Noodzaak parkeerplaats steeds groter Tour of Taste topavond 'Mi zorg de Keizer Schoon water... Verwenray open Lekker slapen bij Frans Lemmers m EXPOSITIECENTRUM GRUBBENVORST PEEL EN MAAS Steeds meer vrachtwagens parkeren op industrieterrein De noodzaak om in Ven- ray een parkeerplaats voor vrachtwagens te realiseren, wordt steeds groter. Dat bleek dinsdagavond tijdens een avondschouw die door Park- management Venray was geor ganiseerd. Ondernemers, poli tici en een ambtenaar van de gemeente Venray bezochten de Venrayse bedrijventerrei nen om de diverse problemen te inventariseren. De grootste problemen op alle terreinen zijn verlichting en fiets- veiligheid. Op Smakterheide is het parkeren een bijkomend pro bleem dat steeds groter wordt. Beveiligingsdienst Intergarde telde vorige week in de avonduren van maandag tot en met vrijdag maar liefst 267 geparkeerde vrachtwa gens/combinaties op Smakter heide. "Gemiddeld vijfenvijftig per nacht", aldus Koen van Hulst van Intergarde. "De noodzaak om een parkeerterrein voor vrachtwagens dat 24 uur per dag open is, wordt steeds groter", legt Paul van den Broek uit. Van den Broek is voor zitter van Parkmanagement Ven ray, een samenwerkingsverband van ondernemers en gemeente. Daarnaast is Van den Broek direc teur bij ND Logistics, een van de grotere logistieke bedrijven in Venray.Vrachtwagens die laden en lossen bij bedrijven in Venray kun nen daar vaak alleen op afgespro ken tijdstippen terecht. "Op die momenten hebben de bedrijven de mensen en ruimte beschikbaar om die specifieke lading te lossen of laden", legt Paul van den Broek aan de politici uit. "Eerder kun nen die vrachtwagens ook niet op onze eigen terreinen. Ener zijds heeft dat met beschikbare ruimte te maken, anderzijds is het ook een verzekeringskwestie." Volgens Van den Broek parkeren vrachtwagenchauffeurs altijd zo dicht mogelijk bij de plek waar ze moeten zijn om zo het risico te voorkomen dat ze te laat zijn. Daarnaast komt het vaker voor dat chauffeurs, meestal zelfstandige ondernemers, na het lossen wach ten op een nieuwe vracht die zich eventueel aandient. "Het gevolg is dat steeds meer vrachtwagens hun auto ergens in de berm zetten. Daarnaast constateren we steeds vaker dat parkeerplaatsen langs de A73 (AC restaurant, red.) 's avond steeds voller staan en zelfs langs de invoegstrook parkeren." Een situatie die volgens Van den Broek niet gewenst is. Bovendien zijn vrachtwagens steeds vaker doelwit van criminelen. De regio Venlo-Venray behoort wat dat betreft tot de top drie van de wereld waar het gaat om logis tieke criminaliteit. Een bijkomend probleem is dat de vrachtwagen chauffeurs, al dan niet bewust, ook bijdragen aan overlast en ver vuiling van de bedrijventerreinen. "Die mensen moeten, als ze staan te wachten ook hun behoeften doen en gebruiken daar vaak die zelfde berm voor waar ze gepar- Geparkeerde vrachtwagens op de Metaalweg. keerd staan." Venray kent een parkeerverbod voor vrachtwagens maar met de politie is inmiddels afgesproken dat parkeren op de Ambacht straat gedoogd wordt, zolang er geen structurele oplossing is. "We moeten voorkomen dat vrachtwa gens uitwijken naar bijvoorbeeld Keizersveld of Landweert." Een parkeerterrein met toilet en dou che en mogelijk een horecavoor- ziening en de mogelijkheid tot tanken zou volgens Van den Broek oplossing kunnen bieden. "Dit is een probleem dat we samen, alle bedrijven en de overheid, moeten oplossen." Wie afgelopen donderdag avond in Zenith aanwezig was, waande zich als op het Preuve- nemint in Maastricht. In plaats van een fysieke rondgang langs de restaurants werden de restaurateurs deze editie uitgenodigd in uitgaanscen trum Zenith om hier hun culi naire kunsten te vertonen. Tegelijkertijd was er een luxu euze beurs. De kwaliteit van de deelnemende bedrijven zorgde voor een niveau van topklasse. De Tour ofTaste is één van de jaarlijks terugkerende evenementen die Junior Kamer Venray organiseert als middel om fondsen te werven voor en de aandacht te vestigen op het goededoelenproject dat de Venrayse Kamer is aangegaan. Dit jaar is dat de stichting Hard voor Hart. Samen met andere partijen wil len de leden van de Junior Kamer binnen de gemeenten Venray en Meerlo/Wanssum een dekkend netwerk van AED's (Automatische Externe Defibrillatoren) en bur gerhulpverleners realiseren. Hier door wordt de overlevingskans van mensen met een hartcircula- tiestilstand aanzienlijk vergroot. Junior Kamer Venray organiseerde de inmiddels bekende Tour of Taste voor de twaalfde keer. De opzet van dit jaar bleek echter 'met een ander sausje overgoten'. Deze editie kregen de gasten zelf de gelegenheid om te bepalen welke culinaire route zij zouden nemen. Elk van de gasten had vooraf een aantal vouchers ont vangen. Deze konden naar keuze worden ingewisseld voor één van de hoogstandjes van de res taurants. Dit alles ging uiteraard vergezeld van een ongedwongen sfeer in een luxe ambiance. SPEEDBOTEN Speciaal voor deze gelegenheid was de entree van Zenith dan ook aangekleed met gigantische limou sines, sportwagens en speedbo ten. Ook hoofdsponsor OTTO was aanwezig evenals de ambulances van de Regionale Ambulance Voorziening Limburg Noord, die het belang van het goede doel onderstreepten. Op het centrale plein in Zenith was een beurs ingericht waar diverse onderne mers uit Venray en omstreken hun luxueuze producten en diensten presenteerden. 340 gasten konden zich op de fair verlekkeren aan de uitgestalde juwelen, parfums, kunst, kleding, jetski's, tuin- en vijverontwerpen. Op de tweede verdieping presenteerden de deel nemende restaurants zich aan hun gasten. Drie restaurants verzorg den zes hoofdgerechten. Lokale ondernemers presenteerden als nagerecht een breed scala aan kazen en diverse smaken ijs. Intus sen kon vanaf de balustrade geno ten worden van een optreden van dansgroep Dizzy. Op initiatief van de sponsor van SV Venray werd een modeshow opgevoerd, gelo pen door de leden van deze club. Daarna was een van de zalen inge richt voor het eindfeest. Meer informatie over het pro ject en de Stiching Hard voor Hart staat op hardvoorhart.nl. Op De dag van de rechten van het Kind, hebben leerlingen uit groep 7 en 8 van verschillende scholen aan de landelijke actie Schoon water voor elk kind deel genomen. Er deden 1700 scholen in heel Nederland mee. In Venray en omgeving hebben kinderen uit Castenray en Merselo en jongens en meisjes van De Keg, De Kruud- wis, De Vlaswei, en Estafette een spreekbeurt gehouden. Ze hebben verteld hoe belangrijk het is dat er voor elk kind schoon water is, Genieten van schoon water in welk land dat kind ook woont. Leven in een schone omgeving, met goede voeding en drinkwa ter is een van de rechten van het kind. Op zondag 30 november opent Beautycentrum Verwen ray zijn deuren. U bent van harte welkom om dit nieuwe beautycentrum aan de Lange- weg 41 te komen bewonderen. Verwenray biedt een totaal concept waar u uw lekker van top tot teen kunt laten verwen nen. Zo luisteren de kapsters naar de wensen van de klant en geven graag advies wat betreft de nieuw ste trends. Zo weet u zeker dat u een kapsel krijgt dat perfect bij je past. In de kapsalon wordt er gewerkt met natuurlijke en biolo gische kleuringen. Deze zijn niet schadelijk voor het haar en goed voor het milieu. Voor gelnagels, nagelstyling, manicurebehande lingen en probleemnagels kunt u terecht bij de nagelstylistes. U wordt behandeld met een vijlenset die alleen voor u wordt gebruikt zodat de kans op huidirritaties of infecties minimaal is. Gewerkt wordt met het topmerk En Vogue, geproduceerd met grondstoffen van de hoogste kwaliteit. Daarmee kunnen ze flexibele nagels maken die er natuurlijk uitzien, duur zaam, sterk en helder zijn. Voor professionele gelaatsbehandelin gen, huidverbetering door middel van micro dermabrasie, definitief ontharen (IPL), huidverjonging en lifting met de dermashaper, permanente make-up en heerlijke massages kunt u terecht bij de schoonheidsspecialiste van Ver wenray. Ook is Verwenray gespe cialiseerd in de behandeling van reumatische of diabetische voet-, nagelbeugeltechniek en krijgt u een goed advies voor het gebruik van diverse voetverzorgingsartike len. Reikibehandelingen zijn een weldaad voor het lichaam, ziel en geest. Reiki vergroot uw zelf- herstellend vermogen en onder steunt u op krachtige en natuurlij ke wijze. Door de behandelingen krijgt u meer levenskracht, vitali teit en balans. Een reikibehande- ling is heel prettig, werkt intens en waar nodig pijnverlagend. Kortom, Verwenray is een beau tycentrum in de breedste zin van het woord. Vanaf 1 december kunt u dage lijks terecht en in december en januari zijn er leuke verwenacties. Voor meer info: Beautycentrum Verwenray, Langeweg 41 Venray, tel. 0478-707457. Wanneer we een spaatje bestellen, dan willen we eigen lijk gewoon een glas water. Hebben we het over luxaflex dan bedoelen we jaloezieën. Alleen echt succesvolle merk namen maken kans uit te groeien tot soortnaam. Ook Tempur leverde deze prestatie en werd door zijn wereldwij de succes synoniem voor een complete categorie matrassen. Pas in de afgelopen jaren is er een vervangende algemene term bedacht; traagschuim of memoryfoam en werd het kaf van het koren gescheiden. Gelukkig maar, want een Tem pur is pas een Tempurmatras als er daadwerkelijk Tempur op staat. Vanaf oktober viert Tempur een jaar lang zijn vijftiende ver jaardag. Het eerste Tempurmatras zag precies vijftien jaar geleden het levenslicht en betekende een wereldwijde doorbraak in slaap- technologie. Het Tempur materi aal werd oorspronkelijk ontwik keld door NASA om de druk te reduceren waaraan astronauten worden blootgesteld bij het opstij gen en landen. Inmiddels bestaan er talloze traagschuimfabrikanten, maar is Tempur nog altijd als enige matrassenfabrikant, NASA gecer tificeerd. Deze certificering staat garant voor het feit dat alleen het originele NASA product of mate riaal wordt toegepast. Een waar borg voor kwaliteit die Tempur vijftien jaar lang garandeert en met het vieren van dit jubileum als enige traagschuimfabrikant ook daadwerkelijk eenmaal heeft doorlopen. Wie jarig is trakteert en zo ook Tempur. Wie nu een combimatras en elektrisch verstel bare bedbodem aanschaft, krijgt van Tempur het jubileumbed cadeau! Deze bedombouw met bijbehorend hoofdbord is ver krijgbaar in de kleur antraciet en geheel gestoffeerd. Het hoofdbord is gecapitonneerd waardoor het bed een luxe uitstraling krijgt. Het jubileumbed is vanaf medio okto ber verkrijgbaar bij de erkende Tempuradviseur. Tempur introdu ceerde onlangs tevens het Sensati- onmatras; een matras dat aanvoelt als een traditioneel verend matras echter zonder gebruik te maken van een veer. Het matras maakt het mogelijk gemakkelijker te draaien met behoud van de unieke, druk- verlagende eigenschappen van Tempur. Hiermee bewijst Tempur na vijftien jaar nog steeds garant te staan voor baanbrekende inno vaties. Wilt u meer weten over een echte Tempur? Beleef de sensa tie van drukverlagend slapen bij Frans Lemmers Woninginrichting in de Patersstraat in Venray, de erkende Tempuradviseur in uw regio en ervaar het jubileumbed en het Sensationmatras zelf. Oh, kom er eens kijken... Donderdag 27 november 2008 - Pagina 9 Wij bieden de keizerlijke zorg die u zoekt: - Mens en zorgvraag staan centraal - Optimale multidisciplinaire samenwerking - Gevarieerde reguliere en aanvullende zorg - Afspraken mogelijk buiten kantoortijden - Erkend door ziektekosten verzekeraars GEZONDE ZAKEN Diëtist en orthomoleculair therapeut 0478-511777 Dokterspraktijk en ortho moleculair arts 06-17358872 Fysiotherapie 0478-560012 Logopedie 0478-585885 Psychiatrie en psychotherapie Medisch Fitness 0478-851111 06-28311603 Oefentherapie Cesar en kinder oefentherapie 0478-515101 Osteopathie 0478-631000 Podologie 0478-513823 Preventiecentrum 06-57559794 Psycholoog 06-11357866 Coaching en counseling 06-11357866 www.zorgdekeizer.nl Keizersveld 9 5803 AM Venray Bij Expositiecentrum Grubbenvorst kunt u terecht voor unieke kado's en kodobonnen. expositiecentrum voor kunst en cultuur - kunstuitleen kunsthuurkoop - verkoop en bemiddeling van kunstwerken Lottumseweg 43 www.expo-grubbenvorst.nl T 077-3662136 open:dot/mzo 12-17.OOu

Peel en Maas | 2008 | | pagina 9