Op zoek naar ster van Bethlehem Kerstmis vieren mit veul Fanfare Kerstconcert cursisten Jerusalem 3000 euro voor stichting Calebas Kerstconcert Palet ZenZation in café De Tijd Harmony bij Tante Jet Huldiging Ad van Bavel r i Drukwerk offerte? PEEL EN MAAS Donderdag 11 december 2008 - Pagina 27 De muziekgroep Mallemoer ver zorgt op zondag 14 december een kerstprogramma in samenwerking met de Volksmuziekgroep Malle moer in het Koningskerkje in Vier lingsbeek. Dit keer is het motto De Her- derkens van buiten. Het pro gramma bestaat uit volkse liede ren en melodieën afkomstig uit Nederland, Vlaanderen, Ierland en Duitsland. Het is ook dit jaar weer gelukt en aantal nieuwe nummers in het programma op te nemen zoals enkele grappige bedelliedjes zoals Wexford Carol en het indruk wekkende 1'Christmas 1914'. Mallemoer bestaat momenteel uit zes personen en het instru mentarium bestaat uit viool, gitaar, diverse fluiten, accor deon, bas, rietpijp en doedelzak. Reserveren is mogelijk via tele foon (0478)632172 of via email koningskerkj e homenlAanvang 15.30 uur. Koor Harmony uit Oostrum is opgericht in oktober 1975.Vanaf 2007 is John Wauben de nieuwe dirigent. Met zijn grote passie voor muziek en een wijziging van Enkele jaren geleden werd in Veulen een druk bezocht kerst spel georganiseerd. Hoewel het de bedoeling was om een dergelijk spel eenmalig te houden staat dit jaar toch weer een kerstspel op het programma. Het kerstspel 2008 in Veulen wordt meermaals opgevoerd en is toegankelijk voor iedereen. Zo'n tiental jaren geleden deed de stal van de familie de Weert dienst als levende kerststal. Het echtpaar raakte enthousiast door het suc ces, trok de stoute schoenen aan en benaderde een aantal dorpsge noten om een kerstspel op te zet ten. Het dorp en de stal waren te klein om de vele geïnteresseerden het repertoire heeft Harmony een andere uitstraling gekregen. Het koor bestaat momenteel uit der tig leden. Het koor gaat op zon dag 14 december vanaf 14.30 uur een plek te bieden. De vraag naar een vervolg nam toe en nu is het dan zover, op 18,19 en 21 decem ber gaat Veulen op zoek naar de ster van Bethlehem. Afhankelijk van de belangstelling wordt hier nog één avond aan toegevoegd. Het spel begint om 19.00 uur ach ter de kerk in Veulen en voert de toeschouwers onder begeleiding van een verteller en tussen hon derden lichtjes naar de stal. Op zoek naar de Ster van Bethlehem. Wat gaat er gebeuren in de stal? De tocht er naar toe kent diver se sfeervolle taferelen, met veel muziek en zang. In Veulen is men al weken bezig met de voorbereiding. Het doel is om zoveel mogelijk mensen een kerstliedjes zingen bij Tante Jet in Blitterswijck. De pianobegeleiding wordt verzorgd door Ludmila Ferroni uit Horst. Kijk voor meer informatie op www.tantejet.nl. onvergetelijke avond te bezor gen. Op 18 december is deelname mogelijk voor VSS, KBO, Zorg boerderij de Haam en leden van de Zonnebloem. Het spel op 19 december wordt opgevoerd voor schoolkinderen met hun ouders en familieleden. Op zondag 21 december kunnen alle belang stellenden in het Veulen terecht. Mocht de belangstelling zo groot zijn dat een extra voorstelling noodzakelijk is dan kan overwo gen worden om een extra avond te organiseren. Kaartjes zijn te bestellen bij Kees de Weert via telefoon (0478)510966) bij Erna Jacobs via telefoon (0478)513966 of bij Maria Philipsen via telefoon 06-15141726. van den munckhoff www.vandenmunckhof.nl Kerstmis met Mallemoer Onder het thema Kerstmis mit veul Fanfare houdt fanfare Vriendenkring uit Overloon dit jaar haar kerstconcert. Tij dens het door Theo Cremers gemaakte en door hemzelf ver telde kerstverhaal in het Lonse dialect, wordt de figuurlijke betekenis van bovengenoemd thema duidelijk. Natuurlijk heeft de fanfare onder leiding van Phil van Landeghem een groot aandeel in het concert, maar er zijn ook enkele solis ten, zowel vocaal als instru mentaal. Zo is tijdens een kerstnum mer door de fanfare een solo te beluisteren op Es-bas door John Jacobs. Een koperkwintet speelt een tweetal nummers, zoals onder andere het gospelnummer Go teil it on the Mountain. Eén van de vocale solisten is Eline Henckens. Zij is ooit begonnen bij kinder koor Cantiloon, heeft enkele jaren zangles gevolgd aan de Meander en is nu al 3,5 jaar zangeres bij de regionale coverband Random. Samen met haar zus Renée brengt zij a capella Ave Maria, geschre ven door haar opa Sjang Henc kens en Sleigdride, begeleid door een combo, bestaande uit piano, basgitaar, gitaar, drums en enkele blazers uit de fanfare. Met ditzelf de combo zingt Eline solo Only Time'van Enya. Een andere soliste is Lonneke Zegers. Zij is geboren in Overloon, maar woont momen teel afwisselend in Amsterdam en Barcelona. Ook zij is haar zang carrière begonnen bij Cantiloon. Via een klassieke piano-opleiding terecht gekomen bij jazzzang, wat ze studeert aan het conservatori um in Amsterdam. Daarnaast heeft Zegers zich de laatste jaren ver diept in flamencozang en studeert deze kunstvorm in Barcelona. Zij zingt een viertal Spaanse num mers, begeleid door haar Spaanse vriend Jordi Rodriguez. De derde solist is Bart Jan Baar- tmans uit Boxmeer. Hij heeft al 25 jaar podiumervaring in binnen- en buitenland, acht cd's uitge bracht en hij schrijft veel teksten zelf. Afgelopen jaar heeft hij het gemeentelijke volkslied geschre ven en dit nummer uitgebracht op cd, waarbij hij begeleid werd door fanfare Vriendenkring. Dit nummer zal te horen zijn tij dens het concert en verder brengt hij met bovengenoemd combo Driving home for Christmas van Chris Rhea. Als laatste num mer zingt hij een door hemzelf geschreven lied, getiteld Vader, waarbij hij zichzelf begeleidt op gitaar. Het programma van de fan fare ziet er als volgt uit: Fanfare for Christmas, For unto us a Child is born, Melting the ice, Ouverture du Pirate, It's beginning to look like Christmas, The swan on the hill, Christmas Prelude en Feliz Navidad. Het kerstconcert vindt plaats op zondag 14 december om 19-30 uur in deTheobalduskerk in Overloon. Kaartjes zijn te koop bij Salon Toine, Bakker Degen en Lies van Opbergen via telefoon (0478)641623- Na afloop kunnen de bezoekers een gratis kopje kof fie drinken in het gemeenschaps huis. Cursisten van Kunstencentrum Jerusalem geven op maandag 15 december een kerstconcert. Men kan dan luisteren naar optredens van het Resonantie orkest, het Strijkersensemble Quackel Quartet en diverse optredens van leden van het Resonantie orkest die in een klei nere bezetting muziek maken. Er wordt muziek gespeeld van onder andere Haydn, De Boismortier, een medley uit The Sound of Music en veel kerstmuziek uit allerlei landen. Het concert begint om 20.00 uur en vindt plaats in de aula van het Kunstencentrum. Het jaar 2008 was een bijzonde re jaar in de geschiedenis van het Oostrumse bouwbedrijf Raedts. Het begon met een directiewis seling. Ruud Craenmehr nam het stokje over van Henk Raedts, die na 40 jaar het bedrijf gediend te hebben met vervroegd pensioen is gegaan In het kader van het 75-jarige bestaan van het bedrijf en het afscheid van Henk Raedts werd in oktober van dit jaar aan relaties en medewerkers een con cert aangeboden, dat werd uitge voerd door de Oostrumse Har monie in samenwerking met het orkest van Guido Dieteren. Aan de gasten van Raedts Bouw bedrijf werd verzocht om, indien men in het kader van dit bijzonde re jaar iets wilde schenken dat in de vorm van een bijdrage voor het goede doel te doen: stichting Cale bas. Stichting Calebas is in 2006 opgericht ter ondersteuning van de werkzaamheden die in gang zijn gezet door de, in het voorjaar van 2008, helaas veel te vroeg overleden Veulenaar Wiljo Fleur- kens.Wiljo Fleurkens zette samen met dorpsbewoners waterprojec- Ruud Craenmehr overhandigt de cheque aan Pierre Nijsen. ten op in het noorden van Ghana. Eveneens was hij betrokken bij de bouw van diverse scholen en klinieken. De stichting Calebas wil het levenswerk van een groot Venrayenaar blijven ondersteunen in een van de armste gebieden ter wereld. De stichting werkt daar voor samen met onder andere het Holland Ghana Platform TNO en de PUM. "De doelstelling van de Stich ting Calebas spreekt ons aan", aldus Ruud Craenmehr. "Niet alleen omdat het een lokaal initi atief is, maar ook omdat de pro jecten die gerealiseerd worden aan de bouw gerelateerd zijn. Als wij dat op deze manier kunnen ondersteunen geeft dat een goed gevoel." Mede namens de relaties van Raedts Bouwbedrijf overhan digde hij aan Pierre Nijsen, voor zitter van de Stichting Calebas, deze week een cheque van 3000 euro ter ondersteuning van dit Venrayse initiatief. Kerstconcert Peelklank Muziekvereniging De Peelklank houdt op zondag 21 december vanaf 19 00 uur haar inmiddels traditionele jaarlijkse kerstcon cert in gemeenschapshuis Sme- lehof in Ysselsteyn. Aan dit con cert werken uiteraard ook de afdeling fanfare en percussion mee. Daarnaast verleent ook het Ysselsteyns gemengd koor Vivace onder leiding van Jos Wilmer zijn medewerking. De blokfluitgroep onder leiding van Wil Jacobs geeft haar eerste officiële concert. Jes, Jeugdensemble Slagwerk uit Yssel steyn wil zich op dit kerstconcert ook van haar beste zijde laten horen en zien onder leiding van Peter van de Loo. Nieuw dit jaar is de deelname van het eigen jeugd orkest van muziekvereniging de Peelklank. Gezien de grote toe loop van jeugdleden is het moge lijk weer een eigen jeugdorkest te hebben. Zij staan onder leiding van Marc Thijssen die tevens diri gent is van de fanfare. Ook nieuw dit jaar is het optreden van Peter van Soest en Jacqueline Tiessen. Mallemoer bij Literair Café De Volksmuziekgroep Malle moer is op zondag 21 december te gast bij Literair Café Venray. Het Literair Café Venray-regio verzorgt ook dit jaar weer een kerstpro gramma in samenwerking met Mallemoer. Dit keer met de titel De herderkens van Buiten. Het programma bestaat uit volkse lie deren en melodieën afkomstig uit Nederland, Vlaanderen, Ierland en Duitsland de grappige bedelliedjes Wexford Carol en het indrukwek kende 1'Christmas 1914. Naast het voorlezen van een kerstverhaal en gedichten is er ook nog een verrassend gastoptreden. De mid dag wordt gehouden in De Witte Hoeve in Venray vanaf 11.30 uur. Zie ook www.lierair-cafe-venray.nl. Kerst in Toverland Tijdens de kerstvakantie is een bezoek aan Attractiepark Tover land mooier dan ooit. Men kan deze dagen genieten van de kerstambiance met fon kelende lichtjes, tientallen kerst bomen, vele honderden meters kerstguirlandes en duizenden kerstballen. Ontmoet betoverende karakters in een warme kerstsfeer en schuif aan tafel voor een Bour gondische kerstbrunch. Met haar sfeervolle decoraties en meters hoge kerstbomen is Toverland klaar voor de feestdagen. Maak kennis met Tricky Dickens, die een hoog staaltje authentiek thea ter neer weet te zetten. Met zijn valies, opklaptafel en zijn vlugge handen weet hij voor bijgangers te verbazen. Muntstuk ken verschijnen en verdwijnen, zakdoeken lossen in het niets op en een hand op de beurs is in deze situatie zeker gewenst! Ont moet ook de warme winterkoning en zijn ijsprinses, of de vrolijk rondhuppelende kerstbollen. Tijdens eerste en tweede kerst dag kan men naast de sfeer ook nog genieten van het talentvolle muziekduo dat middels een dwarsfluit en een elektrische piano zorgt voor een muzikale omlijsting. Om het kerstfeest compleet te maken is er tijdens de kerstda gen een Bourgondisch kerstbuf fet. Deelname aan het kerstbuffet is alleen mogelijk bij boekingen voorafgaand aan het bezoek. Kijk voor meer informatie op www. toverland.nl. Zanggroep Palet geeft op donderdag 18 december vanaf 20.00 uur een kerstconcert in het Koningskerkje in Vierlings beek. Voor Palet is dit de tweede keer dat zij een concert verzor gen in het Koningskerkje. Deze keer gebeurt dat samen met het Overloons Brass Kwintet. Palet werd zeven jaar geleden opge richt door enkele zangers die graag in een kleiner verband wil den zingen. De groep bestaat uit twaalf mannen en vrouwen en staat sinds de oprichting onder leiding van Geert Verhallen. Die in de regio bekend is als dirigent en uitvoerend musicus op onder meer orgel. Regelmatig omlijst de groep muzikaal kerkdiensten in Overloon. Enkele malen per jaar wordt elders opgetreden. Zo ver leenden zij bijvoorbeeld in 2002 en in 2007 hun medewerking aan het Kerstconcert van Fanfare Vriendenkring. Nu vond men het tijd voor een eigen kerstconcert waarin zang en het Overloons Brass Kwintet elkaar af zullen wis selen. Toegangskaarten reserveren kan via koningskerkje@home.nl. of via telefoon (0478)632172. De rockcoverband ZenZa tion speelt zaterdag 13 decem ber vanaf 21.30 uur in café De Tijd in Venray. De ZenZation geniet al jaren bekendheid in Venray en wijde omgeving. Deels opgegroeid in de jaren '90 geeft het de vier heren van ZenZation de inspiratie tot het spelen van met name de rockmuziek uit die tijd. De band heeft onder meer opgetreden in het voorprogramma van Rowwen Heze tijdens de Lindefeesten in Sambeek. Ook hebben ze opgetre den bij Radio 3 DJ Giel Beelen in zijn programma Nachtegiel. Eind 2008 speelde ZenZation in de halve finale van Dommelsch Clash of the coverbands. ZenZation is een jaren '90 coverband die met name rockmuziek speelt van U2, Live, Red Hot Chili Peppers en Bush met daarnaast ook een dui delijke knipoog maakt naar het heden met onder andere nummers van Lenny Kravitz, Kane, 3 Doors Down en The White Stripes. Ook een aantal eigen num mers staan op onze setlist. Verder kenmerkt de band zich door het krachtige stemgeluid van zan ger en gitarist Ramon Brauer, het gitaarspel van Peter van Vegchel ondersteund door de ritmesectie bestaande uit bassist Noël Jilissen en drummer Rob Peeters. Meer informatie over de band Zenza- tion staat op www.zenzation.nl. Tijdens het jaarlijkse St. Cecilia- feest van het herenkerkkoor van Leunen werd Ad van Bavel gehul digd met zijn 25-jarige lidmaat schap als koorzanger. Tevens is de heer Van Bavel al meer dan vijftien jaar voorzitter van het koor en zorgt hij daarnaast nog voor de afstemming van de kooractivitei ten met de verschillende betrok kenen. Dit keer werd hij, voor zijn vele verdiensten voor het koor, zelf toegesproken, een taak voor de vice-voorzitter. Daarna kreeg hij de Gregoriusplaquette opge speld en werden hem de overige, daarbij behorende bescheiden overhandigd. Gouwbe Kerst in de regio ettts Bouwbedrijf, Oostrum efoon (0478) 58 14 69 ïw.rae<tts-bou wbedrijf ril

Peel en Maas | 2008 | | pagina 27