Gemeente Venray Website over herindeling online Venray viert naturalisatiedag Onderzoek tevredenheid Wmo-cliënten Jaarverslag brengt schoolverzuim in kaart Gratis parkeren op koopzondag Kijk ook op www.venray.nl Controle openbare verlichting Binnenkort op wintersport? Vraag tijdig een identiteitsbewijs of paspoort aan. Na aanvraag duurt het vijf werkdagen voordat u het reisdocument kunt afhalen. Afdeling Veiligheid Handhaving groeit door samenwerking PEEL EN MAAS Donderdag 11 december 2008 - Pagina 21 Op vrijdag 19 december viert de gemeente Venray de nationale naturalisatiedag. Voor deze dag zijn alle inwoners uitgenodigd die sinds september 2007 door optie of naturalisatie in de gemeente Venray Nederlander zijn geworden. Vanaf dit jaar wordt de naturalisatiedag in het grootste deel van het land gevierd op 15 december (Koninkrijksdag). Venray wijkt daar om organisatorische redenen van af. De naturalisatiedag vond voorheen plaats op 24 augustus, de datum waarop in 1815 in Nederland de eerste grondwet in werking trad. Deze datum valt echter in de zomervakantie. Niet alleen veel burgemeesters en wethouders, maar ook naturalisandi, optanten en belangstellenden zijn dan afwezig. Vandaar dat de naturalisatiedag nu naar december is verplaatst. Gemeentehuis Openingstijden Week 50 Venrayfocus op mensen Sinds januari 2007 voeren gemeenten de Wet maatschap pelijke ondersteuning (Wmo) uit. De gemeente Venray wil graag van de Wmo-cliënten weten of zij tevreden zijn. In Venray krijgen 900 inwoners een vragenlijst toegestuurd. Zij zijn geselecteerd uit de personen die in 2008 een aanvraag voor een Wmo- voorziening hebben ingediend of een voorziening hebben ontvangen. De gemeenten Venray, Horst aan de Maas, Meerlo-Wanssum en Sevenum werken intensief aan de herindeling van deze vier nu nog zelfstandige gemeenten. Met ingang van 1 januari 2010 houden Meerlo-Wanssum en Sevenum als aparte gemeenten op te bestaan. Op de website www.van2naar4.nl leest u er alles over. Het college van B en W heeft vorige week het jaarverslag leerplicht voor de schooljaren 2006/2007 en 2007/2008 vast gesteld. Hierin brengt de leer plichtambtenaar verslag uit aan het college over het gevoerde leerplichtbeleid. In het jaarverslag staat onder meer hoeveel leerlingen in het afgelopen schooljaar hebben gespijbeld en wat de leerplichtambtenaar gedaan heeft om dit verzuim te stoppen. Luxe verzuim In het schooljaar 2007/2008 zijn 10 gevallen (tegenover 7 in 2006/ 2007) gemeld van zogenaamd luxe verzuim: op vakantie gaan onder schooltijd. In 9 gevallen is hiervoor een waarschuwing gegeven en in 1 geval een proces-verbaal op gemaakt. schooljaar 2007/2008 is dit 7 keer voorgekomen (9 keer in 2006/ 2007). In 1 geval is proces-verbaal opgemaakt omdat de ouders niet wilden meewerken aan plaatsing op een school. Signaalverzuim Als leerlingen vaker spijbelen, spreken we van matig of signaal- verzuim. Scholen moeten dit melden bij de leerplichtambtenaar. In het afgelopen schooljaar zijn 193 van zulke meldingen (177 in 2006/2007) gedaan. De leerplichtambtenaar onderzoekt de oorzaak van het verzuim en probeert het verzuim te laten stoppen. Indien nodig wordt hulpverlening opgestart of een proces-verbaal opgemaakt. In het schooljaar 2007/2008 is 17 keer een proces-verbaal opgemaakt wegens vermoedelijk ongeoorloofd school verzuim. kan in zulke gevallen, in overleg met een arts of psycholoog, een vrijstelling van de inschrijvingsplicht verlenen. De ouders hoeven een kind dan niet in te schrijven op een school. Deze kinderen volgen dan een vervangend (onderwijs)traject. In het schooljaar 2007/2008 zijn 22 vrijstellingen verleend. Toezicht Het toezicht op naleving van de Leerplichtwet is opgedragen aan Burgemeester en Wethouders. Zij hebben voor de uitvoering van dit toezicht een leerplichtambtenaar aangewezen. Het doel van de Leerplichtwet is jongeren zo goed mogelijk toe te rusten met kennis en vaardigheden die zij nodig heb ben om een zelfstandige plek in de samenleving te verwerven. Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Informatiecentrum Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Alarm Centraal alarmnummer 112 Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 Welkom op de website von4rtoar2.nl Oo deze site vindt u informatie over de herindeling van de gemeenten Horst aan de Maas. Mccrlo Wanssum, Sevenum en Venray. Nu zijn dit nog vier zelfstandige gemeenten maar vanaf 1 januari 2010 zijn deze vier gemeenten samengevoegd tot de twee nieuwe gemeenten Horst aan de Maas en venray. l>it verklaart de naam van deze site: ar2.nl' ne nieuwe gemeente H is hesraar srraks uir rie gemeente Sevenum, rii cn Swulycri bij de nieuwe yemeeuLe Hurst cc Horst aan de Haas Vergelijken Omdat Venray en circa tweehonderd andere gemeenten van dezelfde vragenlijst gebruikmaken, kunnen de uitkomsten straks met elkaar worden vergeleken. De resultaten van het onderzoek worden in april 2009 bekendgemaakt. De gemeente verwerkt alle antwoorden zorgvuldig en anoniem. Het invullen van de vragenlijst duurt niet langer dan 15 minuten. Hulp nodig? Als u graag hulp heeft bij het invullen van de vragenlijst, kunt u een beroep doen op een aantal organisaties: - Gehandicaptenplatform Venray - Platform Lage Inkomens Venray (PLIV) - Seniorenraad - Ouderenadviseurs van Stichting Synthese - Zorgloket, publieksbalie gemeente Venray. U kunt bij hen terecht tijdens de openings- of spreekuren. Stuur uw vragenlijst voor 20 december terug. Het is van belang dat zoveel mogelijk mensen meedoen. De gemeente kan alleen met uw ervaring en uw mening zaken verbeteren. Tot aan dat moment van de herindeling moet er nog heel veel gebeuren. De gemeente Meerlo- Wanssum wordt gesplitst en dat al leen al is een grote klus. Daarnaast staan Horst aan de Maas, Sevenum en het Meerlose deel van Meerlo- Wanssum voor de opgave samen de nieuwe fusiegemeente Horst aan de Maas in de steigers te zetten. Dienstverlening op peil Tegelijkertijd ligt er de taak het Wanssumse deel van Meerlo-Wans sum in te passen bij de gemeente Venray. En als klap op de vuurpijl willen deze gemeenten ook in 2009 de bestaande dienstverlening op een goed peil houden. Verbouwen terwijl de winkel openblijft, zogezegd. Samenwerken spaart tijd De gemeenten hebben ervoor gekozen om veel voorlichting en informatie over de herindeling te bundelen. Dat doen ze door op de gemeentepagina's regelmatig de zelfde berichten te plaatsen. Maar ook met de ingebruikname van de tijdelijke website www.van4naar2.nl. Op deze website vindt u alle informatie over de herindeling. De website is rechtstreeks te berei ken via dit adres, maar ook via de aparte websites van de vier gemeenten. Informatie en documenten Wilt u informatie over de stand van zaken, wilt u documenten over de herindeling raadplegen, zicht houden op de voortgang, de mijlpalen en de agenda, dan is www.van4naar2.nl naast de gemeentepagina een goede aanvullende informatiebron. Absoluut verzuim Als kinderen korte of langere tijd niet staan ingeschreven als leerling van een school, spreken we van absoluut schoolverzuim. In het Vrijstelling Er zijn ook kinderen die niet in staat zijn om onderwijs te volgen door geestelijke en/of lichamelijke problemen. De leerplichtambtenaar De gemeente Venray houdt in de komende weken een extra con trole- en reparatieronde voor de openbare verlichting. Door deze extra controle wil de gemeente zoveel mogelijk kleine defecten in de openbare verlichting verhelpen. Afgelopen dinsdag 9 december is het centrum van Venray al aan de beurt geweest. De planning voor de rest van de gemeente is als volgt: - donderdag 11 december: Ker- misgedeelte Venray centrum en Venray oost - maandag 15 december: Castenray, Oirlo, Leunen, Heide, Ysselsteyn en Veulen - woensdag 17 december: Venray west, Merselo en Vredepeel - dinsdag 23 december: Venray noord. Storingen melden Per gebied wordt de verlichting overdag tussen 8.00 en 16.00 uur ontstoken. Storingen aan de openbare verlichting in uw directe omgeving kunt u melden via het storingsnummer van Essent Ligh ting: (073) 85 58 472. U kunt ook mailen naar service.lighting.zuid@ essent.nl. Geef daarbij aan waar de mast staat (plaatsnaam, straatnaam en huisnummer) of welk nummer op de mast staat vermeld. En geef aan om welk soort storing het gaat, bijvoorbeeld: lamp brandt niet, lamp knippert, mast is aangereden, mast staat scheef, armatuur is beschadigd of vernield. "Handhaven is niet alleen het uitschrijven van een bekeuring maar ook het oplossen van bij voorbeeld een burenruzie als gevolg van geluidsoverlast", aldus Theo Dieleman, beleids medewerker van het team Veiligheid Handhaving. Deze afdeling binnen de gemeente Venray is gehuisvest in het pand Keyserstaete in de nabijheid van de Maasheseweg en heeft een erg uitgebreid takenpakket. "Iedere inwoner of ondernemer kan ons bellen met klachten of mel dingen over milieu, bouwtoezicht of overtreding van de Algemene Plaatselijke Verordening. Daarnaast zijn wij bezig met het reguliere werk, bouwtoezicht en controle van bedrijven. Dit varieert van het na kijken van de kerstversiering tot het beoordelen of milieuregels worden nageleefd", zegt Dieleman. Samenwerking Het team van Veiligheid Hand having bestaat uit 23 vaste krachten en werkt voor vier opdrachtgevers: de gemeente Horst aan de Maas, Sevenum, Meerlo-Wanssum en Venray. Deze gemeenten zijn een samenwerkingsverband op het gebied van handhaving aangegaan. Dit heeft geleid tot een integraal handhavingsprogramma voor de periode 2007-2010. "Om de ver schillende werkzaamheden systema tisch uit te voeren en overzichtelijk te maken en omdat je niet overal specialist in kunt zijn, werken wij bij onze controles met een checklist", vertelt Dieleman. "Deze lijst omvat vragen die betrekking hebben op diverse disciplines, zoals bouw- en woningtoezicht, milieu en brand veiligheid. Om nu te voorkomen dat meerdere deskundigen bij de onder nemer op bezoek moeten, is er per bedrijf één contactpersoon die de checklist doorneemt en de zaken in goede banen leidt." Stimuleren Door het bieden van één aanspreek punt, het aanpakken van hoofdzaken en goede communicatie, wil de afdeling Veiligheid 8i Handhaving bedrijven stimuleren zelf de naleving van de regels en vooral de veilig heidsaspecten binnen hun eigen onderneming op te pakken. "Ook al blijft controle noodzakelijk, wij geven de voorkeur aan het preven tief waarschuwen in plaats van het repressief aanpakken. Dit is een fundamenteel andere benadering dan voorheen", aldus Dieleman. Samenwerking In de toekomst wil de afdeling Veiligheid Handhaving de samen werking met de verschillende in stanties uitbreiden. "Zo zitten wij al meer dan een jaar met handhaving van de provincie in één gebouw en voeren wij, samen met AID en waterschap, controles uit bij bedrij ven." Dieleman besluit: "We zitten nu in een ontwikkelingsproces. Het doel is dat we met slechts één of twee controlerende instanties het hele gebied bestrijken. Dat is voor inwoner en ondernemer efficiënter en duidelijker." Zondag 14 december is het koopzondag en kunt u gratis parkeren op alle plaatsen waar u normaal zou moeten betalen. Houd u er rekening mee dat het ook op koopzondag verboden blijft om te parkeren op onder andere vergunninghouderplaatsen, invalidenplaatsen, op het trottoir en bij parkeerverboden. Ook op koopzondag controleert de parkeerpolitie. Laat uw bezoek aan de gezellige koopzondag niet bederven door een onnodige bekeuring.

Peel en Maas | 2008 | | pagina 21