailaf spraken. De regie lag bij bureau Nibag, maar omdat dit niet liep heeft de gemeente de regie naar zich toe getrokken.Voor het bouw technisch onderdeel is echter Wonen Venray verantwoordelijk. Het projectbureau Laride moet zorgen voor de bestekken en de inbreng van de architect. Boven dien is Wonen Venray de financier. Zie hier tot hoever de macht van de gemeente reikt." Julicher Meijer Peel en Maas tijdens de feestdagen Dit jaar vallen eerste kerstdag en nieuwjaarsdag op donderdag, de dag dat Peel en Maas normaal verschijnt. In verband met deze feestdagen zal Peel en Maas in week 52 en week 1 reeds op dinsdag (23 en 30 december) ver schijnen. In verband hiermee zijn de aanlevertijden van kopij ver vroegd. Kerkberichten, sport- en verenigingsberichten dienen al op de vrijdagen 19 en 26 decem ber voor 12.00 uur te worden aangeleverd. Sportverslagen kun nen nog worden ingeleverd tot zondagavond 21 en 28 december 24.00 uur. Voor adverteerders sluiten wij die weken af op zon dagavond 21 en 28 december om 24.00 uur. Centrum Venray -> E*til 22 en 23 dec. PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Keizersveld 19 5803 AM Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@ vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@ vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging D onderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 20,40 (postcode 58..) 36,00 (overige binnenland) Donderdag 11 december 2008 - Pagina 3 25% Boxmeer - Steenstraat 73 - 0485 571 378 Doemarkt Stevens Oude Oostrumseweg 12 5802 CC Venray Tel: 0478 588223 www.doemarktstevens.nl i PREVENTIE INTERVENTIE RECHTSBIJSTAND ADVOCATEN Tel: 0478 -52 10 70 www.julicher-meijer.nl Leunseweg 6a, Venray J Koopavonden Venray on Ice tot 4 jan. Levende kerststal

Peel en Maas | 2008 | | pagina 3