Spektakel aan de Maas Wout Poels beste renner van Limburg Einde aan soap visvijver Tienray Samenwerking openbare ruimte Bij onderzoeken Rekenkamer in 2009 Schafttijd Oude foto Service rubriek 0EKBERG PEEL EN MAAS Zaterdagavond op sportpark De Broekberg in Wanssum Het Spektakel aan de Maas vindt zaterdag op sportpark De Broekberg in Wanssum plaats. Het belooft opnieuw een verrassende en spraakma kende happening te worden, met zowel voor jong als oud volop vertier. De nieuwe loca tie is de grootste verandering ten opzichte van vorig jaar, vertelt medeorganisator Eric van de Ligt. "Hopelijk zijn de weergoden ons deze keer wél gunstig gezind en kunnen we het spectaculaire vuurwerk eindelijk eens afsteken." Het derde Spektakel aan de Maas, waarbij het samenspel tus sen ondernemers en verenigingen centraal staat, ziet er dit jaar weer net iets anders uit dan de vorige edities. Eric van de Ligt: "Eigenlijk hebben alle deelnemers iets spec taculairs toegevoegd ten opzichte van andere jaren. En de nieuwe locatie biedt ook volop mogelijk heden. Sportpark De Broekberg is een leuke locatie, die goed onder houden is. Ook is er voldoende parkeergelegenheid. We zijn heel blij met deze samenwerking." Het Spektakel aan de Maas wordt zaterdag om 19-30 uur geopend door de carbidvereni- ging uit Wanssum. "Een carbid- schot vormt de officiële aftrap van het evenement. Daarna zal de brandweer enkele demonstraties verzorgen, onder meer het inmid dels bekende 'vlam in de pan'. Het politiehondenspektakel krijgt dit jaar een sportief tintje, waarbij de Medeorganisator Eric van de Ligt schudt de hand van Jan Lensen voorzitter van stichting De Broekberg. interactie met het publiek zal wor den gezocht. Ook bijzonder is de samenwerking van de brandweer, de EHBO en toneelvereniging 'T is Wat.Ten slotte hoop ik van harte dat dit jaar het vuurwerkspektakel eindelijk eens kan doorgaan. Het eerste jaar hebben we dit moe ten annuleren vanwege de harde wind, en vorig jaar kregen we te maken met stortbuien. Heel jam mer, want eigenlijk is het Spek takel aan de Maas opgebouwd rondom dit vuurwerk. Onder het motto 'de aanhouder wint' hopen we op schitterend vuurwerk voor aanstaande zaterdag." RACEWAGENS Het buitenprogramma is niet het enige tijdens het Spektakel aan de Maas. "Tussen de diverse program maonderdelen door kunnen de bezoekers hun liefde voor auto's ophalen. Autoshoot is aanwezig met enkele gepimpte auto's en bangers, en Harry Maessen heeft twee racewagens ter beschikking gesteld. Ook zullen twee klassie kers te bewonderen zijn. In de Nishal, waar ook de auto's gestald zijn, vindt tevens een jeugddisco plaats. Dj Eleven zorgt hier voor een gezellige sfeer. Deze jonge jon gens, Jop Franssen en Aron van Peer, hebben met veel succes een groot optreden verzorgd tijdens de Wanssumse kermis en laten nu hun kunsten zien op sportpark De Broekberg. In de sportkantine zal volkszanger Appie Hein koning van de Gein voor gezelligheid zor gen. Kortom, voor ieder wat wils. Ook voor spijs en drank wordt gezorgd. De opbrengst komt ten goede aan de verenigingen." BLUSBOM De bezoekers komen uit de wijde omtrek om het Spektakel aan de Maas te bezoeken. "Onze skybeamer is in de verre omtrek zichtbaar. We krijgen dan telefoon tjes uit Boxmeer, Venlo of Deurne of het spektakel al aan de gang is. Dit jaar hopen we op minimaal tweeduizend bezoekers. Als het weer een beetje meezit, moet dat lukken." Dit bezoekersaantal klinkt Jan Willems van de brandweer Meer- lo-Wanssum-Venray als muziek in de oren. "Tijdens het Spektakel aan de Maas houden wij een spe ciale wervingsactie om ons korps vrijwilligers uit te breiden. Naast de inmiddels bekende demonstra tie 'vlam in de pan', waarbij we mensen duidelijk willen maken wat ze vooral niet moeten doen in zo'n geval, verzorgen wij ook twee andere demonstraties. We laten een stukje technische hulp verlening zien, waarbij we een slachtoffer proberen te redden uit een auto. Ook de preventieve blusbom zullen we demonstre ren. Deze blusbom is pas net op de markt en heeft een blussende werking die goed te gebruiken is in bijvoorbeeld de autosport. Het is iets nieuws en het past goed rondom het vuurwerkspektakel." LEDENWERVEN Naast het tonen van zijn taken hoopt het vrijwillige brandweer korps door het Spektakel aan de Maas ook enkele nieuwe leden te werven. "Eigenlijk hebben we nog twee vrijwilligers nodig: mannen en vrouwen tussen de achttien en veertig jaar die in goede gezondheid verkeren en bij voorkeur overdag beschikbaar zijn. Ze dienen binnen acht minu ten ter plaatse te kunnen zijn en moeten bij alarm weg mogen op hun werk. Deze eis is voor ons de grootste belemmering om nieu we mensen te vinden. Vooral in dagsituaties. Werkgevers moeten immers toestemming geven. Ook de vrijwilligers gaan verplichtin gen aan. Ze moeten de eerste drie jaar een cursus volgen van één avond per week en er is één keer per twee weken een oefenavond. Ondanks deze verplichtingen is het heel dankbaar werk. Realiseer je maar eens wat je voor mensen kunt betekenen." Het Spektakel aan de Maas begint zaterdag 13 december om 19-30 uur op sportpark De Broek berg in Wanssum en de entree is gratis. Voor meer informatie: surf naar www.spektakelaandemaas. nl. De 21-jarige Wout Poels staat de laatste tijd volop in de schijnwerpers. Twee weken geleden was hij een van de genomineerden voor de Gerrie Kneteman- trofee de landelij ke titel 'belofterenner van het jaar' tijdens het wielergala in Den Bosch. Komende maan dag is hij een van de drie geno mineerden voor beste sporter van de provincie Limburg in 2008 en afgelopen maandag werd hij door Limburgse vak broeders uitgeroepen tot beste renner van 2008. Dat gebeurde door de zogeheten Club van 24, die elk jaar in de provincie Limburg de beste renner van de toekomst aanwijst en de beste renner van de provincie kiest op basis van prestaties en uitstraling. De in Blitterswijck woonach tige Poels geniet met volle teugen van alle aandacht tijdens deze gala's. "Al deze nominatie staan mooi op mijn cv, maar uiteinde lijk komt het eropaan wat ik in wedstrijden en tijdens koersen presteer",relativeert de jonge sportman. Op het lijstje van ren ners van het jaar in de provincie Limburg prijken grote namen als Max van Heeswijk, Bart Brentjens, Frans Maassen en Theo de Rooij. De Rooij mocht Poels de prijs overhandigen: een enorm groot schilderij met een van de hoog tepunten in Wouts nog jonge car rière. De Rooij, de oud-teammanager van de Rabobankploeg, prees de Blitterswijckse renner voor zijn geweldige prestaties in de zware Spaanse meerdaagse koers Vuelta Ciclista a Leon. Hij won er het eindklassement en tevens was hij de beste jongere. Zoals bekend wordt Wout Poels met ingang van het nieuwe jaar profwielrenner, waarmee zijn droom in vervulling gaat. Hij gaat fietsen bij de nieuwe wielerploeg Vacansoleil en is daar- Wout Poels neemt het schilderij van hem aan uit handen van voor malig teamleider van de Rabobankploeg Theo de Rooij. mee de jongste profwielrenner van ons land. De Rabobankploeg had Wout graag in het team opge nomen, maar Poels koos voor zijn oude ploeg die onder een nieuwe naam gaat rijden. "Jammer dat hij niet voor ons heeft gekozen", aldus Frans Maas sen, een van de ploegleiders van de Rabobankploeg, maandag avond tijdens de meeting in Wylre. Theo de Rooij maakte daar een opmerking over: "Je hebt aan aan bod gekregen van de Rabobank. Het is verstandig dat je daar niet op in bent gegaan. Er zijn genoeg wegen die naar Rome leiden", aldus De Rooij. Wout Poels hoort het allemaal rustig aan. Hij trekt zijn eigen sportief plan. En dat is, volgens De Rooij, het allerbeste."Alle ren ners van vandaag kunnen erg goed fietsen. Je moet je eigen plan trekken en uitgaan van je eigen krachten. Laat je niet jennen. Overwin tegenslagen, die ook jij ongetwijfeld zult krijgen. Toon karakter in de koers dan gaan we nog veel van jou horen", aldus De Rooij .Veele bestuurders van wie lerorganisaties, sportjournalisten en wielrenners en trainers uit de provincie feliciteerden Wout Poels maandagavond in café 't Keldertje van Brand Brouwerijen in Wylre. Ook zijn oudere broer Norbert Poels was van de partij. Die werd in 2001 gekozen tot renner van de toekomst in de provincie Limburg. Hij fietste met de besten mee, maar besloot afgelopen seizoen te stoppen met fietsen en te kiezen voor een maatschappelijke carrière. Oud journalist Wiel Verheesen van het Limburgs Dagblad, hij versloeg negentien keer de Tour de France, sprak lyrisch over de derdejaars beloftewielrenner uit Blitterswij ck, die tot einde van dit jaar nog uitkomt voor het Cycling Team P- 3 Transfer Batavus van teamleider Daan Luijkx. Volgens Verheesen was de verbazing in de Neder landse wielerwereld afgelopen zomer groot toen Wout Poels na een geslaagd seizoen niet werd geselecteerd voor het wereld kampioenschap voor beloften in het Italiaanse Varese. Omdat hij te onregelmatig zou presteren, motiveerde de inmiddels aan de dijk gezette bondscoach Egon van Kessel. Wout betreurde de visie van de bondscoach ook, maar liet zich niet uit het veld slaan. Kort daarna werd hij de jongste prof van Nederland met een profcon tract op zak. Voorlopig zal Wout zijn profes sionele wielerjob combineren met zijn studie communicatie en marketing aan het Johan Cruijf College te Nijnmegen. "Die oplei ding wil ik afmaken en daarna ga ik me volledig op het wielrenner toeleggen", aldus Poels. Hij gaat de eerste weken van januari op trainingskamp in het zonnige en bergachtige zuiden. Daarna staat hij aan de start van vele koersen en meerdaagse wedstrijden in heel Europa. Hengelsportvereniging verplaatst hekwerk De soap rond de nieuwe visvijver aan de Nieuwe Baan in Tienray lijkt eindelijk ten einde. Het huurcontract tussen de gemeente Meerlo-Wanssum en hengelsportvereniging De Vriendenkring wordt volgen de week getekend. Ook zal De Vriendenkring de kosten voor het verplaatsen van het hek werk rondom de vijver voor haar rekening nemen. "Ja, zo af en toe hebben we geluk kig ook wat goeds te melden", verklaarde wethouder Carla Brugman (Ruimte, PK) maan dagavond in de commissiever gadering Ruimte. "We hebben een goed gesprek gehad en de lucht is geklaard. Volgende week tekenen we het huur contract en klinken we met de glazen." Hengelsportvereniging De Vriendenkring uit Tienray plaatste onlangs een hekwerk rondom de vijver, terwijl de gemeente Meerlo- Wanssum haar juist had gevraagd om daar nog even mee te wach ten. Er was namelijk onduidelijk heid gerezen over wie de eigenaar was van de bewuste strook grond aan een zijde van de vijver. De hengelsportvereniging besloot echter niet op dat ant woord te wachten en plaatste het hekwerk op eigen risico. Toen bleek dat de strook grond via een grondruil tussen aanne mer Swinkels (de eigenaar van de grond, red.) en de gemeente toch bij de vijver getrokken kon wor den, moest het hekwerk een paar meter verplaatst worden. De grote vraag was echter: wie gaat de kos ten daarvan betalen? De gemeente stelde zich meteen op het stand punt dat zij de 1000 euro niet voor haar rekening zou nemen, omdat zij de hengelsportvereni ging had gevraagd om het hek werk nog niet te plaatsen. Omdat ook De Vriendenkring de hakken in het zand zette, ontstond er een patstelling. Maar die is nu doorbro ken, aldus wethouder Brugman. Met de positieve uitkomst van het gesprek van vorige week wil len de gemeente Meerlo-Wanssum en De Vriendenkring een dikke punt zetten achter de al jaren sle pende affaire over de aanleg van de vijver. Na het tekenen van de huurovereenkomst kan hengel sportvereniging De Vriendenkring de visvijver eindelijk officieel in gebruik gaan nemen. "Ik ben blij met dit resultaat. Het heeft ons allen heel wat uren werk en overleg gekost. Het is prettig om een punt te zetten ach ter zo'n langlopend en slepend dossier. Maar het resultaat mag er zijn. De hengelsportvereniging heeft straks een prachtige vijver", aldus Carla Brugman. Vooruitlopend op de gemeentelijke herindeling per 1 januari 2010 gaat Meerlo- Wanssum in het beheer en onderhoud van de openbare ruimte (onder andere wegen trottoirs, plantsoenen, hagen en bomen) nauw samenwer ken met Horst aan de Maas en Venray. Daarmee voorkomt Meerlo-Wanssum dat er tijdens de herindeling van de gemeen telijke organisatie in 2009 hia ten vallen in de dienstverle ning. In het overbruggingsjaar tot de splitsing van Meerlo-Wanssum neemt de gemeente Horst aan de Maas voorlopig de aansturing van de buitendienst op zich. Horst geeft daarmee de gemeente Ven ray de gelegenheid om in 2009 geleidelijk het beheer en onder houd van de openbare ruimte in de dorpen Geijsteren, Wanssum en Blitterswijck over te nemen. Het streven is om dit uiterlijk per 1 juli 2009 in te laten gaan. Venray heeft immers geen eigen buiten dienst en moet nieuwe onder houdscontracten afsluiten met het werkvoorzieningschap NLW en particuliere aannemers. Hoewel de medewerkers van de gemeente Meerlo-Wanssum zoveel mogelijk op hun eigen grondge bied aan het werk blijven, kan het voorkomen dat voor bepaalde vakspecialismen gebruikgemaakt wordt van collega's van de toe komstige fusiepartner, bijvoor beeld voor het onderhoud van rioleringen. In zo 'n geval kan er ineens een auto van de gemeente Horst aan de Maas door de straat rijden. Afgesproken is voorts dat het onderhoud aan plantsoenen uitgevoerd blijft worden door het sociaal werkvoorzieningsschap NLW Zoals gewoonlijk kunnen mel dingen via de Bel Herstellijn 0478 - 699 290 aan de gemeente Meerlo-Wanssum worden door gegeven. Na 19 december 2008 krijgen bellers een medewerker van de gemeente Horst aan de Maas aan de lijn, die de melding afhandelt. Praktisch verandert er niet veel. Voor meldingen buiten kantoortijd kan men rechtstreeks terecht op het storingsnummer van de gemeente Horst aan de Maas, telefoon 06 - 6507 1878. Ook kan men de melding blijven doorgeven via de gemeentelijke website www.meerlo-wanssum. nl. Inbreng inwoners gevraagd De Rekenkamercommissie onderzoekt jaarlijks het beleid van de gemeente Meerlo-Wans sum en Sevenum. Momenteel oriënteert de commissie zich op de onderzoeksonderwer pen voor 2009. Inwoners kun nen hiervoor tot 1 februari 2009 suggesties aanleveren. De Rekenkamercommissie wil in het jaar 2009 één a twee onderzoeken uitvoeren. Inwoners van Meerlo-Wanssum en Seve num kunnen hiervoor schriftelijk suggesties voor onderwerpen aanleveren. Dit kan tot 1 febru ari 2009 bij de secretaris van de Rekenkamercommissie, R. Cil- lekens, Beatrixstraat 2, 5864 AH Meerlo. Per e-mail inzenden kan ook: ruud.cillekens@meerlo-wans- sum.nl. In de loop van 2009 zal het onderzoeksprogramma aan de gemeenteraad en het college van B&W worden aangeboden. De Rekenkamercommissie doet onderzoek naar de maatschap pelijke effecten en de doelmatig heid en doeltreffendheid van het gemeentelijke beleid. De commis sie is door de beide gemeentera den aangesteld en bestaat uit twee raadsleden van elke gemeente en drie externe deskundigen. De Rekenkamercommissie brengt als zelfstandig orgaan rechtstreeks verslag uit aan de gemeenteraden. In 2007 verscheen een rapport over de begroting en rekening van de gemeenten. In 2008 was de inhuur van externen en extern personeel onderwerp van onder zoek. Sinterklaascadeau Vrijdag ontvingen de verstande lijk gehandicapte bewoners van de organisatie voor kort verblijf opvang 't Raayke in Tienray uit handen van burgemeester Joep Hahn een extra sinterklaascadeau: een Nintendo Wii-spelcomputer. 't Raayke heeft geen budget voor dergelijke cadeaus en vroeg de gemeente Meerlo-Wanssum de spelcomputer voor de opvangin stelling te willen aanschaffen, 't Raayke biedt logeeropvang, vakantieopvang, crisisopvang en overbruggingsopvang aan verstan delijk gehandicapten, 't Raayke maakt deel uit van Daelzicht. Schafttijd of koffiepauze bij de familie Vissers, op het Tienray- seveld in Meerlo. Van links naar rechts: Engelbert, Henk met zoon tje, Martien, Piet Coenders, Bart en Wiel Vissers. Foto uit het archief van Heemkundevereniging Meer lo-Wanssum. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren,Almut Raaijmakers, Marlon Theunissen en MarjonTruijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222.Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is.Artsen: Dr F.J.P. van Arensbergen, Dr P.H.A.J. Joosten, Dr M.O.S.E. Schoenmaekers en Dr. C.H.A.M. Engels Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864 AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, spoedrecepten: Apotheek Antoniusveld Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30,5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BT Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15,5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mailmieghem@ worldonlinenl Spreekuur: volgens afspraak. Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid Stationsweg 46,5803 AC Venray Tel: 0478-527066. E-mail: igg@ggznml.nl Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord- Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165,5902 RGVenlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H.Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219,5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. Verslavingszorg Noord-Limburg, tel: 077-3548200 Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo Tienray en Swolgen Inl. mw. Z.Arts Schoolstraat 6 5866 AX Swolgen t. 0478-698228 e. zus@schoolstraat6.nl Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Openingstijden: maandag tot en met donderdag 8.30-12.30 en 13.15-17.00 uur vrijdag 8.30-12.30 uur Tijdens de openingstijden kunt u bellen voor informatie of het maken van een afspraak voor het Algemeen Maatschap pelijk Werk, de WegWijZer, het Ouderenwerk, Mantelzorg, Jeugd- en Jongerenwerk, Opbouw werk of deVrijwilligerscentrale. 13deceml Donderdag 11 december 2008 - Pagina 13 Meerlo-Wanssum STICHTING DE BHOEKBERG ang_19:30uur

Peel en Maas | 2008 | | pagina 13